Tekeningen gemeentehuis te zien tijdens inloopavond Radio 350 kiest Lous van Dijk als voorzitter Schilderskring Holten exposeert eigen werk Landal Twenhaarsveld dit weekend op RTL4 ]n Zicht Wandeling over Holterberg met Dick van den Dool Open Dag bij varkensboer Vrije markt in centrum Controle Verkeer 70's 80's Party Wellicht caravans op De Haspel Darten om Keunetrofee Vergadering club Tuitert Truckerrit Zakelijk Bekeken Kleurplatenwedstrijd AH Anne Jansen 40 jaar bij Stork Erve de Buul Namen DONDERDAG 4 SEPTEMBER 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Lous van Dijk: Het is een regionale omroep. We willen verslag doen van alles in de regio waar we te ontvangen zijn' (Foto: Johan Bolink) ten en buurtschappen in het ge bied waar de zender te ontvan gen is, komen in aanmerking. ,,Het is een regionale omroep. We willen verslag doen van al les in de regio waar we te ont vangen zijn, speelt." Van Dijk benadrukt dat het de bedoeling is dat Radio 350 voor elk wat wils biedt: „We moeten van het piratenimago af en diverse luis teraars ter wille zijn. Radio 350 is bijvoorbeeld ook heel goed te gebruiken als informatieve zen der." Ze verwacht dat Radio 350 uit groeit tot een goede regionale zender waarop sneller afgestemd gaat worden. „Zelf luister ik zo gauw ik binnen bereik ben. De Holterberg - Dick van den Dool wandelt zaterdag 6 sep tember met liefhebbers over de Holterberg. Zijn aandacht zal uitgaan naar de bijzondere krachten in de aarde. De wan deling start op de dagcamping op de Holterberg en is van 10.00 tot 12.30 uur. Kosten 6 Onze belevingswereld wordt beïnvloed door een verschei denheid aan bronnen uit de aarde, kosmos, natuur, we zenswerelden en alles wat de mens schept. In oude culturen leerde men deze bronener gieën herkennen en gebrui ken. Men koos de juiste plaats om te wonen, te werken, voedsel te verbouwen, te ge nezen en om in contact te ko men met de Grote Natuur (heilige plek) voor inspiratie. De belevingstocht op de Hol terberg gaat over de levende subtiele omgeving en om deze op eigen wijze te beleven. Dick van den Dool is gaia- loog, milieukundige en bege leidt ervaringstochten in bin nen- en buitenland. Opgave voor de wandeling bij de Hol ten Groep, Theo Hoge: 0548- 367740. uitstraling van Radio 350 wordt professioneler. Belangrijk is ook dat de middenstand ons gaat ont dekken." Radio 350 heeft als frequentie voor Holten 105.2, voor Rijssen 106.4 en voor de kabel 87.5. be langstellenden kunnen ook een bezoekje brengen aan de websi te: www.radio350.nl Holten - Biologica houdt zater dag 20 en zondag 21 september voor de zesde keer de landelijke Open Dagen bij de biologische boer en tuinder. In alle provincies zullen ruim tweehonderd biologische bedrij ven hun deuren openzetten voor het publiek. Dit jaar met speciale aandacht voor natuur op het boerenbe drijf. Ook het biologisch varkensbe drijf van de familie Rietberg aan de Broekweg 24 houdt dan Open Dag. Het duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Holten - De supportersvereni ging HMV houdt zaterdag 13 september in het centrum van Holten een gezellige vrije markt. Meer dan tachtig marktkooplui hebben kramen gehuurd en vele grondplaatsen zijn verhuurd. Alles wijst er op dat het weer een heel gezellige drukte zal worden op de Smidsbelt en er rondom heen. De vrije markt be gint om 9.00 uur en eindigt rond 16.30 uur. Holten - Politie Twente heeft vrijdag 29 augustus op de Laren- seweg in Holten tussen 7.30 uur en 9.00 uur een verkeerscontrole gehouden. Er werden dertien bromfietsen gecontroleerd. Twee bestuurders kregen een bekeuring omdat hun bromfiets teveel vermogen had. Klavier - In Café 't Klavier