Politieagenten undercover bij afscheidsfeest Guus Janssen Gerda Wibbelink kandidaat bij waterschap Rijn en IJssel Holterbergrit, met authentieke koetsen Jongen breekt been na val van viaduct over Al Criminaliteit, woninginbraken en overlast dalen Maak kennis met majorette tijdens openbare les HMV Busvervoer naar EO-jongerendag Illegale stort volle afvalzakken Controles bromfietsen Snelkraak Wedda Inbraak bedrijfspand Jumelage Jongeren naar Pauluskerk Fiets-4-daagse VRIJDAG 30 MEI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnee-actie: win NuCan-watergieter Elolten - Allerhand Tuinideeën (ATi) uit Anna Paulowna brengt een vernieuwde watergieter op de markt. Deze NuCan-gieter be spaart 50 procent water in tuin en kamer. Daarnaast is het een bij zondere hulp voor tuinierders met rugklachten of zwakke polsen. Onder abonnees verloot het Holtens Nieuwsblad twee van deze unieke NuCan-gieters. ATi is een startend bedrijf die uitsluitend bedoeld is om uitvindin gen en innovatieve producten op het gebied van tuinieren te lan ceren. Er wordt gewerkt met enkele kleine groepen van uitvinders in Europa om hun uitvindingen en ideeën tot commercieel gang bare producten uit te werken. De NuCan-gieter heeft een doseersysteem waarmee met een druk op de knop, water kan worden gegeven. Geen geknoei meer met water op gevoelige bladeren die dan bruin worden. Bukken is ook niet meer nodig. Uit een pilot-project in Nederland blijkt dat vooral oudere men sen, en mensen met rugklachten en zwakke polsen belangstelling hebben voor de NuCan. Het doseersysteem maakt het ook moge lijk om onkruidverdelger heel gericht op onkruid in het gazon bij voorbeeld te druppelen. De zeven liter NuCan-buitengieter zorgt voor een traploze water regulering met behulp van een drukknop. De kan is goed in balans en zorgt voor minder geknoei. De drukknop van de kleinere gieter voor binnen, voorkomt een spoor van waterdruppels door het huis. De schuifsluiting voor komt geknoei bij het omstoten van een volle gieter. De NuCan-gieters zijn te koop bij Weikoop en Multimate of bij Allerhand Tuinideeën, telefoon 0224-223090. Het Holtens Nieuwsblad verloot een NuCan-buiten- en -binnen- gieter onder abonnees van de krant. Wie hierop kans wil maken, stuurt vóór zaterdag 7 juni 2003 een briefje naar: Holtens Nieuws blad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten. De twee leukste inzen dingen worden beloond. De criminaliteit en de overlast in Twente is in 2002 gedaald. Dit blijkt uit het korpsjaarverslag van het regiokorps. Uit het verslag blijkt ook dat Politie Twente het in de ogen van de burger weer goed heeft gedaan. De waardering van 6,5 die de bevolking ver leende is de hoogste in Nederland. In het korpsjaarverslag wordt de balans opgemaakt van het jaar 2002, een jaar waarin veiligheid hoog op de agenda kwam in Ne derland. Verantwoord wordt hoe het korps werkt aan een ver nieuwde en verbeterde organisatie, die voorbereid is op de eisen van deze tijd. Bij de vernieuwing en verbetering is er vooral aan dacht voor de invoering van een 'procesgerichte organisatie', het verbeteren van de informatiehuishouding van het korps, maar ook voor zaken als de herinrichting van de stafdiensten. Uit het korps jaarverslag blijkt dat de organisatorische veranderingen niet van zelf gaan. In het jaarverslag worden de ontwikkelingen in de criminaliteit en overlast in Twente geschetst. De belangrijkste cijfers op een rijtje. Geweldsdelicten: Het aantal geweldsdelicten is gedaald met 11% van 1638 naar 1463. Woninginbraken: door een toename van de preventieve maat regelen die bewoners aan hun huis uitvoeren en de inzet van woninginbrakenteams door de politie, is het aantal woningin braken gedaald naar 2168. Dat is een daling van 12%. Overvallen: het aantal overvallen is in 2002 sterk