Radio 350 vanaf dit weekend al te ontvangen Holtens Nieuwsblad Holten krijgt eindelijk breedband Internet B imrnwi®/- Nieuws EEN AUTO «k-jv' Ê2f Goed begin Sinterklaas Enquêtes artsenpost massaal ingeleverd IntroWeb en Computershop Dogterom starten in januari: tfo MoLtêdi/ j In dit nummer Uitslagen wedstrijden kinderboekenweek Cantatedienst Campanella U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Voes tub uur boodschappen; i —J Kerstmarkt rond dorpskerk krijgt weer ouderwetse sfeer Schrikhek vernield Deze week vindt u nieuws en items over de werkterreinen provincie Gemeente koopt Nido-materiaal Weekendweer Autonieuws 1X160MM 11 m Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 november 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0.87 Holten - Zaal zes van het Park- gebouw aan de Oosterhofweg in Rijssen is onherkenbaar veran derd: de zaal is omgebouwd tot een perfecte studio voor Radio 350, de lokale zender voor Rijs sen en Holten. Hier worden binnenkort de op names gemaakt en van hieruit wordt uitgezonden, alle dagen van de week. Het is de bedoeling dat de uitzendingen eind novem ber beginnen, dit weekend dus. „We kunnen dan niet meteen volop van start, maar we kunnen al wel beginnen", geeft program maleider Anton Bulsink aan. Radio 350 zendt naast het pro gramma aan de lopende band muziek uit. Radio 350 is te vinden op de fre quentie 106.4 in Rijssen, 105.2 in Holten en op de kabel, in ste reo, 87.5. „We zijn geen veredelde piraat. We maken leuke programma's voor de hele gemeente. Met de gemeente is afgesproken dat we bij calamiteiten, zoals water- Holten - De bibliotheek Hol ten heeft onlangs de prijzen uitgereikt van de wedstrijden die werden gehouden tijdens de kinderboekenweek van 2 tot en met 12 oktober. Als thema had deze week 'Ay, ay, kapitein'. Kinderen werd gevraagd van Lego of Knexx iets te maken dat met dit the ma te maken heeft, zoals een boot. Ook kon een kleurplaat worden ingekleurd. Pim Verbeek, Mathijs Huls man, Robin en Dominique Kampman wonnen met de Le gowedstrijd. Silke Nijland, Joyce Geerling en Lisa Ren- sen wonnen met de kleurwed- strijd. Holten - De SOW-dicnst van zondag 1 december in de Neder lands Hervormde kerk staat in het teken van zang en advent. Cam panella speelt een belangrijke rol in deze cantatedienst, waarvoor het in Engeland populaire Festi val of Nine Lessons and Carols de basis vormt. Het Festival of Lessons and Ca rols is een afwisseling van gebed, lezingen en speciale advent-ca- rols. Campanella zingt bijna alle carols in het Nederlands. Van be zoekers wordt verwacht, dat zij meezingen. Een muzikale dienst dus, geleid door ds. Gij sen. De dienst begint om 19.00 uur. Holten - De inwoners van Hol ten en Markelo reageren mas saal op de enquête van het re gionaal klachtenmeldpunt huis artsenzorg die deze week bij al le huishoudens in de bus valt. De inwoners kunnen van 18 tot 30 november met een tiental vragen hun mening geven over de situatie over de huisartsen zorg in de avonduren en week enden. De eerste vier dagen zijn er al ruim zeshonderd formulie ren ingeleverd. Tientallen tele foontjes naar het meldpunt met vragen om een enquêteformu lier geven aan dat de problema tiek leeft onder de inwoners. Ook wordt er vanuit andere plaatsen in de regio gevraagd het toezenden van een enquête formulier. Het meldpunt heeft, om aan alle wensen tegemoet te komen, besloten met onmiddel lijke ingang bij de inleveradres- sen blanco formulieren neer te leggen. Iedereen die om welke reden dan ook geen enquêtefor mulier heeft ontvangen kan op deze wijze alsnog zijn of haar mening geven. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON i Geert op als abonnee voor hot Gebruik deze bon voorrr Holtens Nieuwsblad: het opgeven van een nieuwe abonnee. od Dhr./mevr.: f] Adres: Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad D €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 D €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede! (losse nummers: €0,87) overlast, ook in de lucht zijn om heel gericht informatie te vers trekken." Radio 350 heeft een eigen in gang in het Parkgebouw, aan de zijkant. Een trap leidt naar de studio, een lichtbak met het Ra dio 350-logo wijst de bezoeker de weg. Vrijwilligers zijn nog druk be zig: kabels leggen, timmeren, schilderen. De studio telt drie ruimtes, plus een gang annex wachtruimte en de ruimte voor de patchkast, waar allerlei ver bindingen bij elkaar komen. „Zonder de vrijwillige inzet van zoveel mensen was dit niet van de grond gekomen. Uren en da gen werk zijn er in gestoken." De vrijwilligers kunnen voldaan zijn over wat ze leverden: een mooie, geluidsdichte studio, waar het mengpaneel al staat. En deze week komt de computer, de trots van alle medewerkers van Radio 350. Lees verderop pagina 5 Smidsbelt - Sinterklaas en zijn Pieten hadden afgelopen zaterdag mooi weer meegenomen uit Spanje. De goedheiligman kwam deze keer weer ouderwets met de koets naar Smidsbelt. Hier wachtten een massa kinderen hem al op. Burgemeester Jan Lonink stond hem al op te wachten. 'Sinterklaas, hartelijk welkom', wenste hij de Sint toe. De kindervriend was hartstikke blij weer in Holten te zijn aan gekomen. Blaaskapel St. Cecilea begeleidde de liedjes die werden gezongen. Na afloop werden de kinderen uitgenodigd om in het ge meentehuis een presentje op te halen. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het Hengelose bedrijf Introweb en Computershop Dogterom komen vanaf januari met draadloos breedband Inter net in Holten. Snelheden tot 1 Megabyte per seconde kunnen ermee worden behaald en het mooiste: belkosten zijn verleden tijd. De enige kosten zijn het abonnementsgeld en de eenmali ge aanschaf van een ontvangst apparaatje. Er komen drie abonnementsvor men: Lite, (27,50 euro per maand, maar alleen jaarabonne ment mogelijk) met een snelheid van maximaal 128 kilobytes per seconde; Speed. (47,50 euro per maand) met een snelheid van maximaal 512 kilobytes per se conde; Xtream, (67,50 euro per maand) met een snelheid van maximaal 1 Megabytes per se conde. Deze snelheden gelden zowel voor het ophalen als het versturen van gegevens. Om gebruik te kunnen maken van dit draadloze Internetsys- teem, moet een ontvangstappa raatje worden aangeschaft. Het gaat om een klein kastje dat ge makkelijk is mee te nemen voor bijvoorbeeld gebruik met een laptop. Voor optimaal ontvangst moet het kastje een plaats krij gen op een hoogte van anderhal ve meter. Wie een maandabon nement neemt, koopt de zender voor 249 euro. Wordt gekozen voor een jaar abonnement, dan krijgt de ge bruiker eenmalig 100 euro kor ting op de aanschaf ervan. 'Wij doen breedband Internet in vele vormen', vertelt reseller ma nager Ludo Korsten van Intro- Web. 'Draadloos doen we nu sinds drie jaar van Hardenberg tot Doetinchem.' Het nieuwe systeem Sky Access is net geïnt roduceerd in Losser, waar het zeer goed is ontvangen. Daarna daard ontvangstapparaat', legt Korsten uit. 'Hier kan dan ge bruik worden gemaakt van een raamantenne ter grootte van een liniaal of zelfs een buitenanten ne op het dak.' Computershop Dogterom zal voor IntroWeb het lokale aan spreekpunt zijn voor onder meer het opgeven van abonnees, het ophalen van het ontvangstkastje, het stellen van vragen en het hel pen bij technische problemen of aansluiting. 'Wij zijn als Computershop al aanbieder van Internet via de te lefoon en voor de zakelijke markt als Dogterom IT Neder land via satelliet', zegt eigenaar Frank Dogterom. Vervolg op pagina 8. Ludo Korsten van IntroWeb overhandigt een ontvangstkastje aan Frank Dogterom (Foto: Johan Bolink) In eerste instantie komt er op 28 meter hoogte ergens in het cen trum van Holten een centrale zendmast. Hierdoor valt in elk geval de bebouwde kom van Holten binnen het bereik. Verder is het signaal op sommige plaat sen tot vijf kilometer ver nog te ontvangen. Zelfs tot over de snelweg A 1Dijkerhoek en Es- pelo worden ook voorzien. 'Het kan zijn dat het buitengebied niet genoeg heeft aan het stan- volgen Denekamp en Holten. 'In eerste instantie is breedband In ternet door ons geïntroduceerd voor ondernemers', gaat Korsten verder. 