wordt vrijdag 8 september een 70's 80's Party gehouden. De ze begint rond 21.00 uur. Naast de lekkere muziek zullen er ook activiteiten te doen zijn, welke natuurlijk gerelateerd zijn aan de jaren zeventig en tachtig. De entree is gratis, dus duik eens een keer weer in die oude kle renkast en kom geheel in stijl. Voor meer inlichtingen: Michel le den Bouwmeester, telefoon 06-16540037. Holten - Kampeercentrum De Haspel aan de Langstraat ligt er nog verlaten bij, maar de kans is groot dat de Haspel toch weer een herstart gaat krijgen. De oude huisjes die er stonden, zijn inmiddels gesloopt. Een open vlakte met een grote zand- bult ligt te wachten op wat ko men gaat. Volgens de gemeente komen er in elk geval geen huis jes voor terug, maar hoogstwaar schijnlijk stacaravans. Het bestemmingsplan heeft in tussen ter inzage gelegen. Nu is het wachten nog op verdere goedkeuring door de gemeente. Bierlokal - In het kader van de nevenactiviteiten van De Keune- feesten wordt voor de zesdemaal het dartstoemooi Darten om de Keunetrofee gehouden. Dit singledartstoernooi vindt plaats op zondag 7 september. De locatie is Bierlokal am Bahn- hof aan de Stationsstraat 9 te Holten. Het toernooi begint om 13.30 uur en de inschrijving start om 12.30 uur. Deelname is gratis en de prijzen bestaan uit bekers en 111,11 eu ro aan geldprijzen. De wisselbeker de Keunetrofee is beschikbaar gesteld door Bier lokal am Bahnhof. Voor leden van de vijf Holtense dartteams, die deelnemen aan di verse competities in deze regio, de ideale voorbereiding op het nieuwe dartseizoen. Voor meer informatie over het Keunedarten en de Keunefees- ten: www.keunefeesten.nl Holten - De algemene ledenver gadering van de supportersver eniging Mark Tuitert Holten staat gepland op dinsdag 16 sep tember. Alle leden van de sup portersvereniging zijn vanaf 20.00 uur van harte welkom bij Grand Café 't Keuntje. Op de ledenavond krijgen de supporters de kans hun mening te geven over de vereniging en mee te beslissen over de aanstel ling van de bestuursleden. Na tuurlijk is er ook plaats voor ge zelligheid. Daarom doet het be stuur van de supportersvereni ging een oproep aan alle leden om te komen. Holten - Er wordt zaterdag 6 september een truckerrit voor gehandicapten gehouden. Vele vrijwilligers willen geestelijk en lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke dag bezorgen. Het Monuta Charity Found helpt door middel van een financiële bijdrage deze dag te verwezen lijken. Holten - Lous van Dijk is de nieuwe voorzitter van het be stuur van Radio 350 Rijssen- Holten. Na interne perikelen stapte het 'oude' bestuur op. Sa men met René de Kolf en Gert- Jan van 't Holt vormt Van Dijk nu het nieuwe dagelijks bestuur van Radio 350. Johan Schoppers, mede-oprich ter van Radio 350, vroeg of ze daar belangstelling voor had. Van Dijk had dat wel, maar be nadrukte dat deze job qua tijds- inzet wel te behappen moest zijn. Feeling met de omroep had ze al. Ze kent de lokale omroep, werkte als vrijwilliger/ program mamaker voor de ROOZ Zieke nomroep in Steen wijk en daarna voor de SLOS, de lokale omroep daar, die zowel op radio als tv uitzond. Daar deed ze onder meer alle actualiteitenprogram ma's en met kerst een alternatief programma over alternatief kerstvieren. Het dagelijks bestuur wil de contacten met het Programma Bepalend Orgaan (PBO) waarin 24 afgevaardigden zitten die toe zicht houden op het dagelijks bestuur, verbeteren en intensive ren. „We willen hen op de hoog te stellen en houden. Communi catie staat hoog in ons vaandel." De bestuursleden zelf gaan geen programma presenteren. „Als een lokale omroep begint wordt zoiets opgericht door mensen