'SGP wil welzijn burger voorstaan, maar onderworpen aan Gods wil' Nacht van Blauw Wit Spannende wedstrijden bij Kerstzaalvoetbaltoernooi Cursussen SV Bato ZORG fSSlD «p -.zm Kraamzorg Twente KIES NU VOOR ZEKERHEID! Laagste Hgpotheekrente LET OP:Tijdelijke actie Visie sinds 1966... Mensen die van de kraamzorg hun vak willen maken m/v SGPRAADSLID GRADUS KREIJKES: Bijeenkomst bejaardensoos KAPITAALF/S7F AANNEMERSBEDRIJF PAALMAN TEMPELMAN B.V. DON Dl .RD AG 3 JANUARI 2002 HOLTFNS Ml XWSBI.AD Holten Rijssen Gra- dus Kreijkes zit sinds 1998 in de gemeente raad voor de Staatkun dig Gereformeerde Par tij. Eerder was hem al gevraagd deel uit te ma ken van de SGPfractie, maar dat wimpelde hij af. 'Mijn vader was net uit de gemeenteraad en dan krijg je iets van "Hij gaat op zijn vaders stoel zitten" en dat wilde ik nu net niet,' vertelt hij. Kreijkes is inmiddels ruim twintig jaar lid van de SGPkiesvereniging. Hij is het enige SG- Praadslid van de Her vormde Gemeente Rijs sen (gereformeerde bond). Van deze ge meente was hij een aan tal jaren ouderling. Hij deed jarenlang zon dagsschoolwerk, maar stopte daar een half jaar geleden mee. Kreijkes werkt als calculator bij Constructiebedrijf Schooten ('n Lang Jan). Waarom SGP? Van huis uit groeide ik op in een SGPgezin. Ik kreeg het dus wel mee in de op voeding. Tot je voor jezelf bepaalde keuzes maakt. Ik heb bewust gekozen voor de SGP. Waarom? Dat heeft te maken met het wezen van de SGP, het is een theocratische partij. Wat is volgens u het be langrijkste politieke on derwerp van de komen de tijd in de gemeente? Er is een aantal zaken die allemaal belangrijk zijn. De bouw van het gemeen tehuis, onze wegen, de bouw van Reggesteyn, on ze jeugd, een stuk veilig heid. Wat vindt uzelf een be langrijke zaak? Voor mij is het belangrijk dat er een goede afweging komt. Een financiële vert aling van de plannen. En dan moet de burger niet alle lasten op de nek krij gen. Je moet als gemeente niet verder springen dan de polsstok lang is. Een belangrijke zaak? Het ge meentehuis moet er ko- Waar gaat u zich het ko mende jaar voor inzetten? Ik wil me inzetten voor het geheel, voor het wel zijn van de bevolking. Waar ik specifiek mijn best voor zal doen is de plaats van het christelijk volksdeel in de maat schappij. Het christelijk volksdeel wordt hoe lan ger hoe meer verschoven naar de rand van de sa menleving. Ook dit volks deel moet een plaats hou den binnen de maatschap pij en moet niet aan de kant gedrukt worden. De SGP wil het welzijn van de burger voorstaan, maar onderworpen aan Gods wil en Gods wet. Wat vindt u van een lo kale omroep HoltenR- ijssen? Zou u daar geld voor over hebben? Ik wil me positief opstel len, maar ik verwacht er niet zoveel van. Het medi um kan een hele zinvolle ingeving geven aan bij voorbeeld de zaterdag avond, en ik bedoel dan natuurlijk op een christelij ke manier. Iemand anders zal die invulling anders willen. Het valt voor mij niet onder de echt nood zakelijke dingen. Kiest u als SGP'er voor democratie of theocratie en waarom? 