2001: Woningzoeker weet raad met internet mi.y.ki Onderhandelen is een vak Geen angst voor een hypotheek Twee linker handen? SOS-Kinderdorpen helpt Afghaanse vluchtelingen Nederland blijft thuis met kerst Gratis funda verhuiskaarten Deze pagina wordt u aangeboden door Funda N.V. Funda.nl is de grootste woonsite van Nederland en is een initiatief van Wegener en de NVM. december 2001 Elke keer dat er een nieuw medium bij komt, moet dat zich een plek verwerven tussen bestaande media. Het afgelopen jaar was dat goed te zien met internet en de woningmarkt. Bijna iedereen die het afgelopen jaar op zoek was naar een nieuwe woning, heeft een kijkje genomen op internet. De grootste woonsite van Nederland, funda.nl, kreeg gemiddeld maar liefst 60.000 bezoekers per dag. Maar in de rest van het aankooptraject blijft de makelaar natuurlijk de aangewezen partij. Internet heeft de huizenmarkt vol ledig transparant gemaakt. In prin cipe hoeft geen woning meer aan uw aandacht te ontsnappen. Maar de grote vraag is natuurlijk: waar moetje zoeken? Via zoekmachines zoals Ilse en Google? Vanaf de startpagina van je provider? Of op één van de vele woningsites die digitaal Nederland rijk is? Funda.nl geeft u een actueel overzicht van het grootste woningaanbod in Nederland. Namelijk dat van de NVM makelaars. U vindt er iedere dag meer dan 50.000 woningen (koopwoningen, huurhuizen en nieuwbouw). Laat u niet afschrikken door dat over weldigende aanbod, want zoeken op funda.nl gaat heel makkelijk. Online huizenjacht Op funda.nl kun u zoeken op plaats, postcode, buurt en zelfs adres. Helemaal efficiënt is het persoonlijke zoekprofiel, waarmee u uw woonwensen precies kunt vastleggen. Ook kunt u zich aan melden voor de sms-berichten- service. U krijgt dan een sms-je zodra op funda een woning staat die voldoet aan de ingevoerde eisen. Heeft u een interessante woning gevonden, dan kunt u deze eenvoudig bewaren of via mail doorzenden. En belangrijker: u kunt snel in contact komen met een NVM makelaar. Doeltreffend Doordat u als woningzoeker vooraf alle informatie op funda kunt vinden, kunt u met een duidelijk wensenpakket naar een NVM makelaar toe stappen. Hij kan daardoor doeltreffender voor u te werk gaan. Geen zondagen meer in de auto rondrijden in volstrekt onbekende regio's. De makelaar gaat met u heel gericht naar een bezichtiging. Bovendien begeleidt hij u bij het gehele aankooptraject. Van onderhandeling tot advies. Thuis Heeft u uw droomhuis eenmaal in bezit? Dan is het weer tijd om internet te raadplegen. Op funda.nl is namelijk ook uitgebreide infor matie te vinden over de buurt en alles wat met het interieur en exterieur te maken heeft. Van wonen tot klussen, van verhuizen tot verbouwen. Zodat u van uw huis een echt thuis kunt maken. Huizenmarkt anno nu De huizenprijzen stijgen nog steeds, maar minder snel dan voorheen. De gemiddelde tijd dat een woning te koop staat ligt op 57 dagen (3e kwartaal 2001). Daardoor lijkt het erop dat de hectiek in de markt wat minder wordt. Wilt u meer lezen over de ontwikkelingen in de huizen markt, kijk dan op de site van de NVM (www.nvm.nl - ook te vinden via funda.nl). Voor de ontwikkelingen in uw regio kunt u terecht bij een NVM kantoor bij u in de buurt. "Heb jij een tophypotheek? Nou, da's mooi link. Moet je dadelijk nog je huis verkopen." Het zijn de bekende griezel verhalen op verjaardagen en borrels. Maar laat u niet gek maken door deze vaak goedbedoelde adviezen. Voor elke situatie gelden nu eenmaal andere oplossingen. De NVM hypotheek adviseur kan u hierbij van dienst