die programma's maken. En dat kan binnen het bestuur tot frictie leiden, omdat men belang heeft bij het eigen programma. Men heeft nu gekozen om het bestuur wat verder van het pro gramma maken af te zetten. De hoofdredacteur zit niet meer in het bestuur maar heeft een ande re rol gekregen. Er is nu een goede, strakke organisatiestruc tuur neergelegd waarbij de hoofdredacteur/ programmalei der, Anton Bulsink, contact heeft met de verschillende clus ters vrijwilligers en verslag uit brengt aan het bestuur. Het moet nu allemaal soepeler lopen, dat is de insteek. Het wordt allemaal professioneler aangepakt." Het nieuwe bestuur heeft zich verder tot taak gesteld de offi ciële opening van Radio 350 te organiseren, iets dat nog steeds gebeuren moet. Van Dijk vertelt desgevraagd dat Radio 350 niet alleen pro gramma's voor Rijssen en Hol ten maakt. Ook andere gemeen- Natuurdiorama - Schilderskring Holten exposeert maandag 8 tot en met zondag 28 september bij Natuurdiorama Holterberg. Schilderskring Holten is opge richt in 1996 en bestaat momen teel uit dertien enthousiaste kunstschilders die eens per veer tien dagen bij elkaar komen. Op de expositie vindt men on derwerpen in diverse technieken geschilderd, onder meer olie, acryl, aquarel en pastel. Alle stukken zijn te koop, zodoende een goede gelegenheid in het be zit te komen van een mooi kunstwerk van een Holtense schilder. In de afgelopen jaren zijn er al diverse exposities van de kring geweest en exposeren de leden regelmatig individueel in gale ries in binnen- en buitenland. Natuurdiorama Holterberg is da gelijks geopend van 9.30 tot 17.30 uur, zondags van 11.00 tot 17.30 uur. Voor meer informa tie: 0548-361979. Holten - Het voorlopig ontwerp van het nieuwe gemeentehuis is klaar. Belangstellenden kunnen de tekeningen donderdag 4 sep tember bekijken in de bovenhal van het gemeentehuis in Rijssen. Binnenlopen kan vanaf 20.00 tot 21.30 uur. Er is een lift aanwe zig. Reacties op het voorlopig ontwerp kunnen schriftelijk doorgegeven worden tot en met woensdag 10 september. Op de inloopavond zijn hiervoor for mulieren beschikbaar. Het nieuwe gemeentehuis wordt een gebouw van drie lagen. Een vierde laag bleek niet nodig. Ook werd een deel van de vleu gel die tegenover de apparte menten aan de Rozengaarde uit zou komen, ingekort. Wel blijft het mogelijk, mocht er ooit ruimte tekort zijn, dat deel te be bouwen. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam vroeg zich af of de aankoop van het postkantoor en 't Bunne nodig geweest waren. De archi tect gaf namelijk aan dat de eer der geplande vierde verdieping op het nieuwe gemeentehuis niet nodig was en dat ook een deel van de vleugel tegenover de ap partementen aan de Rozengaar de ingekort kon worden. „Als we ruimte over hadden, waarop dan de beide panden aankopen", aldus Kevelam. Architect Josée gaf aan dat een en ander ook in de werkgroep besproken en berekend was, maar met extra verdieping en niet inkorten van de vleugel zou den in het gemeentehuis dan toch tussen de twintig en dertig werkplekken tekort zijn. Het wordt een gebouw in twee delen: deels op het plein, deels op de locatie waar nu nog Bunne en het postkantoor gevestigd zijn. Een gang met veel glas werk over de Rozengaarde ver bindt de beide bouwwerken. Er is meer afstand genomen van de Schildkerk: bedroeg het aantal meters eerder elf, nu is het ze ventien meter. Architect D. Josée hield in zijn ontwerp terdege rekening met de kerk: de grote glazen hal voor burgers die dwars door het hele gemeentehuis loopt, biedt vanaf (Foto: Harry Broeze) de ingang aan het Driehoeks plein doorzicht op de kerk. „De hal opent eigenlijk een venster