gestegen met 119% tot 70. De stijging wordt mede veroorzaakt door een stijging van het aantal overvallen op woningen in Zuid- Twente en een stijging in het aantal overvallen op tankstations in het district Minot. Horecageweld: de aanpak om het geweld in de binnensteden terug te brengen lijkt een succes. Illegaal wapenbezit: het intensiveren van de bestrijding van il legaal wapenbezit is nog niet genoeg op gang gekomen. Huiselijk geweld: in 2002 is de omvang van het huiselijk ge weld beter in beeld gebracht. Uit analyse blijkt dal Politie Twente jaarlijks ongeveer 4000 keer intervenieert bij huiselijk geweld. ET is een nieuwe opzet gemaakt voor de bestrijding van huiselijk geweld en de aanpak van multiprobleem gezin nen. Geweld tegen de politie: het geweld tegen de politie is met 15% afgenomen tot 280 overtredingen in 2002. Mensenhandel: er zijn 27 onderzoeken gestart naar aanleiding van aanwijzingen van mensenhandel. In het geval van men sensmokkel heeft één onderzoek uiteindelijk geleid tot een zaak waarin 13 mensen zijn overgedragen aan het Openbaar Ministerie. Jeugdige verdachten: in 2002 waren er minder jeugdige ver dachten (3,4%). De overlast door jeugd is in het afgelopen jaar niet afgenomen. Bijvoorbeeld wachtlijsten bij Buro Jeugdzorg belemmeren ook het werk van de politie. Schooladoptie: Politie Twente is veel op bezoek geweest op de scholen in Twente. In 2002 werden bezoeken gebracht aan 150 scholen, waardoor ongeveer 5000 kinderen bereikt wer den. Verkeersveiligheid: in 2002 vielen er 23 doden en 1646 ge wonden op de wegen in Twente. Op bijna alle wegen die val len onder handhavingstrajecten zijn 10% of minder snelheids overtredingen geconstateerd. Om de daling van door rood rij den met 50% op gevaarlijke kruispunten te realiseren heeft men op verschillende kruispunten geïnvesteerd. De doelstel ling maximaal 2% automobilisten onder invloed wordt in 2002 gehaald: 1,5%. De draagpercentages van 90% buiten en 80% binnen de bebouwde kom zijn nog net niet gehaald met respectievelijk 83% buiten en 78% binnen de bebouwde kom. Verkeersovertredingen: op bijna alle trajecten is het te hard rijden aanzienlijk afgenomen: bijna overal rijdt minder dan 10% te hard. Voetbal: de begeleiding van de wedstrijden van FC Twente heeft in 2002 5464 mensuren gevraagd. Rond de wedstrijden zijn 31 aanhoudingen verricht en 38 stadionverboden opge legd. De overlast rond de wedstrijden van Heracles was mini maal. De politie-inzet is daarop aangepast. apitale delicten: het jaarverslag bevat een overzicht van de ka pitale delicten in 2002 zoals: de moord op een Chinese vrouw in Enschede, de moord op een man in Almelo, de branden op het terrein van Universiteit Twente en de verdwijning van een Angolees jongentje. Opvallend is dat ondanks de in 2002 teruggelopen criminaliteit en overlast de tevredenheid van de burger over het werk van de poli tie dalende is. Dat geldt voor heel Nederland, ook Twente ontkomt niet aan deze tendens. Lees verder op pagina 9. Holten - Ze waren bijna onher kenbaar, de leden van het poli tiekorps Rijssen-Holten. Tijdens het afscheid van korpschef Guus Janssen gingen ze verkleed als aristocraat, wereldreiziger, of flower-power-aanhanger naar hotel Rijsserberg, waar officieel afscheid genomen werd van de korpschef. De agenten, die voorzagen dat zo'n officiële bijeenkomst best saai kon zijn, besloten daar iets aan te doen en verkleedden zich volgens de thema's die de inte resse hadden van Janssen: de middeleeuwen, wereldreizen en de flower power. Het bleek een doorslaand succes. De totaal verraste korpschef ge noot. Janssen, een liefhebber van het automerk Citroën, werd eerder die dag uit zijn woon plaats Zutphen door twee als la kei verklede korpsleden opge haald in een zeer oude eend. Een volgauto moest mee, voor het geval