Blauw Wit haalt eerste zege van seizoen binnen II Realistisch zijn in een boek kost veel research kennismakingslessen met sport aeronetics Resultaten BLAUW WIT I PONDERDAG 30 SEPTEMBER 1999 Hollens NIEUWSBLAD Badminton start competitie Alle zes teams van Badminton- club Holten, die in de senioren competitie van District Oost spe len, kwamen de afgelopen week BCH 2 speelt hun eerste wedstrijd in Dalfsen tegen Trefzeker 2. Een moeilijke, taaie tegenstander zo zou in de loop van de avond blijken. Pieter Aarscn begon met verlies in twee games in zijn enkelspel tegen een heer, die kortgeleden nog lande lijk had gespeeld. Marcel trok, na een prachtige partij, in de verlenging van de derde game met 17-16 aan het kortste eind. Ook Gea Stam moest in drie games haar meerdere erkennen in haar tegenstandster. 3 vonne Beuker haalde het eerste punt voor BCH binnen door haar singl in (alweer) drie games te win nen. Met hcrendubbel van Holten was niet opgewassen tegen Dalfsen en ook de dames, hoewel niet weg gespeeld, verloren hun partt). Pieter en Yvonne konden hun gemengd- dubbel niet in winst omzetten, hoe wel het verlies in de tweede game maar nipt was: 15-13. Gea en Marcel tenslotte speelden een puike partij en met 12-15 en 8-15 scoor den zij het tweede punt voor hun team. Eindstand dus 6-2 voor Trefzeker 2. Het vijfde team speelde hun eerste wedstrijd thuis en was tegen Netwerk 4 uit Zwolle. Harrie Knuiman begon goed door in drie games zijn single te winnen. Harrie Menkhorst kwam net iets tekort en moest het punt in drie games af- i. Ook Alie Bijen kwam, tegen haai 10- 1.3 en 8-11 waren de gamestanden. Gelukkig wist Marie Diepenbroek haar en-kelspel wel te winnen, zodat met een 2-2 tussenstand nog van al les mogelijk was. De mannen Harrv K en Robert speelden een goede herendubbel, maar zagen het partij- punt in de derde game met 14-17 naar de Zwolse mannen gaan. Ook Alie en Marie speelden drie games in hun vrouwcndubbel, maar met 15-12 in de derde game trokken zij wel aan het langste eind. Beide ge- mcngddubbels werden in winst om gezet, waarmee met 5-3 de eerste twee punten binnen waren. In de tweede thuiswedstrijd heeft Blauw Wit verdiend de eerste overwinning van het sei zoen behaald. Tegen Sp. Haarlo werd een overtuigende 3-0 zege behaald. Voor aanvang van de wedstrijd moesten de Blauwwitten eerst naar café-restaurant zalencentrum recreatieoord De Poppe om ge zamenlijk met de sponsor op de foto te gaan vanwege het aange boden nieuwe tenue. Deze voor bereiding sloeg blijkbaar goed aan, want de groep speelde gecon centreerd cn vol overgave. De winst was dan ook terecht, waar bij wel aangemerkt moet worden dat Sp. Haarlo in de eerste helft goede kansen kreeg, maar daarbij de bal niet achter doelman Hans Bekkernens kreeg. Trainer Gerjan de Velde kon voor deze wedstrijd niet beschikken over Uilko Spijker, Johan Bosschers en Eelco Jager. Allen waren nog steeds geblesseerd. Mede door deze blessures begon Marco Schuiterd op de rechtsbui tenpositie en stond Hans'Stam (jr.) mede door zijn goccle invals- beurtcn van de afgelopen wed strijden weer in de basis. Blauw Wit begon overtuigend aan deze wedstrijd, hetgeen al in het begin van de wedstrijd in een doelpunt resulteerde. Via een lange bal van achteruit werd Hans Stam (jr.) be reikt en nadat deze zelf niet tot een schot kon komen speelde hij de bal terug op de inkomende Gerald Jansen die de bal beheerst binnenschoot. Na dit vroege doelpunt werd Sp. Haarlo direct weer teruggedrongen cn werd het een aantal keren wederom gevaar lijk voor het doel van de bezoe kers. Hierna volgde een ietwat w Hans Stam jr. maakt bet de keeper knap lastig. (Foto: Joban Bo/ink) rommelige fase waarbij voor bei de partijen weinig kansen konden worden genoteerd. Na ruim een half uur werden de Blauw-Witters weer wat sterker en door goed combinatievoetbal aan de rechter kant was het wederom Gerald Jansen die met een droge knal de 2-0 