Veel kerst activiteiten in dorpshuis Boschkamp Nog maar twee nominaties binnen voor sportverkiezing Karin Duteweert nieuwe praktijkzuster Eersteklassers krijgen uitleg over bureau Halt Servicezuil bij NS-station Darten om Gouden Keun Auto rijdt tegen verkeersbord Dronken bestuurders Kerstavond bij NBvP Dijkerhoek Nationaal Park Kerstdiner senioren Wegwijzers Kerststollenactie Automobilist ontdekt inbraak DONDERDAG 5 DECEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Kerstmarkt onder molen Hegeman Dijkerhoek - Onder de Dijkerhoekse molen De Hegeman wordt vrijdag 13 december vanaf 19.00 uur een kerstmarkt gehouden. Naast kerstmuziek van onder meer het koor Campanella, is er een levende kerststal en verschillende kraampjes met een verscheide nheid aan kerstkoopjes. Ook zal er midwinterhoornmuziek klin ken. Kinderen kunnen zich de hele avond uitleven op de sneeuw- schans. Om 20.00 uur wordt er voor hen een kerstverhaal voorge lezen in de molen. De kerstmarkt zal ook dit jaar weer worden ge organiseerd door de gezamenlijke Dijkerhoekse verenigingen. Voor meer informatie: www.dijkerhoek.nl. Geslaagde korenavond Holtens Mannenkoor In de Kandelaar vond vrijdagavond 29 november de tweejaarlijk se korenavond plaats. Behalve het Holtens Mannenkoor zelf na men ook het Sallands Vrouwenkoor onder leiding voor Peter Wit- teveen en het Rijssens Gemengd Koor onder leiding van Cor Bal hieraan deel. Het in grote getale opgekomen publiek heeft van zeer goede zang kunnen genieten. Voor de pauze was het pro gramma van de drie koren op geestelijke leest geschoeid, terwijl de dames en heren daarna een heel ander genre lieten horen. Het Rijssens Gemengd Koor gaf een uitstekende vertolking van onder meer Let it be me van Becaud en Top of the World van The Car penters, terwijl het Sallands Vrouwenkoor met toppers als You '11 never walk alone van Rodgers en het Tonight uit de West Side Story van Bernstein een uitstekende keus had gemaakt. Het HMK onder leiding van W.J. van Asselt zelf, bracht in het pópulaire genre onder meer Old Black Joe van Harder, Le Rossignol van Grety en het zeer gevoelige Ritter's Abschied van Kinkel ten ge hore: Instrumentaal werden het RGK en het HMK op de piano be geleid door Han Kolthof. In zijn slotwoord memoreerde voorzit ter Teusink nog even het gemis aan HMK-zijde van acht leden, waarvan een aantal enkele uren voor aanvang van het concert het door griep moest laten afweten. Niettemin bleek uit de reactie van zowel in als outsiders dat alle drie koren op hoog niveau hadden gepresteerd. (Foto: Johan Bolink) Henk Veltkamp na 23 jaar Oad in de Vut Holten - Henk Veltkamp nam vorige week vrijdag na 23 jaar af scheid van Oad's technische dienst. In alle vroegte werd hij door zijn collega's afgehaald voor de laatste werkdag. Het is een beetje treurig weer en donker die vrijdagochtend. Toch hangt er aan de Kolweg een goede sfeer. Rond halfacht arriveert een bus van de Oad met de collega's van Henk. Om Henk op ludieke wijze naar Goor te vervoeren is er een motor met zijspan aanwezig. Een van de collega's belt aan en met verbazing stapt Henk door de poort van zijn achtertuin. Het eerste wat hij zegt: 'Komt d'r in, dan drink'n wie koffie'. De 25 collega's worden verdeeld over de ka mers en keuken aan de Kolweg. De koffie wordt ingéschonken en Henk loopt rond als een goed gastheer. Al snel komen er verhalen los van de afgelopen 23 jaar. Dat Henk zich niet zal vervelen nu het met de vut gaat, is wel zeker. Er staat in de garage namelijk een oude Peugeot die hij wil opknappen. Na de koffie wordt door de collega's nog even de Peugeot bewonderd in de