Stof en zweet tijdens Mountainbike Trophy Hosperstoernooi handbal Vliegende deurklinken en spiegels Okia 640-ploeg eindigt op vijfde plek in Assen Medaillewedstrijd atletiek Holten MCI in nieuw outfit üeine Haarloop Uitslagen BC Holten Zwaluwentoernooi Sportagenda Gastouders Blauw Wit naar SWN in zonnetje Wie Spoort Nie DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Elolten - Twintig jeugdatleten hebben zaterdag 20 september mee- aan de medaillewedstrijd in het FBK Stadion Hengelo. De atleetjes moesten hun laatste onderdelen voor de medaillewed strijd volbrengen. De jongenspupillen C moesten verspringen, balwerpen en 600 meter. Ondanks de hitte werden op de 600 me ter behoorlijke tijden neergezet. Luuk liep bijna de limiet voor brons, Jasper ruimschoots zilver en Koen zelfs goud. De meisjespupillen moesten sprinten, balwerpen en hoogsprin gen. Marieke haalde op de sprint de limiet voor zilver en Lieke en Madelief de limiet voor brons. Bij de jongenspupillen B haalde Mathijs op twee van de drie on derdelen de limiet voor brons en Stijn miste een seconde om de li miet voor goud op de 1000 meter te halen. De jongenspupillen A moesten uitkomen op de sprint, het hoog springen en het balwerpen. Jelmer en Wouter haalden op de sprint en het hoogspringen de limiet voor brons, Sander haalde op deze twee onderdelen de limiet voor zilver. De meisjespupillen A moesten verspringen, kogelstoten en 1000 meter lopen. Óp de 1000 meter liepen Wieteke en Ilonka de limiet voor zilver en Chantal, Janneke en Silke de limiet voor goud. De twee meisjesjunioren D deden het ook fantastisch. Ze moesten uitkomen op speerwerpen, verspringen en de 600 meter. Jette gooide de speer met een persoonlijk record 30.31 meter weg, ruimschoots de limiet voor goud. Marije haalde op de 600 meter de limiet voor goud. Floortje (meisjesjunioren D) moest de sprint, hoogspringen discuswerpen en kogelstoten en haalde op twee on derdelen de limiet voor zilver en op de sprint zelfs goud. Rob (jongensjunioren D) moest verspringen, discuswerpen, kogelsto ten en de 800 meter lopen. Rob liep een prima 800 meter en haal de ruim de limiet voor goud. Meennanskamp - Sponsor Cretier Cimen Consultants presenteer de dinsdagavond 9 september aan de twee meisjesleam de film Bend it like Beckham. Deze ruim twee uren durende film vertelt het levensverhaal van een meisje met een islamitische achter grond die uiteindelijk een voetbalprofcontract verdient in Ameri ka. Na afloop van de film reikte Henk Cretier op een voor hem welbekende en welbespraakte manier de outfits uit aan de meisjes van MC 1De outfits bestaan uit een compleet tenue voorzien van rugnummer inclusief voetbal tas met trainingspak. Sponsors Henk Cretier en Cimen werden door de jeugdcommissie voorzien van de bekende roodzwarte SV Holten-sjaal en door de sportcommis- sie voorzien van een boeket en een fles wijn. Zaterdag 13 septem ber werden officiële elftalfoto's gemaakt en werden de voetbal sters in de kantine door de sponsor nog eens gefêteerd. Dezelfde dag werd van de KNVB vernomen dat vier meisjes wa- ren uitgenodigd voor selectiewedstrijden van de KNVB voor neisjes onder de 13 jaar. Al met al maakt de meidengroep van SV Holten een stormachtige ontwikkeling door en kunnen zij met de- se outfit professioneel voor de dag komen. Groen Wit 10 - Blauw Wit 3 31auw Wit begon sterk aan de wedstrijd en was veel beter dan de loog ingeschatte tegenstander. Blauw Wit stond goed en creëerde cansen. Hetgeen niet gezegd kon worden van de tegenstander die ie bal elke keer mede door het vroege storen van Blauw Wit snel 'erspeelde. Het was dan ook Blauw Wit dat verdiend aan de tai ling kwam door twee goals van Henk Oolbekkink. Ook na de relïers bleef Blauw Wit doorgaan en waren er zelfs kansen om de vedstrijd vroegtijdig op slot te gooien. Aan de andere kant was iet wel raak door een van richting veranderd schot bepaalde Jroên Wit de