33ste Carnaval verloopt voortreffelijk Keunedarpers in het zonnetje tijdens verrassingsrondrit Bobbers en Potters tijdens jubileumoptocht Medische Diensten KerkDiensten Carnavalsweer Club Gigantisch scoort niet in optocht Raalte Geen wagens naar Deventer Uitslagen optocht Hans Wiegel in Markelo Voorwoord is in Twents Website Fienpreuvers 'Jongeren Allemaal Hangen Bij Lonink' DONDERDAG 14 FEBRUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Wim Dogterom werd tijdens Het Geding veroordeeld voor z'n wangedrag tijdens de Sleuteloverdracht. Hij droeg toen geen steek, maar een pet. Apotheek: Vrijheidslaan 7. telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. R. Jongkees, telefoon 0547-276021. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema. Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Eerste collecte: diaconie: tweede collecte: kerkvoogdij. Oppas dienst: 9.30 uur, mw. Wesseldijk en Hetty Oolbekkink. Dijkerhoek: 11.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Okkenbroek: 9.30 uur, ds. J.C.A. Kruithof-Looije (doopdienst) met kinderkoor uit Holten. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. Gereformeerde kerk Zondag 17 februari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, viering Heilig Avondmaal (zittend). 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, viering Heilig Avondmaal lopend). Oud. Van dienst: zr. H. Hulsman-Veldhuis. Eerste collecte: kerk. tweede collecte: eigen jeugdwerk. Kindemevendiensten. Groep 2 en 3 o.l.v. Wilma Bolink: groep 4 en 5 o.l.v. Hermien Brinks: groep 6 en 7 o.l.v. Rob Meijerink. Hervormde Kerk Zondag 17 februari: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendien sten. 19.00 uur.ds. H. Gijsen. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 20 februari: 19.00 uur, pastor Wiggers. Evangeliêgemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 17 februari: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorgan ger pastor Rademaker, m.m.v. Dameskoor. Misdienaars: Rens en Wout. Nieuw-Heeten, zaterdag 16 februari: 19.00 uur gezinsviering met presentatie le communicantjes, past. Wolters en kinderkoor; zondag 17 februari: 09.00 uur communieviering, werkgr. Liturgie. Zang: gemengd koor. Met de opstelling van de praalwagens, kleine wagens en de loopgroepen was het zwaarbewolkt, droog en winderig. Halverwege de optocht be gon het echter te regenen. Wat later weer wat minder. Het was niet koud met 12.3 graden. Tijdens het passeren voor het gemeentehuis regende het flink, ook was de zuid westenwind duidelijk aan wezig. De feestvreugde was er echter niet minder om. De temperatuur was 9.9 graden. Nadat de optocht afgelopen was, klaarde het op en kwam er even een wazige zon te voorschijn. Toch kan men terug kijken op een geslaag de mooie optocht. Keunedarp - Van Harry Potter tot Kabouter Plop, van Bobbers tot bolletjesslikkers kwamen voorbij tijdens de carnavalsoptocht van afgelopen zaterdag. Niet alleen de optocht trok door Keunedarp, ook een regenbui kwam even buurten. Dat de vriendenclubs en andere deelnemers goed hun best hebben gedaan om van deze jubileumoptocht iets moois te maken, werd al snel duidelijk. Zo werd het nieuwe begrip BOB uitgebeeld. Twee fietsende Bob de Rooys, Blowen Op een Bakfiets en een vier mansbob. Ook fietste Bert van het Sesamstraatduo Bert en Emie langs. Hij had een bord bij zich met daarop: Bezopen En Rij Toch. Ondanks de regen waren veel kijkers op de been. (Foto's Johan