de eend het onderweg op zou geven. Het idee voor de verkleedpartij werd binnen het korps spontaan Politie-agenten nemen verkleed afscheid van korpschef Guus Janssen. (Foto: Harry Broeze) geboren, om zo de receptie wat 'minder stijf te maken. Tijdens de toespraken trad een nar, ook afkomstig uit het korps op, om de sprekers te onderbreken, om de bijeenkomst zo ietwat luchti- •ger te houden. Aan het eind van de dag nuttigden zowel de voor malige korpschef als de korpsle den met elkaar op het politiebu reau in Rijssen een (overigens niet geplande) gezamenlijke maaltijd, afgehaald van de Chi nees. De korpschef van de gemeente Wierden neemt tijdelijk de hon neurs waar in Rijssen-Holten. Holten - Een 22-jarige Enternaar is afgelopen woensdag 28 mei rond 1.00 uur van een viaduct over de A 1 afgevallen. Hij brak hierbij een been. Hij kwam met vier andere jon gens terug van een verjaardag feestje. Op het viaduct hielden ze een sanitaire stop. Hierna waren ze op met een blikje aan het voet ballen gegaan, waarbij de 22-ja- rige dusdanig was gevallen dat hij zijn been brak. De politie constateerde echter dat het viaduct vers was beschil derd en dat de verf nog nat was. Dit viaduct was nu weer beschil derd met de FC Twente-kleuren, over de aangebrachte kleuren van Heracles. Het vermoeden bestaat nu dat de aangetroffen vijf, verantwoorde lijk zijn voor dit nieuwe schil derwerk en dat de 22-jarige bij de halsbrekende toeren van het viaduct naar beneden is gevallen en daarbij zijn been heeft gebro ken. Onderzoek hierna wordt inge steld. ders kunnen woensdag 4 juni kennis maken met deze vorm van vrijetijdsbesteding in het verenigingsgebouw van HMV aan de Dorpsstraat 24d. Op deze avond verzorgen de in- structrices en hun majo- en minirettes en openbare les. Ouders en andere belangstel lenden van al actieve majo- en minirettes kunnen zich tevens op de hoogte stellen van de vorderingen van hun kind. Holten - De Holtense Muziek vereniging HMV heeft plaats voor enkele nieuwe majo- en minirettes. Majorette is een combinatie van dans, ballet en batontech nieken. Met de baton (Frans voor 'stok') worden vele tech nieken beoefend. Dit alles ge beurt op muziek. Naast het traditioneel meelopen of mee dansen tijdens optochten en festiviteiten wordt ook deelge nomen aan wedstrijden waar de combinatie baton en dans duidelijker naar voren komt. Belangstellenden en hun ou- De openbare les duurt van 18.30 tot 19.30 uur. Nade re inlichtingen bij Wendy Bronsvoort, telefoon 363589. Rijssen - Vanuit Wierden en Rijssen worden zaterdag 14 juni bussen ingezet naar de EO-jon gerendag in het Gelredome in Arnhem. Opgeven kan nog tot 31 mei bij D. Baan, telefoon 0548-51 70 90. De toegang in het Gelredome is gratis maar de busreis kost 15,00 euro. Het vertrek is in Wierden om 7.00 uur bij de Hervormde kerk en in Rijssen om 7.30 uur bij het NS-station Het thema voor de 29ste EO- jongerendag is 'Experience God'. Gasten zijn Michael W. Smith, TobyMac en ZOEgirl. Daarnaast spreken Willem Ou- weneel en Wim Grandia over het thema. Holten - Gerda Wibbelink-Roel- vink uit Holten staat kandidaat voor de waterschapsverkiezin gen welke momenteel worden gehouden. De Holtense zit al sinds '95 in het bestuur van het Waterschap Rijn en IJssel, afde ling Noord. Het Waterschap Rijn en IJssel houdt verkiezingen voor het wa terschapsbestuur. Brieven met stembiljetten zijn inmiddels ver stuurd naar alle ingezetenen van onder meer Holten en de bedoe ling is dat de ingevulde stembil jetten donderdag 12 juni voor 12.00 uur binnen zijn, willen ze meetellen. Het waterschap Rijn en IJssel telt drie afdelingen, met elk een afdelingsbestuur. Holten behoort tot de afdeling Noord. Gerda Wibbelink-Roelvink en haar plaatsvervanger Lutke Wil- link-te Biesebeek uit Neede staan kandidaat voor de catego rie