'De overheid is Gods die naresse', zegt de SGP. De partij erkent de absolute soevereiniteit van God. Dus geen volkssoevereini teit. Medewerking van het volk is op zich een goede zaak. Democratie als regerings vorm hoeft dan ook niet te worden afgewezen. De SGP heeft vanuit haar theocratische gezindheid het welzijn van de hele be volking op het oog en ziet daartoe mogelijkheden ook binnen het democrati sche stelsel. Hoe staat u tegenover een enquête of een refe rendum? Medewerking van het volk wordt verkregen door het kiesrecht. Daarnaast is het goed dat burgers inspraak krijgen over beleidsvoor nemens en zich daarover uitspreken. Dat kan de kwaliteit van de te nemen beslissingen ten goede ko men. Maar die inspraak moet wel gehouden wor den voorafgaande aan de besluitvorming. Volksraadpleging, zoals referendum of enquête, wordt in toenemende ma te als besluitvormingsins trument gebruikt en dat is niet het standpunt van de SGP. De SGP vindt een volksraadpleging geen on behoorlijk controlemid del, mits het met de nodi ge behoedzaamheid ge hanteerd wordt. Maar de democratie als norm staat op gespannen voet met de bijbel die op politiek ter rein door de SGP als hoogste bron en norm wordt aangemerkt. Het volk moet geregeerd wor den door de overheid en niet andersom. U zit in de commissies Financiën en Ruimtelij ke Ontwikkeling. De commissies staan mc wel aan. Financiën is boei end en hoewel ik geen fi nanciële achtergrond heb, voel ik me er wel in thuis. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling is een inte ressante en pittige com missie. Het op voorhand voeren van beleid staat mc wel aan. Ruimtelijke orde ning heeft veel meer direc te raakvlakken met het da gelijks leven. Waaraan ergert u zich? Ik erger me niet. Iemand die zich ergert en kwaad wordt, moet zich afvragen of hij wel geschikt is voor de politiek. Er zijn wel een paar dingen waar ik moei te mee heb, maar dan kijk Vervolg van voorpagina In de eerste halve finale speelden Holten en Harfsen tegen elkaar. Harfsen begon afwach tend en liet de bal op ze ker rond gaan. Holten was bij balbezit zeer ge vaarlijk en de wedstrijd zou dan ook pas begin nen als zij op voor sprong zouden komen. Die voorsprong kwam na acht minuten. Harry Klein I lorstman scoorde, waar bij doelman ten Have van Harfsen kansloos was. De wedstrijd kreeg nu een meer open karakter. Harf sen ging op zoek naar de gelijkmaker en had hiertoe tweemaal de gelegenheid. Aan de andere kant had Holten ook enkele zeer fraaie mogelijkheden. Met nog iets meer dan vijf mi nuten op de klok werd de wedstrijd beslist. Een fraaie aanval die via I.au- rensjan Stam werd opge zet, via Arno Knapen en I larrv Klein Horstman bracht Knapen vrij voor het doel. Hij knalde de bal hard en hoog en onhoud baar in de kruising 20. Hiermee was de wedstrijd voor Harfsen gespeeld. I loken kreeg nog enkele goede kansen, waarvan Thomas Eemstra er twee fraai benutte. Mark Nij- land bepaalde de eind stand op 50 met een mooi doelpunt. Sportclub Rijssen begon in de andere halve finale tegen Blauw Wit ook voorzichtig. Ze kropen door het oog van de naald toen Marco Schuiterd een vrije trap keihard op de paal knalde. Sc. Rijssen kwam snel hierna op 10. Voor Blauw Wit was dit een onverwachte tegen slag omdat tot dan toe geen kansen waren wegge geven. Doelman Gcrrit; Aanstoot bracht hierna met een fraaie actie red ding op een hard schot van een van de Rijsscnsc spelers. De meeste opschudding ontstond toen Blauw Wit net naast het doel schoot, maar de bal achter het doel belandde en het net deed bollen. Scheidsrech ter Jeroen Roetgerink dacht dat het een doelpunt was, maar de goed opge stelde onafhankelijke lijn rechter gaf aan dat dit niet zo was, waardoor de wed strijd, tot opluchting van de Rijsscnsc ploeg, met 10 verder ging. Toch moest Rijssen de ge lijkmaker toestaan. Een fraaie actie over links van Gerben Beldman leverde die 11 op. Blauw Wit kon hierna op basis van de kansen het meest aan spraak maken op de winst. Echter, de mooiste kansen werden om zeep gehol pen. Gok toen de volledi ge defensie van Rijssen was uitgespeeld, bleek de doelman niet te passeren. Dat die kansen de hoop voor Rijssen levend hiel den, bleek wel. In de laat ste minuten kroop Blauw Wit door het oog van de naald toen Rijssen buiten bereik van Gcrrit Aan stoot op de paal knalde. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. Hierin toonde Gcrrit Aanstoot zich sterk door de eerste drie strafschoppen van Rijssen te stoppen. Door dat Blauw Wit wel scoorde waren de laatste twee strafschoppen overbodig. In de strijd om de derde en vierde plaats was Rijs sen de sterkste. Harfsen gaf te makkelijk veel kan sen weg waardoor Rijssen telkens verder uitliep. Na de 10 kon Harfsen nog wel gelijkmaken, maar na de 21 liep Rijssen weg tot 41. Harfsen kwam nog te rug naar 42, maar Sc. Rijs sen maakte met 52 aan alle onzekerheid een eind. De finale van het toernooi leverde voor het eerst een Holtense finale op. Zowel Holten als Blauw Wit de den 23 maal mee, maar nooit troffen beide ploe gen elkaar in de finale. De- finale werd gespeeld voor een goed gevulde tribune. SV Holten opende sterk en kreeg enkele goede mo gelijkheden. Doelman Gcrrit Aanstoot stond vaak op de juiste plaats, maar had ook de hulp van het houtwerk nodig. Na zes minuten spelen kwam Holten verdiend op voor sprong, waarna Blauw Wit wat meer naar voren be gon te spelen. Vaak werd Marco Schuiterd gezocht en dit leverde fraaie een tegen een acties op. Diver se malen werd de actie richting doelman Laurens Jan Stam gemaakt, maar steeds zag deze de bal voorlangs of naast het doel gaan. Ook de vrije trappen werden door de sterke verdediging goed verwerkt. Aan de andere kant kreeg Holten steeds meer ruimte voor gevaar lijke aanvallen. De paal bracht na twaalf minuten redding voor Blauw Wit, maar met nog vier minu ten te gaan punterde Arno Knapen de 20 binnen. Op aangeven van Thomas Lemstra scoorde Mark Nijland 30. In de laatste minuut kreeg Marco Schuiterd nog een fraaie kans op 31, maar hij schoot ook nu naast het doel. De eindstand werd dus 30, waarmee het toer nooi opnieuw een Holten- se winnaar kreeg. Bij de prijsuitreiking kreeg Harfsen de prijs voor de- sportiefste ploeg. Arno Knapen werd uitgeroepen tot beste speler en Wilko Oosterkamp mocht voor de SV Holten de mooie wisselbeker in ontvangst nemen. Met een attentie- voor de scheidsrechters en een woord van dank aan alle vrijwilligers en aan de sponsors werd de 23srce editie van de Nacht van Blauw Wit afgesloten. Wedstrijdprogramma: 20.00 uur, MarkeloBlauw Wit '66, 4 3; 20.20 uur, HoltenGFC Goor, 2 0; 20.40 uur, Sp. Rijssen- Markvogcls, 4 1; 21.00 uur, Twcnthe GoorHarf- sen, 3 2; 21.20 uur, Mar- keloHolten, 1 4; 21.40 uur. Blauw Wit '66G.E.C. Goor, 5 1; 22.00 uur, lark vogelsT wenthe Goor, 2 0; 22.20 uur, 1 larfscnSp. Rijssen, 1 1; 22.40 uur, Blauw Wit '66 Holten, 2 2; 23.00 uur, GFC GüOrMarkclo, 3 2, 23.20 uur, Sp. RijssenT- wenthe Goor, 6 1; 23.40 uur, MarkvogclsHarfscn, 1 4; Halve finale: 00.10 uur, Nr. 1 poule ANr. 2 poule B: SV 1 lol- tenHarfsen, 5 0; 00.30 uur, Nr. 1 poule BNr. 2 poule A: Sc. RijssenBlauw Wit '66, 1 1; Blauw Wit winst na strafschoppen met 03. Kleine finale om de derde en vierde prijs: 01.00 uur, Sc. RijssenHarfsen, 