CDA wil tegemoet komen aan bezwaren Habi en Open Hof Tinkerpaard valt op in weiland aan Zilverzandweg Glimmende Jaguars in stal op terrein Vletgaarsmaten Leerhuisavonden beginnen aan nieuw winterseizoen Zakelijk Bekeken Najaarsconcert Vocaal Ensemble Slachtvisite in Catshuus Aanrijding met doorrijden Auto verwijderd Auto opengebroken Schadeverzoek afgewezen Herfsttocht voor auto en fiets WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Autobedrijf Jan Eshuis heeft afgelopen maandag de nieuwe be drijfsauto's afgeleverd aan firma Broekhuis in Dijkerhoek. Het betreft een drietal Citroën Berlingo's en een Citroen Jumpy. Auto bedrijf Jan Eshuis adviseerde deze bedrijfsauto's, gezien de uit eenlopende werkzaamheden die firma Broekhuis verleend. Tevre den zijn ze bij firma Broekhuis zeker over autobedrijf Jan Eshuis. Ze zijn klant van het eerste uur en de rest van het wagenpark komt dan ook van het autobedrijf. Dat autobedrijf Jan Eshuis veelzijdig is, blijkt hier wel weer uit, maar er is nog veel meer mogelijk. Zo kan men terecht voor aanschaf van personen- en bedrijfsauto's van alle merken zowel nieuw als gebruikt. Ook voor onderhoud, APK-reparatie, schadetaxatie en financieringen is men hier aan het juiste adres. Aan de zakelijke markt is ook gedacht. Zo be schikt autobedrijf Jan Eshuis over eigen leasemogelijkheden. V.l.n.r.: Teo Broekhuis/ Ramon Eshuis (Foto: Gert Perdon) Holten - De CDA-fractie, die voor de nieuwbouw van het gemeentehuis haar keuze op de stationslocatie laat vallen, wil terdege rekening houden met de zor gen van de Rijssense ondernemersver eniging Habi en de bezwaren van de kerkvoogdij van de Open Hof. De Habi heeft aangegeven voor een ge meentehuis op de huidige locatie te zijn, omdat ze anders bang is voor leegstand in en de eerstvolgende jaren geen verde re ontwikkeling van het centrum. De kerkvoogdij van de Open Hof vindt haar kerk wegvallen tegen een groot gemeen tehuis op de stationslocatie. CDA-raadsleden gingen daarover in ge sprek met de Habi. ,.We hebben tegen de Habi verteld dat we tegen concurre rende winkels op de huidige locatie van het gemeentehuis zijn. Bovendien staat de locatiekeuze los van de invulling of de ontwikkeling bij Tusveld, het aanleg gen van een parkeerdek bij het oude Oad-busstation en de Bouwstraat, want deze ontwikkelingen staan op zichzelf', aldus CD A-fractievoorzitter H. Dul. Het CDA wil dat er een serieus onder zoek gedaan wordt naar de herinvulling van de huidige locatie of het huidige ge bouw, waarbij gedacht kan worden aan bijvoorbeeld seniorenappartementen, hotelaccommodatie, commerciële dienstverlening of maatschappelijke dienstverlening. „In elk geval geen con currerende winkels ten opzichte van het huidige winkelbestand in het centrum. Bij dit onderzoek is niet vanzelfspre kend dat alles in handen komt van een projectontwikkelaar." Het CDA wil een vinger aan de pols houden wat betreft de invulling van de locatie. Het CDA wil wel de mogelijkheid onderzoeken of de gemeente, samen met een projectont wikkelaar of bouwbedrijf, voor een nieuwe invulling van die locatie kan zorgen, maar daarbij moet de gemeente wel een vinger in de pap houden. „Bij een nieuwe invulling kun je onder meer denken aan appartementen boven, bene den een medisch centrum, en een mu ziekschool". Het CDA zal zich ook in spannen om enigszins aan de planologi sche bezwaren van de kerkvoogdij van de Open Hof tegemoet te komen. „Het nieuwe