Gemeenten tegen ondergeschikte rol bij Regio Twente Harry Sjoers wil veel meer politie in Holten mam Holtens Nieuwsblad IPSE MIS HEM ZATERDAG NIET! Wapens uit W0II gevonden in tuin Nieuwe chef politiekorps Rijssen-Holten Collecte Beatrixfonds Weekendweer Keunefeesten Holten Holtense vlaggen gestolen van lantaarns in centrum LETSELSCHADE? Damsté^ ™sR5u U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! BON i Nieuwe verwijsborden voor parkeren Kalfstermansweide Holtens Nieuwsblad Donderdag 4 september 2003 Fax:0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@whk.wegencr.nl Abonnementsprl|s 44,40 Losse nummers e 0.87 Pagina 3 Pagina 5 Lous van Dijk is gekozen tot voorzitter van de regionale Radio 350. Zij kent de om roepwereld van vroeger. Pagina 5 Burgers krijgen de gelegen heid om de tekeningen te be kijken van het nieuwe ge meentehuis. Holten - Het Prinses Beatrix Fonds collecteert VAN 7 tot 13 september voor spierziekten. Meer dan veertigduizend collec tanten gaan landelijk huis aan huis vragen om een vrijwillige bijdrage. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 969, ten name van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrij ding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclero se en spasticiteit. Zondag 7 september 2003 Volwassenen 3,50 Kinderen tot li jaar en 65+ 1,50 Kinderen tot 6 jaar GRATIS entree Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u ook zoekt de kans is groot dat u het op één van de I vele kraampjes vindt Geopend van 09.00 -17.00 uur. FTSTÜ Expo [cent er Wegtersweg 65 7556 BP Hengelo (0) tel. 074 -2 559 559 fax 074 - 2 505 022 www.expocenter.nl schien nog een praatje werd ge maakt van 'maak je fietslamp een keer' wordt nu geverbali seerd, zodat men echt weet dat zoiets niet meer getolereerd wordt. Ik vind dat er harder in gegrepen mag worden, zowel door ouders als door ons. Een voorbeeld: als ouders weten dat hun kind op een opgevoerde brommer rijdt, moeten de ouders ingrijpen. Als er ongelukken ge beuren en zo'n jong rijdt zich te pletter moet je niet achteraf kla gen 'dat de politie er niets aan doet'. De politie moet het bericht 'uw zoon is iets overkomen' overbrengen, terwijl de ouders vaak best weten dat hun zoon te hard rijdt in de auto of op een opgevoerde brommer rijdt. Als ouder moetje dat niet tolereren: de opvoeding begint thuis." Om de burger makkelijker met de politie in contact te laten ko men, wil Sjoers meer wijkagen ten en meer wijken dan de huidi ge drie. „Samenwerking tussen politie en bevolking is er naar mijn mening niet vaak genoeg. Die wijkagenten moeten een aanspreekpunt zijn. Ze hoeven niet de problemen op te lossen, maar leggen de problemen die tot de politietaken behoren aan het politieteam voor en dan be kijken we als team hoe het pro bleem aangepakt wordt." Lees verder op pagina 3. Het Fonds is in 1956 opgericht. Sinds die tijd financiert het we tenschappelijk onderzoek naar de bestrijding van deze neuro- musculaire aandoeningen. Ook behartigt het Fonds de be langen van patiënten die aan de ze ziekten lijden en hun familie leden. Perioden met zon en kans op een enkele bui. Vrijdag flinke perioden met zon, afgewisseld door enkele wolkenvelden. Middag temperatuur zo'n 24.0 tot 25.0 graden. Zaterdag en zondag overdag wat minder zon, afgewisseld door stapelwolken, ook is de kans op een regen- of onweers bui groter door invloed van een depressie bij de Britse Eilan den. dit gaat waarschijnlijk lukken. Temperaturen wat lager met 20.0 tot 22.0 graden, maar al tijd nog een aangename nazo mer. Weerman Freddie Paalman Bewoners van de Hakkerts- weg zijn verbolgen over het door de gemeente gestrooide grit op de bermen. Noteer alvast In uw agenda 11,12,13, en 14 september ■Holten - De gemeenten Rijssen- Holten en Wierden verzetten zich, samen met gemeente Hel- lendoom, tegen de gang van za ken rond de te nemen beslissin gen aangaande de toekomstige samenwerking in Twente. In een brief aan het dagelijks bestuur van de Regio Twente proteste ren ze ernstig tegen de procedu re zoals die door het dagelijks bestuur van de Regio Twente uitgestippeld is en de rol die de (kleinere) gemeenten toebedeeld wordt. Zowel Rijssen-Holten, Wierden als Hellendoorn vinden de rol die de gemeenten krijgen onder geschikt. Pas als een standpunt van het dagelijks bestuur van de Regio, de Netwerkstad en het college van