'Voer brommers op rijbaan zo snel mogelijk in Nieuw boek over boerderijen in Holten van 1811 en ,1850 Holtens Nieuwsblad Gigantisch wint jubileumoptocht Fienpreuvers Globe Reisburo wint provinciale verkiezing Open Dagen slechtzienden bij Natuurdiorama H'berg lste Exemplaar uitgereikt tijdens bijeenkomst Oudheidkamer Kunstproject leerlingen Daltonschool Holterenk In dit nummer. Kakelbont tien jaar Collectebussen Weekendweer Samenwerking huisartsen met Huisartsenpost Saliand Filmvoorstelling in Boschkamp Bijeenkomst PC0B en ANBO Donderdag 14 februari 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E mail Holtens,Nieuwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0,87 Pagina 3 Een hoogtepunt tijdens het carnaval is de Goodwil- lavond. Hierbij worden men sen vereerd met een bezoek. Pagina 5 Pagina 4 Holten - Kindercentrum Kakel bont bestaat zondag 17 februari tien jaar. Vanwege de verhui zing is het feest uitgesteld tot 16 maart. Dan vindt tevens de ope ning plaats van het nieuwe tijde lijk onderkomen. Kinderen kun nen zich helemaal uitleven in de ballenbak en draaimolen en wor den vermaakt door clowns. Holten - De Dierenbescherming Rijssen en omstreken zet zich in voor de realisatie van een die renambulance. De bedoeling is dat de ambulance gaat rijden in de gemeente Rijssen - Holten, in Enter en in de gemeente Hellen- doom. Inmiddels staan er collec tebussen voor de dierenambu lance bij Albert Heijn, bij Die- renzaak Dick Zanting en de Die renartspraktijk aan de Dorps straat. Perioden met zon afgewisseld door enkele wolkenvelden. Vrij dag, zaterdag en zondag gere geld zon, afgewisseld door wat wolkenvelden. De regen kans is klein. De temperaturen liggen tussen de 6.0 en 7.0 graden. In de nachten rond het vriespunt of iets er onder, afhankelijk van de hoeveelheid opklaringen die er zijn. Het worden rustige dagen. Freddie Paalman Auto Caravan S Mofop Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens i Dhr /mevr.: aan een ander door! Adres: i Woonplaats BON i Geeft op als abonnee voor bet OM h» HoUem NimwsbIad: het opgeven van een J nieuwe abonnee. I J Dhr./mevr.: J/J Adres: V' Dj Woonplaats: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad D €41,85 per jaar (betaalw ijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 O €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede (losse nummers: €0,87) Holten - De Maatschap Huis artsen Holten gaat vanaf 4 maart in de avond-, nacht- en weekenddiensten intensief sa menwerken met de Centrale Huisartsenpost Saliand. Pa tiënten die buiten kantooruren dringend een huisarts nodig hebben kunnen bellen met de Huisartsenpost: 0570-501777. Alle patiënten worden in eer ste instantie telefonisch te woord gestaan door een speci aal daarvoor opgeleide ver pleegkundige of doktersassis tente. Zij beoordeelt of de pa tiënt kan volstaan met een eenvoudig advies, langs moet komen op dc dokterspost, of dat de dokter al dan niet met spoed naar de patiënt toe gaat. Voor de huisartsen betekent de komst van de huisartsen post een grote vermindering van het aantal diensten plus een betere ondersteuning tij dens de diensten. De huisarts kan op deze wijze meer uitge rust zijn werk doen. Dit komt de patiëntenzorg ten goede. Door samen te werken met een post kunnen de huisartsen buiten kantoortijden zorg van hoge kwaliteit blijven garan deren voor do» hele regio. De laatste jaren wordt gedurende de diensturen veel vaker een beroep gedaan op de huisart sen. Ook is het tekort aan huisartsen in de regio een pro bleem. Het heeft even geduurd, maar kinderdagverblijf Ka kelbont gaat onder de sloop hamer. WAAROM DUUR LENEN ALS HET NOG GOEDKOPER KAN! Zie onze advertentie op pag. 10 Dc kinderen uit Tsjernobyl zijn alweer een maand terug naar huis. Vergeten zijn zc echter niet. Holten - Een aantal weken zijn de leerlingen van de dal tonbasisschool De Holterenk bezig geweest met een project over kunst. Naast gastlessen van tal van kunstenaars (veel al ouders) hebben de kinderen laten zien dat ze met allerlei materialen in staat zijn de mooiste kunstwerken te laten zien aan de ouders. Iedereen was het ermee eens: in elk kind schuilt een kunstenaar. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Globe Reisburo te Hol ten is uitgeroepen tot winnaar van de provincie Overijssel in de verkiezing Reisbureau van het Jaar 2002. Alle provinciale win naars zijn genomineerd voor de landelijke titel, die op 25 maart tijdens een speciale Gala-avond wordt uitgereikt. Deze wordt verricht door de staatssecretaris van Economische Zaken G. Ybema. Cor van Eijden, directeur van Globe Reisburogroep, zegt erg trots te zijn op de provinciale ti tel Reisbureau van het Jaar: 'Naast afgelopen jaar ook al het ANVR-Kwaliteitscertificaat te hebben ontvangen, is deze uit slag nogmaals een bevestiging van de kwaliteit van onze be drijfsvoering'. De verkiezing Reisbureau van het Jaar is een initiatief van de Vereniging van ANVR Reis agenten en het vakblad Reisre vue. De competitie heeft tot doel reisbureaus te stimuleren nog meer aandacht te besteden aan kwaliteit in hun bedrijfsvoering. In deze vijfde editie van de ver kiezing wordt evenals vorig jaar gewerkt met het concept van provinciale winnaars. Daarvoor waren er drie landelijke genomi neerden. Binnenkort wacht de provinciale winnaars de laatste fase van de verkiezing, namelijk een ge sprek met een deskundige jury onder voorzitterschap van Ger ard Helming, directeur Verkoop en Marketing van Transavia. In deze jury hebben verder zit ting: C. van Dongen (De Jong Intra Vakanties), HL Mosselman (Sud- tours), Prof. F. Go (Erasmus Universiteit), R.J. Engeman (di recteur ANVR) en J. Lokhoff (hoofdredacteur Reisrevue). Lees verder op pagina 5. Keunedarp - Vriendenclub Gigantisch was met 103 punten de nipte winnaar tijdens de carnavalsoptocht bij de categorie grote wagens. Club '90 werd met een half puntje verslagen. Al in oktober vorig jaar begon de groep met het bouwen. De vertragingen bij de NS werd als onderwerp gekozen, de stoomlocomotief uit de verhalen van stripheld Lucky Luke stond daarbij model. Een oude SRV-wa- gen deed dienst als body van de trein. De vrienden Henk Muller (Toet Toet Henkie). Martijn Arfman, (Jopie), Bert-Jan Pieffers (Boy zone), Rik Paalman (Tonie), Dieter Huisken (Kleine Huuske), Rik Deijk (Spikey), Henri Veltkamp (Harry), Björn Rustebiel (Balgje) en Herbert Pieffers (Def Pi) werkten keihard aan het resultaat. 'We willen vooral Harry onze chauffeur bedanken. Tijdens de optocht in Raalte zorgde hij voor hutspot, speklappen, boerenkool en rookworst', benadrukt de groep. Meer over het afgelopen carnaval ver derop in deze krant. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Natuurdiorama Holter- berg houdt zaterdag 23 en zon dag 24 februari open dagen voor blinden en slechtzienden. Normaal is het niet mogelijk, maar in dit laatste weekend van de voorjaarsvakantie stelt het natuurmuseum het depot voor hen open, zodat zij op hun eigen manier objecten en geprepareer de dieren kunnen bekijken. Ge weien, huiden, geprepareerde en dode vogels en zoogdieren lig gen klaar voor observatie. Iedere blinde of slechtziende heeft wel eens een merel ge hoord, maar kan nu ook ervaren hoe deze gebouwd en hoe groot hij is. Deskundige gidsen zijn aanwezig. Geleidehonden zijn van harte welkom. Natuurdiora ma is in de voorjaarsvakantie dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informa tie: telefoon 0548 - 361979. al zijn familie uitgenodigd om op grootse wijze zijn zestigste veijaardag te vieren. Tijdens het diner gebeurt er een aantal op zienbarende zaken. Filmhuis Holten is onderdeel van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk te Holten. De film wordt vertoond in dorps huis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2, telefoon 0548- 362755. De toegang bedraagt 3,40 euro en is inclusief een kop koffie of thee. De kaarten zijn verkrijgbaar in het dorpshuis en het VVV-kan- toor. sen wordt de interne bewegwij zering aangepast, waarbij alle belangrijke VVV-vermeldingen en aanduidingen van bedrijven worden meegenomen. Veneklaas (GB) vroeg zich af wie er bepaalde wat er op de borden komt te staan. 'Is dat de ANWB of de wegbeheerder, de gemeente?' Gemeenteambtenaar Van Veen gaf aan dat de ANWB het recht heeft de borden te leve ren. 