Uitbaters afsluiting Holterberg niet blij met Onderzoek ballast op oude munitie Foto-expositie Coco Oltra Interkerkelijk recreatiewerk Deel Nagelhout naar Arnhem Fietstochten Inzameling kleding Vrijwilligers brandweer Controle op Toeristenweg Ambtsgebed Opschorten bijdrage Airport 'Holterberg gebruikt als evenementenweggetje1 Inbraak in feesttent Jan Maneschijn terechte winnaar Roba Triatlon Dronken automobilist rijdt door na aanrijding DONDERDAG 26 JUNI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 „Van onze kant zijn er ook fou ten gemaakt. De vergunning werd te laat aangevraagd. Over het proces van hoor en weder- hoor doe je een bepaalde tijd en dat kon nu niet meer gehaald worden. Het tijdsbestek was te kort om die procedure in te kunnen gaan. De vergunning voor volgend jaar vragen we ook zo snel mo gelijk aan." Elders een districtskampioen schap organiseren zit er ook niet meer in. „Op zo'n korte termijn kun je geen weggedeelte van 18 km af zetten. Bovendien moeten ook daarvoor vergunningen worden aange vraagd." Holten - Twee schilderijen uit de Nagelhout Collectie worden uit geleend aan het Museum voor moderne kunst in Arnhem. Het museum houdt namelijk een tentoonstelling over kunsthande laar Care! van Lter. De Stichting Collectie Nagel hout Holten stemt in met het in bruikleen geven van de twee Coco Oltra is geboren te Haar lem en woont tegenwoordig in Dicpenheim. Zij fotografeert al geruime tijd en is autodidact. In haar werk spelen details een gro te rol. Zij laat de kijker door middel van haar foto's op een andere manier dingen zien en beleven. Of het nu gaat om een hortensia, een kiwi of verroest smeedijzer met rijp, de sfeer van het object is beeldbepalend. Door deze manier van fotografe ren zijn doodgewone dingen ge transformeerd tot kunstobjecten. Regelmatig worden reportages van Coco geplaatst in diverse bladen zoals Seasons, Seasons keukens, Buiten, Landleven, Welke Tuinen en Haarden en Badkamers. Ook zijn kaarten van haar werk te koop in diverse winkels en nu ook in Natuurdio- rama Holterberg. De tentoonstelling is te bezichti gen in Natuurdiorama Holter berg, Holterbergweg 12 te Hol ten. Openingstijden: dagelijks van 09.30 tot 17.30 uur, en zon dags van 11.00 tot 17.30 uur. Telefoon: 0548-361979. Markelo - In de zomermaanden juli en augustus houdt IVN Mar kelo op de dinsdagmiddag fiets tochten. De lengte van de fietstochten is ongeveer 25 kilometer, de fiets- snelheid ongeveer 15 kilometer per uur. Halverwege wordt een rustpauze ingelast, waarbij men in de gelegenheid wordt gesteld een consumptie te gebruiken. Het vertrek is om 13.30 uur van af de VVV Markelo. De data zijn 1, 8, 15, 22 en 29 juli en 5, 12, 19 en 26 augustus. De eerste tocht wordt dinsdag middag 1 juli gehouden. De fietstochten zijn gratis, al hoewel een vrijwillige bijdrage voor het IVN op prijs wordt ge steld. Voor meer informatie kan men terecht bij Herman Koet sier, telefoon 0548-362734. (Vervolg van voorpagina) De voorgaande jaren waren er geen bezwaren. Dat ze deze keer wel kwamen kwam voor de or ganisatie als een verrassing. Het Losse Hoes, Natuurdiorama Holten en De Wielen tekenden bezwaar aan. „De uitbaters wa ren niet blij waren met de afslui ting. Zij zeggen dat de Holter berg al zo vaak dicht zit. Ze wil den een daad stellen, en dat treft dan een kampioenschap, waar voor de weg op een dinsdag vier uur afgesloten is. Als men echt een daad had willen stellen had den ze de Triathlon Holten moe ten nemen. Tijdens de wieler wedstrijd zouden de bedrijven vanaf de kant van Holten in die uren gewoon bereikbaar zijn. Die kant was altijd open." „Eigenaar Stukker van De Wie len stelde dat hij een omzetver lies van 3.000 euro zou lijden daardoor. We hebben nog aangeboden dat Holten - Mede dankzij goed doorpakken van een inwoner