Tracy Hargreaves-Looze sterkste vrouw in Holten blijkt oppermachtig 'Moonshine' Jan zoekt aansluiting Triatlonweekend 2002 Ondanks acclimatisering in Nederland Spanning en spektakel bij achttiende triatlon Erik van der Linde Sing In in Kandelaar Recreatiewerk Goed weer Respect Meedoen aan triatlon zonder spierpijn Opbrengst collecte DONDERDAG 4 JULI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD SEIZEN Kandelaar - Er wordt in de Kan delaar woensdag 10 juli van 19.30 tot 20.30 uur een Sing In gehouden. Belangstellenden kunnen schrif telijk opgeven wat zij willen zin gen. Dit moet voor zondagavond 7 juli in de brievenbus van de gereformeerde kerk de Kande laar liggen. Holten - De tweede week recre atiewerk van team een begint za terdag 6 juli. Het team bestaat uit: Peter Rietman, Ernst-Jan Harmsen, Tom Kruisdijk, Mark Wonnink en Berthien Markvoort (contactpersoon). Zoals elk jaar zijn er weer een aantal activiteiten, die op elke werkdag plaatsvinden. Zo ook de kindermorgens (maar niet op woensdag), die deze week het thema toekomst zullen hebben. Deze morgens zijn be doeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, beginnen om 10.00 uur en kosten 0,50 euro. Op elke werkdag begint het kleuterkwar tier om 18.45 uur voor kinderen tot en met 6 jaar. Verder worden er ook vele andere programma's gehouden: Zaterdag, 20.00 uur: kampvuur, gratis; Zon dag, 10.00 uur: kerkdienst, voorgan ger is Dhr. M. Dijkman; Maandag, 19.15 uur: volleyballen, 1 euro; Dinsdag, 14.00 uur: speurtocht, 75 eurocent; Woensdag, 7.00 uur: och tendwandeling met ontbijt, 1 euro geen kindermorgen; 14.00 uur: hut ten bouwen en bosspel, 75 eurocent; 21.30 uur, dierengeluidenspel, 1 eu ro; Donderdag, 14.00 uur: spelmid- dag, 75 eurocent; 22.00 uur: Nacht om de Borkeld, 1 euro, oude kleren; Vrijdag, 14:00: kookmiddag, 1 euro, opgeven voor donderdag 17. 00 Holten - Zaterdagmorgen rond een uur of twaalf verandert Hol ten. Het kleine toeristendorp met zijn rustige centrum ondergaat eens per jaar een metamorfose die zijn gelijke niet kent. Holten wordt triatlondorp. Als ik om vijf voor twaalf rich ting het centrum loop kan ik het al zien. Er worden dranghekken op de weg geplaatst en met lin ten worden de wegen afgesloten. De laatste auto's rijden er nog snel om heen. Straks is Holten van de triatleten en dan kun je met de auto het dorp niet meer in of uit. De swingende muziek komt me tegemoet en wat verderop zijn parcoursbouwers al druk bezig. Om halféén gaan de elitedames van start in de Schipbeek en dan moet alles hier piekfijn in orde zijn. Op de Smidsbelt knalt de muziek uit de luidsprekers, de dranghekken zijn al geplaatst, het finishpodium staat al en en kele fanatiekeling staat al langs het parcours. Tegen deze tijd zijn ook de eer ste oversteekplaatsbewakers aanwezig om te zorgen dat de at leten op 'hun plekkie' geen last hebben van overstekende toe schouwers. Ondanks alle hek ken, tribunes, muziek en het po dium is het moeilijk voor te stel len dat het hier straks zwart ziet van de mensen. Als ik aankom bij de Schipbeek heb ik daar ineens minder moei te mee. Rondom het water en vooral op de brug krioelen de mensen als mieren door elkaar. Iedereen praat met iedereen en de een is nog meer opgewonden dan de ander. Aan de linkerkant van de brug worden de atleten gewogen, aan de rechterkant kunnen ze meteen voor de came ra. 