tmmm (Jansen Algemene beschouwingen SV Holten verliest dik van LSV uit Lonneker Marjet Drost Nederlands Kampioen in Ermelo FANTASTISCHE OPENINGSSHOW OP 15 EN 16 MAART. Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten team t W/WËA m&r jmk-i 1 r OPENINGSSHOW-ACTIVITEITEN DONDERDAG 14 MAART 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauwwitters 2 - Blauw Wit 2 De tegenstander werd snel opgejaagd en zo flink onder druk ge zet. BZSV kwam door hard werken terug in de wedstrijd. Na bal verlies in de voorhoede wist BZSV met een numerieke meerder heid het middenveld over te steken waardoor de verdediging moest kiezen en een aanvaller vrij kwam om de 1-0 binnen te schieten. Nog voor rust werd het ook nog 2-0 toen een uittrap van de keeper werd onderschept en in een keer in het lege doel werd geschoven. Blauw Wit ging na rust direct met vier spitsen spelen. Toen met nog twintig minuten te gaan na een snelle uitval BZSV 3-0 wist te scoren was de wedstrijd beslist. Eindstand: 3-0. Elspeet 5 - Blauw Wit 5 I Hoewel de eerste kansen voor Blauw Wit waren, werd al snel dui delijk dat de thuisploeg over een goed team beschikte. Na zes mi nuten kwam Elspeet op voorsprong. Deze werd later uitgebouwd naar 2-0 en vlak voor rust naar 3-0. Na rust speelde Blauw Wit wat beter, maar de thuisploeg counterde naar hartelust. Jan Paal man en Herman van Eden waren na rust in goeden doen en hiel den veel aanvallen tegen. Ook de andere spelers hadden er beter zicht op en naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Blauw Wit een overwicht. Dit resulteerde in een treffer van Frans Stam die daar mee ook de eindstand bepaalde. Eindstand: 3-1. Raalte Al - Blauw Wit Al Raalte kreeg een aantal goede kansen, maar scoorde niet. Blauw wit nam vervolgens het heft in handen en kreeg nu de beste mo gelijkheden. Na een uitstekende pass van Niek kwam Richard vrij. Hij deponeerde de bal op de voet van Martijn die de aanval vervolgens goed afmaakte en zo de 0-1 scoorde. Blauw Wit bleef hierna de betere ploeg, maar kwam weer op gelijke hoogte met Raalte na een penalty. De tweede helft was een kwestie van aan vallen en verdedigen. Blauw Wit was heer en meester en Raalte verdedigde stug met zo nu en dan een lange pass naar voren. Een keer was zo'n diepe bal echter doeltreffend, waardoor de thuis ploeg toch de drie punten behaalde. Eindstand: 2-1. Blauw Wit Dl-HHCD4 HHC bleek maar negen man te kunnen opstellen, zodat er van een echte wedstrijd geen enkele sprake was. Het was echter prima om te zien dat onze Blauw Witters bleven samenspelen, zodat er een regelmatige overwinning kon worden geboekt. Eindstand: 13-0. Mariënheem El - Blauw Wit El Een schot van Timo op de lat en twee schoten die de keeper maar net met de voeten kon keren, maar een doelpunt werd nog niet gescoord. Dit gebeurde in de tweede helft wel na een comer. Jar- mo plaatste zijn hoofd tegen de bal en de verdiende voorsprong was een feit. Na concentratieverlies en vermoeidheid was het ech ter Mariënheem dat scoorde. Met nog een tegengoal moest Blauw Wit een verlies van 1-3 incasseren. Eindstand: 1-3. Blauw Wit F4 - Den Ham F6 De ploeg ging de rust in met een 1-5 achterstand, maar aan het begin van de tweede helft kwam ze terug tot 4-6. William Beid- man heeft heuse verdedigingskwaliteiten en Jordi Scheperboer en Steven van Riel beginnen hun kwaliteiten in de spits al aardig te ontwikkelen. Bouwdevvijn van der Molen is meer een middenvel der die goed verdedigen kan. maar ook weet te scoren. Dit keer was Ruben Wegstapel en later Daniël Wegstapel de keeper. De doelpunten kwamen van Bouwdew i jn van der Molen driemaal en van Jordi Scheperboer. Eindstand: 4-11. Holten F1 - Twente Goor F1 .De openingswedstrijd van het nieuwe seizoen liet lang op zich wachten. De jongens begonnen vol goede moed aan de wedstrijd, maar de tegenstander was net iets meer