Kip uit Catalonië (5) Concerten Concerten Concerten Borduurpatroon maken van favoriete foto, clublogo is nu fluitje van een cent ecco Cellini* ShowFlitsen ShowFlitsen ShowFlitsen ShowFlitsen Wo 1 mei t/m za 4 mei: vele topmerken voor lage prijzen ESPPvl" op BudflElox: AS, van 7ö,35 voor 69,95 van 60,35 voor 59,95 84,35 voor 69,95 van 54,35 voor 39,95 van voor 17,95 van »S?7§y voor 54,95 van -64,35" voor 47,95 van -40703" voor 39,95 voor 44.95 voor 49.95 Ziengs Zotte Dagen zijn weer C begonnen. Talloze merkschoenen uit 'sj de zomercollectie voor superlage prijzen. Zoveel merkvoordeel zie je nooit weer. Maar liefst 4 dagen lang heb je volop keus uit de mooiste, sportiefste, comfortabelste en zonnigste zomerschoenen van de beste merken. Dus kom nu en sla je slag. Want op is echt op! V £.la*Jks Timberland atttr/uo ik sta op ziengs DONDERDAG 2 MEI 2002 Op uitnodiging van het Tilburgse wereldmuziek- festijn 'Festival Mundial' reisde de Brabantse punkrockband Krezip on langs voor een muzikale expeditie naar Bamako, de hoofdstad van Mali. Daar maakten ze de mu zikale documentaire 'Krezip in Mali', die de Tros op zondag 5 mei aanstaande uitzendt. De jonge groep had nauwe lijks van dit warme West- Afrikaanse land gehoord en kon zich absoluut geen beeld vormen van wat hen te wachten stond. Met 'open vizier en een koffer vol akoesti sche apparatuur' vertrok Krezip om daar de rap pers Mize en Philo van de Magie Black Men te ontmoeten. Dit avontuur heeft geleid tot een tele visiereportage, waarin duidelijk te zien en te ho ren is hoe Krezip in de week dat ze met de Ma gie Black Men optrok kennis heeft gemaakt met het Afrikaanse leven en de veelzijdige muziek. Daarnaast heeft het leven van de rappers met alle beperkingen en dat van de Malinese bevolking een diepe indruk op Kre zip gemaakt. Leadzange- res Jacqueline Govaert: "Ik denk dat deze docu mentaire een mooie indruk geeft van de overeenkomsten en verschillen die er vooral op muzikaal gebied zijn. Muziek is het uit gangspunt van de reportage en reis geweest, dat maakt het zo bijzonder. Het laat zien dat er ondanks de armoe de mensen zijn die dansen, lachen en muziek maken." De uitzending is op zondag 5 mei op Nederland 2 om 22.15 uur. Het Britse synthesizer duo Pet Shop Boys geeft op donderdag 27 juni een eenmalig concert in de Heineken Music Hall in Amsterdam. De band maakte furore in de jaren tachtig en negentig en bracht begin april een nieuw album uit met de titel 'Release'. De single 'Home and Dry' was het eerste voorproefje van de comback van de populai re popgroep. In 1981 do pen de Londense zanger Neil Tennant en toetse nist Chris Lowe zichzelf tot Pet Shop Boys. Ze de len de passie voor alter natieve club/dance- en synthesizermuziek en brengen in 1984 de song 'West End Girls' uit. De single boekt geen succes en even ziet de toekomst er voor het duo somber uit. Het tij keert echter als een nieuwe versie van de plaat een jaar later op nieuw wordt uitgebracht. Het wordt een internatio nale hit. De Pet Shop Boys blijven hun tijdge noten steeds een stap voor en hitsingles volgen elkaar snel op: 'It's A