garage. Henk wordt hierna van een helm voorzien en moet plaats nemen in de zijspan. Bij het instappen zegt hij nog in het algemeen: 'Ik mot mien stoette nog hebb'n". Hierna vertrekt het gezelschap richting Goor waar Henk ongetwijfeld nog een prettige laatste werkdag zal hebben beleefd. Honderden schoentjes gezet bij Albert Heijn Holten - Sinterklaas had het er maar druk mee afgelopen zaterdag bij de Albert Heijn. Ruim tweehonderd kinderen hadden hun schoen gezet in afwachting van wat lekkers. Geholpen door maar liefst vier pieten werd het een gezellige boel. Luid zingend werd de Goedheiligman eerst geëerd waarna de kinderen glunderend met een cadeautje de winkel verlieten. Op zo'n grote opkomst was niet echt gerekend, waardoor de Sint de laatste kinderhandjes moest vullen met een zakje snoepgoed. Rond drie uur nam de Sint met een voldaan gevoel afscheid. De Sint kan weer terugkijken op een geslaagde actie en sprak de hoop uit volgend jaar bij Albert Heijn te mogen komen. Afsluiting Schreursweg Holten - Een haag in de berm tussen de Rijssensestraat en de pa rallelweg moet voorkomen dat er auto's vanaf de Rijssensestraat via de tussenberm naar de parallelweg rijden. Burgemeester en wethouders stellen voor deze haag te plaatsen vanaf de aanslui ting met de Schreursweg tot voorbij garagebedrijf Paalman. De haag mag niet te hoog worden in verband met het zicht op de oc casions van Autobedrijf Paalman. Bovendietj wil het college dc aansluiting van de parallelweg Rijssenseweg/ Schreursweg op de Rijssenseweg afsluiten voor alle verkeer. Holten - Karin Duteweert is de nieuwe praktijkveipleegkundige in Holten. Ze werkt sinds 1 no vember van dit jaar bij de Maat schap Huisartsen Holten aan de Keizersweg 32. Praktijkverpleegkundige is een nieuwe functie, die in het leven is geroepen omdat huisartsen er steeds meer werk bij krijgen. Stationsstraat - Op het NS-sta- tion is een service- en alarmzuil geplaatst. Via deze zuil kunnen klanten van de eerste tot de laat ste trein in contact komen met een medewerker van NS. Eerder werd een informatiebord met treinvertrektijden en aanvullen de reisinformatie geplaatst. De Service- en Alarmzuil heeft een service- en een alarmknop die klanten kunnen indrukken om contact te krijgen met een medewerker van NS. De blauwe servicelcnop is voor het opvra gen van reisadviezen, informatie over een wijziging in de trein dienst, voor een omroepbericht dat niet goed is te verstaan of om gevonden of verloren voor werpen te melden. Ook kan deze knop gebruikt worden voor het doorgeven van storingen of de fecten. Deze worden dan snel en adequaat verholpen. De rode alarmknop is uitsluitend be doeld voor het melden van noodsituaties. NS legt dan een snelle verbinding met politie, brandweer en ambulance. Klavier - Met het darttoernooi om de Gouden Keun wordt zon dag 8 december begonnen. Dit geloot koppeltoemooi wordt ge speeld over vier wedstrijddagen. De eerste wedstrijd worden ge houden bij café 't Klavier. De in schrijving begint om 13.30 uur, de loting is om 14.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 2 euro. Boschkamp - Dorpshuis De Boschkamp staat vanaf maandag 16 december een hele week in het teken van kerst. De mooi versierde kerstboom in de ontmoetingsruimte en alle an dere kerstversieringen in het ge bouw zijn een bezoekje al meer dan waard. Daarnaast is er in de ze week een aantal activiteiten voor jong en oud. Voor een en kele daarvan is het noodzakelijk dat belangstellenden zich van te voren aanmelden of kaartjes re serveren bij de stichting voor so ciaal en cultureel werk. Dit kan dagelijks tijdens kantooruren