Vader en zoon Sluiter rijden alternatieve Elfstedentocht Behoud Natuur en Landschap krijgt geld uit Projectenfonds Toekomstmarkt geeft informatie over scholen Blauw Wit speelt lastige wedstrijd tegen Eefde Wie Spoort nie 1 even spoor bijster Uitslagen Bergruitertjes Regiotappers in 't Keuntje Inbraak postkantoor Handtas uit auto gestolen Auto op zijkant neergezet Aanrijding met letsel Theaterstuk voor peuters Bijeenkomst postzegelclub Regionale fietsvierdaagse Groep Battumse Revue verzorgt Sallandse Avond DONDERDAG 6 FEBRUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Jan Manenschijn verdedigt titel in Rijssen Holten - „Kijk, deze Holtenaar won vorig jaar de Roba Triatlon in Rijssen", vertelt Berend Schreurs, waarnemend voorzitter van de Roba Triatlon Rijssen. Op het beeldscherm van de computer ver schijnt een foto van de in het zwart gestoken triatleet Jan Manen schijn in actie. De waarnemend-voorzitter hoopt dat de Holtenaar ook dit jaar naar Rijssen komt om zijn titel te verdedigen tijdens de elfde Roba Triatlon, die gehouden wordt op zaterdag 21 juni. En dat meer inwoners van Holten zich aanmelden voor deze ge meentelijke activiteit. Jan Manenschijn zelf geeft desgevraagd aan dat hij zich inmiddels aangemeld heeft bij de organisatie in Rijssen. Maar hij heeft een (luxe) probleem; de mogelijkheid bestaat dat hij op die dag twee titels moet verdedigen. „De sprinttriatlon in Rijssen is een hele mooie wedstrijd, maar op diezelfde dag is er een wedstrijd in Groningen, waar ik studeer. Ik ga liever naar Rijssen, maar het kan zijn dat in Groningen het Ne derlands Studenten Kampioenschap Triatlon gehouden wordt, en dat heb ik vorig jaar ook gewonnen." De dag daarna wordt ook nog eens de Bundesligawedstrijd ge houden, en die trekt hem ook wel. De eerste keer dat Manenschijn meedeed aan een triatlonwed strijd, was in Rijssen, in '95. „Daarvoor voetbalde ik, en deed een beetje aan atletiek. In '95 trainde ik voor de Triatlon Holten, en Rijssen paste goed in de voorbereiding daarvoor." Het jaar daarop werd het voor de Holtenaar echt serieus wat de triatlonsport betrof; hij deed toen voor het eerst mee aan het Ne derlands Kampioenschap voor de jeugd in Roermond, zwom, fiet ste' en liep een aantal wedstrijden in Nederland en verscheen aan de start in Tubbergen. En het ging steeds beter, iedere triatlon ging er zo'n twee minuten van zijn tijd af. De vierdejaars student economie vind triatlon nog steeds een leu ke spört. „Verschillende spieren komen aan bod. Je begint met zwemmen, dan ben je vooral bezig met je armen. Lopen is fysiek het zwaarst, dan moet je je hele lichaam gebruiken." Of hij in Rijssen meedoet staat nog niet voor honderd procent vast; dat hij in Holten meedoet wel. „De triatlon in Holten heb ik "nog nooit overgeslagen. Dat is voor mij het hoogtepunt. Een echt goede wedstrijd, zowel qua organisatie als alles eromheen. De wedstrijd wordt op 5 juli gehouden, en de triatlon in Rijssen is daar een mooie voorbereiding op." Manenschijn werd twee jaar geleden in Holten Nederlands Kam pioen bij de junioren. „Daar had ik een aantal jaren naar toege werkt. Het was heel erg mooi om mee te maken, ook al omdat het in je eigen plaats is." Sinds vorig jaar is de nu 21 -jarige Holtenaar senior triatleet. Wat de Roba Triatlon Rijssen betreft: belangstellenden kunnen zich daar inmiddels voor aanmelden. Deze triatlon bestaat uit twee onderdelen, de Trio Triatlon voor teams en de Sprint Triatlon. De triatlon wordt'gehoudcn in en rond