I Recreatieplatform Extra spreekuur cliëntenraad, ®,ii?enk°m!t ook voor info voedselpakket Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht HMV wint podiumconcours in Musselkanaal Optreden Holtens Mannenkoor Opbrengst prinsraden naar Oudheidkamer Bezinningsdag CDA Voorlichtingsavond bedplassen kinderen Jeugddienst Welzijn Ouderen Apotheek huisartsenpost voor spoedeisende pillen Auto gestolen Doopdienst O AutoTrack.nl Holtens Nieuwsblad b DONDERDAG 6 NOVEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - De gemeente neemt met een ambtenaar en met een wet houder deel in het overlegplat form voor Toerisme en Recreatie in de gemeente Rijssen-Holten. Wethouder en ambtenaar doen binnen het overlegplatform niet mee aan besluitvorming maar ad viseren alleen. Op initiatief van de heren Kamp huis, Nikkels, Stam en Van Dam werd in september van dit jaar het Platform voor Toerisme en Re creatie in de gemeente Rijssen- Holten opgericht. De eerste offi ciële bijeenkomst wordt deze maand gehouden. De reden voor oprichting van het platform is dat de ondernemers samen met de ge meente en de regionale VVV de schouders willen zetten onder het product recreatie en toerisme in de gemeente. Doel van het platform is onder meer het voeren van overleg met het gemeentebestuur over het ont wikkelen en instandhouden van toeristische en recreatieve moge lijkheden en deze ook verder te ontwikkelen. Ook wil het plat form recreatieve evenementen sti muleren en op elkaar afstemmen. Het platform gaat bestaan uit ver tegenwoordigers van de Habi Rijssen, HHV Holten, de horeca in Rijssen en Holten, de vcrblijfs- recreatie in Rijssen en Holten, de GLTO en de gemeente. 'Bij het maken van plannen voor de sector recreatie en toerisme is het noodzakelijk dat de gemeente met de mensen in het veld over legt. Voor de gemeente is het ide aal als ondernemers zelf een klankbordgroep vormen', aldus de ambtelijke notitie. Het is niet de bedoeling dat het overlegplat form gaat functioneren als advies orgaan wanneer er problemen zijn of wanneer er plannen liggen van individuele ondernemers. Het gaat om het algemeen belang op het gebied van Recreatie en Toe risme. Het lijkt de gemeente een goede Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32. telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp bui ten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feest dagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570- 501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten.de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. E. Bijls- ma, telefoon: 0547-35^010. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daar buiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 9 november 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendien sten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, jeugddienst. Dijkeihoek, 9.30 uur ds. H. Gijsen: Espelo, 10.45 uur ds. H. Gijsen, oogstdienst. Eerste col lecte: kerkinactiezending; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. A.N. Doornheim, Markelo. Collecte: zending. Gereformeerde kerk Zondag 9 november 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. A.A. van der Spek. Eerste collecte: dankdagcollecte kerk, tweede collec te: zending. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 12 november 19.00 uur, mevr. Van Iperen. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 9 november: 10.00 uur, eucharistieviering. Voor ganger pastor Rademaker. Nieuw-Heeten, zaterdag 8 november: 17.30 uur eucharistieviering, past B. Wolters, herenkoor; zondag 9 november: 09.00 uur commu nieviering, werkgroep liturgie. Maandag Vorige week in de avond van zondag en nacht onbewolkt, en bij praktisch geen wind kon het weer flink afkoelen. De temperatuur zakte onder het vriespunt met -1.9 graden, vlak boven de werd - 2.8 graden genoteerd. Ook begon de dag helder maar wel koud. Wat later op de morgen enkele velden met dunne wolken, dit was maar tijdelijk, verder flinke perioden met zon. In de middag vormden zich wat stapelwolken, het werd 9.0 graden. Dinsdag Een groot deel van de nacht was het onbewolkt, daarna vormde zich in de vochtige lucht dichte mist. Opnieuw lichte vorst met - 2.7 graden en aan de grond -3.3 graden. Een groot deel van de morgen hadden we ook last van dichte mist. Tegen het middaguur loste de mist op en kwam de zon er bij, afgewisseld door wat wol kenvelden. 