Blauw Wit wint van eersteklasser HHC Extra groepen bij achtste en kwart triatlon Stal de Eik wil recreatietent Dierenambulance voorziet in behoefte Perron Nul wint: 7-2 Genomineerden Sportverkiezing Uitslagen handbal Sport Agenda Lisa van Eek wint bij judo Handbalsters winnen DONDERDAG 31 JANUARI 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Een drukte van jewelste was het tijdens de inschrijving voor de triatlon die begin dit jaar werd gehouden. (Foto: Johan Bolink) Jan Manenschijn Na zijn Nederlands kampioenschap bij de junioren lijkt de nomi natie voor sportman van het jaar terecht voor Jan Manenschi jn. Maar dit is niet het enige dat hij gepresteerd heeft dit jaar. Zo werd hij als A-junior ook uitgenodigd bij een van de ETU-wed- strijden en kwam uiteindelijk zelfs op de ETU-ranglijst terecht. 'Dat is niet makkelijk, want alleen de eerste twintig krijgen pun ten', zegt Jan. Hi j werd 96ste en daarmee de enige Nederlandse ju nior op de ETU-ranglijst. En dat terwijl hij te veel bezig is geweest met het regelen van al lerlei dingen, voor zijn sport. 'Ik heb ook aan veel te veel verschil lende wedstrijden meegedaan', vindt hij. Sportman van het jaar worden, zou dus een goede motivatie zijn om zich het eerste jaar bi j de senioren meteen in de kijker te lopen. Precies daarom vindt Jan de verkiezingen voor sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar wel een goed idee. ledereen die een goede prestatie levert mag in de schijnwerper komen en zo krijg je wat extra bekendheid'. Over een mogelijke winnaar kan hij geen uitspraak doen. .Alle he ren zijn Nederlands kampioen geworden in hun tak van sport. Maar ook bij de vrouwen weet hij geen winnaar te kiezen. 'Dat zijn ook allemaal kanjers'. Vletgoor - In de vijfde ronde van de districtbeker moest Blauw Wit het afgelopen zaterdag op nemen tegen zaterdag eerste klasser HHC uit Hardenberg. De eersteklasser kwam op volle oorlogssterkte naar 't Vletgoor. Blauw Wit dat voor het eerst in de geschiedenis tot de achtste fi nales wist door te dringen, was blij met deze tegenstander van formaat. HHC met een volledig fitte se lectie was natuurlijk op voor hand favoriet. Blauw Wit-trainer Dick Brands had voor de wed strijd zijn mannen opgedragen vooruit te spelen en het spel van HHC zoveel mogelijk te storen. Blauw Wit wilde graag laten zien wat het kon. Voetbalken ners die dachten dat HHC een gemakkelijke middag zou krij gen, kwamen bedrogen uit. Het was namelijk Blauw Wit dat bij vlagen HHC heel lastig maakte door het tempo hoog te houden. Vanaf de aftrap werd echter dui delijk dat HHC het spel wilde maken. De ploeg trachtte dit te doen met verzorgd voetbal. HHC probeerde de thuisploeg onder druk te zetten. De Harden- bergse ploeg had voortdurend balbezit. De verdediging van Blauw Wit stond goed opgesteld en wist steeds op tijd in te grij pen. Na vijf minuten kreeg Blauw Wit de eerste grote kans om de score te openen. Gert-Jan Prins veroverde op het midden veld de bal en speelde Remon Holten - Verblijfsrecreatie bij manege Stal de Eik moet moge lijk zijn, vinden burgemeesters en wethouders. Maar dan moet er wel aan een aantal veilig heidsvoorschriften worden vol daan. Bovendien moet de be stemming van het terrein wor den gewijzigd. Het college wil meewerken aan het wijzigen van het bestemmingsplan. Het voor stel moet nog wel eerst behan deld worden in de commissie Ruimtelijke ontwikkeling. Heren 2 bood prima partij tegen Achilles 5. Na de afstraffing in de uitwedstrijd (27-8) leek Hol ten weinig kans te hebben. Hol ten ging echter goed van start en wist het eerste kwartier zelfs een voorsprong te nemen. Daarna werd Achilles sterker en leidde het bij rust verdiend met 9-13. Daarna liep het bij