Rik ter Keurst beste darter Rijssen-Holten Zwemwedstrijden basisscholen Open Clubkampioenschap judo trekt maar liefst 116 deelnemers Wielrenner Nijhuis wint kampioenschap Rijssen Kampioenschap atletiek Touwtrekwedstrijd op Vletgoor Uitslagen Bergruiters Open pupillen vijfkamp Fietstoertocht DONDERDAG 26 JUNI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Het Okia 720 kiloteam kreeg nieuwe trainingspakken van Boks Oolbekkink. Okia 640 kiloteam Nederlands Kampioen Eerbeek - De Nederlandse Kampioenschappen touwtrekken von den zondag 22 juni in Eerbeek plaats. Okia deed hieraan mee in de 640 kilo en 720 kilo klassen. Het heren 640 kiloteam van Okia is net als in 2002 Nederlands Kampioen geworden. De wisselbeker kan weer mee terug naar Holten. Helaas deden er in de Koningsklasse, zoals de 640 kilo ook wel genoemd wordt, maar vier teams mee. Allen uit gewest Oost. De tegenstanders waren dus allemaal oude bekenden (Eibergen, Vios Bisons en Heure). Er werd getrokken in een dubbele poule dat wil zeggen twee keer tegen dezelfde tegenstander. Normaal' vinden er kruisfinales en halve finales plaats bij een NK, maar vanwege het geringe aantal teams is hiervan afgezien. Dit betekende datje in de poule zoveel mogelijk punten moest halen en degene met de meeste punten au tomatisch de winnaar is. Het heeft Okia weinig moeite gekost om de Nationale titel binnen te halen. Alle punten werden gehaald. Over het algemeen werd er mooi op spanning en techniek getrokken. Alleen in de derde par tij tegen Heure waren de mannen van Okia wat aan het knoeien (te ongeduldig?), maar evengoed wonnen ze ook deze partij. Het team bestond uit: Marti Jansen, Henk Veurink, Herman Brinks, Wim Slotman, Andre Wansink, Bert Kolkman, Kees Krijnen en Egbert Jansen. Coach:Harrie Hermanns, verzorger: Roy Jansen. Het 720 kiloteam van Okia had het aanzienlijk zwaarder in hun poule in vergelijking met het 640 kiloteam. In deze poule trokken tien teams mee, waaronder een paar grote namen, zoals Jagers- rust. Ook was het team erg licht, wat door extra krachtinspanning gecompenseerd moet worden. Na een moeizame start, werd in de derde trek het eerste puntje binnen gehaald tegen de organiserende vereniging. Daarna werd tegen 'n Borg heel mooi op techniek getrokken en gewonnen. Ver volgens liet Okia punten liggen tegen onder meer de latere kam pioen. Op het eind wist Okia nog van Vechtlust te winnen (de grote con current in de Oostelijke competitie). De allerlaatste partij speelde ze-gelijk, wat overigens niet nodig was geweest, (kruis)finales za ten er voor OKIA niet meer in. Ze eindigde op de 6e plaats, 1 punt verschil met de nummer 5. Het team bestond uit: Bert te Woerd, Gerjo Brilman. Michiel Hanewin- kel. Martin Kampman, Wietze Wansink, Jelle van der Velde, Marco Oos- terveld en Johan Tuitert. Coach: Wim Marsman, verzorger: Maaike Veurink. Henk Haverslag en Sander Tuitert winnaars vogelschieten Dijkerhoek Dijkerhoek - In Dijkerhoek werd afgelopen zaterdagavond het vo gelschieten gehouden, de officieuze opening van het Dijkerhoeks School- en Volksfeest, dat aanstaand weekend wordt gehouden. Het evenement werd zoals gewoonlijk georganiseerd door schiet vereniging De Zaagmolen. Het was lang geleden dat de beslissing bij het vogelschieten zo lang op zich zou laten wachten. Het liep al tegen halfelf en de schemering viel in. Iedereen stond te wachten op het moment dat de vogel zou sneuvelen. Onder deze omstandigheden werd Henk Haverslag oftewel Henk van Hutten, de nieuwe schutterskoning van Dijkerhoek. Hij schoot de vogel na 329 schoten van de mast en werd daarmee de opvolger van Wilco Rensen, die het schiet- festijn opende met het eerste schot. Niet lang daarna viel de kop door een welgemikte treffer