"3 Vogelschieten zeer in trek bij Dijkerhoekse jongeren B Elly Aanstoot neemt afscheid: An 'Peuterleidster zijn is zo enig' Scholieren vermaken zich tijdens jaarlijkse Sportdag Nieuwe trainingspakken voor majorettes HMV Veel plezier tijdens jubileum atletiek Grote drukte bij Boeldag HMV Davids verdedigt titel Motocross Fietsvierdaagse in Bathmen Clubkampioenschappen geven vooral gezelligheid Okia Heren 640-klasse nemen NK-goud mee DONDERDAG 21 JUNI 2001 HOLTF.NS NIEUWSBLAD Holten - De hoogste groepen van de Holtense basisscholen heb ben vorige week donderdag meegedaan aan de Sportdag op sport park 't Vletgoor. Uitslag Estafette: 1. Haarschool; 2. Regenboog; 3. Moltcrenk; 4. Dijkerhoek; 5. Bossehdol Van de 388 deelnemende leerlingen wisten er vijf voor alle onder delen van het diplomagcdeclie hoogspringen, verspringen, hand- balwerpen, 60 meter sprint, 300 meter loop de hoogste prestatie te halen. Dit waren: Merijn Bekkernens Haarschool; Tom Hofman Haarschool; Anouk Brugginlc Haarschool; Jasper Kampman Regenboog; Frank Egberts Holtcrenk. Hendri Bronsvoort. (Foto: Rinus Vrijdag) Holten - Voordes Holten BV heeft de majorettes van de Holtense Muziekvereniging (HMV) nieuwe trainingspakken geschonken. Op de foto de majorettes in hun nieuwe out-fit met links gulle ge ver G.H. Voordes. (Foto: G. Willcms) Meermanskamp - De afdeling adetick van SV Holten heeft afgelo pen vrijdag en zaterdag haar dertigjarig jubileum gevierd. Hierbij kwamen vrijdag en zaterdag overdag vooral de kinderen aanbod, 's Avonds was het de beurt aan de volwassenen en de G-atlctcn. Rondom de kantine van Meermanskamp werd toen een barbecue gehouden. (Foto:Johan Bolink) Holten - De Supportersvereniging van de Holtense Muziekvereniging HMV heeft afgelopen zaterdag weer een Boeldag gehouden. Deze werd gehouden bij de HMV-winkel aan de Oude Devcntcrweg, naast de Oad. Het is voor de supportersvereniging een beetje bedoeld als grote opruiming. Alles moet weg, om zo weer ruimte te maken voor nieuwe spulletjes. Daarnaast kan de vereniging het opgebrachte geld goed gebruiken voor bijvoorbeeld de aanschaf van instrumenten. Veel mensen kwamen langswippen bij de Boeldag om te kijken of er nog iets voor "hun gading bi)zat. Het is dan wel zaak er zo vroeg mogelijk bij te zijn, wam wie het eerst komt, wie het eerst maalt. (Foto: Johan Bolink) ■-II a j_ j_ j_ I I Kampioenschap Holten - Elly Aanstoot neemt binnenkort afscheid van speel zaal Dribbel. Bijna dertig jaar was ze daar als vaste kracht werkzaam, maar op 28 juni neemt ze officieel afscheid. Ze blijft nog tot de zomervakantie. Vanaf het begin was Aanstoot bij het speelzaalwerk betrokken. Eigenlijk al voordat dit werk in Holten startte. „Ik kende mensen die hun kinderen bij elkaar lieten spelen. Toen was er nog helemaal geen speelzaal. Op een gegeven moment is een groep ouders bij elkaar gaan zitten, werd er contact gezocht met de stichting Sociaal Cultureel werk, er kwam een op richtingsvergadering en zo is het speelzaalwerk gestart". Elly begon als hulpmoeder, haar man Maurice werd 'aangesteld' als klusjesman. Al snel na de start schreef ze zich in voor een oplei ding voor peuterleidster. Het speelzaalwerk begon in de