zwem- en recreatiebad De Koerbelt, en op de aangrenzende atletiekbaan. In het verwarmde - 50 meter - buitenbad van zwem bad De Koerbelt wordt het zwemonderdeel afgewerkt. De Trio Triatlon start om 10.00 uur. De Trio Triatlon is een estafette triat lon voor teams van drie personen die elk een onderdeel afleggen: achtereenvolgens één kilometer zwemmen, veertig kilometer wielrennen en tien kilometer hardlopen. Zwemmers moeten 14 jaar zijn, fietsers en lopers minimaal 16 jaar. Deelname aan d£ Trio Triatlon kost 5 euro per trio. De één/achtste Sprint Triatlon start om 13.00 uur en bestaat uit de onderdelen vi jfhonderd meter zwemmen, twintig kilometer wiel rennen en vi j f kilometer hardlopen. De minimumleeftijd is 14 jaar. Deelname aan de Sprint Triatlon kost 8 euro voor de Promo Triatlon en 12,50 euro voor de Bonds Triatlon. Inschrijfformulieren liggen bij Tankstation Roba Rijssen, Bloe mendal Fietsplus en de VVV-Rijssen. Inschrijven (ook per e- mail) kan tot 1 juni 2003. Voor meer informatie over de Roba Triatlon Rijssen kan men bel len met Herma Wessels, telefoon (0548) 541616. Het reglement, uitslagen en andere bijzonderheden zijn te vinden op internetpagi na www.stratos-rijssen.nl; het e-mailadres is roba.triathlon@hcc- net.nl Witkampers wint le meisjes C-toernooi Omdat SV holten dit jaar voor het eerst twee meisjesteams in haar gelederen heeft, had de jeugdcommissie besloten dat ook voor de ze teams een toernooi moet worden georganiseerd. Hiervoor werd de VOJAC (VoetbalJeugdActivitietenCommissie) ingeschakeld. Het toernooi vond zaterdag 1 februari plaats in de sporthal. Uit de vele teams die graag wilden komen, werden er vier teams geselecteerd, en wel Witkampers MCI, IJsselstreek MCI, Rui® MCI en V L MCI. Samen met de twee Holtense teams kon er een volwaardig toernooi worden opgezet.. Helaas belde V L een dag van te voren af, maar dit kon opge lost worden door een derde team te formeren uit de twee Holtense teams. Hiervoor onze dank aan de leiders van Holten MCI En Holten MC2. In totaal moest iedereen een keer tegen elkaar voetballen, zodat ze dus vi jf wedstrijden moesten voetballen van een kwartier lang. De wedstrijden werden gekenmerkt door weinig góals, wat beteken de dat cle teams aan elkaar gewaagd waren. Na vijftien wedstrijden bleek Witkampers overduidelijk het sterk ste team te hebben, nadat ze op één wedstrijd na alles hadden ge wonnen. De Holtense teams deden het niet zo goed met een derde, vijfde en zesde plek. Eindstand; eerste: Witkampers MCI, tweede: IJsselstreek MCI, derde: Holten MC2, vierde: Ruurlo MCI, vijfde: Flolten MCI en zesde: Holten MC3. Hopelijk blijven de teams van Holten nog een paar jaar in de com petitie, zodat we elk jaar zon gezellig en sportief toernooi kunnen organiseren. - Rest mij nog de twee scheidsrechters Henk Finke en de rode rid der te bedanken voor hun deskundige leiding. (Foto: Gert Perdon) door genoten van de omgeving nement met zich meebrengt. Ze- vol overgave aan mee hebben en de gezelligheid dat zo'n eve- ker van het blarenbal, waar ze gedaan! Dijkerhoek - Onder zeer wisse lende weersomstandigheden na men vader Herman (54) en zoon Heijan (17) deel aan de Alterna tieve Elfstedentocht op de Weis- sensee in Oostenrijk. Dagen van strenge vorst, afge wisseld met regen, maakten dat het uit twee delen bestaande meer, het Grote en het Kleine, de tocht slechts op het kleine kon worden bereden. Toen op de openingsdag, dins dag 22 januari het ijs van zo'n slechte kwaliteit bleek, besloot