Holten steeds beter en kwam men terug in de wedstrijd. In de slotfase leek Holten nog kans op een punt te krijgen, maar enkele slordige af rondingen zorgden er voor dat Holten op een 19-21 eindstand bleef steken. Meisjes BI kon uit tegen Bath- men geen potten breken. Holten moest winnen om een kans op het kampioenschap te houden. Blessures gooiden echter roet in het eten, waardoor ABS bij rust al comfortabel met 10-4 leidde. Na rust kwam Holten echter goed terug en leek er bij 8-11 nog kansen te komen. Verdedi- gingsfouten leidden echter op nieuw tot een grotere achters tand waarna Holten het wel ge loofde en met 10-20 verloor. Jeanet Brinks Jeanet Brinks is ook dit jaar weer genomineerd voor sportvrouw van het jaar. Misschien wel voor de laatste keer, want dit jaar wordt haar laatste touvvtrekjaar op internationaal niveau. Toch heeft het afgelopen indoorseizoen haar geen windeieren gelegd. Ze ging naar het WK in Japan en kwam weer thuis met een bron zen en een gouden plak. 'De voorbereidingen daarop hebben wel heel veel tijd gekost. Ook al omdat we de reis zelf moesten beko stigen', geeft Jeanet aan. Toch vindt ze niet dat ze terecht genomi neerd is. 'Ik ben niet belangrijker dan andere sporters', vindt ze. Volgens haar is dit ook de schaduwkant van de sportverkiezingen. 'Er zijn veel meer mensen in Holten die een nominatie verdienen. Mensen die geen naamsbekendheid hebben en waar je nooit wat over leest. Voor die mensen is zoiets een enorme stimulans', zegt Jeanet, die zelf voor de vierde keer genomineerd is. Ze verwacht niet dat ze sportvrouw van het jaar wordt. 'Voor Di- ny Heijda is de nominatie hartstikke mooi, maar ik denk dat Okia wel sportploeg van het jaar wordt en dan krijg je wel veel touw trekkers, dus ik denk dat Marjet Marissink.een goede kans maakt', voorspelt ze. Bij de mannen verwacht ze Jan Manenschijn als winnaar. 'Maar Erik Haan moet flink zijn best blijven doen. want die zien we nog wel terug'. Diny Heijda Ook Diny Heijda doet aan touwtrekken, maar dan outdoor. Dat wil zeggen, buiten in de klei. Zij trekt in het Nederlands nationaal team en heeft dit jaar op het EK in Zwitserland dubbel getrokken. In de 25-klasse won ze goud en in de 480-klasse won ze zilver. Daarnaast werd ze met een Friese ploeg eerste tijdens een interna tionale wedstrijd in Eibergen en werd ze met haar team tweede in de Oostcpmpetitie. Toch vindt Diny haar nominatie niet terecht. 'Ik ben geen indivi duele sporter. Ik kan niet zonder mijn team', zegt ze. Ook zij vindt de verkiezingen voor sportman, -vrouw en -team van het jaar, geen goed initiatief. 'Waarom is de een meer dan de ander'? Dan moetje alle sporters op een bepaald niveau huldigen, ook de kin deren. Er zijn zoveel mensen in Holten goed met hun sport bezig'. Holten - Tijdens de inschrijfa- vond werd Stichting Triathlon Holten door een enorme op komst. Op aanraden van de or ganisatie heeft een groot aantal mensen zich tijdens deze in- schrijfavond op de wachtlijst la ten plaatsen. Voor een groot aantal mensen op de wachtlijst is deelname toch mogelijk. De stichting heeft afgelopen we ken gezocht naar een oplossing voor het grote aantal mensen op de wachtlijst. Tijdens de afgelo pen drie jaren heeft Stichting Triathlon Holten het Nederlands Kampioenschap Triatlon geor ganiseerd. Door het wegvallen van het NK en een uitgekiend startschema heeft de stichting tijd in het rooster gevonden om twee start- groepen toe te voegen. Een extra startgroep op de achtste en een extra startgroep op de kwart voor de recreatieve triatlon is het resultaat. Hierdoor is het voor een groot aantal mensen op de wachtlijst mogelijk toch deel te nemen aan het grootste triatlone venement in Oost-Nederland. De mensen die door