van Wim Rensen (zesde schot). Op het dertigste schot viel de rechtervleugel (Elwin Luggenhorst). De linkervleugel en de staart vielen al snel daarna door schoten van respectievelijk Dinand Reijlink (46ste schot) en Nanko Ilolmer (69ste schot). Daar er 75 deelnemers (waaronder dertien dames) waren kunnen we opmaken dat de lichaamsdelen al na één ronde gesneuveld wa ren. Vorig jaar waren er nog 81 deelnemers. In deze 24ste editie van het Dijkerhoekse vogelschieten dus we derom geen schutterskoningin. Bij de jeugd waren er maar liefst 34 deelnemers (vijf meisjes), een record. Vorig jaar waren er 24 deelnemers. Schutterprins 2002, Mark Berends, had hierbij de eer het evenement te openen. Bij dit evenement duurde het een stuk langer voordat de diverse ledema ten ten prooi vielen aan de diverse schoten. Gezien de ervaringen van dc laatste jaren is dit een gebruikelijk beeld. De romp daaren tegen blijkt daarna echter vaak een minder taaie prooi dan bij de senioren. De prijzen bij de junioren (12 tot en met 17 jaar) waren dit jaar voor Huub Tuitert (kop, 54 schoten), Martijn Stevens (staart, 92), Bart Noteboom (rechtervleugel, 95) en Mark Berends (linkervleu gel, 98). Sander Tuitert, voor het laatste jaar bij de junioren actief, schoot na 185 schoten de romp naar beneden en werd daarmee Schuttersprins 2003. Het was dus een goede dag voor de familie Tuitert want broer Huub had de kop er al afgeschoten. Rijssen - De Engelsman Ronnie Peel heeft het eerste Open Rijs sen-Holten Darttoernooi gewon nen. De tweede plaats was voor Geerdink (die onlangs de Belgi sche topper Eric Clarys van het bord gooide), de derde voor Sandberg en een vierde plaats was er voor Jansen. Rijssenaar Rik ter Keurst is de beste darter uit de gemeente Holten - Als enige deelnemer van atletiekvereniging Holten deed Marije Dangremond afge lopen weekend mee aan de open Gelders/ Overijsselse Kam pioenschappen meerkamp atle tiek voor C- en D-junioren in Gendringen. Ze wist daar op overtuigende wijze de titel bin nen te halen. De meerkamp bestaande uit zes onderdelen was verdeeld over twee dagen. Het eerste onder deel op zaterdag was de 60 me ter horden, waarmee ze met een tijd van 10.54 seconde haar eer ste puntenwinst behaalde. Bij het hoogspringen wist ze een hoogte van 1.50 meter te halen, waarmee ze haar persoonlijk re cord met 20 centimeter verbeter de. Ook bij het speerwerpen be haalde ze een pr met een worp van 24.92 meter, waardoor ze haar eerste dag afsloot met twee honderd punten voorsprong. Op de tweede dag vergrootte ze deze voorsprong door bij het verspringen 4.10 meter te sprin gen, bij het kogelstoten een af stand van 10.11 meter te halen en haar laatste onderdeel, de 600 meter, ondanks het benauwde weer in een tijd van 1.50.9 mi nuut te lopen. Hiermee behaalde ze goud met een puntentotaal van 3074. Rijssen-Holten; hij mocht de daarbij horende wisselbokaal in ontvangst nemen. In de verlie zersronde gingen de eerste vier plaatsen respectievelijk naar Beerdink, Dekker, Allard Smit en Rik ter Keurst. Voor de hoog ste uitgooi zorgde Niemeyer met 161 punten. Aan het toernooi de den meerdere Holtenaren mee. Met 128 deelnemers zat het eer ste Open Rijssen-Holten Dart- toernooi, dat zaterdag bij Lucky co aan de Morsweg gehouden werd, bomvol. Ruim dertig dartborden stonden opgesteld in De Fabriek, de gro te zaal van Lucky. Op de dans vloer stonden er twaalf, op het podium zes en een deel stond op de vide. Rond een aantal van die dartbor- den was het druk: hier werd strijd geleverd en de belangstel lenden wilden er niets van mis sen. De spannendste partij was die tussen Peel en Bruyns, waar bij het kwam tot 2-2; Peel won uiteindelijk. Bij de ingang van de zaal zetten leden van Dartclub De