ingezetenen, voor zowel bur gers als boeren. Voor de catego rie gebouwd is R. Compagner uit Markelo door de GLTO kan didaat gesteld. Ook Wibbelink werd in 1995 en ook deze keer kandidaat gesteld door de GL TO. „Ze vonden destijds dat er te veel mannen en te weinig vrouwen in het waterschap za ten. Vandaar mijn kandidaatstel ling", vertelt ze lachend. Uiter aard werd ze alleen daarom niet op de lijst gezet. „Nee, als ik niets geweten had, was ik niet voorgedragen. Ze hadden wel vertrouwen in mij", geeft ze des gevraagd aan. De geboren en getogen Floltense kende het waterschap vanuit het (Foto: Johan Bolink) eigen agrarisch bedrijf. „Boeren hebben veel te maken met wa terschappen, maar datzelfde geldt ook voor burgers. Het wa terschap zorgt voor een goed waterbeheer. De grond moet niet verdrogen, maar iedereen moet we! droge voeten houden", vat ze kort en bondig samen. In 1995 werd ze als bestuurslid gekozen voor het waterschap De Schipbeek; inmiddels is dat wa- Holten - Het Aangespannen Paard De Bergrijders houdt zondag 1 juni de jaarlijkse Hol terbergrit. Zo'n zestig koetsen zullen hieraan deelnemen. Zo wel authentieke koetsen, recre atiewagens als marathonwa gens. De rit is 28,6 kilometer lang. De rit zal gaan over de Holter- berg en via Espelo en Dijker- hoek. De start is om 10.00 uur vanaf het paardensportterrein De Borkeld. De sherrrystop 's morgens is bij familie Ten Dam aan de Valeweg. De middagstop is bij familie Podt aan de Maneschijnsweg. Hier is een tweetal muzikanten aanwezig. De sherrystop 's middags is bij familie Volke rink aan de Liezenweg. Om 15.15 uur volgt een défilé door het dorp. Routebeschrijving 22e Holterbergrit Paardensportterrein, Postweg, Bor- keldsweg, Landuwerweg, Schreurs- weg, Broensweg, Rijsenseweg, Dik- kesteensweg, Reebokkenweg, Fort- haarsweg, Eekhoornweg, Vossen- weg, Panoramaweg, Helhuizerweg, Valeweg, Sherrystop: familie Ten Dam. Valeweg, Hommelteweg, Raal- terweg, Oude Hoiterweg, Scholten- straat, Ambachtstraat, Okkenbroeks- estraat, Bijvanksweg, Pasmansweg, Maneschijnsweg. Middagstop: ter rein familie Podt. Maneschijnsweg, Oude Deventerweg, Oosterveldsweg, Vonderschottenweg, Oude Deventer weg, Jeurinksweg, Aaltinksweg, Het Landeweerd, Liezenweg. Sherrystop: familie Volkerink. Liezenweg, Flier- matenweg, Zandvoortspad, Pastorie straat, Larenseweg, Kon. Wilhelmi- nastraat, Vrijheidslaan, Keizersweg, Dorpsstraat, Oranjestraat, Markelose- weg, Pannenweg, Postweg, paarden sportterrein. terschap gefuseerd en heet het nu Rijn en IJssel. Daar wordt ge werkt met een algemeen bestuur en een afdelingsbestuur. Wibbe link-Roelvink kwam als vervan gend bestuurslid in het afde lingsbestuur. Dit jaar 'schuift' ze door en staat ze kandidaat voor het algemeen bestuur; haar teamgenoot staat kandidaat voor het afdelingsbestuur. „Het waterschap heeft belangrij ke taken. Daaronder valt ook de waterzuivering en de riolering. In het gebied van Holten bij voorbeeld wordt gewerkt aan het verwijderen van de overstort- punten. Overstortpunten geven vervuiling, maar gelukkig is dat in Holten niet zo "erg. Daarnaast wordt ook aandacht geschonken aan het maaibeleid, oftewel hoe de slootkanten gemaaid worden en hoe vaak. Er moet gemaaid worden zonder dat datgene wat langs de sloot groeit allemaal vernield wordt. Het beleid is dan ook om steeds minder te maaien, dat blijkt het beste voor het mi lieu. Een taak van het water schap is ook om het water op peil te houden. En de kosten moeten eerlijk verdeeld worden Holten - Langs de Kattensteeg werd woensdag 21 mei een vijf tal vuilniszakken aangetroffen die daar illegaal waren gedumpt. De zakken zijn via gemeente werken afgevoerd. Mocht echter de naam van dege ne die het afval daar heeft ge dumpt bekend worden, dan zal de politie overgaan tot verbalise ren. Het milieu is hier