Open Da ieencenti „Ik heb eigenlijk niks gedaan, alleen maar de stoel gepast" ^juiste hulpmiddel® pleegartikelen zijn Met de j enverpi wij u graag van dienst Deelnemers aan de cliëntenraad van Thuiszorg Zuidwest Overijssel OokA-Tcam Thuiszorg ingezet voor personenalarmering Centraal aanspreekpunt kraamzorg voor verzekerden van Salland Verzekeringen Henk Melkert heel blij met aangepaste stoelen van Thuiszorg Gevraagd: Wat heeft Thuis zorg Zuidwest Overijssel te bieden? VRAGEN? Op zaterdag 2 maart houdt de zorgsec- ten komen over onze organisatie. Wat hou- tor haar jaarlijkse Open Dag. Ook den de verschillende vacatures nu precies in? Thuiszorg Zuidwest Overijssel biedt Hoe zit het met de doorstroommogclijkhe- nieuwsgierigen dan de mogelijkheid den? Kortom: hoe zit het met uw carrière, eens nader kennis te maken. Van 11.00 Voorhetgeven van informatiezuilen een aan- tot 14.00 uur open wij de deuren van tal medewerkers van de dienst Personeel, ons gebouw aan de Zwolseweg 180 te Organisatie Opleiding, maar oók van de Deventer. diensten Huishoudelijke Verzorging, Verzorging Verpleging en Ouder- en Kindzorg aanwezig zijn. Daarnaast kunt u kennismaken met de mogelijkheden van vrij wil) y' -ij y m aMfój willige thuiszorg. -■ -s- Ook is er aandacht voor kinderen: g Op het buitenterrein organiseren wij rollator- I races met om 11.30 uur een prominentenrace Natuurlijk hopen wij daarbij werkzoekenden eninderentralehalwordteenpoppen-enbe- te interesseren vooreen baan bij Thuiszorg renconsultatiebureaugehouden. Zuidwest Overijssel. U kunt wat meer te we- U bentvan harte welkom! Advertorial DEVENTER - Meneer Van den Broek is 86 jaar. Hij woont in een flat van elf hoog. Sinds zijn vrouw is overleden, staat hij er alleen voor. Soms voelt hij zich niet erg goed. Hij drukt dan op de knop van het hangertje dat om zijn nek hangt. Er komt dan meteen iemand kij ken. Meestal is het de buurvrouw, maar als die niet thuis is, komt zijn neef die een paar straten verderop woont. ThuiszorgZuidwest Overijssel biedt haar cliën ten al jarenlang de mogelijkheid voor perso- ncnalarmerïng. Ongeveer vijfhonderd cliën ten maken er gebruik van. Meestal zijn het ou deren. Personenalarmering gaat vaak via een druk op de knop van het hangertje om de nek zoals bij meneer Van den Broek, soms ook via een clipje of een horloge. Reageren de buur vrouw of de neef niet, dan wordt automatisch de politie ingeschakeld. Die komt dan kijken. Voorwaarde voor hetinschakelen van een con tactpersoon is wel dat deze vlak in de buurt woont, A-team Sinds kort is er nog een mogelijkheid bijgeko men en dat is het A-team van Thuiszorg. Celeste Weites van het hulpmiddelencentrum van Thuiszorg aan de Zwolseweg in Deventer vertelt, dat de verpleegkundigen van het A- Zwolseweg 180,7412 AS DEVENTER ma. t/m vr. 09.30-18.00 uur Veldpaperweg2,7429AJ COLMSCHATE ma. t/m vr. 17.00-18.00 uur Stationsstraat9,7437 AK BATHMEN ma. t/m vr. 16.00 -16.30 uur Gaardenstraat317451 CV HOLTEN ma. t/m vr. 16.30 -18.00 uur K. van LimburgStirumstraatl 2,8121 DZ OLST ma. t/m vr. 13.00-13.30 uur De Blekstraat 34,8102 BD RAALTE ma.t/mvr. 16.30-18.OOuur Alleen uitleen krukken: Bathmenseweg27,7434 PW LETTELE Drogisterij Simons Holterweg 12, 8111 BB HEETEN geopend op winkeltijden Alle artikelen kunnen in het werkgebied van Thuiszorg Zuidwest Overijssel aan huis wor den bezorgd. Hier zijn kosten aan verbonden. De bezorging van bedden, liften en anti-decu- bitus matrassen is echter kosteloos. Voor abonnees van het Servicepakket is de be zorging van alle artikelen met uitzondering van de verkoopartikelen kosteloos. team 24 uur per dag bereikbaar zijn. Cliënten kunnen zelf aangeven of het A-team als laatste (dus na de neef of de buurvrouw) wordt ge alarmeerd, of juist als eerste. Of ergens midde nin de reeks. Technisch is alles mogelijk. Het A- team reageert altijd want het biedt dag en nacht zorg in die gevallen