Jeugd SV Holten zeer tevreden over tweejaarlijks tentenkamp Johan Avezaath en Herman Vruggink nemen afscheid van hun bedrijf Nido Uitslag Jeu de boules Fietswereld Holten klaar voor open dag Zakelijk Bekeken Inbraak auto Evaluatiebijeenkomst over Centrale Huisartsenpost 2 Veulens op verjaardag Tanken zonder betalen Inbraak kantoor Brievenbus gestolen Fiets gestolen Ingezonden Digitale camera's DONDERDAG 6 JUNI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - De evaluatiebijeen komst die vorige week donder dag plaatsvond bracht heel wat problemen met de nieuwe huis artsenpost in Deventer aan het licht. De bijeenkomst vond vori ge week donderdag plaats en werd georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen. Twee huisartsen van de Holten- se Huisartsencombinatie, dokter Uien en dokter Van Couwelaar, waren ook onder de ongeveer vijftig aanwezigen in Zaal Vos man. De bedoeling was de discussie over onderwerpen als de telefo nische bereikbaarheid van de huisartsenpost, het 'afhouden' aan de telefoon en het oplei dingsniveau van de telefonistes, op gang te brengen. Wat dat be treft is de middag geslaagd. Zo wel vanuit de zaal als ook van de verschillende aanwezige instan ties kwamen heel wat reacties. Daaruit bleek dat vele van de aanwezigen het nut van de dok- terspost eigenlijk niet inzag. Van Couwelaar legt uit dat het probleem eigenlijk tweeledig is: 'de dokterspost is geen luxe voor de huisartsen, maar pure nood zaak, door de tekorten in de ge zondheidszorg'. De tekorten in de gezondheidszorg zijn veel be sproken. Toch benadrukt Van Couwelaar dat er ook in Holten een tekort aan huisartsen is. Daarnaast ligt het probleem ook bij het gedrag van de patiënten. Het aantal artspatiënt -contacten is gestegen van 28000 tot 44000 per jaar, terwijl de bevolking in Holten nauwelijks is gegroeid. 'Dat betekend dus dat mensen eerder naar de huisarts gaan', concludeert Van Couwelaar. Te genwoordig gaan veel mensen naar de huisarts om gerustge steld te worden, waardoor de spreekkamers overbevolkt ra ken. 'Natuurlijk moet iedereen die dat wil een huisarts kunnen bezoeken, maar misschien moe ten wij onze patiënten ook een beetje opvoeden', zegt Uien, naast huisarts voorzitter van de centrale huisartsenpost. Ook hij weet echter niet hoe dat dan pre cies zou moeten. 'Het komt op zijn minst onvriendelijk over als je een patiënt verteld dat hij met zijn klacht ook wel had kunnen wachten', aldus Uien. Het pro bleem is vooral dat de patiënt te genwoordig verwacht onmiddel lijk van zijn klacht af te zijn. Omdat de spreekkamers en spoedposten overvol raken en dc huisartsen toch graag zo goed mogelijke zorg willen bieden is er in overleg met de artsen geko zen voor een dokterspost in Deventer. 'Wij vinden de situatie ook niet ideaal, maar we moeten roeien met de riemen die we hebben', legt Vai>CouweIaar uit. Er is gekozen voor een post in Deventer omdat de kern Holten georiënteerd is op Deventer zie kenhuis. 'Als iemand met een in farct naar Deventer gaat en daar patiënt is. liggen bijvoorbeeld de oude scans al klaar en dat maakt groot verschil', legt Van Couwe laar uit. Nu is de post nog te vinden in het rode kruis gebouw, maar eind september verhuist de post naar haar plaats direct naast de acute opvang. 'In sendee is hier door de hulpverlening misschien wat minder geworden, maar ze is wel professioneler', denkt Van Couwelaar. Hoe een huisartsen post waar je in het weekend en 's avonds na 17.00 uur naartoe kunt bellen, professioneler is verdiende volgens de aanwezi gen enige uitleg. Vooral de on duidelijkheid over hoe zoiets nu in zijn werk gaat bleek proble men te veroorzaken. Uien: 'Het telefoonnummer van de huisartsenpost is een centraal nummer dat geld voor de hele regio. Er zijn op de post altijd vier opgeleide doktersassistentes aanwezig om de telefoon aan te nemen'. Wat de ouderen vooral tegen de borst stootte was dat patiënten in een wachtrij kunnen komen. 