Buitengebied wil hondenbelasting alleen in Holten Commissie Algemene Zaken kiest nienw gemeentelogo AlltO Holtens Nieuwsblad Holten klaar voor Keunefeesten i ROBERS MAKELAARDIJ! Huldig logo, maar met toevoeging: - Holten Rotary zamelt geld in voor poliobestrijding Hervormde gemeente zoekt veilinggoederen Bi^MAN Onbekenden stelen twee spandoeken Keunefeesten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Brandoefening op scholen Kledingbeurs Dame Limburg Metaiin koopt insteekweg Weekendweer In deze uitgave Caravan^ Mor Honda Accord slaat nieuwe weg in MG voor doorsnee Holtens Nieuwsblad êés Donderdag 12 september 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener,nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers 0,87 Holten - Bewoners van het Hol- tense buitengebied vinden de in voering van hondenbelasting geen probleem, maar dan alleen voor de bebouwde kom. Zij zou den anders wel moeten betalen, maar hebben er absoluut geen profijt van. De gemeente zit eraan te denken vanaf 1 januari ook hondenbe lasting in te voeren in Holten. Voor de eerste hond moet dan 46,44 euro worden betaald en voor elke volgende 68,64 euro. Met het geld zouden door de ge meente op verscheidene plaatsen binnen de bebouwde kom hon dentoiletten gerealiseerd kunnen worden. Woordvoerders Erik Bosschers en Ben Hollegien van het ver enigde buitengebied vinden dit een goed idee. Alleen zou de heffing van hondenbelasting niet verder mogen gaan dan de grens van de plaats Holten. 'Mensen in het buitengebied hebben vaak wel honden, maar deze komen nauwelijks van het eigen terrein af, weet Erik. 'Daarnaast zijn de nog te realiseren hondentoiletten te ver weg, zodat bewoners van het buitengebied niets terugzien van waarvoor ze betalen.' GemeenteBelang en VVD zijn in elk geval tegen de invoer van hondenbelasting. Het CDA is het eens met de bewoners van het buitengebied, terwijl PvdA en ChristenUnie hoe dan ook voor de heffing is. SGP was voor, maar na het verhaal dat Erik Bosschers vertelde tijdens de commissievergadering, be raadt de partij zich nog over een definitief besluit. Erik en Ben hopen dat SGP overstag gaat en inziet dat het buitengebied geen profijt heeft van de nieuwe belasting. 'Het is lUuMPeite* ÜoUeZóOZ Holten - Aan de Larenseweg en bij café De Preuter zijn on langs twee reclameborden van de Keunefeesten gestolen. Het gaat om grote zeilen ter waar de van 500 euro per stuk. De organisatie is niet blij met deze diefstal en hoopt dat de daders tot bezinning komen. 'Het gaat om nieuwe borden die volgend jaar ook weer ge bruikt moeten worden', bena drukt Jan Rozendom. 'We ho pen dat de daders de borden weer terugbrengen.' Zij kun nen dit. eventueel anoniem, doen bij: Jan Rozendom aan de Rietmolenstraat 8 of de feesttent op Kalfstermanswei- de. Jan-Herman ten Velde denkt dat het misschien om een lu dieke actie gaat van enkele vriendenclubs, maar kan die actie niet waarderen. 'We ho pen dan ook dat ze worden te ruggebracht. Daar zijn ze te duur voor.' Het toeval wil dat de Keunecommissie vrijdag een uitje hadden en met het toen nog aanwezige spandoek aan de Larenseweg op de foto gingen. 'Toen we terugkwa men was het weg', zegt Jan- Herman. AL MEER DAN 30 JAAR HET VERTROUWDE ADRES VOOR AL UW ONROEREND GOED AANKOPEN, VERKOPEN EN TAXATIES lid: LANDELIJKE MAKELAARS VERENIGING Gaardenstraat 30, 7451 CW HOLTEN Tel. 0548-36 16 49. E-mail: Robers@tref.nl Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! Adres: i Woonplaats: BON: Geeft op als abonnee voor het Gcbrwk deze bon voor i tT Holtens Nieuwsblad: hel opgeven van een nieuwe abonnee. cyd Dhr./mevr.: ll Adres: Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad P €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 P €40,42 per jaar.(betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers; €0,87) duidelijk dat Rijssense politici weinig weten over het Holtense buitengebied', krijgt Erik de in druk. 'En wij weten niet veel van Rijssen. Is niet zo erg, maar je moet wel openstaan voor elkaar.' De voormalige gemeente Rijs sen kende weinig buitengebied, zodat die politici niet op de hoogte zijn van specifieke pro blemen. Het buitengebied van Holten kent vele buurtverenigingen die puur op hun eigen deel gericht zijn. Onder het motto samen ben je sterker ontstond het idee om met elkaar samen te gaan wer ken en als een spreekbuis naar voren te komen richting bijvoor beeld gemeente. Op deze manier hebben Dijkerhoek, Holter- broek, Espelo, Beuseberg en de Borkeld zich verenigd. Ook de GLTO doet hieraan mee. 