die ongepland zijn,, dus als iemand acuut hulp nodig heeft. „Voor de cliënten is het een veilig gevoel dat je on middellijk contact hebt als er iets is, als je bij voorbeeld gevallen benten niet meer overeind kunt komenzegt Celeste Weites. Zo'n han gertje om je nek geeft een stuk rust en zeker heid." Net als bij het inschakelen van de buurvrouw, de neef of de politie verloopt de alarmering via de meldkamervan de brandweerin Apeldoorn. „Het is een spreek-luisterverbinding, dus de cliënt die op de knop heeft gedrukt, kan on middellijk zeggen wat er aan de hand is. Het geeft dus ook niet als je een keer per ongeluk drukt. Het is zelfs wel goed om af en toe zo- maarop de knop te drukken bij wijze van test, hoewel het alarmeringssysteem zichzelf ook automatisch test. Gemiddeld drukken decliën- ten een of twee keer per jaar op de knop"al dus Celeste Weites, die aan haar woorden toe voegt dat het in de huidige tijd van tweeverdie ners en druk, druk, druk steeds lastiger wordt om contactpersonen te vinden die komen kij ken als iemand de alarmcentrale heeft inge schakeld. „Vandaar dat we een beroep hebben gedaan op medewerkers van de Vrijwillige Thuiszorg, en nu is er dus het A-team dat bij springt", zegt ze. Wie personenalarmering wil, moet een aan vraag indienen bij Thuiszorg. Op personena larmering is subsidie mogelijk. Die verschilt per gemeente. Deventer subsidieert wel, Raalte bijvoorbeeld weer niet. Ook sommige ziekten- kostenverzekeraars vergoeden personenalar mering, Voor de vergoeding van kosten voor personenalarmering viade ziektekostenverze keraar moet bij de aanvraag ook een machti gingvan de huisarts zijn gevoegd. Thuiszorg Zuidwest Overijssel beschikt over een Hulpmiddelencentrum en een aantal klei nere uitleencentra waar ieder, woonachtig binnen de regio, terecht kan voor het in bruik leen krijgen van verschillende verpleegartike- len voor de verzorging en verplegingthuis. Uitleenartikelen zijn o.a. bedverhogers, onder steken, losse rugsteunen, elektrisch verstelba re hoog-laagbedden, speciale zitkussens en matrassen om doorliggen/-zitten te voorko men, duwrolstoelen.po-douchestoelen, loop hulpmiddelen zoals krukken en rollators. De uitleentermijn is in principe 3 maanden met een mogelijkheid om het, in overleg, met nog eens drie maanden te verlengen. Wanneer de verwachting is dat het artikel lan ger nodig is dan de uitleentermijn dan kan een beroep worden gedaan op de wet bijzondere ziektekosten, de AWBZ of de wet voorzienin gen gehandicapten de WVG. In verband met de tijdsduur die aanvraagprocedures in beslag kunnen nemen is het verstandig om een artikel zo spoedig mogelijk aan te vragen bij de desbe treffende instantie. Indien men Verzekerd is bij Salland Verzekeringen kan men voor een aan tal artikelen ook terecht bij Thuiszorg Zuidwest Overijssel. De medewerkers van het Hulpmiddelencen trum kunnen u informeren bij welke instantie u terecht kunt voor het aanvragen van een be paald artikel en welke procedure hiervoor ge volgd moet worden. Er zijn ook een aantal artikelen, bijvoorbeeld bedverhogers, die bij langdurige verstrekking niet voor vergoeding in aanmerking komen en derhalve zelf aangeschaft moeten worden. Het Hulpmiddelencentrum biedt tevens een assortiment hulpmiddelen in de verkoop. Thuiszorg Zuidwest Overijssel Postbus 583,7400 AN Deventer Eenabonnementophetpersonenalarmerings- systeem kost 13,- per 4 weken. Eenmalige aansluitkosten bedragen 35,-. Abonnees van het Servicepakket van Thuiszorg krijgen tien procent korting op de kosten als er geen subsidievergoeding op hun alarmeringssysteem rust. Een basisabonnement voor alarmopvolging kost €3.