niet ge baat bij. Afval kan, zoals be kend, gratis bij de gemeente worden gestort. Holten - De plaatselijke politie hield de afgelopen week in sa menwerking met motorrijders van het verkeersteam Twente extra controle, gericht op brom fietsers. Er werd onder meer gebruik ge maakt van de rollentestbank. Gecontroleerd werd op vermo gen, de geluidsproductie, brom fietscertificaat en natuurlijk de helm. Er werden maandag 19 mei 22 bromfietsers gecontroleerd, waarbij tien bekeuringen vielen. Een bromfiets werd in beslag genomen, omdat deze zo zwaar was opgevoerd dat het met be hulp van de rollentestbank niet mogelijk was het vermogen te meten. Ook bleek een bromfiets niet verzekerd te zijn. Deze ging ook mee naar het bureau, totdat men een geldige verzekering kon tonen. Er werd een proces verbaal uitgeschreven. De con troles worden zeker herhaald. Holten - Voor de tweede keer in een week werd donderdag 22 mei een snelkraak geplaatst bij drogisterij Wedda. Ook deze keer heeft men met een gestolen auto de pui geramd, waarna men vooral parfum heeft gestolen. De ramkraak is door diverse ge tuigen gezien en gemeld. De po litie, stelde terplaatse een tech nisch onderzoek in en heeft de zaak in onderzoek. Holten - In een bedrijfspand aan de Ambachtsweg (industrieter rein Vletgaarsmaten) werd ver moedelijk in de nacht van vrij dag 23 op zaterdag 24 mei inge broken. Door een raam in te gooien, kon men het pand binnenkomen. In het pand had men een aantal ar chiefkasten opengebroken. De buit bestond hoofdzakelijk uit wat geld. naar evenredigheid. Burgers en agrariërs die daarin mee willen beslissen, moeten voor 12 juni hun stem uitbrengen." Rijssen - Een groep vooraf uitge kozen jongeren uit Rijssen-Hol ten maakt een excursie naar de Pauluskerk in Rotterdam. Het gaat daarbij om het project dat in Rotterdam is opgezet om sofdrugsgebruikers bewust te la ten worden van de risico's die ze lopen als ze harddrugs gaan ge bruiken. De jongeren worden di rect geconfronteerd met de ge volgen van harddruggebruik. Uit de gemeente Rijssen-Holten gaan vijftien jongeren mee. Het bezoek aan de Pauluskerk wordt door de politie en de jongeren werkers uit de gemeenten Hel- lendoorn en Rijssen-Holten uit gevoerd. Naast de jongeren zelf en de gemeenten draagt ook de politie bij in de kosten. (Vervolg van voorpagina) Holten - Hij wees er op dat de contacten die ertussen de bur gers van Steinfurt en Rijssen en Winterberg en Holten zijn, ho gelijk gewaardeerd worden. „Deze contacten dragen bij tot wederzijds begrip en een goede verstandhouding", aldus Lonink. Het leek hem dan ook goed daar als gemeente 'smeerolie', ofte wel een bijdrage voor beschik baar te stellen, maar gaf daar meteen bij aan dat het beschik bare bedrag niet al te groot kon zijn. Over de hoogte van het budget gaat nog een voorstel naar de raad. Holten - Voor de fietser die vier dagen fietsen een beetje te veel van het goede vindt, heeft de VW Sallandse Heuvelrug/ Reggeland dé oplossing; name lijk gewoon lekker eehn dag meedoen. Elke dag heeft een andere start plaats. Dag een vertrekt men uit Holten, dag twee uit Wierden, de derde dag kan gestart worden in Den Ham en de laatste dag be gint in Heino. Verder heeft elke dag een ander natuurlijk thema. Dag een maakt de fietser kennis met de bosrijke omgeving rond om Holten en Rijssen. De twee de dag kan genoten worden van de mooie Heidevelden rondom Wierden. Dag drie wordt er ge fietst door het waterrijke gebied bij Den Ham en Hellendoorn. En de laatste dag fietst men door het coulisselandschap rondom Hei no en Raalte. De afstanden zijn 40 of 60 kilometer en de routes worden geheel bewegwijzerd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de VVV Hellendoorn/ Nijverdal, telefoon 0548-612729.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5