Gemeente gaat I Kinderboerderij ontvangt 40.000ste bezoeker j onger enwer ker In dienst nemen Oad stopt samenwerking met Air Holland per direct Holtens Nieuwsblad BeterBalw ROBERS MAKELAARDIJ! Schadepost van honderdduizenden euro's door omboekingen ROC Twente Plus houdt Open Dag In dit nummer. Collecte Beatrix Fonds Weekendweer In deze uitgave Caravan g Motop Cursus zelfverdediging voor meisjes in gymzaal Aantrekkelijke VWLupoen Golf Audi TT Roadster met derde motorvariant U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! BON: Inhaalvaccinaties DTP en kinkhoest Holtens Nieuwsblad Donderdag 5 september 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E-maii Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers 0,87 Pagina 3 Eerste van Blauw Wit over leeft bekertoernooi niet. Er werd thuis een onnodige ne derlaag geleden. Verenigingen worden weer uitgenodigd om mee te doen aan de Zaagmolentrofee van schietclub Zaagmolen. Holten - Prinses Beatrix Fonds houdt van 8 tot en met 14 sep tember een landelijke collecte. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrij ding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclero se en spasticiteit. Het Fonds zet zich sinds 1956 in voor mensen die aan deze ziekten lijden en voor hun naaste familieleden. De opbrengsten van de landelij ke collecte zijn daarbij onmis baar. Dat met deze inkomsten zorgvuldig wordt omgegaan is gegarandeerd, doordat het Prin- ses-Beatrix-Fonds-houder is voorzien van het keurmerk voor Goede Doelen van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Af en toe zon en een enkele bui. Vrijdag overdag wolkenvelden en een enkele bui, afgewisseld door wat opklaringen en wat zon. Op zaterdag meer bewol king en grotere kans op buien, wat opklaringen en nu en dan zon. Zondag wat beter weer met geregeld zon en een enkele bui. De temperatuur komt overdag uit op zo'n 19.0 tot 20.0 graden. Dit licht wisselvallige weer heeft te maken met een depres sie boven Engeland. Weerman, Freddie Paalman Voor meer weer pagina 3. Auto AL MEER DAN 30 JAAR HET VERTROUWDE ADRES VOOR AL UW ONROEREND GOED AANKOPEN, VERKOPEN EN TAXATIES lid: LANDELIJKE MAKELAARS VERENIGING Gaardenstraat 30, 7451 CW HOLTEN Tel. 0548-36 16 49. E-mail: Robers@tref.nl De leiljtsle fcafcy-wrihkel Vwft NedeVland! Ondanks dat de gemeente ook naar andere locaties kijkt voor jongeren, is het Paalhuus nog niet uit zicht. Holten/ Rijssen - De commissie Welzijn, personeel organisa tie ging maandagavond dekoord met het voorstel van burgemees ter en wethouders om een straathoekwerker aan te stellen. De taak van de straathoekwerker is jongeren op te zoeken op hangplekken en dient als aan spreekpunt voor zowel de jonge ren als andere inwoners van de gemeente. De straathoekwerker wordt ingehuurd van projectbu reau Elixer Jeugdwerk Projecten in Enschede. Wethouder J. Flim-Gerritsen gaf desgevraagd aan dat de straathoekwerker op straat hoor de, tussen de jeugd. „Hij kijkt waar zich problemen voordoen en merkt op waar be hoefte aan is. De instellingen blijven hun eigen identiteit be houden. We hangen er iemand boven waar elke organisatie gebruik van kan maken. Die persoon hoort niet bij een van de be staande plaatselijke instellin gen", benadrukte de wethouder. Flim-Gerritsen gaf te kennen dat de politie al langere tijd vroeg om een straathoekwerker. „De politie deed dit werk erbij, hoewel het niet tot haar taken pakket behoorde." Ze vertelde dat de politie in overleg met de officier van justi tie een strak beleid voert om jon- gerenoverlast met name in de weekenden tegen te gaan. „Jon geren die gedurig overlast ver oorzaken zitten al enige tijd in de weekeinden vast. derland. In de loop van sei zoen zullen meerder cursussen worden verzorgd en worden ook cursussen voor gevorder den gegeven. Bij de precieze invulling wordt natuurlijk re kening gehouden met de be langstelling. Voor iedereen geldt