'Het is inderdaad zo dat er bij te veel aanbod een wacht rij ontstaat, die u ook wel kent van andere instanties. Er is ech ter een noodnummer dat ook wordt genoemd als iemand in de wachtrij staat en op dat nummer krijgt de patiënt altijd, onmid dellijk contact', legt Uien uit. Aan de telefoon wordt beoor deeld wat er gedaan moet wor den. Komt de dokter aan huis, moet de patiënt naar Deventer komen, of is een dokter mis schien helemaal niet nodig? 'De assistentes die de telefoon opne men zijn daar heel goed toe in staat. Het zijn allemaal minimaal gediplomeerde doktersassisten tes of verpleegkundigen die een speciale opleiding hebben gehad om via de telefoon diagnoses te stellen', zegt Uien. Een aantal zaken zijn hierbij zeer belangrijk en daar zal de assistente dan ook naar vragen. Hoe lang duurt de klacht? Hoe ernstig is de klacht? Gebruikt de patiënt medicijnen? Heeft hij koorts? Bovendien controleert een arts ieder uur alle binnengekomen telefoontjes. 'Als de arts het niet eens is met de diagnose van de assistente wordt de patiënt te ruggebeld en opnieuw onder vraagt. Overigens volgt dan vaak toch dezelfde diagnose', vertelt Uien. De problemen die de huisartsen post momenteel ondervind zijn vooral kinderziektes. 'In de eer ste maand was de wachttijd veel langer, die neemt nu duidelijk af, zegt Uien. De assistentes zijn nu wat meer gewend aan het werk, maar er wordt ook minder naar de post gebeld. 'In het begin belden nog al eens mensen om te controleren of het nummer wel klopte en of je wel iemand aan de lijn kreeg', vertelt Uien. Naast de kinderziektes zorgde vooral de onduidelijkheid voor veel problemen. Zo klaagden veel mensen erover dat de dok tersauto niet binnen een kwartier bij de patiënten aanwezig is. 'Maar dat hoeft ook helemaal niet altijd. De aanrijdtijd van een kwartier geld voor ambulances. Als er echt een spoedgeval is, kunnen wij wel met de doktersauto een zogenaamde Al-rit maken', legt Van Couwelaar uit. Tijdens zo'n rit wordt er gereden met zwaailichten, maar ook met chauffeur. Niet alleen voor de veiligheid, maar ook om snel de weg te kunnen vinden. leiders was dit spel een schot in de roos. De volgende ochtend waren er nog twee spellen. Het eerste spel was de wasstraat. Iedereen moest in hun zwembroek door een soort wasstraat. Na dit spel werd er ontbeten. Na het ontbijt werd het laatste spel gespeeld. Dit was het dronke- mansspel. De teams moesten een parcours afleggen waar ze op de helft tien rondjes moesten draaien om een pion om daarna weer zwalkend terug te gaan. Na dit spel was het tentenkamp afgelopen. Iedereen kan terugkijken op een geslaagd tentenkamp, wat ook te maken had met het enorm goede weer. De uitslag van het tentenkamp 2002 is: 1) Real Madrid van Rob Tuitert, 2) Tottenham Hotspurs van Ger- ben Grave, 3) Barcelona van Geert Soer, 4) AS Roma van Hans Heyda, 5) Glasgow Ran gers van Martijn Tiekink, 6) Leeds United van Ard Lammer- tink, 7) AC Milan van Jan Deyk en laatste is geworden Arsenal van Erik van Beek en Erik Rei- link. Holten - Fokker Ab Schippers aan de Deventerweg keek wel wat vreemd op. Net op zijn verjaardag kregen zijn paarden maar liefst twee veulens. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Jeu de Boulesvereni- ging De Butenboel in Holten heeft op de helft van de regio competitie, de zaak stevig in handen. Na een goed begin op 19 maart werd Dalfsen met 6-2 verslagen. Op 2 april moest tegen de Reg- gewerpers uit Goor gespeeld. Ook deze wedstrijd werd in Hol ten als thuiswedstrijd afgewerkt. Niet zoals gewoonlijk op een avond, maar in de middag. Doordat de wagens uit Goor de inrit naar ons terrein voorbij re den en over het fietspad terug re den, werd dit door de Politie op gemerkt, die ze daar dan ook over aansprak. Schijnbaar was hun werptechniek door dit inci dent zo aangetast, dat de thuis ploeg ook deze partij met 7-1 kon binnenhalen. Daarna kwam op 16 april Markelo op het hak blok terecht en ondanks de zach te banen en het slechte weer gin gen ook zij met 6-2 ten onder. Vervolgens moest Rijssen op de 14e mei genomen worden. Met in gedachten de afgang van ver leden jaar, moest het dit jaar toch beter gaan. Meer dan een gelijkspel (4-4) zat er voor Hol ten echter niet in. Op 25 mei kwam de ploeg uit Nijverdal op bezoek. Er zijn tot nu toe vijf van de negen partijen afgewerkt, derhalve geen slecht resultaat voor de Butenboel. Het gemiddelde van de spelers ligt op 12 en volgens de trainer, de heer Amende, is dit toch het bewijs dat het geluk veel vaders heeft. Holten - Het bedrijf Nido nam de afgelopen tijd afscheid van twee van haar medewerkers, mensen die daadwerkelijk wat voor het bedrijf betekenden. Jo han Avezaath vertrok eind maart en Herman Vrugging verliet Ni do vorige week. Voor beiden was er een afscheidsreceptie bij het bedrijf zelf. Herman Vruggink kwam als 14- jarige zo van de LTS naar Nido. Dat was augustus 1957. Hij be gon als jongmaatje' oftewel ma nusje van alles, in de comstruc- tie-afdeling. Later kwam hij als draaier in de verspanende afdeling. De onder delen voor de gladheidsbestrij- dingsmachines, de sneeuwploe gen en de zoutstrooiers, draaide hij daar. Vruggink was amper 19 jaar, toen oud-eigenaar Klein Velder- man hem tot hoofd afdeling ver spaning benoemde. ,,De chef werkplaats ging weg. Het was inderdaad wel even wennen, maar de groep was toen nog vrij compact. Iedereen kende ieder een. Het was vrij overzichtelijk", vertelt Vruggink. Hij bleef chef werkplaats tot zo'n zes jaar geleden en droeg toen de verantwoordelijkheid over aan een collega. „Ik ben zelf wel op de afdeling verspa ning blijven werken. Ja, ik heb het er wel naar mijn zin gehad. Anders was ik er niet zo lang blijven hangen, In augustus zou dat 45 jaar worden!" Vrijdag 31 mei werkte Vruggink er voor het laatst. „Ik moet er nog aan wennen, maar ik denk wel dat dit lukt. Wc gaan nu maar een beetje genieten van de vrije tijd. We zullen ons best doen om daar goed door heen te komen", vertelt hij lachend. Johan Avezaath begon bij Nido op 9 september 1966. Hij werkte eerder bij de Machinefabriek (Foto: Rinus Vrijdag) Deventer. Op en neer naar Deventer hoefde nu niet meer: de Holtenaar woonde dichtbij zijn nieuwe werkgever en kon het eventueel wel lopend af. Zesendertig jaar werkte hij bij Nido; hij zat ook nog een aantal jaren in het bestuur van de per soneelsvereniging. Avezaath was betrokken bij het opzetten van de stralerij/ spuiterij. Daar beschikte het bedrijf eerder niet over, en vanaf die tijd konden ook werkzaamheden als het ont- roesten en verven van de machi nes bij Nido gebeuren. Avezaath werkte tot begin jaren negentig op deze afdeling. Om gezondheidsredenen vertrok hij naar de afdeling assemblage; hier werden onder andere ma chines in elkaar gezet. De Holte- naar werkte op beide afdelingen graag, maar heeft toch een lichte voorkeur voor de montage- werkzaamheden. „Aan de ande re kant had je voor de stralerij en spuiterij meer vakmanschap no dig, en vanuit dat oogpunt beke ken was die afdeling ook mooi." Avezaath blijft zich betrokken voelen bij Nido. „Ja, ook als ik verder van het bedrijf af zou wo nen. Die betrokkenheid blijft wel. Ik heb het er heel goed naar mijn zin gehad. Wat ik nu