Holterberg Classic met regionale coryfeeën SV Holten begint goed na weken winterstop Eendracht TOUWtrCkVCreiliglllg Okia "«Ui"? in trek blijkt Geef eigen visie op verkeer in Twente Wie Spoort Nie blijft verbazen in beker Holterberg Classic 2003 SportAgenda Autobedrijf Erik Huzen sponsort Blauw Wit 2 Wintershow koeien Witkampers sterk op A-junioren toernooi Grote drukte bij speimorgen in 't Mossink Darttoernooi Gouden Keun Uitslagen Bergruitertjes Kader wint Dikkers-toernooi DONDERDAG 23 JANUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD De uitslagen per categorie zijn: F-pupillen: 1. Robin Meijerink met 82 punten; 2. Kevin Tijhof met 79 punten; 3. Daniël Swaab met 79 punten. E-pupiilen: 1. Teunis Beldman met 106 punten; 2. Mickey Deten met 92 punten: 3. lbo lbojan met 88 punten. De D-pupillen hadden vanaf 10.45 uur de beschikking over de sporthal. De uitslag hier was: 1. Stijn de Vrijer met 113 punten; 2. Rick Jan Bolink met 101 punten; 3. Nick de Bie met 99 punten. Een extra onderdeel bij de D's was het hooghouden van de bal. Algemeen kampioen was Stijn de Vrijer, die de bal 441 keer hoog wist te houden. Blauw Wit 2 kreeg afgelopen zaterdag 18 januari van Autobedrijf Erik Huzen nieuwe trainingspakken aangeboden. Erik Huzen heeft op het nieuwe bedrijventerrein in Holten nog maar kort ge leden zijn nieuwe zaak geopend. Een bedrijf dat op de toegangs weg naar de A 1 goed bereikbaar is en op een mooie zichtlocatie gesitueerd is. De sponsorcommissie van Blauw Wit heeft in sa menwerking met enkele leden van de vereniging de nieuwe spon sor benaderd. Een contact dat al eerder gelegd was voor een ande re vorm van samenwerking. Blauw Wit 2 dat vorig jaar het kampioenschap behaalde en in middels uitkomt in de reserve derde klasse heeft voor aanvang van het seizoen nieuwe wedstrijdkleding van zalencentrum De Poppe mogen ontvangen. Trainingspakken ontbraken nog op het verlanglijstje van het tweede selectieteam. De bereidwilligheid van sponsor Autobedrijf Erik Huzen heeft ook deze wens van het team vervuld. De bijzonder jonge ploeg heeft een acceptabele start gemaakt in de nieuwe klasse. Hoewel wedstrijden verloren werden door onervarenheid, mag gesteld worden dat de ploeg voetballend tot de betere van de klasse behoort. Echter, in de voetballerij telt uiteindelijk het aantal behaalde punten. Met de steun van de nieuwe sponsor moet het lukken een mooie midden moot klassering af te dwingen. Het team ging samen met de spon sor voor het geplaatste reclamebord langs het hoofdveld op sport park 't Vletgoor op de foto. Op de foto van Johan Bolink voorste rij v.l.n.r: sponsor Erik Hu zen, Anja Beldman, Johan Bolink, Maarten Kruimelaar, Johan Stam, John-Paul Akkerman (trainer), Maarten Paalman, Pim Beu kenkamp, Johan Bosschers, Wim Klein Nagelvoort (voorzitter) en Egbert Rietberg (leider). Achterste rij v.l.n.r. Tonnie Beldman, Gert-Jan Ulfman, Niek Bosman, Gijsbrecht Beldman, Arjen Stam, Arnoud Beldman, Wilco Reterink, Ernst-Jan Harmsen, Hans Stam en Henk Dasse- laar (leider). Laura Tijhaar werd met Saskia kringkampioen in de bijna hoog ste klasse, Z1 categorie C. In de Ml wist Angela van Lies de titel binnen te halen met El Fuego. Ook in Barchem werd dressuur gereden Emmalie den Heijer werd hier eerste met Kla- In de IJsselhallen in Zwolle wordt woensdag 29 januari van af 9.30 uur een grote regionale zwart- en roodbont koekeuring gehouden. Verschillende plaatselijke melk veehouders komen met hun top- koeien naar deze wintershow. Na de mkz-crisis in 2001 is het