Nieuw gemeentehuis slokt groot deel begrotingsgeld op loltens Nieuws! Onderhoud aan sloten Fliermaten 5jR, MSI! Holten krijgt wellicht Gezondheids Infopunt Spoorwegovergangen krijgen spoorbomen Feestelijke activiteiten na huwelijk Willem-Alexander en Maxima Vrijwilligers gaan naar huwelijksfeest in Arena Ballooning naar Meermanskamp Prinsenbal in De Poppe Zorg dat je erbij bent Rupskraan gestolen Loes van Dijk treedt terug als fractievoorzitter GB IN DIT NUMMER Plannen gemeente Wegbeheer Wegverharding Minimabeleid Straathoekwerker In deze uitgave. Zevende Noordelijke Weekendweer: Wisselvallig U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 januari 2002 Fax: 0548 - 36 64 97 Redactie: 0548 - 36 38 03, Advertentie: 0548 - 36 82 95 E-mail Holtens.N:euwsblad@who.wegener.nl Abonnementsprijs f 84,00 38,13 Losse nummers f 1.80 0,82 Meermanskamp - De Triathlon Ballooning en de andere festiviteiten op de vooravond van de triatlon (zaterdag 29 juni), worden dit jaar gehouden op sport park Meermanskamp. Tot nu toe werd dit altijd ge daan op sportpark 't Vlct- goor, maar Stichting Triath lon Holten wil dit nu jaarlijks gaan wisselen. Naast de Triathlon Bal- looning van vrijdag 28 juni, wordt dit jaar dus ook de spe ciale vriendschappelijke voet balwedstrijd en de Run-Bike- Run voor de jeugd gehouden op het terrein van SV Holten. Poppe - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers houdt zater dag 19 januari om 20.30 uur het Prinsenbal in De Poppe. De Raad van Elf zal onder leiding van Prins Fons-Jan de Bon Vivant en zijn Adjudant genieten van verschillende sketches. De carnavalsvereniging vraagt be zoekers op tijd tc komen. De avond begint namelijk meteen al met een van de hoogtepunten. Vanaf hofbar Bierlokal am Bahnhof rijdt om 19.30 en 20.00 uur een bus richting De Poppe. Deze zal na afloop de bezoekers weer veilig thuis brengen. Entree bedraagt voor leden 2,5 euro en voor niet-leden 5 euro. Holten - De kern Holten krijgt, als het aan burgemeester en wethouders ligt, een gezond heidsinformatiepunt. Oftewel: een opstelling met informatie bulletins over allerlei gezond heidszaken. Waar het infopunt precies komt is nog niet be kend. De kosten wel: 1.680 eu ro. Het voorstel moet nog be handeld worden in de commis sie Welzijn. Het gezondheidsinformatiepunt wordt ingericht door de GGD. De GGD Twente beschikt in Twente over een regionale Gezondheidswijzcr om het pu blick te informeren op het gebied van gezondheidszorg. Al jaren wordt door de GGD Twente in de kern Rijssen zo'n gezondheidsinformaticpunt ver zorgd, dat ondergebracht is in de bibliotheek. In Holten is tot nog toe van een dergelijk informatie punt geen sprake geweest. De ge meente wil dat nu gelijktrekken. Het was nog even de vraag of de nieuwe gemeente het met één ge zondheidsinformatiepunt zou moeten doen. Het leek de ge meente echter niet verstandig, omdat er waarschijnlijk niet zo veel Holtenaren in de Rijssense bibliotheek komen. Uit navraag bij de GGD bleek bovendien dat er wel de mogelijkheid was voor het inrichten van een extra infor matiepunt. Wat de locatie betreft denkt de gemeente aan de bibliotheek in Holten. Daarnaast behoren ge meentehuis locatie Holten of de praktijk van de maatschap huis artsen tot de mogelijkheden. Holten - De spoorwegovergan gen op de Oude Stationsweg, de Doorlopendedijk en de Geskesdijk in Holten worden dit jaar voorzien van een AHOB, een overweginstallatie met automatische halve bo men. De werkzaamheden zijn gepland in augustus 2002. De ombouw van de AKI-overwe- gen naar AHOB-installaties staat gepland voor augustus 2002 en maakt deel uit van een landelijk veiligheidsprogramma van NS Railinfrabeheer. De NS vraagt ook de gemeente een bijdrage tc leveren door onder andere met borden de voorrang te regelen, omdat het verkeer niet gelijktijdig kan passeren op de overwegen. Holten - Naar aanleiding van een aantal klachten van agra riërs uit het gebied ten zuid westen van Holten is door wa terschap Rijn en