I i Stichting Kunst en Cultuur viert tienjarig bestaan Dierenasielen zitten nu allemaal barstensvol Kerkvoogdij klaar voor veiling en boekenmarkt Resultaten BLAUWWIT 1 DONDERDAG 7 OKTOBER 1999 Holtens NIEUWSBLAD \999 G-atletiek naar Special Olympics De afdeling G-atletiek van SV Holten heeft zaterdag 25 sep tember met veertien atleten mee gedaan aan de Nationale Special Olympics in Amsterdam. Dit speelde zich af op de atlctiekac- commodatie van AAC. In totaal heeft SV Holten er zestien me dailles binnengehaald. De atleten konden uit acht onder delen kiezen, waarbij drie het maxi mum was. Er werd daarbij in divi sies gespeeld, wat inhoud dat de te genstanders van een gelijk niveau waren. Dit houdt in dat de snelheid van een sporter niet meer dan 10 procent van de groep .mag afwijken. Bij een overschrijding van 15 pro cent volgt diskwalificatie. Merel Wind ging met de Sportiviteitprijs van de dag naar huis. Ze had name lijk erg veel pech gehad bij het lopen van de 100 meter. De prijs kreeg ze uitgereikt door Erica Terpstra. De andere uitslagen: Hans de Neef, (goud) 400 meter sprint 1.32.5, B balwerpen 5.40; Irma van Brink, (zilver) 50 meter sprint 14.3 (clubrecord), (goud) verspringen 1.20 meter; Frans Rikkerink, 50 merer sprint 22.7 (clubrecord), verspringen (limiet niet gehaald); Gckc de Graaf, (goud) 100 meter sprint 22.0 (clubre cord), (zilver) hoogspnngc-n 75 centi meter; Merel Wind, 100 meter sprint 22.0 (clubrecord), (brons) hoogsprin gen 80 centimeter; Wim van den Worp, 100 meter sprint 18.4, hoogspringen 100 centimeter; Richard flobert, (goud) 100 meter sprint 27.4, verspringen (limiet niet gehaald); Henri Schonewillc, 100 me ter sprint 37.9, verspringen (limiet niet gehaald); Bart Goorman, (brons) hoogspringen 1 meter (clubrecord), balwerpen 19.86; Anja Winkel, (brons) verspringen 1.35 meter, (goud) balwerpen 5.42; Herman Vlocdbelt, (zilver) verspringen 1.04 meter, kogelstoten 2.84; Guus Rietveld, (brons) verspringen 96 cen timeter, kogelstoten 2.95; Ronnie Nauta, verspringen (limiet niet ge haald), (goud) kogelstoten 2.69; Harrv Scheper (goud) balwerpen 7.6, (brons) kogelstoten 2.31; In totaal zevenmaal goud, driemaal zilver en zesmaal 'Binnen een jaar na oprichting telt de Stichting Kunst en Cultuur al meer dan honderd leden. Een onverwacht snel re sultaat'. Aldus de aanhef van een krantenartikel in februari 1990. 'We hadden geen idee of er belangstelling voor bestond en waren er natuurlijk reuze blij mee', blikt Yvonne Lubberhuizen terug. Tien jaar geleden stond zij met de da mes Van Rappard en Sijtsema aan de wieg van de stichting, die officieel op 7 november 1989 het levenslicht zag. In aanwezigheid van een flink aantal genodigden wordt het tweede lustrum zaterdag 16 oktober gevierd met een jubileumconcert in De Kandelaar. Muziekliefhebbers kunnen vanaf 20.00 uur genie ten van het Twents Kamerorkest met solistische medewerking van altviolist Ferdinand Hügel. 'Het was burgemeester mr. W.L.F.C. tickler van Rappard die ons vroeg of we in Holten niet zoiets van de grond konden krij gen. Bedoeld om het culturele le ven wat meer leven in te blazen en om belangstelling te wekken voor excursies naar kunst en cultuur el ders. In musea bijvoorbeeld of op bijzondere exposities.' Kunsthistorica Elvira van Eijl werd bereid gevonden de eerste avond te vullen: een lezing over de schilder Malewitsj. 