bij de les. Uiteindelijk wist Niek de eer te redden door te scoren. Eindstand' 1-3. SVZWF5-Holten F3 Een spannende gelijkopgaandc wedstrijd. Michel scoorde de eer- ste goal voor Holten, maar SVZW had een zeer goede speler dien i niet was af te stoppen. Toch lukte liet Remco nog m de gelijkma- i ker te maken. Eindstand: 2-2. Holten E2 - Sportclub Rijssen E2 De tegenstander opende met 0-1Door goede combinaties van Holtense zijde kwamen er enkele kansen, alleen geen doelpunten. De Rijssenaren scoorden wel: 0-2. Na de rust kwam Holten goed terug en uit een prachtige aanval scoorde William 1-2. Holten voelde dat er meer uit te halen was en zette de tegenstander onder druk. De verdiende gelijkmaker werd uiteindelijk na een prachti ge aanval van Glenn en William, door Martijn uitstekend afge rond op 2-2. Eindstand: 2-2. Excelsior E3 - Holten El Holten begon gelijk met druk te zetten en dat resulteerde al snel in de eerste goal door Glenn. Binnen de minuut zorgde Jeroen voor de tweede Holtense goal. Op slag van rust werd een schot van Sjors getoucheerd door een Excelsiorspeler en was de derde Hol tense goal een feit. In de tweede helft ging Nick verder met het doelpunten feest door de vierde Holtense treffer voor zijn reke ning te nemen. Sjors maakte nog twee mooie treffers en Glenn was verantwoordelijk voor de laatste drie treffers. Eindstand: 1-9. Holten Dl-ABS Dl Holten zorgde voor een 3-1 ruststand door doelpunten van Nick M. en tweemaal Jaap H. Na rust ging Holten op dezelfde voet ver der en al snel scoorde Koen V. een prachtig doelpunt. Daarna liet Holten de touwtjes vieren en kwam ABS sterk terug. ABS rook haar kans en door fouten in de verdediging scoorde zij twee keer op rij. Gelukkig ging Sjors van Gcrrcsheim. een El-speler, op links goed door. behield het overzicht en kon Koen R. de voorzet mooi afronden. ABS kwam echter kort voor het einde van de wedstrijd dichterbij. Eindstand: 5-4. Holten El - Enter Voorruit El Enter Vooruit wist de door hun gecreëerde kansen, zelfs tot twee keer toe. te benutten. Vlak voor rust wist Sjors nog tegen te sco ren, maar helaas gaf Holten snel daarna twee doelpunten weg. Daarna lukte het Glenn de stand terug te brengen naar 2-4. maar scoorde Enter Vooruit daarna weer twee keer. Holten werd daar na wat actiever en wist Enter Vooruit aardig onder druk te hou den. wat resulteerde in een tweetal doelpunten van Mark en Je roen. Eindstand: 4-6. Holten Al - Blauw-Wit Al Na twintig minuten wist Jan een vrije trap van Holten te benutten, 1-0. Na een half uur wist Blauw Wit uit een drietal kansen de ge lijkmaker te maken. Na rust werd de eerste aanval van Holten me teen door Remon doeltreffend afgerond: 2-1. Na twintig minuten werd een aanval van Blauw Wit door een Holtense verdediger in eigen doel gewerkt. Halverwege de tweede helft was een perfect uitgevoerde counter van Holten goed voor weer een nieuwe voor sprong, 3-2. Holten moest echter een aantal malen wisselen waar- door een deel van de organisatie soms wegviel. Hierdoor wist Blauw Wit met een prachtige lob weer een gelijkmaker te maken. Vlak voor tijd kreeg Blauw Wit op 30 meter van het Holtense doel een vrije trap. Deze werd in een keer in het doel geschoten en leek de beslissende treffer voor Blauw Wit op te leveren. Holten wist in de allerlaatste minuut nog een keer alles op alles te zetten. Een voorzet belandde achter de Blauw Wit-verdediging en werd door Remon ingekopt. Eindstand: 4-4. Holten Al-Rohda Raalte A2 De ruststand werd ingegaan met: 0-0. Daarna was de eerste goede mogelijkheid voorde gasten uit Raalte. Uit een comer kwam Bas goed voor zijn tegenstander en kopte de 1 -0 binnen. Tien minuten later wist Remon de keeper van Rohda met een wonderschone lob nogmaals te passeren. Dit doelpunt wist echter afgekeurd we gens buitenspel. Uiteindelijk wist Mark uit een strafschop alsnog de