op telefoonnummer 0548-36 27 55. Hier is ook verdere informatie 'verkrijgbaar. In de ontmoetingsruimte en in de gangen van het dorpshuis is op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur de expositie Oud Hol ten gratis te bezichtigen. De ex positie, bestaande uit veel foto's van het vroegere Holten, is inge richt door de Stichting Oudheid kamer Hoolt'n. De afgelopen maanden hebben een zeven jongens en meisjes tussen de acht en twaalf jaar deelgenomen aan een schilder cursus in het dorpshuis. Dat oe fening kunst baart is te zien, als deze jonge kunstenaars hun werkstuk, geschilderd rond het thema Droombeeld tentoonstel len in een speciaal hoekje van Holten - Bureau Halt verzorgde samen met Politie Rijssen-Hol- ten donderdag 28 en vrijdag 29 november een presentatie op scholengemeenschap De Waer- denborch. Deze presentatie was gericht op alle eersteklassers van deze School, ongeveer 350 leerlingen. Nadat medewerksters van bu reau Halt in de klas uitleg had den gegeven wat het bureau in houdt en wanneer men daarmee in aanraking kan komen, maak ten de leerlingen kennis met di verse onderdelen van de Politie Twente. Aanwezig waren de technische recherche, twee hondengeleiders „Dat komt door verschillende oorzaken. De bevolking vergrijst; oudere mensen wonen langer thuis. Bo vendien is het beleid van zieken huizen erop gericht om mensen zo snel mogelijk naar huis te la ten gaan. Omdat de druk op de huisartsen steeds groter wordt, is het beroep van praktijkverpleeg kundige in het leven geroepen". De praktijkverpleegkundige is ondersteunend bezig en richt zich op bepaalde patiëntengroe pen. „Diabetici (onder meer de voetcontrole is hierbij belang rijk), astmapatiënten en chroni sche zieken", somt Duteweert op. „Wat we verder doen wordt overlegd met de huisartsen." Per 1 maart volgend jaar komt er nog een praktijkverpleegkundi ge bij, Elly Schopman. Zowel Schopman als Duteweert wer ken 2,5 dagen per week en heb ben samen dus een hele baan. Het is de bedoeling dat de prak tij kverpleegkundigen spreekuur gaan houden in de praktijk aan de Keizersweg. Het pand wordt uitgebreid; de verbouw dient in het voorjaar 2003 klaar te zijn.Duteweert zelf begint in januari 2003 met het spreekuur. Momenteel is ze be zig met kennismaken, inwerken en het maken van patiëntense lecties. De Raaltense werkte eer der bij de Thuiszorg Zuid West Overijssel, eerst bij de Ouder- en Holten - Dat Holten een sport - minnende plaats is kan aan de inzendingen voor de sportver- kiezing niet worden afgelezen. Nog maar twee nominaties uit Holten zijn binnen. Terwijl Hol tenaren ook afgelopen jaar op merkelijke sportprestaties lever den. De sportverkiezingscom- missie doet dan ook een drin gend beroep op sportverenigin gen en sportliefhebbers om na men van kandidaten in te dienen. De nominaties voor de sportver- De Boschkamp. Bij elk werk stuk hangt een toelichting, ge schreven door de kinderen zelf. Onder leiding van Corrie de Groot vindt maandag 16 en dins dag 17 december een aantal kerstworkshops plaats. Hiervoor is opgave noodzakelijk. Op bei de dagen worden zowel 's och tends als 's middags exclusieve kerstdecoraties gemaakt. Op maandag ook 's avonds. Dit jaar kan worden gekozen uit een modern vormgegeven tafel stuk, een kerstkrans, een tradi tioneel kerststuk of een wand- stuk voor binnen of buiten. Voorbeelden van deze decora ties zijn vanaf maandag 9 de cember in het dorpshuis te be zichtigen. Er is dan ook te zien welke materialen er nodig zijn. Opgave voor deze workshops is mogelijk per blok van drie uur. waarvoor de kosten 5 euro be dragen. Ook is het mogelijk te kiezen