op de kerk", verpakte Josée het. Burgers kunnen de hal van twee kanten binnen: vanaf het Schild en vanaf de Elsenerstraat. De grote hal snijdt het gebouw in tweeën; door de hal lopen bruggen die de eerste en tweede verdieping met elkaar verbin den. Op de tweede verdieping komt een restaurant met keuken en een dakterras. De PvdA-frac- tie zou liever zien dat het restau rant in het nieuwe gemeentehuis op de begane grond gevestigd werd, in plaats van op de tweede verdieping (met dakterras). Het restaurant was eerder ook ge dacht op de begane grond, aan het plein. Het zou dan bijvoor beeld ook open kunnen zijn voor het publiek. Architect D. Josée vond het een fantastisch idee, gaf aan dat al steeds met dat idee gespeeld was, maar dat de uit voering van tegelijk bedrijfsres taurant en publiekshoreca tame lijk ingewikkeld bleek. Boven dien zou het programma van ei sen dan aangepast moeten wor den, want een restaurant dat ook voor het publiek geopend is, vraagt een andere investering dan een bedrijfskantine. Wat Josée betreft sluit het niet bebouwde deel van het Drie hoekplein straks naadloos aan bij het nieuwe gemeentehuis en wordt het géén parkeerplein. „Het plein moet onderdeel uit maken van het gebouw", is zijn stelling. Ook wethouder J. Lig- tenberg onderschrijft die ge dachte. maar wees erop dat de raad beslist. Een aantal vragen is nog niet be antwoord: de kleur van het ge meentehuis (rode baksteen?, lichte en grote zandsteen, grote stenen die aansluiten bij de Schildkerkbouw?). Wethouder Ligtenberg gaf te kennen dat de bouw zowel wat de plannen als de financiën be treft op schema ligt. De aankoop van het postkantoor en 't Bunne vielen duurder uit dan begroot, maar dat kan opgevangen wor den binnen het beschikbare kre diet. Ligtenberg pleitte, gezien het economische klimaat, zo snel mogelijk met de bouw te beginnen. „Nu vlot aanbesteden is het halve werk. We moeten gebruik maken van de mogelijk heden die de markt nu biedt." Holten - In het televisieprogram ma Bestemming Nederland is zaterdag 6 september Landal Twenhaarsveld het uitgangspunt van prachtige toeristische uit stapjes in de omgeving van Hol ten en Rijssen. Naast beelden van het park zelf is Mariska van Kolck te zien die met een gezin met een vijfling op stap gaat en Joris Lutz die met een kaartclubje in een huif kar van boerderij De Elshof de Holterberg gaat verkennen en ccn ballonvaart maakt over het Sallandse gebied. Stella Gom- mans gaat tenslotte met Rikus Bronsvoort van Manege Snorre- wind de vrije natuur in. Bestemming Nederland is een nieuw toeristisch magazine dat wordt geproduceerd door IdtV in samenwerking met TRN en Landal GreenParks. Voor de af levering over Salland, is ook meegewerkt door de gemeente Rijssen-Holten. De opnames van deze aflevering werden begin augustus gemaakt. Naast schitterende beelden van de natuurgebieden en de toeristi sche mogelijkheden rond Landal Twenhaarsveld komen onder meer de bungalows en de diver se faciliteiten op en rond het park prachtig in beeld. Bestemming Nederland wordt wekelijks uitgezonden op RTL4 op zaterdagavond om 18.55 uur. Het programma herhaald wordt op zondag om 09.40 uur her haald. Holten - De delicatessenafdeling van de Albert Heijn heeft on langs een kleurplatenwedstrijd gehouden. De prijzen, zoals boe ken en spelletjes, zijn inmiddels uitgereikt in de winkel. (Foto HNB) Till i r iVf/ilv/V Holten- Ondanks alle ups en downs die het bedrijf en daardoor ook de medewerkers meemaakten, bleef Anne Jansen zijn werk gever Stork in Hengelo veertig jaar trouw en is voorlopig ook niet voornemens zijn broodheer vaarwel te zeggen. k ben nooit met tegenzin naar m'n werk gegaan', zegt de 57 jari ge Anne. 