deze maat regel alsnog kunnen deelnemen krijgen op korte termijn bericht. Evenals vorig jaar staat een aan tal mensen ondanks deze maat regel nog op de wachtlijst. Dat deze extra startgroepen een nog grotere druk op de organisatie leggen mag duidelijk zijn. Het aantal vrijwilligers, momenteel zo'n zevenhonderd, dient dan ook te worden uitgebreid. In de komende periode zal via de be staande organisatie gezocht wor den naar extra vrijwilligers. Meer dan duizend deelnemers zullen zaterdag 29 juni starten om hun triatlon te volbrengen. Een grote feestvreugde was het bij Blauw Wit na de wedstrijd tegen HHC. (Foto: Johan Bolink) Jager op rechts vrij, die een voorzet losliet op Gerben Beid- man. Deze schoot van dichtbij echter naast. In de twaalfde minuut mocht HHC een vrije trap nemen bui ten de zestien meter. Hans Bek- kernens kon de goed ingescho- Bij Manege Stal de Eik werd vo rig jaar in de zomer een ruiter kamp gehouden op een manier die niet in overeenstemming was met de veiligheidseisen. Boven dien is het gebruik van gebou wen voor verblijfsrecreatie ook in strijd met het bestemmings plan Buitengebied Holten. Want het terrein is bestemd voor actie ve recreatie, en verblijfsrecreatie valt daar niet onder. Naar aanlei ding van het ruiterkamp zijn ge sprekken gevoerd met manege Vervolg van pagina 3 Volgens de beide initiatiefne mers is er grote behoefte aan een dierenambulance. 'Om een aantal redenen. Mensen weten dan waar ze naartoe moeten bellen als ze een gewond of dood dier op de straat zien lig gen. Of als er een dier in nood is. Nu bellen ze of de politie of de gemeente of de dierenambu lance in Almelo die vervolgens niet komt of de dierenbescher ming. Het is niet echt duidelijk welke instantie wat doet op dat gebied. Soms worden mensen gedwongen om allerlei instan ties af te bellen voor er iets ge beurt. Is er een dierenambulan ce, dan kan die ingeschakeld worden.' Daarnaast kan de dierenambu lance fungeren als taxi voor mens-met-dier. 'De eigenaar kan met zijn of haar dier ergens naar toegebracht worden. Aan dat soort vervoer is een groei ende behoefte. En dat moet geld opbrengen.' De dierenam- ten bal nog net naast het doel tik ken. Een minuut later werd André Sibon van HHC op links de vrije ruimte ingestuurd. Al leen voor Hans Bekkemens was ook hij niet koelbloedig genoeg en schoot de bal in het zijnet. Naarmate de eerste helft vorder- Stal de Eik en voor de zomer 2001 is tijdelijk gebruik ge maakt van een tent als onderko men voor het nachtverblijf. De ruiterkampen worden vol gens de gemeente al jaren ge houden. De omvang nam in de loop van de jaren toe. Om het gebruik te legaliseren moet het bestemmingsplan worden gewij zigd. Doordat rond de manege agrari- bulance kan daarnaast een aan tal taken van vrijwilligers over nemen, zoals het nazien van de vangkooien. De dierenambu lance valt onder verantwoorde lijkheid van de Dierenbescher ming. Wel wordt een apart be stuur gevormd, waarin onder andere Marja Koning en Cris van der Meiden zitten. De ini tiatiefnemers hopen naast posi tieve reacties van bedrijven en particulieren (die al binnenko men) ook op een subsidie van de gemeente. 'We vertrouwen er op dat de dierenambulance over een half jaar kan rijden,' geven ze aan.Bedrijven of par ticulieren die alvast hun steen tje bij willen dragen, kunnen dat doen door een bijdrage te storten op 34.73.83.041 van de Rabobank Rijssen, onder ver melding van Dierenambulance. Voor meer informatie of aan melding als sponsor, donateur of vrijwilliger kan men contact opnemen met Koning, 0548- 615033. de, werd het spelbeeld opener. De gasten uit Hardenberg moes ten gas terugnemen. Blauw Wit profiteerde hiervan en er ont stonden twee doelrijpe kansen. Rond