Wielerseizoen begint met Omloop Holten Handbalheren winnen 'Raadsbesluiten mogen geen beletsel zijn voor zondagsport' Seino Voortman hoogste na drie dartwedstrijden SGP en Christenunie blijven tegen zondagsopening Resultaten SV Holten Themabijeenkomsten voor ouders van jonge kinderen Medewerkers Blauw Wit NBvP Espelo Blauw Wit speelt thuis Uitslagen handbal Uitslagen Eendracht Perron 0 straks Kampioen? Trainer gezocht Crosscompetitie MAC Voorjaarsrit uitgesteld door te nat endurocircuit DONDERDAG 28 FEBRUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Voorwaarts F2 - Holten F2 Met drie nieuwe spelers in de basis trad Holten aan tegen een gelijkwaardige tegenstander. Toch was Holten wat schot- vaardiger. Tom, Thijs en Jur- gen speelden hun eerste com petitiewedstrijd voor F2 en dit ging ze bijzonder goed af. De oudgedienden Rick, Koen en Djemi zorgden voor de doel punten. Met een goed gevoel en via een kortere weg gingen we weer richting Holten. Eind stand 3-6. Enter F1 - Holten F11 -1 Op uitnodiging van Enter heb ben de jongens een echte licht- wedstrijd mogen spelen op het hoofdveld. Holten had de ge hele wedstrijd de overhand, echter het was Enter die beter met de kansen omging. Enter kwam in de tweede helft op voorsprong en uiteindelijke was hel Niek die Holten in de laatste minuten met veel geluk een gelijkspel bezorgde. Het was een heel leuke wedstrijd. Eindstand 1-1. Witkampers F3 - Holten F1 De Witkampers F1 bleek niet aanwezig te zijn. Het team werkte een selectietraining af. Witkampers F3 was wel be schikbaar dus werd daar tegen gespeeld. Dat er duidelijk ni veauverschil was, bleek snel. Holten stond al gauw voor met 0-2, alle twee door Niek. Hier na scoorde Jur en vervolgens Bart 0-4. De tweede helft dachten de jongens er iets te gemakkelijk over, zo dat de Witkampers tweemaal scoor de. Niek, Bart, Rik en Jur zorgde uiteindelijk voor de eindstand 2-8. Holten F1 - Omhoog F1 Na twee tegenstanders die dui delijk iets minder waren, moesten Flolten nu tegen Om hoog Fl. Het was een mooie gelijkopgaande strijd. Er werd van beide kanten zeer ver zorgd voetbal gespeeld. Voor Omhoog was de eerste goal. direct daarna door goed sa menspel scoorde Niek de ge lijkmaker. In de tweede hel ft kwam Omhoog met een fraai afstand schot op 1-2. Ondanks het verlies was het een zeer mooie wedstrijd. Eindstand 1- 2. Holten Al - Wijhe Al De laatste zaterdag in januari betekende voor Holten Al de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar. Waar vaak rustig kan worden begonnen met een oe fenduel moest A1 nu meteen aan de bak tegen Wijhe. Een van de hoger geklasseerde te genstanders in de competitie. De laatste wedstrijd voor de winterstop was eveneens tegen Wijhe. In Wijhe werd krap ge wonnen met 1-0. Wijhe. met een gewonnen bekerduel in de benen, was dus een gemoti veerde tegenstander. Op een winderig Meermanskamp kwam Holten goed uit de start blokken. Met een aantal goede combinaties werd direct de aanval gezocht. Een van deze aanvallen wist Maarten, na een goede combinatie met Mark en Ruud, uit een moeilijke hoek knap af te ronden. Met de 1-0- voorsprong in het achterhoofd bleef Holten goed voetballen. Echter een domme reactie (na trappen) van Maarten leverde hem een rode kaart op. Hier mee benadeelde hij het hele team dat ruim een uur met tien man de 1-0-voorsprong moest zien te verdedigen. Remon wist echter uit een counter bin nen dertig seconden na de rode kaart de voorsprong zelfs te verdubbelen. Hierdoor kon ie dereen iets meer opgelucht ademhalen. Door niet scherp genoeg te verdedigen achterin, bleef Wijhe gevaarlijk. Uit een snelle aanval wisten ze zelfs vlak voor rust de 2-1 te scoren. Hoewel Wijhe hierna de druk opvoerde, wisten de roodzwar