Beuseberg gaat voor hoofdprijs hoogste en mooiste poasboaken Veel aandacht voor digitaal in nieuwe winkel Foto Ten Velde SÉ2 Informatiebijeenkomst Wildbeheereenheden Ingezonden Brieven Inbraak woning Erve Broekhuis Verdachte aangehouden Samenwerking huisartsen Vlooienmarkt Cursus EHBO bij ouderen DONDERDAG 28 FEBRUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Erve Broekhuis - Er werd dins dag 19 februari ingebroken in een woning aan de Erve Broek huis. De daders hebben de ach terdeur geforceerd waarna ze de woning binnen konden komen. Omdat in de woning het alarm afging hebben de daders kenne lijk eieren voor hun geld geko zen en zijn weggegaan zonder vermoedelijk iets mee te nemen. Holten - De politie heeft woens dag 20 februari een jongeman op het bureau ontboden die werd verdacht van diefstal van een mobiele telefoon van een mede leerlinge van de scholengemeen schap te Holten. De dader had de telefoon, die door de benadeelde op het schoolplein was verloren, ge vonden en vond het kennelijk niet de moeite de eigenaar te achterhalen of melding van de vondst te maken bij de school of de politie. Aangezien het hier om een min derjarige gaat zal de zaak via bu reau Halt worden afgedaan. Beuseberg - Druk is een vrien dengroepje uit de Beuseberg be zig met het verzamelen van hout. Aan de Russendijk bou wen ze namelijk aan een poas boaken. De paasvuren werden vorig jaar afgelast wegens de MKZ-crisis. Dit weerhoudt de Beusebergers er echter niet van zich nu volledig in te zetten om een mooie poasboaken te bou wen. 'We gaan zowel voor de hoogste als de mooiste', zegt Rik Markvoort zelfverzekerd. Daar om offerden de bouwers hun voorjaarsvakantie hiervoor op. Het begint er al wat op te lijken, maar er zal toch nog heel wat werk moeten worden verzet. Naast Rik, helpen Niels Schutte, Hans Coster, Frank Agterkamp, Richard Coster en Michiel Lan- deweert mee aan het hout verza melen en de opbouw van de bo aken. 'We mogen het hout hebben dat op het terrein van bungalowpark De Haspel ligt', vertelt Rik. Hier zijn ze dan de hele vakantie ook druk mee geweest dit hout te verzamelen. Er ligt behoorlijk wat op het bosrijke terrein, dat straks weer gereed wordt ge maakt voor het bouwen van nieuwe zomerhuisjes. Nu staan er nog enkele bouwvallen. Het weer zat de bouwers echter niet echt mee. Veel regen, waar door er op sommige momenten niet doorgewerkt kon worden. 'We hebben zelfs een dag geen hout verzameld. Het was veel te nat. Toen hebben we gootjes ge maakt, om het water af te kun nen laten voeren.' Voor de Beusebergse bouwers, allemaal in de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar, is het de eerste keer dat ze zelfstandig een poas boaken gaan maken. 'We hiel pen altijd wel mee', geeft Rik aan. Nu moeten ze het echter al leen doen. 'Met de vorige bou wers hebben we van tevoren ge sproken hoe we moesten begin nen. Verder kunnen we hen al tijd om raad vragen.' Dorpsstraat - De ruiten van het voormalige Fixet-pand aan de Dorpsstraat zijn ondertussen al dichtgeplakt met pakpapier. Binnen wordt druk gewerkt aan een metamorfose. Vanaf don derdag 21 maart zal namelijk Foto Ten Velde daar zijn deuren openen onder de naam Combi Actief in Beeld en Geluid. 'We zijn straks de tweede winkel in deze formule', licht eigenaar Jan-Herman ten Velde toe. 'De eerste wordt iets eerder geopend in Huizen. We zijn een pilot sto re.' Slaagt deze formule dan worden er landelijk zo'n vijftig van deze Combi Actief in Beeld winkels geopend. De winkel van Ten Velde zit nu zo'n zeventien jaar gevestigd op de huidige locatie aan de Dorps straat. 