binnenschoot. De laatste gro te kans voor de rust was voor de gasten, door een rimingsfout in de verdediging van Blauw Wit stond de spits van Sp. Haarlo plotseling alleen voor doelman Hans Bekkernens doch zijn schot miste precisie. Rust 2-0. Na rust kwam Dirk jan Beldman in het veld voor de geblesseerde (enkel) Niek Kuipers. Na verloop van tijd gingen de bezoekers ach terin cén op één voetballen om de aansluiting te forceren. Hun duels werden feller hetgeen resulteerde in een aantal gele kaarten voor Haarlo spelers. Na ruim een kwar tier in cle tweede helft was het Gerben Vedders die zijn tweede gele kaart mocht ontvangen en dus met rood van het veld moest. Ondanks deze tegenvaller bleven de voetballers uit Haarlo de aan val zoeken. Dat deze manier van voetbal de bezoekers veel kracht had gekost bleek in de laatste fase van de wedstrijd. Blauw Wit kreeg meer ruimte eri zo ook vele kan- Schrijfster Rascha Peper geeft lezing in bibliotheek Schrijfster Rascha Peper van Rico's VleugelsRussisch Blauw en sinds deze maand Dooigaf donderdag 23 september een lezing in de bibliotheek. Dit was georganiseerd door een samenwerkingsverband van de bibliotheek en stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. 'Ik ben geen autobiografische schrijfster', laat Rascha met na druk aan de talrijk aanwezige be zoekers weten. Haar verhalen zijn daarnaast wel op waargebeurde onderwerpen gebaseerd. 'Ik knip onderwerpen uit de krant, dat ik later gebruik om op een idee voor een boek te komen.' Zo inspireer de haar het bericht over een Italiaanse poppenmaker. Deze maakte daarnaast ook doodskist- jes. 'Het bleek dat vooral vrouwen deze kistjes kochten om de pop pen uit hun jeugd mee te kunnen begraven. Hierdoor kunnen ze dan een definitief einde aan een bepaalde periode maken.' Dat het gevaarlijk kan zijn om een gefantaseerd verhaal te maken met waargebeurde dementen, geeft de schrijfster enkele voor beelden. 'Ik was bezig met een boek over een burcht waarbij later bleek dat deze burcht daarvoor totaal was afgebrand. Dan heb ik er de grote pest in, want het ver haal kan zich dan dus nooit in die periode hebben afgespeeld.' Zo heeft ze een spannende tijd meegemaakt met het schrijven van Russisch Blauw. Een boek dat verhaalt over de aan hemofilie lijdende zoon van een tsarenfami lie in Rusland. Enkele jaren gele den bleken de skeletten van negen van de elf doodgeschoten familie leden te zijn gevonden. Hierbij zat niet die van de zoon. 'Ik heb steeds met angst het nieuws ge volgd dat niet ook nog eens het skelet van de zoon zou worden gevonden. Dan had ik het hele verhaal weg kunnen doen.' Het kost haar daarnaast veel voorbereiding om zich goed in een persoon te kunnen leven. Zo moet ze goed weten wat de ziekte hemofilie inhoudt, om het zo ge loofwaardig mogelijk op papier neer te zetten. Bij iemand die be zeten is van een schelpencollectie, leest Rascha zich goed in welke soorten er zijn. 'Een klein alge meen boekje erover doorspitten helpt niet. je moet op dat moment een beetje deskundig zijn op dat gebied.' Haar laatste boek Dooi gaat over een man die met zijn boot vast komt te zitten in een dichtgevro ren IJsselmeer. Hij wil per se zijn boot nier verlaten, want hij is doodsbenauwd dat het ijs er scheuren in maakt waardoor de boot gaat zinken. Het eenzame bestaan in het schip wordt door broken door een meisje dat lang komt schaatsen en boodschappen voor hem meeneemt. 'Het is geen dik boek geworden. Dat komt ook omdat ik steeds moeizamer ga schrijven', legt ze uit. 'Ik word steeds kritischer: haal er een hele alinea uit, pas zinnen aan, probeer steeds bondiger samen te vatten.' Ze wil straks weer aan een nieuw werk beginnen. 'Ik weet nu al dat het een dik boek gaat worden', geeft Rascha aan. 