5 2; Finale om de eerste en tweede prijs en de wissel- beker: 01.20 uur, SV Hol- tcnBlauw Wit '66, 3 0. Het adres op inter net om alles te weten te komen over brandwon den: www. brand won- denwijzer.nl Vervolg van voorpagina Voor gymnastiek kan de jeugd al vanaf 3,5 jaar terecht op de maandag middag vanaf 15.30 in de Vrijheidslaan (kosten euro 19 voor januari tot en met juni). Ook op woensdag, don derdag en vrijdagmiddag worden gymnastieklessen voor verschillende leeftij den gegeven. De lessen Klassiek Ballet en jazz Ballet voor jongens en meisjes vanaf 4 jaar wor den ook gegeven in de Vrijhcidslaan (kosten euro 40 voor jan tot en met ju ni). De lessen worden gegeven op de donderdagmiddag van 16.30 tot 17.15 (Klas siek Ballet vanaf 4 jaar); 17.15 tot 18.00 uur (Jazz Ballet jeugd vanaf 6 jaar) en van 18.00 rot 19.00 voor Jazz. Ballet (jeugd vanaf 8 jaar). Op de dins dagmiddag worden de les sen voor de jeugd vanaf 12 jaargegeven van 17.30 tor 18.30 uur. De lessen Judo worden op de dinsdagmiddag gege ven in de gymzaal aan de Maarstraat van 15.30 tot 16.30 voor jongens en meisjes van circa 4 tot en met 6 jaar, van 16.30 tor 17.30 voor de jeugd van circa 7 tot en met 9 jaar en van 17.30 tot 18.30 voor jongens en meisjes vanaf circa 10 jaar (kosten euro 53 voor de periode jan tot. en met juni). Voor nadere informatie over alle activiteiten van SV Bato kunt u contact opnemen met de secreta ris: Marietje Eggink, tele foon 36 60 30. Irene - De Bejaardenso- cicteit Holten houdt dinsdag 8 januari een bijeenkomst in gebouw Irene. Deze staat in het teken van Nieuwjaar en begint om 14.30 uur. Ie dereen is van harte wel kom. ik naar mezelf. Ik wil in de raadsvergadering wel din gen zeggen, maar dan moet ik me stilhouden, omdat we deel uitmaken van het college. Daar heb ik moeite mee. Wat vindt u prettig om te doen? Ik mag heel graag zingen. Ik was lid van het Noor dermannenkoor, maar toen ik in de raad kwam ben ik daarmee gestopt. En ik hou van bijen, ben ook lid van de plaatselijke imkervereniging. De bij enkasten achter het huis wil ik direct nog niet opge ven. Schaken deed ik veel, maar daar kom ik momen teel weinig meer aan toe. Ik heb veel gezwommen, recreatief. De vakanties houden we vaak dicht in de buurt. Mossink - In Sporthal 't Mossink werd donderdag 27 en vrijdag 28 december voor de veertiende maal het Kerstzaalvoetbaltoer nooi voor pupillen gehou den. Dit toernooi is een ge zamenlijk evenement van Blauw Wit '66 en SV Hol ten, waarbij de organisatie dit jaar in handen was van Blauw Wit '66 en de wed strijdleiding over de twee dagen verdeeld was over beide verenigingen. Deelnemende verenigingen, naast de Holtense vereni gingen, waren ABS, Die penveen, Heeten en Markc- lo. Op beide dagen werden ijf poules afgewerkt. De poule- voor de Dl-pupillen wordt apart afgewerkt op zaterdag 12 januari. Op beide dagen werd er in een sportieve en gemoedelijke sfeer fanatiek gestreden om de punten. Dat het toernooi bij velen bekend is, bleek wel uit de publieke belangstelling tij dens de wedstrijden. Een goedgevulde tribune met jeugd en ouders, vooral ook meegekomen met de bezoe kende verenigingen, geno ten van de prestaties op de sportvloer. Dat dit toernooi jaarlijks zo'n succes is, heeft ook te maken met de bereidwillig heid van de Holtense Sport- commissie. Zij stellen al veertien jaar achtereen de sporthal ter beschikking. 