doe? Vissen, beetje tuinieren. Ik ver veel me niks." een bepaald parcours af te leg gen over de Holterberg zonder dat ze gezien werden door rond rijdende auto's. Gezien het enor me fanatisme van de kinderen en Meermanskamp - Op sportpark Meermanskamp werd afgelopen zaterdag en zondag het tweejaar lijkse tentenkamp gehouden voor de E- en D-jeugd van de SV Holten. In totaal vijftig kin deren waren zaterdag om 9.30 uur aanwezig om er een leuk weekend van te maken. Toen alle kinderen om 10.00 uur hun spullen op hun eigen plek hadden gelegd, was het tijd voor het welkomstspel. Ieder jeugdlid kreeg een envelop met daarin een briefje waar een bekende internationale voetbal club op stond met een bekende speler van die club. Pas toen iedereen op het veld stond en alle leiders in voetbal shirts daar omheen stonden, mochten ze de envelop openen om daarna zo snel mogelijk hun leider op te zoeken. Holten - Fietswereld Holten is vanaf vorige week dinsdag geo pend. Eigenaar Anton van Zee opent aanstaande zaterdag ook de achterdeur voor alle klanten. De opendag wordt gehouden tijdens de normale zaterdag openingstijden: van 9.00 tot 17.00 uur aan de Larenseweg 56. Van Zee had een eigen zaak in Bathmen, maar is verhuisd naar Holten. 'Eigenlijk om twee redenen. Ten eerste wou Jan Stam er graag mee stoppen en hij zocht collega's om zijn werk over te ne men. Ten tweede doen wij mee aan een nieuwbouwproject in Bathmen, maar dat duurt ons allemaal veel te lang', zegt hij. In Bathmen is men bezig met de bouw van een grote supermarkt en Fietswereld zou daarin een eigen winkel krijgen. 'Ze zijn er nu al vijfjaar mee bezig en het ziet ernaar uit dat het nog wel vijfjaar gaat duren voordat het allemaal rond is', denkt Van Zee. Als het in Bathmen dan zo ver is, opent hij daar een tweede winkel. Fietswereld Holten neemt alle reparaties en service van Jan Stam over. 'Van de fietsen die Jan Stam het laatste halfjaar heeft ver kocht nemen wij ook de servicegarantie over', zegt Van Zee. Be halve een andere naam veranderen er voor de klanten nog een aantal dingen. 'We hebben een grotere winkel, ruimere voorraad, meer keuze en onderdelen en accessoires en natuurlijk een aantal nieuwe gezichten', vertelt Van Zee. Tussen de drie mannen en een vrouw bij fietswereld zit af en toe echter ook een bekend gezicht. De opendag aanstaande zaterdag is bedoeld als kennismaking tus sen de klanten en het personeel. De klanten kunnen alles bekijken en voor de kinderen is er zelfs een kleurplaat. Toen elke club compleet was, begon gelijk het volgende spel.. Dit was het blindegeleidings- spel. De leider moest geblind doekt een parcours afleggen en de rest van het team moest de leider zo snel mogelijk erdoor heen loodsen. En omdat de andere teams be gonnen te schreeuwen was het voor de leider extra moeilijk het parcours snel af te werken. Dit leverde dan ook vele lachwek kende situaties op. Na dit spel mochten de teams even een half uurtje uitrusten. Na dit half uurtje werd het vol gende spel gedaan. De teams moesten een liedje over hun club verzinnen op de melodie van Dans Je De Hele Nacht Met Mij van De Sjonnies. De verliezer van dit spel moest corveeën. De teams hadden een (Foto: Rinus Vrijdag) kwartiertje de tijd hun lied in el kaar te draaien. De resultaten waren, ondanks de korte tijd. verbluffend. De meest originele liedjes kwamen ten gehore. De uitslag van het corveespel werd na het eten bekend ge maakt. De verliezer waren de Totten- ham Hotspurs. Zij moesten alle tafels opruimen die de rest vies had gemaakt. 