dat geheel vrijblijvend een cursusles kan worden bij gewoond. Iedereen is welkom eens een kijkje te komen ne men. Nadere informatie en op geven bij SV Bato: Marietje Eggink, telefoon 0548- 366030 of Piet van Riel, tele foon 0548 - 364614. (Foto: Johan Bolink) De cursus wordt gegeven in blokken van acht lessen van steeds een uur op de dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur in het gymnastieklokaal van de S.G. Waerdenborch aan de Haar- straat. De trainer is Leo Bui- tink, volledig gediplomeerd trainer van de Budo-bond Ne- Holten - De cursus zelfverde diging voor meisjes van SV Bato is dinsdag 3 september is van start gegaan. Deze is be doeld voor meisjes uit de hoogste groepen van de basis school en de eerste groepen van het voortgezet onderwijs. Maar het probleem verschuift, want er blijken steeds andere bij betrokken te zijn. Maar zowel politie als gemeente proberen daar zo effectief mogelijk mee om te gaan." Schaduwfractielid G. Wibbe- link-Roelvink van de VVD vroeg of de straathoekwerker ook ingezet werd in Holten. Dat werd door de wethouder na drukkelijk beaamd. Espelo - Amper vijf maanden na de seizoensstart begroette kinderboerderij Dondertman vorige week de veertigduizendste bezoeker. Nietsvermoedend arriveerde de Holtense Marian Veneklaas met haar zoontjes Tom (3) en Ruben (10 maanden), nichtje Kim (5) en haar moeder woensdagochtend op de boerderij, waar ze direct verwelkomd werd door de aanwezige vrijwilligers. Voor Marian kon de dag vervolgens niet meer stuk: niet alleen wachtte haar gratis entree, bovendien ontving zij een donateurskaart voor de rest van het seizoen. De kinderen werden daarnaast verrast op een aardigheidje. Met het bereiken van de veertigduizendgrens kijkt Dondertman al binnen vijf maanden na de seizoensstart op 1 april terug op een geslaagd seizoen. Werd het seizoen 2001/ '02 eind maart afgesloten met ruim vijftigduizend bezoekers (inclusief enkele maanden sluiting als gevolg van mkz): bij het ter perse gaan van deze krant stond de teller al weer op bijna 42 duizend mensen. Met nog zeven maanden voor de "boeg is het echter niet onwaarschijnlijk dat het seizoen 2002/ '03 met een flink wat hoger aantal bezoekers zal eindigen. Wie de boerderij bezoeken wil, kan er sinds 1 september alle middagen terecht, telkens van 13.00 tot 17.00 uur. Met ingang van november gelden beperkte openingstijden: vanaf dan is de poort uitsluitend elke woensdag-, zaterdag- en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur geopend. (Foto: Johan Bolink) nen blootstellen dat hun vakan tie plotseling niet doorgaat. Dit temeer omdat wij juridisch ge zien een vervoersplicht jegens onze klanten hebben. We heb ben een zeer zorgvuldige afwe ging gemaakt, alternatieven in kaart gebracht en alle conse quenties geïnventariseerd. Pas daarna hebben wij op 1 septem ber de knoop doorgehakt. En hoewel een aantal klanten met gevolgen van deze wijziging te maken krijgt, zijn we blij dat we alle passagiers op deze korte ter mijn een aanvaardbaar alterna tief kunnen aanbieden'. Omdat Air Holland niet aan zijn finan ciële verplichtingen kon vol doen, werd Oad de afgelopen periode reeds enkele malen met een derdenbeslag geconfron teerd. Holten - ROC Twente Plus, lo catie Educatief Centrum aan de Prins Bemardstraat 31 in Rijs sen, houdt donderdag 5 septem ber een open dag, van 16.00 uur tot 21.00 uur. Belangstellenden kunnen dan informatie inwinnen over de opleidingen en cursus sen en kennis maken met docen ten. Er worden demonstraties gegeven van verschillende cre- ativiteitscursussen. Men kan zich ook laten ■voorlichten over vrijwilligerswerk. In het onlangs in de gehele ge meente huis aan huis verspreide cursusboek Programma Cursus Cultuur 2002/ '03 staan de verschillende activiteiten van het Educatief Centrum opgete kend. Met het aanbod van de Volksuniversiteit Rijssen en het seizoensprogramma van de Kul- turele