2 Donderdag: P2-poule: ABS F2; El-poule: Hccten El; F4-poulc: ABS 13; E2-poule: Holten E2; D2-pou| lc: Hccten D3. Vrijdag: E3-poulc: Markcio E3; F3-poule: Hccten F3; E4* poule: Holten F.4; F1 -poule; ABS Fl; D3-poulc: Markeló D3. (Foto: Gert Perdon) Kapitaalvisie B.V. en Dutchlife N.V introduceren de 5JR. VAST! 4,4 Omzetten bestaande hypotheek/hypotheken, inlos sen dure leningen en GELD IN HANDEN mogelijk. Toetsing en registratie B K RTiel. "Rente v a. 4.4%. Effectieve rente 4.6%. Vraag naar de voorwaarden van deze actie. Onder voorbe houd van acceptatie Rente acceptatie- en andere f wijzigingen voorbehouden. Individueel maatwerk Maneschijnsweg 30 - 7451 LK - Holten Telefoon 0548-36 13 87 Hef adres voor algehele uilvoering van. NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD KEUKENS OPEN HAARDEN MEUBELINRICHTING Hét transferpunt van de zorgsector in de regio Twente/Oost-Achterhoek Op 4 maart a.s. start Kraamzorg Twente met een verkorte opleiding tot (kraam)verzorgende. Daarom zijn wij op zoek naar die bereid zijn een opleiding tot (kraam)verzorgende te volgen. Wat vragen wij - u bent minimaal 21 jaar - u heeft MAVO of een gelijkwaardig opleidingsniveau - u heeft een flexibele en cliëntgerichte houding - u bent bereid om binnen het gehele werkgebied van Kraamzorg Twente uw werkzaamheden te verrichten - u bent bereid te werken op onregelmatige tijden - goede communicatieve vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk - u bent stressbestendig. Wat bieden wij In een 18 tot 20 maanden durende opleiding wordt u in een combinatie van werken en leren opgeleid tot (kraam)verzorgende (offi cieel erkende opleiding). De opleiding bestaat uit twee fasen, nl. een 7 maanden durende theoretische fase, waarin een externe stage in een ander zorgveld is opgenomen. Daarna volgt de hoofdfase, waarin het werken in de kraamzorgpraktijk wordt afge wisseld met schoolweken. Gedurende de hoofdfase van de opleiding bedraagt het salaris 880,19 1.939,68) per periode van 4 weken, uitgaande van een fulltime dienstverband. Gedurende de opleiding zal de tijdsinvestering 25-30 uur per week bedragen. Na het behalen van het diploma biedt Kraamzorg Twente u de mogelijkheid om meer of minder uren te gaan werken, met een mini mum van 20 uur per week. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krudde, opleidingscoördinator, telefoon (074) 367 76 06. De sollicitatiegesprekken zijn gepland in de laatste twee weken van januari 2002. Ook gediplomeerd kraamverzorgf nden (ook als oproepkracht) zijn eveneens van harte uitgenodigd te solliciteren. Kraamzorg Twente is een moderne organisatie met een breed pakket aan kraamzorg diensten. Onze thuiszorgachter grond staat garant voor profes sionaliteit, vakkennis en een jarenlange ervaring op het gebied van kraamzorg. Hoog in het vaandel van Kraamzorg Twente staan: -diëntgerichtheid; -kwaliteit, doelmatigheid en doeltreffendheid; -een goed werkklimaat; -samenwerking met aanverwan te organisaties. Kraamzorg Twente is een onder deel van Thuiszorg Centraal Twente, Thuiszorg Noord West Twente en Thuiszorg Enschede- Haaksbergen. HOE U KUNT REAGEREN Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 19 januari a.s. en onder vermelding van vacaturenummer 2720 richten aan de heer J. Stubbe van ZorgSelect, postbus 259, 7550 AG Hengelo, telefoon (074) 255 66 55. ALLES OVER DE ZORG IN ONZE REGIO EN MEER VACATURES VINDT U OP W W WZ 0 R G S E L E CT. N

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5