gemeentehuis zou mogelijk iets gedraaid of gespiegeld kunnen worden ten opzichte van het kerkgebouw, waar door het 'Calimero-effect' wordt ver minderd", aldus de CDA-fractie. Nicole Koebrugge werd afgelopen weekend Overijssels Kam pioen samengesteld op landgoed Molecaten te Hattem. Daar wer den de Provinciale Kampioenschappen Samengesteld voor de provincies Overijssel, Gelderland en Utrecht verreden. Nicole Koebrugge, lid van de Bergruiters, wist met haar paard Duke be slag te leggen op de eerste plaats in de klasse L. Clubgenoot Ma rieke Mulder werd derde met My Candy. Een samengestelde wed strijd bestaat uit drie onderdelen: een dressuurptoef, een spring- parcours en de cross. De pittige cross was 3 kilometer lang met zo'n twintig hindernissen. Na de dressuur, die op vrijdag werd verreden, stond Nicole op een vierde plaats. Op zaterdag reed zij een foutloos parcours en een foutloze cross met de snelste tijd. Dat leverde haar het kampioenslint op. Holten - Op sportpark Meermanskamp werd vorige week woens dag de Frits Paule Cup gehouden door VOJAC. De groepen wer den verdeeld in de volgende leeftijdscategorieën: 5. 6 en 7 jaar. Daarna kwam de groep 8 en 9 jaar. Dan 10.en 11 jaar en de oudste deelnemers werden ingedeeld in de categorie 12 jaar en ouder. En ook was er een damesgroep dit jaar. Alleen de opkomst van het nieuwe dameselftal van SV Holten viel de VOJAC wat tegen. De uitslagen zijn als volgt: in de groep 5, 6 en 7 is Remco Janssen eerste geworden. In de groep 8 en 9 is Niels Nijenkamp eerste ge worden. Bij de groep 10 en 11 jaar is Sjors van Gerresheim eerste geworden. In de oudste categorie is Mike Baltus met de beker mee naar huis gegaan. Bij de meisjes is Inge Jansen winnares ge worden van alle meisjes die meededen. De wisselbeker is gewon nen door Niels Nijenkamp, omdat hij de meeste keren had gewon nen met de spelletjes. Holten - Dc jaarlijkse feestavond van de postduivenvereniging de Bergvliegers werd zaterdag 19 oktober gehouden. Tijdens deze avond worden de kampioenen in het zonnetje gezet. Voor G.J. Koetsier was dit wel een heel bijzondere avond. Hij was dit jaar de kampioen over alle vluchten. In de verschillende kampioen schappen wist G.J. Koetsier maar een kampioenschap te wimien. Maar door het constante vliegen was hij aan het eind van de rit wel de beste en bleef daarbij .Ï.G. van Werven (die tweede werd) met 251 punten voor. Als derde eindigde G. Jurjens. Voor het derdejaar op rij had G.G. Kwintenberg met zijn duif de beste van Holten. Dit jaar wist deze duif 1467 punten te halen in tien prijs- vluchten (maximaal tweehonderd punten per vlucht). Ook H. Jan sen, A. ten Dam 1A. ten Dam 2 en E. Veneklaas haalden een of meerdere kampioenschappen binnen. slag gegaan. Samen met dirigent Rogier IJm- ker heeft het koor een gevarieerd programma samengesteld. Er is de laatste tijd intensief gestu deerd op werken van onder meer Bach, Purcell, Buxtehude en Sanderman. Medewerking zal worden ver leend door Els Praas (piano), Gerard Harbers (orgel) en Hillie Stegenga (sopraan). Tevens zal Laseur van de stich ting Kimon gaan vertellen over het werk van deze stichting. De collecte tijdens deze avond is dan ook bestemd voor deze stichting. Entree kost voor volwassenen 3,50 euro en voor kinderen 1,50 euro. Rijssen-Holten - De Leerhuis avonden van het Oecumenisch Beraad van Kerken gaan weer van start. Woensdag 30 oktober wordt de eerste bijeenkomst van dit seizoen