gemeentelijke informatie -Holter\ Rijssen-Holten. Reken daar maar op. Woensdag 4 september 2003 HO 10 ZA 8 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Inloopavond gemeentehuis op donderdag 4 september om 20.00 uur Op donderdag 4 september is er vanaf 20.00 uur tot 21.30 uur een inloopavond over het voorlopig ontwerp gemeentehuis in de bovenhal op de eerste verdieping van het gemeentehuis, locatie Rijssen. U bent hierbij van harte welkom. Op deze avond kunt u de globale uitvoering van het gemeentehuis bekijken en de wethouder, de medewerkers of de architect om uitleg vragen. De gemeente raad is maandag I september geïnformeerd; de omwonenden van het gemeentehuis ontvangen een aparte uitnodigingsbrief. Uw reacties op het voorlopig ontwerp kunt u weergeven op de for mulieren die in de hal liggen. Tot en met 10 september nemen wij uw reactie mee. Deze reacties staan los van de reactie die u kunt geven over het bestemmingsplan dat tot 19 september 2003 voor inspraak ter inzage ligt. Wijkavond 8 oktober 2003 kern Holten Op woensdag 8 oktober 2003 wordt de jaarlijkse wijkavond geor ganiseerd. U, als inwoner van de kern Holten, kunt hieronder aan geven welke punten u wilt bespreken op deze wijkavond, zodat wij ons goed op de onderwerpen kunnen voorbereiden en niets ver geten. Deze antwoordstrook kunt u in de brievenbus bij het gemeentehuis, locatie Holten deponeren. Ja, ik kom naar de wijkavond kern Holten en ik wil graag meer weten over: ophalen afval Vletgaarsmaten O ontwikkelingen De Kol ontwikkelingen Kulturhus Holten verkeer structuurvisie Centrum/Com. Holten Nationaal Park/Holterberg anders, te weten: X Vergaderingen Op maandag 8 september 2003 vergadert de gemeenteraad om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. Opening 2. Spreekrecht burgers 3. Vaststellen agenda 4. Vragenuur 5. Notulen van de raadsvergadering van 23 juni 2003 6. Notulen van de bijzondere raadsvergadering van 26 juni 2003 7. Mededelingen en ingekomen stukken 8. Aanwijzing tweede plaatsvervangend griffier (presidium) (schriftelijke stemming) 9. Ongegrond verklaren bezwaarschr ift sportvereniging Excelsior '31 voor het aanbrengen van een lichtinstallatie op sportpark De Koerbelt (portefeuillehouder wethouder Flim-Gerritsen) 10. Krediet duale trainingen (portefeuillehouder wethouder Ter Schure) I IDuaal begroten stap voor stap (portefeuillehouder wethouder Ter Schure) 12. Wijzigingen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 2003 (portefeuillehouder wethouder Ter Schure) 13. Kostenverhaal herinrichting winkelerf (portefeuillehouder wethouder Ter Schure) 14. Kostenbegroting renovatie winkelerf (portefeuillehouder wethouder Ter Schure) 15. Vaststellen bekostigingsbesluit in verband met de aanleg van drukriolering in het recreatieterrein De Borkeld in Holten (portefeuillehouder wethouder Ligterberg) 16. Vaststellen bekostigingsbesluiten in verband met de aanleg van drukriolering in het buitengebied (portefeuillehouder wethouder Ligtenberg) 17. Verordening reïntegratie niet-uitkeringsgerechtigde werk zoekenden en personen met een uitkering krachtens de Algemene nabestaandenwet gemeente Rijssen-Holten (portefeuillehouder wethouder Ter Keurst) 18. Vaststellen van het voorbereidingsbesluit voor het woning bouwproject Dorpsstraat-Gaardenstraat (portefeuillehouder wethouder Stegeman) 19. Sluiting Op donderdag I I september 2003 vergadert de gemeenteraad 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De Commissaris van de Koningin van de provincie Overijssel, de heer mr. G.J.Jansen, woont deze vergadering bij. De agenda luidt als volgt. 