'Een be wuste keus, want het sloot aan op de grote overzichtstentoonstel ling van Malewitsj in Amsterdam. Op de bewuste avond konden mensen zich niet alleen aanmel den als donateur, maar tegelijk voor de excursie erheen. De be langstelling voor de lezing was aanzienlijk en we registreerden gelijk zo'n zestig donateurs', aldus Yvonne. Om de behoefte te pei len en wat voorzichtig van start te gaan, besloten de oprichters met financiële steun van de Rabobank en vier bijeenkomsten per jaar te beginnen. De Boschkamp werd het vaste onderkomen, maar voor toneelvoorstellingen en bijzonde re voorstellingen, zoals het vermaarde 'Ezelkabinet' vormt gebouw Irene een prima alterna tief. Na tien jaar weet Kunst en Cultuur zich trouwens nog altijd verzekerd van subsidie van de Rabobank en is financieel rond komen geen probleem. 'W c zitten thans op ongeveer 250 donateurs. Voorzien dus duidelijk in een be hoefte en om iedereen de kans te bicden onze voorstellingen te be zoeken, houden we de prijzen be wust laag', aldus huidig voorzitter Jan Willem Lubberhuizen. 'Donateurs betalen 12,50 gulden en een eenmalig inschrijfgeld van een tientje. Per activiteit vragen we hun slechts zes gulden entree. Niet-donateurs betalen dan een tientje en scholieren drie gulden. Ja, natuurlijk hopen we dat zij zich ook inschrijven als donateur.' Het jaarprogramma samenstellen gaat probleemloos. 'De behoefte pei len doen wc niet. Er zijn genoeg ideeën. Om je heen gebeuren da gelijks veel dingen. Je ziet, hoort en leest veel en praat met elkaar. Zo pik je dingen op en probeert ook enigermate in te spelen op de actualiteit, zoals destijds met Malewitsj. In november al begin nen we met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen.' Het programma van Kunst en Cultuur -- under n.' ■stegeboud kasteel Nijenbuis Begin jaren '90 werd i is zeer gevarieerd. Van schilder en beeldhouwkunst tot antiek, ar chitectuur en tuinen. Onder lei ding van P. van den Ende is er ook al jaren een leeskring (vijf bij eenkomsten per seizoen) en be staat er een aparte serie huiscon certen. Dit seizoen gaat het om drie concerten, telkens bij één van de donateurs thuis. Lubberhuizen: 'Wc bieden zo voor ieder wat wils. Het betekent dat we avonden met zo'n vijfen dertig bezoekers hebben, maar ook met een stampvolle zaal. Neem bi|voorbeeld de avond met Bert I-Iaanstra: het dorpshuis zat werkelijk afgeladen! Het wisselt dus per onderwerp. Maar wat er ook is: gezellig is het altijd. Het sociaalaspect speelt een belang rijke rol. Je ziet en spreek elkaar geregeld.' Het tweede lustrum van Kunst en Cultuur wordt luister bijgezet door het Twents Kamerorkest. Hieraan wordt so listische medewerking verleend door altviolist Ferdinand Hügel uit Holten. Het orkest, dat in 1954 werd opgericht en onder leiding staat van Lex Oosthoek, bestaat uit professioneel geschoolde mensen, vakstudenten en verge vorderde amateurs. Hügel is sinds 1971 verbonden aan het Concertgebouworkest en treedt daarnaast regelmatig op als solist, zoals enkele jaren geleden in Holten met het Sweelinck Kwartet. Voor dit bijzondere concert hebben donateurs vrij en tree, alle overigen betalen vijftien gulden. Wie meer wil weten over het programma van Kunst en Cultuur of zich wil opgeven als donateur, kan contact opnemen met het secretaresse E.M. Verbeek, telefoon 364712. Mensen denken vaak dat er geen dierenbescherming in de buurt zit Truck rijdt NCRV-avond tankstation stuk in Kandelaar Volgens het Oud-Hollandse kinderversje komt na de heer, de vrouw en het kind, de hond in het Hollandse huis. In het i huis van Astrid Gerritsen, lid van het dagelijks bestuur van de Dierenbescherming kring Rijssen en omstreken - waarbij de gemeente Holten ook hoort - is geen hond te bekennen. Wel drie katten die Astrid uit I het asiel gehaald heeft. De asielen zitten overvol met die ren en hun verzorging kost han den vol geld. De j Dierenbescherming is blij met de aandacht, die rond dierendag aan diei i en dierer leien gegeven wordt. 