IJssel een ver beterd waterbeheersplan opge steld voor dit gebied. Het gaat om de verruiming van een aan tal sloten die nu nog in beheer en onderhoud zijn bij onze ge meente. Het gaat met name om delen van bermslotcn langs de Fliermatenweg, de Beusebergerweg, de Russendijk en de Larenseweg. Het waterschap betaalt de kos ten en voert de werkzaamhe den uit. Voorwaarde voor het doorgaan van het plan is wel dat de eigena ren van de aanliggende gronden hiervoor toestemming geven. Ook is het de bedoeling dat er drie stalen duikers onder de weg doorgeperst worden. Na de onderhoudswerkzaamhe den wil het waterschap de sloten (Foto: Rinus Wethouder Willem ter Schure: 'We hebben Holten - De eerste begroting van de nieuwe gemeente is uit. De begroting 2002 had vorig najaar al behandeld moeten te worden, maar dat bleek onmo gelijk. De voorbereiding van de fusie van de gemeenten Rijssen en Holten vond (an ders dan bij andere heringe deelde gemeenten) pas na de herindeling plaats. En dat had gevolgen voor onder andere het op tijd tot stand komen van de begroting 2002. Bovendien wilde het college samen met de raad de inwoners van de nieu we gemeente betrekken bij de strategische visie, oftewel het toekomstig beleid. En ook daar moest bij het vaststellen van de begroting 2002 rekening mee worden gehouden. Wethouder W. ter Schure van financiën benadrukt dat er hard gewerkt wordt om de be groting van 2003 eind dit jaar vast te stellen. Ter Schure is 'redelijk tevreden' over de uitkomst van de begro ting. Zo wordt dit jaar voor struc tureel beleid 690.200 euro uitge trokken en voor incidenteel beleid maar liefst 1.004.700 euro. Voor structureel beleid gaat er 200.000 euro naar onderhoud en beheer. Eèn évèn groot bedrag is uitgetrokken voor het aantrekken van meer ambtenaren. 'De rampen in Volendam en Enschede hebben laten zien hoe belangrijk een handhavingsbeleid is. Daar moeten kwalitatief goede mensen voor aangetrokken wor den. Het hele beleid moet goed opgezet worden.' Maar er is ook een start gemaakt met structureel nieuw beieid, zoals het opzetten van straathoekwerkactiviteiten en de uitbouw van het peuterspeel- zaahverk. Voor het minimabeleid is 23.000 euro extra uitgetrokken. Dan het incidenteel beleid waar voor dit jaar 1.004.700 euro be schikbaar is. Een forse hap daar van gaat op aan tijdelijk personeel: 390.000 euro. Voor het uitvoeren van onderzoeken en het opstellen van beleidsnota's is 375.000 euro vrijgemaakt. Aan incidenteel achterstallig on derhoud wordt 145.000 euro be steed. Er wordt veel geld opzij gezet voor het nieuwe gemeentehuis. Dit jaar is voor het gemeentehuis een structureel bedrag van 453.800 euro opzij gezet. Daarnaast wordt er incidenteel dit jaar nog eens een bedrag van 109.800 euro voor uitgetrokken. 'Deze zaak vergt ook de komende jaren wel wat van de Financiële middelen,' geeft Ter Schure vast Voor 2002 staan belangrijke in vesteringen op het programma. 'In het kader van de begroting is gekeken wat we voor ambities waar kunnen maken. Uiteraard kan niet alles direct, maar er wordt nogal wat in gang gezet. De extra OZB-verhoging is niet zo maar ingezet,' geeft ge meentesecretaris D. van der Borg aan. Zo worden forse bedragen geïnvesteerd in jeugd- en jonge renwerk. Ter Schure: 'Een van de belang rijkste dingen na de herindeling was het verkrijgen van helderheid ten aanzien van de financiële posi tie van beide gemeenten. We hebben nu alles goed op pa pier,' aldus de wethouder die spreekt van een 'realistische' be groting. 