'Er moeten nog meer buurtvereni gingen zijn', zegt Erik. 'Als zij belangstelling hebben, kunnen zij zich bij mij melden.' Dit kan op telefoonnummer: 0573- 221223. Kalfstermansweide - Met de opbouw van de tent voor de Keunefeesten werd vorige week zaterdag al mee begonnen. Daarna zijn me dewerkers de hele week druk geweest alles klaar te krijgen voor het komende weekend. Onder andere Erik Dikeb, Dario, Wolter Kroes, Harry Slinger, Havenzangers en Arne Jansen komen langs om hun liedjes te zingen. De Havenzangers beginnen zondag al om 13.00 uur. Donderdags is de entree gratis, 's Middags wordt er een project voor basisscholieren gehouden, waar voor het eerst ook twee Rijs sense scholen aan meedoen. De 550 kinderen worden getrakteerd op een drankje. Wie nog geen passe-partout heeft moet snel. zijn, want deze zijn bijna uitverkocht. Bij de voorverkoopadressen zijn ze alleen nog tot donderdag 21.00 uur te koop. Zaterdagsmiddag zijn er randactiviteiten zoals de vrije markt en de Agrarische Dag. Gratis parkeergelegenheid wordt met behulp van P-borden aangegeven. (Foto: Johan Bolink) Rijssen - Holten - De gemeente Rijssen - Holten heeft een nieuw logo. Het is hetzelfde logo als het huidige. Alleen staat achter Rijssen nu een verbindings streepje en Holten. Hans Bloe mendaal van Bloemendaal in Vorm gaf maandagavond tekst en uitleg bij de verschillende ontwerpen. De meerderheid van de commissie koos voor de aan gepaste vorm van het huidige lo go. Alleen GemeenteBelang- fractievoorzitter E. van Schoot- en.vond het ontwerp waar de naam Holten onder Rijssen staat, iets meer hebben. De zeven ontwerpen stonden voor aanvang van de commissie vergadering Algemeen en Be stuurlijke Zaken klaar in de raadzaal: de raad, publiek en pers kon er ruimschoots een blik op werpen. De opstelling van de verschil lende borden gaf de keus van het college al aan: op de tafel van het college stonden de twee em blemen die door burgemeester Het nieuwe gemeentelogo. en wethouders uitverkoren wa ren. en iets lager, op de fractie tafels, stonden de overige vijf. Al snel bleek dat ook de fractie voorzitters hun keuze gemaakt hadden. Het logo met de rechtopstaande letters en het logo met de hoofd letters vielen direct al af. Dan Holten - Leden van de Rotary - club Rijssen, waar ook Holtena ren lid van zijn, staan vrijdag 13 september in sporthal De Stroe- keld om geld in te zamelen voor de bestrijding van polio wereld wijd. Voor deze inzameling is speciaal deze inentingsdag ge kozen. „We vragen om een euro per kind te geven. Maar elk an der bedrag is natuurlijk ook wel kom", vertelt Hans Snijders na mens de Rotaryclub Rijssen. Ruim vijftien jaar geleden startte Rotary International een wereld wijde actie tegen polio. Het doel was, en is nog steeds, om polio de wereld, en dan met name de Derde Wereld, uit te bannen. Zo'n 460 miljoen dollar werd daar ondertussen al aan besteed, met opvallend resultaat. Waren er in 1988 nog 350 duizend ge vallen van polio in 125 landen, in 2001 waren dat er 2880 in 20 landen. Voor nog een laatste in entingsactie om ook het onin- geënte deel van de jeugdige we reldbevolking te bereiken, wil de Rotary Foundation nog eens 80 miljoen dollar bijeenbrengen. waren er nog logo's waar de na men van Rijssen en Holten niet dezelfde kleur hadden, maar re spectievelijk rood en blauw ge kleurd waren. Rotaryclubs in Rwente en Salland besloten ver volgens om juist op de inen- tingsdagen tegen meningokok- ken C te collecteren. „We leven hier in een welvaarts staat. De overheid, en dus de be volking. kan het zich permitte ren om gratis de jeugd tegen me- ningokokken C te laten vaccine ren. Die inenting kost per stuk 40 euro. Het zou mooi zijn als er voor elk ingeënt kind die dag een euro binnenkomt voor de bestrijding van polio." Snijders benadrukt dat de GGD Twente en Salland, die de inen tingen verrichten, geen binding hebben met de inzameling, maar wel toestemming gegeven heb ben om in de directe nabijhied van de inentingsplek deze col lecte te houden. In Wierden bracht deze actië bij de eerste inentingsronde 1.800 euro op. De laatste letter van Rijssen en de eerste letter van Holten ston den vast aan elkaar, vormden als het ware één letter. „De plaatsen zitten met elkaar in een schuitje, moeten er het beste van maken. Het kleurverschil geeft aan dat het om twee verschillende ker nen gaat. De letters 'Rijssen' staan wat lager, want Rijssen ligt wat lager; 'Holten' staat iets ho ger", verklaarde Bloemendaal. De commissieleden zagen niet veel in deze vorm. „Rijssen botst op Holten, daar lijkt het op", vond