Steeds meer burgers kennen klachtenlijn Eerste SV Holten sleept kampioenschap binnen Holtens Nieuwsblad éi r Herdenking op Canadese Begraafplaats w Feliciteren kan zondag in kantine Meermanskamp boekipi Toeristenweg afgesloten wegens werkzaamheden |W üg M.- Molendag in Dijkerhoek U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! 1 Grandioze fl «El lü IN Onbereikbaarheid Borkeld kan niet meer door beugel Bezwaarschrift niet-ontvankelijk Nieuw blad Werkzaamheden aan spoor Weekendweer Voorjaarsfeest Beuseberg Holtens Nieuwsblad Donderdag 8 mei 2003 Fax:0548 - 368497 Redactie: 0548 363803 Advertentie; 0548 368295 E mailHoltens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers r 0,87 Holten - Steeds meer burgers weten de klachtenlijn te vinden. De gemeente maakt 'klagen' ook steeds makkelijker: het kan nu ook digitaal. In het jaar 2001 kwamen er via de klachtenlijn 4598 klachten binnen, in 2002 waren dat er 5608. De meeste klachten kwamen in 2002 bin nen over de afvalinzameling (845), wegonderhoud (840), ver lichting (744), het openbaar groen (586) en de riolering (468). In 2002 kwamen er 744 klachten met betrekking, tot de openbare verlichting binnen. Dat is een stijging van het aantal klachten met 4 procent ten opzichte van 2001Verreweg de meeste keren wordt het niet branden van ver lichting gemeld. 'In 2002 wer den de lampen pas vervangen nadat ze kapot gegaan waren. Regelmatig zijn de burgers op geroepen deze defecten te mel den. Het is dus niet vreemd dat er een groot aantal meldingen over defecte verlichting is', al dus de gemeente. De gemeente verwacht overi- i Holten - De Toeristenweg over de Holterberg is tijdelijk afgesloten voor doorgaand verkeer. Er worden namelijk drempels aangelegd op enkele plaatsen, in de weg, zoals bij de krui sing met de Motieweg. Verder worden oneffenheden vlak gemaakt. r Dijkerhoek - Molen De Hegeman in Dijkerhoek is zaterdag 10 mei geopend voor het publiek. Twee molenaars zullen bezoe kers uitleg geven over de werking van de molen. Zie ook pagina 5 van deze krant. (Foto's: Sander Scheperman) Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i aan een ander door! i BON Gebruik deze bon voor i het opgeven van een j nieuwe abonnee, i Inzenden nun: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Dhr-inevr Adres. Woonplaats: Geeft op als abonnee voor bet Holtens Nieuwsblad: Dim/mevr.: Adres: Woonplaats: €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 42,85 pér jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: €0,87) gens dat het aantal klachten hier over in 2003 beduidend lager uit zal vallen. Er komt namelijk een nieuw onderhoudssysteem, waarbij alle lampen dit voorjaar worden vervangen. Kortom, de lampen worden nu niet meer vervangen als ze kapot zijn, maar voordat ze kapot gaan en daarbij wordt gekeken naar de technische levensduur van zo'n lamp. Het aantal klachten over de af valinzameling steeg ten opzichte van vorig jaar met maar liefst 38 procent. Bij ruim de helft van deze klachten ging het om de aanvraag van een nieuwe contai ner of om het doorgeven dat de container kapot was en vragen om reparatie. Er kwamen 217 klachten binnen over containers die niet geleegd waren. De wateroverlast van 2002 ver oorzaakte ook een groot aantal klachten, over onder meer ver stopte riolering. Lees 5. Holten - Ondanks dat het al meer dan een halve eeuw geleden is, werden afgelopen zondag de gevallenen van de Tweede Wereldoor log herdacht. Velen kwamen naar de Canadese Begraafplaats waar onder andere kinderen kransen legden. (Foto: Johan Bolink) Holten - Eindelijk was het dan zover, waar het eerste voetbal team van SV Holten vier jaar ge leden nog vijf pogingen nodig had om het kampioenschap bin nen te halen, was het ditmaal in twee pogingen geregeld. De se lectie van Geke Bonenschansker kon afgelopen zondag de cham pagne laten knallen en de felici taties in ontvangst nemen. In een prachtig decor van een heerlijk zonnetje, veel meegereisde sup porters en een paar mooie goals, was Holten zondag eindelijk