uit Holten werd zaterdag 21 juni een persoon aangehouden die op de Oranjestraat een aanrijding had gehad en was doorgereden. De betreffende bestuurder botste ter hoogte van de verkeersdrem pel in de Oranjestraat tegen een andere auto. De bestuurder stap te even uit om de schade te be kijken en ging er vervolgens vandoor zonder zijn identiteit bekend te maken. Een inwoner de start bij De Wielen zou zijn, om dat omzetverlies te compen seren. Naar de start komen altijd mensen, familieleden, suppor ters, en de start was in deze wed strijd ook de finish, er zouden al tijd wel mensen zijn die op het terras de wedstrijd afwachten. Maar hij ging daar niet op in." Stamsnijder komt tot de conclu sie dat de wielrennersorganisatie te netjes is geweest in haar op stelling. „We hebben de mensen altijd ontzien. De opmerking van Stukker was dat ze het drie jaar lang niet ge weten hebben. Maar de wedstrijd is gewoon aangevraagd bij provincie en ge meente en er waren geen bezwa ren. Behalve dit jaar; toen belde de provincie de organisatie dat er bezwaren waren en dat ze daar om geen vergunning af konden van Holten ging achter de man aan en trof de bestuurder aan op de Lageweg alwaar hij werd overgedragen aan de politie. De bestuurder bleek teveel alco holhoudende drank te hebben genuttigd en ook had hij een ont zegging van de rijbevoegdheid. Hij had tevens geen geldig rijbe wijs en had de auto van zijn vriendin zonder diens toestem ming meegenomen. Zij deed aangifte van joyriding. Genoeg om de man met een fiks proces verbaal naar huis te sturen. (Foto: Sander Scheperman) geven. De organisatie heeft con tact gezocht met de bezwaarma kers, waarbij Stukker aangaf dat ze een daad wilden stellen." Borkeld - Het Interkerkelijk Recreatiewerk begint zondag 29 juni weer op de Borkeld. Acht weken lang verzorgen vier teams allerlei leuke acti viteiten voor jong en oud. Ie dereen is welkom. Elke morgen van maandag tot en met vrijdag is cr van 10.00 tot 12.00 uur een kindermor gen vol met activiteiten. Zaterdag wordt er weer zoals vanouds broodjes gebakken op het vuur tijdens de open avond. Elke zondag is er een kerkdienst in de tent. Dit jaar gebeurt er .voor het eerst iets heel bijzonders tijdens de dienst. Het is namelijk zo dat er een kindje wordt gedoopt. Dat is in de hele geschiedenis van het interkerkelijk recreatie werk nog nooit voorgekomen. Tijmen, de zoon van Brenda Holten - Twee Holtenaren heb ben gereageerd op de vacature voor brandweerman/ brandweer vrouw voor het korps Holten. Het Holtense korps heeft drie vacatures. Maar liefst 23 Rijssenaren solli citeerden op de vacature voor brandwacht bij het korps Rijs- sen. De brandweer heeft voor het korps Rijssen vier nieuwe brandwachten nodig. en Ruben Doornweerd, heeft als eerste de eer dit te mogen meemaken. Tijdens de eerste week van het recreatiewerk wordt er een tal van leuke activiteiten georga niseerd door Sandra, Linda en Tom. Zo is er op maandag om 19.00 uur een klootschietavond en dinsdagmiddag is er levend ganzenbord om 14.30 uur. Woensdag wordt er rond 19.30 uur een speciale barbe cue gehouden waarvoor men zich wel voor dinsdagavond moet opgeven. Op vrijdag 14.30 uur, worden er in het bos hutten gebouwd. Verder beleven Marlet Weet- Niet en Mariel WeetWel om 18.45 uur, spannende avontu ren in het kleuterkwartiertje dat elke dag plaatsvindt. Holten - „De Holterberg wordt gewoon gebruikt als een evene mentenweggetje. We zijn ne ringdoenden en proberen hier onze boterham te verdienen. Het gaat ons niet om deze wielerver eniging, maar het moet afgelo pen zijn met al die evenementen op de Holterberg." Eigenaar Jan Stukker van De Wielen, die ook namens het Losse Hoes en Na tuurdiorama Holterberg spreekt, laat er geen misverstand over bestaan. „We hebben altijd alles toegela ten. En