voor een hele dag. Tus sen de middag is het dan moge lijk om een eenvoudige lunch te nuttigen. Voor de bloemschikliefhebbers bestaat er donderdag 19 decem ber nog een mogelijkheid deel te nemen aan een kerstworkshop. Tussen 19.30 en 21.30 uur ma ken de deelnemers onder leiding van Yvonne Bloemendal een sfeervol kerststuk waarin houten rozen worden verwerkt, die eventueel later weer in een ander met hun honden, een motorrij der, de rollentestbank waarop bromfietsers dit keer zonder ge volgen hun bromfiets konden la ten controleren. Ook was een heuse medewerker van de Mo biele Eenheid met ME-bus aan wezig. Tot slot kwam men bij de Hol tense jeugdagent Maarten Brand en de wijkagent Bert van Eijk om een enquêteformulier over wapens en geweld in te vul len en voor de beantwoording van eventuele vragen die tijdens de presentatie nog spontaan op kwamen.Zowel scholengemeen schap De Waerdenborch, als de politie en bureau Halt waren van mening dat deze twee dagen zeer succesvol waren verlopen. (Foto: Johan Bolink) Kindzorg in Deventer en de laat ste tijd als beleidsmedewerker. „Dat betekende vooral werken op de computer. Op zich is dat wel leuk, maar ik miste gewoon het contact met de patiënten." Toen zich dan ook deze moge- kiezing 2002 dienen vóór 7 de cember schriftelijk te zijn aange leverd bij J. Burgers, Pelmolen pad 11, 7461 PT Rijssen, of e- mail: jennyburgers@planet.nl Sportverenigingen die hun talen ten en succesvolle ploegen wil len nomineren, dienen snel actie te ondernemen. Dat geldt ook voor familieleden of bekenden, die een sporter of een sportteam kandidaat willen boeket zijn te gebruiken. Ook hiervoor is opgave vooraf nood zakelijk. De kosten bedragen in clusief alle benodigde materia len 23 euro. Van woensdag 11 tot en met vrijdag 20 december kan op werkdagen dagelijks mee wor den gedaan aan een kerstverlo ting. Gewoon gezellig even het dorpshuis binnenlopen waar de koffie bijna altijd klaar staat, ge nieten van de uitgestalde prijzen en voor 50 eurocent een lootje kopen. Wie prijs heeft kan dit gelijk meenemen. In de week voor kerst wordt het prij zenaan bod bijna dagelijks aangevuld met een vers opgemaakt kerst stuk. Liefhebbers van bingo kunnen dinsdag 17 december tussen 14.00 en 16.00 uur hun hart op halen. In de ontmoetingsruimte wordt dan een speciale kerstbin go voor ouderen gespeeld. Na tuurlijk zijn hierbij leuke prijzen te winnen, maar het belangrijk ste is om er samen een gezellige middag van te maken. Woensdagmiddag 18 december is de ontmoetingsruimte het dorpshuis van 14.00 tot 16.00 uur gereserveerd voor de Cre atieve Kerstmarkt voor kinderen van 6 tot met 12 jaar. Tegen bet aling van een gering bedrag kun nen kinderen materialen kopen om een kerstbakje, een kerst kaart of een kaars te maken. Ui teraard wordt ook aan de inwen dige mens gedacht. In een speci aal ingerichte kookhoek kunnen lekkere hapjes worden bereid om gelijk op te eten of mee te nemen naar huis. Even geen zin meer om creatief bezig te zijn, dan kunnen de kinderen tussen door deelnemen aan de puzzel- tocht die in en rond het dorps huis is uitgezet. Voor deze mid dag is in verband met de drukte die wordt verwacht, opgave vooraf noodzakelijk. De kerstvakantie begint vrijdag middag 20 december op de scholen. Tijdens dit eerste mid dagje vrij kunnen basisschool kinderen om 14.00 uur terecht in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis De Boschkamp om daar gratis film te kijken. Er wordt dan op grootbeeldscherm Chicken Run gedraaid. Wie ze ker wil zijn van een plekje kan het beste van tevoren een kaartje ophalen bij het dorpshuis. lijkheid aandiende, was