voor de meeste boeren weer hun eerste keuring. Maar liefst 225 koeien, waarvan ook uit Holten, zwartbont en roodbont, zullen strijden om de verschillende ti tels. Het hoogtepunt zal het kei zen van de Algemeen Kampioe nen en de beste veeteeltstudie club zijn. De veeteeltstudieclubs tekenen ook voor de organisatie. Wintershow Zwolle heeft de pri meur om een dochtergroep te mogen tonen van een van de hoogste nieuwe stieren ter we reld, Frankenhof Amor. Ook worden verschillende dochters van actuele topstieren getoond op de vakbeurs. De uitgebreide agrarische vakbeurs is een bron van informatie voor veehouders en het geïnteresseerde publiek. De mobiliteitsbarometer is een graadmeter voor het verkeer en vervoer in Twente. Via de baro meter krijgt u de gelegenheid om goede ideeën over het ver keer en vervoer in Twente aan te Meermanskamp - Voor de twee de keer werd afgelopen zondag 19 januari onder het motto Geef een lach aan een ziek kind de ATB toertocht De Holterberg Classic verreden. Aan deze door de Rotary Hel- lendoorn-N ij verdal en omstre ken georganiseerde tocht, deden maar liefst vijfhonderd deelne mers mee. Mede door de deelna me van een groot aantal bedrij- venteams en de sponsoring van Salland Verzekeringen kan de Rotaryclub maaf liefst 25.000 euro overmaken aan de Clini- Clowns. Dit is het goede doel waar de Rotary dit jaar de op brengst van deze toertocht voor bestemd had. De bedr ij venteams werden ontvangen in de kantine van de SV Holten en daar toege sproken door Henk Lubberding. Deze wielercoryfee heeft een roemrijke carrière in het wiel rennen achter de rug waar hij nog enthousiast over kon praten. Na zijn peptalk kon er door de teams gekozen worden voor een tocht van 30 of van 50 kilome ter. De teams werden begeleid door ervaren regionale cory feeën als Henk Boeve, Henk Poppe, Erwin Doctor en Flenk Poorte. Onderweg werd men ge trakteerd op een aantal con- (Foto: Johan Bolink) sumpties en bij aankomst stond er een stamppotbuffet voor de rijders klaar. Rijders waarvan sommigen weinig tot geen erva ring hadden met het mountainbi- ken en anderen wekelijks op de fiets te vinden zijn. De individuelen startten vanaf het naastgelegen tenniscomplex van de tennisvereniging Holten, die deze accommodatie net als de voetbalvereniging belange loos ter beschikking stelde. Na afloop ging iedereen goed ge neusd met een rode neus van de CliniClowns naar huis. De RotaryClub Hellendoorn Nij verdal en omstreken kijkt Wanneer u de mobiliteitsbaro meter invult, maakt u kans op een aantal prijzen. Maandelijks wordt het best bruikbare idee om de mobiliteit in Twente te verbe teren, beloond met een fiets ter waarde van 450 euro. De beden ker van een goed en bruikbaar idee kan bovendien in aanmer king komen voor de hoofdprijs, een reischeque ter waarde van 2250 euro. Bent u verkeersdeel nemer, woonachtig in Twente en 14 jaar of ouder, laat dan via de mobiliteitsbarometer weten wat u vindt van de mobiliteit in Twente. Vul de digitale enquête in op www.mobiliteitsbarome- •ter.nl, ook te bereiken via www.regiotwente.nl. Holten - Na een winterslaap van tweeëneenhalve week is de hoofdmacht van SV Holten met het goede been uit bed gestapt. Terwijl men ook al heerlijk deze welkome onderbreking van het lopende seizoen in was gegaan, na het prolongeren van de titel tijdens de jaarlijkse Nacht van Blauw Wit. Op zondag 19 januari werd de ploeg van Wesepe uit de vierde klasse bezocht, deze oud-con current van de Holtense ploeg toen deze nog een klasse hoger acteerde. Wesepe, een