Nieuwe slogan voor nieuwe gemeentenaam denken 'Het is echt een stuk van mijn léven gaan worden' Holtens Nieuwsblad M U 3,6 n- en zorgcentrum Holterbergrit De Bergrijders Directeur DiesSenplas Bert Postma neemt afscheid: Caravans mogen niet te lang op parkeerplaats Jan Bargboer (Dieks) Schutterskoning 2002 "Wij o ook aan uw vakantieboodschappen." Rottink U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Onderzoek voor zicht op veiligheid in woonwijken Triathlon zoekt motorrijders Gordelcontrole Vernieling autoruit Weekendweer Het is 'n Opel, maar Pagina 5 Pagina 3 Kerkgangers in de Dorps kerk keken vreemd op toen er ineens schapen de kerk in kwamen. Pagina 3 De Bosschool bestaat 100 jaar. Dit wordt onder meer gevierd met een Openlucht spel van de Sploder Revue. Rottink Reisburo heeft altijd een vestiging in de buurt. Kijk op www.rottinkreisburo.nl Deze week bij boeking een sleutelhanger cadeau. Holtens Nieuwsblad Donderdag 13 juni 2002 Fax; 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 368295 E-mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers 0,87 Holten - 'Rijssen. Reken daar maar op' was de slogan van de heringedeelde nieuwe gemeente Rijssen. Nu de gemeente straks Rijssen-Holten heet, moet er een nieuwe slogan bedacht worden. Want 'Rijssen-Holten. Reken daar maar op' ligt niet zo lekker in het gehoor volgens burge meester en wethouders. Vandaar dat zij voorstellen tekstschrijver 'Text Works' opdracht te verle nen voor het ontwerpen van een nieuw slogan, die past bij de nieuwe gemeentenaam. Naast deze nieuwe slagzin moet er nog het een en ander gewij zigd worden. Het logo wordt aangepast, er komt een nieuw gemeentewapen, een nieuwe ge- meentevlag en een nieuwe ambtsketen. Het voorstel wordt besproken in de openbare vergadering van de commissie Algemeen Bestuur lijke en Economische Zaken, die donderdagavond 13 juni gehou den in de raadzaal van het ge meentehuis. Het aangepaste logo met de nieuwe gemeentenaam komt op het gemeentelijk servies, het ge- Holten - Bargboer (Dieks) is afge lopen zaterdag Schutterskoning 2002 geworden. Moest er vorig jaar nog tot laat in de avond wor den gewacht op het vallen van de vogel, nu viel deze al rond kwart voor tien. Bert Jansen schoot met het dertigste schot de kop van de vogel. Schut terskoning van vorig jaar Sei- no Voortman schoot met het 37ste schot de linkervleugel naar beneden. De rechtervleu gel viel nadat Jan Oolbekkink het 75ste schot van die avond had gelost. Henk Pekkeriet liet de staart vallen met het 95 ste schot. Het werd spannend, want de spaanders van de romp vlogen alle kanten op. Leden van de Hotclub waren aan de beurt en het leek erop dat een van de leden met het predikaat Schutterskoning naar huis zou gaan. Uiteinde lijk schoot Jan Bargboer met het 336ste schot de romp naar beneden.(Foto: Gert Perdon) "Voor alle bestemmingen, de beste last minutes en de leukste vakanlie-ideëen, kunt u bij Rottink Reisburo terecht. En voor iedereen die deze week een vakantie boekt, hebben we een leuk presentje klaarliggen." ROTTINK REISBURO Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr. mevr aan een ander door! Adres: i Woonplaats: BON; Geeft op als abonnee voor het Ocbwik deze ben neer het opgeven van een nieuwe abonnee 1 i j Dhr./mevr.: U* Adres: U j Woonplaats: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad '-1 €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers. €0.87) meentelijk wagenpark en uiter aard op alle gemeentelijke corre spondentie en al het papierwerk. En ook op de sportkleding van het personeel, de caps van het gemeentepersoneel en de naam borden van de gemeente. Het ge meentebestuur heeft inmiddels de Hoge Raad van Adel ver zocht een gemeentewapen en gemeentevlag voor de nieuwe gemeente samen te stellen. Het college stelde als voorwaarde dat de herkenbaarheid van beide voormalige gemeenten tot uit drukking moet komen in het wa pen. Formeel treedt de nieuwe ge meentenaam pas op 15 maart 2003 in werking, maar men wil de nieuwe naam al op 1 januari 2003 in voeren. De feestelijke bekendmaking zou plaats kun nen vinden tijdens de nieuw jaarsreceptie. De kosten van de restyling bedragen 211.000 eu ro. 