haar be sluit snel genomen. „In Holten zijn ze erg snel met het aantrek ken van praktijkverpleegkundi gen; nog lang niet alle huisart senpraktijken zijn zo ver." Duteweert heeft er veel zin in. stellen. Op de nominatie dient de naam van de genomineerde, de vereniging, het adres, postcode, woonplaats, telefoon van de ge nomineerde, de categorie en de motivatie genoteerd te worden. Met name de motivatie is heel belangrijk; de prestaties van de kandidaat dienen zo uitvoerig mogelijk toegelicht te worden. Sporters uit zowel Rijssen als Holten kunnen kandidaat gesteld worden. Er zijn vijf categorieën: De Holtense tieners kunnen 19 december van 19.30 tot 22.00 uur de kerstvakantie inwijden in tienersoos So What met een su- pergezellige gourmet. Uiteraard met muziek erbij. De kosten be dragen 2 euro en in verband met de inkoop is opgave vooraf noodzakelijk. Traditiegetrouw verzorgt theaterfiets Dolf Moed de eerste zondag van de kerstvakantie, dit keer 22 december, om 14.00 uur een theatervoorstelling in de ontmoetingsruimte. In Het Land van koning Eén Oog zien we Dolf veranderen van een gewo nejongen in een echte held. Het is een spannende voorstel ling, met een prachtig decor en verrassende effecten met licht en geluid. Een aanrader voor de he le familie. Kaartjes kosten 3,50 euro per persoon en zijn zowel in de voorverkoop als aan de zaal verkrijgbaar, zolang de voorraad strekt. „Ik kijk erg uit naar het patiën tencontact: de thuisbezoeken, het spreekuur. Door onze inzet kan de kwaliteit van de zorg ver beterd worden. Ik hoop dat we laagdrempelig en een vertrouwd beeld worden." Sportvrouw van het Jaar, Sport man van het Jaar, Sportploeg van het Jaar, Jeugdig Sportalent van het Jaar (tot en met 18 jaar) en Seniorensporter (50 jaar en ouder). Elke categorie levert één winnaar op; in principe is het dus mogelijk dat alle vijf awards naar dezelfde kern gaan. De Sport Awards 2002 worden op 7 februari 2003 uitgereikt in de za len van uitgaanscentrum Lucky co aan de Morsweg in Rijs sen. Keizersweg - Bewoners van de Keizersweg werden zondag 1 december, rond 06.45 uur wak ker door een harde klap. De be stuurder van een personenauto, komende vanuit het industrieter rein, zag niet dat de weg zich vernauwde. Gevolg was dat de bestuurder hardhandig kennis maakte met de aanwezige dikke palen en een verkeersbord geheel overreed. Omdat de bestuurder kennelijk met het hoofd tegen het raam was geklapt, is deze in wat afwe zige toestand overgebracht naar het ziekenhuis te Deventer. Daar bleek het letsel mee te vallen en mocht hij naar huis. In Markelo werden zondag 1 de cember rond 4.00 uur twee auto mobilisten van de weg gehaald in verband met alcoholgebruik achter het stuur. Een 39-jarige man uit Holten werd op de Herikerweg aange houden en een 28-jarige Henge- loër op de Grotestraat. Dijkerhoek - NBvP Dijkerhoek houdt dinsdag 17 december haar jaarlijkse kerstbijeenkomst. De avond begint om 20.00 uur in Het Bonte Paard. Tijdens de afgelopen bijeen komst van dinsdag 19 november was Vrielink uit Raalte te gast. Zij is paragnost en medium en vertelde over haar werk. Holten - Er zijn in Nederland nog vier natuurgebieden met het predikaat Nationale Park in op richting. Namelijk: Lauwer smeer, Utrechtse Heuvelrug, Sallandse Heuvelrug en de Oude Venen. Het is de bedoeling dat deze parken in 2003 de definitie ve status van Nationaal Park krijgen. Het hele stelsel van Nationale Parken bedraagt zo'n 1 17 dui zend hectare. Nationale Parken hebben een duidelijk doel: het gaat om natuurbehoud en na tuurontwikkeling, voorlichting, milieu- en natuureducatie en na- tuurgerichte