i Hardlopen in mooie herfstige omgeving Samen Gestelde Wedstrijd bij De Eik trekt veel kijkers 1 Resultaten BLAUWWIT WEEK .1 Resultaten SVHOLTEN iKg£ Uitslagen Mintonette Eerste volledige ronde in bekercompetitie schaken Zaalteam Blauw Wit stunt in bekertoernooi J110 I DONDERDAG 4 NOVEMBER 199? H Holtens NIEUWSBLAD Blauw Wit E4 - Omhoog E3 Omhoog E3 bleek niet opgewassen te zijn tegen het opnieuw sterk spe lende Blauw Wit E4. Keer op keer werd het doel van de tegenpartij ge vonden, zodat opnieuw een grote overwinning kon worden genoteerd voor het team dat steeds dichter bij het kampioenschap komt. Blauw W rit vormt een prima collectief waartegen nog steeds geen team opgewassen I lijkt te zijn. Uitslag: 15-2. Blauw Wit E3 - Holten E2 In deze wedstrijd speelde Blauw Wit E2, dat nummer twee staat in de com petitie, tegen de nummer drie, Holten E2. In de eerste helft wist Blauw Wit via goede combinaties op een ruime voorsprong te komen. De teams gin gen de rust in met een 4-1 ruststand. In de tweede helft kwam Holten ech ter zeer sterk terug. Zij wisten maar liefst drie keer achter elkaar te scoren waardoor het met een 4-4 gelijke stand een zeer spannende wedstrijd be gon te worden. De beide teams deden niets voor elkaar onder en maakten beide een doelpunt. Blauw Wit wist echter voor het verlossende eindsig naal nog éénmaal te scoren. Uitslag: 6-5. Excelsior E9 - Blauw Wit E2 Blauw Wit E2 begon moeizaam aan de wedstrijd. Gaande weg de eerste helft wist Dcrrcn echter toch twee keer te scoren. I-let team begon beter te spelen en wist nog eens een doelpunt te maken. Excelsior wist goed terug te komen en scoorde voor rust nog twee keer. Na de rust pakte Blauw Wit E2 de draad weer goed op. Uitblinker Derren scoorde nog drie maal en via I snelle uitbraken en goed samenspel wisten de spelers van Blauw Wit E2 het doel van de tegenstander nog eens te vinden. Uitslag: 3-7. Klein Dochteren MCI - Blauw Wit MCI 1 Blauw Wit was in deze wedstrijd duidelijk de sterker spelende ploeg en wist dan ook al gauw de bal in het net te plaatsen. Klein Dochteren kwam ech- l ter sterk terug en wist de stand weer gelijk te maken. Voor de dames de rust i ingingen wist Blauw Wit nog twee maal te scoren. In de tweede helft liet Blauw Wit MCI zich weer van de goede kant zien en scoorde nog vier keer. Uitslag: 1-7. E.Z.C. '84 3 - Blauw Wit 3 Deze week was het niet de kracht van de tegenstander dat ervoor zorgde dat Blauw Wit al snel op achterstand stond, maar vooral het gebrek aan strijdlust. Henk Oolbekkink wist desondanks door een bijzonder fraai schot Blauw Wit weer op gelijke hoogte te brengen. Door een aantal verde digende fouten van Blauw Wit kwam E.Z.C. '84 weer terug in de wedstrijd en scoorde voor rust nog twee doelpunten. Na rust toonde Blauw Wit weer haar gebruikelijke goede spel en kwam wederom op gelijke hoogte. Vervolgens waren er nog een aantal goede kansen voor de ploeg uit 1 iolten, maar geen van deze kansen werd benut. Uitslag: 3-3. invloed-had op het scoreverloo| aan de tweede helft begonnen r. Met e ook de bcgo Enter was veel sterker en kon er rustig op los s enorme nederlaag nog gelachen worden. Over zoek in Holten waar wij alle zeilen zullen bijz draaien. Uitslag 18-0 Holten Dl - Omhoog Dl Holten Dl was een weck vrij geweest van compctiticvoctbal en dit was te zien in de eerste helft. Holten begon slap en ongeconcentreerd, naarmate de wedstrijd vorderde herpakte Holten zich enigszins. De aanvalsacties lie pen beter en er werd weer regelmatig gescoord een geflatteerde 5-1 rus stand was het