zijn. De laatste jaren is de markt voor hypotheken enorm gegroeid. Banken en verzekeringsmaatschap pijen bieden een scala aan produc ten. De laatste tijd zijn beleggings hypotheken erg in trek, waarbij de betaalde bedragen maandelijks worden belegd in één of meer fondsen. Maar het kan best zijn dat u zich veel prettiger voelt bij een spaarhypotheek. Wat is nu de beste keuze? Vraag uw NVM makelaar eens om advies. Veel NVM makelaars zijn ook erkend hypotheekadviseur. Als onafhankelijk tussenpersoon doen zij zaken met verschillende aanbie ders. Daarom kunnen zij, samen met u, de hypotheekvorm en maat schappij kiezen die het beste bij u passen. De NVM hypotheekadviseur houdt daarbij rekening met uw gezinssituatie, leeftijd, financiële uitgangspositie en natuurlijk uw eigen wensen en eisen. Kijk op funda.nl voor een NVM makelaar/ hypotheekadviseur bij u in de buurt. U kunt op de site trouwens ook heel eenvoudig beginnen bij Maximale hypotheek. Deze hypo theekcalculator berekent in twee seconden globaal hoeveel hypo theek u kunt krijgen. §25^5 Tijdens de oorlog in Afghanistan raken veel kinderen hun ouders kwijt. Een humanitaire ramp. SOS-Kinderdorpen zet alles op alles om de Afghaanse slacht offertjes te helpen. Dit gebeurt in de SOS-Kinderdorpen in Pakistan. Vanuit de SOS-Kinderdorpen wordt noodhulp geboden aan de miljoenen vluchtelingen die de laatste weken Pakistan zijn binnengekomen. Er zijn hospi taals voor de getroffen slacht offers. Bovendien gaan er vanuit de dorpen transporten met voed sel- en hulpgoederen naar de rampgebieden. Daar is haast bij, want de strenge Afghaanse win ter komt eraan. Maar er is wel extra geld nodig. Funda wil SOS- Kinderdorpen dan ook helpen. Samen met u. Kijk voor meer informatie over deze actie op www.soskinderdorpen.nl of www.funda.nl. U kunt ook direct een eenmalige bijdrage storten op giro 2280 t.n.v. Stichting SOS-kinderdorpen te Amsterdam met betalingskenmerk 'Actie funda'. Sierpleisteren, dievenklauw monteren, laminaat lijmen... het is allemaal een fluitje van een cent met de stap-voor- stap klustips op funda.nl. Tenzij u twee linkerhanden hebt natuurlijk. Bespaar u in dat geval een hoop tijd en ergernis en schakel een professional in. Funda kan u in contact brengen met een klus bedrijf of aannemer bij u in de buurt. Op funda.nl vindt u bij Huis, tuin interieur het onderdeel Services. Hier kunt u via een eenvoudig vra genformulier precies aangeven om wat voor klus het gaat. Of dat nu bestrating, metselwerk, tuinaanleg of het bouwen van een nieuw huis is. Vergeet niet te vermelden wan neer de werkzaamheden klaar moe ten zijn. Na het invullen van de gegevens krijgt u een of meerdere offertes toegestuurd. Bedrijvengids Via het vragenformulier kunt u funda naar een klusser laten zoe ken. Maar u kunt ook zelf op zoek. Op funda staat een complete Bedrijvengids. Hierin vindt u alle klusbedrijven, bouwmarkten, archi tectenbureaus en woonwinkels van Nederland. Voor u het weet, heeft u van uw huis echt uw thuis gemaakt. Meer weten over Ecostroom? Ga naar www.efcostroom.nl De gebeurtenissen na 11 september hebben de vakantieboekingen voor het winter seizoen 2001/2002 behoorlijk beïnvloed. Cijfers van de ANVR laten zien dat het aantal vliegreizen met 21% en het aantal busreizen met 17% is teruggelopen in vergelijking met vorig jaar. Met name de zonnige bestemmingen hebben een achterstand op gelopen. Spanje bijvoorbeeld moet het doen met 7% minder boekingen. Voor verre in: bestemmingen is het aantal boekingen IfP^P ij 4 zelfs met een kwart teruggelopen. De j'ijp pip I jj