1. Opening 2. Spreekrecht burgers 3. Vaststellen agenda 4. Vaststellen profielschets burgemeester i 5. Instelling vertrouwenscommissie 6. Aanvullende raadsbesluiten burgemeestersprocedure 7. Sluiting Nieuwe burgemeester Per I juli 2003 is de heer J.A.H. Lonink burgemeester geworden van de gemeente Terneuzen. Dit betekent dat de gemeente Rijssen- Holten op zoek moet naar een nieuwe burgemeester. De voorbe reidingen daarvoor zijn al enkele maanden bezig. Door de gemeen teraad en het college is nagedacht over de eisen waaraan een nieu we burgemeester moet voldoen. Dit wordt vastgelegd in een zoge naamde Profielschets. Ook moeten er enkele formele zaken gere geld worden zoals het instellen van een vertrouwenscommissie. In de raadsvergadering van I I september 2003 (zie agenda) komt dit allemaal aan de orde. In deze vergadering overlegt de Commissaris van de Koningin van de provincie Overijssel met de gemeenteraad over de eisen waaraan de burgemeester moet gaan voldoen. De vervolgprocedure is dan als volgt: 1Na het vaststellen van de profielschets wordt de vacature opengesteld. Dit gebeurt door publicatie van de vacature in de Staatscourant en enkele andere media. 2. De sollicitatiebrieven worden gezonden aan de commissaris van de Koningin in Overijssel. 3. De Commissaris van de Koningin informeert de vertrouwens1 commissie over de namen van alle kandidaten die hebben gesolliciteerd. Daarbij geeft hij aan welke kandidaten hij mogelijk geschikt acht. 4. Deze vertrouwenscommissie voert vervolgens gesprekken met de geselecteerde kandidaten. 5. De vertrouwenscommissie doet dan een conceptaanbeveling aan de raad. 6. De raad vergadert vervolgens (besloten) over de bevindingen van de vertrouwenscommissie en komt met een aanbeveling van twee personen. Hierbij moet worden aangegeven welke persoon de voorkeur geniet. Deze aanbeveling wordt gezonden aan de Minister en de Commissaris van de Koningin. 7. De Minister komt uiteindelijk tot een voordracht waarna de procedure met een Koninklijk besluit wordt afgerond. Elders op deze pagina is de agenda van de raadsvergadering van 11 september te vinden De vergadering is openbaar. Een exemplaar van de agenda met de voorstellen (zoals de profielschets en de raadsbesluiten) is af te halen bij de griffie (kamer 014, locatie Rijssen). De stukken worden ook bekendgemaakt via de gemeente lijke website. Werkzaamheden luidklok toren Schildkerk Vanwege werkzaamheden is de luidklok van de toren van de Schildkerk tijdelijk buiten gebruik. Integrale Veiligheid van de provincie Overijssel, telefoonnummer 038-4251838. U kunt ook surfen naar www.prv-overijssel.nl, onder deel Overijssel op Veilig. Inzameling Klein Chemisch Afval De chemokar zamelt de komende weken weer KCA in. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: Maandag 8 september 2003 Van Galenplantsoen De Ru/terstraat De Keampe Trompstraat Piet Heinstraat Karei Doormanstraat Woensdag 10 september 2003 Dinsdag 9 september 2003 Schapendijk Graaf Ottostraat Van Speykstraat Zaagkoele Schoolstraat Enterstraat Parkstraat Kosterspad Park de Eshorst O o ster hofweg Pottenbakkerserf Hangerad Weverstraat Smittenbelt Spuitstraat Bloemstraat Emmastraat Julianastraat Kerkstraat Rozengaarde De Hagen Donderdag I I september 2003 Wierdensestraat Molenbeekpark Weth. H.H. Korteboslaan Stokmansveldweg Pelmolenweg Leijerweerdsdijk Witmoesdijk Kasteellaan Opbroekweg Collectes Volgende week, van 8 tot en met 13 september, collecteert het Prinses Beatrix Fonds. Als u informatie wenst of vragen hebt over een collecte, kunt u contact opnemen met de Gemeentewinkel, doorkiesnummer 85 48 71. Overijssel zoekt kandidaten voor Veiligheidsprijs 2003 De provincie Overijssel wil voor het jaar 2003 weer een Veiligheidsprijs toekennen. Personen of groepen in de provincie die zich hebben ingezet voor de veiligheid in de Overijsselse samenle ving kunnen worden aangemeld als kandidaat voor de Veiligheidsprijs 2003. Mensen die vanuit hun functie bij veiligheid betrokken zijn, kunnen niet in aanmerking