Raad akkoord met harmonisatie sporttarieven KRANT 'Centrale Huisartsenpost is geen luxe maar noodzaak' AlltO Nieuws II Holtens Nieuwsblad Rente n 3,9% Djjbüiiii Drie kampioenen bij ponyclub Bergruitertjes jelke week een j prominent bij u thuis Voorlichtingsbijeenkomst dokters trekt veel bezoekers Rondkijken bij zorg- en wooncentrum Diessenplas In dit nummer, Schrapmethode levert of Borkeld of Biggekerke op Raadsvergadering begint met behoorlijke vertraging Weekendweer Aanrijding Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 februari 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens.Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0,87 Holten/ Rijssen - Een raads- meerderheid van de gemeente raad ging maandagavond zonder noemenswaardige problemen akkoord met de voorstellen van agendapunt 13, de harmonisatie van de sport in Rijssen en Hol ten. De SGP-fractie verklaarde zich tegen de harmonisatie van de tarieven. SGP, ChristenUnie en CDA-raadslid H. Kastenberg waren tegen de zondagopenstel ling van sportaccommodaties. W. Otten, fractievoorzitter van de ChristenUnie, beet de spits af. Hij kwam na alle voorstellen doorgenomen te hebben tot de conclusie dat de balans door sloeg naar één kant. 'Veel sport voor weinig geld. Maar een kniesoor die daar op let. Sport is gezond,' aldus Ot ten, die de harmonisatiemaatre gelen onderschreef, uitgezon derd het punt van de zondag openstelling. De ChrU is om principiële rede nen tegen het opengaan van sportaccommodaties op deze dag. Holten/ Rijssen - Raadslid B. Wolterink van de ChristenU nie gaf tijdens de raadsverga dering aan zich nog even over de 'schrapmethode' gebogen te hebben. De brief van R. van Waijenburg uit Holten over de naamgeving van de gemeente stond namelijk op de raads- agenda onder mededelingen. Van Waijenburg stelt in zijn brief ten aanzien van de te kie zen gemeentenaam de 'schrap methode' voor, waarbij raads leden volgens een bepaalde methode al schrappend tot een nieuwe gemeentenaam ko- Wolterink had dat, met het toentertijd gevoerde gemeen- tenamenonderzoek in de hand. eens bekeken en kwam tot de conclusie dat de nieuwe ge meentenaam dan öf Borkeld óf Biggekerke zou worden. En dat leek het CU-raadslid maar niks. Wolterink verklaarde dat de ChristenUnie (evenals burge meester en wethouders) tegen stander van de schrapmethode was en beloofde binnenkort met een schrijven ten aanzien van de nieuwe gemeentenaam te zullen komen. Lonink gaf aan dat er binnen niet al te lange tijd verder ge praat zou worden over de nieuwe gemeentenaam. 'Als uw schrijven er op gericht is tot een oplossing te komen, dan zou mij dat zeer welgeval lig zijn.' richtte hij zich tot Wolterink. Huis-aan-huis in Twente Nieuws en advertenties over Life-Style, Wonen, Auto, Mode, ShowBiz... 230.000 exemplaren %de WEEKEND informatie over adverteren: 053 - 48 42 411 Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens i Dlir./mevr.: aan een ander door" i Adres: i Woonplaats: BON; i Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bon voor i TT i Holtens Nieuwsblad hel opgeven van een J nieuwe abonnee. I Dhr./mevr.: Adres: Dj Woonplaats: Inzenden aan: j Holtens Nieuwsblad €41.85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede 1 (Usse nummers. €0.87) Otten benadrukte dat het perso neel van deze accommodaties niet gedwongen mag worden op zondag te werken. SGP-raadslid J. Slagman wees nogmaals op de verstrekkende gevolgen van deze harmonisatie, zowel op financieel als op prin cipieel gebied. 