Bezorgdheid huisartsenzorg neemt toe Holtens Nieuwsblad Marco Rensen voor derde en laatste keer Holtens kampioen Nieuws m ss Dijkerhoek feliciteert Espelo «8 Triatlon levert verrassende winnaars op maar ook bekende Afscheid juf Riekje Gorkink U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! 100-JARIGE SCHOOL kkers Autobrand Markeloseweg Surveillance tijdens vakantie m Erik Aanstoot wint CK biljarten Weekendweer Koen Korhoen In deze uitgave. de motorkap BMW 5-serie viert een feestje Holtens Nieuwsblad Donderdag 4 juli 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0.87 Holten - De initiatiefnemers van de klachtenlijn noemen de ingezonden brief van de huis artsenpost en het persbericht van de huisartsenpost in de lo kale kranten teleurstellend. Zij vinden de wijze waarop zij te kijk zijn gezet als actievoerders grievend. De initiatiefnemers hebben van begin af aan duidelijk gemaakt dat zij als belangenbehartigers gekozen hebben voor het instel len van een klachtenlijn. Inmiddels zijn er bij de klach tenlijn al dertig klachten ont vangen die de door de initiatief nemers bestempeld blijven wor den als onthutsend. Enkele van deze klachten zijn zo matig dat in overleg met be trokkenen overwogen moet worden zonodig aangifte te doen bij de Inspecteur van de Volksgezondheid. Afgelopen dagen is er door de initiatiefnemers overleg ge weest met de Centrale Huisart senpost Salland en met de pro vincie. In het overleg met de provincie hebben de initiatiefnemers de oprichting van een provinciale taakgroep voor continuering huisartsenzorg in de regio be pleit. Naar verwachting zal het aantal huisartsen dramatisch dalen de komende jaren waarop snel een antwoord moet komen. Tevens is de provincie ge vraagd een antwoord te geven op de vraag in hoeverre afstan den van 30 tot 40 kilometer ver antwoord zijn voor eerstelijns- zorg in de avonden en weeken den bij calamiteiten. Tevens is de provincie ge vraagd een antwoord te geven op de vraag of ook artsen nor men moeten hanteren met aan- rijtijden. Bij een aantal van de ingedien de klachten is er zo langdurig op de komst van een arts ge wacht. wat volgens de initiatief nemers buiten alle proporties ligt. Ook zijn door de initiatiefne mers woensdagavond alle regio huisartsen persoonlijk uitgeno digd voor van besloten bijeen komst in Markelo. Aanwezig waren vertegenwoor digers van de Centrale Huisart senpost Salland enkele artsen uit Rijssen en een arts uit Laren. De initiatiefnemers hebben het als hun verantwoordelijkheid gezien de regioartsen op de Riekje Gorkink heeft afgelo pen donderdag 27 juni af scheid genomen van het basis onderwijs in Holten, 's Mor gens is zij met haar kinderen naar de kinderboerderij ge weest. Zij kreeg daar van haar klas een cadeautje aangebo den en van ieder kind een roos. 's Middags was er op school een afscheidsreceptie, waarbij ouders en kinderen af scheid konden nemen. Er wa ren veel cadeautjes en bloe men. De voorzitters van de MR en de OR spraken loven de woorden over de onder wijskwaliteiten van Riekje, en wensten haar veel succes voor de toekomst. De dag ervoor had zij, na een gezellige wan deling en een kopje koffie bij Hoog Holten, al afscheid ge nomen van haar collega's. Na 33 jaar onderwijs te hebben verzorgd op de Dorpsschool en aansluitend de Holterenk, gaat zij na de zomervakantie beginnen aan een nieuwe uit daging op de Openbare Basis school de Overtoom in Rijs- (Foto: Gert Perdon) Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON: Geeft op als abonnee voor bet Gebniik deze bon zoo,Nim,wsblad: net opgeven van een J nieuwe abonnee. I Dhr./mevr.: l/J Adres: U] Woonplaats: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (loss! nummers: €0,87) hoogte te brengen van de aard van de klachten. Ondanks de zeer magere op komst was de bijeenkomst leer zaam en zinvol. Afgelopen week is ook om een reactie gevraagd aan de Minis ter van Volksgezondheid die tijdens het bezoek aan Deventer naar aanleiding van de aange boden vijfduizend handtekenin gen heeft aangegeven dat een plattelandspost wenselijk werd geacht. Tot slot heeft de werkgroep de vaste Kamercommissie ver zocht stappen te ondernemen voor snelle verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg op het platteland in deze regio. Het Regionaal Klachtenmeld punt Huisartsenzorg is: 0548- 36 66 08. MET JULLIE Espelodijk - De Feestcommissie van het School- en Volksfeest Dijkerhoek heeft afgelopen dinsdag een felicitatiebord overhandigd aan de feestcommissie van het School- en Volksfeest Dijkerhoek. De Bosschool bestaat namelijk honderd jaar en daarom wilde de Dijker- hoekse feestcommissie een cadeau overhandigen. Het bord heeft inmiddels al een plaatsje gekregen voor de feesttent aan de Espelodijk. Naast de Dijkerhoekse molen staat er de tekst: 'Splo gefeliciteerd met jullie 100-jarige school'. (Foto: Gert Perdon) filHilMnln nog gevoeld?', vroeg Wielaard belangstellend. Janny Vasters koos er dit jaar voor om mee te doen aan de achtste triatlon in plaats van aan de kwart en dat bleek een goede keus te zijn. Ze won in 1.13.32. 'Ik wil ook graag helpen met van alles en daardoor heb ik niet ge noeg tijd om te trainen voor de kwart, maar zo kan het ook mooi', lacht ze. Kirsten Offringa eindigde nipt als tweede in een tijd van 1.13.33. 'Ik wou proberen in ie der geval Marjet voor te blijven, maar ik had niet door dat de nummer één zo vlak voor me liep', legt ze uit. Met een eind sprint haalde ze Vasters nog bij na in. Lees verderop pagina 6. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Zowel op de kwart als op de achtste triatlon waren er verrassende winnaars maar ook een aantal oude bekenden. Voor sommigen werden de kampioen schappen zelfs een familieaan gelegenheid. Op de kwarttriatlon werd Marco Rensen opnieuw Holtens kam pioen in 1.50.42. Het is voor hem de derde keer en ook de laatste keer. 'Dit jaar ga ik lekker genieten en over een maand of twee, drie ga ik plannen maken voor volgend jaar', zegt hijzelf. Wat dat precies gaat worden weet hij nog niet, maar hij schrijft zich niet meer in voor het Holtens kampioenschap. Over zijn race was hij zeer te vreden: 'De eerste ronde met fietsen had ik het gevoel dat ik een blok beton in mijn benen had, maar ik moet altijd een ron de op gang komen. Met het lo pen had ik de laatste twee ron den last van kramp, maar ik ben toch drie minuten sneller dan vorig jaar en dat is gewoon hart stikke goed', zegt Rensen. De nummer twee bij de heren Léon Offringa (1.51.36), had ge hoopt Rensen te kunnen verras sen met het fietsen. 'Dat is denk ik wel gelukt, maar na het zwemmen lag ik al drie minuten achter en dat is veel. Ik kon het wel inlopen, maar met het loo ponderdeel was Marco toch te sterk', zegt hij. Offringa is het wel gewend: een paar jaar gele den werd hij ook al net tweede achter hem bij de achtste triat lon. De nummer drie op kwarttriat lon, Rob Steegink (1.56.53) kwam er niet echt aan te pas. 'Ik heb me op een gegeven moment neergelegd bij een derde plek, anders loop je jezelf kapot', zegt hij. Ook bij het zwemmen heeft hij niet te veel gegeven. 'Door de spanning en het zwemmen kom je jezelf snel tegen. Met het fiet sen wist ik iets in te lopen en daar ben ik dan ook erg tevreden over', vertelt de Holtenaar. Hij weet nog niet of hij volgend jaar deelneemt aan de achtste of weer de kwarttriatlon. Bij de dames werd Susan Boode (2.19.32) verrassend de winnaar. 