dit dus niet. Deze wieler vereniging heeft al driejaar iets aangevraagd en georganiseerd op de Holterberg waar wij al die keren niets van wisten. Het was afgekondigd op de gemeentepa gina in de krant, ja. Moet ik dan alle kranten lezen? Bij ons is niemand van deze wielerverenigingen geweest om kennis te maken en te overleg gen. De mensen van de Triath lon Holten bijvoorbeeld komen wel langs om te praten." „Vorig jaar hebben we een over leg gehad met de gemeente en toen werd afgesproken dat de gemeente een brief zou sturen naar de organiserende wielerver enigingen, en deze zouden ons inlichten als er iets georgani seerd werd. De wielervereniging zou dan contact met ons opnemen. En dat is niet gebeurd." Stukker, woordvoerder van de bezwaarmakenden bedrijven, voelt zich net Barbertje. „Ik heb al heel wat mensen aan de tele foon gehad, van 's morgens tot 's avonds laat. En iemand dreigde dat hij er voor zou zorgen dat ik veel klanten zou verliezen. Nee, de naam noem ik niet." „We krijgen veel wielrenners hier, het zijn goede klanten van ons. Maar ze moeten de weg niet afsluiten. We zijn niet tegen de verenigi- gen, maar wel Tegen de wegaf- sluiting!" Men heeft een zijdeur openge broken waarna men naar binnen kon. Ook is er een gat in het zeil doek van het dak van de tent ge sneden. De schade komt voor rekening van de huurder. De politie ver zoekt een ieder die inlichtingen kan verschaffen, contact op te nemen. Holten - De politie heeft op de avond van maandag 16 juni een controle uitgevoerd op de Hol terbergweg. Deze weg is tussen 21.00 en 09.00 uur gesloten voor al het gemotoriseerd verkeer, in clusief bromfietsen. Tijdens de controle die tussen 21.15 en 22.15 uur plaats vond, werden maar liefst acht automo bilisten bekeurd voor het nege ren van de gesloten verklaring. De politie zal vaker gaan contro leren op deze gesloten verkla ring evenals op het in de (verla ten) auto hebben van kostbaar heden. De praktijk leert dat er nog steeds veel zichtbare waar devolle goederen in auto's liggen en dus aantrekkelijk voor auto inbrekers. De laatsten hebben het vaak moeilijker dan de eersten. (Foto: Harry Broeze) Rijssen - Triatleet Jan Mane schijn uit Holten prolongeerde zijn titel als sprintkampioen op de Roba Triatlon Rijssen. Een terechte kampioen volgens waarnemend voorzitter van de triatlon, Berend Schreurs. Maar niet alleen de winnaars, ook de overige deelnemers heb ben een goede prestatie neerge zet, met name die mensen die als laatste over de streep komen. Zij hebben het vaak moeilijker dan de eersten." De teams (in totaal 39) startten om 10.00 uur. Als eerste kwam Power Packer binnen in een tijd van 1.47.42. Tweede werd No Doubt met 1.50.05 en derde Voortman Keukensin 1.55.11. De Sprinttriatlon startte om 13.00 uur; een record aan triatle ten verscheen aan de start. Een krappe vijftig sprinters deden mee als lid van de bond. In deze klasse eindigde Jan Ma neschijn uit Holten als eerste met 0.54.25. Tweede werd Rob Steegink uit Okkenbroek met 0.55.15. Tijden en plaatsen Hol tenaren: 5. Erik Jansen 0.58.20; 6. Pim ten Brinke 0.59.22; 13. Henri Brinke 1.02.33; 14. Rik Waanders 1.03.05; 21. Richard Beldman 1.04.45; 26. Leo Hoogland 1.06.08. De eerste dame werd Anouk Koelen uit Bornerbroek, in 1.04.27; zesde dame werd Jan- nie Vasters uit Holten met 1.14.30 De Promo-triatlon (het andere onderdeel van de Sprint triatlon) telde 140 deelnemers. Sander Pluim uit Zwolle eindig de met 1.02.42 als eerste; 2. HenkJan van Goor, Daarlerveen, 1.03.08. Tijden en plaatsen Hol tenaren: 3. Erik Veneklaas 1.04.31; 10. Martijn Paalman 1.05.58; 22. Rens van Zoelen 1.08.37; 25. Geert Brands 1.09.09; 27. Niek Aanstoot 1.09.11; 31. Bram Boode 1.09.44. 