'Als deze plannen doorgaan kost dit de gemeente jaarlijks 143.000 gulden (64.890 euro). Wie zal dat betalen?' De SGP bleef bij haar standpunt om de Holtense tarieven in vijf jaar op te trekken naar die van de Rijssense sportverenigingen, en de Rijssense tarieven de komen de vijfjaar te bevriezen, maar kreeg daarvoor geen steun van de andere partijen. Slagman zei verheugd te zijn over de verklaring van wethou der J. Flim-Gerritsen, dat perso neel niet gedwongen zou zijn om op zondag te werken. Lees verder op pagina 9. Holten - Het indoorkampioenschap leverde voor ponyclub de Bergruitertjes drie kampioenen op. Helena van Lies werd onlangs in Bathmen dressuurkampioen. Afgelopen vrijdag voegde Marjet Drost hier in Rijssen samen met Kadanz een eerste prijs in de klasse ZZ aan toe, dus ook Overijssels kampioen. Marjet wist echter nog meer in de wacht te slepen. Met El Reija werd ze tweede in de categorie D klasse Z en met Khadi Boy derde in de categorie D klasse Z. Elsbeth Deijk behaalde met Polly eveneens een tweede prijs en mag ook uitkomen op de Nederlandse kampioenschappen, die plaatsvinden op 8 en 9 maart. In de kantine van de Bergruitertjes werden zij tij dens de ledenvergadering gehuldigd door het bestuur. In Luttenberg was er een eerste prijs weggelegd voor Judith van de Meulen met Excelent. Hier scoorden Laura en Peter Tijhaar. Laura werd zesde met Kadanza in de klasse B categorie C en Peter werd derde met Sas- kia in de klasse L2. In Mariënheem werd Laura eerste in de B-dressuur met Kadanza en behaalden Elsbeth Deijk met Polly een eerste prijs en Rick Reevoord een derde prijs met Mon Amie bij het springen. (Foto: Johan Bolink) Holten/ Markelo - De huisartsen van Holten en Markelo hebben afgelopen maandag 25 februari in Dieka aan zo'n 250 bezoekers een voorlichtingsbijeenkomst gegeven. Er wordt namelijk van af 4 maart samengewerkt met de Centrale Huisartenpost Salland (CHS) in Deventer. Deze zal de avond- en weekenddiensten van de artsen gaan overnemen. Hier over is nogal wat onduidelijk heid en bezorgdheid ontstaan onder Holtenaren en Marke- loërs. De artsen W.R. van Couwelaar en J.H.J.M. Uijen, tevens voor zitter van de CHS, zeggen dat dat samenwerking met de post noodzakelijk is om de medische zorg in de toekomst veilig te stellen. 'Op dit moment is 30 procent van de huisartsen in re gio Salland ouder dan vijftig jaar', benadrukt hij. 'Mochten zij straks besluiten te stoppen dan ontstaan er grote gaten in de zorg. De capaciteit van het aan tal huisartsen in opleiding is wel vergroot, maar de effecten daar van is pas na tien jaar merkbaar.' Hij leidt dit af aan het aantal stu denten dat een opleiding voor huisarts volgt. Deze opleiding duurt namelijk minimaal tien jaar. 'Nu zijn er al onvervulde vacatures in Salland en dit tekort WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze advertentie op pag. 4 1 (Foto: Johan Bolink) aan artsen zal alleen maar meer gaan worden.' Volgens hem en zijn collega is het daarom belangrijk daar nu al op in te springen door te gaan sa menwerken met andere huisart sen in de regio. Een ander probleem van de art sen is de grote toename van de werkbelasting in de laatste jaren. 'Patiënten doen vaker en sneller een beroep op de huisarts', legt Van Couwelaar uit. Vaak gaat het daarbij om kleinigheden die niet spoedeisend zijn. 'Het aantal contacten met patiënten is in de laatste vijfjaar met maar liefst 50 procent gestegen.' Hij heeft dat voor de Maatschap Huisart sen Holten nagekeken en daaruit blijkt dat er vier jaar geleden 28 duizend patiëntencontacten wa ren en dat dit nu is gestegen naar 44 duizend. Er is gekozen samen te werken met Deventer, omdat in Holten 90 procent van de patiënten voor zorg door een ziekenhuis daar naartoe gaat. In Rijssen is dat slechts 20 procent. Samenwer ken met huisartsen in Rijssen is dus geen optie, zij gaan zich aansluiten bij Almelo. De CHS krijgt een plek bij de lo catie Geertruiden van het Deventer Ziekenhuis, wat vol gens de huisartsen de zorg ten goede komt. Onderzoeksmoge lijkheden en het overleg met specialisten is dan onder hand bereik. De dienstdoende huisarts zal str aks in een speciale auto met zwaailicht en sirene in de regio rondrijden, die meteen oproep baar is bij spoedgevallen. 