'Hoe voel je je? Wat voor tijd wordt het vandaag? Ben je te vreden over je voorbereiding?' De ene vraag wordt nog sneller op ze afgevuurd dan de andere. Maar de mierenhoop let er niet op, dat kunnen ze straks alle maal zien op de tv. Als de touringcars vol met geno digden de brug opkomen splijt de mensenmassa als een rode zee uiteen. De bussen hebben het effect van een afscheiding. Als ze gepasseerd zijn valt ie dereen stil, de elitedames liggen in het water en nu pas beseft het publiek dat die atleten hier alle maal zo maar loslopen, in het kleine Holten. Maar Holten is veranderd, voor één dag voelt het als een wereldstad. Voor één dag moet je ook hier oppassen waar je je portemonnee laat. Je kunt een speld horen vallen en het startschot klinkt dan ook als een donderslag over het wa ter. Niet alleen de dames gaan van start, ook het publiek barst opnieuw los. Er vallen vele namen en ik vraag me af of je zulke aanmoedigin gen wel hoort als je met je hoofd in de Schipbeek ligt. Net als veel anderen loop ik met de dames mee, maar dat is nog aardig doorlopen. Holten - Tracy Hargreaves- Looze was bij de triatlon van Holten de sterkste vrouw. Zater dag 29 juni, finishte zij als eerste in een tijd van 2.02.45. En hoe wel ze niet helemaal tevreden was over de wedstrijd, was ze toch büj met haar overwinning. 'Het zwemmen ging slecht, maar gelukkig ging het fietsen goed', zegt Hargreaves-Looze, die nog niet zo lang geleden trouwde met de Nederlandse topatleet Dennis Looze. Tijdens het zwemmen werd ze naar eigen zeggen 'gesmashd', maar tijdens het fietsonderdeel liep de achterstand van 1.15 mi nuten die ze daardoor had opge lopen op de kopgroep gestaag terug. In de tweede ronde haalde ze de concurrentie bij en met een goe de looptijd finishte de Australi sche ruim als eerste. Als tweede finishte de vrij onbe kende Russische Olga Zausailo- va (2.03.08). Voorat het zwem men ging haar goed af. 'Ik ben geen goede zwemster, maar ik kwam vandaag in de tweede groep uit het water', vertelt de veraste Zausailova. Voor Ingrid van Lubek beteken de de derde plaats eindelijk de doorbreking van een reeks slecht resultaten in Holten. 'Ik wilde Als de dames na anderhalve ki lometer uit de Schipbeek klaute ren is het zoeken naar de kleuren en de nummers op de badmut sen. Wie is wie, waar zitten de favorieten en wie ligt er nu al achter? Links en rechts worden er al vroege en dus gewaagde voorspellingen gedaan. Ze is niet in vorm, ze is veel te hard van start gegaan of let maar op, ze komt nog wel. We zijn nog maar net op adem na de wissel van de dames als de heren al uit het water komen. Na al deze drukte is de rust op het fietsparcours een verade ming. Midden op de Holterberg zien we de atleten langzaam te gen de berg op fietsen en er heel hard weer afkomen. Tussen de groepen fietsers door vertelt de speaker ons hoe de wedstrijd zich ontwikkelt, want dat is hier niet te volgen. Terug in het centrum van Holten kom ik erachter dat het er wel degelijk zwart ziet van de men sen. De tribunes zijn behoorlijk gevuld en ook langs de looprou te staat heel wat publiek. Je kunt aan de aanmoedigingen horen wanneer de atleten er aankomen. De spanning van de wedstrijd is voelbaar. Achter mij reageert ie mand behoorlijk fel omdat ik er voor sta en als op de andere tri bune iemand opstaat om wat te drinken te halen, wordt hem dat ook niet in dank afgenomen. Als Van der Linde de achters tand op zijn concurrent in heeft gelopen en de speaker méldt dat hij erop en erover gaat en dus nu eerste ligt, juicht niemand hard op. Maar aan de gezichten is af te lezen dat iedereen het prachtig vindt. Als de Adelaar van Scha- gen binnenkomt, wordt hij dan ook begeleid door een staande ovatie. Als de strijd om het Holtens kampioenschap is losgebarsten komt Holten pas echt los. Het aantal toeschouwers verdubbelt zo mogelijk en de aanmoediging overstemmen af en toe de mu ziek uit de speaker. De staande ovaties voor Van der Linde kan niet tippen aan die voor de Hol- tense winnaars. En als er even niets interessants gebeurt in de wedstrijd, knoop je een gesprek aan met de buurvrouw op de tri bune of langs het parcours. Sport verbroedert. Als de laatste deelnemer door de winnaars wordt binnengehaald, heel Holten opstaat en klapt en 'You'll never walk alone' door de luidsprekers klinkt, sta ik op het finishterrein en kijk ernaar. Zelfs als Holten de grootte van een wereldstad aanneemt, blijft het een dorp. Natuurlijk barst na de finish van de laatste deelnemer het muziekspektakel op de Smidsbelt los. Als 's avonds laat de muziek stil valt en iedereen naar huis gaat, wordt de metamorfose weer te ruggedraaid. Met man en macht wordt Holten weer omgevormd van wereldstad tot dorp. Zon dagmorgen word ik weer wak ker in Holten. Hetzelfde dorp dat het de rest van het jaar zal zijn. (Foto: Rinus Vrijdag) niet diep gaan, omdat volgende week de kwalificaties voor het EK zijn', vertelt Van Lubek. Ze heeft dan ook zeer bekeken en ontspannen gelopen. Fietsen en zwemmen mocht ze wel voluit en dat deed ze dan ook. 