bevrijdende tweede treffer op het bord te brengen. Eindstand: 2-0. maagzuur? vraag het je maag CZflêz>~%€>mexr ■jjf jSma wjJSr .j-.' s v. - - Marjet Drost en Elsbeth' Deijk'tihmen vele felicita ties in ontvangst (Foto: Jo- han Bolink). We lebben er even op moeten wachten, maar nu is het zover. Met trots presenteert Autobedrijf .Jansen Rijssen 11 zijn vergrote pand aan de Kalanderstraat 6 in Rijssen. Een schitterend bedrijf met vier grote merken onder één dak: Fiat, Alfa Romeo, AutoExpert en Fiat Bedrijfswagens. Wij laten u graag kennismaken met de nieuwe Fiat Stilo, de première van de Alfa GTA en de demokaravaan met de bedrijfswagens van Fiat. Onder het merk AutoExpert vindt u in onze showroom een uitgebreid aanbod kwalitatieve gebruikte auto's. Voorzien van garantie en tot in de puntjes gecontroleerd. De opening van ons verbouwde pand is natuurlijk een goede reden voor een feestje. Daarom nodigen wij u uit voor onze openingsshow die plaats zal vinden op 15 en 16 maart a.s. Onze medewerkers leiden u dan graag rond in ons bedrijf en informeren u uiteraard over de vele acties die wij voor u in petto hebben. U bent van harte welkom. Hapje en drankje Diverse actiemodellen tegen scherpe prijzen: Seicento Brush, Punto Go! en nog veel meer Iedere koper van een nieuwe auto (of gebruikte boven 5.000,-) tijdens de openingsshow geven wij een ballonvaart voor 2 personen cadeau. Kalanderstraat 6, 7461 JM Rijssen. Openingsshow: vrijdag 15 maart 00.00 - 20.00 uur. zaterdag 10 maart 00.00 - 17.00 uur. raak. Mei drie louilo/c parcour- scn mocht Marjet zich aan het eind van de dag, sa men met King Kadanz springkampioen van Ne derland cat. D klasse ZZ noemen. 's Avonds volgde er een huldiging op eigen terrein. Ken groot aantal leden was hier aanwezig om de beide dames te feliciteren. Marjet kon het nog niet helemaal bevatten, 'Het was eigenlijk net als hij de Overijsselse'. Om het feest compleet te maken kwam ook burge meester Lonink de dames feliciteren met hun presta tie. Voor Marjet en King Kadanz was dit de laatste grote wedstrijd samen, een perfecte afsluiting voor deze combinatie. Vervolg van voorpagina Afhankelijk van de am bities van die plannen is aanvullende parkeerge legenheid nodig in of buiten het dorpscen trum van Holten. Dat vraagt volgens het colle ge ook een langeter- mijnbeeld wat betreft de parkecrgelegenheden Juist daarvoor wil het college die externe stu die. Het college stelt voor het geraamde be drag daarvoor te laten staan, maar het gebrui ken van dat geld voor de studie mede af te laten hangen van de overige onderzoeken voor de kern Holten. Meerdere fracties stelden vragen over het multifunc tioneel centrum. Burge meester en wethouders geven in hun antwoord aan dat er binnenkort een plan van aanpak wordt op gesteld waarin de (on)mo- gelijkheden voor het reali seren van een dergelijk centrum aan de orde ko men. Kr wordt een pro bleemanalyse opgesteld waarbij onder andere aan dacht wordt besteed aan de accommodatieproble- matiek binnen De Bosch kamp, de toekomst van het gymlokaal aan de Tuinstraat en de huidige locatie van de HMV. Wat het gymlokaal aan de Tuinstraat betreft wil het college voorzichtig zijn met investeren. 'Het is nog niet bekend wat er met het gebouw gaat gebeuren. De sporttechnische inrichting wordt elk jaar op veilig heid gecontroleerd en vol doet aan de eisen.' Kvenals alle andere partij en wil de ChristenUnie zich inzetten voor de mi nima. 