kort nieuws Overijssel maakt spelregels voor referendum Inloopavonden over herinrichting platteland f\t q verrassend veelzijdig BEKENDMAKINGEN HET WEER ,muwL Op deze pagina vindt u onder meer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Vaarseizoen in Overijssel dit jaar eerder geopend Vrijheid luistert nauw Handtekeningen voor meer ambulances in Overijssel Jongerenraad presenteert jaarverslag en werkplan Piet Jansen nieuwe gedepu teerde in Overijssel BESLUIT VASTSTELLING PRO VINCIAAL RESTAURATIE UIT VOERINGSPROGRAMMA 2002 Vacatures 't Is weer voorbij, diewinter. 'Lenteweek' RTV Oost groot succes TV Oost reportages Salt Lake City en SE Fireworks-uitspraak /Qveri|ssels Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Lutfenbergstraat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fax: 038 425 26 50 e-mail: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl :„^)veri|ssels Nieuws Noordwest-Overijssel - Ook dit jaar kunt u als watersportliefhebber of schipper weer genieten van een lang paasweekend op het water. De zomerbediening van de bruggen en sluizen in de provinciale vaarwegen in Noordwest-Overijssel en de Zwartewaterbrug te Hasselt begint dit jaar namelijk eerder dan in andere jaren. Dit betekent dat de bruggen en sluizen vanaf vrijdag 29 maart 2002 weer op zon- en feestdagen bediend worden. U kunt daarnaast ook op doordeweekse dagen gebruikmaken van langere bedieningstijden. Meer informatie over bedieningstijden, spel regels voor een goede vaart en waterkaarten van Noordwest-Overijssel zijn te verkrijgen bij de provinciale bruggen en sluizen. Zwolle - Onder het motto 'Vrijheid luistert nauw' organiseert de Stichting Bevrijdings festival Overijssel ook dit jaar verschillende activiteiten op 4 en 5 mei. Voor het organise ren van het Bevrijdingsfestival Overijssel op 5 mei 2002 heeft het dagelijks bestuur van de provincie, Gedeputeerde Staten, de Stichting een subsidie van ruim 14.500,- gegeven. Afgelopen jaar trokken de festiviteiten zo'n 85.000 bezoekers. Ook dit jaar hoopt de pro vincie op een brede belangstelling van zowel jong als oud, want vrijheid luistert nauw. Den Haag - Een pakket van ruim 6.100 handtekeningen is deze maand aan CDA- Statenlid mevrouw De Groot-Meuwissen en gedeputeerde Nap uit Overijssel overhan digd. Met de handtekeningen uiten de inwo ners van Twenterand hun zorgen over de ambulancespreiding in Overijssel. De provin cie ziet de handtekening als ondersteuning van haar pleidooi voor meer geld voor de aanschaf van extra ambulances en stand plaatsen voor ambulances in de richting van Haagse bestuurders. Gedeputeerde Staten hebben een voorstel voor een nieuw ambu- lancesprcidingsplan aan minister Borst gestuurd. In de loop van dit jaar zal de Tweede Kamer over de ambuiancespreiding discussiëren. Zwolle - Op woensdag 27 maart aanstaande presenteert de Jongerenraad Overijssel zijn werkplan voor dit jaar en zijn jaarverslag over 2001 aan de provincie Overijssel. De Jonge renraad heeft zich het afgelopen jaar onder andere beziggehouden met het gevraagd en ongevraagd adviseren van het provinciaal bestuur over integratie, openbaar vervoer en cultuur. Ook het onderhouden van netwer ken met lokale jongerenraden vormen een belangrijk aandachtspunt. De zogenaamde Zapcafés, waar jongeren discussiëren over onderwerpen die hen bezighouden, is hiervan een voorbeeld. Daarnaast fungeert de Jonge renraad als klankbord en mccdenktank van het provinciaal bestuur. Zie jij jezelf als adviseur van de provincie? Surf dan eens naar www.overijssel.nl of meld je aan als lid van de Jongerenraad via e-mail: jongerenraad@prv-overijssel.nl. Zwolle - De heer Piet Janseri is de nieuwe gedeputeerde voor het Landelijk Gebied en Water in Overijssel. Dit betekent dat hij, binnen het dagelijks bestuur van de provincie Overijssel, de eerste verantwoordelijke is voor onder andere de herinrichting van het lande lijk gebied, natuurbeheer, plattelandsontwik kelingen, drinkwatervoorzieningen en de wegen en kanalen in onze provincie. Gedepu teerde Jansen volgt de heer Herman Kemper man op, die begin maart is benoemd als burgemeester van de Gelderse