komen.Als u iemand kent die in aanmerking zou kunnen komen hebt u tot I november aan staande de gelegenheid dit kenbaar te maken bij de provincie. Uit de inzendingen nomineert de jury drie mensen. De genomineerden worden uiteindelijk bekend gemaakt in het RTV Oost programma Alarmfase 9. De kijkers van RTV kunnen ten slotte via telefoon, sms en internet bepalen wie de Veiligheidsprijs Overijssel 2003 in ont vangst mag nemen. Met de prijs spreekt het college van Gedeputeerde Staten zijn waardering uit voor mensen die zich op een bijzondere manier heb ben ingezet voor een veiliger Overijssel, ledereen die zich op een bijzondere manier heeft ingezet voor veiligheid, komt in aanmerking voor de prijs. Het gaat om een activiteit of activiteiten die de vei ligheid of het gevoel van veiligheid bevorderen in de Overijsselse samenleving. Denkt u hierbij aan buurtpreventieprojecten, het ingrijpen bij criminaliteit, vandalisme en geweld en het tijdig waar schuwen en spontaan assisteren van politie, brandweer en andere hulpdiensten bij bijvoorbeeld ongevallen. Ook beoogt het Overijssels bestuur aan haar inwoners te laten zien dat er vaak rela tief eenvoudige mogelijkheden bestaan om zelf bij te dragen aan vei ligheid. Vorig jaar werd de Veiligheidsprijs uitgereikt aan Robert Dangremond uit Rijssen die een jongen redde die door het ijs van de vijver aan de Smitjesdijk was gezakt. Ook 'Buren voor buren' uit Hengelo werd onderscheidden. Na een ernstig ongeluk tijdens een barbecue zetten zij een I 12-informatiemarkt op om mensen beter bekend te maken met preventie en hulpverlening bij ongelukken in en om het huis. De prijs bestaat uit een oorkonde en een speciaal beeldje dat sym bool staat voor Overijssel op Veilig, het veiligheidsprogramma van de provincie Overijssel. Meer informatie en een aanmeldingsformu lier kunt u opvragen bij het secretariaat van het Programma Vaststelling Besluit financiële tege moetkomingen voorzieningen gehan dicapten gemeente Rijssen-Holten Op 14 juli 2003 heeft het college van burgemeester en wethouders het gewijzigde Besluit financiële tegemoetkomingen voorzieningen gehandicapten vastgesteld. In dit besluit wordt bepaald hoe hoog de financiële tegemoetkomingen zijn die een gehandicapte op grond van de Wet voorzieningen gehandicapten kan ontvangen. De wijziging van het besluit werkt terug tot I oktober 2002. Vanaf deze datum wordt bij de vaststelling van de hoogte van een finan ciële tegemoetkoming in de kosten van een vervoersvoorziening nu uitgegaan van 1.500 reiskilometers per kalenderjaar, tot de wijziging werd uitgegaan van 750 reiskilometers per kalenderjaar. Minimabeleid 2003 gemeente Rijssen-Holten De gemeente Rijssen-Holten heeft drie regelingen voor categoria le bijzondere bijstand: financiële tegemoetkoming duurzame gebruiksgoederen; financiële ondersteuning schoolgaande kinderen; tegemoetkoming in de kosten maatschappelijke participatie. Per regeling vindt u hieronder in het kort de informatie. Uitgebreide informatie over onder andere bijstandsnormen en extra vrijlatingen kunt u vinden op onze website www.rijssen-hol- ten.nl of kunt u contact opnemen met een medewerker van de Gemeentewinkel of de Publieksbalie. Financiële tegemoetkoming duurzame gebruiksgoederen Voorwaarden: Voorafgaand aan de datum van aanvraag moet u gedurende 36 maanden een inkomen hebben genoten dat niet meer bedraagt dan I 15% van de bijstandsnorm. Het vermogen mag niet meer-bedragen dan 2.275,-. Er geldt een extra vrijlating van maxima e 5.000.