Verkeersplan Ten Velde goed ontvangen door gemeente Grote woningen op Holterberg straks mogelijk EEN AUTO Holtens Nieuwsblad K3 en Shakira winnen jeugdplaybackshow in ftolfcêJi/ Ouderwetse kerstmarkt met sfeervol kersthuis Tweede aanbieder draadloos Internet In dit nummer... Blauwe lampen in ruitensproeier Radio 350 Weekendweer BMW Roadster in serieproductie Opel presenteert dakloze Corsa Uoe; iUL tutr boodschapfteü/ U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Keet brandt uit Publicatieborden opening ijsbaan Fietscontrole Kerstactie HHV meer dan alleen grote hoofdprijzen Donderdag 5 december 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E-mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0,87 Pagina 5 Naast de kerstmarkt in Hol ten, wordt er ook een kerst markt gehouden in Dijker- hoek. Pagina 5 Karin Duteweert gaat de nieuwe functie van Praktijk- verpleegkundige vervullen in Holten. Pagina 7 Paul van Aalst en Harold ten Veen zijn een zijspanduo be gonnen. En zij doen het goed. Valkenweg - De politie contro leerde vorige week dinsdag op de Valkenweg een bestuurder van een personenauto. Deze auto was voorzien van blauw licht uitstralende ruitensproeierlamp- jes. Dit is, evenals andere kleu ren verlichting dan wit of geel verboden. In de auto werd echter ook illegaal vuurwerk aangetrof fen. Holten - Het eerste signaal van Radio 350 wordt zaterdag 7 de cember doorgegeven. Wellicht wordt dan ook de eerste proef- uitzending gehouden. De bedoe ling was om eind november te starten, maar ondanks alle in spanningen lukte dat niet. Radio 350 is te vinden op de frequentie 106.4 in Rijssen, 105.2 in Holten en op de kabel, in stereo, 87.5. Overgang naar droog en koud winterweer met meer zon. Vrij dag en zaterdag nog veel bewol king en af en toe zon, er kan nog wat lichte regen vallen. Zondag overdag perioden met zon, afge wisseld door enkele wolkenvel den. Het is dan wel koud met een matige oostenwind. Nacht temperaturen dalen vanaf zater dag naar -2.0 a -3.0 graden. De nieuwe week is er een kans op een vorstperiode. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr/mevr.: aan een ander door! Adres: i Woonplaats: BON; Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bón voor i rr Holtens Nieuwsblad: hel opgeven van een J nieuwe abonnee. c\d Dhr./mevr.: p Adres: Woonplaats.' Inzenden aan: 1 Holtens Nieuwsblad €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0.87) Bonte Paard - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek heeft afgelopen zondag een jeugdplaybackshow gehouden in het Bonte Paard. Sanne Heetkamp, Miranda Veneklaas, Marieke Haverslag van K3 wonnen met Heyah Mama in de categorie tot en met acht jaar. In de categorie tot en met twaalf jaar won Iris Paalman als Shakira met Whenever, wherever. (Foto: Johan Bolink) Oranjestraat/ Doipsstraat alleen kan plaatsvinden door de aanleg van het Zilverzandtracé, en dat dan pas gepaste maatregelen in het centrum kunnen worden ge nomen." D66 wil dat de gemeen te een second-opinion laat uit voeren door een verkeersbureau dat is gespecialiseerd op het ge bied van oplossen van verkeers problemen in het centrum van plaatsen. De Handelsvereniging Holten wilde dat er snel wat aan het cen trum gebeurde zodat het zware verkeer uit het centrum geweerd werd. De Handelsvereniging kon zich in grote lijnen wel vinden in het voorliggende plan en toonde zich graag bereid om mee te den ken aan een oplossing in het cen trum. „Van belang daarbij zijn een goede bereikbaarheid en goede parkeervoorzieningen", aldus M. Leferink namens de Handelsver eniging. Helhuizerweg - Een schaftkeet aan de Helhuizerweg is maan dagochtend 2 december uitge brand Deze was eigendom van een verhuurbedrijf. Oorzaak van de brand was een ondeugdelijke gaskachel die in de keet stond. Holten - Nog even en de vorst- tijd komt eraan. De ijsbaan wordt op dit moment alweer ge vuld met water. IJsbaanvereni- ging De Noordpool zorgt ervoor dat er dit seizoen beter kenbaar wordt gemaakt wanneer de ijs baan open is. Ook nu zullen RTV Oost en de VW worden ingelicht wanneer er kan worden geschaatst. Ver der komen er publicatieborden bij kantoorboekhandel Heusink- veld, MG Tankservice aan de Larenseweg en restaurant Vos man. Daarnaast kan er worden gebeld met 0548-362177. De baan zelf is verbeterd en er is nieuwe verlichting aangebracht. Verder is het gebouwtje opge vrolijkt door een nieuwe verf laag en vlaggenmasten. De en treeprijs is niet