ruststand op 1-2. Ta de rust was het Groen Wit dat veel agressiever begon en Mauw Wit onder druk zette. Blauw Wit was geen schim meer van ret name de eerste twintig minuten van de wedstrijd toen het de ïgenstander zoek speelde. Groen Wit kwam langszij 2-2, en bij Mauw Wit lukte helemaal niks meer. Groen Wit kreeg door de ele fouten de kansen in de schoot geworpen en benutte de moge- jkheden goed. Zodoende liep Groen Wit uit naar een 5-2 over- /inning. Een dramatische tweede helft heeft Blauw Wit de das mgedaan want er had veel meer ingezeten. Eindstand 5-2. tolten 6- Rood Zwart 8 >e selectie van Rood Zwart had een gemiddelde leedtijd die rond e twintig jaar lag. Holten 6 had al snel in de gaten dat deze jonge teldenaren niet de weerstand konden bieden wat misschien van en verwacht mocht worden. Binnen twintig minuten stond het ia Benno, Wim en nogmaals Benno al 3-0 voor Holten. Holten on en mocht heerlijk tikken en vanaf de zestien meter prijsschie- :n. Voor rust wist Tonnie ook nog tweemaal het doel te vinden: -0. Na de thee probeerde Holten soms te snel het doel te vinden, aardoor menig goede kans niet werd benut. Door meer via de eugels te spelen kwamen de doelpunten toch nog snel tot stand, ia een hattrick van Benno, een afstandschot van Tonnie en een ■ije trap van Harald werden uiteindelijk de tien doelpunten ge lald. Nagenoeg iedereen hield aan deze overwinning een goed woel over met uitzondering van onze jonge spits Riek. ring van Dorth - Op het terrein van StayOkay-hostel de Kleine aar in de Kring Van Dorth staat zondag 19 oktober in het teken in de 15e Kleine Haarloop. /enals de voorgaande veertien edities van deze karakteristieke op heeft de organisatie van Sport '88 weer aan alles gedacht, jvoorbeeld een prachtig parcours met begeleiding op de belang- kste kruispunten; kleedruimtes en douches; parkeergelegen- id; kinderoppas (graag even bellen over het aantal kinderen); n verloting met prijzen; gratis professionele sportmassage en, 3t te vergeten, het inmiddels klassieke kleine Haarloop verras- igspakket. Voor iedere deelnemer ligt er tevens een speciale ruïnering klaar en kunnen de kleintjes weer rekenen op een me- ille. Tot'slot, speciaal voor dit-derde lustrum, heeft de organisa- een Ierse muziekband uitgenodigd om deze sportieve dag mu- ;aal te omlijsten. Voor informatie over de loop: 0573-432155 of 73-431615. Of kijk op de website: www.sport-88.com. Zuurberg - Stichting Mountain- bikesport Holten mag terug kij ken op een geslaagde Mountain bike Trophy op het circuit De Zuurberg. Mede door het mooie weer waren zowel de atleten als het publiek in grote aantallen aanwezig. Bij de wedstrijden, die om 9.15 uur begonnen, zaten ook deelnemers uit Holten. In de groep die even voor half- Holten - Het vijfde team van Badmintonclub Holten speelt in dezelfde samenstelling als vorig seizoen: Alie Bijen en Marie Diepenbroek en Rob Kelder, Harrie Menkhorst en Harry Kn- uiman. De eerste wedstrijd werd uitge speeld tegen het Raaltese Kwiek 2. Nadat Rob in de derde game van zijn single ongeveer vijf matchpoints tegen had gehad, wist hij toch nog te winnen met 17-14. Ondanks een voorsprong van 14-8 in de eerste game, moest Harrie toch in twee games (14-17, 11-15) het hoofd buigen voor zijn Kwieke tegenstander. Alie had geen medelijden met haar opponente en denderde met 11-4 en 11-3 over haar heen. Ook invalster Ria bleef niet ach ter en won overtuigend met 11- 5, 11-7. Hoewel het mannendubbel van Rob en Harrie door henzelf als matig werd beoordeeld, wisten zij toch met twee keer 15-8 te winnen. Ook het vrouwendubbel van Alie en Ria werd een regel matige overwinning voor Holten in twee games. Alie en Harrie speelden vervol gens een goed gemengddubbel. Ria en Rob wisten ook de goe de, winnende weg te vinden; zij wonnen met 15-12 en 15-2. drie in de middag startte, zaten de ATB'ers uit Holten. Henk Vasters die elke woensdagavond met een groepje jeugd traint in Holten, stond met glimmende oogjes naar de wedstrijd te kij ken. Het waren ten slotte toch zijn jongens die daar voorbij kwamen. Bij de jeugd 8 tot en met 10 jaar reden de Holtenaren naar de vol gende plaatsen: 11. Thijs Vene klaas, 12. Omar Cornelis. 