noodldeuterschool 't Kolnus met twee groepen, die elk een ochtend per week kwamen. „De mensen móesten er nog aan wennen om hun peutertjes naar een speelzaal te brengen. In het begin waren het alleen de ouders (of een van de ouders) die van buiten Flolten kwamen die hun kinderen er brachten". Maar al snel volgden ook de Holtenaren en het speel zaalwerk groeide gestaag. Nu doen zo'n honderdveertig kinde ren mee en zit de speelzaal elk dagdeel vol. Inmiddels verhuisde de speelzaal naar het Dorpshuis en kwam er een dependance in de Kol. „Wat er leuk is aan werken met peuters? Alles. Peuterlcidster zijn is enig. Peuters hebben nog dat spontane, dat aanhankelijke. En er is geen enkele andere baan waar Elly Aanstoot tussen 'haar' kinderen. (Foto: Gert Perdon) je zo wordt verwend. Denk maar eens aan al die kussen, knuffels, klapzoenen. En cadeautjes: teke ningen, plakwerkjes, bloemetjes met steeltjes van een centimeter, glanzende kastanjes en nog veel meer", lacht ze. Gewoon met de peuters bezig zijn, ze proberen iets te leren: ,.Je hebt min of meer een vast pro gramma dat je zelf verder invult. Je hebt een stukje vrijheid. Als de peuters nog niet toe zijn aan een bepaalde bezigheid bijvoorbeeld, stellen we die gewoon nog even uit. Ik heb thuis wel eens een werkje voorbereid, maar dat von den ze niet wat. Nou, dan laat je dat werkje zitten". Ze deed heel het werk, tot luiers verschonen toe, met veel plezier. „Nee, dat vond ik niet vervelend, het hoort er gewoon bij". „Er waren ook wel dagen dat de peuters huileriger waren, of dat ik er gewoon moe vandaan kwam. Maar er gebeuren daar zoveel leu ke dingen. Ik ga ook echt niet weg omdat ik het niet leuk vindt. Maar op een gegeven moment is het goed geweest". Aanstoot neemt met een tevreden gevoel afscheid, maar ook met een beetje heimwee. "Ik zal Dribbel best missen", geeft ze te kennen. Het afscheid van juf Elly zal don derdag 28 juni feestelijk gevierd worden, eerst samen met de peu ters van haar huidige groep. Omdat Elly zelf geen grootste re ceptie wenst, is er gekozen om vanaf 15.30 uur in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp een 'grote visite' te houden. Hiervoor zijn een aantal mensen uitgenodigd die in de af gelopen jaren met Elly hebben sa mengewerkt. Uiteraard was het onmogelijk iedereen uit de afgelo pen 29 jaar te achterhalen en aan te schrijven. Mochten er dus men sen zijn die hiervoor geen uitnodi ging hebben ontvangen, maar toch graag afscheid van Elly als peuterleidster willen nemen, dan bent u op 28 juni tussen 15.30 en 17.00 uur van harte welkom in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. Holten - De clubs zijn ge poetst, de greens gemaaid en de ballen liggen klaar, want op zaterdag 23 juni zal de eind ronde van het gesloten Holtens Golfkampioenschap worden gespeeld. Na maanden van intensieve trai ning en voorrondes zijn er nog acht kandidaten over. De ge plaatste spelers zijn: Andre, Joop, jacco. Herman, Henk-Jan, Hans Huipje en Torsten. Zij zullen via kruisfinales laten zien wie de beste over de achttien holes is en wie de felbegeerde titel in de wacht zal slepen. Het zal een gezellige middag wor den inclusief een barbecue en vo lop