ploeg- die altijd de mouwen opstroopt, was ccn tegenstander waartegen de Floltense selectie meteen haar conditie kon opvijzelen. Holten begon goed aan de wed strijd, maar moest de grootste kans aan de spits van Wesepe la ten, een goede reactie van Koet sier maakte deze onschadelijk. Vlak voor de pauze was het wel raak aan Holtense zijde, weder om was het geen opgelegde kans maar een hoekschop die na een overstapje 'van Spekreijse', door Erik van Beek de kruising in werd gejaagd. Vlak na rust, kwam Wesepe al snel terug na een simpel één tweetje waarbij Koetsier kans loos was. Holten kon al snel weer herstellen, na een lange rush van Van der Pluïjm schoot invaller Stam de 2-1 binnen. Tien minuten later was het weer Stam die het net liet bollen. Na een afgemeten voorzet, van die andere invaller: Beldman, schoot hij de bal ineens uit de lucht in de lange hoek. Wesepe deed vlak voor tijd nog wat te rug na een droge knal van spits Koerhuis werd de eindstand be paald op 3-2 voor de roodzwar ten. Dinsdagavond stond alweer de volgende wedstrijd op het pro gramma, uit naar HSC '21 2. Een ploeg die uit vaardige en snelle spelers bestond, zo bleek al na 16 seconden toen de bal al ach ter Koetsier lag na een moment van onoplettendheid in de Hol tense ploeg. Holten pakte het hierna goed op en vooral verdedigend stond het haar mannetje tegen de individu eel meer begaafde voetballers. De ploeg uit Haaksbergen had veruit het meeste balbezit, maar kwam niet tot hele grote kansen. Holten kwam dat wel, Erik Rei- jlink kwam na een mooie bewe ging vrij voor de keeper maar schoot tegen het linkerbeen van de doelwachter aan. De tweede helft zorgde voor het zelfde beeld als de eerste, ook nu was er een grote kans voor Hol ten, maar Stam tikte de losgela ten bal van de keeper net over. Flolten bleef loeren op een goal, maar door vermoeidheid kwam de eindpass niet aan. De sterk spelende Klaasses gaf nog wel een afgemeten voorzet, maar door de wind kreeg deze teveel snelheid om af te ronden. Drie minuten voor tijd was het dan toch raak, na een verkeerde aanname van de back van HSC kon spits Stam de bal ontfutse len en schoot van een meter of twintig hard binnen. 1-1. Een uitslag waar Holten wel mee kon leven, maar die bij de talenten van HSC niet warm werd ver welkomd. Al met al een redelij ke start na de winterstop voor de ploeg van Geke Bonenschans- ker, maar het draait natuurlijk om de uitslagen die in de com petitie worden neergezet en die begint pas op 9 februari. zeer tevreden terug op deze acti viteit. Een evenement die naast de opbrengst voor het goede doel ook een echte clubactiviteit is, waarbij alle veertig leden en hun partners in de organisatie meededen. Volgend jaar wordt de derde editie van de Holter berg Classic verreden op zondag 18 januari 2004. Holten - Dartteam Wie Spoort Nie 1 moest afgelopen maandag spelen DC Duke. Er moest wor den gegooid om in de bekercom petitie een ronde verder te ko men. Wel te verstaan om bij de laatste 32 te komen. De bekercompetitie die voor Wie Spoort Nie 1 (WSN) toch al niet kapot kan, heeft nog weinig verrassingen voor de mannen van Wie Spoort Nie 1 (vierde Divisie). DC Duke (derde divisie) was vanavond de tegenstander van WSN1, die het thuisvoordeel had. En de supporters roerden zich dan ook weer kranig. Bij WSN werd er iets van de gebrui kelijke opstellingsmanier gewij zigd. Er zou.vanavond met een wissel gespeeld gaan worden. Alle vijf basisspelers zouden in actie gaan komen, Marco van Menum, Bert Paalman, Rik Paalman, Rik