- per vier weken. Kraamzorg Service Salland Thuiszorg Zuidwest Overijssel en Salland Verzekeringen zijn per 2 januari gestart met de Kraamzorg Service Salland. Deze kraamzorgservice is in het leven geroepen voor verzekerden van Salland Verzekeringen. Verzekerden die aanspraak maken op kraam zorg, kunnen voortaan met al hun vragen te recht op één centraal telefoonnummer van Kraamzorg Service Salland: (0570) 687470. De telefooncentrale is gehuisvest in het ge bouw van Thuiszorg Zuidwest Overijssel aan de Zwolseweg te Deventer. Verzekerden kun nen er bijvoorbeeld terecht met vragen rond verzekeringsvoorwaarden van poliklinische bevalling, wettelijke bijdrages of aanmelding voor kraamzorg. Thuiszorg Zuidwest Overijssel en Salland Verzekeringen denken met de Kraamzorg Service Salland op klant vriendelijke wijze kwalitatief goede kraamzorg te blijven leveren. Op 23 maart organiseren Thuiszorg Zuidwest Overijssel en het Deventer Ziekenhuis een kraammarkt van 10.00 tot 13.30 uur in de personeelsflat van het Deventer Ziekenhuis, Ceintuurbaan 6 te Deventer. Deze markt is bedoeld voor zwangeren en andere belangstel lenden. Er zijn rondleidingen naar de poliklinieken, de echokamer en de verloskamers. Een zwanger schapsdocente geeft uitleg over zwanger schapsbegeleiding, zwangerschapsyoga en babymassage. Verder kunt u vragen stellen aan een gynaecoloog en een verloskundige. ThuiszorgZuidwestOverijsselgeeftinformatie over de kraamzorg. Een fysiotherapeut kan antwoord geven op vragen over bekkenklach- ten en een diëtist vertelt over gezonde voe ding. Tevens zijn er enkele organisaties en be drijven aanwezig die voor a s. en jonge ouders van belang zijn. Ook kunt u voor slechts 5,-- een echo laten maken (alleen bij een zwanger- schapsduur langer dan 12 weken). DEVENTER - Henk Melkert is reumapa tiënt. Op zijn veertigste sloeg deze ziek te vrij plotseling toe. Vrijwel van de ene dag op de andere kreeg de timmerman last van zijn gewrichten. De reuma ver spreidde zich door zijn hele lichaam en hoewel Henk medicijnen heeft die de ziekte enigszins afremmen, wordt het er niet beter op. Vooral het lopen kost hem moeite. Pasgeleden verhuisde Henk vanuit zijn vrijstaande woning in Bathmen naar een flat in Deventer. Die is voorzien van een lift en alles is gelijk vloers en zonder drempels. Sinds kort heeft Henk twee aangepaste stoelen in de flat staan. Een sta-op stoel en een trippelstoe!. Henk is er ontzettend blij „Viade reumaconsulent kwam ik pas geleden in contact met een ergotherapeute van het P. W. Janssen Verpleeghuis en die vertelde me, dat er tegenwoordig prima hulpmiddelen zijn voor reumapatiënten", zegt Melkert thuis op de bank. Ik hoorde ook van haar dat Salland Verzekeringen, waar ik verzekerd ben, een proef heeft met het verstrekken van een pro ductgebonden budget voor stoelen. Hetvoor- deel van zo'n budget is datje het geld zelf kunt besteden en datje zelf mag kiezen welke stoel het beste bij je past. Nadat Thuiszorg Zuidwest Overijssel Melkerts aanvraag had bekeken, werd groen lichtgege- ven. Thuiszorg Zuidwest Overijssel is de instel lingdie voor Salland Verzekeringen bekijkt wie voor welke voorziening in aanmerking komt. „Daarna ging het allemaal heel snel", zegt Melkertin het bijzijn van zijn vriendin. „Ik heb in feite niks gedaan, alleen maar de stoel ge past. Thuiszorg zei dat ik op kosten van Salland Verzekeringen in het hulpmiddelencentrum aan de Zwolseweg een stoel mocht uitzoeken lkkonkiezen:ofbijThuiszorgeenkeuzemaken uiteen aantal stoelen, of zelf informatie opvra gen bij verschillende leveranciers. Ik koos er voor om een aantal stoelen bij thuiszorg aan de Zwolseweg te bekijken. Ik heb voor de woonkamer een stoel gekozen die helemaal bij het interieur past. De kleur is bijna hetzelfde als die van de bank, een soort beige. Deze stoel is elektrisch bedienbaar en verstelbaar in de hoogte. Ook kan ik extra vul ling in mijn rug krijgen als ik moe ben. Bovendien hoef ik maar op de knop te drukken en er gaat een voetenbankje omhoog zodat mijn benen er op kunnen rusten. De andere stoel die ik heb uitgezocht, is functioneler en is een zogeheten trippelstoel op wieltjes. Door