Verkeersstructuur houdt gemoederen volop bezig Holtens Nieuwsblad 1 Salland Hoe t-wmUfr lent d wet wn zsiyvet&kemit1 Wegen naar kerkhof krijgen verharding Open NK Triatlon in 2001 ook in Holten 'Henk ten Velde, een geval Holter Informatie Punt nu officieel van start IN DIT nummer B-el: Snucu Comité vraagt kleding voor Roemenië Gemeente: eerst Zilverzandtracé en oostelijke slinger Boekenweek bibliotheek U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint Holtens DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 De gemeente is voornemens de Wullenbergweg en Eekhoornweg als toegangs route tot de Canadese begraaf plaats nog voor volgend jaar mei te verharden. In het mil lenniumjaar wordt er in navol ging van vijf jaar geleden een grootse herdenking gehouden. Waarschijnlijk de laatste van deze omvang gezien de leeftijd van veel Canadese oud-strij ders. In de aanbiedingsbrief bij de be groting 2000 schrijven B en W dat de verharding tevens geldt voor de bij de begraafplaats gelegen parkeerplaats. Het college geeft daarbij voorkeur aan betonklin- kers. "Passend in de sfeer van de omgeving", aldus wethouder J.A. Stegeman (CDA). Om een en an der te kunnen realiseren zal de raad binnen afzienbare rijd een krediet van 475.000 guldén wor den gevraagd. Bi] monde van Willy Beldman vroeg het CDA zich tijdens de raadscommissie gemeentewerken af waarom de toegangswegen ge zien het voorgaande nu nog ver hard worden, temeer daar ze in het fraaie natuurgebied van de Holterberg liggen. Ook Stegeman was zich daar van bewust, maar wees op het aanzienlijke aantal bezoekers van de begraafplaats en daardoor de behoefte aan een ge degen toegangsroute. Willy Veneklaas (GB) vroeg zich af of een en ander wel strookt met afspraken die destijds in het BIB- rapport (bestemming, inrichting en beheer Sallandse Heuvelrug, red.) zijn gemaakt over het ver harden van wegen. Overigens constateerde de wethouder een toenemende verkeersdrukte in het algemeen. Niet alleen op hoofd routes maar op alle wegen, zelfs op zandwegen met daaraan ge koppeld de mogelijke consequen tie van - na zorgvuldig afwegen - verharding. Zie verderpagna 9 De Nederlandse Triathlon Bond heeft op 8 september besloten om ook het Open Nederlands Kampioenschap van 2001 in Holten te laten houden. Stichting Triathlon Holten is erg verheugd met dit besluit. Werd het kampioenschap dit jaar al in Holten gehouden, ook volgend jaar zal dit hier plaatsvinden. Een optie voor een derde maal stond al papier, al leen was het nog wachten op het definitieve besluit. Het geeft vol gens de stichting aan dat de kwa liteit van de organisatie en de volle dige inzet van alle vrijwilligers bij het Open NK 1999 ermee aan heb ben toegedragen, dat er nu een definitieve keuze ligt. De 1-Iaarschool houdt een verkecrsproject om zowel kinderen als ouders te wijzen op de gevaren op de weg. Zie verder pagina 3 "Ik wens vooral de Holtense be volking geluk met de komst van het Holter Informatie Punt. Eén loket waar ment terecht kan met uiteenlopende vragen over ar beid, inkomen, welzijn, wonen en zorg." Aldus burgemeester D.J. Verhoeven, die begin deze week het HIP - zoals het Holter Informatie Punt gemakshalve genoemd wordt - officieel open de. Het loket is ondergebracht in het gemeentehuis en op werkda gen geopend van 8.30 tot 12.30 Sinds het HIP begin sep tember officieus van start ëlnë' heeft menig Holtenaar het al met een bezoekje vereerd. van HIP. "Want Holter Informatie Punt geeft veel beter weer dar het om een gezamenlijk initiatief van openbaar bestuur en particuliere in stellingen gaat. Een ook door de provincie zeer gewaardeerd initia tief, vandaar de eenmalige subsidie van 25.000 gulden." De bijeen komst in het gemeentehuis had een tweede officieel tintje, want me vrouw Lammy Stcenhuis van de Stichting Welzijn Ouderen Holten nam de gelegenheid te baat om wet houder R.M.C. Delahaije (sociale zaken) het eerste exemplaar van de herziene informatiegids voor 55- plussers te overhandigen. Beknopt, duidelijk en overzichtelijk. Schrijfster Rascha Peper: 'Ik ga steeds moeizamer schrij- Dat belooft wat voor de I toekomst Zie verder pagina 11 Verhoeven gaf zelf trouwens de voorkeur de volledige titel in plaats Zie verderpagna 3 S' jMSSr (S 4 I Henk ter. Velde uit Batbmen werd tijdens de receptie run de 50-jarig bestaande duivenverenigng De Bergrliegery, ge - buldigd. Hij is namelijk al vanaf bet begin lid van de club. Daarom kreeg hij bloemen en een gouden speld van de NPO uitgereikt en werd bij als erelid benoemd van de Bergvliegers. 