13. Bruno Mooiweer, 16. Wouter Eric Stegink, 18. Frank Wegsta- pel, 19. Daan Jalving, 20. Rob- bin Breuker, 21Jarno Vasters. Bij de jeugd 11 tot en met 12 jaar waren ook Holtenaren ac tief. Timo de Vryer werd veer tiende en Paul Kuipers vijftien de. Bij de grote jongens, de ama teurs, was het Sjon Vos uit Daar- lerveen die op de pedalen ging staan en de overwinning voor zich op eiste. Ook bij de nieuwelingen staat er altijd wat op het spel, hier was de overwinning voor Tim Roe- lofsen uit Giethoorn. De Vetera nen werd gewonnen door Dick Ariesen uit Rhenen. Bij de Mas ters ging de overwinning naar Gerrit de Vries uit Zwolle. De (Foto: Johan Bolink) dames elite werd een overwin ning voor Laura Turpijn. De Eli te mannen werd gewonnen door Maarten Tjallinggi uit Arnhem. De junioren door Dennis van Uden uit Heeswijk-Dinter. Bij de funklasse is het winnen nog een bijzaak van het plezier dat aan deze sport wordt beleefd. Alles wat hier tussenin zit en meefietst doet dit meestal voor zijn of haar plezier. Holten - De handbalafdelmg van SV Holten sloot afgelopen weekeinde de voorbereidingen voor het zaalseizoen af met het jaarlijkse Hosperstoernooi. Op zaterdag speelden de jongste jeugdteams hun wedstrijden te gen onder meer Heeten, Nieuw- Heeten. Het jongensteam speelde zijn eerste wedstrijd tegen Swift '64. Bij de jeugdwedstrijden wist al leen meisjes C tot winst te ko men. Zij wonnen met 14-2 van Heeten C2. De jongens speelden hun eerste wedstrijd. Het was een leerzame partij waarin Hol ten met 9-14 verloor. Op zondag speelde dames 1 te gen het sterke Haarle, dat een klasse hoger zit. Holten miste drie basisspeelsters, terwijl Haarle op volle oorlogssterkte aanwezig was. Holten bood uit stekend partij. Haarle was echter sneller en feller in de duels en kwam al snel op een 0-4-voor- sprong. Holten toonde daarna wat meer lef en kwam bij rust tot een 5-10-score. Na rust leek Haarle in eerste instantie makke lijk verder uit te lopen naar een ruime zege, maar in de slotfase kwam Holten mede door twee strafworpen, nog terug tot 10- 19. Al met al kon men terugzien op een goede wedstrijd. Dames 2 speelde tegen Avanti. Het werd een spannende pot waarin Holten vlak voor tijd de zege met 11-9 veilig wist te stellen. De heren speelden tegen Erica '96. Dit team had nog weinig ge traind en Holten wist met soms fraai aanvallend spel via een 12- 7 ruststand met 24-14 te winnen Komend weekeinde start de zaalcompetitie waarbij de dames hun eerste wedstrijd in de eerste klasse thuis starten tegen ABS uit Bathmen om 13.10 uur. Een echte derby tegen een ploeg waartegen Holten kansen lijkt te hebben. De heren starten ook thuis voor hun eerste wedstrijd in de tweede klasse tegen ESC A 2 uit Arnhem. Deze wedstrijd begint om 15.30 uur in Sporthal 't Mossink. De toegang is gratis. Assen - De Europese Kampioen schappen Touwtrekken werden 20 en 21 september gehouden in Assen. Op de Open EK bleek al dat teams uit Engeland, Zwitser land en Ierland sterk aanwezig waren. De 680- en 720-ploeg van Nederland behaalden de eer ste plek. Bij de dames van Ne derland werd brons en zilver binnengehaald. Okia kwam voor Nederland aan het touw in de 640-kiloklasse op zondag 21 september. Er werd in een poule getrokken en de heren kregen dus alle tegenstanders. De ploeg begon de eerste trek- beurt tegen Engeland en begon aanvallend. Al snel hadden de Engelsen een tegenaanval en Nederland had hierop geen ant woord. De ploeg, die normaliter verdedigt, had het moeilijk en verloor beide trekbeurten. Ierland was de volgende partij en dit werd een gelijksland. De ploegen waren aan elkaar ge waagd. België werd redelijk ge