Deijk en Jan De- ijk. Marco mocht in wat een zin derende avond ging worden de spits afbijten. Dit ging niet zoals WSN 1 gehoopt had. Marco verl oor deze singel in een zeer span nende partij. Deze spanning bleef tijdens alle singels, Bert Paalman en Rik Deijk wisten hun singels te winnen en Rik Paalman verloor helaas ook zijn singel: 2-2. Een totaal in even wicht zijnde partij. In de dubbels zou dit niet anders worden. In de dubbels konden Marco en Bert het niet klaar spelen. Ze verloren beide dubbels. Rik en Rik zou den het moeten gaan doen met de dubbels om nog een beetje kans te maken om door te gaan in de beker en dat ging ook ge beuren. De eerste dubbel werd met moeite gewonnen. Rik Paal man vond zijn prestatie zelf on der pijl en wisselde Jan Deijk in om in de tweede dubbel met zijn broer de stand gelijk te trekken. En dat gebeurde dan ook. Met groot gemak werd deze gewon nen: 4-4. De stand was volledig in even wicht en de bierronde moest nu de beslissing gaan brengen. WSN die altijd zeer sterk voor de dag komt in de bierronde door het constante niveau ging vol vertrouwen van start en won met grote overtuiging. Rik Deijk besliste deze keer de bierronde en daarbij ook de bekerwedstrijd in het voordeel van WSN1. 5-4. WSN1 zit nu bij de laatste 32. Blauw Wit Zaterdag 25 januari Blauw Wit 1 - Excelsior '31 1. 14.30 uur; WHCZ 3 - Blauw Wit 2, 13.00 uur (vertrek 11.30 uur); OZC 6 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); OZC 8 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Sp Rijssen Cl - Blauw Wit Cl, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Blauw Wit Bl- toernooi in sporthal met Holten BI, Sc Markelo B2 en DOS'37 B2, 14.30 uur; Blauw Wit El - Hulzense Boys El, 11.00 uur: Blauw Wit E2 - Hulzense Boys E2, 11.00 uur: Hulzense Boys E4 - Blauw Wit E3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Zaalvoetbal Vrijdag 24 januari ABS 1 - Blauw Wit 121.00 uur (vertrek 20.15 uur). Donderdag 30 januari Blauw Wit 1 - Tornado'97 2, 22.00 uur. SV Holten Zaterdag 25 januari Holten Al - JC Hellendoorn Al, 14.30 uur; Zaalvoetbaltoernooi Blauw Wit in sporthal 't Mos- sink, van 14.30 tot 18.30 uur; Flolten Cl - Sp EefdeCl, 14.30 uur: Holten C2 - Omhoog C2, 13.00 uur: Holten Dl - DOS'37 Dl, 11.00 uur; GFC Dl - Holten D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Spooktocht, Holten El, Holten E2, Holten E3, Holten E4, 's avonds; Kinderbingo kantine Meermanskamp, Holten F1 Holten F2, Holten F3; JC Hel lendoorn MC2 - Holten MCI, 10.00 uur (vertrek 9.0,0 uur); GFC MCI - Holten MC2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Maandag 27 januari Holten BI - JC Hellendoorn BI, 19.00 uur. Handbal Donderdag 23 januari ABS - Recreanten, 21.45 uur. Zaterdag 25 januari Meisjes B - Moes/ Dalfsen, 13.30 uur; Meisjes C - Nieuw- Heeten 3, 12.45 uur; Meisjes D - SDOL2, 12.00 uur. Zondag 26 januari Dames 1 - Wessels/ Heeten 2, 11.00 uur; Heren 1 - DSC 2, 13.10 uur; Dames A2 - Swift '64, 12.05 uur. Mintonette Vrijdag 24 januari Sporthal 't Mossink 19.30 uur Mintonette Dames 1 Sans/Flash 2; Mintonette Dames 4 - Mintonette 5; Mintonette he ren 3 - Holyoke 3. 