Mölle, André Schuchard weet wel wegwijs met de darts. (Foto: Johan Bolink) die dit toernooi organiseerden, de uitslagen goed zichtbaar op de wand. „Gezien het feit dat dit de eerste keer was dat wij een toernooi organiseerden, is het al lemaal goed verlopen. We zaten goed op het tijdschema en de meeste darters waren vol lof over dit toernooi en willen vol gend jaar terug komen", geeft Jan Fransen van dartvereniging De Mölle aan. Holten - Onder ideale weersom standigheden zijn woensdag 18 juni de jaarlijkse zwemwedstrij den gehouden in zwembad Twenhaarsveld. Onder zeer gro te publieke belangstelling zwommen leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht te gen elkaar op de schoolslag, de rugslag en de vrije slag. In totaal werden 24 zwemseries gezwom men met aan het eind de schole nestafette waarbij de snelste leerlingen van elke klas waren geselecteerd. Bij de schoolslag was de snelste tijd bij de meisjes voor Myrte van Geerestein van de Haar- school (18,03 seconde) en bij de jongens Wietse Rensen van de Bosschool (21,13 seconde). Bij de rugslag was de snelste tijd bij de meisjes voor Yacintha Waakop Reijers uit groep zes van de Holterenk (20,33 secon de) en bij de jongens Ivan Schuppert uit groep zes van de Regenboog (20,95 seconde). Bij de vrije slag was de snelste tijd bij de meisjes voor Maike Bekkernens van de Haarschool (14,80 seconde) en bij de jon gens Gijs Nijland van de Regen boog (16,76 seconde). Iedere leerling die mee zwom, kon punten verdienen voor het scholenklassement. Als je de se rie won, verdiende je vijf pun ten, werd je tweede dan kreeg je vier punten enzovoort. Bij de af sluitende estafette kreeg de win naar tien punten, de tweede kreeg acht punten. Als winnaar van het scholen klassement kwam dit jaar weer de Regenboog als winnaar uit de bus met een totaal van 107 pun ten, gevolgd door de Haarschool met 93, derde de Holterenk met 71, vierde Dijkerhoek met 59 en de Bosschool werd vijfde met 52 punten. De prijzen werden uitgereikt door Ab Waakop Reijers van de zwemclub, waarbij de wisselbe ker voor het scholenklassement beschikbaar werd gesteld door de zwemclub. Rijssen - Maar liefst honderd zestien deelnemers telde het ge zamenlijke toernooi van de Rijs- sense en Holtense judovereni ging, dat zaterdag in het gymlo kaal aan de Graaf Adolfstraat gehouden werd. Wethouder J. Flim-Gerritsen opende het evenement. „Blijk baar is het Open Clubkampioen schap Rijssen-Holten een gewild toernooi. In de voorgaande twee jaar deden alleen judoka's uit Rijssen en Holten mee, maar dit jaar waren ruim twintig judoka's van elders, onder andere uit Markelo, Ruurlo, Laren, Borcu- lo en Groenlo. Deze judoka's zijn allemaal leerlingen van Ju doleraar Leo Buiting, de trainer Vletgoor - Okia organiseert, na mens de Nederlandse Touwtrek- bond, op 29 juni het Nederlands kampioenschap in de heren 680- en 560-/ 600-klasse en dames 420 kiloklasse (zestallen). De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en worden gehouden op het sportpark 't Vletgoor aan de La- renseweg in Holten. TTV Okia behoort bij de top van het touwtrekken. De 640-ploeg werd in 2002 Europees Kam pioen in Zwitserland. Dit was een knappe prestatie, omdat het twintig jaar geleden was dat Ne derland in deze klasse Europees kampioen werd. Dit jaar is er weer een Europees kampioenschap in september te Assen. TTV Okia hoopt daar haar titel te kunnen verdedigen, maar zal daarvoor eerst de selec tiewedstrijd op zaterdag 19 juli, ook in Holten, moeten winnen. De selectiewedstrijd is dus dé wedstrijd van het jaar, omdat hier gestreden wordt wie voor Nederland mag uitkomen op het Europees kampioenschap. Maar een Nederlands kampioen schap is zeker ook belangrijk en de teams zullen felle