Bolink) Raalte - Ondanks dat'de trein van Club Gigantisch in Keune darp als beste uit de optocht kwam, moest de vriendenclub het in Raalte zonder prijs doen. Gigantisch kreeg namelijk te veel strafpunten wegens het drinken van alcoholische dran ken op de wagen. Dat ze chauffeur Harry als de BOB hadden kunnen strikken, deed niets uit. In Raalte wordt blijkbaar alleen cola gedronken tijdens het carnaval en is een mooie wagen alleen goed voor een prijs wanneer er louter ge heelonthouders op staan. Deventer - Tijdens de afgelopen optocht in Deventer deden geen Keunedarpse wagen mee. Dit was meteen te merken aan de al gehele kwaliteit van de optocht: stukken minder. Klokslag twaalf uur 's nachts ging dinsdag het doek over de tap. Daarvoor was het feesten en smikkelen van de keun aan het spit. Naast de optocht van de Fienp- reuvers, deden maar liefst veer tien Keunedarpse wagens ook mee aan de optocht in Raalte. Niemand had zich echter opge geven voor Deventer. Deze ligt namelijk wat minder in de smaak. Deventer heeft dat ge merkt en moest het noodge dwongen met een middelmatig optochtje doen. Grote wagens Eerste prijs: lub Gi gantisch 103 punten: tweede prijs: Club '90 102,5 punten: derde prijs: Club Excellent 101 punten: vierde prijs: CV De Knetterzoepers 100 punten; vijfde prijs: Buurtvereni ging Beuseberg 91 punten: zesde prijs: Club DIS 88 punten. Kleine wagens Eerste prijs: Club Duo 94 punten: tweede prijs: De Kratvinders 90 punten: derde prijs: BBC/ BAF 85 punten, vierde prijs: De Babyloniërs 82.5 punten: vijfde prijs: Club Abnormaal 81 punten, zesde prijs: Torebato 80.5 punten: zevende prijs: De Medewerkers 79.5 punten; achtste prijs: Toga 76.5 punten, negende prijs: De Buurtjes 71 punten. Loopgroepen Eerste prijs: Club Tiet Zat 99 punten: tweede prijs: De Su- pergirls 97 punten: derde prijs: Club D.O.O.S. 96,5 punten, vierde prijs: De Fienpreuverinnen 95.5 punten, vijfde prijs: Heerengenootschap Suf-fendo 94 punten: zesde prijs: De Pajafo's 87,5 punten, zevende prijs: GvE 86,5 punten: achtste prijs: GVD 83,5 punten: negende prijs: RTV 73 punten: tiende prijs: Club AHA 72 punten. Publieksprijs: Club '90. Aanmoedigingsprijs: De Babyloniërs. Markelo - Wegens de komende verkiezingen houdt de Ondcrccn- trale Twente - ZW Salland van de WD een openbare bijeenkomst in Bill's Bar te Markelo. Hiervoor is Hans Wiegel uitgenodigd om te komen discussiëren over actuele politieke onderwerpen. De bij eenkomst is maandag 25 februari aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Keunedarp - Het 33ste carnaval van De Fienpreuvers is het afge lopen weekend zeer goed verlo pen. De cafés zaten goed vol met in feestelijke kledij gestoken carnavalsvierders. Vooral bij hofbar Bierlokal am Bahnhof, waar vele activiteiten zoals het Kielenbal, de Nerd Party, het keunverbranden en Het Geding zich afspeelden. Vooral de zaterdag- en zondag avond trok veel publiek, zodat de carnavalssfeer er meteen goed in zat. Dat het Bierlokal tegenwoordig twee zalen heeft, kwam hierbij goed van pas. Werd er in het café zelf meer op jongeren ge richte housemuziek gedraaid, in de lunchroom was het duo Sjar- rel en Sjaan uitgenodigd smart lappen te zingen. Dit werd in de pauzes afgewisseld met het draaien van carnavalsliederen. hele avond bleef hij in z'n rol door iedereen met een strak ge zicht aan te staren. De laatste dag is altijd een van de spannendste. Dan speelt na melijk Het Geding zich af en worden carnavalsvierders