R den in Opel Frontera wordt levensstijl .nl www.autonieuws.com Stationversie E-klasse Jong geleerd, oud gedean L J Meen vrouwen in lease auto In de bocht AMR verzekering caravans nu ook le huur De autosite voor heel Nederland Donderdag 6 februari 2003 HO 8 Nieuws Italiaanse collector's items Alfa Romeo brengt, na de onlangs geïntroduceerde Alfa 147 'Edizione Limitata', nu ook van de Alfa 156 en Alfa Sportwagon zo'n speciaal voor de Nederlandse markt ontwikkeld collector's item op de markt. De in een beperkte oplage geproduceerde Alfa 156 'Edizione Limitata', met standaard onder meer Momo lede ren bekleding en 16 inch lichtmeta len wielen, vormt een nieuw hoogte punt in de succesvolle carrière van de veelbekroonde Alfa 156 en be zorgt de klant tevens een voordeel van 2.815 euro. De Alfa 156 Edizione Limitata is geba seerd op het Progression-uitrustïngsni- veau. Daarnaast beschikt hij over een aantal opvallende extra's. Zoals een au- dio-installatie met stuurwielbediening, verwarmbare voorstoeien, elektrisch verstelbare lendesteun, metallic lak en cruise-control. Ook een lederen stuurwiel en pookknop (hout is ook mogelijk) plus fraaie 16 in ch lichtmetalen wielen in Selespeed- design met brede 205/55 banden be- Een bron van informatie... Zoals te verwachten valt, is het me rendeel van de zakelijke autorijders van het mannelijk geslacht. Zij heb ben een relatief hoog inkomen, zijn veel onderweg en zijn gemiddeld zo'n 40 jaar oud. De kans om een vrouw in een lease-auto tegen te komen neemt echter flink toe. Inmiddels behoort bijna één op de vijf (17 procent) zakelijke rijders tot hetvrouwelijk geslacht. Gezien de toenemende arbeidsparticipatie door vrouwen en het groeiende rij- bewijsbezit, is dit een logische ont wikkeling. Een stijging van'het aan tal vrouwelijke zakenrijders is van belang, omdat ze andere eisen stel len aan lease-auto's. Vrouwen kie zen namelijk voor een kleinere, vei lige, gebruiksvriendelijke auto. Ver der stellen zij uitrusting, luxe en comfort boven motorvermogen of uiterlijke accessoires. Mercedes-Benz introduceerde een klein jaar geleden zijn verregaand vernieuw de E-Klasse Sedan. Dan is er weinig koffiedik voor nodig om te concluderen dat er binnen afzienbare ook een Sta tioncar-versie verschijnt. Op de Detroit Motorshow van begin dit jaar beleefde deze E-Klasse Combi zijn wereldde buut. In onze regionen verschijnt de nieuwe stationwagon in maart in de showrooms. Geavanceerde techniek, oogstrelend design, een uitgebreide standaarduitrusting en een ingenieus interieur zijn enkele bijzondere kenmer ken. De dynamische, elegante combi versie is de jongste toevoeging aan de nieuwe E-Klasse modellijn. Vroegtijdig beginnen met permanente verkeerseducatie is een prima manier om de verkeersveiligheid te verhogen. Dit stellen BOVAG en RAI in een reactie op het discussiestuk 'De Rijbewijsrevo lutie' van demissionair-verkeersminis- ter De Boer. Koos Burgman, algemeen directeur BOVAG, zegt dat BOVAG al jaren voorstander is van permanente verkeerseducatie. „Er moet een sys teem komen waarbij jonge kinderen op school praktische en theoretische les sen krijgen over verkeersveilig gedrag. Deze lessen zijn het begin van een sys teem dat de verkeersdeelnemer gedu rende zijn of haar leven begeleidt". BO VAG en RAI wijzen de voorgestelde leeftijdsverhoging (17 jaar) waarop snor- en bromfietsen mogen worden bereden af. horen tot de rijke standaarduitrusting. De lederen Momo-bekleding voor alle zitplaatsen is het meest exclusieve be standdeel van de Alfa 156 Edizione Li mitata. Alle opties tezamen vertegen woordigen een waarde van 3.810 euro. De klant betaalt slechts 995 euro. Dit betekent een meevaller van maar liefst 2.815 euro. De Alfa 156 Edizione Limitata wordt ge leverd met de sportieve 1.6 TS van 86 kW/120 pk en 1.8 TS van 103 kW/140 pk benzinemotoren, alsmede de soepe le 1.9 JTD 8V van 85 kW/115 pk die selkrachtbron. In totaal worden slechts 300 exemplaren van de Alfa 156 Edi zione Limitata en Alfa Sportwagon Edi zione Limitata gebouwd. Iedere auto wordt genummerd, wat de exclusiviteit van het model nog eens benadrukt. De Alfa 156 Edizione Limitata is inrrjiddels te bestellen. - Voor de Alfa Romeo 1.6 TS Edizione Li mitata geldt een vanafprijs van 25.680 euro. De 1.8 TS Edizione