mijn bepen op de grond voort te bewegen, rijd ik er het hele huis mee door. Makkelijk, zo'n stoel, om te koken of om ermee voor de com puter te gaan zitten. En alles is binnen veertien dagen geregeld, ik stond er versteld van. Ze zeggen altijd dat alles zo lang duurt, maar in mijn geval girig het echt vlot. Fantastisch. Met deze stoelen heb ik veel meer gemak. Proef Celeste Weites, hoofd van het Hulpmiddelen- centrum van Thuiszorg, vertelt dat de keus van de cliënt centraal staat bij het productgebon den budget. „Vroeger kreeg de cliënt een hulpmiddel in natura uitgereikt, en daar moest hij het dan mee doen. Nu kan de cliënt kiezen enzelfalshetware gaan winkelen. Er is kortom meer keus." Celeste vertelt dat Salland Verzekeringen mee doet aan een landelijke proef voor het vers trekken van een product gebonden budget voor stoelen. Het doel van de proef is om na te gaan of invoering van een PGB haalbaar is en wat de eventuele knelpunten zijn voor verze kerden en verzekeraars. De proef loopt van no vember 2001 tot november 2002. Daarnazul- len de opgedane ervaringen worden geëvalu eerd en zal er een besluit worden genomen over het al dan niet voortzetten van het PGB voor hulpmiddelen. „Thuiszorg Zuidwest Overijssel voert in opdracht van Salland Verzekeringen de verstrekking van aangepas te stoelen uit"licht Celeste toe. De cliënt kan vanaf de aanvraag tot en met de service na aflevering bij ons terecht. Indien de cliënt kiest voor een PGB maken we het de cliënt zo makkelijk mogelijk door in onze showroom aan de Zwolseweg stoelen van ver schillende leveranciers te tonen. De cliënt kan dan zelf alles uitzoeken ledereen dieeen stoel van Salland Verzekeringen ontvangt, wordt geënquêteerd zodat wij precies weten wat men vindt van de mogelijkheid voor een Product gebonden budget. Dit geldt dus ook voor mensen die niet voor het productgebon den budget kiezen." De Cliëntenraad (CR) is een orgaan dat is ingesteld op basis van de Wet Medezeggenschap Cliënten Zorginstel lingen. Via deze Cliëntenraad kan wor den meegepraat over het beleid van ThuiszorgZuidwest Overijssel. Het doel hiervan is de behartiging van de ge meenschappelijke belangen van de cliënten in de instelling. Er wordt gestreefd naar een zodanige samen stelling, dat de CR een brede vertegenwoordi ging vormt van de cliëntenpopulatie van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Gevraagd worden enthousiaste en betrokken kandidaten, die ervaring hebben of hadden met de zorg- en dienstverlening van Thuiszorg De heer R. v.d. Ploeg en tevens enige ervaring hebben in bestuurlijk Postbus 583 overleg, 7400 AN Deventer Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de heer R. v.d Ploeg, directiesecreta ris. Telefoon: (0570) 686295 Uw sollicitatie kunt u sturen aan: Thuiszorg Zuidwest Overijssel Ouder- en kindzorg: zwangerschapsbegeleiding zwangerschapsyoga kraamzorg AGS/PKU/CHT-screening huisbezoek consultatiebureau babymassage inentingen gehooronderzoek opvoedingsondersteuning Verzorging en verpleging: huishoudelijke verzorging aifahulpverlening persoonlijke verzorging en verpleging medisch technisch handelen aanvullende hulpverlening hulp via persoonsgebonden budget gespecialiseerde verzorging video-hometraining voedings- en dieetadvies personenalarmering gezondheidscursussen dagopvang voor ouderen De Keppelerhof Hulpmiddelencentrum: uitleen van hulpmiddelen verkoop/verhuur van hulpmiddelen personenalarmering Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Maatschappelijk werk: persoonlijk gesprek en advies groepsbijeenkomsten sociaal raadslieden bedrijfsmaatschappelijk werk Servicepakket Heef t u nog vragen naar aanleiding van de ar tikelen op deze pagina? Dan kunt u tussen 8 00 en 18,00 uur altijd bellen met de Centrale Thuiszorgtelefoon (0570)686000. Bezoek ook onze website www.thuiszorgzwo.nl

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 12