'Vooral 's avonds en in het weekend bleek dat het ge bruik ervan behoorlijk inzakte.' IntroWeb vond het daarom een goed idee, het ook aan te gaan bieden aan particulieren. 'Met Sky Access is het niet nodig de ontvanger in het zicht van een zendantenne te plaatsen', bena drukt hij. 'Met sommige andere draadloze systemen is dat wel nodig.' Het is volgens hem te vergelijken met GPS, dat wordt gebruikt voor navigatie in de au to. De gebruiker wordt automa tisch door het systeem gelokali seerd, zodat informatie gericht kan worden verzonden. 'Het sig naal wordt dus niet rondgezon den, zoals bij een tv-zender.' Dit is een belangrijk gegeven in de veiligheid van het systeem. 'Wie wil inbreken zal dan precies tus sen zender en ontvanger moeten staan. Daarnaast wordt het dataverkeer gecodeerd verstuurd en veran dert die code- constant. Het is dus erg moeilijk het signaal af te tap pen.' Korsten glimlachend. Smidsbelt - De kerstmarkt wordt dit jaar weer gehouden rond de Dorpskerk op Smids belt. Een recordaantal van ruim veertig kramen staan donderdag 12 december van 13.30 tot en met 21.00 uur in een sfeervolle omgeving op gesteld. Er is een boordevol programma opgesteld, zodat er op elk tijdstip wel iets valt te doen is. Na de oplevering van de ver harde Kalfstermansweide leek het de Holtense Handels vereniging (HHV) een goed idee de kerstmarkt hierheen te verplaatsen. Het plein bleek veel te groot, waardoor de knusse sfeer van weleer ver te zoeken was. Volgens Suzanne Klein Blu- emink van de kerstmarktcom missie hoeft niemand zich te vervelen. Naast vele kramen van onder andere hobbyisten, stichtingen en' middenstan ders, zijn er veel activiteiten. 'Kinderkoor Mozaïek zingt van 15.30 tot en"met 16.00 uur in de dorpskerk', zegt Su zanne. 'Door Kattinka Moerel wordt van 16.00 tot en met 16.30 uur en van 16.45 tot en met 17.15 uur een kerstver haal verteld.' Het gaat vol gens Suzanne niet om een Bijbels verhaal, maar om een kindervertelling. Lees verderop pagina... Holten - Op de Schuppertsweg werd vrijdag 22 november een groep van een tiental jongeren door de politie aangesproken. Een aantal jongeren had name lijk een schrikhek op de kruising Beusebergerweg met de Schup pertsweg vernield. Uiteindelijk kwamen er vier da ders naar voren die door de poli tie zijn aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. De jongelui zullen het traject met bureau HALT ingaan. Te vens zullen zij de eigenaar van het schrikhek, de gemeente Rijs- sen-Holten. schadeloos moeten stellen. kvwmanHHMivH i^)veri|ssels Nieuws Pagina 3 Sinterklaas heeft een bezoek gebracht aan Dijkerhoek. Kinderen wachtten hem op in het Bonte Paard. Pagina 3 Het CDA hield een bezin ningsdag in de Kandelaar. Piet Jansen en Annie Schrei- jer-Pierik waren aanwezig. Pagina 5 Remi de la Haije is gekozen als nieuwe Prins Carnaval en Tjerk van der Meij als zijn Adjudant. Holten - Op het "boodschappen lijstje' van de gemeente staan één Nido natzoutstrooier, één Nido sneeuwploeg en één Strooimanagementsysteem, te gebruiken voor de kern Holten. De totale kosten daarvoor bedra gen 31.247,27 euro. Voor de kern Rijssen wil de ge meente twee sneeuw/ rolbezems aanschaffen van verschillende breedtes, en de kosten daarvan zijn 20.191,92 euro. De gemeente heeft geen offertes aangevraagd bij andere leveran ciers. 'De ervaringen met de gladheidbestrijdingsmachines van de firma Nido zijn dusdanig goed, prijstechinisch zeer inte ressant en het bedrijf ligt binnen onze gemeentegrenzen. En dat is goed voor de werkgelegenheid', aldus de gemeente. Wisselvallig en overwegend be wolkt weer met geregeld wat re gen. Vrijdag overdag een wisse lende bewolking en kans op een enkele bui. afgewisseld door en kele opklaringen en wat zon. Za terdag en zondag wolkenvelden en kans op wat regen of een en kele bui. afgewisseld door op klaringen en nu en dan zon. Nacht temperaturen 4.0 a 5.0 graden. In de nieuwe week wordt het zeer interresant of er een echte kou inval komt. De middag temperatuur komt uit op zo'n 7.0 tot 9.0 graden.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1