de organisatie om de 'snelle tocht', die gepland was voor de woensdag, een dag uit te stellen. Dit om alle risico's van ongeluk ken te voorkomen. De snelle tocht werd gewonnen door een Fransman, P. Boulard, die de tocht in 6.07 uur en 50 seconden volbracht. Het was weer gaan vriezen, zelfs zo hard dat sommigen bevroren ogen opliepen. Op vrijdag tra den Herman, Herjan en hun schaatsmaat Johan Schrader aan voor de toertocht een tocht van 200 kilometer, te rijden in ron- Holten - Blauw Wit speelt ko mende zaterdag de lastige uit wedstrijd bij Sp. Eefde. Eefde verloor eerder na een enerverende wedstrijd, maar met een man meer, onverwacht van Blauw Wit. Eefde deelt op dit moment de tiende/ elfde plaats met Sc. Rijssen. Uit tien wed strijden werden tien punten ge haald. De ploeg zal er dus alles aan doen om de degradatieplaats te verlaten. Een goed begin na de winterstop zal het zelfver- Holten - Stichting Behoud Na tuur en Landschap Holten krijgt van het Rabobank Projecten fonds tweeduizend euro uitge keerd, voor de aanschaf van vei- ligheidskleding en -materialen. Al sinds een jaar of tien zijn elke winter zo'n tien tot vijftien vrij willigers uit Holten en omge ving druk bezig met het beheer van houtwallen en de in het ka der van de ruilverkaveling Hol ten - Markelo ingeplante kleine landschapselementen Deze ruilverkavelingsbosjcs (in totaal zo'n 45 hectare) zijn door Staatsbosbeheer in beheer gege ven aan de Stichting. Doordat het geen particuliere stukjes zijn, vallen deze niet onder subsidie regelingen van Landschapsbe heer Overijssel. De Stichting werkt met vrijwilli gers uit de eigen omgeving. Daardoor is de inzet van boeren, weidevogelbeschermers, imkers en andere natuurliefhebbers groot. Aan de hand van opgestelde be heersplannen wordt elk jaar ge dund en worden de randen van deze bosjes teruggezet. Dit mede in het belang van de aanliggende landbouwers. Door het achters tallige onderhoud werd er vooral in de eerste jaren heel veel tijd gestoken in het bestrijden van overhangend hout en het verwij deren van vogelkers en vlier hout. Ook werd her en der illegaal ge stort puin uit het landschap ver wijderd. De opbrengsten van het brandhout worden besteed aan een hapje en een drankje voor de vrijwilligers, aan de aanschaf en het onderhoud van gereedschap, het aanplanten van een meer ge varieerde beplanting (onder meer besdragers als Gelderse roos, lijsterbes, kardinaalshoed) en het graven van kikkerpoelen (acht stuks). De vri jwilligersgroep heeft zo in het afgelopen winterseizoen zo'n vierhonderd manuren in het landschap gestoken. De resulta ten zijn zichtbaar, doordat er meer licht in het element valt en door de noodzakelijke verjon ging ontstaat er een meer geva rieerde biotoop. Patrijzen, fazan ten en ook reeën signaleren we den van 16,6 kilometer op het Kleine Meer. Na 135 kilometer moest Herjan stoppen vanwege overbelasting van zijn enkels. Hij had even goed voor zijn zeventien jaren een aardige prestatie neergezet met een tijd van 5,15 uur. Herman maakte de tocht vol in 7,25 en 30 seconden, 50 minuten sneller dan vorig jaar. Hij wijt dit zelf aan de goeie groep waar in hij reed. De dagen voorafgaand aan de tocht hebben ze zoveel mogelijk getraind en tussen de bedrijven Waerdenborch - Scholenge meenschap De Waerdenborch houdt dinsdag 11 februari van 19.00 tot en met 21.00 uur de jaarlijkse Toekomstmarkt. Vmbo-afdelingen zullen die dag in bedrijf zijn om tweedeklas leerlingen onder meer door een lesbrief kennis te