'Al drie jaar ben ik op zoek naar een groter pand in het centrum', geeft Jan-Herman aan. 'We zitten nu net buiten het cen trum.' Klanten die gericht iets willen kopen, weten de winkel wel te vinden. De zaak ligt ech ter niet in de normale winkelrou te, zodat maar weinig mensen gewoon een kijkje komen ne men en ter plekke beslissen om eventueel iets gaan kopen. Jan- FIerman is dan ook erg blij met deze nieuwe locatie. 'We zitten straks midden in het centrum. Mensen wippen straks veel eer der even binnen.' De winkel krijgt twee ingangen. Naast de huidige zij-ingang, wordt er ook aan de voorkant een entree gemaakt. 'Het pand zal zeer goed worden beveiligd. Vergelijkbaar met een juweliers zaak'. benadrukt hij. In de huidi ge zaak is al veelvuldig een snel- kraak gezet. Helemaal voorko men dat dit ook bij de nieuwe winkel gaat gebeuren, is echter onmogelijk. Wel wordt het ze heel erg moeilijk gemaakt. Midden in de zaak komt een ronde balie. Achterin komt het magazijn voor zowel de winkel in Holten als de andere locaties van Foto Ten Velde. Verder wordt er een ruimte gebruikt als fotostudio. 'Nu gebruiken we daar een garage voor. Niet echt een ideale oplossing', zegt Jan- Herman. 'De studio komt straks echt in de winkel zelf met ver schillende achtergronden voor het maken van foto's en een be tere werkklimaat.' Er komt een lijsten- en albumafdeling en een a la minuutservice voor het ma ken van passe-partouts. Voor in de winkel wordt het as sortiment uitgestald, waarbij de nadruk komt te liggen op moder ne technieken als digitale came ra's, computerrandapparatuur zoals scanners en printers, maar ook mp3-spelers en dvd-spelers. Verder worden er cd's en dvd's verkocht. 'Zelf opneembare dvd's zijn te verkrijgen, want we gaan ook dvd-recorders verko pen.' Het is dus veel digitaal wat de klok gaat slaan bij Foto Ten Vel de. 'We krijgen een geheel nieu we digitale afdeling', zegt hij dan ook. 'Zo komt er een specia le scan- en brandservice voor di gitale dragers.' Klanten kunnen hun foto's en volle digitale kaart jes bij Ten Velde langs komen brengen. De foto's worden dan keurig gebrand op en cd-rom. 'Ook doen we digitale fotobe werking en kunnen we foto's voorzien van een 'ouderwetse bruine kleur.' De digitale platen kunnen bij Ten Velde daarnaast worden afgedrukt op echt foto papier. Verder wordt er in de studio met digitale camera's gewerkt. Een groot voordeel, ook voor de klant volgens Jan-Herman: 'Klanten kunnen meteen zien of de foto goed is.' Hetzelfde geldt straks voor het maken van pas foto's. Ten Velde gaat hiermee een proef starten ook deze digi taal op te nemen. Het voormalige pand van Fixet is in totaal 500 vierkante meter groot. Foto Ten Velde zal hier 320 vierkante meter van gebrui ken. De rest wordt verhuurd om er andere winkel in te vestigen. Geachte heer Uijen, Wij wenden ons tot u daar u als woordvoerder optreedt namens de Huisartsen Groepspraktijk Holten en de Centrale Huisart senpost Salland. Het kan u niet ontgaan zijn hoeveel commotie uw huis-aan-huis-brief heeft te weeggebracht, met name in de Holtense leefgemeenschap. Gemeentebelang komt, zoals u weet, op voor de belangen van alle mensen binnen onze ge meentegrenzen en dus voor de Holtenaren, maar ook voor onze gasten, lees toeristen. Vooropgesteld, wij hebben alle begrip voor de door u geschetste problemen in de medische sec tor, maar wij maken ons uiter mate ongerust over een aantal aspecten