gehouden. Theologe R. van Wijk houdt dan een lezing met als thema 'Van Moedergodin tot moeder van God', waarbij teruggegaan wordt naar de wortels van de Maria- vereniging. De bijeenkomsten worden gehouden in parochieel centrum De Rozengaarde en be ginnen om 19.30 uur. De kosten bedragen vijf euro per persoon per avond. Op de Leerhuisavon den is iedere belangstellende uit de hele gemeente (en daarbui ten) welkom, van welke (kerke lijke) achtergrond dan ook. De Leerhuisavonden kennen verschillende thema's. Op de tweede Leerhuisavond, donder dag 21 november, spreekt Anne van der Meiden over 'De markt van het geloven', waarbij het aanbod van alle geloofsgemeen schappen die ons land rijk is aan bod komt. Donderdag 9 januari gaat Kick Bras in op het thema 'Spiritualiteit: zoeken naar door leefde wijsheid'. Hij doet dat aan de hand van een aantal projec ties van kunstwerken en gaat daarbij de dialoog met de zaal beslist niet uit de weg. Het boek Esther staat centraal op de vierde en laatste Leerhuis avond van het seizoen, die ge houden wordt op donderdag 13 februari. Domina D.M. Elgers- ma, inmiddels met emeritaat en wonend in Ootmarsum, houdt een lezing over dit bijbelboek. Voor meer informatie over het Leerhuis kan men bellen met Corien Bakker, telefoon (0548) 515694 of Diny Heuvelman, te lefoon (0548)516117. (Door Geke in 't Hof) Holten - Hij is druk met het poetsen van zijn lievelingetjes en komt ons dan ook in werkpak joviaal tegemoet: Lionel Logchies die samen met zijn vrouw Josephine het bedrijf: The Garage oprichtte op de Vletgaarsmaten in Holten. Doel stelling: verkoop en verhuur van Jaguars, of zoals Lionel zegt: mooie speeltjes voor vaders. Maar hij is geen gladde verkoper die zijn waar maar zo aan de eer ste de beste verkoopt of zijn cliënt een rad voor ogen draait. Daarvan zijn we meteen al ge tuige als een nog jong ogende, potentiële koper terugkomt van een proefritje in een MK en Lio nel samen met hem over het mo torische gedeelte buigt. Hij ver telt de man duidelijk dat dit geen goedkope auto's zijn en dat het onderhoud navenant is. Men moet dus zeker weten dat men zich zo'n wagen, die, als je er volgens Lionel goed in rijdt: niet rijdt maar glijdt, kan permitteren maar ook goed kan onderhou den. Bovendien moet men be denken dat in deze wagens niet allerlei nieuwe snufjes zitten en geen moderne verwennerijen. De echte liefhebber is daar wel van doordrongen. Zo'n liefheb ber is hij natuurlijk zelf ook, an ders had hij nooit na twintig jaar de kappersschaar neergelegd om zich op de Jaguar te storten. Lio nel is geboren en getogen in het westen van het land en beoefen de daar twintig jaar het kappers vak. Tijdens vakanties vertoefde hij altijd in het oosten van het land en ontmoette daar ook zijn vrouw in Twello. Hun wens om hun kinderen in dit deel van het land groot te brengen bracht hen er toe zich eerst in Harfsen te vestigen en de grote hobby van Lionel, de Jaguar, om te zetten in werk. Sa men met monteur Harry werd la ter een bedrijf opgezet in Lo- chem en ook de zoon draaide eerste mee. Hij gaf later te ken nen toch meer te voelen het werk met kunst en heeft inmid dels zelf een galerie bij het Am sterdamse Vondelpark. Harry richtte een eigen bedrijf op in Borculo en de familie Logchies betrok een boerderij aan Vletgaarsmaten. De grote kalverstal werd ver bouwd tot werkplaats met showroom waar alle Jaguars ge stationeerd zijn en het blinkend chroom prachtig