strijd leve ren om deze Nationale titel mee naar huis te mogen nemen. Afgelopen zondag 22 juni wer den in Eerbeek TTV Okia Ne derlands kampioen in de 640- klasse en Jagersrust Nederlands kampioen in de 720-klasse en bij de jeugd werd Eibergen Neder lands kampioen. van Holten", legt Bart van Kleef van Riessen Oonderoet de op merkelijke groei van het toer nooi uit. Het toernooi kenmerkte zich ook deze keer door de goede sfeer en het vriendschappelijke karakter. Zowel beginnende judoka's als judoka's die al heel wat jaren er varing hebben streden om de eer. Door de opzet, kleine pou les, wordt voorkomen dat sterke, ervaren judoka's beginners ont moeten. Zo goed mogelijk wor den judoka' s naar leeftijd, ge wicht, band en ervaring inge deeld. De Holtense judoka's haalden vier eerste plaatsen, vijf tweede plaatsen en vijf derde plaatsen binnen. Een eerste prijs in de verschil lende categoriën behaalden de Bato-leden Nienke Derks, Steyn Nagel, Roy Pasman en Steven van Riel. De tweede prijs ging naar Kar lijn Bekkernens, Harm Pieter Gyssen, Senna Kloosterman, Bram Nijboer en Dennis Nij land. Derde werden Guido Cornelis, Toby Hazen, Frank Jansen, Joy Kloosterman en Sem Muller. Met bijna de helft deelnemers meer dan in voorgaande jaren was de gymzaal aan de Graaf Het toernooi kenmerkte zich door de goede sfeer en het vriendschappelijke karakter. (Foto- Harry Bree ze) Adolfstraat behoorlijk vol. Aan de ene kant de jurytafels en de judoka's, aan de zijkant en de an dere kant de familieleden. „Kiezen voor een andere locatie brengt heel wat met zich mee (matten verplaatsen, kosten). Misschien moeten we de judo ka's meer spreiden over de dag. Telkens maximaal dertig judo ka's oproepen en een korte pauze inlassen, dan voorkom je ge drang en is er meer ruimte voor zowel de deelnemers als de toe schouwers. Maar dat nemen we mee in de evaluatie", antwoordt Bart van Kleef op de vraag of dit toernooi op den duur niet in een sporthal gehouden moet worden. Overigens heeft Riessen Oon deroet daar in 2004 nog niet mee te maken, want in dat jaar zorgt SV Bato voor de organisatie. Holten - René Nijhuis uit Mar kelo, lid van Wielervereniging Holten, ging vrijdag als eerste over de streep tijdens het Kam pioenschap van Rijssen. De Markeloër mag zich wielerkam pioen van de gemeente Rijssen- Holten noemen. „Eén van de mooiste wedstrij den die ik de laatste tijd gezien heb, ook één van de spannend ste", noemde rondevoorzitter Plan Albach de .strijd om het Kampioenschap van Rijssen. De opkomst viel hem mee: rond de dertig renners schreven zich in. „Veel tourclubleden fietsen ook tijdens de triatlon, en die werd de volgende dag gehouden." Het Kampioenschap van Rijssen werd een strijd tussen renners uit Holten en die uit Rijssen, leek het. „De Holtenaren reden voor elkaar en konden daarvan pro fiteren. Ik had ook de indruk dat met name de Holtenaren zeer gemotiveerd aan de start ver schenen. De Rijssenaren waren meer individueel bezig en reden tegen elkaar. Het was een strijd die tot het laatst toe spannend was. En er is een terechte win naar uitgekomen." Henri ter Denge uit Rijssen ein digde op een mooie tweede plaats. Erwin de Valk uit Holten werd derde. De eerste twintig bij het Kampioen schap van Rijssen: 1. René Nijhuis, Markelo; 2. Henri ter Denge, Rijs sen; 3. Erwin de Valk, Holten; 4. Gerrit Bakker, Rijssen; 5. Wim Jan sen, Rijssen; 6. Joop Bruggeman, Holten; 7. Wilko ter Steege, Enter; 8. Raymond Kienhuis, Rijssen; 9. René Smalbrugge, Rijssen; 10. Ger ard Brinkman, Rijssen; 11. Bas Wissink, Holten; 12. Frank Pots, Enter; 13. Marcel Bruggeman, Raal- 'Eén van de mooiste wedstrijden die ik de laatste tijd gezien heb.' (Foto: Harry Breeze) te; 14. Gerrit Brinkman, Rijssen; 15. Rob