naar voren geroepen die zich hebben misdragen tijdens het weekend. Ook wordt er varken aan het spit gebraden en krijgt de burge meester de sleutel weer terug. Het werd dit jaar letterlijk een knallend einde van het carnaval, want buiten ging een miljoenen klapper af die zelfs in Keune- darp-Oost te horen moet zijn ge weest. De straat was daarna be zaaid met rood papier, dat door vriendenclub De Kratvinders na afloop werd opgeruimd. De Prins bedankte iedereen har telijk voor de fantastische fees- tweek en bood opperkeun Lo- nink de gemeentesleutel weer aan. Holten - Het voorwoord in de gemeentegids is volgens bur germeesterjan Lonink niet ge schreven in het Riessens, maar in het Twents. Hij maakte deze opmerking, tijdens de sleutelo verdracht aan Prins Carnaval. Deze werd vorige week don derdag gehouden in het ge meentehuis van Holten. Het voorwoord werd aangehaald tijdens dc Pronkzittdng van carna valsvereniging De Fienpreuvers, enkele weken geleden. Er werd toen opgemerkt dat de burge meester wel in het Nederlands en het Riessens een verhaal had ge schreven, maar niet in het Hol- tens. Lonink vertelde dat het dus om het Twentse dialect ging. Hij zal voorstellen de volgende keer het voorwoord ook in het Sallands af te drukken. Virtueel Keunedarp - Wie nog eens wil nagenieten van carna val 2002 in Keunedarp, kan met de computer surfen naar www.fienpreuvers.nl. Op deze website van carnavals vereniging De Fienpreuvers, staan vele foto's van alle activitei ten die zijn geweest. Even terug kijken naar de optocht, goouwil- lavond of het carnaval zelf, is nu met een klik van de muis te reali seren. Verder zijn er tal van nieuwtjes en weetjes te vinden. Ook kent de site een gastenboek, waar bezoekers een berichtje kun nen achterlaten. Bijvoorbeeld wat ze vonden van het afgelopen car navalsweekend. Keunedarp - Een van de hoogte punten tijdens het Keunedarpse carnaval is de Goodwillavond. Prins Fons-Jan de Bon-Vivant en Adjudant Mamix van der Molen kiezen enkele mensen uit die ze met een bezoek gaan ver eren. Niet alleen met z'n tweeën, maar met een hele touringcar vol. Inclusief hoforkest Braand- heultjes. Degenen die met een bezoekje worden vereerd weten van niets en zijn dan ook be hoorlijk verrast wanneer ze in eens een complete dweilband en aanhang in hun woonkamer heb ben staan. De Prins kiest niet zomaar enke le mensen uit. Ze moeten wel een buitengewone dienst hebben bewezen aan de Keunedarpse gemeenschap. Het gemeentegebied is sinds kort een stuk groter geworden. Prins Fons-Jan de Bon-Vivanj maakte hier meteen gebruik van door de eerste twee adressen in Rijssen te zoeken. Als eerste ging de volle bus naar Rikie Spekreijse. Zij maakt na melijk voor CV De Fienpreuvers de steken. 'We zijn er trots op dat de steken er altijd zo mooi uitzien', benadrukt de Prins. Wethouder Hans Ter Keurst werd daarna in het zonnetje ge zet. De bus stopte midden in Rijssen, waar burgemeester Jan Lonink met z'n nieuwe steek en z'n gevolg al zaten te wachten. Daarna ging de stoet met de spe lende Braandheultjes voorop, naar het huis van de wethouder. Gordijnen gingen overal opzij om te kijken waar die vrolijk heid ineens vandaan kwam. 'Bruggen bouwen moeten we van beide kanten doen', zei de Prins. 