Limitata komt op 26.610 euro. De 1.9 JTD 8V Edizio ne Limitata kost 30.265 euro. Meerprijs voor. de Sportwagen-versie steeds 1.500 euro boven de overeenkomstige Berlina. Voor de Nederlandse markt komen slechts 300 exemplaren van de Alfa 156 Berlina/Alfa Sportwagen 'Edizione Limi tata' beschikbaar. msgm Opel Frontera Barbour: ontstaan uit de samenwerking tussen Opel en Bar bour Son Ltd, een grote fabrikant van lifestyle kleding Opel rondt met de Frontera Barbour het programma van zijn luxueuze terreinwagen naar boven af. De Barbour is het resultaat van een samenwerking tussen Opel en Bar bour Son Ltd, de toonaangevende fabrikant van lifestylekleding. Prij zen beginnen bij 37.795 euro. De Barbour is inmiddels leverbaar. Het resultaat van de samenwerking tussen Barbour en Opel blijkt al snel bij een blik op het interieur. Oog voor detail en een smaakvolle afwerking geven het Frontera interieur nog meer cachet. De karakteristieke Barbour- knopen bijvoorbeeld, verfraaien de achterkant van de voorstoeien. Dezelf de voorstoeien zijn uitgevoerd met le deren bekleding in de kleur cashmere beige en voorzien van het Barbourlo- go. De Frontera Barbour is uitgevoerd als ruime, vijfdeurs Wagon, met keus uit drie Ecotec-motoren: twee benzi nemotoren en een economische en soepele diesel. Eén van de voordelen van een terreinauto is het hoge trek- vermogen. De Frontera doet deze ei genschap 'meer dan eer aan met z'n maximale trekvermogen van maar liefst 2.800 kg voor de 2.2 DTi en de 3.2 V6. Zowel interieur als exterieur van de Frontera Barbour zijnaange- past. De Barbour heeft geen reserve wiel aan de achterkant. Hierdoor is de auto duidelijk herkenbaar vergeleken met andere Frontera-modelien. In plaats van het reservewiel aan de ach terkant is de Barbour uitgerust met een bandenreparatiekit. Deze kit is uit gerust met een compressor en dich tingsmiddel.-Zodoende kan een even tuele reparatie eenvoudig worden uit gevoerd. Bovendien is deze compres sor toe te passen bij diverse vrijetijds activiteiten. Bijvoorbeeld voor het op pompen van fietsbanden en rubberbo ten! De nieuwe modellen van Mazda staan voor sportiviteit, plezier en kracht. Helemaal in lijn met deze belevingswereld is de sponsoring van de Italiaanse voetbalclub A S. Roma door Mazda Motor Italia. Bij elke thuiswedstrijd van de Romaan se voetbalclub zijn alle borden langs het veld voorzien van Mazda-recla me. En omdat Mazda meteen hoofdsponsor van de club is gewor den, zijn ook de shirtjes van de voetballers voorzien van een Maz- da-uiting. De komende drie jaar zijn Mazda en A.S. Roma aan elkaar verbonden. In totaal is er een be drag van 66 miljoen euro mee ge moeid. De Afdeling Mobile Recreatie (AMR) van de BOVAG wil met een eigen schadeverzekering voor caravans op de markt komen. Inmiddels heb ben verschillende vooraanstaande verzekeringsmaatschappijen be langstelling getoond om hieraan mee te werken. Met een eigen schadeverzekering wil AMR tegen gas bieden aan de pogingen van een landelijke verzekeraar om door middel van schadesturing grip op de caravanmarkt te krijgen, "BO VAG is van meet af aan een nadruk kelijke tegenstander geweest van de manier waarop deze verzekeraar te werk gaat, Bedrijven die in aan merking komen om voor de hierbij aangesloten verzekerenden te wer ken, moeten aan ondoorzichtige voorwaarden voldoen. Met de AMR- verzekering kan de consument te recht bij elk bedrijf dat voldoet aan het AMR-schadecertificaat. En de voorwaarden om voor dit certificaat in aanmerking te komen, zijn glas helder", zegt Maurice Manders, se cretaris AMR. Hertz Autoverhuur heeft uit handen van Renault Nederland de sleutels van een aantal niéuwe Renault Mé- ganes overhandigd gekregen. Dat Hertz tot de uitbreiding van haar verhuurvloot met de Mégane is ge komen, is het gevolg van de toene mende vraag naar de nieuwe 'Auto van het Jaar'. De primeurs van de AutoRai. Daar blijf je voor thuis. Voor de hoogtepunten van de AutoRai hoeft u dit jaar niet in de file te staan. In plaats van afslag Rai neemt u de snelste weg naar de computer. Ga naar www.AutoTrack.nl en u krijgt het laatste autonieuws als eerste gepresenteerd. Als echte autoliefhebber weet u dus waar u de komende dagen moet zijn: WWW.Aut0TTclck.nl

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8