'Voor de begroting zoals ie er ligt, durven we de handen in het vuur te steken. Dat kunnen we waar maken.' in beheer en onderhoud overne men. De slootkanten worden dan eens per jaar gemaaid en de ge meente dient vervolgens het maaisel af te voeren. Omdat het waterschap de sloten onderhoudt, wil ze deze ook in ei gendom. De ondergrond uiter aard. Het waterschap is bereid daarvoor 0,46 euro te betalen, kosten koper. Dijkerhoek - In een landbouw- mechanisatiebedrijf in Dijker- hoek werd in de nacht van woensdag 9 op donderdag 10 januari ingebroken. Door een hangslot te vernielen kon een aanhanger met daarop een rupskraan mee worden geno men. Deze is tot nu toe niet meer teruggevonden. Holten - Fractievoorzitter Loes van Dijk van Gemeentebelang treedt met ingang van 1 februari terug als fractievoorzitter. Ze blijft wel actief als raadslid. Fractiegenoot Eb van Schooten wordt fractievoorzitter. Van Schooten was al eerder fractievoorzitter van Gemeentebelang in de Holtense gemeenteraad. Van Schooten droeg toen een jaar voor de herindeling wegens familieomstandigheden zijn fractievoorzitterschap over aan Willem ter Schure. Van Dijk legt het voorzitterschap neer omdat het wat tijd betreft onverenigbaar is met haar drukke baan. 'Ik maakte eerst deel uit van een gemeenteraad voor een gemeente van negenduizend inwo ners. Na de herindeling telde de gemeente 35 duizend inwoners. Dat vertaalde zich ook aardig in het raadswerk. Bovendien brengt een heringedeelde gemeente de eerste jaren meer werk met zich mee dan een niet-heringedeelde. Als fractievoorzitter heb je bo vendien meer werk dan als raadslid. En dat wTas niet meer te com bineren met mijn nieuwe baan.' Van Dijk was tot 1 april 2001 hoofd afdeling sociale zaken in Zutphen, maar ging daarna commercieel. Ze is als interim-manager inzetbaar bij gemeenten die problemen hebben. 'Het is een be hoorlijk intensieve baan, zowel qua tijd als wat de geestelijke inzet betreft. Er zijn weken bij dat ik alleen al voor mijn werk zeventig uur maak. Daar tussendoor was het rennen naar een gemeentever- gadcring.' Momenteel is Van Dijk voor acht maanden gedeta cheerd bij de gemeente Noordenveld, die gevormd wordt door de kernen Norg, Peize en Rhoden. 'Deze gemeenten zijn vier jaar ge leden heringedeeld en dat is voor sociale zaken niet goed gegaan. Ik zit er als interim om te helpen alle neuzen op deze afdeling weer dezelfde kant op te krijgen.' Een toevallige bijkomstigheid is dat Lonink vanaf 1996 tot na de herindeling waarnemend burgemees ter van Norg was. (Foto: Rinus Vrijdag) Lees verder op pagina 3 Holten - Na de huwelijks plechtigheid van Willem- Alexander en Maxima houdt de Stichting Viering Nationale Feestdagen enkele festivitei ten. Voor de basisscholieren wordt een theatervoorstelling gehouden. Daarna wordt 's avonds een lampionoptocht gehouden met aansluitend een vuurwerkshow. Alle kinderen van de basisscholen in Holten en het speciaal onder wijs, worden uitgenodigd in de aula van de scholengemeenschap De Waerdenborch. Tejater Beer geeft hier de voorstelling Tijd Gestolen.. Beer Ikke en Boudcwijn zijn hartsvrienden. Ze gaan echt voor elkaar door dik en dun. Maar Boudewijn gaat wel eens wat te ver en dan roept Ikke hem weer tot de orde. Soms-zijn vreemde dingen moeilijk of raar. Het is niet voor niets dat men zegt: onbe kend maakt onbemind of wat de boer niet kent, eet ie niet. Met die ideeën kom je er natuurlijk niet in de wereld. Gelukkig ontdekken Boudewijn en Ikke dat ook in dit stuk, dat over pesten gaat.Alle leerlingen kunnen via hun eigen school gra tis een entreebewijs krijgen. Leerlingen van Dijkerhoek, Espelo en de Haarschool zijn wel kom om 15.30 uur. De leerlingen van de Regenboog en de Holterenk om 16.45 uur. De voorstelling duurt een uur. Het is belangrijk de toegangskaart mee te nemen. Deze heeft namelijk een kleur die correspondeert met de vermelde aanvangstijd. Wegens ruimtegebrek is er helaas Holten - Burgemeester en wet houders presenteren in het be leidsplan 2002-2005 tal van plannen, die in deze jaren ge stalte moeten krijgen. Bij voorbeeld de verharding van de bermen, een straathoekwer ker voor de jeugd en het verbe teringsplan voor wijk De Haar. Voor alle voorstellen geldt dat de ze de komende weken in de com missies besproken worden. De gemeenteraad buigt zich vrijdag 15 maart over de begroting 2002 en beslist dan definitief of de voorstellen doorgaan. Een kleine greep uit de plannen staat hieron der. Voor Holten