Onderzoeken naar parkeren in centrum 'Taak Milieuraad is om alert te zijn als er iets gebeurt' Me u, 3,91 Holtens Nieuwsblad Zeer geslaagde toneeluitvoering van COC Eier kuul'n bij start seizoen Dondertman Van Beek en Koetsier, nieuwe leden Milieuraad Handhaven rookverbod binnen gemeentehuis .1 m Weekendweer U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Compleet vernieuwde opzet festiviteiten Koninginnedag Bosschool krijgt zitbank van Gert-Jan van 't Holt Discussiegroep over Holten 'Bouw Je eigen auto' met de ME TF Helende handen Tijdelijke oversteekplaats Presentatie Adriaan van Dis Donderdag 14 maart 2002 Fax:0548 -366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40,42 Losse nummers 0,87 Pagina 3 Pagina 5 Naast de winkel Dame van Limburg wordt een tweede hands kledingbeurs gehou den. Pagina 5 De boakenbouwers van Hol- terbroek zijn druk bezig om de mooiste paasbult te gaan maken. Af en toe of geregeld zon. Vrij dag, zaterdag en zondag overdag wolkenvelden afgewisseld door opklaringen en zon. Kans op een enkele bui. Vrijdag eerst nog een schrale, matige tot vrij krachtige oosten wind. Zaterdag en zon dag draait de wind meer naar zuidoostelijke richting en wordt er wat zachtere lucht aange voerd. Temperaturen zo'n 9.0 tot 13.0 graden. In de nachten rond 2.0 tot 3.0 graden. Espelo - Schoolleider Gert- Jan van 't Holt heeft bij z'n af scheid de Bosschool een nieu we houten bank geschonken. De poten daarvan zijn uitge sneden eekhoorns. Heel erg toepasselijk, want dit bosdier wordt gebruikt als logo van de school. Gert-Jan vroeg geld als afscheidscadeau. Hiervan heeft hij de bank bekostigd. Na 38 jaar en 6 maanden te hebben gewerkt, stopt Gert- Jan van 't Holt ermee. Hij is in Holten begonnen aan de Dorpsschool. Daarna zette hij de Haarschüül op poten en als laatste zorgde hij ervoor dat de Bosschool op het huidig ni veau is gekomen. Marcel Veldkamp uit Lutten- berg zal zijn werkzaamheden bij de school in Espelo over- nemen. 'Hij zit ook in een bandje, houdt zich bezig met het Luttenbergs Feest en bij het 4 en 5 mei Comité in Lut- tenberg. Wat dat betreft is Marcel uit hetzelfde hout ge sneden als ik', geeft Gert-Jan aan. Hij ziet in hem dan ook een goede opvolger, die zich goed zal gaan thuis voelen binnen de Espelose gemeen schap. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Kinderboerderij Don dertman verzorgt zondag 24 maart (Palmzondag) een gezelli ge spelmiddag voor de jeugd. De eerste van het seizoen, dat offi cieel op 1 april (Tweede Paas dag) van start gaat. Op het terrein aan de Meester Bosweg is een puzzeltocht uit gezet met naast leerzame ook vermakelijke opdrachten, zoals eieren gooien (eier kuul'n). Voor het bescheiden bedrag van 0,50 euro is een deelnameformulier verkrijgbaar bij de kassa. Aan het eind van de middag is er voor de winnaars in de verschil lende leeftijdscategorieën een prijs. Ook aan de allerkleinsten is gedacht: voor hen is er pop penkast in het Speelhonk naast de expositieruimte. De aan vangstijden (13.45 uur, 14.45 uur, 15.45 uur) worden aangege ven op de kinderboerderij. Met het oog op de komende Paasda gen maakt onder andere ook de Paashaas zijn opwachting op het terrein en heeft voor iedere be zoeker wat lekkers. De spelmid dag duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Op dit moment is de kinder boerderij nog enkel op woens dag-, zaterdag- en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Vanaf 1 april is de poort weer ie dere middag geopend. Als lezer van liet Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan ccn ander door! Adres: i Woonplaats: BON: Geeft op als abonnee voor het GcbnA.kahmmor, HoItcm Nimwsbhd: het opgeven van ccn nieuwe abonnee I Dhr./mevr.: W Adres: Dj Woonplaats: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad D €41,85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0.87) Holten - Er komt een nieuwe opzet voor de activiteiten tij dens Koninginnedag. De festi viteiten duren 30 april van 10.00 tot 22.00 uur en spelen zich af op Smidsbelt, Dorps straat en Kalfstermansweide. 'Iedereen kan een uurtje langer uitslapen, want de aubade be gint deze keer pas om 10.00 uur', lacht Magriet Hanewin- kel van Stichting Viering Na tionale Feestdagen. Daarna volgen de activiteiten elkaar op. 'Op de Dorpsstraat wordt een oranjebrunch gehouden, terwijl er een terras komt op Smidsbelt', legt Fons Akker mans uit. 'Op het bordes van het gemeentehuis wordt kara oke gehouden, terwijl de hore ca zorgt voor versnaperingen. 