verhoogd. Holten - Zowel in Holten als in Rijssen werd maandag 2 decem ber een verlichtingscontrole ge houden. In totaal werden dertien fietsers bekeurd. Rijssen - Holten - De commissie Ruimtelijke Ordening ging ak koord met de gebiedsvisie Hol terberg, die te maken heeft met het bouwen van grotere wonin gen in dit gebied. Voorstel van het college was om de inhouds maat die de provincie gaat han teren (750 kubieke meter) als uitgangspunt te nemen en een vrijstelling op te nemen tot maximaal 1.600 kubieke meter. De standaardinhoud van bijge bouwen wordt vastgesteld op 75 vierkante meter. Fractievoorzit ter E. van Schooten van Ge meentebelang vond een woning- inhoud van 1.600 kubieke meter te mager. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam wilde niet uitgaan van ku bieke meters, maar vooral letten op het karakter van het gebied en welke woning daarin past. Ook wat de oppervlakte van de bijgebouwen betreft, zette Keve- lam vraagtekens. Hij vond 75 m2 als maximale oppervlakte te mager. „Twee auto's, wat ma- chinewerk om de hectares te on derhouden en dan is het vol." Maar, zo stelde de liberaal, als dit het voorstel is wat door de provincie goedgekeurd wordt, dan gaan we akkoord. ,.Ik zou u graan toewensen dat de VVD in de Provinciale Staten de portefeuille ruimtelijke orde ning krijgt", antwoordde wet houder W. Stegeman en bena drukte dat de gemeente provin ciaal te maken heeft met strenge regels. Wat de wethouder betreft doen woningen met een inhoud van 1600 kubieke meter geen af breuk aan de Holterberg. „Maar de nieuwe provinciale beleidsre gels gaan tot maximaal 750 ku bieke meter. De gemeente wil voor de Holterberg wel een bij zondere status creëren. Wat het college wil is niet meer wonin gen op de Holterberg met uit zondering van de twee vergun ningen die door de voormalige gemeente Holten verleend zijn. Het college wil de bestaande woningen wel de mogelijkheid bieden om tot 1600 kubieke me ter uit te breiden." De commissie ging met het voorstel akkoord. beperkte veiligheid biedt aan fietsers en wandelaars. Als op lossing draagt de SV Holten aan om het groene weggetje vanaf de spoorwegovergang Waag weg/ Beukenlaan tot aan de Valken weg half te verharden. „Deze weg moet toegankelijk zijn voor fietsers, bromfietsers, motoren en personenauto's. Vrachtauto's mogen er niet op, wel de brand weer, politie en ambulance. Als dat gerealiseerd wordt kan de spoorwegovergang Dikkesteen- wegReebokkenweg vervallen, evenals de fietstunnel, en blijft de ontsluiting en bereikbaarheid van Meermanskamp gewaar borgd." Jan Herman ten Velde, onderne mer in het centrum van Holten, bepleitte een eerdere aanleg van een noordelijke randweg. Hij stelde voor om een weg te reali seren die ongeveer tegenover de Abraham Berg-Hof begint (waar Smidsbclt - Enkele leden van de HHV zijn al druk bezig met de voorbereidingen van de kerstmarkt. Deze wordt don derdag 12 december van 13.30 tot en met 21.00 uur gehouden op Smidsbelt. Naast de sfeervolle markt, is er de hele dag een boordevol programma. Zo komt kinder koor Mozaïek zingen in de dorpskerk van 15.30 tot en met 16.00 uur. Kattinka Moe- rel zal van 16.00 tot en met 16.30 uur een kinderkerstver haal vertellen. Verder kan van 15.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur een ritje maken met een arrenslee. Een country dansgroep uit Holten geeft tussen 19.00 en 19.30 uur een show. Daarna volgt van 19.45 tot en met 20.15 uur en van 20.45 tot en met 21.15 uur een kerstcon cert van koor Campanella in de dorpskerk. Verder wordt inmiddels hard gewerkt in het oude pand van fietsmaker Bos om er een kersthuis van te ma ken. Harmien Barvelink en Elsbeth Holleman zijn druk bezig met het inrichten van het interieur ervan. Het kerst huis is te bezichtigen tot de kerstdagen. (Foto: Johan Bolink) Holten - Stichting Breedband In ternet Holten begint in februari met draadloos Internet. Ondanks dat Intro Web en Dogterom Computers ook hiermee komen. Er komen vier abonnementsvor men. Basis: 128 Kb per seconde versturen/ 128 Kb per seconde ontvangen, datalimiet: 10 Gb, 27,50 euro per maand; Basis Plus: 2 Mb per seconde verstu ren en 512 Kb per seconde ont vangen, datalimiet: 20 Gb, 49 euro per maand; Zakelijk: 2 Mb per seconde versturen en 512 Kb per seconde ontvangen, datali miet: 40 Gb, 99 euro per maand; Zakelijk Plus: 2 Mb per seconde versturen en 512 Kb per seconde ontvangen, datalimiet: 60 Gb, 149 euro per maand. Eenmalige kosten bedragen voor basis 