'Deze week vindt ook dt jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming plaats. Wij hopen dat de inwoners van de ge meente Holten aan ons zullen denken en gul willen geven, want het werk van de Dierenbescher ming krijgt in onze gemeente geen subsidie', verklaart Astrid. 'Omdat we officieel in Rijssen ge vestigd zijn denken veel mensen dat er geen dierenbescherming in Holten is, maar dat is dus wel zo. Tot de afdeling Rijssen en oms treken horen ook nog Hellendoorn, Nijverdal, Haarle en Enter. Landelijk bestaan er 133 afdelingen van de Dierenbesche rming, het hoofdbureau zetelt in Den Haag. Daar wordt het beleid uitgestippeld, dat wordt uitge voerd door de afdelingen. Er is ook een landelijk in spectiebureau voor 'verstoord dier de dist lingsinspec signaleerd het hier met die misstanden wel mee. De klachten zijn in tachtig tot negentig procent ongegrond', weet Astrid uit eigen ervaring. Ze heeft nogal eens te maken met buren die eikaar een hak willen zetten. 'Maar als er klachten zijn ga ik er wel op af. Vaak komt het dan met een gesprek wel weer in >rde. Het probleem is, dat dieren Personeel van een tanksta tion aan de Oranjestraat ontdekte vorige week maan dag dat een vrachtwagen een deel van het tankstation kapot had gereden. De vrachtwagenchauffeur had zich echter niet gemeld, zodat het tankstation met de schade blijft zitten. Indien er nog getuigen zijn, worden deze verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Gevonden Gevonden: Rood zwarte SV Holten porte monnee met inhoud; oude da- emsfiets, merk Vico, kleur beige; gouden schakelarmband; batterij lader; grijs Reebok-jack; twee sleutels en een donker blauw stof fen kinderpantoffeltje. Verloren: grijze Gazelle damesfiets; zwart leren portemonnee met oav Rijbewijs; blauw/groene herenif- cts, merk Gazelle. VOETBAL Blauw Wit wacht za terdag de confrontatie met kop loper W.H.c.Z. uit Zutphen. Deze vereniging kent dit jaar een bij zonder sterke competitiestart. De tot nu toe gespeelde wedstrijden leverden bijna allemaal winst op. Blauw Wit dat zaterdag knap een punt in Winterswijk behaalde, weet dus wat het kan verwachten. Scheidsrechter op 't Vletgoor is de heer D.J. Euncke. Hij zal om 14.30 uur de wedstrijd laten be ginnen. In De Kandelaat zal op vrijdag 15 oktober een NCRV-avond, voor leden en belangstellenden worden gehouden. Aan deze avond, die gepaard gaat t muziek, 1 ar- en samenzang werken ook twee koren mee. Vocal Devotion uit Nijverdal o.Lv. E.G. Zwaving en Cabkawier uil Wierdn o.l.v. Thijs Jansen en Maya van Leeuwen. De heerJ.H. van Engbrink uit Holten zal het orgel bespelen en Ella Weisbrod, redacteur godsdienstige program ma's NCRV-televisie zal het spre kers gedeelte verzorgen. De avond begint om 19.30 uur, deur open 19.00 uur, de toegang is gra- Kunstexpositie Natuurdiorama Natuurdiorama Holterberg houdt van 16 tot en met 31 ok tober voor de twintigste keer haar jaarlijkse herfstexpositie. Naast bronzen figuren, exposeert beeldend kunstenaar Kees Bos, olieverfschilderijen. Hij is een reislustig mens en vindt zijn mo- tieven niet alleen in zijn geboorte streek de Holterberg. Hij vindt ze ook in landen als, Finland, Ierland en Alaska. Gastexposant is de kunstschilder Leon van der Linden, die zijn onderwerpen tot in detail uitwerkt. Hij won ver schillende prijzen in de Verenigde Staten. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 17.00 uur, en zondags van 11.00 tot 17.00 uur. n'. Daaronder vallen specteurs en afde ins, die in actie ko- ;ens misstanden ge- den. Gelukkig valt levende zijn en geen pro ducten. Je moet net als voor alles in dc schepping ook respect voor dieren hebben en daar ontbreekt het nog wel eens aan. Voorlichting is in dit opzicht ont zettend belangrijk. Een jong dier Medewerkers van Diercnbeschc. is altijd vertederend; maar na eer. poosje is hei >r.gc en speelse eraf. Dan vindt men het Sier, de hond of kat: niet leuk meer en komt het beest: in het asiel terecht. In Rijssen woont Evelien Westhof, ook lid van het bestuur van de Dierenbescherming. Bij haar in de tuin is een grote blokhut gebouwd. Daarin staan kooien waar gevonden dieren in opgevangen en verzorgd worden. Dat doen we dan in samenwer king met een dierenarts, ledereen kan begrijpen dat dit niet allen veel tijd, maar ook veel geld kost. Denk maar eens aan De kosten van het voer of dc die- s. Bij dierenopvang hebben i Rijssen het meest met kat- n honden te maken. Soms 1 ook f loiter, aren t.an bun diensten gebritik komen er ook andere dierer bin ner., zoals bijvoorbeeld een eend met een vissnoer in zijn bek. De 'wilde' dieren worden, door de medewerkers van de dierenbe scherming, opgelapt en weer uit gezet. Zoveel mogelijk op de vindplaats. Honden en katten gaan door naar het asiel. F.lke ge meente is wettelijk verplicht om twee weken dierenopvang te bie den. Als katten eenmaal in het asiel zitten wordt er weinig na vraag naar gedaan, met honden gaat men doorgaans iets minder nonchalant om.' Volgens Astrid doen mensen uit goedigheid de verkeerde dingen: 'Verwilderde katten voeren is goed bedoeld, maar voor je het weet zijn er jonkies. En dan wordt het probleem alleen maar groter. Het is beter om contact met dc dierenbescherming op te nemen, dan wordt er écht wat gedaan. Voor het vele werk is de dierenbe scherming hard op zoek naar vrij willigers, ieder nieuw lid is harte lijk welkom. Ook jeugdleden wil dc dierenbe scherming graag verwelkomen. Voor hen wordt twee keer per jaar iets speciaals gehouden: een be zoek aan een kinderboerderij of het kattendorp in Harfsen. Wie meer inlichtingen wil, mag mij al tijd bellen op 0548-617603. Ik kijk met spanning uit naar de op brengst van de collecte en met mij de dieren in de opvangcentra. Ik hoop dat u ons niet in de steek laat.' De kerkvoogdij van de hervormde kerk is klaar voor de tweede veiling, die zaterdag 9 oktober in en rond gebouw Irene wordt gehouden. Dit jaar komt de opbrengst ten goede aan algemeen onderhoud van het 65-jarige gebouw Irene. Dc belangstelling voor het evenement is groot. Dc veiling wordt wederom omlijst met een grootse boekenmarkt (twaalfduizend boeken) in de gymzaal aan de Tuinstraat, oliebollcnverkoop en een verloting. Iedereen is welkom, ook niet-leden van de kerk. Tijdens de vei ling worden zaken als kasten, klokken, (wand-)borden, olielam pen en spiegels, aan meubelstukken, rondom-het-crfartikelen en de wat betere hebbedingetjes onder dc hamer gebracht. De activiteiten beginnen om 10.30 uur. Voorafgaand aan dc veiling wordt dan begonnen met een kijkochtend, maar kan men ook al terecht op de boekenmarkt. Dc veiling begint om 13.00 uur in Irene. Voor algemene informatie kan men zich wenden tot Johan Veneklaas Slot (telefoon 0548-364067) of Meindert Koopman (telefoon 