Sin', 'What Have I Done To Deserve This' een duet met Dusty Springfield en het in 1988 uitge brachte 'Domino Dancing' van het der de album 'Introspec tive'. Dit blijkt tevens hun laatste hit in Amerika; in Europa blijft de ster van de Pet Shop Boys hoog staan. De vernieuwde maar nog altijd her kenbare sound van de Pet Shop Boys heeft de 'test of time' doorstaan en blijkt na al die jaren nog steeds even aanstekelijk. Aanstormend talent Billy Crawford presenteert 9 mei aanstaande in de Amsterdamse Melkweg zijn album 'Ride'. Deze cd ligt op 13 mei bij ons in de winkels. Tijdens zijn album launch party geeft Billy dansles aan fans en treedt hij op met zijn nummer 1 hitsingle 'Trackin" en een aantal andere tracks van de cd 'Ride'. Na het optreden is er gelegenheid om Billy te fotograferen en een aantal vragen te stellen. TMF-presentator Jeroen Post is de host van de avond. De 19-jarige Billy Craw ford komt van oorsprong uit de Filippijnen en werd na zijn verhuizing naar de VS al gauw ontdekt door zijn huidige ma nager. Op 16-jarige leef tijd had hij een beschei den hit met de single 'Ur gently In Love', maar af gelopen jaar brak hij pas echt door in de Europese charts. Inmiddels ontving Billy gouden platen voor het nummer 'Trackin" in Frankrijk, Belgie en Zwitserland. Deze zomer start hij met de opnamen van de film 'Prequel To The Exorcist', waarin Billy naast Liam Neeson een prominente rol speelt. Eerder had Billy reeds veel succes in de VS als acteur en vertolker van de titelsong van 'Poke- mon':'"The First Movie'. Dreadlock Pussy: 1 mei in Ekko/Utrecht. 5 mei op Bevrijdingsfesti- val/Wageningen en 9 mei op Urpop Festival/Urmond Joe Zawinul Syndicate: 1 mei in de Melkweg/Amsterdam Hiram Bullock: 1 mei in de Boerderij/Zoetermeer Lynyrd Skynyrd Project: 1 mei in De Kade/Zaan dam, 2 mei in de Trou- badour/Hardenberg, 4 mei in Iduna/Drachten en 5 mei in Smeed/Kel- pen-Oler Michael Bruks: 1 mei in Vera/Groningen en 3 mei op Moulin Blues/Ospel Luke Slater: 1 mei in de Melkweg/Amsterdam American Heritage: 2 mei in Waterfront/Rot terdam, 3 mei in 013/Til- burg en 4 mei in OC- CII/Amsterdam Shalabi Effect/Tristeza: 2 mei in Vera/Groningen en 5 mei in OCCII/Am- sterdam Bob Dylan: 2 mei in Ahoy'/Rotterdam Amon Amarth/Vomito- ry/Callenish Circle/Sins Of Omission: 2 mei in Patronaat/Haarlem. 3 mei in Metropool/Hen gelo, 4 mei in de Ba- roeg/Rotterdam en 5 mei in 013/Tilburg Johnny Clarke: 2 mei in Paradiso/Amsterdam, 3 mei in LVC/Leiden en 4 mei in De Vloer/Utrecht And You Will Know Us By The Trail Of Dead: 3 mei in de Melkweg/Am- sterdam Def P Beatbusters: 3 mei in Atlantis/Alkmaar, 5 mei op Bevrijdingsfes- tival/Wageningen en op Bevrijdingsfestival/Am sterdam en 9 mei op In- dorppop/Zuidwolde Sick Of It All/Rise Against/Waterdown: 3 mei in de Effenaar/Eind- hoven Slapshot/Right Direc tion: 3 mei in het Bol- werk/Sneek en 4 mei in de Melkweg/Amsterdam Soft Cell: 3 mei in Pa radiso/Amsterdam Abba Gold: 3 mei op Popfestival/Helvoirt, 9 mei in het Beursge bouw/Eindhoven, 10 mei in Speakers/Delft, 11 mei in de Beurs/Schijndel en 12 mei in MECC/Maast- richt Asche/Synapscape: 