41. Susan Boode 1.11.09 (derde plaats vrouwen); 42. Leo Marissink 1.11.16; 51. Marnix Schippers 1.13.13; 56. Helte Dommerholt 1.13.50; 59. Vincent Doornink 1.14.05; 62. Anton Bronsvoort 1.14.19; 65. Richard Neurink 1.14.28; 69. Henri Meesterberends 1.15.04; 71. Marriet Marissink 1.15.14; 74. Gerrit Rensen 1.15.36; 76. Gerben Brands 1.15.43; 79. Mare Duteweerd 1.16.20; 83. Egbert Beldman 1.17.16; 100. Chris Nijenhuis 1.20.05; 104. Jeanet Nijland 1.20.44; 120. Ro nald Wissink 1.22.23; 124. Ber- hien Markvoort 1.23.13; 126. Hermien Kevelam 1.24.06; 130. José Welink 1.25.47; 134. Joke Aanstoot 1.26.59. Holten - Aan het begin en eind van de raadsvergadering spreekt de burgemeester het ambtsgebed uit. Gewoonte was dat dan ieder een ging staan. In het senioren convent is besloten dat te wijzi gingen. Iedereen, behalve de burge meester die het gebed uitspreekt, blijft zitten. Het besluit is genomen zodat een ieder op zijn of haar eigen wijze stil kan zijn en niet persé mee hoeft te-doen aan het ambts gebed. Holten - De laatste ontwikkelin gen rond vliegveld Twente, het eventueel verdwijnen van de le gerbasis Twenthe, baart de ge meenteraad zorgen. Net nu de raad besloten had om 18.000 euro bij te dragen aan de schuldensanering van het vlieg veld om zo een doorstart moge lijk te maken. Tijdens de raadsvergadering van maandag vroeg CDA-fractie- voorzitter PI. Dul of het niet mo gelijk was om het daadwerkelijk verstrekken van die bijdrage nog even op te schorten en eerst de ontwikkelingen verder af te wachten. Lonink wist niet of het geld al dan niet daadwerkelijk overge maakt is. Hij gaat op informatie uit en be kijkt ook de juridische mogelijk heden in dezen. Holten - Tijdens spoorvernieu- wing van de spoorbaan tussen Rijssen en Holten is in 2002 een granaat gevonden. Voor de op drachtgever van de werkzaam heden, ProRail, is dit reden ge weest om de vernieuwingswerk zaamheden aan de spoorbaan op te schorten. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat er in 1944 een Duitse munitietrein is be schoten en ontploft. De gemeen te Rijssen-Holten heeft met de firma Leemans Speciaalwerken een plan opgesteld om mogelij ke munitie te verwijderen. In overleg met de gemeente en de firma Leemans Speciaalwer ken is een plan opgesteld om het ballastgrintbed onder de spoor baan volgens een speciaal vei ligheidsprotocol af te graven en te zeven, om zodoende mogelij ke aanwezige munitie uit het grint te halen, voordat het weer voor hergebruik geschikt is. Ook wordt de ondergrond van de spoorbaan, na verwijdering van de rails, dwarsliggers en het grind onderzocht op de aanwe zigheid van munitie. Het ontgraven van het ballastbed van de spoorbaan vindt in twee fasen plaats. De eerste fase heeft plaatsgevonden in het weekein de van 18-20 mei 2002. De tweede fase vindt plaats in het weekeinde van 28-30 juni 2003. In dat weekend is er ook geen treinverkeer tussen Deventer en Rijssen. Het grint wordt opgeslagen op een terrein aan de Oude Sta tionsweg in Holten. Vervolgens wordt het grint gezeefd' gesor teerd, om ontdaan te kunnen worden van mogelijke munitie en andere metaalhoudende voor werpen. Met deze werkzaamhe den is op 16 juni 2003 een begin gemaakt. Deze werkzaamheden duren waarschijnlijk tot 18 juli 2003. Er is tot nu toe geen muni tie gevonden. Wanneer er munitie wordt ge vonden wordt dit door de EOD onschadelijk gemaakt. Er is voor tijdelijke opslag van munitie een speciale opslagbunker gebouwd. nuiieu - ue sucnxing aamen Sterk Tegen Kindermisbruik houdt vrijdag 27 juni een kle- dinginzamelingsactie in de ge meente Rijssen-Holten. Met het geven van kleding steunt men de strijd tegen het misbruik van kinderen. Kleding en schoeisel kunnen vanaf 9.00 uur worden buitengezet in de speciale zakken die iedereen in de bus heeft gekregen. Zo niet, stop de spullen dan in een voor de actie duidelijk herkenbare zak/ doos op het