resultaat. De tweede helft was duidelijk beter er werd meer gecombineerd en er zat wat meer fanatisme in het elftal, het enige wat ont brak waren de doelpunten. Holten Dl ligt op kampioenskoers maar moet zorgen om de hele wedstrijd geconcentreerd te blijven spelen en niet ge makzuchtige te worden. Uitslag 8-2 Enter D2 - Holten D2 Ondanks dat Holten zwak begon scoorde wij wel uit de eerste aanval, het was echter Enter die de dienst uitmaakte en gemakkelijk op 1-2 kwam. Hierna begon Holten beter te storen op de helft van de tegenstander. Aanvallend werd er door beide teams goed gespeeld wat niet te zeggen valt ,ovcr de verdediging. Er werden veel kansen weggegeven zodat het voor de 'toeschouwers moeilijk was om de stand bij te houden. Voor Holten scoor- den.Mike, Jeffrey, Nick en Timo. Al met al toch een verdiende overwinning vo(5j' Holten.'Uitslag 5-7 Dejeugdlopers muien om hel hardst meteen na de start van de 2 Engelse Mijlen. (Foto: Peter Bulthuis) Holten F1 - Omhoog F1 Holten kon 'net deze keer net niet bolwerken tegen Omhoog uit Vierden. AI snel in de wedstrijd werd het 0-1 en binnen enkele minuten was het zelfs 0-3. Hierna kwam Holten opzetten en scoorde Kevin twee keer tegen, j Holten kreeg de aansluiting maar het was wederom Omhoog dat verder uitliep. Omhoog draaide feitelijk op één speler, welke moeilijk was af te stoppen. Enkele prachtige combinaties van Holten resulteerden in doel- punten van Kevin en Jeroen. Uitslag 4-6 Excelsior F5 - Holten F3 I Onze jongste jongens weerden zich uitstekend. Door goede uitbraken van de spits kwamen wc regelmatig voor het doel van de tegenstander, een sco re bleef helaas uit. Excelsior had wat dat betreft meer geluk, ondanks uit stekend verdedigend werk van onze achterhoede. Toch alle lof voor onze n die zich uitstekend hebben verweerd. Uitslag 2-0 Holten El - SVZW El In een zeer spannende wedstrijd leek het in het begin van de wedstrijd er' niet op dat Holten E l de punten zou halen. SVZW gaf uitstekend partij maar door goed combinatiespel was het Jaap die de 1-0 binnenschoot. Direct na de spelhervatting was het Rick die de keeper niet een prachtige lob veraste 2-0. Voor rust werd het wederom door Jaap 3-0. na rust kwam I I SVZW sterk terug en scoorde tegen. Door het spel verder goed te verdelen j j en uitstekend verdedigers- en keeperswerk werden de punten toch binnen- gehaald. Jaap scoorde nog twee keer en een prachtige goal-van Daan be- paalde de einduitslag. Het hele team verdient een dikke pluim en willicht is het kampioenschap in zicht. Uitslag 6-1 Blauw Wit E3 - Holten E2 In de kleedkamer was Holten al in een overwinningsroes, Blauw Wit had twee verliespuntcn minder dan Holten dus bi| een overwinning door Holten was de 2e plaats in zicht. Maar al gauw bleek dit een forse misreke ning, als was het nog wel Koen R die in de 3e minuut 0-1 aantekende het verdere verloop van de eerste helft was voor Blauw Wit die moeiteloos uit liep naar 4-1. De spelers van Holten waren in de eerste helft totaal niet bij de les, men speelde niet geconcentreerd, te lief en had ontzag voor de te genstander. De tweede helft gaf een totaal ander beeld, binnen 7 minuten was liet 4-4 door doelpunten van Koen V en wederom Koen R en een teigendoelpunt van Blauw Wit. Het verdere verloop van de 2e helft was ui termate spannend doordat twee hardwerkende tc-ams elkander geen duim breed toegaven. Blauw Wit scoorde als eerste wat meteen door Holten "weer werd rechtgezet door Koen V. Twee minuten voor het einde was het Blauw Writ die weer op voorsprong kwam, Holten