de achttiende minuut was het eerst Remon Jager die uit een voorzet van Ton Veldhuis sche bedrijven staan, moet er re kening worden gehouden met de Richtlijn Veehouderij en stank- hinder. Hierdoor mag er hoog stens honderd dagen per jaar sprake zijn van verblijfsrecre atie. Daarnaast mag het geen landschappelijk probleem ople veren. Ook is er een maximum aan het aantal personen dat er verblijft. De eigenaar van Stal de Eik heeft onderzocht in welke vorm de verblijfsrecreatie voortgezet kan worden. Als de verblijfsre creatie in een bestaand gebouw plaats moet vinden zal dat ge bouw ingrijpend moeten worden aangepast in verband met de vei ligheidseisen. Omdat daar nogal wat geld mee is gemoeid, wordt gekozen voor het plaatsen van een tent gedurende het zomer seizoen. De eigenaar heeft in middels een verzoek ingediend tot wijziging van het bestem mingsplan. Afgelopen maandag heeft Dart team Perron Nul de competitie wedstrijd tegen De Hoven uit Zutphen met 7-2 gewonnen. De technisch directeur had het team als volgt samengesteld: Hans Lodeweges, Bert Blaauw, André Schuchard en Henk Pot man. Na een moeizaam begin won Hans met 2-1 zijn enkel partij. Bert won vervolgens een voudig met 2-0. André was dui delijk de zwakste schakel. Hij verloor zijn partij met 0-2. Henk won na een 0-1 -achterstand toch nog met 2-1 Drie dubbels eindigde 2-0 in het van dichtbij een prima mogelijk heid kreeg de score te openen. Hij raakte de bal niet goed en zag zijn rolletje naast gaan. De volgende kans was voor Gert- Jan Prins die vrij over rechts op het doel kon afgaan. De doelman van HHC Rob Kaptein redde be kwaam. In de 25ste minuut was het weer HHC. Uit een corner kon Leo Scheepmaker de bal vrij inkoppen. Hans Bekkernens plukte de bal echter stijlvol uit de lucht en bracht hierdoor red ding voor Blauw Wit. In de 31ste minuut werd er een over treding gemaakt door HHC bui ten de zestien meter op Gerben Beldman. Hierbij werden twee spelers van HHC bestraft in ver band met aanmerkingen op de leiding. De vrije trap leverde voor Blauw Wit niets op. Rust 0- 0. Daarna leek het of de vermoeid heid bij Blauw Wit was toege slagen. De Oranje Zwarten had den hierop ook gerekend. HHC opende sterk en kreeg kans op kans. Het was Gerjan Wanders van HHC die doorbrak op rechts maar de Blauw Wit goalie niet kon passeren. Ook in de 50ste minuut na een misverstand in de verdediging van Blauw Wit kwam een van de spitsen alleen door. Maar ook nu kwam Hans Bekkernens op tijd uit zijn doel en verwerkte het schot tot cor ner. In de 52ste minuut bracht Dick Brands Merijn Offinga voor Remon Jager. Blauw Wit kwam terug in de wedstrijd en begon weer op de counter te spe len. Marco Schuiterd had geen geluk toen een lob net achter Rob Kaptein op het dak van het doel viel. HHC paste een dubbe le wissel toe om alsnog toe te slaan. Maar naar mate de tijd verstreek, groeide de hoop bij Blauw Wit en zag de supporter HHC wegzakken. Blauw Wit wisselde de moegestreden Arjan Aanstoot voor Niek Kuiper en Marco Schuiterd voor John Paul Akkerman. Met deze wissels gaf de thuisploeg ook niets weg. De wedstrijd was gespeeld en Blauw Wit behaalde een knap resultaat tegen een gerenom meerde tegenstander 0-0. Hier door moesten strafschoppen de beslissing brengen. Hans wist een strafschop te keren. Lars Of- fringa van HHC schoot de bal links van Bekkernens in. De Blauw Wit-goalie wist de bal te keren. Omdat hierna iedereen scoorde, kon de bij Blauw Wit- spelende Offringa de beslissing forceren. Indien hij scoorde was Blauw Wit een ronde verder. De druk op de schouders van de nog A-junior was groot, maar ook op dit beslissende moment bleef hij koel en schoot onberispelijk bin nen. voordeel van Perron Nul. Het koppel Hans en Henk verloor echter met 0-2. De teamwedstrijd ging tenslotte simpel met 2-0 naar Perron Nul. Na deze winstpartij staat Perron Nul op een gemiddelde van 7,42 voor en 1,58 tegen. Dat voldoen de zal zijn voor het kampioen schap. De volgende belangrijke wed strijd is de bekerwedstrijd tegen Red Buil 2 uil de eredivisie. Het zal zeer moeilijk worden de 3-6-verliespartij ongedaan te maken. Maar alles is nog moge lijk. Blauw Wit Donderdag 31 januari Blauw Wit 1 - SVZW 1. 