en wel: - U maakt op geen enkele ma nier duidelijk dat u in alle situ aties kunt voldoen aan dezelfde eis van bereikbaarheid die aan de ambulance wordt gesteld. Dus ook als bijvoorbeeld twee of meer dringende huisbezoe ken tegelijkertijd nodig zijn en die kans is groter dan twee am bulances tegelijkertijd. Naar onze mening moet u daar iets Wat voor winkel dat gaat wor den is nog niet bekend. Naast een openingsactie, wordt aan doen. Bijvoorbeeld altijd een arts in Hollen op stand-by voor dergelijke noodgevallen. - Uw wijze van communiceren met uw patiënten is onder de maat. in plaats van een norma le brief met een adressering uit uw computerbestand kiest u een vorm die lijkt op de vele reclame-enveloppen die we re gelmatig met de folderposl ont vangen. De kans dat uw brief ongelezen in het oud-papier is verdwenen, is niet gering. Daarnaast was een kleine plat tegrond in uw folder geen overbodige luxe geweest. - De apothekerssituatie is vol strekt onduidelijk. - De gemeentegids geeft onjuis te informatie en dat had u moe ten voorzien. - Uw internetsite had best iets duidelijker kunnen zijn. Nu wordt slechts in een kleine let ter verwezen naar het woordje dienst. Uw reactie met belangstelling tegemoet ziende, Hoogachtend, drs. J. Soepnel Voorzitter Gemeentebelang Espelodijk 8, 7451 KS Holten de eerste twee maanden elke za terdag omgedoopt tot demodag. 'Onder meer wordt er dan uitleg gegeven over computerappara tuur van Hewlett Packard en vi- deobewerkingsapparatuur van Pinnacel.' Een andere verandering zijn de openingstijden. 'De winkel gaat voortaan al om 8.30 uur open en daarnaast zijn klanten ook tus sen de middag welkom', zegt de eigenaar. 'Donderdags zijn we geopend tot 21.00 uur en vrijdags tot 20.00 uur.' Jan-Herman gaat de eerste maanden kijken of de extra avondopening op vrijdag aans laat bij het publiek. Hij heeft er in ieder geval wel vertrouwen in. De winkel is die dagen dan net zolang open als de Albert Heijn aan de overkant. Ook boekhan del Fleusinkveld gaat meedoen aan deze extra avondopening. Wat er straks in de huidige win kel van Foto Ten Velde komt. blijft nog afwachten. 'Er zijn al enkele gegadigden langs ge weest, maar hieruit is nog niets serieus voortgekomen.' Vervolg van voorpagina Holten - Volgens Uijen en Van Couwelaar zorgt de aansluiting bij de CHS ervoor dat goede huisartsenzorg blijft behouden. Zou er worden afgezien van sa menwerking. dan kan dit in de nabije toekomst gaan inhouden dat er huisartsenzorg gaat ont breken. 'Juist ouderen hebben er baat bij dat goede huisartsenzorg blijft gehandhaafd. Dit kunnen we met behulp van de centrale post blijven garanderen', verze kert Van Couwelaar. 'Patiënten krijgen via de post of een des kundig advies via de telefoon of een consult op de post aangebo den. Mocht het nodig zijn, dan komt de visiterijdende huisarts langs.' Uijen: 'Het is inderdaad minder service om voor een con sult naar Deventer te moeten. Mensen kunnen met eigen ver voer, met vervoer van anderen uit de omgeving of per taxi naar de post gaan.' De kosten voor de taxi kunnen volgens hem wor den gedeclareerd bij de ziekte kostenverzekering. 'De kwaliteit blijft wel gewaarborgd en de zorg blijft behouden', benadruk ken de twee artsen. Intussen is met de ouderenbon den en wethouder J. Flim-Gerrit- sen gesproken over de plannen. Deze overleggen zijn volgens Uijen en Van Couwelaar zeer bevredigend verlopen. De Hol tense artsen blijven benadruk ken: 'De Centrale Huisartsenpost Salland is geen luxe maar nood zaak.' Holten loopt overigens niet voorop. Landelijk zijn er name lijk al zestig van dit soort posten. 