's Middag was het zonnig en onbewolkt. Woensdag In de nacht en vroege ochtend kwam het weer tot lichte vorst. Het was minder koud dan de vorige nacht met -1.3 graden, vlak boven de grond -3.0 graden. In de loop van de morgen geleidelijk hoge dunne sluierbewolking waardoor de zon wazig scheen. De mid dag verliep vrij zonnig met minder sluierbewolking. Doordat het koufront sterk op de Noordzee vertraagde werd het weer een mooie dag, dit tegen de weersverwachting in. Donderdag De avond van woensdag raakte het geleidelijk aan bewolkt. Dit was in de nacht ook het geval. Hierdoor werd het minder koud, het kwam niet meer tot vorst, het bleef wel droog. De minimum temperatuur bedroeg 2.9 graden, 's Morgens veel bewolking en soms wat lichte motregen, maar leverde weinig op. In de middag enkele opklaringen en nu en dan zon. Het werd nog 9.9 graden. Vrijdag Eerst in de avond van donderdag en een deel van de nacht vrij helder. Daarna toenemende bewolking op nadering van een sto ring, gevolgd door wat lichte regen in de vroege ochtenduren. Ook de morgen zag er grotendeels bewolkt en somber uit. Later wat opklaringen maar weinig zon. Begin van de middag nog een wazige zon. Daarna geheel bewolkt met later lichte regen. Zaterdag In de loop van de avond van vrijdag regen, ook de nacht was re genachtig. De regen had te maken met een depressie bij de Golf van Biscaje. Met een zuidwestelijke stroming werd veel vochtige lucht aangevoerd. De eerste helft van de morgen was ook nat. La ter droog maar wel bewolkt. In de loop van de middag opklarin gen en geregeld zon. Holten 7.2 mm, Espelo 7.3 mm. Zondag De nacht verliep helder en droog, ook werd het niet koud met 5.9 graden als minimum temperatuur. De morgen zag er niet onaardig uit met geregeld zon, afgewisseld door wolkenvelden. Begin van de middag nog opklaringen, daarna toenemende bewolking, later gevolgd door wat regen. Niet koud met 11.5 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman zaak om zowel ambtelijk als be stuurlijk deel te nemen aan het overlegorgaan. De gemeente wil geen stemrecht binnen het over legorgaan, zodat de gemeente be stuurlijk haar handen vrij kan houden, maar neemt deel als 'lui sterend oor, adviserend, initië rend' en draagt haar beleid uit ten aanzien van deze sector. De ge meente wil na een jaar haar deel name aan het Platform evalueren. Holten - In de Dorpskerk wordt zondag 9 november om 19.00 uur een jeugddienst gehouden. Het thema is: Zijn dromen be drog? Vertellen dromen iets over jezelf, vertellen ze iets over God? Wat is het geheim van de droom? Verder wordt gedacht in het spoor van Daniël 2 en dat wordt niet alleen gedaan met woorden, maar ook met beel den. De eigen kerkband, met per cussie, slag-, bas- en leadgi- taar, met drums, saxofoon en zang, geeft deze dienst ook een verrassende muzikale inslag. Voorganger is: ds. H. Gijsen. Holten - De drumband van de Holtense Muziek Vereniging reisde afgelopen zaterdagmorgen af naar Musselkanaal voor deelname aan een podiumconcours. De drumband kwam uit in de tweede divisie sectie A-B. HMV speelde als verplicht werk Memories of Greece van Gian Prince en Last Rabbit of Somer Moorland van F. Rademakers. Als vrij te spelen werk is gekozen voor Kameleon van J.G. Schroen. Er werd 80.35 punten gehaald voor alle werken. Dit resulteerde in een eerste prijs. Na terugkomst in Holten werd er even een kleine rondgang gemaakt door het dorp om het behaalde resultaat te vieren. Wie nieuwsgierig is geworden naar de uitvoering van deze stukken is hartelijk welkom op zaterdag 8 november om 20.00 uur in sporthal 't Mossink aan de Keizersweg waar HMV haar jaarlijk se najaarsconcert zal geven. Dit jaar