laten maken met de verschillende afdelingen trouwen goed doen. Om tegen een eersteklasser een goed resul taat weg te slepen is een gede gen verdediging noodzakelijk. Blauw Wit kwam later knap te rug in de wedstrijd, maar Excel sior was zoals te verwachten viel een maatje te groot. Een oefenwedstrijd is geen com petitie en een wedstrijd tegen een team dat enkele klassen ho ger speelt, mag anders benaderd worden. De wedstrijd in Eefde begint om 14.30 uur. weer vaker in het landschap. Ook vlinders, zangvogels en kleinere zoogdieren hebben baat bij het onderhoud van deze bos jes. Hun nest- en schuilgelegen- heid.en natuurlijk ook het foura- geergebied gaan er op vooruit. Bovendien wordt de soortenrijk dom van bomen vergroot. Door snelgroeiende essen en populie ren te kappen, krijgen langzame re groeiers zoals eik, hulst, Gel derse roos ook een kans. De Stichting maakt zich ook sterk om de Ecologische Hoofd structuur zoals die door de over heid zo fraai genoemd wordt, te versterken. Door de toenemende versnippe ring van het landschap worden natuurgebiedjes steeds meer 'ei landen'. Planten en dieren kun nen in zulke geïsoleerde gebie den moeilijk overleven. Ook de provincie Overijssel probeert in haar Natuurgebiedsplan om deze verbindingen te verbeteren. Bijvoorbeeld de verbinding tus sen het landgoed Oostermaet en de Sallandse Heuvelrug. Behal ve de hoofdverbindingen zijn er natuurlijk ook de kleinere 'haar- binnen De Waerdenborch. Het wordt leerlingen zo mogelijk ge maakt de juiste afdeling te kie zen voor het verdere verloop van hun studie. Binnen de sectoren Techniek, Boschkamp - De muziekgroep van de Battumse Revue zal zaterdag 15 februari een Sal landse avond verzorgen in dorpshuis De Boschkamp. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 4,50 euro per stuk en zijn in voorver koop te verkrijgen bij de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk, Tuinstraat 2, Holten, telefoon: 0548- 362755. De groep kan putten uit een omvangrijk repertoire, opge bouwd binnen de succesvolle Battumse Revue, wat jaarlijks vaten'. Voor de uitwisseling en het voortbestaan van de flora en fauna zijn deze heel belangrijk. De das, de boommarter, reptie len, vlinders, reeën, vleermui zen, vogels en ook kleine zoog dieren verplaatsen zich langs de ze houtwallen, bosjes en kikker poelen. De Stichting zet zich daar dan ook voor in. 'We proberen via particulier initiatief om onder Hengelo - Ondanks het slechte weer vertrok dartteam Wie Spoort Nie 1 (WSN1) op volle oorlogssterkte naar Het Grolsch- bierhuis te Hengelo waar bij aankomst toch al zo'n dertig cen timeter sneeuw lag. Danger was maandagavond de tegenstander van WSN1. De ge bruikelijke vijf spelers waren weer aanwezig Rik P., Bert P., Rik D., Jan D., en de reserve van de avond Marco van M.. In de eerste vier singels zou het voor treffelijk lopen zou je zeggen aan het behaalde punten aantal 0-4 maar dat viel wel een beetje Zorg Welzijn, Economie en Groen kent De Waerdenborch de volgende beroepsafdelingen: Handel en Administratie. Ver zorging, Bouw-breed, Installa tietechniek, Metaaltechniek en grote aantallen bezoekers trekt. Het is niet altijd eenvoudig om gedachten te vertolken in een lied en dan ook nog in de eigen streektaal. De leden van de Battumse Re vue zijn daar prima in ge slaagd en er ontstonden liedjes om naar te luisteren met een verhaal dat tot nadenken stemt. Maar ook humor blijkt muzi kaal goed te 'verpakken' en daar wordt dan ook uitvoerig gebruik van gemaakt. meer