'Intensivering van het minimabeleid is nood zakelijk. De CU wil er ech ter voor waarschuwen dat door diverse noodzakelij ke maatregelen inwoners, die net boven de grens van de minima zitten, voor al lerhande voorzieningen niet in aanmerking komen en zodoende minder te besteden hebben dan de echte minima.' De PvdA stelde voor personen die tussen wal en schip drei gen te vallen ook in aan merking te laten komen voor gehele of gedeeltelij ke categoriale bijstand. En verzoekt het college om te onderzoeken of ook een pc-privc-project voor de minima met kinderen in de voorzieningen meege nomen kan worden. Ge meentebelang gaf aan dat ze een groot voorstander is van een huisbezoekpro ject, om deze bevolkings groep te benaderen. Het college stelt voor om de doelgroep van het mi nimabeleid uit te breiden. Bovendien komt er meer voorlichting over het be leid. Ook wil het college proberen die mensen te benaderen die ook in aan merking komen voor bij dragen maar niet bekend zijn bij de gemeente. Daarbij mag de privacy niet in het gedrang komen en moeten de aangeboden diensten bereikbaar zijn voor alle belanghebben den. In dat kader wil het. college ook onderzoeken in hoeverre de gemeente rond kerst 2002 samen kan werken met instanties bij het verstrekken van kerstpakketten. Indien mogelijk en gewenst zal de gemeente aangeven welke bij de gemeente bekende minima in aanmerking wenst te komen voor een kerstpakket. Burgemeester en wethou ders vinden de aanleg van een kunstgrashockeyveld op het huidige particuliere terrein van de Hockeyclub Holten onacceptabel. Als er zo'n duur veld komt, dan alleen op gemeente grond, zo stelt het college. Onderzoek moet uitwij zen welke accommodatie daarvoor het meest ge schikt is. In het beleids plan is de realisatie van een kunstgrasvcld voorlo pig als wens opgenomen voor 2005. Het verzoek van de VVD-fractie om nog in 2002 met de uit werking van de plannen te beginnen om het veld in 20Ö3 te kunnen aanleggen, is wat het college betreft te vroeg. Het college ziet nog reden nog financiële mo gelijkheden om een derge lijke investering naar vo ren te halen. De ChristenUnie stelde de vraag wat er gebeurt met de zalmsnip in 2003. Het college is voornemens om, bij ongewijzigd rijksbeleid, de zalmsnip voor 100 pro cent in mindering brengen op de aanslag van de ge meentelijke heffingen 2003. De PvdA-fractie verzocht om bij de verbetering van de woonomgeving De Haar ook de mogelijke re alisering van een onder deel van het fietsroutcnct- werk te betrekken, voor zover de route betrekking heeft op het gebied De Haar. Burgemeester en wethou ders antwoorden dat het budget voor de verbete ring van de woonomge ving De Haar niet voorziet om de in het Yerkeers- structuurplan beoogde op waardering van de fiets route in het plan De Haar te kunnen realiseren. Daartoe is het budget te klein en de beoogde op waardering van de fiets route te ingrijpend, aldus het college. Wel wordt bij het verbeteren van De Haar rekening gehouden met voorzieningen die in de toekomst aangebracht worden, zodat er bijvoor beeld geen investeringen ongedaan moeten worden gemaakt. Meermanskamp - Een nieuwe periode, nieuwe kansen; dit was de ge dachte bij de leden van de Holtense selectie, voorafgaande aan de wedstrijd tegen het laag geklasseerde LSV uit Lonneker. Een tegenstan der die Holten tijdens het eerste treffen dit seizoen, na een moeilijke start, met 4-2 verslagen had. In die wedstrijd had de ploeg overigens nog wel de beschikking over haar aanvoerder en spelmaker Arno Knapen, die deze wedstrijd vanaf de kant moest bekijken vanwege een schorsing. De thuisploeg leek een droomstart mee te maken toen Herbert Beldman al na vier minuten via de linkerkant van het veld iets over de middenlijn een vrije doortocht kreeg richting het LSV-doel. Beldman, die naar zo leek ging nadenken over hoe de bal achter de doel man te krijgen, iets wat vaak dodelijk is voor een spits, trachtte de keeper buitenom te passeren. De keeper reageerde hier adequaat op en tikte de bal van de linker van Beldman en in de re bound wist deze ook geen doel te treffen. Kansen waren er ook nog voor Erik van Beek en Mark Nijland, vooral Van Beek had de 1-0 op de schoen, maar zijn in zet miste precisie. LSV dat, zo zei men zelf ach teraf, met de angst in de