ten met een voorsprong te gaan rusten. Na enkele tacti sche omzettingen werd er na de rust meer snelheid aan de verdediging toegevoegd. Iets wat gezien de stormachtige wind op het sportpark geen overbodige luxe was. Hoewel goed voetbal in deze weersom standigheden niet mogelijk was, bleven beide teams met zeer veel inzet spelen. Beide ploegen wisten in de tweede helft een aantal kansen te creë ren, echter geen van de spitsen was succesvol. Met deze over winning blijft Holten vast op de tweede plaats, op respecta bele afstand van koploper Go Ahead. Doo'r zelf met de ge toonde inzet te blijven voetbal len en winnen staat Al klaar om direct te kunnen profiteren van eventuele Deventer mis stappen. Eindstand 2-1 Bahnhof - De derde wedstrijd om het Gouden Keun werd zondag 24 februari gehouden. Deze wedstrijd werd gehouden bij Bierlokal am Bahnhof. In de eerste kruisfinale wonnen Seino Voortman en Tippie met 2-1 van Robin Koning en Rik Paalman. In de tweede kruisfinale waren Marco van Menum en Torsten Wartjen met 2-0 te sterk voor Jopie Arfman en Marcel Wartjen. Om de derde en vierde plaats wonnen Robin en Rik met 3-1 van Jopie en Marcel.In een hoogstaande fina le wisten Seino en Tippie met 4-2 te winnen van Marco en Torsten. Met name de finish van Tippie in de laatste leg zorgde voor veel hi lariteit.In de finale van de verliezersronde wonnen Erik Bosman en Bert Blaauw met 3-1 van Arjan Pinkert en Bert Paalman.Na drie wedstrijddagen staat Seino Voortman met zes punten bovenaan. Hij heeft een punt voorsprong op Robin Koning. De laatste en dus fina le wordt gespeeld op: 24 maart 2002 in 't Klavier. De regionale Carintdienst Jeugdgezondheidszorg houdt regelmatig cursussen en themabijeenkomsten voor ouders van baby's en peu ters. Alle bijeenkomsten .worden geleid door verpleegkundigen die gespecialiseerd zijn in Ouder- en Kindzorg. Naast het overbrengen van boeiende achtergrondinformatie over de ontwikkelingsfase van het kind en nuttige tips over verzorging en opvoeding zijn de thema bijeenkomsten vooral bedoeld om ervaringen uit te wisselen met an dere ouders. De Jeugdgezondheidszorg biedt de cursussen en thema bijeenkomsten aan als aanvulling op de dienstverlening van het con sultatiebureau. Tijdens de bijeenkomst over peuters gesproken, bedoeld voor ou ders van kinderen van ca. 1,5 jaar, wordt uitgebreid ingegaan op de snelle ontwikkelingen die het kind op deze leeftijd doormaakt. Voorbeelden van onderwerpen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld het eigen willetje van de peuter, zindelijkheid, gezonde voeding, sla pen en veiligheid. Ouders kunnen zelf ook thema's aandragen. Telefonische opgave: belangstellenden kunnen zich vooraf telefo nisch opgeven via telefoonnummer: (074) 367 7000. Kosten: De kosten voor deelname bedragen 1. 50 euro per persoon. Vletgoor - De activiteitencom missie van Blauw Wit hield af gelopen zaterdagavond de jaar lijkse medewerkersavond voor de vrijwilligers van de vereni ging. Vele bezoekers hadden ge hoor gegeven aan de oproep om het thema in praktijk te brengen. De avond stond in het teken van de maffia. Een thema waar veel mensen wel iets mee konden. De organisatie had het bijzonder moeilijk om een keuze te maken wie het origineelst voor de dag kwam. Dirk Jan Schuppert en Esther Spijker kwamen als win naars uit de bus. Enkele speeltafels met onder meer Black Jack hielden de be zoekers ook op een andere ma nier bezig dan alleen een gezel lig samenzijn. De achtergrond muziek viel in goede aarde, maar de topper van de avond vonden de deelnemers het door vrijwilligers klaargemaakte buffet. Voorheen maakten deze dames deel uit van de kantine commissie. Tegenwoordig on dersteunen zij bij vele activitei ten. Het buffet, natuurlijk in Ita liaanse stijl, lieten de vrijwilli gers zich goed smaken. Toen na derhand ook nog een ijstafel ge serveerd werd, bleek weer eens hoeveel kwaliteiten de makers bezitten. De vrijwilligersavond werd voor en door vrijwilligers verzorgd, terwijl andere leden van de vereniging deze avond als vrijwilliger voor de catering zorgden. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu Espelo hebben 25 februari hun bijeenkomst gehouden. Uitgeno digd was Ter Harmsel met een diaserie over diepzeeduiken. Hij vertelde over zijn duikersuit rusting en over het onderwater leven rond de Maledieven. De volgende bijeenkomst is op 25 maart met een paastafel. Uit genodigd is Ingrid Wibbelink. Vletgoor - Blauw Wit speelt za terdag thuis tegen EGW uit Gelselaar. Na een week rust wegens de af gelasting van het programma van vorige week, staat nu de thuiswedstrijd tegen het laagge klasseerde EGW op de rol. De ze ploeg maakte het Blauw Wit destijds nog aardig lastig. De eerste wedstrijd van het sei zoen eindigde in 3-5 voor de Holtenaren. Een mooie 0-3- voorsprong werd na rust wegge geven. maar in het laatste kwar tier werd toch nog de zege bin nengehaald. Indien de wedstrijd zaterdag doorgaat zal na afloop Gerald Jansen worden gehuldigd voor 250 wedstrijden. De wedstrijd begint zoals om 14.30 uur en staat onder leiding van J. Schwarte. Meisjes C won haar eerste wed strijd. Uit tegen Zwolle leidde men bij rust al verdiend met 3-5. Deze keer ging het ook na rust goed en werd met 6-8 de eerste zege van dit nieuwe team een feit. Een verdiend resultaat na veel uren trainen in dit seizoen. Het D-team speelde ook tegen Zwolle en deed dat uitstekend. Bij rust leidde Holten al met 6-9. Daarna ging men goed door waardoor 9-16 de eindstand werd. Kalfstermansweide - Uitslagen schietvereniging De Eendracht. Geweer Klasse A: 1. W. Polman 169; 2. J.A. Paalman 166; 3. F. Hoes 158; 4. G.J. van Aefst 147 Klasse B: 1. M. Aanstoot 155: 2. D. Vincent 144: 3. D. Tiekink 120: KlasseC: 1. J. Sluiter 117; 2. E. Hulsman 84. Opgelegd 55+: 1. A. Paalman 179; 2. D. Jansen 169; 3. J. Nij- endijk 167: 4. A. Pekkeriet 161: 5. E. Struik 159; 6. E. Dene kamp 158 Pistool: 1. H. Nekkers 174; 2. H. Paalman 168; 3. A. Schuppert 158; 4. G. Haverslag 157. Vuurbuks: 1. D. Overmeen 87; 2. H. Bakker 51. Dartclub Perron 0 heeft met 7-2 gewonnen van de nummer twee: STH. Het kampioenschap voor de Holtense dartclub is nu bijna verzekerd. Markelo - Door veranderende werkomstandigheden die op korte termijn plaatsvinden is trainer/ coach Erik Regterschot gedwongen om aan het eind van dit seizoen afscheid te nemen van de SV Markvogels. De SV Markvogels is geïnteres seerd in jonge aankomende trai ners, tweede trainers of jeugd trainers die graag op eigen be nen willen staan. Het werkklimaat voor een trai ner; coach is bij de SV Markvo gels uitstekend. De selectie is jong en biedt vele mogelijkhe den en de trainer kan zijn eigen ideeën naar wens invullen. Contactpersoon is John Kurvers telefoon 0547 - 361854. Stefan en Chantal Pekkeriet heb ben afgelopen zaterdag 23 fe bruari deelgenomen aan de der de wedstrijd van de Vechtstreek Crosscompetitie in Rheeze (bij Hardenberg). Onder zeer slechte weersom standigheden (regen, sneeuw en harde wind) hebben ze de af stand van 1 kilometer tot een goed resultaat weten te volbren gen. Stefan liep in de catogorie 9 tot en met 11 jaar en werd in een prachtige tijd van 3.23 min eer ste. Chantal liep in de catogorie 6 tot en met 8 jaar en werd met een tijd van 4.02 minuten tweede. In totaal werd Stefan met twee eer ste plaatsen eerste in zijn cato gorie en Chantal werd met een eerste en een tweede plaats ook eerste in haar catogorie. Beiden gingen dan ook met een mooie beker naar