0548-362500). Achilles Enschede 2 - Blauw Wit 2 Na vijftien minuten te hebben gespeeld, moest Blauw Wit a! e achterstand van 3-0 verwerken. Omdat Pim hierna direct dc 3 scoorde, bleef Blauw Wit in dc wedstrijd. Blauw Wit kreeg hier een aantal goede kansen, maar het was wederom het team v Achilles dat scoorde. Blauw Wit wist voor dc rust echter nog e doelpunt te maken. Na de rust voetbalde Blauw Wit met de wii tegen wat behoudender, maar wist toch enkele kansen te crecrc Het lukte Blauw Wit helaas niet te scoren, dit in tegenstelling tot thuisspelende partij. John Paul wist even later echter weer te sc ren uit een losgelaten vrije trap. Het laatste kwartier zette Bias Wit nog flink wat pressie op het spel. Vlak voor het eindsign; wist Achilles de eindstand op 6-3 te brengen. Uitslag 6-3 Blauw Wit 3 - Avanti 3 Deze week stond Blauw Wit tegenover één van de sterkste tegen standers uit de competitie. Dit was voornamelijk te zien aan het dr eigende spel van Avanti, Toch wist Blauw Wit tegen de verhoudin gen in binnen een kwartier te scoren via Gert-Jan van de Pol. in de eerste helft werd cr verder niet meer gescoord. De tweede helft be gon al direct met goede kansen voor beide partijen, maar geen beide wist van deze kansen te profiteren. Uiteindelijk was het Blauw Wit die het doel wist te vinden door een goed genomen vrije trap van Robert Kruimelaar. De tegenstander was duidelijk aange slagen en gaf meer kansen weg wat leidde tot een derde doelpi voor Blauw Wit. Avanti gaf uiteindeli jk nog een penalty weg, die in eerste instantie niet benut werd, maar in tweede instantie alsnog werd ingeschoten door Henk Oolbekkink. Uiteindelijk Bastiaan ten Thijc de eindstand tc bepalen op 5-1. Uitslag 5-1. Blauw VC it 5 - Hulzense Boys 6 Blauw W it en Hulzense Boys speelden een bijzonder spor wedstrijd. oor rust was Hulzen iets meer in balbezit, door het de wind in de rug had. Blauw Wit liet de bal goed rond gaan en kreeg net als Muizen enkele kleine kansen. Het was Hulzen dat fraaie kopbal de leiding nam. Blauw W it kwam sterk terug en na een fraaie aanval was het Mare Vincent die 1 -1 scoorde. Via Martin Kerkdijk kwam Blauw Wit niet ongelukkig op voorsprong. N: scoorde Blauw Wit vlot twee maal en leek de wedstrijd beslist. I luizen scoorde echter twee maal tegen waardoor het 4-3 werd dus weer spannend. Hulzen probeerde de gelijkmaker te fc maar via snelle counters scoorde Blauw Wit via Martin Kerkdijk Hans Aanstoot. De wedstrijd was gespeeld en Blauw Wit had in slotfase nog enkele malen kunnen scoren. Uitslag 7-3. Blauw Wit Al - Witkampers A2 Blauw Wit leefde zich ook deze week weer volledig uit. Het spel was aanvallend en het snelheidsniveau lag hoog, waardoor er alleen in de eerste helft al 6 keer gescoord werd door de thuisclub. Helaas wist de thuisclub niet dc nul te behouden, waardoor dc ruststand op 6-1 bepaald werd. In dc- tweede helft ging Blauw Wit verder met haar verpletterende spel en scoorde weer zes doelpunten. Dankzij de sterke verdediging kwam dc tegenstander m dc- tweede helft niet tot scoren. Uitslag 12-1. Blauw Wit BI - Barbarus BI Blauw Wit BI moest aantreden tegen een goede tegenstander, die een gelijk aantal punten in de competitie behaald heeft als zij. De wedstrijd ging dan ook gelijk op en er waren kansen voor beide partijen. Toch werd cr in dc eerste helft niet gescoord. In de twee de helft kreeg Blauw Wit twee penalty's mee waarvan ze er een be nutte. Uitslag 1-1. Reünie MCI - Blauw Wit MCI De thuisploeg liet in deze wedstrijd al snel haar kwaliteiten