wordt dit jaar een bedrag van 45.400 euro vrijge maakt voor wegenonderhoud. In de loop van dit jaar wordt een nieuw (geharmoniseerd) beleids plan wegen opgesteld. Alle wegen in de nieuwe gemeente worden daarvoor geïnspecteerd. De asfaltvcrharding in plan Look is sterk aan craquelévorming on derhevig. Er wordt geasfalteerd en er wordt een nieuwe afwate ring aangebracht. De werkzaam heden worden over meerdere ja ren uitgevoerd. Voor de komende vier jaar is hier 45.500 euro per jaar voor uitgetrokken. Omdat de kosten van het dage lijks leven steeds stijgen wil het college meer geld uittrekken voor het minimabeleid. Voor 2002 en 2003 stelt het college een subsidie voor van 22.700 euro per jaar. In de kernen Rijssen en Holten wordt een straathoekwerker ac tief. Deze moet de 'wijk' in en contact proberen te leggen met (rondhangende) jongeren. De po litie neemt deze taak nu op zich, maar behoort dit niet te doen. De politie heeft ook aangegeven deze taak in de toekomst niet te kun nen en willen blijven vervullen. Het college wil voor beide kernen één straathoekwerker aanstellen. Medio 2002 moet hij of zij aan de slag kunnen. Voor 2002 is daarom de helft van het bedrag geraamd, voor de komende jaren staat er per jaar 45.400 euro begroot. Yvonne Vlogtman is naarstig op zoek naar nieuwe spon soren. Lees verder op pagina 4 De gala-avond van de jarige Fienpreuvers was een schot in de roos. Lees verder op pagina 5 geen plaats voor begeleiders en ouders. De Floltense Mu ziekvereniging (HMV) begeleidt om 20.00 uur vanaf parkeerplaats bij de Diessenplas een lampion optocht. Deze gaat naar sportpark 't Vletgoor. Daar wordt vanaf 20.30 uur een groots vuurwerk show gegeven. LAAGSTE HYPOTHEEKRENTE Zie onze advertentie op pag. 8 Wisselvallig weer met van tijd tot tijd regen. Vrijdag op de meeste plaatsen droog, afgewisseld door wolkenvelden en af en toe zon. Temperatuur 6.0 a 7.0 graden. Zaterdag en zondag overdag vaak perioden met regen, weinig opkla ringen en zon. Temperatuur 8.0 a 9.0 graden. In de nachten 2.0 a 3.0 graden. Dit minder fraaie weer wordt ver oorzaakt door een west circulatie die goed op 'gang komt waardoor randstoringen ons gemakkelijk kunnen bereiken. Weerman, Freddie Paalman Voor meer merpagina 3. Holten - De twintig genomi neerde vrijwilligers van Rijssen en Holten zijn door de ge meente uitgenodigd het feest, voorafgaande aan de huwe lijksdag van Willem Alexander en Maxima, bij te wonen. Dat feest wordt gehouden op 1 fe bruari in de Arena in Amsterdam. De vrijwilligers uit Rijssen en Holten worden begeleid door burgemeester J.A.H. Lonink en zijn partner A. Thomaes en de gemeen teambtenaren J. Holtrop- Gerritsen en S. Plomp. De ge meente heeft voor dit feest in totaal 75 kaarten besteld voor een bedrag van 3.369,32 euro. Daarnaast worden kaarten ver deeld over de Oranjevereniging Rijssen en de Stichting Viering Nationale Feestdagen in Holten. Een klein aantal oud-strijders in beide kernen ontving eveneens een uitnodiging. Ook de sport- commissies van zowel Rijssen als Holten kregen kaarten te verde len. Een aantal kaarten is verloot onder de medewerkers van ge meentewerken die op Konin ginnedag altijd moeten werken. 'De reacties van de mensen zijn enthousiast. Het is ook iets wat je maar een keer meemaakt,' vertelt J. Holtrop-Gerritsen. Het vervoer rnet bussen wordt geregeld door Stichting Nationaal Oranjecómité en die hebben Stichting Evenementenvervoer ingescha keld. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! f ebruïk deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad \ntwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonpla HiiZoj betaalt voor ore aoonnemem I 41,85 per /aar (betaalwijze: per acceptgiro) J 40.42 per jaar (betaalwijze: automatisch) I Abonnementsprijs 40,42Losse nummers 0.87 Open Dagen Hengelo 22 Jenuerl Enschede 23 jenuerl Oldenseel 23 jenuerl Almelo 24 jenuerl ven 16.00 21.00 uur kijk ook op www.rooon.nu

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1