makkelijk gewonnen. In deze partij raakte André Wansink ge blesseerd en moest worden ge wisseld. Bert Kolkman kwam in de ploeg. De partij tegen het verrassend sterke Duitsland werd verloren. Italië werd hierna op spanning netjes gewonnen. In de volgende twee partijen te gen Zweden en Zwitserland moesten de punten behaald wor den om door te kunnen naar de kwartfinales. De partij tegen Zweden was spannend en het Nederlandse Okia-team kwam sterker over. Ze wonnen dan ook de eerste trekbeurt, maar de tweede werd na een no-play ver loren. Ook tegen Zwitserland verloor het Nederlandse team, waardoor een plek bij de eerste vier was verspeeld. Noord-Ier- land en Wales werden hierna nog wel gewonnen, waardoor het team op een vijfde plaats eindigde. Stand in de 640 klasse 1 Duitsland, 2 Ierland, 3 Zwit serland en 4 Engeland. Holten - Het jaarlijkse Zwalu wentoernooi werd 20 september gehouden. Dit toernooi werd ge speeld door de D-, E- en F-jeugd van bijna alle voetbalverenigin gen in de regio. Alle pupillenteams kregen de mogelijkheid om in korte wed strijden van twintig minuten te laten zien wie de sterkste was. Het bleek dat juist in deze korte wedstrijden teams met mindere kwaliteiten kunnen winnen van de beteren, al is het met mini maal verschil. Op sportpark Meermanskamp werden twee poules gespeeld. (Dien Fl). De teams waren veelal aan elkaar gewaagd, waardoor er echte wedstrijden ontstonden zonder grote uitsla gen. In de D-poule was het uit eindelijk Excelsior Dl die de meeste wedstrijden wist te win nen. In de F-poule was men nog meer aan elkaar gewaagd zodat elke ploeg met minimaal één ge wonnen wedstrijd en een verlo ren wedstrijd of een gelijk spel huiswaarts keerde. Blauw Wit Zaterdag 27 september SVVN 1 - Blauw Wit 1. 14.30 uur (vertrek 12.45 uur): Sp Eefde 2 - Blauw Wit 2, 12.15 uur (vertrek 10.45 uur): Blauw Wit 3 - Nun- speet 5, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - Deto 6. 14.30 uur: Groen Wit'62 13 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (ver trek 13.00 uur); Blauw Wit Al - RDC Al, 14.30 uur; ASC '62 B2 - Blauw Wit BI, 12.30 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit C2 - SVVN C2, 12.00 uur: De Zweef C3 - Blauw Wit C2, 13,00 uur (vertrek 12.00 uur): De Zweef MB1 - Blauw Wit MB1, 12.00 uur; Sp Lemele Dl - Blauw Wit Dl, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur): Blauw Wit D2 - Rohda R. D5. 10.30 uur; Haarle El - Blauw Wit El, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Blauw Wit E2 - Rohda R. E6, 10.30 uur; Marienheem E3 - Blauw Wit E3, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Blauw Wit E4 - Rohda R. E9. 10.30 uur: Blauw Wit Fl - Broekland Fl, 9.30 uur: Heeten F4 - Blauw Wit F2, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Daarlerveen Fl - Blauw Wit F3, 9.30 uur (ver trek 8.30 uur). Zaalvoetbal Donderdag 25 september Blauw Wit 2 - Helios 8, 21.00 uur. Vrijdag 26 september Blauw Wit 1 - Avanti T. 3, 22.30 uur (vertrek 21.30 uur). SV Holten Zondag 28 september Holten 1 - Witkampers 1. 14.00 uur; Holten 2 - Overwetering 3, 10.00 uur; Dedemsvaart 4 - Hol ten 3, 10.30 uur (vertrek 9.00 uur); Go Ahead D. 2 - Holten 4. 9.30 uur (vertrek 8.15 uur); Holten 5 - Omhoog 4, 10.45 uur; Hoeve Vooruit 6 - Holten 6, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 7 - Sportlust Vr. 3, 9.00 uur; Holten 8 - Dedemsvaart 6, 10.00 uur: Hera cles AVC 4 - Holten 9, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). Zaterdag 27 september Holten Al - Columbia A2, 14.30 uur; Holten BI - SVVN BID, 14.30 uur; Witkampers Cl - Hol ten Cl, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); Heino D2 - Holten Dl, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Overwete- ring D4 - Holten D2, 9.15 uur (vertrek 8.00 uur); Hector El - Holten EI, 10.00 uur (vertrek 9,00 uur); Excelsior '31 E7 - Holten E2D, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); Holten