drankjes. De Countryclub aan Hoffesstraat 7 is geopend vanaf 13.30 uur en de wedstrijd begint om 14.00 uur. De entree bedraagt 25 gulden per persoon. Oudermiddag bij SPGH Holten - Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten e.o. houdt zaterdagmiddag 23 juni een oudermiddag in manege Snorrewind. De middag begint om 13.30 uur en eindigt om 16.00 uur. De toegang is gratis. De ruiters en amazones tonen de ze middag hun vorderingen aan ouders, overige familieleden en een groot aantal genodigden. Tijdens deze middag passeren alle facetten van het paardrijden voor gehandicapten de revue. Zo leggen ruiters en amazones di verse rijproeven af, waarvoor zij een diploma ontvangen. Deze di ploma's worden aan het einde van de middag door burgemeester Lonink uitgereikt. Hens Jansen en Annemiek Sluiter schieten vogel naar beneden Dijkerhoek - Hens Jansen werd afgelopen zaterdag in Dijkerhoek Schutterskoning 2001. Annemiek Sluiter behaal de deze titel bij de jeugd. Hens Jansen schoot de vogel van de paal na 244 schoten. Hens be zorgde de familie Jansen daarmee de tweede koningstitel. Zijn va der, Dcrk Jansen, won deze al eens in 1989. Zoals gewoonlijk opende Schutterskoning 2000, Gert Hendrik Rcnscn, het festijn met het eerste schot. Niet lang daarna viel de kop door een welgemikte treffer van Wilfred Noteboom (zesde schot). Wim Rensen (Bécldman) en Diederik Bronsvoort ontfermden zich daarna over de vleugels na het respectievelijk 28ste (linker vleugel) en 49de schot (rechter vleugel). De staart was na het 71ste schot voor Erik Sluiter. In totaal deden er 83 deelnemers mee, waaronder elf vrouwen. Bij de jeugd waren er maar liefst 29 deelnemers (zeven meisjes). Dutch Extreme over Holterberg Holten - Dc uitgestelde Dutch Extreme wordt gehouden van 23 tot en met 25 juni. Hierbij wordt ook de Holterberg aan gedaan. De Dutch Extreme is een extre me sportuitdaging, waarbij deel nemers op verschillende manie ren via het Pictcrpad, zo snel mo gelijk van dc Sint Pietersberg naar Pietcrburen moeten zien te ko men. Zo wordt gestart in Limburg met 185 kilometer mountainbiken, 69 kilometer kanoen, 140 kilometer inlineskaten en 46 kilometer hard lopen. Op dc Holterberg wordt geskeelerd. Deelnemers hebben maximaal ze stig uur de tijd om te finishen. Er wordt gestart op zaterdag 23 juni om 8.00 uur bij de Sint Pietersberg. Het is de eerste keer dat Dutch Extreme in Nederland wordt gehouden. een record. Schutterprins 2000 Remco Haverslag had hierbij de eer het evenement te openen. Bij dit evenement duurde het een stuk langer voordat de diverse le dematen ten prooi vielen aan de diverse schoten. Mogelijk lag dit aan dc in eigen beheer gemaakte vogel die er nogal stevig uitzag. In ieder geval kwam dc jeugd be hoorlijk vaak aan de beurt om een schot te lossen. De prijzen waren hier voor Inge Wilmerink (kop, 73 schoten), Herbert Teeselink (staart. 