overhoekjes in te planten, nog meer kikkerpoelen aan te leggen en verwaarloosde hout wallen te herstellen.' Dit alles op basis van vrijwilligheid en na tuurlijk in zeer nauwe samen werking met de aanliggende landbouwers. De Stichting be staat trouwens voor een groot deel uit vrijwilligers die uit de landbouw afkomstig zijn. Vrij willigers voor wie het landschap echt van belang is. tegen. Rik P. had in het begin een beetje startproblemen maar kwam heel sterk terug en won zijn singel. Bert had het als eni ge echt moeite om de hoge sco res te vinden maar daarentegen gingen de dubbel er wel in bij de eerste of tweede pijl. Hierdoor won hij uiteindelijk zijn singel partij. Zoals gebruikelijk hadden de gebroeders Deijk niet veel moeite met hun tegenstanders. 0-4 na de singel partijen. In de eerste dubbelpartij ging het mis voor Rik en Bert, Er werden to taal geen hoge scores gegooid. De eerste leg werd nog wel ge wonnen maar daarna was het ge- Groen. Tevens is er voor leerlin gen uit hogere leerjaren gelegen heid kennis te nemen van de in formatie die ROC's (regionale opleidingencentra), AOC (agra risch opleidingscentrum), be drijven en instellingen verstrek ken. Bij elke afdeling zullen relevan te bedrijven te vinden zijn die informatie zullen kunnen vers trekken omtrent de mogelijkhe den na de gevolgde studie bin nen de afdelingen en eventueel aan een ROC of AOC. De deelnemende. ROC's zijn: Deltion College (Zwolle), ROC Oost Nederland (Hengelo/ En schede/ Almelo), ROC Twente+ (Almelo), ROC Aventus (Deventer/ Zutphen/ Apeldoorn) en De Landstede (Raalte). Te vens zijn AOC Oost (Almelo) en het CIBAP uit Zwolle aanwezig. Naast talrijke bedrijven uit de regio zullen Landmacht, Lucht macht, Marechaussee, Marine en Politie laten weten dat zij ook gemotiveerd personeel nodig hebben. Een aantal uitzendbu reaus zal vertellen hoe zij wer ken en tevens informatie geven over vakantiewerk. Holten - Tijdens het kringkam pioenschap springen in Rijssen, afgelopen weekend, wisten pony rijders van De Bergruitertjes zich te plaatsen voor de Overijsselse kampioenschappen. In het B-springen werd Britt Bar- velink met Pepsi in de categorie AB-kringkampioen. Voor Beau Barvelink was er met Ibor een tweede prijs in de categorie C. Malou Hoefman wist met Sharim de titel kringkampioen te pakken. Elsbeth Deijk en Delilah pakten een tweede prijs in de categorie M. Allen mogen naar de Overijs selse Kampioenschappen Indoor in IJsselmuiden. Keuntje - De Regiotappers, be kend van het RTV Oost-pro gramma De Regiotap, komen hun nieuwe single Moedermelk presenteren in Grand Café 't Keuntje. Dit wordt zaterdag 8 fe bruari gedaan rond 23.30 uur. De entree is gratis. Kom wel op tijd, want er worden veel belangstel lenden verwacht. De Regiotappers,, bestaande uit Edwin van Hoevelaak, Willy Oosterhuis en Jans Schuil, zijn druk met toeren. 'We hebben ko mend weekend maar liefst twaalf optredens gepland', zegt Edwin van Hoevelaak. Volgens hem gaat het ook zeer goed met hun nieuwste single Moedermelk. 