'Veel van die kosten zouden ook gemaakt moeten worden als de naam gewoon 'Rijssen' geble ven was', benadrukte burge meester J.A.H. Lonink. Holten - De 21ste Holterbergrit van koetsenvereniging De Bergrijders werd afgelopen zondag gehouden rondom Holten. Na de jurering op h£t paardensportterrein op de Borkeld en een sherrystop aan de Dorperdijk werd onder meer défilé gereden in Holten. Vele belang stellenden stonden aan de kant op de koetsen voorbij zien te komen. (Foto: Gert Perdon) Holten - Directeur Bert Postma neemt afscheid van 'zijn' Dies- senplas. Bijna een kwart eeuw (op vijf maanden na) is hij direc teur van dit Holtens verzor gingshuis. Op 1 juni jongstleden vertrok Postma officieel. De ko mende week neemt hij afscheid. Op 19 juni van de bewoners, fa milie en cliëntenraad, op 20 juni van 14.30 tot 17.00 uur van de vrijwilligers en 's avonds van de medewerkers. En op 21 juni, van 15.00 tot 18.00 uur, wordt een receptie voor genodigden ge houden. Echt stoppen met zijn werk doet hij nog niet. Tot 1 maart 2003 blijft Postma een aantal dagen in de week werkzaam op twee lo caties: St. Willibrord in de Bos kamp en het Avenbergen in Olst. Postma is afkomstig uit de Zaan streek. Hij volgde in die tijd een opleiding voor directie verzor gingshuizen en werd door een medecursist gewezen op de vacature hier. Hij kwam kijken; kende Holten toen al wel van de Holterberg. Hij kon kiezen uit Noord-Hol land en Salland, en koos voor Holten. 'Woningruimte is geen probleem, dat regelen we voor je, zegde toenmalig burgemees ter Enklaar mij toe. Maar dat ging toch niet zo gemakkelijk WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze advertentie op pag. 9 (Foto: Rinus Vrijdag) nog. Eerst woonde ik in de win termaanden in een vakantiehuis je op Twenhaarsveld. Dat was niet zo geweldig. Daama woon de ik een jaar in de voormalige ambtswoning van Enklaar. Heel luxe ineens.' Postma woont nog steeds in Holten, nu in een woonboerderij aan de Raalterweg. 'Schitterend. Misschien dat we met het klim men der jaren gaan verhuizen, maar nu nog niet.' Het heeft hem nooit gespeten dat hij toentertijd voor Holten koos. 'Ik heb hier met ontzettend veel plezier gewerkt. Nieuwe ont wikkelingen, nieuwe zaken die van dö grond kwamen maakten het voor mij heel interessant om hier ook te blijven werken. In die jaren is heel veel gebeurd. Het meerzorgproject bijvoor beeld was een pilotproject in Overijssel. Er kwamen meer aanleunfiats. De keuken werd gerenoveerd en uitgebreid, de Diessenplas zelf werd gereno veerd en tegelijkertijd werd de verpleegunit gerealiseerd. In de ze unit beschikken de mensen nu over een eigen appartement en eigen sanitair. En in het verzorgingshuis heb ben de bewoners nu een aparte slaapkamer. We zijn altijd bezig geweest met de zorg aan te pas sen aan de vraag hier in Holten. We hebben hier bijvoorbeeld plaatsen voor kortduuropname, we bieden dagverzorging en ver lenen service aan zelfstandig wonende ouderen. Het is een heel compleet aanbod.' Postma prijst zich gelukkig met de ja renlange samenwerking met Jo ke Reuser en Timo Besten. 'We vormden jarenlang een stabiel team. Zoiets is van groot belang, voor zowel de bewoners als de medewerkers.' Ook het personeel van de Dies senplas steekt hij een pluim op de hoed. 'De medewerkers van De Diessenplas zijn goed opge leid, en daarnaast werken hier ook rheer dan honderd vrijwilli gers. De betrokkenheid van de Hol- tense gemeenschap is hartver warmend.'Wat hij de laatste ja ren wel miste waren de contac ten met de bewoners zelf en de medewerkers. 'Je gaat door fu sies in grotere verbanden wer ken. Ik werkte op drie locaties de laatste jaren. Dan bestuur je op grote lijnen. Terwijl ik in eer ste instantie koos voor dit werk om betrokken te zijn bij mensen die zorg krijgen en zorg leveren.' Hij weet nu al dat hij de Dies senplas missen. 