149 euro en voor zakelijk 449 euro. De minimale inschrijfperiode bedraagt twee jaar. Het systeem biedt: een continuverbinding met Internet, vast abonnement zonder telefoontikken, hoge ver bindingssnelheid, vast IP-adres, mogelijkheid om een eigen mail- of webserver op te zetten, uitgebreide beveiliging en aan sluiting in de buitengebieden. Voor meer informatie: www.wi- relessholten.nle-mail: info@wirelessholten.nl of Jac ques Heijnders: 06-29505343 Rijssen-Holten - Het Verkeers Structuur Plan (VSP) Holten kwam tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke ordening aan de orde en dat was te merken aan de belangstelling. De publieke tribune zat vol, voornamelijk met Holtenaren. Het verkeer blijkt nog steeds een item dat de Holtense gemoede ren danig bezighoudt. Acht in sprekers gaven htm visie op het VSP, zoals dat door het college aangeboden werd. De heer M. Wolters. Dikkes- teenweg, betwijfelde of door de voorgestelde maatregelen geen onevenwichtige druk gelegd werd op schoolroutes en woon- en werkgebieden. „Het voorstel geeft nog steeds een aanzienlijke verkeersbelasting te zien, bij voorbeeld op de Drostenweg." Wolters verwachtte dat door het intensievere gebruik van de ro tonde in de Rijssenseweg deze onveiliger wordt. Hij zag graag dat er een zuidelijke randweg (over de Enk) of randweg (over de Aaipolsweg) gerealiseerd werd. Wolters verwonderde zich erover dat er zo weinig aandacht besteed werd aan de mogelijke gevolgen van het doorsnijden van een waterwingebied door het Zilverzandtracé; hij vreesde vervuiling van dit gebied daar door. Het bestuur van SV Holten maakt ernstig bezwaar tegen de afsluiting van de spoorwegover gang aan de Dikkesteensweg, omdat dan de bereikbaarheid van sportcomplex De Meer manskamp aanzienlijk verslech terd zou worden. „De leden uit het dorp Holten moeten via de rotonde op de Rijssenseweg en vervolgens over de parallelweg en de Valkenweg om het sport complex te kunnen bereiken. Veel te omslachtig", vond A. Westerik namens de SV Holten. Het bestuur vreesde een leeg loop van de verenigingen daar door. SV Holten stelde dat de voorgestelde fietstunnel slechts Holten - Niet iedereen blijkt de bedoeling te snappen van de nieuwe kerstactie die de Holtense handelsvereniging HHV tot eind december houdt. Er zijn niet alleen grote prijzen te winnen zoals een ro de Atoz Spirit van Hyundai, een vliegreis en een diner voor zes personen. Er zijn namelijk maar liefst veertig prijzen te vergeven met een totale waar de van 15.000 euro. Klanten van supermarkten C1000 en Albert Heijn krijgen gratis bij hun boodschappen bonnen aangeboden met een leuke aanbieding van een an dere deelnemende winkel. Wie hiervan gebruik maakt, doet mee aan de prijzenactie. Wel is het van belang de bon volledig ingevuld in te leve ren. Dus ook de slagzin. Bert Wansink van de HHV: 'Wette lijk zijn we verplicht er een slagzin bij te doen. Anders moet erover de prijzen kans- geldbelasting worden -betaald. Bij de verloting wordt vooral gekeken of de zin is ingevuld.' In totaal doen er dertig ver schillende winkels mee en zijn er tweehonderd verschillende voordeelbonnen. De groots opgezette verloting zal zaterdag 28 december om 16.00 uur op Smidsbelt wor den gehouden. Iedereen is welkom hierbij aanwezig te zijn. Jan Herman ten Velde presenteert een alternatief plan dat goed wordt ontvangen. (Foto: Johan Bolink) nu de voormalige winkel van Fo to Ten Velde staat), achter De Kandelaar langsgaat en op de Stationsstraat uitkomt. Het kruispunt Larenseweg/ Dorps straat/ Stationsstraat hoeft dan niet aangepast te worden en wordt een T-splitsing. Het dood- liggende stukje Dorpsstraat kan dan bijvoorbeeld worden ge bruikt als parkeerplaats. Namens D66 sprak D. van der Torre. De conclusie van D66 was dat ook het nu voorliggende voorstel niet hét verlossende woord sprak. „De huidige voor stellen laten, net zoals de vorige, een groot aantal open einden zien. Bijvoorbeeld de conse quentie van het opheffen van de spoorwegovergang bij de Dik kesteensweg. Daarmee wordt een woon- en recreatiegebied geïsoleerd." D66 haalt het inge nieursbureau Haskoning aan dat zes jaar geleden in haar rapport stelde dat éérst verkeersbelem- merende maatregelen in het cen trum moesten worden genomen om het doorgaande verkeer door de Oranjestraat en Dorpsstraat tegen te gaan. „Nu wordt ervan uitgegaan dat belemmering van het doorgaande verkeer door de

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1