viel massaal aan een di rect ingeschoten corner door Daan belande op onderkant lat maar trof geen doel. Helaas bleef het hierbij, Blauw wit won doordat' zij de kansen jyeel beter benutte dan Holten. Opvallend was het uitstekende verdediger- werk van Peter die weer helemaal terug was. Uitslag 6-5 Holten E3 - Enter E3 Holten ging aanvallend van start, dit resulteerde in een corner waaruit werd gescoord. Het spel golfde nu op en neer met verschillende kansen aan bei- I de zijden. Holten ontbrak het aan koele killers mentaliteit: terwijl aan de an dere kant een goed keepende Bart met enkele miraculeuze reddingen Holten op de been hield. Tot aan de rust ging het gelijk op maar door geluk was de russtand 1-2 door maar liefst 3 eigen doelpunten. Na rust ging Enter feller van start en daar was onze verdediging niet tegen bestand. In het begin was het Bas, geluk, of het houtwerk dat nog redding bracht maar later moest her scoreboekje van de scheidsrechter er toch aan geloven, t Ycrmeldingswaardig is nog dat Harald met het penalty schieten in de krui sing raak schoot hetgeen hem een consumptie opleverde.Uitslag 1-9 Omhoog E3 - Holten E3 I Holten E3 speelde een prima oefenwedstrijd tegen Omhoog E3. Door goed verdedigend werk van Glenn en Paul kon Holten de nul vasthouden, na een kwartiertje was het Sander die een goede actie afrondde met een wc- rclddoclpunt. Tot aan de rust bleef Holten goed voetballen en hield de 1 -0 stand vast. Na de rust had Holten nog een aantal goede kansen, maar het was Omhoog die er i -1 van maakte. Holten bleef goed voetballen en kreeg nog een aantal goede kansen maar wist deze niet te benutten. Uitslag 1-1 Enter E4 - Holten E4 Het jonge team van Holten moest aantreden tegen een sterk team van Enter. In de eerste helft bleek al dat hoezeer er ook gewerkt werd dit geen Een mooie herfstdag is het op vrijdag 29 Oktober 1999, maar wel een dag vóór de Diepe Hel Holterbergloop. Dan is iedereen benieuwd hoe de zaterdag eruit zal zien en wordt er naar de weersberichten geluisterd. Deze waren uitstekend: maar liefst 18 tot 19 graden zou het worden. Deze keer vond de start bij Holten plaats. Uiteraard was ook de Holtense jeugd vertegenwoordigd op deze loop. Als eerste onderdeel stond de 5 mijl (8 km) op het pro gramma en daar werd Holten vertegenwoordigd door SV Holten jeugdatleten Marleen Otten en Elsbeth Wolters en zij deden het goed onder het geweld van de wat oudere adeten. Marleen eindigde als nummer 169 van de 287 deelne mers (mannen en vrouwen) en in de categorie dames werd zij op een 24e plaats afgeklokt in een tijd van 41.32 minuten. Elsbeth werd bij de dames 243c en in het da- riicsklassemeni eindigde zij op de 55e plaats in een tijd van 46.11 mi- Ook de jongere Holtense jeugd was van de partij en wel op de 2 mijl (3,2 km). Bij de meisjes tot en met 11 jaar behaalde Floortje van Eijk een keurige tweede plaats in een tijd van 13.55 minuten. Marlies Nijkamp pakte de tiende plaats in een tijd van 16.39 minuten. In de categorie jon gens onder de 11 jaar werd Rob Marissink, die kennelijk in topvorm verkeert, onbedreigd eerste in een tijd van 11.57 minuten. Pas na een dikke minuut kwa in zijn klasse over de me Smit deed zeer goed m zijn negende plaats in ei 16.52 minuten. In de categorie meisjes van 12 jaar en ouder deden de Holtense adeten uitstekend mee al vielen zij helaas t. Barend e getuige i tijd van net niet in de prijzen. Kirstcn Offringa werd vierde in een tijd van 14.16 minuten gevolgd door Marlot van Zoelen vijfde plaats In 14.34 min), Laura Schimmel (beste SV Holten atlete met een zesde plaats in 14.35 min), Nicske Nijland (ze vende plaats in 15.01 min), Carlijn Smit (achtste plaats in 15.14 min) en Karin Meilink die de twaalfde plaats pakte in een tijd van 19.16 minuten. Bij de jongens van twaalf jaar en ouder werd Holten verte genwoordigd door Gijs Marissink. Hij liep een goede wedstrijd en werd uiteindelijk tiende in een tijd van 13.32 r Maandag Vorige week hadden we 's morgens wolkenvelden afgewisseld door op klaringen en perioden met zon. De middag verliep met nu en dan zon, wolkenvelden en stapelwolken. Soms was het helemaal bewolkt. Wc hielden het helaas niet droog. Er vielen enkele lichte regenbuien maar veel neerslag viel daar niet uit. De zuidwesten wind was matig. De tem peratuur bedroeg 15.3 graden. Dinsdag In de nacht van maandag op dinsdag viel er nog wat regen. Holten no teerde 1.2 mm en Espelo 1.0 mm neerslag. De minimumtempartuur bedroeg 11.8 graden in de weerhut. Overdag hadden we veel wolken velden en slechts af en toe zon. Het bleef droog. Een lagedrukgebied trok opvullend over Denemarken noordoostwaarts. Een westelijke stroming voerde vochtige lucht aan. Woensdag De dag begon met nevel. Verder hadden we in de morgen veel wolken velden en nu en dan zon. In de middag was het een stuk vriendelijker weer. Er waren stapelwolken die werden afgewisseld door perioden met zon. De wind kwam uit het westen tot zuidwesten en was matig (kracht drie). De maximumtemperatuur kwam uit op 14.8 graden. Donderdag 's Ochtends hadden we met veel laaghangende bewolking te maken. Wat later op de morgen vormde zich tijdelijk mist. Nadat de mist was opgelost bleef het sterk nevelig. Ook in de middag bleef de bewolking overheersen. Pas laat op de middag klaarde het op en kwam de zon er bij. De temperatuur werd 12.0 graden. Een zuidwestelijke stroming voerde vrij vochtige lucht aan. Vrijdag Hadden we de hele morgen mist; soms dichte. De zon kregen we dan ook niet te zien. In de eerste helft van de middag kregen we een enkele opklaring met wat zon. Het verdere verloop van de middag was de be wolking weersbepaald wel was er nog af en toe zon. De temperatuur bedroeg 12.3 graden. Een zuid tot zuidoostelijke stroming voerde vochtige stabiele lucht aan. Zaterdag Hadden we eerst wolkenvelden, er scheen af en toe een wazige zon. Later op de morgen nam de bewolking soms wat geleidelijk toe vanuit het zuiden, 's Middags deed de zon goede zaken. Eerst waren er nog ge regeld wolkenvelden die overdreven. Daarna klaarde het flink op en werd het in de verdere verloop van de middag zonnig. Hierdoor steeg het kwik naar 18.4 graden. Zondag In de avond en nacht van zaterdag op zondag trok een koufront over ons land naar Duitsland. Dit ging gepaard met regen. Holten noteerde 4.2 mm en Espelo 3.0 mm neerslag. De morgen verliep met veel be wolking en nu en dan zon. In het begin van de middag viel er een kort stondige regenbui- Verder hadden wc afwisseling van opbollende sta pelwolken en perioden met zon. Meteo Holten, Freddie Paalman Crossgedeelte ging door bos en over maïsland Uitslagen Badminton Met e Diverse ruiters en amazones namen afgelopen zondag deel aan de Samen Gestelde Wedstrijd bij manege Stal de Eik. De gehele dag lieten po ny's, paarden en berijders zien wat ze konden. Er werd begonnen met een dres- suurproef, berijder en pony/ paard lieten zien hoe goed zij dit onder de knie hadden. Hierna volgde het: crossgcdeelte. Ook hier weer een y if gezette rit voor de beginner en een zware rit. De gehele dag bleef het weer, op een enkele bui