uitkomt op de zachte vloerbedekking die ooit het Congresgebouw in Den Haag stoffeerde. Samen met de echte Engelse chauffeur Alec Brown wordt het bedrijf gerund. Lionel bemoeit zich voornamelijk met de ver koop van wagens en die heeft er (Foto: Gert Perdon) werkelijk het neusje van de zalm staan voor de liefhebber. De oudste dateert uit 1956. Er staan diverse soorten MK's. Maar hoe oud ze ook zijn, ze zijn allemaal blinkend gepoetst en zeer secuur onderhouden.Echte liefhebbers en kenners moeten er zelf maar eens een kijkje nemen. Bijzon der in het oog springend is een echte Inspector Morse auto, maar dan beschildert door nie mand minder dan Herman Brood. Naast de verkoop van Ja guars houdt het bedrijf zich ook bezig met de verhuur van wa gens voor bruiloften. Daarvoor is chauffeur Alec ver antwoordelijk voor. Hij regelt zijn zaken op zeer correcte, En gelse wijze, in Engelse stijl. Achter de schermen werkt Jo sephine aan organisatie en de papierwinkel. Aan reparatie en onderhoud werkt Harry nog steeds als ge specialiseerd Jaguar-monteur. Voor motorrevisie schakelt men Peters uit Epse in, voor lederbe kleding zorgt een bedrijf uit En geland en het houtwerk wordt verzorgd door een gespeciali seerd bedrijf in Lelystad. Holten - Sommigen hebben haar waarschijnlijk al eens in de buurt van Holten zien lopen of voorbij zien flitsen tijdens een fikse buitenrit op de Holterberg: Muiphy, het Tinkerpaard van de familie Van der Maat aan de Zil verzandweg. Een groot bond paard, niet direct uniek maar Vocaal Ensemble Rijssen houdt zaterdag 2 november een con cert geven in de Dorpskerk te Holten. Het ongeveer twintig personen tellende koor is na de positieve reacties op het concert van maart, weer enthousiast aan de toch wel een beetje bijzonder in deze omgeving. Het Tinkerpaard komt eigenlijk pas de laatste tien jaar wat meer voor in Nederland. Vroeger diende het als vervoermiddel van de Ierse Travellers, een rondtrekkend volkje. Over de geschiedenis van dit paard is in Ierland weinig be kend. Het was zelfs geen erkend ras maar werd beschouwd als een type paard. In Nederland is het inmiddels een opzichzelf staand ras. Koudbloedig en daar door rustig en hanteerbaar. Wie echter een goed springpaard zoekt moet even verder kijken want door z'n grootte en gewicht en daardoor de korte passen met lopen, draven en springen, brengt de Tinker het niet verder dan een hoogte van 1,10 meter. (Foto: Gert Perdon) Wel goed voor beginners dus. De liefde voor het Tinkerpaard ontstond bij de familie Van der Maat enkele jaren geleden op de paardenmarkt in Enter. Moeder Gerda, opgegroeid met paarden, kon het niet laten: ze wilde oh, zo graag weer een paard. De uit Nijverdal afkomstige familie had net een stek betrokken in het gebied onder aan de Holterberg en ruimte voor een paard. In Enter werd Murphy dus ge kocht, een nog ongetrainde Tin ker die eerst een poosje in een manege verbleef om de grond beginselen aan te leren. Daarna kreeg zij les van Gerda zelf. Ook nu is zij nog bezig met menles. Zoon Jan-Kees en doch ter Gerlanda berijden haar en zorgen dat zij voldoende bewe ging krijgt. Dat heeft Murphy ook wel nodig want ze heeft een grote hobby en dat is eten. Een Tinkerpaard kan, wanneer deze te zwaar wordt, gauw bevangen worden en dat moet dus worden voorkomen. Het Tinkerpaard kenmerkt zich niet alleen door z'n bonte kleuren maar ook door z'n grootte met een schofthoogte van zo'n 1.60 meter, de