CDA-raadslid H. Kui pers. De keuze viel dus op het nu al gebruikte logo, met een verlen ging van de gemeentenaam. Holten - De kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Ge meente houdt zaterdag 5 oktober naast de boekenmarkt ook de jaarlijkse veiling. Nog steeds kunnen veilingwaar dige goederen worden ingele verd. Vaak geldt hoe kleiner en hoe ouder des te beter iets te vei len is. Het is algemeen bekend dat interessante spullen vaak ver weggestopt op een zolder of boerenschuur liggen. Goederen van voor 1960 en oude spullen van het boerenerf vallen vaak in de smaak. Denk eens aan: oude schilderijen, oude werktuigen, vazen, spiegels, borden, kannen, zinken artikelen en dekenkisten. Voor meer informatie: Eb Mark voort telefoon 0548-363096 of Willy Lammers telefoon 0548- 362842. Holten - De Nationale Brand preventieweek, van 4 tot 12 oktober, staat in het teken van de Schoolontruimingsoefe- ning. Ter gelegenheid hiervan nodigt de brandweer alle ba sisscholen in haar gemeente uit om vrijdag 4 oktober hun ontruimingsplan te oefenen. Scholen die aangeven deel te nemen, maken kans op een feestelijke ontruimingsoefe ning. Net na de vakantie hebben alle basisscholen een brief van de brandweer ontvangen, waarin wordt uitgelegd wat de Actie Nationale Schoolontruimings- oefening inhoudt en hoe zij kunnen deelnemen. De basisscholen kunnen zich tot 15 september via een re- sponsefax opgeven voor deze oefening. Om mee te doen, is het niet nodig dat de school in het be zit is van een door de brand weer afgegeven gebruiksver gunning. Alle scholen die een ontruimingsoefening op het programma hebben staan voor dit jaar, wordt in de brief na drukkelijk verzocht dit juist op deze dag of anders tijdens deze Nationale Brandpreven tieweek te oefenen. Voor één school wordt het echter een speciale ontruimingsoefening. Uit alle scholen die aangeven mee te doen, wordt namelijk de naam van één' school ge trokken waarop vrijdag 4 ok tober door Burgemeester Lo- nink en wethouder Ter Keurst het startschot zal worden ge geven. Hier zal tevens de brandweer met brandweerauto bij aanwe zig zijn. Deze school kan re kenen op een uitnodiging voor een bezoek van groep vijf aan de gemeentelijke brandweer kazerne. De brandweer hoopt dat zo veel mogelijk scholen aan de ze oproep gehoor zullen ge ven. Holten - Het winkeltje Dame van Limburg aan de Kerkstraat 5 houdt een najaars- en winterkle- dingbeurs. Deze wordt gehou den van donderdag 19 tot en met zaterdag 21 september. Kleding voor deze beurs kan worden ingebracht op donder dag 12 september van 9.00 tot 21.00 uur, op vrijdag 13 septem ber van 9.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 14 september van 10.00 tot 17.00 uur. Dit kan bij Gerda Kwakemaak - Limburg. Kerkstraat 5, telefoon 0548-362782. Verkoop van de kleding is op donderdag 19 september van 9.00 tot 21.00 uur. op vrijdag 20 september van 9.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 21 september van 10.00 tot 17.00 uur. BOSS Nu Hugo Boss dealer Rijssen-Holten en omgeving Pagina 3 Reisvereniging De Ooievaar bestaat veertig jaar. De jubi leumreis gaat naar het Duitse Fulda. Pagina 5 Nido is genomineerd voor de Overijssels Nomination Awards 2002 met hun strooimachine Stratos Lava. Pagina 5 Augustus leverde veel wa teroverlast op. Straten ston den blank, maar ook blikse minslagen werden gemeld. Holten - Metaiin Bathmen, ge vestigd aan de Keizersweg 59 in Holten, heeft de gemeente ge vraagd de insteekweg van de Keizersweg te mogen kopen. Het gaat om de insteekweg die omsloten wordt door het terrein van Metaiin. B en W zijn daar mee akkoord. Tijdens het realiseren van be drijventerrein De Haar in de ja ren zeventig is de insteekweg aangelegd om de aansluitende kavels toegang tot de Keizers weg te verlenen. In de loop der jaren heeft Metaiin Bathmen alle 'voormalige kavels' in eigendom verkregen. En daarmee verloor de insteekweg haar oorspronke lijke functie. Metaiin Bathmen wil de insteekweg kopen omdat het bedrijf uit wil breiden, en die uitbreiding zal deels plaats vin den op de insteekweg. Mooi nazomerweer met perio den met zon. Vrijdag en zater dag overdag perioden met zon, afgewisseld door wolkenvelden. Het blijft droog. Zondag kans op meer wolkenvelden en wat min der zon. De temperatuur ligt tus sen de 20.0 a 22.0 graden, afhan kelijk van de hoeveelheid zon die er is. Dit mooie nazomer- weer is te danken aan een hoge- drukgebied, 1025 Hpa, boven Scandinavië deze zorgt voor een noordoost tot oostelijke stro ming.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1