na, optimaal. Zodat het parcours van de cross, dat ging door bos en over maïs land, met verschillende hindernis sen goed te berijden was. Menigeen, die nog nooit een cross gereden had kwam na het rijden van de cross moe maar voldaan binnen. Het derde onderdeel was sprin gen. In de manege was een springparcours uitgezet. Onder het wakend oog van de jury gin gen ook hier de ruiters en nes in hun eigen klasse v: Mede door het goede weer was er ook een behoorlijk publiek aan wezig. De prijzen werden uitgereikt aan de hand van het totaal behaalde aantal punten, dus dressuur plus cross plus springen. In de klasse junioren licht ging de eerste prijs naar Stefanic van de Zee met Woldi -79 ptn; 2. Margo Dourna met Ollekc, -84.75; 3. Valerie Palstra met Bibi, -85. Junioren Midden: 1Susan v.d. L Kitty, -94.5; 2. Rocanne de Leeuw met' Orlando, -102.25; 3. Anemarie Kruger met Saffier, - 105.25. Junioren Zwaar: 1. Shari Kok met Osborne, -107.75; 2. Annemaric Gerritsc met Robin, - 127.25. Junioren/Senioren MS: i. Allard Ruys met Macho, -101; 2. Keimke Zichtcmian met Bandita, -108.5; 3. Harriet Menkveld met Giani, -109.75. Senioren: 1. Cobv v. Dijk met El Bonheur, -95.75; 2. Charlotte Toelaar met Tropical, - 94.50; 3. Marry de Jong i Orlando,-101. •r blelm gaat goed over de hindemissen. (Foto: Johan Bolink) winning blijft BCH 3 aan kop van hun klasse. BCH 2 wint nipt van Deventer 4. BCH 5 lijdt zijn eerste nederlaag. In de thuiswedstrijd tegen Deventer 4, moest bij de enkelspelen alleen Marcel Dijkman zijn partij gewonnen geven. Pieter Aarsen, Gea Stam en Tna Peters wisten wel te winnen. Het hcrendubbel van Pieter en Marcel werd in de derde game met 15-17 in hun nadeel beslist. In het vrouwendubbcl speelden Ina en Yvonne Beuker hun Devcntcrse tegenstanders naar een regelmatige nederlaag. De beide gemengddubbcls werden in drie games beslist, waarbij Yvonne en Pieter het beslissende vijf de punt scoorden en Gea en Marcel helaas aan het kortste eind trokken, met als eindresultaat een 5-3 overwin ning. In de uitwedstrijd tegen BACO 1 uit Olst werden slechts twee par tijen verloren. De overige partijen werden door Harry, Carola, Ernst Fridrichs en Hermanna Boode in winst omgezet, zodat mc-n met een 6- 2 overwinning Olst kon verlaten. De thuiswedstrijd tegen Hoogerheijne 1 uit Heino bleek vooral voor de dames een lastige te zijn. Harry en Ernst wonnen beiden hun single, maar Hermanna en Carola werden nogal kansloos verslagen. Zowel het man nen- als het vrouwendubbcl werd in drie games beslist, met hetzelfde re sultaat als in de enkelspelen: de man nen wonnen, de vrouwen vc-rloren hun partij. Bij de gemengddubbcls bleken ze op elkaar ingespeeld te zijn. want beide partijen werden vrij ge makkelijk door BCH 3 gewonnen. 8-0 achterstand onditie een rol spelen, n. Toch kon er na deze ken komt Enter op bc- i om deze stand om te Concoursen Bergruitertjes Verscheidene leden van pony club de Bergruitertjes gingen in de maand oktober naar con coursen in de regio. Marjan Noteboom reed met haar pony Ramadour in Vriezenveen op zaterdag 2 oktober twee proe ven in de Z1 dressuur wat haar twee keer een eerste prijs oplever de. Esther Lammers was op 16 oktober in Hardenbcrg waar ze met haar pony Kanou de eerste prijs in het I .