E3 - Omhoog E4, 10.00 uur; Holten F1 - Bornerbroek F1 11.00 uur; Twenthe G. F2 - Holten F2,' 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): Holten F3 - Twenthe G. F4, 11.00 uur; SC Rijssen MB - Holten MB, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur): Tu- bantia MCI - Holten MCI, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur). Handbal Zaterdag 27 september Klarenbeek - Meisjes Dl, 14,25 uur (vertrek naar Twello 13.25 uur); Meisjes Dl - Ewijk/LHC, 12.00 uur. Zondag 28 september Dames 1 - ABS, 13.10 uur; Heren 1 - ESCA 2, 15.30 uur; Dames 2 - Ewijk/LHC, 14.25 uur; Dames Ju nioren Al - Nijhof/ Broekland 2, 12.05 uur: Dames Junioren 2 - ABS 1, 11.00 uur. Holten - Voor de tweede uitwed strijd van het nieuwe seizoen moet Blauw Wit ook naar Nij- verdal. Na DES is nu SWN de Schuppertsweg - De derde Er- win Autocross van dit seizoen werd zondag onder prachtige weersomstandigheden gehou den. De organisatie is in handen van de afdeling autocross van MAC de Holterberg. Ook deze keer was het terrein van de familie Van Coeverden aan de Schuppertsweg in uitste kende conditie gebracht voor een mooi middagje autocross. Deurklinken en spiegels vlogen regelmatig in het rond en ook op een bumper meer of minder werd niet gekeken. Af en toe ging men te ver wat dan resulteerde in een koprol met de auto. Uitslagen Heien 1. Henri Kevelam; 2. Guido Vredenberg; 3. Geert Schuttert. Dames 1. Karin Ploeg; 2. Willy van Coeverden; 3. Petra Heun. Veteranen 1Albert Muller; 2. Hendrik Ke velam; 3. Gerrit Hoogeboom. Afvalrace Ton Muller Clubkampioenen 2003 Heren Jeroen Dommerholt Joan Vrielink Veteranen Henk Mekenkamp Boschkamp - Gastouderbureau Holten heeft op woensdag 17 september, tijdens de week van de kinderopvang, alle gastou ders die opvang bieden aan kin deren van 0 tot 12 jaar op een bijzondere manier in het zonne tje gezet. Een gezellig avondje naar de film. Als dank voor hun, soms jarenlange, enthousiaste inzet. In de ontmoetingsruimte van het dorpshuis De Boschkamp kon den de gastouders genieten van de Nederlands Friese speelfilm Nienke, een film over het leven van Sjoukje Bokma de Boer, de schrijfster van Aafkes Tiental. Ongeveer 35 gastouders vangen per week zo'n 65 kinderen op in hun eigen huis. Zij bieden tijdens de opvang de geborgenheid van een gezin. De meeste kinderen zijn als baby bi j de gastouder gekomen en blij ven vaak tot ver in de school gaande leeftijd. Veel Holtense ouders kiezen voor deze flexibele en klein schalige vorm van opvang om dat het naadloos aansluit bij het eigen gezin. Het Gastouderbureau Holten is al jaren een begrip en wil met deze avond de gastouders die het gezicht van het bureau zijn, on der de aandacht brengen. Ook tegen SVVN 1 heeft Blauw Wit 1 nooit in competitiever band gespeeld. De wedstrijd op sportpark Groot-Lochter begint om 14.30 uur en staat onder lei ding van scheidsrechter G Bleumink uit Wezep. Holten - Het begin van de com petitie en een nieuwe start in een hogere divisie was het maandag 22 september voor dartclub Wie Spoort Nie (WSN). Dit zou dus de eerste serieuze test worden voor de heren van WSN1. In de basis voor deze wedstrijd Marco van Menum, Bert Paal man, Rik Paalman, Rik Deijk en reserve van de avond Jan Deijk. In alle vier de singelpartijen was de spanning te snijden er mocht geen enkele dubbel gemist wor den. Anders was de leg voor de tegenstander. Zo dicht zat het bij elkaar. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de stand na de singels 2-2 was. Rik en Rik be haalden de punten voor WSN1. In de dubbels zou het dan weer spannend gaan worden. Hier werden de punten ook verdeeld 2-2. Beide dubbels waren goed voor een punt. Het zou dus in de bier ronde beslist moeten worden. Bert had twee pijlen voor de dubbel maar miste en de tegen stander liet die kans niet onbenut en gooide de pot uit: 4-5 was de eindstand.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7