'Ik ben met.het zwemmen Holten - Erik van der Linde was oppermachtig op de triatlon in Holten afgelopen zaterdag. De achterstand die hij aan het einde van het fietsparcours opliep op de Australiër Thompson wist hij op het looponderdeel met be hoorlijk gemak om te zetten in een voorsprong. Op de persconferentie moest Van der Linde echter bekennen dat zijn derde overwinning op rij in Holten ook zijn moeilijkste was geweest. Ondanks, of mis- (Foto: Johan Bolink) De op vrijdagavond geplande Triath lon Ballooning ging niet door omdat het weer erg tegen zat. Er stond te veel wind en de lucht was zo onstabiel dat er van tijd tot tijd buien vielen met windvlagen. Zaterdag verliep de mor gen eerst met veel zon. later vormden zich stapelwolken. Vlak voor de start van de Elite dames en Elite heren was het geheel bewolkt en er kwam slechts een enkele opklaring voor en een knip oog van de zon. De watertemperatuur van het open water van de Schipbeek bij de televisietoren van Markelo be droeg 16.0 graden. Vorig jaar maar liefst 24.0 graden. De lucht tempera tuur was opgelopen naar 16.7 graden. De noordwestenwind was matig. Met het fietsen en hardlopen van de Elite deelnemers was het bewolkt maar droog, de wind was op de vlakte geen spelbreker. Met de start van het Hol tens kampioenschap dames en heren kwart triatlon was het wanner gewor den met 18.2 graden ook kwam de zon er even bij tijdens opklaringen. expres aan de buitenkant gaan liggen, omdat er in het begin veel met dezelfde snelheid zwemmen en dan is het hakken geblazen. Dan kun je beter van buiten naar binnen moeten dan andersom', schien wel dankzij dat zette hij wel een nieuw parcoursrecord neer met zijn tijd van 1.47.00 en is hij 'dik tevreden'. 'Ik hoorde pas bij het lopen dat Thompson zo ver voorlag en daar keek ik eerlijk gezegd wel een beetje van op, maar ik kon hem met het lopen weer terughalen', zegt de Adelaar uit Schagen. Thompson waagde bij het fiet sen twee maal een aanval en om dat hij de tweede keer een team- maat bij zich had, kon hij toen Holten - Jan Manenschijn ein digde tijdens de triatlon van Holten op een mooie 26ste plaats. De Holtenaar, die dit jaar voor het eerst meedoet bij de se nioren in het elite-circuit, ging zonder verwachtingen en ont spannen naar de start. Hij gokte dat een tijd van 1.53.42 mogelijk moest zijn en hoopte dat hij bij het zwemmen bij de eerste, of tenminste de tweede zwemgroep kon komen. Het zwemmen ging echter niet goed. 'Ik werd bij de start weg getrokken en dan verlies je me teen wat. Toen ik er daarna langs legt de Bussumse uit. Tijdens het fietsen verliep de samenwer king in de groep behoorlijk, maar desondanks werden ze toch bijgehaald. Het lopen ging echter makkelijker dan verwacht en zo kan Van Lubek tevreden zijn met haar derde plaats. los blijven. 'In de laatste loopronde gingen mijn benen echter weer zwemmen en dan weetje dat het niet genoeg is', zegt de Australiër. De derde man, Paul MacKayne, kwam er niet aan te pas. 'Erik was in zeer goede vorm en Thompson had een voorsprong met lopen, dus ik kon geen gat slaan', was zijn uitleg. Toch is ook hij dik tevreden. Hij ging voor een top drie klassering en dat is hem gelukt. wou, werd ik steeds in het riet getrokken. Pas na 1200 meter kwam ik erlangs en toen kon ik ook pas goed doorzwemmen', vertelt Manenschijn. Resultaat was echter dat hij net na de tweede zwemgroep uit het water kwam en dus niet op schema lag. Dit moest hij bij het fietsen pro beren goed te maken. 