-dressuur won. Nicole Kocbruggc was op 17 ok tober naar Bathmen gegaan om daar deel te nemen aan een sa mengestelde wedstrijd en behaal de daar in de B-klasse de eerste prijs met haar pony Duke. Marjet Drost ging naar Hellendoorn waar ze meedeed in de Klepperbokaal op 30 oktober. Zij behaalde met de hengst King Kadanz de derde prijs. Laura Zwcers, Frank Gruijters, Paul Aaftink en Jctte Wielaard hebben een fantastische eerste set tegen de kampioenskandi daat uit Rijsscn gespeeld. Gevaarlijke opslagen, goed sa menspel en een sterke verdediging zorgden ervoor dat de gevreesde te genstanders bij het laatste fluitsig naal met een gelijkspel (10-10) ge noegen moesten nemen. Jette en Frank waren aanvallend heel sterk, Paul en Laura verdedigden zeer goed. Het hoge niveau in de tweede set kon niet vast worden gehouden en werd met 20-11 verloren. Tegen het sterke jongensteam van Mintonette werd vervolgens on verwachts de eerste set gewonnen met 15-6. Daarna was het gebeurd met de concentratie van F3 en lie ten de jongens van El zien niet zomaar hc-t eerste team te zijn. (11- 20) In de schaakcompetitie werd de eerste volledige ronde van de bekercompetitie gespeeld. Bertus van Beek was hierbij flink bezig. Na Dick van der Knaap in de voorronde te hebben verslagen was het nu de beurt aan zijn broer Henk. Verder sneuvelde ook fa voriet Ton van Oijen bijna. In de opening maakte hij een begin- nersföut. Ronald Klein Teeselink kon het karwei echter niet afma ken. Rob Gervedink vergreep zich aan een toren en dreigde deze te verspelen. Erik was zo sportief de toren niet te nemen, maar een andere (winnende) weg in te slaan. Het duel tussen de beide spelers uit Deventer (Ben en Henk) bleef onbeslist. Verder werden nog drie wedstrij den in de interri'e competitie ge speeld. Dick swingde weer ouder wets over het bord, hoewel het achter het bord minder soepel verliep. De andere wedstrijden werden beslist in een eindspel, waarbij Alrik Baltus de pionnen beter had staan en Gerrit Luggcnhorst en Dinant van Beek remise overeen kwamen. Uitslagen beker: R. Klein Teeselink- T. van Oijenl/2- 1/2 B. van de Gricndt- H. Jongmanl/2 - R. Gervedink Nijhuis- E. Bosman0-1 H. van Beek- B. van Beek srO-1 Uitslagen competitie: D. van der Knaap- K.H. Leistcnl-0 G. Luggcnhorst- D. van Beek 1/2- 1/2 A. Baltus-J. van Cnlc*rl-0 In de tweede tonde van het bekertoernooi moest het eerste zaalteam van Blauw Wit het opnemen tegen hoofdklasser Deventer '93. Het aanvangstijdstip was voor de Holtense formatie zodanig dat slechts met vier spelers werd begonnen. De vijfde spelers kon pas na-enkele minuten binnen de lijnen worden gebracht toen de stand reeds 2-2 was. Middels twee fraaie acties van Leo Aanstoot had de ploeg zelfs met 1 -2 de leiding genomen. Deventer kwam sterk terug en nam een 3-2 voorsprong. Harry Sjoers bracht Blauw Wit weer naast de Deventer formaue. De rust werd bereikt met 4-3, maar gezien de spel- verhoudingen waande Blauw Writ zich geheel niet kansloos. Na rust werd er dus een stapje extra gezet en Dirk-Jan van Zon scoorde 4-4 en Harry Sjoers bracht Blauw Wit op een 4-5 voorsprong. De doelpunt rijke wedstrijd was zeer aantrekkelijk voor de toeschouwers. Deventer kende een sterke periode en nam opnieuw de leiding via twee goed uit gevoerde aanvallen 6-5. Blauw Wit leek te vermoeid om met nog maar drie minuten op de klok nog iets aan deze achterstand te kunnen doen. Toch bleef de ploeg goed spelen en Herman Herbers bracht Blauw Wit vlak voor tijd naast de Deventer formatie, na een prachtige aanval. De goed meespelende doelman Flip van Willingen hield in deze wed strijd met prachtige reddingen Blauw Wit in de race. In de laatste se conden van deze wedstrijd was het Leo Aanstoot die met een knal on derkant lat Blauw Writ aan een 6-7 overwinning hielp.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 7