huis. Holten - De 56ste MAC - Vooqaarsrit is verplaatst van zaterdag 2 naar zaterdag 16 maart. Door de vele regen van de afgelopen dagen, heeft MAC de Holterberg besloten deze enduro uit te stellen. Er zijn intussen al ruim 170 inschrijvingen binnen en men verwacht dat dit aantal be hoorlijk zal gaan toenemen, met name door de eendagli- centiehouders die op de wed strijddag zelf nog kunnen in schrijven. Onder de deelne mers zijn bijna alle Neder landse endurotoppers en met enkele inschrijvingen uit Duitsland krijgt het evene ment zelfs een internationaal tintje. De rit telt mee voor het Open Nederlands Kampioen schap Enduro 2002. Ook van de MAC de Holterberg zullen diverse leden aan de start ver schijnen. Onder andere de Ne derlandse Kampioenen van 2001 Erik Davids, Frank Is- fordink en Gerrit Geerling. Maar ook mannen als Allan Davids, Wim Hendriks, Geert Snellenberg, Gerrit Schreurs en Henk Spenkelink. Mossink - In de zaalcompetitie wonnen afgelopen weekeinde beide handbalherenteams hun wedstrijden. Heren 1 speelde te gen het altijd stugge VÏOS 2 uit Beltrum. Tot de rust gaven beide teams elkaar weinig toe en stond er een terechte gelijke stand bij rust op het scorebord: 7-7. Daarna werd Holten sterker en wist het een kleine voorsprong te nemen. Ook verdedigend gaf Holten minder weg. Een aantal kansrij ke breaks werd echter niet goed afgerond. Toch wist Holten met 16-13 te winnen cn blijft het in de race om de vierde plaats in de poule. Heren 2 won van CVO 2 uit Vaassen. De Holtenaren hadden tot nu toe slechts twee wedstrij den gewonnen. Tegen CVO werd goed begonnen en leidde men al vlot met 6-3. Ook bij rust stond Holten voor, met 14-10. Daarna pakte Holten de zaken iets te gemakkelijk op waardoor'CVO weer terug kon komen. In een spannende slotfa se wist Holten met twee fraaie treffers de zege met 26-24 veilig te stellen. Dames 2 speelde een goede wedstrijd tegen Dijkoraad/ Kwiek 5, maar verzuimde beide punten in huis te houden. Bij rust stonden beide teams nog met 4-4 gelijk, maar daarna kwam Holten op een voor sprong. Toch wisten de gasten uit Raalte de stand met 8-8 se- lijk te trekken. Dames A had op papier weinig kans tegen het sterke Dalfsen. Ook in de wed strijd bleek dat de gasten op alle fronten sterker waren. Holten verloor ondanks goede inzet kansloos met 8-23. Meisjes B1 wist tegen Boerhof/ Heeten eerst een kleine voor sprong (5-3) te nemen. Na rust speelde Holten goed en werd de voorsprong uitgebouwd tot 9-4. Daarna miste Holten drie straf- worpen. Heeten kwam daardoor nog terug, maar veder dan de 12- 11 winst voor Holten liet men het niet komen. Meisjes B2 verloor opnieuw met een zeer kleine nederlaag. Over- wetering was net iets te sterk en won thuis met 6-5. Wielervereniging Holten opent zondag 3 maart het wegseizoen met het houden van de Omloop van Holten. Holten - Wielervereniging Hol ten opent zondag 3 maart het wegseizoen met het houden van de Omloop van Holten. Het veldritseizoen zit erop en deze eerste korte toertocht op de weg over een lengte van 55 kilometer vormt een uitstekende gelegen heid weer te wennen aan de racefiets. Deze toertocht wordt ook ge noemd in het zogenaamde Toer fiets Evenementen Programma 2001, een kalender met zesdui zend fietstochten welke gratis aan alle leden van de NTFU (Nederlandse Toer Fiets Unie) wordt verstrekt. De fietsroute voert over rustige weggetjes in de glooiende omgeving tussen Hollen, Rijssen en Markelo. Zo liggen heuveltjes als de Marke- loseberg, Kattenberg, Apenberg, Schwarzwald en Rijsserberg op de route. Dit zijn weliswaar niet zulke stevige kuitenbijters, maar aan het begin van het wegsei zoen kunnen ook dergelijke ob stakels nog moeite genoeg kos ten. De mogelijk nog wat stram me spieren kunnen onderweg even tot rust komen bij café de Pot in Markelo. Dit is ongeveer halverwege de route. Start- en eindpunt van de Omloop van Holten is zoals gebruikelijk sporthal 't Mossink aan de Kei- zersweg. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 9.00 en 10.00 uur. Na af loop is er gelegenheid tot dou chen. Leden van de Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) betalen 1,50 euro bij deelname, overige deelnemers dienen 1 euro meer te betalen wegens een dagverze kering. Een herinnering is tegen een meerprijs van 3 euro beschikbaar. Voor meer informatie kan men contact opnemen met G. Pasman telefoon 0548 - 361011. Via www.wvholten.nl is op Internet uitgebreide informatie beschik baar. Vervolg van voorpagina Holten/ Rijssen - De SGP deed een dringend beroep op de raad om tegen de zondagopenstelling te stemmen. 'Mede gelet op de waarschuwingen van diverse Rijssense kerkgenootschappen, om een principieel en duidelijk nee te laten horen. In de bijbel staat dat men de zondag dient te heiligen,' aldus Slagman. De SGP was verder tegen bestuur lijke bevoegdheid voor de te vormen sportraad. 'Dit omdat dan beleidsbepalingen en invul lingen uit handen gegeven wor den, en dat kan voor de gemeen te nadelig zijn ten aanzien van andere beleidsterreinen.' Waardering voor de beide sport- commissies, voor wethouder J. Flim-Gerritsen en 'haar' ambte naren was er van het CDA. 'Sport verbroedert, wordt zo zeer actueel. In de sport geen cultuur verschillen, ging dat maar voor meer terreinen op,' aldus fractie voorzitter H. Dul. De grootst mogelijke meerderheid van de CD A-fractie stemde in met de voorgestelde verruimingstijden van de gemeentelijke sportac commodaties. 'Besluiten van een gemeenteraad mogen geen be letsel zijn voor sport of andere vormen van ontspanning op zon dag. Dat heeft de Raad van State uitgesproken. Dat feit en het feit dat het zwembad in Holten op zondag open is, brengt automa tisch mee dat openstelling in Rijssen op grond van de wet kan worden afgedwongen.' Dul wil de niet voorbijgaan aan de brie ven van de kerkgenootschappen en had er begrip voor dat over dit onderwerp in delen van de bevolking anders wordt gedacht. 'Wc verwachten"ook niet dat dit deel van de bevolking, dat bij deze kerkgenootschappen is aangesloten, de weg op zondag naar de sport zal zoeken. Door openstelling op zondag verplich ten we niemand om gebruik te maken van de voorzieningen. Als gekozen overheid hebben we echter ook verantwoordelijk heid ten opzichte van andersge- lovenden en andersdenkenden.' Ook Gemeentebelang ging ak koord met de collegevoorstellen, zowel het financiële gedeelte als de verruiming van openstelling. 'Wat voor de ene kern als nor male zaak wordt ervaren, is voor de andere kern een bittere pil,' aldus raadslid L. van Dijk, ver wijzend naar zowel de tariefs verhoging voor de Holtense ver enigingen als de zondagopen- stelling in Rijssen. Steun was er ook uit de hoek van de liberalen. 'Het is natuurlijk wel even slikken voor die cate gorie van onze inwoners die in de stad Rijssen jaar en dag hun wil wet heeft laten zijn en nu moet constateren dat er, mede dankzij de herindeling, een libe ralere wind waait,' aldus VVD- raadslid T. de Geest. Raadslid M. Tijhof-Zwijnenberg (PvdA) sprak van een goede Voetballen op zondag wordt niet overeenstemming. 'De PvdA is zeer tevreden dat hel advies van de sportcommissies onverkort overgenomen is. We hebben be- srboden. (Foto: Johan Bolink) gi ip voor principes, maar willen dat anderen die wel willen spor ten op zondag daarvoor de gele genheid hebben.' En daarmee waren de kaarten geschud. De harmonisatie van de sport in de gemeente is een feit.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9