gemeente Gcndringen. Wilt u meer weten over de indeling en taken van het provinciebestuur, vraag dan nu de brochure 'Sterk en leefbaar Overijssel' en 'De gezichten van de provincie' aan bij mevrouw Wevers, telefoon 038 425 16 73. Zwolle - Sinds 1 januari van dit jaar kunt u een referendum aanvragen voor bepaalde besluiten die door de provincie (Provinciale Staten) zijn genomen. Met het ingaan van de tijdelijke wet streeft de overheid ernaar om in 2005 de Nederlandse grondwet geheel te heb ben aangepast voor een dergelijke besluitprocedure. Om duidelijkheid te scheppen in het aantal besluiten dat voor een correctief raadgevend referendum in aanmerking komt, heeft de provincie aanvullende spelregels opgesteld. hierbij dus weinig inhoudelijke keuzen worden gemaakt, kan hierover geen referendum worden gehouden. Voor de besluiten die wel in aanmerking komen voor een referendum, heeft u zes weken de tijd om een dergelijke procedure aan te vragen. Het besluit is in die periode dus nog niet van kracht. De besluiten die betrekking hebben op de referendumprocedure omvatten een gedeelte van de besluiten die worden genomen door Provinciale Staten. Het gaat bij deze tijdelijke wet om het referendabel maken van besluiten over de meest voorkomende provinciale regel geving (algemeen bindende voorschriften) en naamswijziging van de provincie. Uw ja of nee telt mee! "Een correctief raadgevend referendum bete kent dat u de mogelijkheid van democratische toetsing van onze besluiten achteraf heeft", ver telt gedeputeerde Holsheimer. "Raadgevend houdt in dat het bij een dergelijk referendum gaat om een toetsing die is georganiseerd door de kiezers zelf. Correctief betekent dat u kunt laten weten dat u het niet eens bent met een bepaald besluit. Het gaat dus niet om een besluit die de politiek nog wil gaan maken." In de nieuwe verordening van 6 maart sluit de provincie drie categorieën van besluiten uit voor het bovengenoemde raadgevend correctief referendum. Het gaat hierbij om: besluiten tot het treffen, wijzigen, toetreden of opheffen van een gemeenschappelijke rege ling; besluiten over de rechtspositie van (gewezen) ambtsdragers en hun nagelaten betrekkingen en de provinciale belastingen en leges; besluiten tot oprichting, deelneming en beëin diging van de deelname in privaatrechtelijke rechtspersonen zoals bedrijven, stichtingen, verenigingen, etc. Voor deze specifieke uitzonderingen is door het College van Gedeputeerde Staten een aantal redenen geformuleerd. Bij bepaalde besluiten kunnen namelijk individuele of kleine groepen privé-personen betrokken zijn. Hier is dan geen sprake van de belangen van een grote groep burgers. Vandaar de uitzondering in de tweede categorie. Verder is het zo dat in het geval van het heffen van belastingen en leges, het gaat om het algemeen belang. Het gaat dus niet om het belang dat een individuele burger zou hebben bij bijvoorbeeld verlaging van.verplichte belastingen. De laatstgenoemde categorie behelst een rege ling die met name in de organisatorische sfeer wordt toegepast en dus weinig met inhoudelijke politieke kwesties heeft te maken. Aangezien Hoe goot zo'n referendum in z'n werk Bekendmaking Referendabele besluiten worden bekend gemaakt door publicatie in het Provinciaal Blad, internet en advertenties in (regionale) dagbladen. Vervolgens kan hier op worden gereageerd met een inleidend verzoek. Inleidend verzoek Om de procedure in te kunnen gaan, moeten er minstens 2.676 handtekeningen worden ingele verd (dit getal is gebaseerd op het totaal aantal kiesgerechtigden in Overijssel). Definitief verzoek Om de komst van het referendum vervolgens te bekrachtigen, moeten er 40.130 handtekenin gen worden verzameld, zodat het referendum kan plaatsvinden. GS stelt vervolgens een datum vast voor het houden van de kiesronde. Uitslag Nadat de stemming is gehouden moet minstens dertig procent van de kiesgerechtigden tegen stemmen. Dit wordt vervolgens in een advies voorgelegd aan de provincie, die vervolgens besluit of de verordening wordt ingetrokken of alsnog in werking zal treden. Overijssel - Inwoners uit Salland en Twente kunnen zich in de