'De rommelmarkt komt hier door te vervallen', benadrukt Magriet. 'De jaarlijkse fiets tocht en het toneel voor be jaarden gaan wel door.' Dit laatste is in handen van OCH. De verenigingenmarkt wordt verschoven naar de middag op Kalfstermansweide. Het oran je terras verplaatst zich 's mid dags naar de weide, zodat het feest daar door kan gaan. Hier zal muziek aanwezig zijn en attracties voor jong en oud. 'Ook zal -er een spel worden gespeeld', geeft Margriet aan. Fons: 'Dit is zeer geschikt voor de vriendenclubjes om aan mee te doen,' De HMV zal wel een taptoe houden. WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze advertentie op pag. 2 Oudheidkamer Hoolt'n heeft het eerste exemplaar uitge reikt van het boek over boer derijnamen in Holten. Holten - De gemeenteraad komt vrijdag 15 maart vanaf 10.00 uur bijeen voor de behandeling van de begroting 2002. Inmiddels hebben burgemeester en wet houders gereageerd op de visies van de plaatselijke politieke par tijen. Morgen wordt de discussie voortgezet in het gemeentehuis in Rijssen. Hieronder een greep uit de vele items. De SGP-ff actie vroeg of het col lege de beslissing om de ge meentelijke informatiepagina te publiceren in het Holtens Nieuwsblad./ Zakengids en De Driehoek wil herzien. De SGP zag liever dat de publicatie naar het Rijssens Nieuwsblad zou gaan. Burgemeester J.A.H. Lo- nink geeft aan dat in eerste in stantie een contract met Wege ner aangegaan werd voor vijf jaar. maar dat op basis van ge sprekken die gevoerd zijn met het Rijssens Nieuwsblad en on dernemers besloten is om een driejarig contract met Wegener te sluiten. Daarna vindt een eva luatie plaats waarbij ook geke ken wordt naar de mogelijkheid om in eigen beheer een gemeen telijke informatiepagina op te zetten. Meerdere fracties plaatsten kriti sche kanttekeningen bij de par- keerstudie, die het college in Holten wilde laten uitvoeren. Het college heeft de kritiek ter harte genomen. Er wordt een start gemaakt met het aanbren gen van verwijzingen naar par keerplaatsen. Vervolgens komt het college zelf met een eerste aanzet tot het parkeerbeleid voor de kern Holten en maakt daarbij gebruik van de al beschikbare onderzoeksgegevens. De ko mende tijd wordt echter een aan tal onderzoeken gestart die ook te maken heeft met parkeren. Bijvoorbeeld de structuurvisie voor het dorpscentrum van Hol ten waarin naast winkelen ook wonen en werken een rol spelen. En een beleidsnota recreatie en toerisme waaraan parkeervoor zieningen gekoppeld kunnen worden. Lees verderop pagina 9. Kandelaar - De Christelijke Ontspanningsclub Holten (COC) heeft vorige week vrijdag en zaterdag het stuk De Binder van het Darp op de planken gebracht. Volgens Joke Paalman een blijspel in het dialect. 'Het is alweer jaren geleden toen we voor het laatste een stuk in het dialect hebben gebracht.' Volgens haar was er veel vraag naar om het een keer te doen en dat was een schot in de roos. Er werd veel gelachen en de zaal zat beide dagen zo goed als vol. Er waren dan ook veelvuldig hilarische momenten. Of COC volgend jaar weer een stuk in het dialect brengt, is nog niet bekend. (Foto: Johan Bolink) Holten - Wie Internetaanslui ting heeft kan sinds kort een gratis abonnement nemen op de e-mailgroep Holten. Hier mee kunnen leden met elkaar discussiëren over onderwerpen die Holtenaren bezighouden. Door een leeg e-mailtje te sturen naar holten-subscribe@yahoog- roups.com wordt een gratis lid maatschap aangemaakt. Als bevestiging ontvangt de ver stuurder een e-mail van Yahoo! welke moet worden teruggestuurd door op de reply-knop te klikken zonder iets te veranderen. Berichten naar de groep worden verstuurd naar het e-mailadres: holten@yahoogroups.com. Iedereen die zich heeft aangemeld krijgt dan een kopie van dat mail- tje in zijn of haar pos wak. Zo ontstaat er een soort gespreks groep voor en door Holtenaren. bezoeken de waterzuivering aan de Schipbeek, of de gemeente- werf Holten in combinatie met camping De Holterberg. 'Deze camping ligt in een waterwinge bied en moet omgaan met stren ge milieueisen.' Hoeveel Holten- se basisscholen hieraan mee doen is nog niet bekend. 'Bin nenkort wordt er geïnventari seerd en de reacties zijn positief. In Rijssen doen ze dit al langer en de scholen daar nemen het gewoon op in hun jaarrooster.' Koetsier en Van Beek kunnen zich prima vinden in de activi teiten die de Milieuraad organi seert voor de basischolen. 