Gedeputeerde Staten is ingenomen en al verzonden is aan de minister van Binnenland se Zaken, kunnen de betrokken gemeenten reageren. Te laat, menen de briefschrijvers, die vinden dat met zo'n overlegpro cedure aan een zo belangrijke zaak als regionale samenwer king in Twente te kort wordt ge daan. En dat niet alleen, de ge meenten vinden deze manier van doen ook niet al te democratisch. Volgens het dagelijks bestuur van de Regio Twente is voor de ze procedure gekozen in ver band met de door de minister be schikbare tijd. Maar die reden Damsté Advocaten is een van de grootste advocatenkantoren in Twente met vestigingen in Almelo, Hengelo en Enschede. Naast specialistische kennis op het gebied van letselschade, is bij Damsté Advocaten uiteraard eveneens de nodige kennis en ervaring op vrijwel alle andere rechtsgebieden voorhanden. Weibergweg 50 l 7550 AB Hengelo advocate Website www.damste.nl ■9iiJJAmjiiijiMi.ijm.uuii.j8ujiii.imBHM Tel. 074-248 88 88 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr. aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: Geen op als abonnee voor bet Gebruik deze bon voor NieuwsbIaJ: het opgeven van een nieuwe abonnee. ad Dhr./mevr.: Adres Woonplaats Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 1 €42.85 por jaar (betaaiw ij ze. automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) Holten - Harry Sjoers uit Holten wordt met ingang van maandag 8 september de nieuwe afde lingschef van het politiekorps Rijssen-Holten. De nieuwe afde lingschef, opvolger van Guus Janssen, werkte voordien als chef bij het korps Dalfsen/ Om men in Regio IJsselland. De organisaties willen juist met de vlaggen aan het win kelcentrum een feestelijk tin tje geven tijdens evenemen ten. 'Naast de Holtense vlag komen er straks nog de vlag gen van de Keunefeesten te hangen', geeft Frans aan. Het zou volgens hem een grote kostenpost kunnen gaan wor den wanneer er telkens exem plaren verdwijnen. 'Ze kosten toch twintig euro per stuk.' Hij vindt het een zeer slechte zaak dat de vlaggen zijn gestolen. De initiatiefnemers proberen Holten in feestsfeer te bren gen, maar op deze manier wordt de feeststemming wel een stuk minder. (Foto: Sander Scheperman) wordt door de drie gemeenten met hoongelach ontvangen. De briefschrijvers stellen dat het be stuur van de Regioraad het debat over de toekomstige samenwer king niet tijdig heeft opgestart, waardoor de gemeenten nu in een onmogelijke tijdsklem zit ten. En daardoor kan er met de betrokken gemeenten niet eerst diepgaand gesproken worden over hoe de toekomstige regio nale samenwerking geregeld wordt, maar mogen de gemeen ten pas nadat het standpunt be paald is reageren. De gemeenten Rijssen-Holten, Wierden en Hellendoorn denken dat door deze manier van doen het goed mogelijk is dat Twente (op nieuw) verdeeld naar buiten treedt, en dat komt wat de brief- schrijvers betreft door het ont breken van overleg vooraf. 'Met name naar de minister en de pu blieke opinie zou het beter zijn als Twente zich als eenheid pre senteert met een gedeelde me ning over de toekomstige positie van de regionale samenwerking', schrijven ze. Burgemeester van de Borchstraat - Nietsvermoedend waren Pim Waijenberg en zijn vriendin Tamara Gjaltema in de tuin van hun huis aan de Burgemeester van der Borchstraat een vijver aan het graven. Tenminste, dat was de bedoeling. Totdat ze stuitten op een metalen plaat. Na deze weggehaald te hebben, bleken er zeker dertig metalen potjes met patronen, geweren, lopers en Duitse helmen te liggen. Die potjes bleken magazijnen uit de Tweede Wereldoorlog te zijn. Pim: 'Ik heb meteen de politie gebeld. Zij hebben de Explosieven Opruiming Dienst (EOD) ingeschakeld. De gemeente wil de hele tuin nu na gaan kijken of er niet meer munitie ligt.' Pim sprak de zoon van de oud-bewoners van hun huis en die zei dat zijn moeder wist dat er een schuilkelder heeft gezeten. Ook blijken de huisjes in de straat door Duitsers te zijn bewoond tijdens de oorlog. (Foto HNB) REPTILICA Reptielenbeurs met slangen, spinnen, hagedissen, insec ten, amfibieën, planten, schildpadden, terraria, etc. Kijken en kopen. 7 sept.Twentehallen, Enschede Entree 5.