ook officiéél de sterkste van de vijf de klasse H. Nadat de ploeg donderdag de eerste kans, waarbij het zelf in de hand had om de competitie winnend af te ronden, had laten lopen in Zwolle tegen concur rent Hanze. In een wedstrijd met een dramatisch einde, werd drie minuten voor tijd een 2-2 gelijk- stand uit handen gegeven en met 4-2 verloren. Na een achterstand van 2-0 bij rust brachten Klein Horstman en Freek Knapen de Holtense har ten weer op hol door de stand weer gelijk te trekken. Maar drie minuten voor tijd sloeg het noodlot toe en konden de bloe men en champagne nog een paar dagen weer aan het zicht worden onttrokken. Zondag moest de koploper tegen laagvlieger Hoonhorst, een ploeg die de een na laatste plek inneemt op de ranglijst. Het kon dus eigenlijk niet meer mis gaan was de gedachte bij velen en daar school juist het gevaar, iets waar Holten zich vier jaar gele den ook bijna op verkeek. Zon der Erik 'de pitbull' van Beek op het middenveld begon Holten rustig en geconcentreerd aan de wedstrijd. Toch was er weer wat spanning in de benen bij enkele spelers te bespeuren, na twintig minuten was dit er wel uit bij de meesten, in tegenstelling tot de feest op de terugweg in de Spi- tax, in de kantine waren een paar consumpties te verkrijgen, maar in verband met dodenherden king sloot deze om 18.30 uur. Hierna was het feest in verschil lende horecagelegenheden, bij Bierlokal am Bahnhof, het Keuntje en ook Boer Biet werd de selectie hartelijk ontvangen, waarbij'het respect voor de do denherdenking niet werd verge ten. Tot in de kleine uurtjes bleef het hierna onrustig en dat was het maandag weer, ditmaal was het de muziek van de platte wa gen, die de hele dag langs alle huizen van de selectie cruisete. Zondag is er een instuif in de kantine, vanaf 16.00 uur is een ieder welkom op Meermans,- kamp om een borreltje te drin ken met de kersverse kampioe- Het kampioensteam maakte afgelopen maandag een ronde door het dorp op de Prinsenwagen van de CV De Fienpreuvers. (Foto: Johan Bolink) donderdag ervoor bij Hanze. Freek Knapen opende de score, na een voorzet van de linkerkant schoot hij de bal onderkant lat binnen. Lang genieten konden de fans niet, want nog geen twee minuten later was het alweer ge lijk. Een afstandsschot van een middenvelder van de thuisploeg, die veel te veel ruimte kreeg, vloog mooi in de bovenhoek. Binnen drie minuten stapte Hol ten met anderhalf been de vierde klasse binnen, wederom Kna pen, Klein Horstman en Brand zorgden voor een marge van drie. De wedstrijd was gespeeld, in de tweede helft kwam Van der Pluijm, die zo uit het vlieg tuig het veld opstapte nadat hij een week op stage was geweest bij Motherwell, voor de gekwet ste Brand. Even later mochten ook Beldman en Stam nog een half uurtje genieten van het feest. Ondanks dat er weinig meer gebeurde, wel kansen geen doelpunten, ging er bij één ie mand toch nog het hart sneller kloppen. Arno Knapen kreeg door de hitte en de grote inspan ning last van hartkloppingen, een kwartiertje rust in de koele dug-out hielp en hij kon de wed strijd dan ook gewoon uitspelen. Na het laatste fluitsignaal was het een drukte op het veld, er werden flessen champagne en bloemen van het bestuur uitge deeld en ook sponsor Boks-Ool- bekkink deed een duit in het zakje door polo's met opdruk aan de spelers te overhandigen en zelfs de leider Bekkernens had persoonlijk voor petten met opdruk gezorgd. Hierna was het Advertentie 10.00 TOT 17.00 UUR ZATERDAG BOEKEN-EN TUINPLANTENMARKT HENGELO Holten - De gemeente Rijs- sen-Holten gaat onderzoeken of het juridisch mogelijk is om de bereikbaarheid van de re creatiewoningen op De Bor keld door hulpdiensten af te dwingen. De brandweer vindt deze be reikbaarheid totnogtoe onac ceptabel: 'Gezien de onveilige situatie is het dringend nood zakelijk actie te ondernemen. Omdat de eigenaren of bewo ners totnogtoe onvoldoende hebben ondernomen, moet er gezocht worden naar andere mogelijkheden'. Burgemeester J.A.H. Lonink is duidelijk. Wat het college betreft