van de Berg. Holten; 16. Pim ten Brinke, Holten; 17. Steven Har- bers, Rijssen; 18. Joost Boetes, Hol ten; 19. Bas Nieuwenhuis; 20. Wilf- ried Essink, Holten. Holten - De duiven van de Berg- vliegers hadden afgelopen weekend de eerste midfond- vlucht. De midfond is de middellange afstand (300 tot 500 kilometer). Het weer speelde enorm mee, want het was half bewolkt en het zicht uitstekend. De afstand die de duiven deze keer moesten afleggen was 336 kilometer. Dit werd gedaan binnen 4 uur. G.G. Kwintenberg wist weer als snelste zijn duif thuis te krijgen met een gemiddelde snelheid van 1452 m.p.m (87,1 kilometer per uur). 1. G.G. Kwintenberg; 2. M. Lo- deweges; 3. E. Veneklaas; 4. A.J. Kramer; 5-9. J.G. van Wer ven; 6-8. A. ten Dam 2; 7. B. Jurjens; 10. H. Jansen. Holten - Leden van paardenver enging de Bergruiters gingen af gelopen week naar de Almelose Ruiterdagen. Op verschillende dagen werden diverse onderde len verreden zoals, springen als dressuur. Op 17 juni werd de Klasse B- springen verreden. Renske Deyk behaalde daar met haar paard Pluterma een tweede prijs Thessa Bresser ging op 19 juni ook naar Almelo. Daar behaalde zij met haar paard Good luck in de LI-dressuur een tweede prijs met 162 punten. In de tweede proef behaalde zij een vierde prijs met 180 punten. Op 4 mei ging Renske Deyk met haar paard Pluterma naar Raalte. Daar behaalde zij een tiende prijs in de klasse B-springen. Glaire Galbraith ging 18 mei met haar paard Mac Gyver naar Schalkhaar. Zij behaalde de tweede prijs in de M2-dressuur met 156 punten. Jennifer Pasop met haar paard Silver Spot, won de eerste prijs in de LI-dressuur met 169 pun ten. Renske Deyk ging met haar paard Pluterma op 26 mei naar Wierden. Met veel regen en een natte bodem, wist Renske zich goed te weren. Van de zestig combinaties die deelnamen in de klasse B-sprin gen ,wist Renske een eerste prijs in de wacht te slepen. Ook Marjet Drost was van de partij. Zij behaalde met haar paard Midwest Star een derde prijs in het L-springen. Renske Deyk ging 15 juni met Pluterma naar Mariënheem. Zij won daar een vijfde prijs in het B-springen. Jennifer Pasop ging met Silver- Spot naar Lemelerveld. Daar won ze de eerste prijs in de LI-dressuur met 164 punten. In de tweede proef LI-dressuur won ze de derde prijs met 167 punten. Enschede - Op de baan van AC Tion in Enschede was zaterdag 21 juni een open vijfkamp voor pupillen. Het was prachtig weer om te sporten. Helaas ging de af deling atletiek van SV Holten maar met vier pupillen naar deze wedstrijd, maar de gezelligheid was er niet minder om. Stijn sprong tot ieders verbazing over de lat terwijl deze al op een meter lag. Een geweldige verbe tering van zijn persoonlijk re cord. Verder waren de prestaties zeker ook goed. Uitslag Jongens pupillen C: Koen Kaffener sprint 7.1 seconde. (PR) 600m. 2.211 minuut. (PR) bal werpen 21.14 meter hoog springen 75 centimeter. Ver springen 2.88 meter. Jongens pupillen B: Stijn Uijen sprint 7.3 seconde. 1000 meter. 4.064 (PR) kogelstoten 3.35 (PR) hoogspringen 100 centime- ter.(PR) verspringen 3.00 meter. Jongens pupillen A: Jelmer Wil- lems sprint 10.5 seconde. (PR) 1000 meter. 4.317 minuut, ko gelstoten 4.45 meter. Hoog springen 90 centimeter. Ver springen 2.98 meter. Meijses pupillen A: Janneke Paalman sprint 9.5 seconde. 1000 meter. 4.160 minuut, ko gelstoten 6.16 minuut, hoog springen 120 centimeter. Ver springen 3.64 meter. Okkenbroek - Iedereen die graag wil fietsen met een tocht, kan zich op zondag 29 juni tussen 11.00 en 13.00 uur aanmelden bij dorpshuis Ons Centrum. Men kan deelnemen aan een route van 15, 35 of 55 kilometer. De kosten voor deelname bedra gen 3 euro per persoon.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7