is als thema Disney gekozen. Er passeren deze avond diverse thema's van Disneyfïlms de revue. Tevens zullen de drummers hun concoursstukken nog een keer spelen. (Foto: Gert Perdon) Holten - De Cliëntenraad Alge mene Bijstands Wet Rijssen-Hol ten houdt donderdag 6 november spreekuur in het gemeentehuis in Holten, van 18.30 tot 19.30 uur. Het gaat om een vrij spreekuur, er hoeft geen afspraak gemaakt te worden. Hier kan men ook infor matie inwinnen over het levens middelenpakket dat door kerken uit Holten en Rijssen rond het eind van het jaar verspreid wordt onder mensen met een minimum inkomen. Het extra spreekuur, dat gehou den zou worden op de woensda gen 5 en 19 november, van 13.30 tot 17.00 uur in het gemeentehuis van Holten, gaat niet door. Men kan donderdagavond tijdens het spreekuur ook bellen, het tele foonnummer is 0548-854541. Tijdens het spreekuur kan men in formatie inwinnen over de bij standsvoorzieningen die er zijn. Of het nu gaat om een bijdrage voor de aanschaf van een bril, een gehoorapparaat, elastische kou sen, voor de door mensen zelf te betalen medicijnen en medische behandelingen, voor hoge woon lasten waarvoor mensen (nog) geen huursubsidie ontvangen, een bijdrage in de kosten voor school gaande kinderen of om een bij drage in de kosten van 'maat schappelijke participatie': voor in formatie hierover kan 'men op het spreekuur van de Cliëntenraad te recht. De Cliëntenraad bekijkt sa men met deze mensen of ze hier voor in aanmerking komen, zon der dat er namen of gegevens doorgegeven worden aan de So ciale Dienst. Kortom, de Cliën tenraad behartigt de belangen van mensen met een bijstandsuitke ring en minima. Ze wijst hen op de uitkeringen en voorzieningen die er voor hen zijn. „Mensen met een laag inkomen, die geen bij standsuitkering hebben, kunnen in aanmerking komen voor een aantal voorzieningen. Daarnaast doen mensen met een uitkering op bijstandsniveau, daaronder vallen ook WAO'ers, vaak geen aanspraak op voorzie ningen waar ze recht op hebben. In beide gevallen gebeurt dat om dat mensen niet weten dat deze mogelijkheden er voor hen zijn, maar vaak ook omdat ze dan hun hele hebben en houden bij de So ciale Dienst op tafel moeten leg gen. Die drempel is voor deze mensen te hoog. Daarom maken ze geen aanspraak op deze voorzieningen en dat is jammer. Want het is geen gunst, het is een recht', wordt vanuit de Cliëntenraad be nadrukt. Boschkamp - Stichting Welzijn Ouderen Holten houdt in over leg met de besturen van de AN- BO en PCOB een voorlich tingsmiddag over zorg met als titel: Zorg nodig en dan...?. De ze middag wordt donderdag 20 november gehouden van 14.30 tot 16.30 uur in de ontmoe tingsruimte van De Bosch kamp. Mevrouw L Kuiper zal spre ken over de veranderingen in de hulp die vergoed wordt door de AWBZ, zoals huishoudelij ke hulp en verpleeghulp. M. Bergman zal spreken over de mogelijkheden van het Per soonsgebonden Budget. De toegang is gratis voor senioren uit Holten, Espelo en Dijker- hoek. Deventer - Wie na 17.00 uur of in het weekend met spoed medicij nen nodig heeft, kan die vanaf 2 januari halen in de Dienst Apo theek Salland, naast de huisart senpost in het Deventer Zieken huis. Het gaat hier om een initiatief van de gezamenlijke apotheken in Deventer, Twello, Olst, Bathmen en Holten en de apotheekhouden- de huisartsen in Epse,'Gorssel, Wilp, Terwolde en Wesepe, die ook zijn aangesloten bij de Cen trale Huisartsenpost Salland. De apotheek is bedoeld voor patiën ten die op de huisartsenpost Sal land zijn aangewezen en aanslui tend medicijnen moeten ophalen. Ook voor zaken die echt niet kun nen wachten tot de eigen apo theek weer open is, kunnen men sen er terecht. Het assortiment is afgestemd met de huisartsenpost Salland en de voorraad is beperkt. Voorheen draaiden de Deventer apotheken bij toerbeurt en ver spreid over de stad avond-, nacht en weekenddiensten. Daaraan komt vrijdag 2 januari een einde. Patiënten die in de omliggende dorpen wonen, waren weliswaar al aangewezen op de huisartsen post maar moesten voor medicij nen dan weer naar hun eigen apo theek. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de Cen trale Huisartsenpost Salland, naast het Deventer Ziekenhuis, Fesevurstraat 7. De openingstij den van de apotheek zijn van 17.00 uur tot de volgende ochtend 8.00 uur en op zaterdag, zon- en feestdagen de gehele dag. Kandelaar - Het Holtens Mannenkoor heeft af gelopen zaterdag een concert gehouden in de Kandelaar. Zangvereniging Sangerkranz 1877 uit Winterberg verleende haar medewerking. Onder andere werken van Bach en Handel wer den gezongen. (Foto HNB) Holten - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers houdt ook dit jaar haar actie Prinsraden. De op brengst van deze actie komt elk jaar ten goede aan een plaatselijk goed doel. Deze keer is gekozen voor de Stichting Oudheidkamer Hoolfn. Deze stichting houdt zich bezig met de geschiedenis van Holten en haar inwoners, iets wat onmis kenbaar voor het Holtense nage slacht bewaard moet blijven. De nieuwe Prins Carnaval van Holten wordt zaterdag 15 novem ber bekendgemaakt tijdens de Elfde-van-de-Elfdeviering in zaal het Bonte Paard. Een cheque ter waarde van 500 euro wordt dan uitgereikt aan een vertegenwoor diger van Oudheidkamer Hoolt'n. De formulieren voor de actie Prinsraden zijn te verkrijgen bij cafés Jansen, 't Klavier, 't Keuntje en Bierlokal am Bahnhof. Verder bij Foto-Combi ten Velde en Blokker van de Maat. Verder houden de Fienpreuvers tijdens de koopavond op donder dag 13 november een streetpara- de om op deze manier het winke lend publiek een klein gokje te la ten wagen. Voor 0,50 euro kan men voorspellen wie de opvolger gaat worden van Prins Carolus de Galliër. Alle goede inzenders ont vangen een vrijkaart voor het Prinsenbal in zaal de Poppe op zaterdag 24 januari. Tevens wor den onder alle goede inzenders drie geldprijzen verloot. mer en recent de CDA-woord- voerder, bij de behandeling van de Wet Werk en Bijstand, geeft vanuit landelijk perspectief aan welke positie de CD A-fractie in neemt. CD A-gedeputeerde Gert Ranter gaat in op de rol die de provincie nu heeft en mogelijk zal kunnen gaan vervullen. Ook andere Kamer-, Staten- en gemeenteraadsleden zullen aan wezig zijn. Gesprek en discussie met elkaar, met de inleiders en met Jeroen Goudt, wethouder in Enschede staan centraal. Geskesdijk - In de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 novem ber werd de auto van een 42-jari ge man vanaf een parkeerplaats voor zijn woning aan de Geskes dijk gestolen. De dader heeft daarvoor vermoedelijk een reser vesleutel uit de schuur weggeno men. Deze bleek nadien eveneens weg. Het betreft een blauwe VW Golf. kenteken XY-14-JF. Dijkerhoek - In het Dijkerhoekse Bethanië wordt zondag 9 novem ber om 9.30 uur een oogst- en doopdienst gehouden. Voorgan ger is ds. H. Gijsen. Deze oogst dienst is voorbereid door de zon dagschool. Fleur en Robin Ste vens zullen worden gedoopt tij dens in deze viering. Vosman - Een op de tien kinde ren op de basisschool plast wel eens in bed. Bedplassen wordt door kinderen als zeer verve lend ervaren. Weinig kinderen durven er over te praten of uit logeren te gaan. Ze schamen zich voor het bedplassen en willen er graag iets aan doen. Omdat bedplassen grote gevol gen kan hebben voor het func tioneren van een kind, is het belangrijk te weten dat er iets aan gedaan kan worden. De Stichting Bedplassen Ne derland heeft daarom het initia tief genomen om voorlichtings avonden te houden voor ouders Kandelaar - De Bezinningsdag van CDA Overijssel wordt zater dag 8 november van 10.00 tot 13.30 uur gehouden in de Kande laar. Drie sprekers houden vanuit ver schillende invalshoeken een korte inleiding. Arend Jansen, voorzit ter van de CDA-basisgroep socia le zekerheid, zal vanuit concrete en dagelijkse ervaringen de aftrap aan de discussie geven. Hubert Bruis, oud-wethouder in Nijme gen en nu lid van de Tweede Ka- Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl Expositie Sophia de Vries en Yvonne Lubberhuizen. Medisch Centrum, dinsdag 9 september 2003 - zaterdag 