132), Geert Bannink (linkervleugel, 150) en Tim Noteboom (rechter vleugel, 199). Annemiek Sluiter schoot ten slotte na 321 schoten de romp naar beneden en werd daarmee schuttersprinses 2001. Ook zij had al een voorloper in dc familie: grootvader jan won de ti tel bij dc senioren in 1999. Na afloop werden in Het Bonte Paard dc prijswinnaars gehuldigd. De Schutterskoning en Schuttersprinses kregen daarbij de bi|behorcnde versierselen (me daille en kroon) omgehangen door de winnaars van vorig jaar. Harfsen - De derde ronde om het Open Nederlands Kampioenschap Motocross Solo wordt zondag 24 juni ge houden in Harfsen. Er wordt gereden in drie catego rieën namelijk 125cc, dc gecombi neerde 250/500cc en de brom mende viertakt klasse. Erik Davids wil zijn titel natuur lijk graag verdedigen en op het Peppelenbos kan de ervaren rot goed uit de voeten in de viertakt- klasse. Andere kanshebbers voor een ho ge klassering zijn Miachael Das uit Enschede, Stefan Braakhekke uit Vorden en Erik Looman uit Zelhemm. De strijd ligt nog volledig open wat harde gevechten zal opleve- (Foto: Johan Bolink) Erik Veneklaas wint Morincourt Bergvlieger Erik Veneklaas is de grote winnaar geworden vanuit Morlincourt (385 kilo meter) voor Gerrit Kwin- tenberg en Gerrit Jansen. De volledige uitslag is: E Veneklaas 1-8-11; G. Kwin- tenderg 2-36-38; G. Jansen 3-30- 39; J. van Werven 4-13-37; H. van Beek 5-14-28-35; H.Jansen 6-33- 41; H. Paalman 7-31; G. Koetsier 9-22-42; G. Jurjens 10-26; W. Aaftink 12-29; H. Wansink 15-20- 32; R. Bannink 16-17-18-25-27; A. ten Daml 21-34-46-43; A. Kramer 23-24-29. Bathmen - De supportersver eniging ABS in Bathmen houdt van 26 tot en met 30 juni een avondfietsvierdaagsc. De start van deze achttiende fiets vierdaagse is 's avonds tussen 18.30 en 19.00 uur bij Café Braakhekke aan de Schoolstraat te Bathmen. Er wordt zaterdags gestart tussen 15.00 en 15.30 uur. Om voor een herinneringsmedail le in aanmerking te komen zal men van de vijf dagen er vier moeten fietsen. De kosten bedra gen 7,50 gulden per persoon. Een gezinskaart kost slechts 17,50 gul den terwijl per groep van maxi maal tien personen de kosten 35 gulden bedragen. Uitslagen trofee Snorrewind Holten - De winnaar van de Snorrewind Trofee 2001 is Laurien Feenstra geworden. Deze Snorrewind Trofee werd afgelopen vrijdag 16 en zater dag 17 juni gehouden in mane ge Snorrewind. Hieronder de uitslagen. Dressuur B-kinderen: 1 LoesVerheij; 2. Henriette van Noord; 3. Kevin Markvoort en Nathalie Meutstege. Dressuur M-jeugd: 1. Mieke Leeftink; 2. Suzanne Hart; 3. J. Melissa ten Velde. Springen B kinderen: 1. Romy Brandriet; 2. Zoe Miraglia; 3. Lieke Beltman en Kevin Markvoort. Springen M- en Z-jeugd: 1. Lennart Kunst; 2. Suzanne Hart; 3. Melissa ten Velde. Dressuur L-kinderen: 1 F.lske Reitsema; 2. Mirjam Thomson; 3. Zoe Miraglia. Dressuur L- paarden: 1. Dries Willems; 2. Mieke Lagerwij; 3. Annet ter Maat. Springen L- en M-kinderen: 1. Mirjam Thomson; 2. Sandra Poortman; 3. Melissa Willem en Erin Kuipers. Springen B paarden: 1 Ellen Wildeman; 2.Nicole Mooten; 3. Gert Middelkamp. Dressuur L-jeugd: 1. Allyssa Voets; 2. Lieke Feenstra; 3. Laurien Feenstra. Dressuur M-paarden: 1Astrid Dijkgraaf; 2. Nicole Koebrugge; 3. Margriet de Ruijtcr. Springen B- en L-jeugd: 1. Miranda Valk; 2. Maxime Halkers en Laurien Feenstra; 4. Henrike Pcngers en Kim ter Harmsel. Springen L- ,M- en Z-paarden: 1Benno Vedders; 2. Philip Stein; 3. Margriet de Ruvter. Verkleed Hertal op muziek: In totaal deden er