Raad Rijssen. Dat boekje werd verspreid in een oplage van vijftienduizend exemplaren, ook in Holten en de buitengebieden. Enkele jaren geleden besloten Educatief Cen trum en Volksuniversiteit hun aanbod te bundelen in een geza menlijk uitgegeven cursusboek je. Nu sloot zich daar ook de Kulturele Raad Rijssen bij aan. Lees verderop pagina 3. Als lezer van hel Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: i Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bon voor i ,r r. - Holtens Nieuwsblad: nel opgeven van een J nieuwe abonnee. I Dhr.'mevr.: lx] Adres uj Woonplaats' Inzenden aan Holtens Nieuwsblad €41,85 per jaar (betaalwijze, per acceptgiro) Antwoordnummer 97 i €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) Holten - Bij 750 Twentse kinde ren van 4 jaar zijn afgelopen juni de vaccinaties tegen Difterie, Tetanus en Polio (DTP) en tegen Kinkhoest uitgesteld vanwege de landelijke vaccinatiecampag ne Meningokokken C. Voor de maand september houdt GGD Twente een inhaalactie voor de ze DTP- en Kinkhoestvaccina ties. Om praktische redenen is deze inhaalactie gekoppeld aan het tweede deel van de vaccinatie- campagne tegen Meningokok ken C. Alle Twentse kinderen die in juni hun DTP- en kink- hoestvaccinaties hebben gemist, hebben inmiddels van de GGD Twente een oproepbrief gekre gen. De kinderen kunnen hun DTP en kinkhoestvaccinaties in halen op vrijdag 13 september in sporthal De Stroekeld, Laan Oud-Indiëgangers 1 te Rijssen. Ouders en kinderen kunnen zich op deze dag melden bij de infor matiebalie van de prik locatie in hun gemeente. Daar worden zij door medewer kers verwezen naar de vaccina tieruimte die speciaal is inge richt voor het geven van DTP- en Kinkhoestvaccinaties. De vierjarigen die hun DTP- en kinkhoestvaccinaties komen in halen, worden dus gescheiden gevaccineerd van de kinderen die komen voor hun Meningok okken C-prik. Lees verderop pagina 3. (Foto: Peter Bulthuis) Holten - Reisorganisatie Oad heeft de samenwerking met vliegtuigmaatschappij Air Hol land met onmiddellijke ingang beëindigd. Oorzaken zijn de aanhoudende negatieve publica ties over de financiële situatie en het tekortschietende algemeen en financieel management van Air Holland. Inmiddels heeft Eurocontrol, dat verantwoordelijk is voor de luchtverkeersleiding in Europa, het faillissement van Air Hol land aangevraagd. Volgens Oad-topman G.W. Bo ven werd Oad genoodzaakt de maatregel te nemen om te voor komen dat de vakanties van Oad-klanten in het geding zou den komen. Air Holland ver voerde een deel van de honderd duizend Turkije-passagiers die Oad deze zomer boekte. De afgelopen dagen bereidde Oad een noodscenario voor om de passagiers die tot eind okto ber nog met Air Holland zouden vertrekken bij andere charter maatschappijen onder te bren gen. Het overgrote deel van de passagiers werd naar Transavia en Martinair omgeboekt. Voor een aantal vluchten wijkt Oad uit naar Engelse, Duitse of Bel gische chartermaatschappijen. De noodgedwongen omboekin gen naar andere binnen- en bui tenlandse chartermaatschappijen bezorgen Oad een schadepost van enkele honderduizenden eu ro's. Voor een beperkt deel van de passagiers houdt de omboeking een wijziging van de vluchtdag in. Voor een enkeling betekent dit dat de vakantie noodgedwon gen met een dag wordt ingekort; Oad restitueert deze passagiers een evenredig deel van hun reis- som. Voor èen klein aantal pas sagiers dat momenteel vakantie viert in Turkije, betekent de om- boeking dat de vakantiepret (door Oad betaald) met een dag wordt verlengd. Algemeen di recteur G.W. Boven van Oad re ageert met gemengde gevoelens op het gebeuren. 'Het is natuur lijk bijzonder spijtig dat we deze operatie met Air Holland nood gedwongen hebben moeten stopzetten. Wij waren en zijn echter van mening dat wij onze klanten niet aan het risico kun-

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1