- per persoon voor aan vragers waarvoor een begrafenisverzekering geen optie meer is, e.e.a. onder de voorwaarde dat dit bedrag op een geblokkeerde rekening moet zijn gestort. De aanschaf van het duurzame gebruiksgoed moet noodzakelijk zijn. De aanschaf moet plaatsvinden bij een erkende leverancier (ingeschreven bij de Kamer van Koophandel). Duurzame gebruiksgoederen die voor een bijdrage in aanmerking kunnen komen zijn: wasmachine; koelkast; eethoek; bed en matras; kooktoestel; vloerbedekking; zithoek; vrieskist of -kast. De hoogte van de bijdrage is maximaal vastgesteld op 230,- per artikel. De bijdrage wordt per gebruiksgoed één maal per vijf jaar verstrekt. De aanvragen kunnen gedurende het hele jaar worden ingeleverd Financiële ondersteuning schoolgaande kinderen Jaarlijks verstrekt de gemeente Rijssen-Holten een eenmalige uit kering aan ouders met schoolgaande kinderen als tegemoetkoming in de kosten (schoolgeld, ouderbijdrage, boekengeld etcetera). De gemeente controleert niet op welke manier de bijdrage wordt besteed. De hoogte van de bijdrage is 125,- per kind. Voorwaarden: Voorafgaande aan de peildatum, I januari 2003, moet u geduren de twaalf maanden een inkomen hebben ontvangen dat niet hoger is dan I 15% van de bijstandsnorm. Op de peildatum mag uw vermogen niet meer bedragen dan 9.950.- U hebt kinderen in de leeftijdscategorie van 2 tot 18 jaar. Ook kinderen die een peuterspeelzaal bezoeken worden als schoolgaand aangemerkt. Kinderen die een beroepsbegeleidende leerweg volgen worden niet als schoolgaand kind aangemerkt. De aanvraagperiode is van I september 2003 tot I december 2003 Tegemoetkoming in de kosten van maatschappelijke participatie Onder maatschappelijke participatie wordt verstaan het meedoen in de samenleving en de regeling heeft het doel sociaal isolement te voorkomen of op te heffen. Daarom verstrekt de gemeente Rijssen- Holten jaarlijks een eenmalige uitkering aan gezinnen/huishoudens. Bijvoorbeeld voor de kosten van een lidmaatschap van een vereni ging of een abonnement op een krant of telefoon. De hoogte van de bijdrage is vastgesteld op 125,- per kalenderjaar. Ook bij deze regeling controleert de gemeente niet op welke manier de bijdrage wordt besteed. Voorwaarden: Voorafgaand aan de peildatum, I januari 2003, moet u geduren de twaalf maanden een inkomen hebben genoten dat niet hoger is dan I 15% van de bijstandsnorm. Voor zak- en kleedgeldgerechtigden is dat 115% van de zak en kleedgeldnorm. Op peildatum was uw vermogen niet hoger dan 9.950,-/ 4.975,-. De aanvraagperiode is van I september 2003 tot I december 2003 Langdurigheidstoeslag Met terugwerkende kracht vanaf I januari 2003 kan een toeslag voor meerjarige minima zonder arbeidsmarktperspectief worden verstrekt. Voorwaarden: Op I januari 2003 was u ouder dan 21 jaar en jonger dan 65 jaar. De laatste drie jaar hebt u een inkomen gehad op het sociaal minimumniveau. Op I januari 2003 had u drie jaar of langer geen volledig dienstverband gehad. Peildatum De situatie op I januari 2003 is bepalend (vermogen, eigen huis houding en gezinssituatie). Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Rijssen Smidsbelt 6. 7451 BL Holten Gemeentewinkel, Elsenerstrnat 20. 7461 DN Rijssen Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen-holtcn.nl Op vrijdagmiddag zijn liet gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretarinat bellen. Gemeentelijk meldpunt: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur, U kunt bellen met telefoon nummer 854 854. Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg. wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis en de Gemeentcwinkel zijn geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak op donderdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur (alleen Burgerzaken) elke donderdagavond van 18.00 uur tot 19.30 uur Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: 1 iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Voor een afspraak met burgemeester mr. P. Scholten wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. J.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 10