'We stormen er op dit moment zelfs de Mega Top 100 al mee binnen.' Na hun optreden in 't Keuntje, dat ongeveer een half uur gaat duren, zullen ze het plaatje voor belangstellenden gaan signeren. beurd. De twee opvolgende legs werden verloren daarmee ook de partij. Dit zou echter de enige knieval zijn die WSN1 moest doen maandagavond. Jan en Rik dreven hun tegenstanders tot wanhoop dat ze de pijlen er bij na bij neer wilden gooien. Zij wonnen beide dubbels met groot overmacht. Rik en Bert revan cheerden zich in hun tweede dubbel. Wonnen deze met groot overmacht net op tijd voor de bierronde die zoals gebruikelijk weer voor WSN1 was. Als eind stand voor de avond: 1 -8. Op de ze uitslag kon gerust weer een biertje gedronken worden. Holten - Vermoedelijk op de avond van maandag 27 januari of in de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 januari werd er ingebroken in het postkantoor aan de Gaardenstraat. Men heeft een toegangsdeur opengebroken waarna het pand kon worden betreden. Op een klein geldbedrag na werd er niets weggenomen. De politie heeft de zaak in on derzoek. Mocht iemand iets zijn opgevallen rond bovengenoem de tijdstippen dan kan men con tact opnemen met telefoonnum mer 0900-8844 (lokaal tarief). Holten - In de auto van een dame uit Usselstein werd woensdag 29 januari tussen 13.30 en 14.45 uur ingebroken. Deze stond op de parkeerplaats bij het Natuur - diorama op de Holterberg. Onbekenden hebben de achter ruit van de auto ingeslagen. Uit de auto heeft men een handtas met inhoud weggenomen. Van de benadeelde dame is een aan gifte opgenomen. Holten - De auto van een Holte naar werd woensdag 29 januari tussen 14.45 en 15.05 uur op de zijkant gezet. De auto stond op de parkeer plaats van de dagcamping op de Holterberg. Onbekenden hebben de auto tijdens afwezigheid van de eigenaar op zijn kant gezet met als gevolg dat de spiegel en het plaatwerk zijn beschadigd. Holten - Op de A 1 vond maan dag 3 februari rond 16.30 uur een aanrijding plaats tussen vier voertuigen. Het betrof een kopstaartbotsing Een 23-jarige en 24-jarige man, beide afkomstig uit Enschede, zijn met letsel overgebracht naar het bureau. Holten - Ook dit jaar is februari weer Peutermaand in de biblio theek. Traditie getrouw houdt bibliotheek Holten in samenwer king met Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk een peuter- voorstelling. Dit jaar is dat Oeps. Peuters in de leeftijd van 2 tot en met 4 jaar kunnen zondag 9 februari genie ten van een visuele vertelling over een ondeugende beer met knuffels, poppen en andere spul len. Het stuk wordt gespeeld door Lindai Boogerman die de peuters goed weet te bespelen met haar spel. De voorstelling wordt gehouden in dorpshuis De Boschkamp. Er zijn nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar, ze kosten 3,50 euro per persoon. Reserve ren is verstandig. De voorstel ling begint om 14.00 uur. Voor meer informatie of reserverin gen kan men bellen naar Biblio theek Holten, telefoon: 0548- 366414 of dorpshuis de Bosch kamp telefoon: 0548-362755. Boschkamp - In de kelder van de Boschkamp wordt elke tweede maandag van de maand om 20.00 uur een bijeenkomst van de postzegelclub gehouden. Op 10 februari zal aan deze avond een bijzonder tintje worden ge geven door het vertonen van een diaserie met als onderwerp The matisch verzamelen. Wie interesse heeft in dit onder werp is van harte welkom op de ze avond. Er zijn geen kosten aan verbonden en halverwege de bijeenkomst zal tegen vergoe ding van een klein bedrag een verloting worden gehouden met als prijzen uiteraard postzegels. Holten - De Fietsvierdaagse Sal- land, Sallandse Heuvelrug en Reggeland wordt van 17 tot en met 20 juni gehouden. Elke dag is er een andere opstap plaats en route. Voor meer infor matie: VVV Holten, telefoon 0548-361533. Vrijwilligers van Stichting Behoud Natuur en Landschap Holten op locatie. (Reprograaf: Sander Sche perman)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5