3 mei in Waterfront/Rot terdam Blackmore's Night: 3 mei in de Oosterpoort/Groningen Doo The Doo/Jasper Stone/Kevin Montgome ry The Road Trip pers/Michael Burks/Nighthawks/Todd Sharpville: 3 mei op Moulin Blues/Ospel Drive By Truckers: 3 mei in de Boerderij/Zoe termeer, 4 mei op Mou lin Blues/Ospel, 5 mei in Ekko/Utrecht en 6 mei in de Melkweg/Amsterdam Oxes: 3 mei in 013/Til burg en 4 mei in SCSI Cell/Den Haag Toychestra: 3 mei in OCCI I/Amsterdam Bernard Allison/Doug Macleod/Drive By Truc kers/Imperial Crowns/Lynwood Slim/Rusty Zinn/Johnny Dyer/Tee/Marvellous Pig Noise/Mighty Sam McClain/Nick Curran/Otis Taylor/Ted dy Morgan The Pistolas/Wolfe: 4 mei op Moulin Blues/Ospel Gary Lucas: 4 mei in Pa radiso/Amsterdam Habib Koite: 4 mei in de Brandpoort/Landgraaf, 5 mei op de Parade/Den Bosch en 16 juni op Mundial/Tilburg Marillion: 4 mei in de Hanenhof/Gelecn Sheila Divine: 4 mei in het Beest/Goes Terminal Choice: 4 mei in Willemeen/Ambem Rosemary's Sons: 4 mei op het Splinterfesti- val/Middelbeers After Forever: 5 mei op Bevrijdingsfestival/Zwo lie en 10 mei in Tivoli/Utrecht Beef: 5 mei op Bevrij dingsfestival/Utrecht en op Bevrijdingsfestival Den Bosch Brainpower: 5 mei op Bevrijdingsfestival/di verse steden Clinic: 5 mei in Paradi so/Amsterdam De Heideroosjes: 5 mei op Bevrijdingsfestival/Roer mond Green Lizard: 5 mei op Bevrijdingsfestival/Rot terdam en 9 mei op Jera On Air/IJsselsteyn Indigo Girls/System 7: 5 mei op Bevrijdingsfesti val/Haarlem Liberator/Wealthy Beg- gar/Shandon: 5 mei op Bevrijdingsfestival Wa- geningen Millionaire/Fence: 5 mei Bevrijdingsfestival/Gro ningen en op Bevrij dingsfestival/Haarlem. 9 mei in de Tagrijn/Hil versum en 10 mei in de Goudvishal/Arnhem Relax: 5 mei op Bevrij dingsfestival/Rotterdam en 10 mei in het Burger weeshuis/Deventer Skik: 5 mei op Bevrij- dingsfestival/Wagcnin- gen en op Bevrijdings festival/Leeuwarden Within Temptation: 5 mei op Bevrijdingsfesti val/Haarlem en 9 mei op Dauwpop/Hellendoom Zornik: 5 mei op Bevrij dingsfestival/Rotterdam Bayuba Cante/Chan- go/Habib Koite/ Puly Y Su Sonora/Ro- berto Cuello Y Grupo Melao: 5 mei op de Para de/Den Bosch Pat Travers Rick Derrin ger: 5 mei in Plato/Hel- mond, 11 mei in de Pan/Silvolde en 12 mei in De Kade/Zaandam Simple Minds: 5 en 20 mei in Vredenburg Utrecht en 3 juni in de Heineken Mu sic Hall/Amsterdam Mory Kante: 5 mei op Bevrijdingsfestival/ Vlissingen Met pen en papier een borduurpatroon ontwer pen is niet gemakkelijk. Standaardpatronen voor zien veelal niet in de per soonlijke invalshoek. Om die reden is het han dig dat The Learning Company de HobbyRom Borduren 2-CD-ROM uitbracht. Met dit programma kan iedereen eigen foto's, een familiewapen, de fa voriete stripheld, film ster, actrice, kortom ei genlijk alles simpelweg omzetten naar een com pleet borduurpatroon. De wizard geeft stap voor stap aan wat men moet doen. De bewerkingsgereed schappen bieden de mo gelijkheid elk-voorbeeld aan te passen naar de ei gen smaak. Wie het allemaal nog te complex mocht zijn. de bekende drempel voelt. die kan kiezen uit 200 kant-en-klare patronen. Als het ontwerp