'De gemeente bepaalt wat er op komt te staan, maar houdt daarbij wel rekening met het ad vies van de ANWB. En soms is er dan sprake van een dubbele verwijzing, maar dat is dan ver klaarbaar vanuit het oogpunt van de verkeersveiligheid.' Schaduwfractielid A. te Wierik (PvdA) vroeg de wethouder of het ook mogelijk was wat de toeristische bewegwijzering be treft te overleggen met de Hol- tense Industrie en de Handels vereniging, om de bewegwijze ring zo compleet mogelijk te maken. Rijssen/ Holten - In de commis sie Openbare Werken werd de begroting behandeld. Meerdere zaken werden door de commis sieleden aangestipt. Schaduw fractielid W.H. Veneklaas (Ge meentebelang) gaf te kennen haast te willen maken met het invoeren van maatregelen zodat ook in Holten brommers ver plicht worder. op de rijbaan te rijden. Het is een van de maatre gelen die landelijk genomen worden in het kader van Duur zaam Veilig. 'In Holten rijden brommers nog niet op de rij baan. Voer deze landelijke regel graag zo spoedig mogehjk uit in Holten,' adviseerde hij wethou der J. Ligtenberg. Dit jaar wil de gemeente in to taal 72.600 euro uitgeven aan het verbeteren van de toeristi sche bewegwijzering. Voor be wegwijzering in Holten is 49.900 euro gepland; voor Rijs sen 22.700 euro. De huidige bewegwijzering is volgens de gemeente onvolledig en voldoet niet meer aan de ei sen. In de kernen Holten en Rijs- Holten - Stichting Oudheidka mer Hoolt'n komt binnenkort met de uitgave van het boek Boerderijnamen Holten - Huis- nummering 1811-1850. Wijlen Herman Koopman heeft dit boek samengesteld. De uitgave wordt gepresenteerd op de begunsti gersavond die gehouden wordt op donderdagavond 7 maart in De Kandelaar. Daar wordt het eerste exemplaar uitgereikt. Vervolgens wordt een film ge draaid over het feest dat gehou den werd toen Enklaar een kwart eeuw burgemeester was. En Thea Kroese, van het Deinse In stituut en TV Oost, vertelt er een en ander. Aanvang 20.00 uur. In het boek worden, naast de oorspronkelijke naamgeving, ook de latere en huidige naam geving of bewoners vermeld. De registers bevatten 345 huis nummers en zijn verluchtigd met een dertigtal oude foto's van boerderijen, panden, straatbeel den. Achterin het boek is een kaart van de gemeente Holten beves tigd (afmeting 50 bij 70 centi meter) waarop de plaats waar de boerderijen staan en stonden is aangegeven. Het gaat om een beperkte oplage van vijfhonderd samenwerking met de Stichting Kadastrale Atlas Overijssel te Zwolle, de Kadastrale Atlas Holten 18IQ. Van deze beide boeken zijn nog enkele exem plaren beschikbaar en te verkrij gen voor de prijs van 9 euro voor Trouwen in Holten en 20 euro voor de Kadastrale Atlas Holten. Zowel de uitgave Boerderijna men Holten - Huisnummering 1811-1850 als de beide andere uitgaven zijn te bestellen via het VV V-kantoor of bij Jolanda Ulf- man, Jeurlinksweg 10 in Holten. 'Het is de eerste huisnummering van Holten. Nummer 1 was het café. Dat staat er ook: nummer 1, Herberg de Denneboom. De herberg was ook het gemeente huis. Straten hadden nog geen naam.' Maar de huizen wel, en die na men zijn dan ook in dit boek te vinden. Met de namen van de bewoners van het pand,' vertelt Jan Beumer. Beumer is de huidige voorzitter van de Oudheidkamer Hoolt'n. Hij volgde vorig jaar Herman Koopman op en vormt nu samen met secretaris Jolanda Ulfman- Kamphuis, penningmeester Jan Deijk en de leden Marjan ter Borg, Jan Kevelam, Jan Smale en Gerjanne Wibbelink momen teel het bestuur. Boschkamp - In Filmhuis Holten draait donderdag 14 februari (vandaag) vanaf 20.15 uur de Deense film Festen van regis seur Thomas Vinterberg. Met Ulrich Thomsen, Hemming Morritzen en Birthe Neumann. Een succesvolle zakenman heeft exemplaren. De prijs van het boek, inclusief de kaart, komt op 11,50 euro voor begunstigers van de oudheidkamer. Voor andere belangstellenden is de prijs 12,50 euro. Het registerboek is de derde uit gave van de oudheidkamer. Eer der werden uitgegeven in 1987 het ook door Herman Koopman samengestelde Trouwen in Hol ten, een register van alle in Hol ten gesloten huwelijken in de periode 181 1-1922 en in 1999 in Kandelaar - Ook ouderen raken meer en meer betrokken bij de wereld van computers en Inter net. Donderdag 14 februari hou den PCOB en ANBO om 14.30 uur in de Kandelaar een bijeen komst met het thema nieuwe technieken in het betalingsver keer. Leden van het huidige bestuur van Stichting Oudheidkamer Hoolt'n. (Foto: Rinus Vrijdag)

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1