'Ik zag heel erg tegen de Holter- berg op, het is de eerste keer dat ik hier meedeed. Het ging boven verwachting', vertelt Boode. Ze dacht zelfs nog dat de nummer twee vlak achter haar zat, maar daar bleek nog een ronde tussen te zitten. Die nummer twee was Yvonne Wielaard (2.27.55). 'Ik heb heel veel lol gehad onderweg', zegt ze en dat is voor haar het belang rijkste. Na de wedstrijd wisselde ze nog bij een drankpost en na het een paar woorden met de nurn- zwemmen naar het toilet moest, rner drie Jet Moed (2.28.32). 'Ik heb je nog op je kont getikt Over dat ze ging staan drinken toen ik je voorbij ging, heb je dat Holland Casino Enschede is open. Zin in een nieuw avontuur? Holland Casino Enschede is al 7 dagen open. Kom en ervaar de spanning van het spel. Er is genoeg te zien en te beleven! U bent iedere dag vanaf 13.30 tot 03.00 uur van harte welkom. Een mooie gelegenheid om uit te gaan. -Holland Casino Pagina 3 Berend Soer reist tussen Holten en Nicuw-Guinea. En dat doet hij al zo'n zestig jaar. Boulevard 1945-105, Ensche>J<\ tel: 053 ?5' Entreevoorwaarden: minimumleeftijd 18 ja; 75^aa^wwv 8 jaat en geldig; fw\vw.hollandcasino.nl jl.dige legitimatie. Holten - Op de Markeloseweg heeft zich zondag 30 juni om 2.00 uur een autobrand voorge daan. De bestuurder van de auto kwam van de Rijksweg A 1 en had de bestemming Rijssen. Op de Markeloseweg gekomen ontdek te hij dat zijn auto aan de achter zijde in brand stond. Hij bracht zijn auto tot stilstand en kon, evenals zijn passagier, tijdig uit de auto komen met medeneming van waardevolle eigendommen. De auto is echter geheel uitge brand. Holten - De politie gaat surveil leren langs woningen van va kantiegangers. Wie hier gebruik van wil maken, moet daarvoor een formulier invullen. Dit formulier kan tijdens ope ningstijden van het politiebureau in Holten (maandag van 09.00- 12.00 en 12.30 - 16.30 uur en op vrijdag van 13.00-16.30 uur) gratis worden afgehaald. Wie niet op deze tijden langs kan ko men. kan tijdens de ochtend ook terecht bij de balie in het ge meentehuis te Holten. Wie nog vragen heeft, kan tij dens de openingstijden terecht bij de politie te Holten of bellen 0900-8844 en vragen naar bu reau Rijssen. Pagina 3 De nieuwe Oad-directeur Boven bevalt het in Holten uitstekend. En zeker ook bij de Oad. Pagina 5 De triatlon leverde afgelo pen zaterdag veel spanning en sensatie op. En natuurlijk een groot feest. Klavier - De finale van het club kampioenschap biljarten werd woensdag 25 juni gespeeld in 't Klavier. Deze finale werd ge wonnen door; Erik Aanstoot, tweede werd Gait Aanstoot, der de en vierde Teun Schuppert en Huipje Bouwhuis. Wisselvallig met wat zon en van tijd tot tijd regen of enkele bui en. Vrijdag, zaterdag en zondag overdag wat opklaringen en wei nig zon, afgewisseld door perio den met wat regen of buien. Dit aanhoudende natte en koele weer wordt veroorzaakt door nieuwe storingen die via de Brit se Eilanden naar ons land koer sen. De temperatuur is zo'n 16.0 a 18.0 graden. Koen Korhoen gaat kamperen op de Sallandse Heuvelrug. De voorstelling is speciaal ontwik keld voor Nationaal Park de Sal landse Heuvelrug en is bestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Er zullen dit seizoen twee voor stellingen gegeven worden. De eerste voorstelling is woens dag 17 juli om 19.00 uur bij de Excursieschuur De Pas van de Vereniging Natuurmonumenten in Haarle. Om circa 20.30 uur zullen de avonturiers terug zijn bij het beginpunt.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1