tien viertallen mee. Het winnende viertal (beste dres suur en springresultaten) is Olympisch Goud met Chantal Koebrugge, Melissa ten Velde, Suzanne Hart en Nicole Koebrugge. De Highlanders scoorde artistiek het beste met Wim Wildeman, Bert Pluimers, Huub Brand enErik Hannink. Holten - De clubkampioen schappen dubbel werden don derdag 7 juni tot en met zater dag 16 juni gehouden op het tennispark van de Tennisclub Holten. De kampioenschap pen worden al gehouden zo lang als de deelnemers zich kunnen herinneren en ook dit jaar w as het weer erg gezellig. Dc wcdstnjdcommissic, bestaan de uit Jan Martijn Kors, Remco Faassc, Frans Kustcr, Saskia van Essen en voorzitter Johan Westhof, heeft ook dit jaar weer goed haar best gedaan en het aan tal deelnemers was dan ook aan zienlijk: bijna 70. Niet alleen het aantal deelnemers, ook het aantal toeschouwers was behoorlijk. 'Soms is het wat moei lijk iedereen naar de baan te krij gen, maar als ze er eenmaal zijn is het altijd erg gezellig', zegt Johan Westhof. Heren dubbel Cl: Emiel Snippert en Theodoor Kuster tegen Jan Martijn Kors en Remco Faassc, 7-6 5-3. Gemengd dubbel C: Saskia van Essen en Jan Marlijn Kors tegen Jennifer Jansen en Skipp van dc Assen, 4-6 5-7. Gemengd dubbel D: Emiel Snippert en Nvnke Scholten te gen Remco Faassc en Claudy Klein 7.cggclink, 6-4 6-3. Dames dubbel D2: Stini Oldcnmenger en Ans F.gbcrink tegen Dime Ehren en Mimi Smit, 1-6 3-6. Heren dubbel D2: Henk Smit en Jan Verheulen tegen Anton Beuwer en Frans Kuster 0-6 2- 6. Dames dubbel Dl: Liscttc Scholtcn en Nynkc Scholten tegen Saskia van Essen en Floor Dikkers, 6- 4 6-0. Gemengd dubbel D2: Dinie Ehren en Frans Kustcr tegen Gerrie Oolbekkink en Anton Beuwer 6-2 6- Olda begon zondag 17 juni met 638,5 kilo aan de eerste trekbeur- tcn tegen het Corradoteam met een vlotte overwinning. De heren waren aan het begin van de week nog 9 kilo te zwaar, maar hebben met z'n allen de discipline opgebracht de kilo's te verliezen. Dc tweede trekbeurten tegen het team van Heure was aanzienlijk zwaarder en de beide teams stonden dan ook eikaars krachten af tc tasten. U iteindelijk na twee aanvallen van Heure te hebben afge stopt, kon Okia het overnemen en won beide trekbeurten. Ook de derde en de vierde trekbeurten respectievelijk tegen De Vrijbuiters en de Vios Bizons werden eveneens met overmacht gewonnen. De vijfde trekbeurten tegen Eibergen, duurden vijf minuten. Eibergen ging toen in de aanval maar Okia wist dit goed op te vangen, waar na Holten de beide trekbeurten overtuigend wonnen. In de halve finale kwam Okia de Vios Bizons weer tegen en won deze partij. Zodat ze in de finale tegen Eibergen moesten, die gewonnen had den van Heure. In de finale Okia-Eibergen stond het team als een rots en kon Eibergen met de aanvallen niets beginnen. Met een goede techniek, tactiek en teamspirit won Okia het Nederlands Kampioenschap en nam het goud in deze 640 klasse na acht jaar weer mee naar Holten. De volgende Okia Heren behaalden het goud: Marti Jansen, Henk Veurink, Herman Brinks, André Wansink, Bert Kolkman, Hein Geissens, Kees Kreinen met hun coach Harry Hermans en verzorger Wim Marsman.

Holtens Nieuwsblad | 2001 | | pagina 5