31 januari 2004 Expositie Kleur in Vogelvlucht Anam Cara. Galerie Anam Cara, Fazantenweg 1, vrijdag 12 sep tember 2003 - zaterdag 8 no vember 2003 Foto-expositie Burkina Faso en Ghana. Gemeentehuis Holten, vrijdag 10 oktober 2003 -! woensdag 26 november 2003 Jubileumexpositie fotoclub Pro- foto. Boschkamp, zaterdag 25 oktober 2003 - donderdag 20 no vember 2003 Filmdagen Todabokr, Trefpunt Espelo, vrijdag 7 november 2003, 20:00 70's en 80's Party, Stadskelder, vrijdag 7 november 2003, 22:00 Speelgoedbeurs. Boschkamp, zaterdag 8 november 2003, 10:00- 12:00 Bezinningsdag CDA, Kande laar, zaterdag 8 november 2003. 10:00- 13:30 Filmdagen Todabokr, Trefpunt Espelo, zaterdag 8 november 2003, 13:45 Najaarsconcert HMV. Sporthal Mossink, zaterdag 8 november 2003, 20:00 Jeugddienst, Dorpskerk, zondag 9 november 2003, 19:00 Openbare vergadering Gemeen tebelang. Restaurant Landal Twenhaarsveld, maandag 10 no vember 2003, 20:00 Infoavond Stichting Hulp Aan Tsjernobyl. kinderen, Kande laar, maandag 10 november 2003, 20:00 Lezing Jacobine Geel over fun damentalisme. Kandelaar, dins dag 11 november 2003, 20:00 Algemene ledenvergadering CV De Fienpreuvers. Café Jansen (Boerbiet), dinsdag 11 novem ber 2003, 20:00 Slachtvisite. Larenseweg 106, woensdag 12 november 2003 Ledenvergadering CDA. Bies- ter, woensdag 12 november 2003. 19:30 Voorlichtingsavonden. Scholen gemeenschap De Waerden- borch, woensdag 12 november 2003 - donderdag 13 november 2003 Dia's camperreis Australië. Boschkamp. donderdag 13 no vember 2003, 19:30 Voorlichting over bedplassen. Zaal Vosman, donderdag 13 no vember 2003, 19:30-21:30 Film La Stanza Del Figlio, Boschkamp, donderdag 13 no-i vember 2003, 20:15 Koffieochtend met oudheidka mer. Boschkamp, vrijdag 14 no vember 2003, 9:30 Concert Vocaal Ensemble Rijs sen. Dorpskerk, vrijdag 14 no vember 2003, 20:00 Elfde van de Elfde-avond. Bonte Paard, zaterdag 15 november 2003, 20:00 Bijeenkomst NBvP Espelo, maandag 17 november 2003 Collecte St Hulp aan Tsjernobyl Kinderen. Holten, maandag 17 november 2003, zaterdag 22 no vember 2003 Optreden Twente Plat. Irene, woensdag 19 november 2003 van kinderen die nog in bed plassen. Deze gratis bijeen komst vindt plaats op donder dag 13 november van 19.30 tot 21.30 uur in restaurant Vos- De voorlichtingsavond bed plassen wordt onder begelei ding van kinderarts dr. Hans van der Deure gegeven. Tijdens deze avond ontvangt men prak tische informatie over bedplas sen, de mogelijke behandelin gen en bij welke instanties hulp gevraagd kan worden. Kijk ook op www.bedplassen.org voor meer informatie. De autosite voor heel Nederland Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803 Klachten bezorging: Tel. 053 - 484 24 46 of055-5389053 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax 0842-11 67 34 E-mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres "redactie: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03. fax 0548-36 64 97 Advertenties: Getfertsingel 41. 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor: al leen op dinsdag tot 12.00 uur telefoon 0548-368295 en fax 0548-366497; andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798 Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 1 lenk Schonert, mobiel 06-51 19 83 21 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7. 7451 BL, telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur. of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G, Arendsen- Fieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaar den huis-aan-huiskranten Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Ad vertentievoorwaarden wordt op uw ver zoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegener-con- cem. De door u aan ons verstrekte ge gevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informe ren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaat schappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v de heer A.T Kooij Hoofd Marketing, postbus 28 7500 AA Enschede

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3