'Maar dar kan nog wel jaren duren, want ik zie er door die gedachte nu al behoorlijk tegenop' sen. Vele kansen werden om zeep geholpen doch Hans Stam (jr.) wist te score alsnog op te voeren. Een formidabel afstandschot van ruim 30 meter belandde in de kruising. Ook na dit mooie doel punt kregen de BIauw-\\'itters nog voldoende kansen maar de score bleef ook na ruim 90 r ten .3-0. Al overwinning, wacht de zwaï S.K.Y.W*in ploeg die vorig de uit de tweede klasse. Hopelijk valt voor Blauw Wit het blessure leed nog te overzien want ook Arno Jager moest geblesseerd het al een verdiende Volgende week e uitwedstrijd bij Winterswijk, de degradeer- Concoursen Bergruitertjes Leden van de Bergruitertjes hebben in de maand septem ber weer enkele concoursen gereden. Suzan van de Leut heeft in Barchem de Bixieprocf gereden en behaalde daar een eerste prijs cn in Neede op 29 augustus de tweede prijs met haar pony Kittie. Verder zijn enkele leden van de ponyclub op 5 september in Lonneker geweest. L-dressuur: een derde prijs voor Jennifer Pasop met Amigo cn de- vierde prijs voor Chantal Koebrugge met Duke. Jeanct Markvoort kwam uit in de M2-dressuur met Sharim en vero verde de eerste plaats. Nicole Koebrugge behaalde in het klassiek parcours, klasse M, de derde prijs en in de jacht de eerste prijs met Duke. Het laatste weekeind van septem ber was het Hippisch Festijn Varssevcld. De springamazones kwamen daar goed voor de dag, Joanna Spakman met Kierow in het In springen pakte de eerste prijs en bij het ZZ-springen ging de eerste prijs naar Marjet Drost met King Kadanz. In de dressuur nam Esther Lammers met Kanou in de klasse L de vierde prijs mee naar huis. BEJAARDENSOOS Een grote groep bcjaardensoosbezoekers ging vorige week dinsdag naar Natuurdiorama De Holterberg. I lier werden ze door beheerder Kees Bos ontvangen. Na afloop van de middag gingen de soosbe- zoekers naar de overbuurman: restaurant De W ielen. veld verlaten. Dus verzorger Theo Zweers, die ook tijdens de ze wedstrijd veelvuldig in actie diende te komen, heeft de ko mende week volop werk. Blauw Wit - Sp. Haarlo 3-0 (2-0). Scheidsrechter A C. Koopmans. Gele kaarten Blauw Wit: Geen. Rode kaart Gerben Vedders Sp Haarlo. Opstelling Blauw Wit. Hans Bekkernens, Hans Stam (sr.), Arjan Aanstoot, Nick Kuipers (Dirk Jan Beldman), Arno Jager (W im op den Dues). Gerald Jansen, Gerwin de Velde I-Iarscnhorst, Jacco Schuppert, Rcmon Jager (John Paul Akkerman), I-lans Stam (jr.) en Marco Schuiterd. Fietsreisje van wielervereniging De Wielervereniging Holten ging van 16 tot en met 19 sep tember naar Niedersfcld. Dit plaatsje in de omgeving van Winterberg is elk jaar de uit valsbasis voor drie dagen fiets- plezier. Er waren twintig fietsers van de partt| waaronder drie nieuwko mers. In de heuvelachtige omge ving waren er door Hans van Oijen drie prachtige routes van 114, 132 en 67 kilometer op pa pier gezet. Tijdens de finale van de vrijdag route zorgde de 8 kilometerlange klim van Medebach naar Küstfelberg voor menig zweet druppeltje. Deze klim is de eerste kilometers niet zo heel erg steil, maar vanaf het punt waar er een kruipspoot begint, verandert dat drastisch. De moeilijke passages tijdens de zaterdagroute bevonden zich vooral in de eerste 30 kilometer. De vele, tot 15 procent steile be klimmingen, volgden elkaar in snel tempo op. Tijdens de zondagroute moest er in de finale alweer worden ge klommen naar Kiistelberg maar nu vanaf een minder moeilijke zij de. In tegenstelling tot voorgaan de jaren, werd er dit jaar door en kele leden ook gebruik gemaakt van de mountainbike. De vele pa den in de bossen rond Niedersfeld leenden zich uitste kend voor het beoetenen van de ze tak van de fietssport. De herin neringen aan dit weekeinde werd extra kracht bijgezet omdat ieder een een T-shirt kreeg aangeboden met als opschrift Millennium meer daagse Wielervereniging Hollen. Aeronetics houdt op de donderdagen 7 en 14 oktober open houselessen in de gymnastiekzaal aan de Vrijheidslaan. Deze zijn van 19.