'Minister Borst stimuleert de op richting ervan. Eind volgend jaar is 95 procent van Nederland aangesloten bij een centrale post' Bathmen - In Manege 't Ruiter kamp in Bathmen wordt 10 maart een grote vlooienmarkt gehouden. Op deze vlooienmarkt zijn tien tallen kramen met spulletjes uit grootmoeders tijd, zolderoprui mingen en leuke hebbedingetjes te vinden. Tevens is er aan de jeugd gedacht want er bevinden zich ook diverse leuke kinderat tracties op de vlooienmarkt. De markt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur en de manege 't Ruiterkamp ligt aan de Koeken- dijk 20 te Bathmen. Voor meer informatie kunt men contact opnemen met Rein An gelier. Telefonisch bereikbaar via 055-5428656 of 06- 29024095. Carint houdt een cursus EHBO bij ouderen. De cursus bestaat uit bijeenkomsten van 15.00 tot 17.30 uur en wordt gehouden in het gebouw van Carint aan de A. Jacobslaan 55 te Hengelo. De cursusdata zijn 2, 9 en 23 april 2002. De deelnamekosten be dragen 72,60 euro (bedrag inclu sief cursusmateriaal.) De cursus gaat alleen van start bij voldoen de deelname. De kans op ongevallen, ziekten en verwondingen neemt toe naarmate de leeftijd vordert. Steeds meer ouderen zullen va ker in aanraking komen met ziekten of aandoeningen die eer ste hulp behoeven, zoals bij voorbeeld een hersenbloeding of hartstilstand. Veel ouderen en mensen die professioneel met ouderen wer ken, kunnen zich onzeker voelen bij ongevallen, acute ziekte of aandoeningen waarbij ouderen betrokken zijn. Eveneens kan het voor een partner gewenst zijn direct te kunnen handelen wanneer de echtgenoot deskun dige hulp nodig heeft. Door eerste hulp bij ongevallen en goede zorg in de eeiste minu ten bij acute ziekten of aandoe ningen, kunnen ernstige gevol gen zoveel mogelijk beperkt blijven. In de cursus wordt onder andere aandacht besteed aan: typische ongevallen die te maken hebben met het (normale) verouderings proces; Veel voorkomende ongevallen zoals botbreuken, snijwonden, etc.; Acute aandoeningen die eerste hulp behoeven, zoals een her senbloeding of een hartstilstand: Het oefenen van onder andere reanimatietechniek; Medicijngebruik in het alge meen en medicijnvergiftiging in het bijzonder. Voor meer informatie en aan melding kan men bellen met het centrale telefoonnummer: 074- 367 71 75. Open Huis hondensalon del Prado Zwartepad - Hondensalon del Prado aan het Zwaxtepad houdt za terdag 2 maart Open Dag. De zaak bestaat tien jaar en heeft een nieuwe verfbeurt gehad. Voor Yolanda del Prado en Joke Vrug- gink reden om belangstellenden kennis te laten maken met de trimsalon. De Open Dag duurt van 10.00 tot en met 15.00 uur. Tussen 11.00 en 13.00 uur zal een fysiotherapeut aanwezig zijn aan wie bezoe kers vragen kunnen stellen. Tussen 13.00 en 15.00 uur komt een gedragstherapeute langs. Verder wordt de hele dag een video ge draaid over de werkzaamheden in de hondensalon. 'We zijn ooit begonnen bij dierenspeciaalzaak Zanting', legt Joke uit. 'Deze zat toen nog waar Oolbekkink zit.' Zanting verhuisde naar hun huidige pand en daar was geen ruimte meer voor een hondensalon. Daarom verhuisde del Prado naar het Zwartepad. Intussen heeft de zaak een landelijke reputatie opgebouwd. Klan ten komen uit alle hoeken van het land. Soms doordat ze hier op vakantie zijn en anderen omdat het ze het wordt aangeraden. 