recreatie. Diessenplas - De commissie kerstdiner voor senioren houdt dit jaar een kerstmaaltijd. Op 20 december wordt in het feestelijk versierde restaurant van Dies senplas van 15.00 tot 19.00 uur een speciaal kerstmenu geser veerd voor alle zelfstandig wo nende ouderen vanaf 65 jaar. Kosten 10 euro per persoon. Opgeven kan tijdens kantooru ren van 8.00 tot 17.00 uur bij de receptie van Diessenplas vanaf 4 december. Aanvraag wordt be handeld in volgorde van binnen komst. Maximaal tachtig senio ren kunnen deelnemen aan de kerstmaaltijd. Bewoners van de aanleunwoningen van Diessen plas zijn van deelname uitgeslo ten, daar zij op Eerste Kerstdag aan het kerstdiner van Diessen plas kunnen deelnemen. Holten - Burgemeester en wet houders kiezen voor een nieuw toeristisch bewegwijzeringsys teem bestaande uit blauwwitte borden met zwarte letters en pic togrammen. Dezelfde borden worden in de regio gebruikt. Deelnemers aan deze bewegwij zering moeten zelf de aanschaf kosten van de borden betalen want, zo stelt de gemeente, een goede bewegwijzering is mede in het belang van de betreffende bedrijven. De gemeente kan wel een eenmalige bijdrage kunnen doen. De gemeente heeft de fir ma Scheffer bereid gevonden om het bewegwijzeringsplan uit te voeren. Scheffer doet dat een stuk voordeliger dan de ANWB. „De ANWB hanteert een prijs van circa 353 euro per bord. in clusief bevestiging en paal. De firma Scheffer vraagt circa 110 euro per bord, exclusief montage en paal. De aanbieding van Scheffer is voordeliger, omdat aan één paal (75 euro) meerdere borden bevestigd kunnen wor den", aldus de gemeente. Daar naast heeft Scheffer nog een voordeel: het bedrijf kan sneller werken. De ANWB gaf aan niet eerder dan medio mei 2003 een bewegwijzeringsplan gereed te kunnen hebben. Meermanskamp - Supporters vereniging van SV Holten houdt maandag 16 en dinsdag 17 de cember haar traditionele kersts tollenactie. Onder leiding van Wim Reijlink zullen de (jeugd)leden van SV Holten langs de huizen gaan om de kerststollen te verkopen. De kosten zijn: kerstkoekjes 1,20 euro, kerstkransen 2,80 eu ro en de kerststollen worden voor 3,80 euro verkocht. De opbrengst van deze actie komt deze keer ten goede aan de jeugd van SV Holten. Holten - Een attente automobi list ontdekte zondag 1 december dat er op parkeerplaats Bolder, langs de zuidbaan van de Rijks weg A 1 te Holten, in een auto werd ingebroken. Twee mannen van buitenlandse afkomst hadden een auto open gebroken en daaruit de autoradio weggenomen. Na de diefstal gingen de daders er snel van door. Jeugdteam tafeltennis kampioen Holten - Het jeugdteam van de tafeltennisvereniging, bestaande uit Manon Potman, Maarten Benschop en Yaron Kolkman, heeft een voortreffelijke prestatie neergezet. Voor het eerst deelnemen in competitieverband en dan gelijk een kampioenschap behalen in de vijfde klasse van de afdeling IJsselstreek is een prestatie van formaat. Het kampioenschap werd met een overtuigende zege van 10-0 op ETTV uit Eerbeek veiliggesteld met nu nog een wedstrijd voor de boeg. Als ook de laatste thuiswedstrijd wordt gewonnen is het team ongeslagen gebleven. Manon, Maarten en Yaron vormen een zeer evenwichtig team. Maarten Benschop wist al zijn partij en in de competitie te winnen. Maar ook Manon en Yaron scoor den zeer hoog. Slechts enkele partijen gingen verloren.Een talent volle groep dus waar de tafeltennisvereniging hopelijk nog veel plezier van gaat beleven in de toekomst. In het voorjaar wordt de competitie in de vierde klasse met vertrouwen tegemoet gezien. vrir 'm-

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5