kan, als dat juridisch mogelijk is, de bereikbaarheid afgedwon gen worden. „Als daar in tijd van droogte wat gebeurt, is de ramp niet te overzien", stelt hij. Op De Borkeld staan zo'n 420 zomerhuisjes in een dicht be bost gebied; er staan veel naaldbomen en die verhogen volgens de gemeente het brandgevaar- nog. Wat de brandveiligheid betreft speelt de bereikbaarheid van de huis jes en het brandgevaar van het bosgebied een grote rol. „Brandweervoertuigen kun nen, omdat de paden te smal zijn, niet dicht genoeg bij de zomerhuisjes komen. Lees verder op pagina 3. Holten - Burgemeester en wet houders heeft het bezwaarschrift van de Kring Bewoners Holter berg niet ontvankelijk verklaard. De Kring Bewoners Holterberg had bezwaar tegen het besluit van de gemeente om op de Mo- lenbelterweg en de Raalterweg een 30 km/ u-zone in te stellen. De gemeente vroeg de Kring Bewoners Holterberg een lijst met namen en adressen van haar leden te overleggen, zodat beke ken kon worden of er binnen de vereniging leden zijn die aan de Molenbelterweg of aan de Raal terweg wonen. De Kring Bewo ners Holterberg weigerde dat echter. En zo werd het de gemeente niet duidelijk in welk persoonlijk be lang de vereniging of een van haar leden door het verkeersbe- sluit wordt getroffen. Het be zwaarschrift werd ook behan deld door de adviescommissie bezwaar- en beroepschriften, en deze adviseerde om het be zwaarschrift niet-ontvankelijk te verklaren. Holten - Bij iedere inwoner in Overijssel valt deze week het nieuwe maandblad Overijssel.nl op de deurmat. Overijssel.nl in formeert de lezer niet alleen over de zichtbare en minder zichtbare werkvelden van de provincie, maar geeft ook uitge breide informatie over de regio nale omroep RTV Oost. Pagina 3 De Oudheidkamer Hoolt'n houdt een expositie over Holtense hotels en cafés uit het verleden. McMun Pagina 5 Als examenopdracht maakte Kirsten Offringa een verhaal over de Tweede Wereldoor log voor in de krant. Pagina 7 De deelname aan de negen tiende editie van de Bevrij dingsloop bij Meermans kamp was zeer groot. Holten - Er wordt in het week end van 17 en 18 mei aan het spoor gewerkt. Hierdoor zullen de overgangen Oude Stations weg, Rijssensestraat en Geskes- dijk voor bepaalde tijd zijn afge sloten. De spoorwegovergang Oude Stationsweg in Dijkerhoek is vanaf zaterdag 17 mei 12.00 uur tot zondag 18 mei 7.00 uur afge sloten. De andere twee zijn van af 17 mei 1.00 uur tot maandag 19 mei 5.00 uur afgesloten. Het verkeer op de N 350 wordt om geleid via de A 1. Geregeld zon, maar ook een en kele regen of onweersbui. Vrij dag overdag een afwisselende bewolking, kans op een bui, op klaringen en geregeld zon. Zaterdag wat wolkenvelden, af gewisseld door perioden met zon. Zondag is de kans op een bui weer wat groter. Temperaturen gemiddeld zo'n 18.0 a 20.0 graden. En zo heb ben we een wisselend weerbeeld in mei, het blijft wel groeizaam weer. Weerman, Freddie Paalman Holten - Het Vooijaarsfeest van de Beuseberg staat er weer aan te komen. Dit wordt van vrijdag 16 tot en met zaterdag 17 mei gehouden aan de Evertjesweg. Zie ook pagina 3. Vrijdag 16 mei (Alleen voor buurtverenigingsleden) 18.30 uur: Koningsschieten om titel Schutterskoning(in) 2003 van de Beuseberg 19.00 uur: Playbackshow vooi| jeugd 21.30 uur: Beusebergse revue met Dieks en Mans die het afge lopen jaar van de Beuseberg voor het voetlicht halen. 22.30 uur: Voortgang feest avond met Live muziek Zaterdag 17 mei 14.00 tot 17.30 uur: Kleintje kennis met onder meer: skelter race; draaimolen; diverse spelle tjes voor kinderen van alle leef tijden; kratstapelen; oude am bachten, oude tractoren en toon uw hobby (oude spullen worden ten toon gesteld) 19.00 uur: Bobkartrace met mu zikale omlijsting van dweilor kest de Braandheultjes uit Hol ten. Gestreden wordt om de hoofd prijs Een gratis BOB aangebo den door taxibedrijf Spitax uit Holten. 21.30 uur: Aansluitende feest avond met live muziek van de Vulcano's en Drive in Show Dat wel natuurlijk.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1