21.00 uur Mintonette Dames 2 - Dynamiek 1; Mintonette Dames 3 - ROC Oost-Nederland 3: Mintonette Heren 2 - Sans/ Flash 4. Gymzaal H aarstraat 19.30 uur Mintonette Meisjes MB1 - Ho lyoke MB 1 Vletgoor - Blauw Wit hield afgelopen zaterdag de eerste reeks van zaaltoernooien voor de jeugd. De A-junioren beten de spits af. Naast Blauw Wit en Holten maakten ook Witkampers en Dos '37 deel uit van het deelnemers veld. Alle deelnemers hadden hun elftal in twee groepen verdeeld, waardoor er twee poules van vier gevormd konden worden. Na de poulewedstrijdcn bleken dal Witkampers in beide poules op de eerste plaats was geëindigd. Holten werd in beide poules derde en Blauw Wit nam twee keer een derde plaats in. Dos '37 werd in beide poules vierde. In de fi naleronde troffen de teams dus het andere deel van hun elftal. Bei de teams van Dos gaven niets aan elkaar toe. De eindstand werd 1-1, maar in de strafschoppenserie was Dos 2 de sterkste. Blauw Wit 2 was Blauw Wit 1 met 2-1 de baas en het tweede team werd dus vijfde. Holten 2 won van Holten 1 met 4-2 en behaalde de derde plaats. De finale tussen de Larense ploegen was doelpuntrijk. Het tweede team won met 5-4. Zaterdag ver schijnen de B-junioren aan de start. Hun toernooi begint om 14.30 uur. De organisatie van de jaarlijkse speimorgen voor de pupillen van SV Holten en Blauw Wit '66 lag zaterdag 18 januari bij Blauw Wit. Op verzoek van de jeugdcommissie had Wim Hartkamp de organisatie op zich genomen en dat heeft hij op een prima wijze gedaan. Met een opkomst van in totaal 182 deelnemers kan wor den gesproken van een groot succes. In een gezellige en gemoe delijke sfeer en onder grote publieke belangstelling werden diver se spelen door de voetballers afgewerkt zoals: vakschieten, ring- schieten, blokjeschieten, shuttlerun, slalom, bal in korf gooien, kegel schieten, bank schieten en wipwap. De E- en F-pupillen wa ren vanaf 9.00 uur aan de beurt. Holten - De uitslagen onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht. Geweer klasse A: J.A. Paalman 170; J.W. Paalman 169; G.J. v. Aefst 158; F. Hoes 148. Klasse B: M. Aanstoot 154; D. Vincent 140. Klasse C: J. Sluiter 131; J. Deyk 109; S. Kolkman 55. Opgelegd 55+: G. Haverslag 182; A. Paalman 178; A. Pekke- riet 164; F. Hase 157; J. Nijen- dijk 153; E. Struik 138; J. Klooster 135. Pistool: H. Paalman 172. Vuurbuks: 1. G. Möring 67; E. Grootentraast 64. Holten - De tweede wedstrijd dag van het darttoernooi om het Gouden Keun wordt zondag middag 26 januari gehouden. Dit geloot koppeltoernooi wordt gespeeld over vier wedstrijdda gen. De tweede wordt gehouden bij Bierlokal am Bahnhof. De in schrijving hiervoor begint om 13.30 uur' De loting is om 14.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 2 euro. De volgende data zijn 16 maart bij 't Klavier en 13 april bij Bier lokal am Bahnhof. Na een wedstrijddag staan Mar co van Menum en Bert Paalman bovenaan. In Wierden werden afgelopen weekend de kringkampioen schappen dressuur voor de hoge re klassen verreden. De Holtense Bergruitertjes mocht opnieuw meedelen in de titels. Holten - Touwtrekvereniging Okia hield vorige week een ge slaagde informatieve bijeen komst voor de jeugd. Zowel jon geren uit Beuseberg, Dijkerhoek en Espelo alsook uit het dorp Holten waren aanwezig. En ze hadden er zin. Dat gold overi gens ook voor de bestuursleden van Okia. De tieners (van 12 tot 16 jaar) die nu met elkaar beginnen ko men in hetzelfde team en blij ven, tot aan de senioren, bij el kaar. De jeugd traint eens per week. Selectie/ A-trekkers trainen drie per week, en trainen daarnaast de eigen conditie. 'Om goed te kunnen touwtrek ken heb je ten eerste een alge mene conditie nodig. Alle spie ren worden gebruikt, maar de 'kneep in de handen is zeker ook belangrijk. Daarnaast is touw trekken zeker ook een techniek en tactieksport', geeft Diny He- ij da namens Okia te kennen. Met acht touwtrekkers mag je een bepaald gewicht hebben, dat voor een bepaalde klasse geldt. 