- euro, open: 10-17 uur R gratis info VIEW: 071-561 1934 www.reptilica.nl Holten - Het heeft even ge duurd, maar er zijn inmiddels borden geplaatst om aan te ge ven dat er geparkeerd kan worden op Kalfstermanswei de. Veelvuldig is hier naar ge vraagd door verschillende in stanties bij de gemeente. De verwijsborden bleven echter afwezig. De parkeerplaatsen op Smids belt en achter de Albert Heijn staan dagelijks vol, waardoor velen geen plaatsje voor de auto kunnen vinden. Op Smidsbelt staan veel langpar- keerders, zodat het winkelend publiek daar vaak achter het net vist. De parkeerplaats ach ter de supermarkt is dan de dichtstbijzijnde toevlucht. Schril afstekend hiermee, ligt Kalfstermansweide er meestal leeg bij. Slechts een enkeling weet de weg naar dit plein. Zeker toeristen hebben moeite om de ingang te vinden. Deze zit namelijk niet bij Albert Heijn of Bierlokal am Bahn- hof, maar een stukje verder de Kerkhofsweg in. Daarnaast lijkt de ingang meer op een doodlopende weg, omdat deze door lijkt te lopen naar de mu ziekkoepel. Halverwege staat een paaltje, zodat auto's daar niet door kunnen rijden. De splitsing naar rechts richting de parkeerruimte op Kalfster mansweide is vanaf de Kerk- hofsweg moeilijk te zien. Frans Hoes van de Fienpreu- vers is verbijsterd: 'We heb- j ben de negentig vlaggen net neergehangen en meteen wor den er al zeven gestolen. Ik heb inmiddels aangifte gedaan bij de politie.' Holten - Er zijn inmiddels al zeven Holtense vlaggen gesto len van de lantaarnpalen in het centrum. Twee daarvan zijn intussen weer teruggehangen. De initiatiefnemende organi saties CV De Fienpreuvers, Stichting Triathlon, Dorps- feestcommissie en de Holten se Handelsvereniging hopen dat de 'leners' de overige ver miste vlaggen ook weer op hun plek terugbrengen. Sjoers kent de gemeente Rijs sen-Holten goed. Oorspronke lijk afkomstig uit Almelo kwam hij direct vanaf de politieoplei ding terecht bij de Rijkspolitie in Holten. Toen was het nog zo dat een politieman moest wonen waar hij werkte en zo vestigde Sjoers zich in 1980 in Holten. In 1993 werden Rijks- en gemeen tepolitie samengevoegd; Holten kwam bij IJsselland en werd aan Raai te gekoppeld. Sjoers volgde een jaar later een driejarige op leiding aan de Nederlandse Poli- tieacademi, voor leidinggevende functies. Daarna werd hij teamchef in Colmschate/ Bath- men.-In 2002 werd de Regiopo litie IJsselland opnieuw gereor ganiseerd en leidde Sjoers het korps Dalfsen/ Ommen, een team van 32 mensen. De nieuwe afdelingschef heeft inmiddels kennisgemaakt met de hele afdeling Rijssen-Holten. „We zijn een dagje uit geweest, teambuildingsdag: karten, laser- game, kanoën van Nijverdal naar Rijssen en een barbecue na. Die.dag heb ik oud-collega's ge sproken, contacten gelegd en Advertentie Harry Sjoers: 'Ook in Holten moet men bij de politie terechtkunnen.' (Foto HNB) ben in de Regge geduikeld. Het water was niet echt schoon. Maar als je weet dat met de poli tie gaat kanoën kun je op je klompen aanvoelen dat je er ook in gaat; ik had dus droge kleren bij me. Het lijkt me een hartstik ke leuk team waar ik denk ik goed mee kan werken. Of het team ook goed met mij kan wer ken? Dat mag ik toch aanne men!" Wat Sjoers betreft, is er in Hol ten te weinig politie. „Terwijl er nogal eens criminelen van de A 1 af Holten binnenrijden. En er hoort ook politietoezicht te zijn in het buitengebied." Hij vindt dat een dorp met negen duizend inwoners recht heeft op eigen herkenbare politie. „Ook in Holten moet men bij de poli tie terechtkunnen. Dat wil niet zeggen dat elke dag het wijkbu reau open is, maar wel een auto op de straat of een agent op de fiets. Er moet daadwerkelijk po litie in Holten zijn." Sjoers wil toe naar een evenredige verde ling van het aantal agenten tus sen Rijssen en Holten. „We gaan meer sturen op inzet. Met name om de burger de toegang tot de politie weer makkelijk te maken. Ja, daar kan de Holtenaar mij straks op aanspreken." De nieu we afdelingschef benadrukt dat de politie er is voor de burgerij en dat de burgers er zijn voor de politie. „Ik verwacht dat de bur gers mij dubieus lijkende zaken, verdachte gedragingen en derge lijk doorgeven. Dan mag de bur ger van mij verwachten dat ik aanspreekbaar ben, dat de bur gers op een plek in Holten te recht kunnen voor hun verhaal." Wat het gemeentelijk politiebe leid betreft, wil Sjoers de teugels strakker aantrekken. „In Neder land waren we vroeger te tole rant, ook bij de politie. Dat moet nu anders. Waar vroeger mis-

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1