's Middags was er een toernooi. Het toernooi bestond uit vier spellen: korfbal, voetvolley, voetbal en slagbal met een rug bybal. De kinderen en leiders vonden de spellen erg leuk. Na dat elk team tegen elkaar had ge speeld, werd er wat gedronken om daarna nog een keer alle spellen af te werken. Om halfacht stond iedereen ge reed om naar zwembad Twen- haarsveld te gaan. Er werd daar vrij gezwommen tot 10.30 uur. Om 10.00 uur stond iedereen weer klaar om terug te gaan naar de tenten. Terug op het kamp werd nog even wat gegeten en gedronken om daarna de zaklantaarn te pakken en warme kleding aan te doen voor het nachtspel. Het nachtspel was Candle Light. Bij dit spel is het de bedoeling In een auto die geparkeerd stond op de parkeerplaats van de alge mene begraafplaats aan de Oude Deventerweg, werd dinsdag 28 mei ingebroken. Een van de portieren was niet op slot. Uit de auto is een tasje weg genomen. Gelukkig heeft een getuige het voorval gezien en het kenteken van de auto van de dader genoteerd. De politie heeft de zaak in on derzoek. Holten - Bij het Esso tankstation aan de Handelsweg (nieuwe in dustrieterrein) werd woensdag 29 mei getankt zonder te beta len. Het kenteken van de dader kon worden achterhaald maar dit bleek een vals kenteken te zijn. Enige dagen daarvoor werd ook al getankt zonder te betalen bij het Esso tankstation aan de Oranjestraat. Het ging hier ver moedelijk om dezelfde auto en ook toen was er vermoedelijk al sprake van een vals kenteken. Dorpsstraat - In een kantoorge bouw aan de Dorpsstraat don derdag 30 mei is ingebroken. Men heeft zich de toegang tot het gebouw verschaft door een raam open te breken. Men heeft computerapparatuur weggeno men. Holterbergweg - Onbekenden hebben de afgelopen week bij het voormalige hotel-restaurant de Swarten Ruijter op de Holter bergweg een brievenbus wegge haald. Het betreft hier een Engelse brievenbus en is vervaardigd uit beton. De kleur is groen. Wie iets is opgevallen kan zich wen den tot de plaatselijke politie. Holten - Bij zwembad Twen- haarsveld aan de Landuwerweg werd zondag 2 juni een fiets ge stolen. Dit was dit jaar niet de eerste keer. Wie tijdens het bezoek aan het zwembad tussen de fietsen per sonen aantreft die zich verdacht gedragen dan, kan men de poli tie bellen. Ook zal de politie het buitenterrein van het zwembad frequenter gaan bezoeken. Schoenmakerij en podoloog H. Maatkamp, gevestigd aan de Oranjestraat 4 te Holten moet noodgedwongen zijn zaak slui ten. Een ambachtelijk beroep verdwijnt door gebrek aan daad kracht. besluitenloosheid en bu reaucratie van B W Rijssen- Holten. Bemiddeling door MKB en KvK mocht niet baten. Opmerkelijk is verder dat uit een zeer recent onderzoek naar het winkelbestand bleek dat b.g. winkel geheel niet in het bestand voorkomt. Tenslotte geef ik zo wel B W als de politiek van Rijssen-Holten het advies aller- ter op het winkelbestand in te spelen. In Holten zijn ook win keliers, die recht op bestaan heb ben en niet alleen in Rijssen. J. van Bemmel Combi Foto ten Velde gaat nu nog verder in de digitale wereld. Sinds een geruime tijd is de fo tospecialist ook digitaal beeld specialist. Ook met de nieuwe printers en scanners van HP wil Ten Velde graag van dienst zijn. Daarom organiseren zij op zater dag 15 juni een uitgebreide de monstratie. In samenwerking met HP Ne derland heeft Combi foto ten Velde in Holten en Deventer een zeer interessante consumenten actie ontwikkeld waarbij men 30 dagen de tijd heeft om kennis te maken met een HP digitale ca mera en of scanner en printer. Mocht deze om wat voor reden niet bevallen dan kan men deze retourneren binnen 30 dagen. Vraagt u vrijblijvend de nodige inlichtingen voor deze spektacu- laire aktie aan de HP mensen op zaterdag 8 juni van 10.00-tot en met 16.00 uur in de winkel aan de Dorpsstraat 19 te Holten

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5