'Het is een stuk van mijn leven geworden. Je mist de contacten met de mensen die hier al zoveel jaren werken. Je hebt een heel hecht team waar je dit werk mee verzette. En het werk op zich zal ik ook missen. Werken in de ouderenzorg is na melijk heel boeiend werk. Het is toch een levensfase die je afsluit. De een kijkt er naar uit en de an der ziet er wat tegenop. En dat laatste is bij mij een beetje het geval.' Holten - De vakantie staat weer voor de deur en dan komen de gebruikelijke meldingen weer over caravans die langer op par keerplaatsen worden geplaatst. Soms wordt dat als lastig erva ren omdat er al weinig parkeer ruimte is. Volgens de Algemene politie verordening van de gemeente Rijssen mogen caravans maxi maal drie keer 24 uur blijven staan./Mocht de overlast dan zo groot zijn kan de eigenaar dus verzocht worden de caravan weg te halen. Uw eigen auto niet op de par keerplaats maar elders parkeren (als dat mogelijk is) kan het "leed" al wat verzachten. Zorgt u er in ieder geval voor dat een ander vanuit huis niet tegen uw caravan aan moet kijken. Holten - De gemeente wil via een onderzoek zicht krijgen op de veiligheid in de wijken van de gemeente. Bekeken dient te worden in welke mate er onveiligheid is, hoe het ge steld is met de openbare orde in de wijken en met de gevoe lens van (on)veiligheid van de bewoners zelf. Daarom wordt in elke wijk een 'omgevings onderzoek' gehouden. Voor de wijkindeling van de kern Rijssen worden de wij ken aangehouden zoals die tij dens de laatst gehouden wijk- avonden werd gehanteerd. De kern Holten wordt opge splitst in vier onderzoeksge bieden of wijken: centrum kern Holten, overig gebied kern Holten, buitengebied Holten en buurtschap Dijker- hoek. De uitkomst van die wijkon- derzoeken vormt uiteindelijk de basis voor een totaal veilig heidsplan voor de gemeente. In dat plan worden vervolgens de (on)veiligheidsgevoelens van de burgers in kaart ge bracht en worden eventueel keuzes gemaakt voor acties. Het resultaat van het onder zoek is bepalend voor het op te zetten beleid. De bedoeling is dat met de onderzoeken na de zomervakantie gestart wordt. Holten - Voor de komende triat lon van zaterdag 29 juni zoekt Stichting Triathlon Holten nog enkele motorrijders. Deze bege leiden onder meer de pers. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Hendri Mark voort. telefoon 06-53814092. Holten - Tijdens een autogordel- controle op de Markeloseweg werd een inwoner van Goor be keurd voor het rijden zonder au togordel om te hebben. Toen de agenten de bestuurder naar zijn rijbewijs vroegen moest deze bekennen dat hij er geen had. Ook hiervoor kreeg hij een proces-verbaal. Zijn auto werd aan het politiebureau te Rijssen gestald. Tevens werd op de Deventerwe- geen verkeerscontrole gehou den. Drie bestuurders werden bekeurd voor het rijden zonder de autogordel om te hebben. Holten - De achterruit van een geparkeerde auto werd in de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 juni vernield. Gezien het lawaai wat men hoorde is dit gepleegd door jon geren die onder invloed van al cohol houdende drank niet meer zoveel denkvermogen hadden om zichzelf in de hand te hou den. Dit is absoluut niet te tole reren. Daarom vraagt de politie om een ieder die inlichtingen kan verschaffen die kan leiden tot de aanhouding van de da- der(s) dit te melden aan Bert van Eijk, wijkagent te Holten. Overigens wordt de politie steeds vaker van zaterdag op zondag geconfronteerd met ver nielingen. Bij constatering van vernielingen of andere baldadig heden is er maar een remedie om de zaak grondig aan te pakken: de politie bellen. Onstabiel weer met geregeld zon. Vrijdag, zaterdag en zon^ dag moeten we er rekening mee houden dat we lokaal te maken kunnen krijgen met een enkele regen of onweersbui, vooral in de middag en avond. Overdag zijn er wolkenvelden en stapel wolken, afgewisseld door opkla ringen. Dit wat warme weer heb ben we te danken aan een uitlo per van een hogedrukgebied bij de Azoren. Temperatuur zo'n 22.0 a 25.0 graden. Schietvereniging De Een dracht viert haar 50-jarig be staan met een Open Dag en een receptie.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1