rustige gang, hoog op de benen staan, lange, krullerige manen, lang behang (oftewel sokken) en een enkele Tinker heeft zelfs een sierlijke snor. Een fijn paard voor de recreatieve ruiter. Holten - In het Catshuus aan de Larenseweg 106 wordt woens dag 6 november van 10.00 tot en met 16.30 uur een slachtvisite gehouden. De entree is gratis. Al 17 jaar lang wordt hier jaar lijks een slachtvisite gehouden. Bezoekers kunnen zien hoe vroeger varkens werden geslacht en kunnen na afloop vrij proe ven. Verder worden producten te koop aangeboden. Vorig jaar kwam een record van 155 be zoekers langs. Op de parkeerplaats tegenover de ABN Amro en de Houtbeurs werd woensdag 16 oktober een personenauto aangereden. Dege ne die de auto heeft aangereden heeft geen briefje achtergelaten met daarop zijn of haar naam en andere benodigde gegevens. Tengevolge van de aanrijding heeft de aangereden auto een deuk in het rechterportier opge lopen. Ook is de ruit van dit por tier kapot gegaan door de aanrij ding. Vermoedelijk heeft de aanrij ding op woensdag voor 10.00 uur plaatsgevonden. In elk geval was de auto op dinsdagavond, toen het licht was, nog onbe schadigd. Gezien de schade moet de veroorzaker het ge merkt hebben. Een personenauto is vrijdag 18 oktober met vereende krachten van de Smidsbelt verwijderd. Zoals bekend is er vrijdagmid dags de wekelijkse warenmarkt. Omdat de marktkooplui voor de middag al beginnen met het op bouwen van hun stand moeten dus alle auto's van de Smidsbelt zijn verwijderd. Hiertoe worden tijdig door de gemeente hekken met verbodsborden geplaatst. Af en toe zijn er toch automobi listen die hun auto daar parke ren. Het gevolg is dan dat de au to van de Smidsbelt wordt ver wijderd en de eigenaar/ bestuur der van de auto het risico loopt te worden bekeurd. Een auto die geparkeerd stond bij de Canadese begraafplaats op de Holterberg, werd vrijdag 18 oktober opengebroken tijdens het bezoek dat de eigenaar van de auto aan deze begraafplaats bracht. Onbekenden hebben de ruit van het rechter voorportier ingesla gen. Uit de auto heeft men de mobiele telefoon weggenomen. Als extraatje heeft men een band van de auto lek gestoken. Van de benadeelde is een aangifte opge nomen. Holten - Burgemeester en wet houders zijn niet tegemoet geko men aan een schadeverzoek van inwoners van Holten. De Holte naren claimden de schade in ver band met de bouw van een ap partementencomplex tegenover de woning Larenseweg 17 in Holten. De schadebeoordelingscommis- sie heeft geadviseerd het schade verzoek af te wijzen, omdat de bouw geen nadeel opleverde voor zowel de woning als de ka vel aan de Larenseweg 17. Bur gemeester en wethouders volgen dat advies; het advies wordt nog wel besproken in de commissie Ruimtelijke ontwikkeling en vervolgens velt de raad een oor deel. Laren - Voor de achttiende keer wordt een herfsttintentocht voor auto's en fietsen uitgezet door Toeristen Belang Laren. Deze wordt zondag 20 oktober gehou den. Deelname kost 4 euro per auto en 1.50 euro per fiets. Tot en met 12 jaar is deelname gratis. De routes zijn 65 en 40 kilometer lang. De start is tussen 10.00 tot 13.00 uur bij hotel 't Langenba- ergh in Laren. Halverwege is er een rustpauze ingelast en kan men meedoen aan een spel. Aan het eind van de rit is er weer gelegenheid om tegen geredu ceerde prijs boerenkool met worst te eten. Voor meer infor matie: 0573-401970.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5