trottoir. Per jaar worden zeker tachtig duizend kinderen geslagen, ver nederd, misbruikt of verwaar loosd. Een jeugd die beschadigd is, veroorzaakt littekens die men gedurende de rest van zijn leven meedraagt. Informatie over SSTK. telefoon 0183-562870/' 562713. Website: www.sstk.nl Kalfstermansweide - Onbeken den hebben onlangs ingebroken in de feesttent die op de Kalf stermansweide stond voor het feest ter gelegenheid van de overdracht van Albert Heijn Wansink van vader op zoon. Holten - Natuurdiorama Holter berg houdt van 17 juni tot en met 13 juli een foto-expositie van Coco Oltra. Diefstal boot met trailer en fietsen Holten - Uit de stenen schuur die tussen de Kalfstermansweide en de parkeerplaats van Albert Heijn staat, werden omstreeks woens dag 12 juni een visboot op trailer en twee fietsen weggenomen. De schuur, eigendom van de familie Wansink, was afgesloten. Het slot werd geforceerd waarna men de goederen kon wegne men. Het betreft een open visboot, crèmekleurig van buiten met daarop in sierletters: Regenboogforel. De boot was van boven met een blauw dekzeil afgesloten. De boot stond op een metaalkleurige boottrailer. Op deze trailer zit een kentekenplaat met het kenteken FT-NS-26. De politie vermoedt dat deze diefstal niet onopge merkt voorbij is gegaan. Daarom vraagt de politie een ieder die informatie kan verschaffen over deze diefstal, of wie weet waar deze boot zich nu bevindt, contact op te nemen met de wijkagent van Holten, Bert van Eijk, telefoon 0900-8844. Merel broedt in klomp Vixsboxsestraat - Gerrit Hoekman keek maar vreemd op toen hij zijn klompen na de vakantie weer wilde aantrekken. In een van de klompen blijkt namelijk een merel een nest te hebben gemaakt met daarin drie eieren. (Foto: Johan Bolink) Openluchtconcert HMV en Amazing Vervolg van voorpagina) Koor Amazing was overigens maar net op tijd bij hun eigen con cert aanwezig. De diligente van het koor kwam echter veel later opdagen. Net ervoor hadden de leden namelijk nog gerepeteerd in hun repe titieruimte boven de winkel van Gervedink Nijhuis aan de Dorps- I straat. De leden spoedden zich daarna richting Kalfstermansweide en draaiden de deur op slot. Zonder in de gaten te hebben, dat hun dirigente nog binnen was. Zij probeerde de aandacht te krijgen van mensen op straat, maar er liep alleen een slechthorende man die niets van haar noodkreet begreep. Het kwam later toch alle maal nog goed, zodat ze toch nog haar werk kon doen. HMV zat in de koepel te spelen en de koorleden van Amazing er net voor. De dirigente van HMV stond op een houten verhoging het geheel in gareel te houden. De voorste rij was gereserveerd voor mensen die niet zonder een zitpiaatsje konden. De rest van I het publiek stond of zat leunend op een fiets of scooter. Ondanks dat beide groepen slechts een keer met elkaar hadden gerepeteerd, klonk het samenspel toch zeer goed. Op de momen ten wanneer slechts enkele leden van Amazing zongen, werd de geluidsversterking wel gemist, maar verder was het geheel zeker voor herhaling vatbaar te noemen. De muziekkoepel staat er im- j mers niet voor niets en zou dus eigenlijk ook veel vaker gebruikt moeten worden voor het doel waarvoor deze is gebouwd. En niet alleen als picknickplaats voor de schooljeugd. Winnaars NuCan-gieters Holten - Heintje Vorkink heeft de tuingieter van NuCan gewon nen. Annet Spakman mag de binnengieter van NuCan ophalen. De gieters waren onderdeel van een lezersactie van het Hollens Nieuwsblad. Het gaat niet om gewone gieters, maar om twee spe ciale. Er zit namelijk een waterstop op. Hierdoor wordt voorko men dat er water wordt gemorst en kan er precies op maat worden gegoten. De redactie van het Holtens Nieuwsblad feliciteert beide- winnaars met hun prijs. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5