zien en scoorde 2 doelpunten. Door goed verdedigend en goed aanvallend werk, wist Blauw Wit terug tc komen in de wedstrijd en scoorde de eerste tegentreffer. In de tweede helft vervolgde Blauw Wit haar góede spel en wist zo drie keer te scoren via Irene. Mijke en Jeartinc. Hierna kreeg Blauw Wit nog enkele kansen, maar wist niet te sco ren. Ondanks een minder goede start toch een goede eindstand van 2-4. Uitslag 2-4. SVZW El - Blauw Wit El 1 Iet tijdsnp van spelen was blijkbaar te vroeg voor de jongens van Blauw it. De meeste spelers liepen een beetje verdwaasd over het veld. zodat de tegenstander al snel op 1-0 voorsprong kwam. S.Y.Z.W. bleef m de eerste heltr dc betere ploeg, maar doordat Jacco en keeper Sander goed in vorm waren, bleef de schade be perkt tot 3-0 voor de rust. Na de pauze ging het beter en kon Jordv met een prachtig afstand schot 3-1 op het scorebord zetten. Blauw Wit miste vervolgens nog een strafschop, maar bleef toch goede kansen creëren. De gas ten wisten echter via een snelle uitval wederom te scoren. Kjell wist als laatste van Blauw Wit toch nog een doelpunt re maken en bracht hiermee de eindstand op 4-2. Uitslag 4-2. Blauw Wit E2 - Enter E4 Met goede moed werd aan de wedstrijd begonnen, doch binnen 5 minuten stond Blauw Wit al met 0-2 achter. Enter E4 bleek een uitstekend team tc hebben en wisten van 15 meter afstand tot het doel toch te scoren. In de ruststand was het dan ook al 0-5 in het oordcel van Enter. Dc tweede helft werd er na een omzetting beter gespeeld. Sander, de keeper van de eerste helft, bicck een goede laatste man te zijn.' De eer werd hersteld door Leon en de eindstand werd zodoende bepaald op.1-6. Uitslag 1-6. Wierden E2 - Blauw Wit E3 Ondanks het slechte weer, begon Blauw Wit toch als sterkste aan de wedstrijd. Een penalty werd goed benut door Ruben. Hierna wist Blauw Wit nog twee keer voor rust te scoren waardoor de ruststand op 0-3 werd bepaald. Na de toespraak van de leiders Wilco en Ben werd besloten om de wedstrijd voort te zetien. Blauw Wit zette haar goede spel voort en scoorde wederom 3 doel punten, met als eindresultaat een eindstand van 0-6. Uitslag 0-6. Enter E3 - Blauw Wit E4 Een uitwedstrijd bij Enter blijkt toch altijd weer moeilijk te zijn. Dat gold afgelopen zacerdag zeker voor Blauw Wit E4. Enter had de beschikking over een lange, trefzekere spits, die al snel de 1-0 scoorde. Blauw Win liet zien dat het ook over goede kwaliteiten be schikte en scoorde via Stijn de gelijkmaker. Vervolgens wist Blauw Wit, na twee andere goede kansen van tic club uit Holten, via Kav op voorsprong te komen. Enter kwam vervolgens sterk terug en scoorde via een afstandschot dc 2-2. Thijmen wist vervolgens Blauw Wit weer op voorsprong te brengen, maar ook nu wist Enter weer op gelijke stand te komen. Jn 'de tweede helft was het toch Blauw Wit dat weer op voorsprong kwam waardoor de eind stand werd bepaald op 3-5. Uitslag 3-5. Blauw Wit F2 - Excelsior F3 Blauw Wit begon de wedstrijd met een afwachtende houding. Zodoende w as het Excelsior dat als eerste het doel wist tc vinden. Hierna zette Blauw Wit alles op alles en kw am zo voor rust op een 2-1 voorsprong. In de tweede helft was het verzet van Excelsior volledig verdwenen. Ze kwam zelden van haar eigen helfc af, waar door Blauw W it gemakkelijk kon aanvallen. Door goed samenspel liep de score hoog op. Door een foutje kon Excelsior tot slot nog één keer scoren; maar toch een eindstand van 9-2. Uitslag 9-2.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 13