ÖU tot 20.00 uur. Hieraan kan door alle dames vanaf 18 jaar gratis mee worden gedaan. Aeronetics is een combinatie van aerobics en callanctics. De oefeningen zijn gericht op figuurverbetering gecombineerd met conditietraining. Op eigentijdse muziek worden rustige spieroefemngen ge daan, gericht op onder meer de buik- en beenspieren. De spicrocfenmgen worden afgewisseld door eenvoudige loopcombinatics en oefeningen met materialen waarbij de conditievorming meer voorop staat. Nadere inlichtingen over de aeronerics kunnen worden ver kregen bij het secretariaat van SY Bato M.G. Eggink, tele foon 36 60 30). Blauw Wit 2 - Wilhelininaschool 6 Beide ploegen speelden in de openingsfase afwachtend. De thuis Wilhdnunaschool loerde op de counter, waarin ze best dreigend wa ren Na rust gebeurde waar v<>raf zo ir gewaarschuwd w .v>. Vei te laconiek ingrijpen stond aan de basis van de 0-1. De thuisploc kwam nog wel op 1-1, maar had niet geleerd van de eerste treffer Knullig balverlies speelde de tegenstander in de kaan 1-3. In de slot fase kwam Blauw Wit nog terug tot 2-3, maar een punt halen zat e niet meer in. Eindstand 2-3. Apeldoorn 6 - Blauw Wit 3 Blauw Wit was de afgelopen wedstrijden thuis vrij sterk, maar wis uil tot nu toe nog niet de volle winst te behalen. Om de twcedi plaats in de ranglijst vast te houden moest er dus gewonnen worden Het bleek al snel dat deze tegenstander van gelijke kwaliteit was ei dat zorgde in de eerste helft voor een aantal góede kansen. De twee de helft was beduidend minder. De tegenstander kon in de tweedl helft vrij gemakkelijk uitlopen naar een 1 -0 score en daarop volgdet weer twee tegentreffers. Bert Rietman wist uiteindelijk het leed ti verzachten en bracht de eindstand op 3-1. Blauw Wit 4 - Markvogels 2 Blauw- Wit vier speelde een redelijke wedstrijd tegen .Markvogels, maar moest toch toezien hoe de gasten vijf treffers produceerden. Blauw W it kreeg wel enkele kansen, maar die werden niet benut. De verdediging van Markvogels c-n de doelman stonden treffers in de weg. Eindstand 0-5. Excelsior 12 - Blauw Wit 5 Het vijfdè speelde opnieuw een sterke wedstrijd. Helaas warci grensrechter en de scheidsrechter in Rijssen van een dermate sportief niveau dat winnen onmogelijk bleek. Tot twee maal toe op voorsprong komen mocht nog, maar bij een volgend gevaar werd veel te vaak onterecht door de leiding ingegrepen. Dat de 3-2 tot stand kwam via een handsbal ontging de leiding ook. Eindstand 3-2. Koninklijke U.D. Al - Blauw Wit Al Ondanks een niet al te beste start wisten de 'blauwen uit Holten' toch tot scoren ie komen via een linksbenig wonder van Niek. De voorsprong duurde helaas niet lang, want in diezelfde helft werd ook een tegentreffer gescoord. In de tweede helft kwam Alfred de goaltjesdief tot scoren en zette Blauw Wit,weer op voorsprong. De score werd vervolgens uitgebreid door Emst-Ian. De tegenstand probeerde terug te komen in de wedstrijd maar wist nog maar keer te scoren. Blauw Wit ging wederom met de drie punten na huis. Eindstand: 2-3 Markvogels BI - Blauw Wit BI Ook Blauw Wit BI moest afgelopen zaterdag aantreden tegen et sterke tegenstander. Toch wist Blauw Wit uiteindelijk het eers doelpunt te scoren. Markvogels toonde vervolgens fysiek toch meer in huis te hebben en voerden de score voor rust nog op tot 4-1Na ist begon Blauw Wit weer beter, maar de counters van Markvogels isten Blauw Wit telkens in een gevaarlijke positie te brengen. De verwinning kwam dan ook zeer terecht bij de sterkste ploeg, met een eindstand van 7-1. Blauw W'ït Cl - Rietvogels Cl 'auw Wit wist in de eerste tien minuten via Rutger op voorsprong komen. Vervolgens wisten beide teams beurtelings te scoren. De ruststand was dan ook 2-1 In het begin van de tweede helft liet de verdediging van Blauw Wit enkele gaten vallen waardoor cle tegen stander twee keer wist te scoren. Harald wist de stand vervolgens weer gelijk te brengen. Helaas wist Blauw Wit de stand echter niet zo te houden cn de Rietvogels wisten nog twee keer te scoren. Zij brachten de