19.30 uur. Zaterdag 2 februari Westervoort 8 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (12.45 uur); Zaaltoernooi BI in 't Mossink met: ABS BI. Markelo BI. Enter V. BI, 15.30 uur (aanwezig 15.00 uur). Zaalvoetbal Donderdag 31 januari Blauw Wit I - Helios 4, 22.00 uur. Vrijdag 1 februari Colmschate 2 - Blauw Wit 2, 22.00 uur (vertrek 21.00 uur). SV Holten Zaterdag 2 februari Markelo Al - Holten Al, 1 1.00 uur; Holten C1 - RDC Cl. 12.00 uur: Hol ten C2 - Daarle C2, 12.00 uur; SVZW Dl - Holten Dl. 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); SOS Dl - Hol ten D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Omhoog El - Holten El, 9.30 uur (ver trek 8.30 uur); Holten E2 - Omhoog E2, 1 1.00 uur: Holten E3 - Daarle El, 10.00 uur; Omhoog E3 - Holten E4, 9.30 uur (ver trek 8.30 uur); Holten F1 - Omhoog Fl, 1 1.00 uur; Omhoog F2 - Holten F2, 10.30 uur (9.30 uur); Om hoog F6 - Holten F3, 1 1.30 uur (vertrek 10.30 uur). Handbal Zaterdag 2 februari Meisjes B - Zwolle, 14.25 uur; Meisjes B2 - Boer hof/ Heeten 3, 13.30 uur; Meisjes C - Overwetering 2, 12.45 uur; D-jeugd - Overwetering, 12.00 uur. Zondag 3 februari Dames 1 en Dames A, vrij; UGHV 3 - Heren 1. 14.35 uur (vertrek 12.35 uur); HCD '97 2 - Heren 2, 12.10 uur (vertrek 11.10 uur); Boerhof/ Hee ten 3 - Dames 2, 15.25 uur (vertrek 14.25 uur). Denekamp - Judoka's van SV Bato zaterdag 25 januari hebben deelgenomen aan het vanentoer- nooi voor jongens en meisjes van de Judobond Oost-Neder land. De individuele wedstrijden in Denekamp vonden plaats on der grote belangstelling. De deelnemende judoka's zijn voor afgaand aan de wedstrijden in gedeeld in klassen op basis van gewicht, leeftijd en ervaring. De coaching werd gedaan door ju doleraar Leo Buitink. Op het met zo'n vierhonderd deelnemers drukbezette toernooi is Lisa van Eek als eerste geëin digd in de gewichtsklasse tot 24 kilo. Tweede plaatsen zijn ge haald door Steven van Riel, Robbert van Riel en Bas Hof man. Derde plaatsen zijn verder gehaald door Philipp Rose, Frank Delahaye, Roy Pasman, Jessica Rose, Stefan Paalman en Frank Jansen. Verder zijn wed- strijdpunten gehaald door Koen Gruijters. Paul Hofman. Frank Wechstapel, Thom Derks. Niek Rietberg, Glenn van Coeverden en Koen Paalman. Mossink - Ook de thuiswedstrijd tegen Lettele werd door de handbaldames van Holten ruim gewonnen. Naarmate de competitie vordert, wordt duidelijk, dat alleen Hol ten en Raalte een rol in de twee de klasse B spelen en de overige teams als figurant meedoen. Te gen Lettele hadden de dames duidelijk moeite geconcentreerd te spelen. Holten ging goed van start en leidde bij rust met 8-1. Ook na rust bleef Holten veel te sterk voor de tegenstander. Toch zag Lettele kans enkele keren te scoren, waardoor de uitslag met 16-6 toch nog een iets beter aan zien kreeg. Heren 1 verloor teleurstellend van AAC 1899 3. Holten kwam in het begin op achterstand en wist die niet meer goed te ma ken. Ook na de rust (11-13) wist Holten geen voordeel te halen uit het feit dat de tegenstander uit Arnhem geen wissels had. Wel had Holten pech dat de scheidsrechter weinig optrad te gen indringen en vasthouden, wat zeker niet in het voordeel van Holten was.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9