'Ik heb vrij veel kopwerk gedaan om het gat te dichten, maar we hadden wat buitenlanders in de groep die niet mee wouden werken en dan red je het niet. Diezelfde buiten landers gaan je dan met lopen voorbij', legt de Holtenaar uit. Het lopen ging eer daarom niet Ik heb mc, na weinig tc hebben voorbereid toch meegedaan aan de kwart triatlon voor Holtena ren en ben na het uitzwemmen gaan fietsen en lopen. Gecom plimenteerd met m'n prestatie, zoals denk ik zovelen van de deelnemers. De schouderklopjes en de bloemetjes. Maar ik ben ook voorafgaand aan de triatlon door ons dorp gereden en heb gezien hoe de mensen in de stro mende regen het parcours voor bereiden. Ik heb ook gezien dat mensen sponsen aangeven gedu rende de triatlon. Ik heb ook ge zien dat na de triatlon alles weer netjes werd opgeruimd. Zondag ochtend ging ik op visite bij fa milie zoals zovelen in ons dorp en werd getoeterd naar me door mensen die al weer bezig waren met het afbreken en of wegbren gen van benodigdheden van de triatlon en dacht toen, wie ver dient hier eigenlijk de schouder klopjes en de bloemetjes. Na tuurlijk de sponsors maar ook en ik denk op de eerste plaats de en thousiaste vrijwilligers die zich in dienst stellen van de triatlon. Mensen die een hele dag of nog langer zich opofferen om de triatlon zo goed mogelijk te la ten verlopen. Ik wil graag mijn dank en respect uitdragen voor al deze mensen. Een deelnemer Het is geboren uit een grapje. Mijn collega (Liana Pasman) en ik (44) stonden vorig jaar Herba- üfe te promoten tijdens de triat lon. Het leek ons super om ook over die finish te gaan. Liana had voor haar werk een uitda ging nodig en stelde voor, als ik ook mee deed, om in 2002 mee te doen aan de triatlon. Wij heb ben ons zeer enthousiast opge geven, maar dan komt het. Ik heb watervrees, bang dat ik kop je onderga, heb nog nooit ge fietst en hardgelopen op wed strijdniveau. Dus een behoorlij ke uitdaging. Wij hebben op ons eigen houtje wat getraind en zo toch een beet je conditie opgebouwd. Wij ge bruiken beide de Herbalife voe ding en de NRG voor en na de training. We hebben nooit spier pijn gehad. Nu zullen veel men sen zeggen; Wat een onzin, dat kan toch ook zonder Herbalife. Natuurlijk kan dat, maar het voordeel van de Herbalife-voe- ding is dat het snel en gemakke lijk wordt opgenomen door je spieren. Waardoor je tijdens de wedstrijd geen spierkrampen en blessures krijgt. Je melkzuur wordt gemakkelijk afgevoerd, dus geen pap in de benen. En na de wedstrijd heb je een sneller herstel. Ik kwam als allerlaatste uit het zwembad (14,57 min), maar ik ben niet verdronken, dus was er nog een kans om wat ach terstand in te halen. Dit is dan ook aardig gelukt. Mijn eindtijd was 1 uur en 29,10 min. Maar het leukste vind ik dat veel deelnemers mij waarschuwden voor de volgende dag. Hoeveel spierpijn ik wel niet zou krijgen. Nu ik ben 's avonds nog naar het Keuntje geweest tot in de kleine uurtjes en heb totaal geen last gehad. Ik weet zeker dat de voeding van Herbalife daaraan heeft bijgedragen. Wie meer willen weten over de sportvoeding van Herbalife. Di- nie Weestapel-Krijt, 0548- 361229. Holten - In de Maag Lever Darm Week van 18 tot en met 22 juni vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Gemeente Holten bedroeg 1658,45 euro. minder om. 'Het lopen ging veel beter dan vorig jaar. Gelukkig had ik dit jaar geen last van bla ren; ik heb er nog een paar inge haald met lopen', vertelt 'Moons hine' Jan, de bijnaam die hij za terdag van de speakers kreeg. Hij wist dat het met de vorm wel goed zal. onlangs won hij het Nederlands studenten kam pioenschap en ook zijn wedstrijd in Harsenwinkel in Duitsland ging heel goed. Ook het weer zat mee. Manenschijn is dik tevre den met zijn 26ste plaats in een tijd van 1.53.43, bijna exact de tijd die hij gegokt had.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5