'Gewichten van de teamgenoten worden bij elkaar opgeteld en dat bepaalt de gewichtsklasse van het team. Soms moeten er in een team enkele kilo's af, omdat je niet zwaarder mag zijn in een bepaalde gewichtsklasse. Dit wordt dan besproken.' De wed strijden worden zondags gehou den, om de twee weken. Touwtrekken is een teamkracht sport, waarbij krachtsport en teamgeest worden gecombi neerd. In geen enkele andere krachtsport is de gezamenlijke teamprestatie zo doorslaggevend als bij touwtrekken. 'Touwtrek ken is een sport die je met je hc- Vletgoor - Blauw Wit '66 speelt -2-Z -2 zaterdag een thuiswedstrijd te- |j m_f |-* I |-® gen Excelsior'31 uit Rijssen. De MJr M M.M «ft JL M.M. wedstrijd op 't Vletgoor begint *f Cf W om 14.30 uur. Holten - Het jaarlijkse treffen tussen de veldteams en de zaal- teams van Blauw Wit in sporthal 't Mossink, was ook dit keer weer een gezellig en sportief evenement. Of zoals scheidsrechter Herman Schutte het kort verwoorde: 'Met de normen en waarden zit het wel goed'. Gerrit Dikkers had ook dit keer de organisatie goed voor elkaar. Tonnie Beldman en Ab Aaftink waren de wedstrijd leiders en Bert Jan Paalman en Herman Schutte hadden een makkelijke avond als scheids rechters. Jongeren krijgen uitleg over de uitrusting van een touwtrekker. (Foto: le lichaam doet. Fysiek gezien is het dus een uitstekende sport.' Een touwtrekwedstrijd is een technische, tactische en kracht dadige strijd tussen twee ploe gen van acht personen, aan beide zijden van een 36 meter lang touw. 'Hoewel deze sportieve wedstrijden nog niet zoveel pu bliciteit krijgen als veel andere sporten, is het een fascinerend gezicht om de teams aan het werk te zien. Het basisprincipe van een touwtrek wedstrijd be staat uit het 'wegtrekken' van de tegenstander over een afstand van vier meter. Het lijkt simpel, maar om tot een overwinning te komen is veel nodig.' Een partij kan enkele seconden duren maar ook een tiental mi nuten. Het team moet de kracht dus èn explosief èn als duur- kracht in kunnen zetten. Afhan kelijk van allerlei factoren (te genstander, bodemgesteldheid) kan het team verschillende aan- vals- en verdedigingstechnieken gebruiken. Een wedstrijd kan af hankelijk van de tegenstander langer of korter, lichter of zwaarder uitvallen, daarom Johan Bolink) moet een team tijdens een toer nooi in staat zijn een gehele competitie af te werken. Dus de strijd aanbinden tegen gemid deld negen verschillende teams per klasse. Na afloop van een wedstrijd feliciteren de ploegen elkaar en uit respect voor de te genstander applaudisseren ze voor elkaar. Jongeren die meer willen weten over Okia kunnen bellen met Bert Kolkman, telefoon 0548- 361702 en Teun Stevens, tele foon 0572-321582. De teams waren voor hun eerste twee wedstrijden verdeeld in drie poules. Na deze wedstrijden speelden alle winnaars in de A- poule. De nummers twee in de B-poule en de nummers drie in de C-poule. De veldteams 3, 4 en 5 waren opgedeeld in twee groepen. Met twee zaalteams en een team bestaande uit kaderle den waren er negen ploegen. Het kaderteam bleek uiteindelijk het sterkst en ging met de hoofdprijs naar huis. Het tweede veteranenteam kreeg van Gerrit Dikkers een pleister op de wonde. Johan Kruithof viel de eer ten deel deze Potter Pleisters in ontvangst te mogen nemen. Volgend jaar zal dit ge zellige toernooi zeker weer een plaatsje krijgen op de activitei tenagenda in de winterstop.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7