'Dan zijn we het snelste klaar.' Hij overhandigde Ter Keurst een plaatsnaambord met daarop: Keunedarp, gemeente Holten - Rijssen. De wethouder heeft tot nu toe namelijk nog geen keuze kunnen maken wat de nieuwe gemeentenaam be treft. De Prins wil met het over handigen van het bord, hem daarbij helpen een goede keuze te maken. Het bord kreeg een mooie plaats in de voortuin van Ter Keurst. Verder werd er een bezoek ge bracht aan de kantine van LR de Bergruiters. Daar werden Johan Bronsvoort en Wim Aaltink ver rast. Zij zijn namelijk 50 jaar lid van deze ruitervereniging. Van het ene hol van de leeuw (Rijssen) ging het daarna naar de volgende: de kantine van Blauw Wit. Hier werd Dick Beldman met een bezoek vereerd. Hij heeft vorig jaar namelijk zijn duizendste wedstrijd van het amateurvoetbal gefloten als scheidsrechter. Dick: 'Ik ben compleet verrast. Ik kreeg een belletje dat ik vanavond beslist moest komen, wegens een spon sor.' De reden bleek dus toch heel anders te zijn. Natuurlijk mochten de Knetter zoepers niet aan het rijtje ontbre ken. De vriendenclub van de Hierbij kreeg Sander Scheper man onbewust een kopstoot van Sjaan toen beiden stonden te swingen op het lied: Van voor naar achter, van links naar rechts. Tijdens de Nerd Party van maandagavond, liep Roelf-Jan Warrink met een pot gel rond om iedereen van een flinke hoe veelheid van dit modelleermid del in het haar te voorzien. Ve len hadden voldaan aan het ver zoek van de organisatie om ver kleed als nerd te komen. Met een door gel gevormde strakke scheiding in het haar, een te gro te bril met 'jampotglazen', bre tels en te korte broek liepen de mannelijke nerds te zoeken naar vrouwelijke nerds, die hazentan- den in hadden of een beugel. Verder: strikken in het haar en een fout rokje aan. Vooral Wilco Vlogtman had het nerd-zijn goed onder de knie. De Prins en Adjudant waren bezig met het bouwen aan hun op tochtwagen. Daarna waren de ouders van de Prins, Fons en Ria Akkermans, aan de beurt. 'Ik heb vaak in de shit gezeten en dan is het toch fijn dat je weer bij je ouders te- rechtkunt', laat De Bon-Vivant weten. Het leverde mooie emo tionele taferelen op. Als laatste werd een bezoek ge bracht aan IJsclub de Noord pool. In de kantine werd op dat moment een bouwersfeest ge houden voor de vriendenclubjes die een optochtwagen hebben gemaakt. Ook werd hier het vijfhonderd ste lid van de carnavalsvereni ging bekend gemaakt. Dat is Christen Noordam geworden. (Foto's: Johan Bolink) Keunedarp - Prins Fons-Jan de Bon Vivant is geboren in de Kol en is daar trots op. Minder trots is hij op de staat van het mooie wapen dat er staat. Daarom bood hij burgemeester Jan Lonink een kwast aan. Hij deed dit tijdens de sleuteloverdracht vorige week in het gemeentehuis Holten. Ook zette hij Lonink voor het blok, wat betreft de hangjongeren. 'Nu moeten ineens die caravans weg en hebben ze straks helemaal geen plek meer', zegt de Prins. 'Burgemeester, uw initialen zijn J.A.H. Lonink. Als die caravans weg moeten, dan betekent dat: Jongeren Allemaal Hangen bij Lonink.' De burgervader kreeg van de Prins een steek uitgereikt in de kleu ren van de voormalige gemeente Holten. Met als opschrift: Op perkeun. 'U moet nu dan wel een stapje terugdoen tijdens mijn re geerperiode. maar ik hoop wel dat u de steek gaat dragen.' Zijn gevolg, de wethouders, kregen allemaal een groen visserspetje op, met het opschrift: Ik heb zo'n zin. Wat de Prins betreft, kan het feest dan ook gaan beginnen. In z'n beste Frans besloot hij dan ook: 'Jetzt geht los!' (Foto's: Johan Bolink) Tijdens Rosenmontag zat Bierlokal am Bahnhof vol met nerds.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 3