maanden maart en april laten informeren over de veranderingen die de komende jaren in het landelijk gebied van Overijssel plaatsvinden. Tijdens de zogenaamde 'inloopavonden' die de provincie organiseert, krijgt u informatie over de reconstructie in Salland en Twente en een toe lichting op het plan wan aanpak. Ook is er de gelegenheid om kaartmateriaal te bekij ken en vragen te stellen aan deskundigen. De diverse organisaties die deelnemen aan het ingrijpende project zullen zich presenteren. Bij de inloopavonden, die om 20.00 uur beginnen, gaat het niet om de presentatie van een vastomlijnd plan, maar meer om hoe de aanpak gaat verlopen. - De plannen voor de reconstructie Salland gaan over het gebied dat valt binnen de gemeenten Deventer, Bathmen, Olst-Wijhe, Raalte, Ommen en Dalfsen. Geïnteresseer den in de toekomst van het landelijk gebied zijn van harte uitgenodigd op: 26 maart in Multifunctioneel Centrum Carrousel, Van Reeuwijkstraat 5 in Ommen; 28 maart in Restaurant De Leeren Lampe, Almelosestraat 2 in Raalte. Voor de inwoners van Zuidwest-Twentc vinden de inloopavonden plaats op: 16 april in de Rustende Jager, Bentelose- straat 54 in Bentelo; 18 april in Hotel/Restaurant Dalzicht, Gro testraat 285 in Nijverdal. De plannen voor de reconstructie van Zuid- west-Twente hebben betrekking op de gemeenten Hellendoorn, Wierden, Almelo, Borne, Hengelo, Enschede, Rijssen, Hof van Twente en Haaksbergen. Voor de inwoners uit de gebieden Losser, Oldenzaal, Denekamp en Tubbergen vinden de inloopavonden plaats op: 8 april in Zalencentrum De Vereeniging, Dorpsstraat 7 in de Lutte; 11 april in Ut Oale Roadhoes, Grotestraat 60 in Tubbergen. De komende Reconstructiewet geeft nieuwe mogelijkheden om problemen in het landelijk gebied in samenhang met elkaar op te lossen. U kunt hierbij denken aan thema's als een schone en vitale landbouw, leefbaarheid en voldoende ruimte voor natuur, recreatie, milieu, wonen en werken. Gedeputeerde Staten van Overijssel geven ter openbare kennis dat door haar een besluit is opgesteld inzake de vaststelling van het Pro vinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2002. Dit overeenkomstig artikel 12 van het Besluit Rijkssubsidiëring Restauratic Monu menten 1997. In het uitvoeringsprogramma, dat u kunt inzien via de internetsite van Het Oversticht (www.oversticht.nl), is aangegeven hoe de voor restauratie van rijksmonumenten beschikbare rijksmiddelen voor de periode 2002-2007 worden verdeeld over restauratic- projecten in de zogenaamde niet-budgethou- dende gemeenten. Dit zijn alle Overijsselse gemeenten minus Deventer, Kampen, Sta phorst en Zwolle. Het ontwerpbesluit heeft tot en met 25 janu ari 2002 in de gemeentehuizen in Overijssel en in de bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle ter inzage gelegen. Het definitieve besluit treedt met deze kennismaking in wer king. N.B. Binnen 6 weken, ingaand op de dag na deze bekendmaking, kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen. Dit bezwaar schrift kunt u richten aan het College van Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat ten minste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffie recht verschuldigd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftenprocedure kunt u zich wenden tot mevrouw E. Steen, medewerker van de eenheid Zorg en Cultuur, 038 425 14 66. Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vra gen bij de president van de Rechtbank te Zwolle, Postbus 10076, 8000 GB Zwolle, 038 428 94 11 In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Binnen de provincie is ruimte voor ambi- Een variant op het bekende liedje 'Het is weer voorbij die mooie zomer' zou kunnen luiden: 'Hij is weer voorbij, die vijfde (zeer) zachte winter op rij'. Volgens weeramateur Johan Effing uit Losser is het in de laatste paar honderd jaar niet eerder voorgekomen dat we vijf winters op rij kregen die het predikaat 'zeer zacht' verdienen. Dus toch nog een record. Voor het overige...het was natuurlijk een flut- winter van jewelste. Voor de echte weerliefhebber viel er nog wel genoeg te genieten, omdat er een grote afwisseling was in