'Ik heb er altijd veel plezier in gehad. En de jaren zijn roorbijgevlogen. Ik had drie jaar Mulo gedaan hier in Holten en nijn toenmalige leraar Sinnema was niet erg onder de indruk van nijn talenkennis. Hij vond dat ik maar naar de Storkschool in Hengelo moest, waar je het eerste jaar fulltime naar school ging tn de volgende vijfjaar werken met leren werd gecombineerd tinnen het Storkbedrijf. Volgens een roulatiesysteem kwam je op ille afdelingen terecht, deed overal ervaring op en kon je uitein- lelijk kiezen welk onderdeel je het meest aansprak.' Stork was in lie tijd dé grote fabrikant van stroomsystemen voor electriciteits- ;entrales. 'In de vijfde klas zat ik al in de werkvoorbereiding tot tan de militaire dienst. Ik keerde daarna terug in het bedrijf en cwam terecht op het begrotingsbureau waar voorcalculaties ge maakt werden voor veelal grote projecten waar vele werkuren in zaten. Op dat begrotingsbureau ben ik eigenlijk altijd gebleven, al is daar in de loop der jaren zo geweldig veel veranderd. Het was meer goede tijden, slechte tijden. We maakten een perio de mee dat er zeventienhonderd mensen op de loonlijst stonden. Met de val van de muur ging echter alles naar de Oostbloklanden en de ene reorganisatie na de andere volgde. Veel spannende mo menten binnen het bedrijf als je hoorde dat er van elke vijf werk nemers weer een moest verdwijnen. Je wist nooit of en wanneer je 'aan de beurt was. Het bedrijf is inmiddels afgeslankt tot honderd medewerkers en is nu puur serviceverlenend. Tegen het arbeids loon in de Oostbloklanden is niet te concurreren. Hier bedraagt het uurloon ongeveer 50 euro. Daar 15 tot 20 euro. Via het Stroomwezen werken we nu nog aan opdrachten van 15 tot 20.000 werkuren. Daar waar de veiligheidsinspectie van dit or gaan hiaten ontdekt, springen wij in. Er is de laatste paar jaar ge lukkig weer wat stabiliteit en vooral weer rust binnen het bedrijf gekomen en dat werkt prettig. Ik heb een heel gezellig en infor meel jubileum gehad bij Stork. Mooie en creatieve cadeaus. Ik ben in kleine kring gehuldigd in aanwezigheid van mijn vrouw en kinderen en met de naaste collega's.Een mooie, gouden dasspeld met de ooievaar bevestigt zijn trouw aan het bedrijf. De gevel zal binnenkort worden gesierd met een prachtig bord Voorsboers- hoek, zoals ze zelf hun huis aan de Voorsboersweg hebben ge noemd. Ook een productie van Stork. Voor het huis wappert een enorme vlag van Stork, echter geplaatst door de buren die op de avond van het jubileum er een glaasje op kwamen drinken. (Foto HNB) Holten- Net even over de grens met Deventer, maar qua oriënta tie gedeeltelijk Holten, staat aan de Ikkinksweg, op het randje van Okkenbroek, de boerderij met de naam Erve de Buul waar de familie Stevens sinds enkele generaties woonachtig is. Hoe komt men ertoe een boerderij een naam te geven wat eigen lijk papieren zak bete- kent? 'Ooit', zegt bewoon- j ster Line Stevens. 'Maar ik weet niet precies wanneer, kwam hier vanuit Laren de familie Buuls of Westerhuis wonen. Dat was de zes de familie die de boerderij bewoonde. Waarschijnlijk is dit vroe ger een pachtbedrijf geweest, want elke zes jaar kwamen er nieu we bewoners. Zo rond Sint Peter in februari, dus net voor het nieuwe landbouwseizoen.' De boerderij is waarschijnlijk zo rond 1850 gebouwd. In de loop der jaren is bijna het hele huis stapsgewijs vernieuwd. Er staat al leen nog een muur aan de oostkant, die nog helemaal in de oude staat is. Zelfs het kozijn van toen zit er nog in en daar mankeert nog niets aan. 'Keihard hout. Vroeger maakten ze best materiaal.' (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5