eindstand daarmee op 3-5. Blauw Wit M.C. 1 - Puck M.C. 1 Ook Blauw V it M l begon goed en wist als eerste een doelpunt te scoren. Puck kwam echter erg sterk terug en tic speelsters wisten vijf keer te scoren. De meiden van Blauw Wit lieten zich echter niet op de kop zitten en wisten oor de rust nog twee keer een doelpunt te maken. Dc tweede helft ging eveneens goed van start. Lit enkele corners wist Blauw Wit helaas geen punten te behalen. Toch wisten dc speelsters nog een keer te scoren en de laatste minuten werd dan ook nog geprobeerd toch nog een puntje te halen. Helaas bleef de stand echter 4-5 in het voordeel van de tegenpartij. P.H. D3 - Blauw Wit Dl In de eerste helft waren beiden parnjen gelijkwaardig aan elkaar. De spelers van zowel P.H. als Blauw Wit wisten twee keer te scoren, en gingen de rust in met een 2-2 gelijke stand. De tweede helft liet Blauw Wit aanvankelijk aanvallend weinig zien, terwijl P.H. maar lietsr drie keer een goal wist te maken. Uiteindelijk wist Blauw Wit toch nog een keer te scoren via Frank» maar dit mocht helaas niet meer baten voor de eindstand: 5-3. BlauwWitEl -Excelsior E2 Blauw Wit kwam al vrij snel op achterstand door een snelle counter van Excelsior. Maar omdat Blauw Wit dc tegenstander onder druk hield, kon Nick twee keer scoren en zo de achterstandomzetten naar 2-1. Hierna bleet de thuisploeg aanvallend voetbal spelen, al leen vergat men de snelle counter van dc gasten, die zo scoorden waardoor ze weer op 2-2 kwamen. Alweer was her Nick die 3-2 aan tekende, de voorsprong was echter van korte duur. Het werd zelfs 3-5, maar door nog fanatieker aan te vallen kon Blauw Wit via Marten en Derren de eindstand van deze spannende wedstrijd bepa len op 5-5. Excelsior E8 - Blauw Wit E2 Dat Blauw Wit E2 op dit moment een uitstekend draaiend team is bewces de wedstrijd in Rijssen bij Excelsior eens te meer. In de rust stond her Holtcnse team voor met 3-0. Door goed samenspel wis ten de spelers ook in dc tweede helft er lustig op los te- scoren. Iedere speler met uitzondering van de keeper wist een keer te sco ren. Dc wedstrijd werd dan ook gewonnen mer een ruime uitslag van 0-9. Blauw Wit E3 - Excelsior E5 Deze wedstrijd was extra spannend voor de partijen daar zij beide tot op dat moment ongeslagen uit de strijd waren gekomen. Blauw V ir wist ais eerste tot scoren te komen via Ruben. De spelers bleven de eerste helft goed aanvallen maar wisten de voorsprong niet ie vergroten, In dc tweede helft wist Excelsior goed terug te komen cn creëerde verschillende kansen. Zij wisten hieruit twee kansen te be nutten en zorgden daarmee voor een eindstand van 1 -2. Blauw Wit E4 - Excelsior E6 Blauw Wit 1.4 speelde net als Blauw Wit El, F.2 en F.3 regen Excelsior. Ook hier betrof het twee teams die strijden om koploper te blijven in de poule. Via snelle uitvallen wist Thijmen in de eerste helft twee keet tor scoren te komen. Blauw Wit wist de verdediging van Excelsior vervolgens nog twee keer uit te spelen en bracht de ruststand op 4-0. In dc tweede helft wist Blauw Wit de voorsprong verder te vergroten door nog een doelpunt te maken. Excelsior lier het er niet bij zittc-n c-n scoorde twee doelpunten. I let laatste doel punt van de wedstrijd kwam nog eens van Blauw W it, wat een eind stand van 6-2 opleverde. Blauw Wit F2 - Enter F3 Blauw Wit F2. die de eerste competitiewedstrijden heeft gewonnen, moest tegen Enter F3 die dc competitie eveneens goed van stari is gegaan. Blauw W it had het in de eerste helft behoorlijk zwaar, maar er werd uitstekend verdedigd en Blauw Wit wist geen kans weg te geven. De rust werd dan ook ingegaan met een Ó-O gelijke stand. Ook dc tweede helft leverde een gelijk opgaande strijd. Blauw Wit wist enkele kansen te creëren, maar kon hieruit helaas geen punten behalen. De eindstand was dan ook gelijk aan de ruststand; 0-0. Aandachtig luisteren de aariwê^i

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 7