J| sneeuwvakanties hebben minder schade opgelopen. Gemiddeld zijn er 2% minder wintersportyakanties geboekt, waarbij vooral Zwitserland (-10%) en Frankrijk (-8%) hebben moeten inleveren. Veel mensen blijven dit jaar dus thuis met de kerst. Alle reden om het extra gezellig te maken in huis. En hoe kan dat tijdens de donkere dagen beter dan met licht?! Veel kaarsen op tafel, nog meer lampjes in de boom en een eindeloze rij waxines in de vensterbank. Of pak het echt grondig aan en bekijk eens wat er mogelijk is met permanente verlichting. Hanglampen, staande lampen, uplights... bij elk soort verlichting vindt u handige tips op funda.nl (Interieur, onderdeel Verlichting). Nederlanders zijn beroemd om hun scherpe handelsgeest. We willen voor een dubbeltje op de eerste rij, halen het onderste uit de kan en laten ons geen knollen voor citroenen verkopen. Maar wat als uw partner helemaal weg is van dat schattige boerderijtje en er zijn meer kapers op de kust? Hoe 'hard' bent u dan? Zet uw eigen NVM makelaar aan het werk en laat hem voor u onderhandelen. Bij de verkoop van een huis nemen de meeste mensen een makelaar in de arm. Bij de aan koop is dat anders, zo blijkt uit cijfers van de NVM. Opmerkelijk, want de aankoop van een huis is minstens zo ingrijpend als de ver koop. Een makelaar kan u veel werk uit handen nemen. Hij ver zorgt de onderhandelingen én is in staat u meer tijd te geven in het onderhandelingstraject. Dat voorkomt een overhaaste beslis sing of het onnodig bieden van de vraagprijs. Bouwkundige staat Naast het onderhandelen is een NVM makelaar ook de aangewe zen persoon om de bouwkundige staat van de woning aan een kri tisch onderzoek te onderwerpen. Wat u vaak zelf niet ziet, ziet een ervaren en geschoolde NVM makelaar wel. Het zijn juist de kleine gebreken die uw eigen makelaar goed kan gebruiken bij de onderhandelingen. Vaak verdient" een makelaar zich daar mee in één klap meer dan terug. Dus staat u op het punt om een woning te kopen, loop dan eens binnen bij een kantoor van een NVM makelaar. Er is er altijd wel één bij u in de buurt. Leg uw wensen voor eri bespreek de mogelijkheden. Dat kost u niets. Kijk voor de adressen op fimda.nl! powered by nvm Funda Woonhoroscoop 2002 Ram: U doet de dingen die gedaan moeten worden het liefst alleen. Maar in 2002 wacht u een (verbouwings)klus waar u best wat hulp bij kunt gebruiken. Probeer daarbij niet direct met kritiek te komen. Misschien wat lastig voor de temperamentvolle Ram. Maar bedenk: samen een klus volbrengen geeft een dubbel voldaan gevoel. Stier: U ontspant het liefst in een omgeving waar u van alle gemakken bent voorzien. Het komende jaar gaat uw huis die plek worden. Om welke ruimte het precies gaat kunt u zelf invullen. Een riant bubbelbad, gemakkelijke apparaten in de keuken, een nieuw matras of eindelijk die open haard... misschien kunt u aan het einde van 2002 zelfs loungen op uw eigen toilet. Tweelingen: U heeft een uitgesproken voor keur voor afwisseling. Het liefst zou u dan ook elk seizoen een nieuw interieur hebben. En met verhuizen heeft u ook niet veel moeite. Maar in 2002 zult u vaker stilstaan bij spullen die langer meegaan. Gaat u op reis, dan komt u een bijzonder souvenir tegen. Kreeft: U heeft een plek nodig om alleen te zijn met uw gedachten. Als die plek op dit moment in uw huis ontbreekt, dan is de kans groot dat u de kriebels krijgt om te verhuizen. Maar u kunt ook besluiten in uw huidige woning uw eigen ruimte te creëren: een serre aanbouwen, een hoekje op zolder of de kinder slaapkamer die vrijkomt. Leeuw: U hebt respect voor anderen, maar sluit niet graag compromissen. Lastig, als u komend jaar met de tuin aan de slag wilt. Over de afscheiding zult u toch met de buurman moeten overleggen. Houd daarbij uw doel voor ogen (voor de Leeuw niet lastig), maar bedenk ook dat samen een schutting bouwen een stuk voordeliger is. Maagd: U bent gesteld op orde en netheid. Dat wordt gewaardeerd door de persoon die u in 2002 gaat helpen bij zijn of haar verhuizing. In uw eigen woning mag het misschien wel eens wat minder precies. In een huis mag geleefd worden. Dus laat de boel maar eens de boel en ga wat vaker genieten van een zonnige dag. Weegschaal: U heeft als geen ander behoefte aan harmonie, gezelschap en rust. Het kan dan ook heel goed dat u besluit om komend jaar te gaan samenwonen, zodat al dat heen en weer gereis verleden tijd is. Reeds samenwonende weegschalen gaan op zoek naar nieuwe ver houdingen - in huis wel te verstaan. Schorpioen: Als u ergens voor gaat, dan doet u dat met hart en ziel. Dat geldt voor relaties. En dat geldt ook voor wonen! Het kan zijn dat u in 2002 tegen uw droomhuis aanloopt, of dat meubelstuk waar u al heel lang naar op zoek was. Blijf wel nuchter nadenken op het moment dat u over een grote aankoop moet beslissen. Boogschutter: U heeft veel energie en die wilt u kwijt. Vaak zoekt u daarbij activiteiten buiten de deur. Maar 200'2 staat voor u in het teken van huiselijk geluk. U wilt het graag gezellig maken thuis en dat kan vaak al op een eenvoudige manier. Kaarsjes aan, uitgebreid koken, verse bloemen op tafel. Geniet ervan. Steenbok: U bent praktisch ingesteld. Maar in 2002 gaat u iets kopen dat nu eens niet 'nut tig' is. De kans is groot dat het een kunstwerk is. Bedenk daarbij altijd dat het niet om status gaat (een bekende kunstenaar, eer. groot bedrag), maar om wat u werkelijk mooi vindt. Waterman: U vindt vastgeroeste patronen niks en staat altijd open voor nieuwigheden. Dit jaar gaat dat spelen in uw interieur. U wilt eens iets heel anders. Felle kleuren op de muur, de salontafel eruit of een betonnen vloer. Gaat u op huizenjacht, dan zult u vallen voor een huis met een heel eigen karakter. Vissen: U kunt zich goed in anderen verplaat sen. In 2002 kunt u die eigenschap goed gebruiken, want een naaste collega of vriend heeft hulp nodig bij de inrichting van het huis of de tuin. Uw fantasie kan daaraan een mooie bijdrage leveren. Maar cijfer uzelf niet weg. Ook in uw eigen huis moet het nodige gebeuren. Huis kopen? Neem uw eigen NVM makelaar mee. Uw wensen zijn het uitgangspunt. Geen onnodige bezichtigingstijd. Uw NVM makelaar weet of een beschikbaar huis bij u past. U bent als eerste op de hoogte van het nieuwste woningaanbod. Geen onaangename verassingen doordat u uw NVM makelaar meeneemt tijdens bezichtigingen. Uw NVM makelaar voert de onderhandelingen voor u met de verkoper en verdient zichzelf daar vaak mee terug. De makelaar begeleidt u bij de financiële en juridische aspecten van de koopakte. U weet wat u koopt. Uw makelaar brengt de technische aspecten van het huis in kaart. De makelaar informeert u over bestemmingsplannen, de situatie in de buurt en gemeentelijke zaken. Nieuw adres? Breng familie en vrienden op de hoogte met de verhuiskaarten van funda! Ja, ik ontvang graag een gratis set van 4x3 funda verhuiskaarten. Stuur de bon in een gesloten, ongefrankeerde envelop naar: funda, antwoordnummer 39254,1090 VC, Amsterdam Wilt u meer verhuiskaarten? Loop dan even binnen bij een NVM kantoor in de buurt.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 14