klaar is zet het programma het om naar een patroon in kleuren en symbolen. Dat is in elk formaat te printen.Het gewenste merk borduurzijde zoals DMC, Anchor, Madeira en Coats en het aantal kleuren is in te stellen. Daarnaast berekent de HobbyRom Borduren 2 ook het materiaal dat no dig is. De materiaallijst voor elk patroon is uit te printen, zodat men goed voorbereid de inkopen kan doen. Gelet op de 'Maxi-mania...' uiter aard zijn ook portretten van het jonge stel met deze CD-ROM te bewer ken om er een borduur patroon van te maken. De CD-ROM HobbyR om Borduren 2 is volle dig Nederlandtalig en is een uitgave van TLC Domus. De Spaanse provincie Catalonië munt uit in vin dingrijkheid waar het kruiden betreft. Wat wil je ook van een landstreek waar in de lente de geur van muntkruid waart en waar de kip culinair in hoog aanzien staat. Het is goed toeven in het Catalaanse land, waar zon en zee bepalend zijn voor het welbevinden. Johan Cruyf woont er. Saltore Dali leefde en werkt er. Dit recept met kip schijnt een van de lievelingsge rechten van El Caudillo, de omstreden generaal Franco te zijn geweest. Nodig is in elk geval een cazuela, een schaal van vuurvast aardewerk. Ingrediënten voor vier personen: een kip van an derhalve kilo, zout, versgemalen peper, zes eetle pels goede olijfolie, twee in ringen gesneden uiten, drie grote tenen fijngesneden knoflook, drie rode paprika's in ringen (zaad en zaadlijsten verwijde ren), een kleine zucchini in plakken, vier tomaten (ontveld en ontpit), 200 gram champignons in plak jes, 150 gram gerookte ham in stukjes en 12 olijven zonder pit. Bereidingswijze: De kip ontvellen, in stukken snij den en de delen in drie eetlepels olijfolie rondom bruin bakken. Zouten en peperen en warm houden, ïn de cazuela in de rest van de olie de uien en de pa prika al roerend acht minuten bakken op niet te hoog vuur. Zucchini toevoegen en even laten mee- bakken. Dan de champignons, de ham en de tomaten (in stukjes) toevoegen en op hoog vuur laten pruttelen tot de saus ingedikt is. Daar de kip bij voegen, af dekken met aluminiumfolie en 20 minuten op laag vuur smoren. Op het laatst de olijven toevoegen en direct serve ren. Grof bruin brood en een malse salade bij serve ren. Wijntip: een niet te zware, rode Crianza. Boots Shoes Topkwaliteit bootschoen in dames en herenmaten. Verkrijgbaar in bruin vetleer en blauw nubuck combinatie. Dames sneaker met het unieke loopcomfort. In beige, bruin en blauw nubuckleer of zwart leer. Damessandaal met verwisselbaar voetbed en klittenbandsluiting. In de kleuren zwart en wit leer. van Zomerse sandalet in zwart en bruin leer. ziengs zotte Dames canvas veterschoen verkrijgbaar in de kleuren wit, ecru, rood, navy en zwart. HELIOFORM Originele dames mocassin in o.a. zwart en blauw leer. MOM K EX Meisjes sandaal in o.a. rood en wit nubuckleer. Heren sportsandaal in bruin nubuckleer. Maat 25-30 Maat 31-35 Maat 36-37 van -54t@5" van •5ör95- O.A. IN APELDOORN, DEVENTER, DOETINCHEM, RAALTE, TIEL, WINTERSWIJK, ZEVENAAR EN ZUTPHEN. dagen PIKOLINOS II MAG

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9