schoenen naar Holten was afgereisd kreeg in middels in de gaten dat het wel eens voor een stuntje kon gaan zorgen gezien de slappe instel ling bij een groot deel van de Holtense ploeg. Duels werden verloren, er werd niet gepraat on derling en de beleving was niet zoals we van Holten gewend zijn. De 0-1 kwam gezien deze feiten dan ook niet als een verrassing, wel ge zien de kansen want het was de eerste keer dat de gasten voor het doel kwa men. Eerst werd er verkeerd "gestapt" in de Holtense defensie en daarna werd er te laat ingegrepen toen de bal over de linkerflank werd voorgegeven en de 0-1 achter Koetsier werd ingetikt. Hierna bleek Hollen met bij machte de wedstrijd weer naar haar hand te zetten, wel was er meer balbezit, maar de kansen waren via de counter voor de bezoekers. Tien minuten voor de thee werd het dan ook 0-2. na dat op het middenveld te veel ruimte werd wegge geven, werd een voorzet van rechts prachtig bin- nengekopt over de Hol tense doelman. Tien mi nuten later leek LSV de wedstrijd helemaal op slot te doen toen een knal vanaf dertig meter on houdbaar in de rechter benedenhoek verdween. 0-3 achter bij rust; een score die natuurlijk ver beneden elk niveau is, dit is de ploeg dan ook dui delijk gemaakt in de rust door de technische lei ding. Na rust was Holten toch niet in staat om snel te gen te scoren, maar wist het wel de counters van Lonneker onschadelijk te maken, trainer Bonen- schansker bracht extra spits Laurens-Jan Stam in het veld voor Thomas Lemstra. Vijfentwintig minuten voor tijd was de eerste grote kans in de tweede helft voor Holten daar, maar Freek Knapen wist de bal niet in het doel te krijgen. Vlak na dit moment was het wel raak na een goede actie van wederom Knapen kwam de bal voor de voeten van invaller Stam, die de bal droog in de lange hoek schoot. Het geloof keerde terug bij Holten en er werd op portunistisch en risicovol aangevallen, hetgeen een kwartier voor tijd in de 2- 3 resulteerde, via ander maal een schuiver van Stam op aangeven van Nijland. En waar iedereen nog eens op zijn puntje van zijn stoel ging zitten voor een "Holtens kwartier tje". bleef het bij 2-3, on danks grote kansen voor Van Beek en Knapen, en kreeg Holten vlak voor tijd zelfs de genadeklap. Een bal in het vijfmeter- gebied van Holten werd na twijfelen van Koetsier niet weggewerkt en ver dween op schlemielige wijze achter de doelman. Het va banque dat Holten toen ging spelen leidde tot een legio aan counters van L.S.V., Koetsier red de nog een aantal keren knap maar kon niet voor komen dat de 2-5 ook nog op het scorebord, in dien deze het zou doen, genoteerd moest worden. Drie minuten later werd Holten uit haar lijden verlost door scheidsrech ter Hondelink toen deze voor de laatste maal floot, een blamage was een feit en laten we ho pen dat in de toekomst Holten de rollen weer weet om te draaien. Tijdens dit weekend wer den er ook nog prijzen be haald in I leeten. Laura Tijhaar werd met Kadanza eerste in de cat. C klasse B, judith van der Meulcn werd in de cat. E klasse B vierde met Excellent en Petric de Jong wist met Charles beslag te leggen op de derde prijs in de klasse KI. Holten - Voor twee le den van ponyclub de Bergruitertjes was het afgelopen weekend bij zonder spannend. Zij mochten meedoen aan de Nederlandse kam pioenschappen indoor- springen in Ermelo. Klsbcth Deijk startte om 9.00 uur met Polly. Helaas door een toutje net niet snel genoeg voor de titel, maar wel foutloos, moest zij genoegen nemen met de tweede prijs, reserve- kampioen. De volgende start was voor Marjet Drost met Khadi Boy. De toeschouwers die meege gaan waren zagen hoe zij met haar ponv een aantal fouten maakte, zo moest het dus niet. De laatste kans was opnieuw voor Marjet Drost, zij moest nog starten met King Ka danz. Deze keer was het

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9