de diverse weertypes, maar de mensen die gek zijn op ijs en sneeuw zullen nogal gefrustreerd deze winter hebben beleefd. De gemiddelde etmaaltemperatuur was bijna 2 graden boven normaal, terwijl er in heel Oost-Nederland 40 tot 60 procent meer regen viel dan gemiddeld. Opmerkelijk was wel het ogenschijnlijk tegenstrijdige gegeven dat er meer zonne schijn was dan doorsnee het geval is. Na een kleddernat februari gedraagt maart zich weliswaar wisselvallig, maar echt mopperen mogen we tot nu toe niet. Houden zo. Ton ten Hove Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost W0CW De 'Lenteweek', het muzikale thema dat Radio Oost in de week van 18 t/m 24 maart in de programme ring doorvoerde, is een groot succes geworden. Halverwege de week waren er al meer dan 600 'len- tehits' bij de muziekredactie van RTV Oost binnen gekomen, ingezonden door enthousiaste luisteraars uit de heie provincie. Het publiek was daartoe opgeroepen door middel van een grote publiciteits campagne in de regionale pers en honderden posters op Abri's in heel Overijssel. De verzoekjes kwamen binnen per telefoon, e-mail en SMS en gingen regelmatig vergezeld van de 'lenteverhalen' van de aanvragers. "Mensen vroegen dan ook niei alleen de meer yoor de hand liggende lentehits aan, maar vooral platen die bij hun persoonlijk een voorjaarsgevoel oproepen", aldus Bert Wijljes. chef muziekredactie en presentator bij RTV Oost. Er zaten dan ook veel leuke verrassingen tussen de verzoekjes. Het meest aangevraagd was echter toch een onmiskenbare lenteplaat: 'Lente in Twente' van Toontje Lager. Het succes van de Lenteweek belooft nog wat voor de 'Zomerweek', het volgende onder deel van de grote publiciteitscampagne 'De Jaargetijden'. Want zoals Bert Wijfjes al zegt: "Uit mijn hoofd noem ik misschien drie lenteplaten op, maar al gauw zo'n vijftien zomerhits!" TV Oost heeft, uniek voor een regionale omroep, een verslaggeefster uitgezonden naar de Olympische Winterspelen in Salt Lake City. Carrie ten Napel volgde in Utah twee weken lang de verrichtingen van onder anderen de Overijsselaars Erben Wennemars en Gretha Smit. Een samenvattend verslag, aangevuld met beel den van de huldiging die Gretha Smit bij thuis komst ten deel viel, is op TV Oost te zien op Tweede Paasdag om 18.21 uur. Een dag later, op dinsdag 2 april, doet de Almelose rechtbank uit spraak in de zaak tegen de SE Fireworks direc teuren Bakker en Pater. TV Oost zal deze belang rijke gebeurtenis, in de nasleep van de Enschedese vuurwerkramp, live uitzenden op radio en televisie. Om ongeveer 12.00 uur is de uitspraak, direct daarna volgen de reacties van betrokkenen. tieuze medewerkers. De volgende vacatures staan open: - Ervaren verkeersveiligheidsadviseurs, functienr. RWB/2001/11 en RWB/2002/01 (1,6 fte, max. 3.425,10); - Medewerker openbaar vervoer, functienr. RWB/2002/02 (max. 3.223,17); - Vergunningverleners wet milieubeheer, functienr. EMT/2002/02 (3,0 fte, max. 3.223,17); - Applicatiebeheerder, functienr. EMT/2002/03 (max. 2.644,19); - Milieukundig medewerker handhaving, specialisatie: vuurwerk, functienr. EMT/2002/04 (max. 3.425,10); - Milieukundig medewerker handhaving, specialisatie: administratief toezicht, functienr. EMT/2002/05 (max. €3.425,10); - Milieukundig medewerker handhaving, HlViïOGééM ÓTEM NODIG.. IK OÉUK IVIÊr $4i Zo'n 'HANPTèkenw/ê GELplO 16 KEES. functienr. EMT/2002/06 (max. 2.939,66); - Unitcontroller, functienr. MI/2002/08 (0,7 a 1,0 fte, max. 3.717,28); - Adviseur financiële planning en control, funcitenr. MI/2001/10 (max. €3.717,28); - Medewerker planning en control, func tienr. MI/2002/09 (0,7 a 1,0 fte, max 3.425,10); - (Junior) Beleidsmedewerker grotesteden- beleid ICT, functienr. CS/2002/01 (max. 3.425,10). Zit er in bovenstaande overzicht een func tie die je aanspreekt, stuur je schriftelijke sollicitatie voorzien van cv dan vóór 30 maart 2002, naar Provincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Mailen kan ook: vacaturepostbus@prv- overijssel.nl. Voor meer informatie over de functies en de provincie, kunt u kijken op www.overijssel.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7