'Het is een goede zaak om juist kinde ren besef bij te brengen ten aan zien van milieu en natuur.' Lees verderop pagina 4. Holten - Burgemeester en wet houders stemmen in met het ver zoek van mevrouw Mulder om voetgangersoversteekplaatsen aan te leggen in de Dorpsstraat en Larenseweg. Het gebeurt op tijdelijke basis, want de kruising Dorpsstraat. Larenseweg en Stationsstraat wordt nader uitgewerkt in het Verkeersstructuurplan Holten en eventuele voetgangersoversteek plaatsen rond die kruising wor den dan definitief geregeld. SG Waerdenborch - Schrijver en tv-presentator Adriaan van Dis (55) geeft donderdag 14 maart om 20.00 uur in de aula van scholengemeenschap De Waer denborch een lezing over eigen werk en leven. Van Dis is in het kader van de Boekenweek uitgenodigd door de openbare bibliotheek in Hol ten in samenwerking met de Stichting Kunst en Cultuur Hol ten. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de bibliotheek en 's avonds aan de zaal. De en treeprijs bedraagt 9 euro, maar donateurs van K en C en leden van de bibliotheek betalen 6 eu ro. Scholieren hebben toegang voor 4,50 euro en houders van een K en C-passepartout betalen slechts 2 euro. De Ondernemingsraad wil dat de hand gehouden wordt aan het rookverbod in het gemeentehuis. Er mag alleen gerookt worden in de gedoogruimte, nu nog op de eerste verdieping. Er zijn plan nen om die rookgedoogruimte naar de kelder van het stadhuis te verplaatsen. Met name tijdens de pauzes en schorsingen van commissie- en raadsvergaderingen wordt een sigaretje of een sigaartje opge stoken. Dat gebeurt vooral in de bovenhal. En die ruimte hoort toch echt bij de openbare ruimte waarin niet gerookt mag wor den. Freek Nieuwenhuis, advi seur van de Ondernemingsraad, benadrukt namens dit orgaan dat het afgelopen moet zijn met het verspreiden van rookwolken door het stadhuis. Lees verderop pagina 3. Holten - De Milieuraad Rijssen en Holten kent sinds vorig jaar twee leden uit Holten. Het zijn Anton van Beek, die inmiddels een jaar in de Milieuraad zit, en Herman Koetsier, die vanaf au gustus daarin deelneemt. Beiden zijn al langer betrokken bij natuur en milieu. Koetsier zit ook in het bestuur van 1VN Mar- kelo en zet zich in voor het op schonen van heide door de jeugd. Van Beek is betrokken bij IVN Nijverdal en volgde een na- tuurgidsencursus. 'Via die na- tuurgidsencursus kwam ik in contact met Wim Ligterink van de Milieuraad in Rijssen. Na de gemeentelijke herindeling vroeg hij of deelname in de gemeente lijke Milieuraad niet iets voor mij was,' vertelt Van Beek. Via hem raakte ook Koetsier betrok ken bij dit werk. De Milieuraad Rijssen en Holten telt acht leden, die allemaal op persoonlijke titel zitting hebben. Van die acht komen er nu twee uit Holten. 'Er zou nog best ie mand uit Holten bij kunnen. Ie mand die zich betrokken voelt bij natuur en milieu. Een vrouw bijvoorbeeld, want vrouwen zit ten in de Milieuraad nog niet.' De Milieuraad houdt zich bezig met educatie aan leerlingen van basisscholen en geeft adviezen veel op het educatieve vlak en proberen daar de basisscholen bij in te Van Beek en Koetsier: 'We doen schakelen.' (Foto: Johan Bolink) aan het gemeentebestuur. 'We doen veel op het educatieve vlak en proberen daar de basisscho len bij in te schakelen. In Rijssen gebeurt dat al langer, voor Hol ten is dat nieuw. Zo wordt om de twee jaar een expositie gehou den voor leerlingen van de ba sisscholen. Vorig jaar was dat Herfstverschijnselen en ook Holtense leerlingen hebben die expositie bezocht.' Momenteel zetten Van Beek en Koelsier zich in voor hel promo ten van het gebruik van leskisten op dc basisscholen. Die leskis ten, die over verschillende na- tuurthema's gaan, zijn beschik baar gesteld door de provincie. De basisscholen kunnen zo'n leskist voor een bepaalde perio de aanvragen. De scholen heb ben van de Milieuraad een bro chure gekregen waarin de ver schillende leskisten staan ver meld. 'De Holterenk heeft bij voorbeeld de leskist bodemdier tjes. Dat is een hele leuke kist, met loepjes, naamzoeklijsten, lampjes, schepjes, etcetera.' Van Beek en Koetsier zorgen ervoor dat de aangevraagde leskisten bij de goede school komen en vandaar ook weer worden opge haald. Daarnaast organiseert de Mi lieuraad elk jaar een drieluik voor de basisscholen. Dit jaar wordt dat gehouden op 23 april. Leerlingen van de groepen 7 of 8 gaan die dag op excursie en

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1