'We maken bijvoorbeeld Golden Retrievers showklaar voor tentoon stellingen', licht Joke toe. Yolanda en Joke blijven zich specialiseren door vele cursussen te volgen. Zo zijn ze nu bezig met een cursus poedel knippen. Van de meeste honden die langskomen moeten het haar echter worden uitgedund. De trimsalon is maandag, dinsdag, woensdag en donderdag geo pend vanaf 9.00 uur. Behandeling is op afspraak, telefoon 0548- 363746. Iedereen is zaterdag 2 maart welkom bij de Open Dag. Voor hap jes en drankjes wordt gezorgd. (Foto: Rinus Vrijdag) Buiten de vakantie werken ze vooral zaterdags aan de bouw. 'We krijgen 23 maart hulp van de buurtvereniging Beuseberg', zegt Rik. 'Dan gaat iedereen meehelpen een mooie bult te maken. Zaterdag 30 maart moet alles er perfect uitzien, want dan wordt er gejureerd. De grootste bult wordt de dag erna, op Eerste Paasdag, door de burgemeester in de brand gestoken. Het team van Foto Ten Velde is druk bezig in de nieuwe zaak om alles voor de opening klaar te krijgen. Creatieve Handenbeurs Dijkerhoek - Glas in lood, pentekeningen, houtsnijwerk, tinnen fi guurtjes, keramiek. Het leek net de Kalverstraat op zaterdag, zo druk was het afgelopen zondag in het Bonte Paard. Daar werd na melijk de Creatieve Handenbeurs van Stichting Dorus uit Ommen gehouden. Maar liefst veertig stands stonden in de zaal met uiteenlopende producten van hobbyisten uit heel Nederland. 'Het is voor ons de eerste keer dat we in Dijkerhoek zijn', legt voorzitter Gerard Hemmes van Stichting Dorus uit. 'Het is zeker voor herhaling vat baar.' De sfeer die er hangt is volgens hem zeer goed en het aantal bezoekers ligt boven verwachting. Gerard verzorgt samen met Geert en Jennie Klein een tal van dit soort beurzen in Overijssel. 'We hebben vorig jaar net ons lustrum gevierd', geeft hij aan. 'Daarvoor deden we vooral rommelmark ten, maar daar raakten we op uitgekeken.' De hobbyisten die hun producten op deze beurs laten zien, zijn van zeer hoog niveau. Hier wordt dan ook op geselecteerd bij de toelating. 'Voor elke beurs hebben we een reservelijst. De beurzen in het najaar zitten na zelfs al voor driekwart vol.' Stichting Dorus verzorgt per jaar zo'n zeventien Creatieve Han denbeurzen en wilde het gebied wat gaan vernieuwen. Daarom werd besloten ook Dijkerhoek aan te doen. Verder is de beurs nog te vinden in Bornerbroek op zondag 3 maart, in Heerde op zondag 10 maart, in Diepenveen op zondag 17 maart, in Albergen op zon dag 24 maart en in I leerde op zondag 4 augustus. Een deel van de inkomsten gaat naar een goed doel. Voor de beurs in Bonte Paard is gekozen voor het Reumafonds. (Foto: Johan Bolink) Hoge Hexel - WBE West- Twente houdt maandag 25 maart samen met de WBE's De Sallandse Heuvelrug en Vriezenveen en omgeving en de KNJV ëen speciale open bare informatiebijeenkomst in de zaal van Recreatiepark De Tolplas te.Hoge Hexel. De Flora en Faunawet treedt namelijk op 1 april in wer king. Deze vervangt onder meer de huidige Jachtwet. Door zowel de Wildbeheer eenheid West-Twente als de Koninklijke Nederlandse Ja gersvereniging gewest Mid den-Overijssel zal de nodige aandacht geschonken wor den aan de invoering van de ze wet en de praktische ge volgen voor het faunabeheer op het platteland en in de dorpen en steden. Verder zal WBE West- Twente zaterdag 16 maart deelnemen aan de landelijke Nationale Natuurschoon- maakdag. Dat is een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Ja- gersverenieine. De boakenbouwers van de Beuseberg zijn druk bezig hout te verzamelen. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5