'In de ze auto is extra uitgebreide me dische apparatuur aanwezig, die Diessenplas - Woon - en Zorg centrum De Diessenplas houdt zaterdag 2 maart van 12.00 tot 16.00 uur een Open Dag. Deze activiteit is onderdeel van de landelijke beeldvormingscam pagne De zorg. Het echte werk. Iedereen krijgt zo gelegenheid eens zelf te ervaren wat het is om in de zorgsector te werken. Er is. een programma samenge steld gericht op een zo breed mogelijk publiek. Het werven van nieuwe mede werkers en leerlingen voor de opleidingen speelt ook een be langrijke rol tijdens deze Open Dag. Verder is het een mooie manier om wat meer bekendheid aan de werkzaamheden te geven. Uit de vele reacties op de voor gaande landelijke Open Dag blijkt dat het evenement aans laat. Holten/ Rijssen - De raadsver gadering begon afgelopen maandagavond twintig minu ten te laat. CDA-raadslid H. Kuipers vroeg zich af hoe dat kwam. 'Was er voorafgaande aan deze raadsvergadering soms nog een vergadering van het college, misschien met an dere fracties?' Burgemeester J.A.H. Lonink verklaarde dat het college behoefte had nog even te beraadslagen, en dat er niet met andere fracties verga derd was. Op die beraadslagingen van burgemeester en wethouders voorafgaande aan de raadsver gadering zaten wel ruim veer tig mensen op de tribune, vijf achter de perstafel en een deel van de raadsleden twintig mi nuten te wachten. Een kleine berekening: zo'n zestig mensen die elk twintig minuten wachten maakt in to taal een wachttijd van 1200 minuten en dat is omgerekend maar liefst twintig uur... de huisarts nu zonder deze auto niet ter beschikking heeft', legt Uijen uit. Bezorgde Holtenaren zijn bang dat deze auto te lang op zich zal laten wachten tijdens spoedgevallen. Volgens de huis artsen is deze bezorgdheid wel begrijpelijk, maar de visitearts rijdt voortdurend in het gebied rondom een optimale bereik baarheid te bewerkstelligen. Er zijn goede afspraken gemaakt met de ambulancedienst indien er twee spoedgevallen tegelijk komen. 'Krijgt iemand een har tinfarct dan word ik bijvoor beeld in de huidige situatie op geroepen om te komen kijken. Daar beoordeel ik of een ambu lance nodig is en kan deze dan pas bestellen.' Straks rijdt de huisarts met een medisch ge schoolde chauffeur meteen met de hulpwagen naar de patiënt en kan direct eerste hulp gaan bie den. 'Met de ambulancedienst zijn zeer goede afspraken ge maakt. mochten er tegelijk twee spoedgevallen zijn', benadrukt hij. Volgens hem gebeurt het echter niet zo vaak dat er twee spoedgevallen tegelijk zijn. Alle huisartsen die zich aanslui ten bij de CHS in Deventer, zul len per toerbeurt avond- en weekenddiensten gaan draaien. Hierdoor is het dus mogelijk dat tijdens deze perioden de eigen huisarts op bezoek komt, maar ook een andere. Verder staan er altijd artsen op de reservelijst, die kunnen inspringen wanneer dit nodig mocht zijn. Lees verder op pagina 3. :2^)veri|ssels Nieuws Deze week vindt u nieuws en items over de werkterreinen van de provincie Overijssel. Pagina 3 De Bosschool bestaat 100 jaar. Om dit te vieren wordt een feest gehouden en een jubileumboekje uitgebracht. Pagina 5 De Beuseberg is druk bezig met de bouw van een poas- boaken. De bouwers gaan voor de grootste en mooiste. Pagina 9 Wielervereniging Holten be gint het komende wegsei- zoen met de Omloop van Holten. Een korte toertocht. Minder buien met regen of mot regen. Vrijdag, zaterdag en zon dag wolkenvelden of stapelwol ken, wat meer opklaringen en geleidelijk meer zon, er kan een enkele bui vallen. Temperaturen overdag zo'n 6.0 a 7.0 graden. In de nachten dicht bij het vries punt, of iets er onder. Dit droge en stabiele rustige weer hebben we te danken aan hogedruk in vloed vanaf de Britse Eilanden. Een 43-jarige automobilist uit Holten heeft een lantaarnpaal aan de Larenseweg omver gere den. De automobilist is daarna doorgereden Aan de hand van achtergebleven auto-onderdelen werd de wagen geparkeerd in de Canadastraat aangetroffen. Aan de hand van het kenteken werd de eigenaar opgespoord, die tevens de bestuurder bleek te zijn geweest. Er werd alcoholgebruik gecon stateerd waarna hij werd aange houden. De ademanalyse gaf een uitslag van 1,75 promille. Proces-ver baal wordt opgemaakt. Caravans Motor Thuiszorg Zuidwest Overijssel Zie elders in deze krant 0 o*

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1