'H.J., dat is een apart geval', memoreert roonjtter Henk. v. Beek de man die als secretaris een doos sigaren meenam naar vergaderingen. Niet om 7e te gaan roken, maar om notities op ele achterkant te kunnen schrijven. (Foto: Johan Bolink) Gezondheidszorg is een grond recht. Kwaliteit en toegankelijkheid van de zorg is vanzelfsprekend als het aan ons ligt. Niet alleen de zorg, maar ook de voor- en nazorg hoort volgens Salland verzekeringen bij een kwalitatief goede zorg. Telefonische bereikbaarheid, heldere voorwaarden, snelle financiële afwikkeling en een lage premie; dat zijn zaken die voor u als verzekerde van belang zijn Recent is er een onafhankelijk onderzoek gehouden naar de kwaliteit van dienstverlening van alle zorgzerverzekeraars in Nederland Salland verzekeringen komt overall als beste uit de bus Bent u minder te spreken over uw huidige zorgverzekeraar? Dan is nu het goede moment om voor Salland verzekeringen te kiezen. Wanneer u zich voor 1 november aanmeldt, bent u vanaf 1 januari ook naar tevredenheid verzekerd. verzekeringen Het Inucu Comité Holten zal in oktober met een vrachtauto naar Roemenië vertrekken om alle goederen die uit de voormalige Dorpsschool zijn verkregen naar de scholen in Aghires te bren gen. Ook heeft het comité van restaurant Vosman, dat wordt verbouwd, een aantal bruikbare artikelen gekregen. De verloting en een groot aantal giften van particulieren en bedrij ven heelt tot nu toe een bedrag van ruim 25 duizend gulden voor de verwarming van de school voor voortgezet onderwijs opgebracht. Dit is een aanzet voor de realisering van het project. De leden van de commissie zullen in Aghires de voorbereidingen hiervoor treffen. Een Nederlands ver- warmingsbedrijf dat in Boekarest een importeur heeft zal daarbij hulp bieden. De commissie hoopt zo snel mogelijk voldoende financiële middelen te krijgen. Daarnaast komen in de scholen de Man rijdt onder invloed Een inwoner van Holten werd in de nacht van woensdag 22 sep tember op donderdag 23 sep tember betrapt op het rijden on der invloed van alcohol houdende drank. De ademanalyse wees uit dat hij aanzienlijk meer dan het toegestane had gehad. Zijn rijbewijs is in gevorderd en hem is een dagvaar ding uitgereikt om zich voor de rechter te verantwoorden. DIEFSTAL TASJE Een be zoekster van een restaurant langs de Rijksweg Al bij Holten werd op woensdag 22 september het slacht offer van diefstal van haar tasje. Deze stond naast haar stoel en de dader heeft zijn kans waargenomen. WINKELDIEF Een persoon uit Amsterdam werd op zaterdag 25 september bij Schlecker betrapt op l diefstal van een aantal doosjes cre- mekleuring. De diefstal werd be kend en de verdachte werd naar huis gestuurd met een boete van 480 gulden toiletten uit de Dorpsschool. Ook hiervoor zal een plan worden opge steld. Er zal nog ruimte zijn om ook twee dehands kleding mee te nemen dat daar in samenwerking met het on derwijzend personeel van de scho len door de commissieleden aan de armste mensen zal worden uitge reikt. Gedacht wordt hierbij aan zowel kleding voor kinderen als voor vol wassenen. Literaard wordt er van uit gegaan dat het heel en schoon is. In het bijzonder wordt gedacht aan (sportschoenen en warme winter kleren. Bij deze wordt een beroep gedaan op iedereen die wat heeft dat hiervoor in aanmerking komt dit uiterlijk 9 oktober aan een van de volgende commissieleden te la ten weten: Charles Vogelv telefoon 362334, Bennie Ophof telefoon 362969, Teunis Willemink telefoon 362723. De kleding wordt dan door vrijwilligers opgehaald. Giften kun nen worden gestort op nummer 3285 67531 Steeds meer Vandalisme Het is de laatste tijd in de weekends weer raak. Kennelijk onder invloed ver kerende personen vinden het nodig vernielingen aan te richten aan andermans ei gendom. Dit keer zou jeugd met ver keersborden aan het sjouwen zijn geweest. Men moest eens weten wat dc gevolgen kunnen zijn. U wordt verzocht bij con stateren direct dc politie re bel len. CONTROLES Dc politie heeft de afgelopen week di verse bestuurders bekeurd we gens onjuist verkeersgedrag: voor het niet dragen van de autogordel, negeren rood ver keerslicht en een bestuurder wegens het rijden onder in vloed van alcoholhoudende .drank. De politic gaat conse quent: door met deze controles zoals al eerder in het: Holtens Nieuwsblad was gemeld. Voorzitter Wim Dogterom van de SV Holten haalde vorige week enigermate opgelucht adem, want voor zijn kritische opmerkingen over de voorge stelde maatregelen die een ver beterde verkeersstructuur in en rond Holten moeten bewerk stelligen, vond hij redelijk ge hoor bij de gemeente. Tijdens de informatieve bijeenkomst die de gemeente hield in ge bouw Irene over het rapport 'Aanzet tot een verkcersstruc- tuurplan', benadrukte Dogterom dat zo'n 1200 Holtenaren - dat is inclusief de tennisclub - geregeld sporten op de Meermanskamp aan de Valkenweg. Aan de overkant van het geplande Zilverzandtracé en de te zijner tijd doorgetrokken Drostenstraat. "Heel veel kinderen komen op de fiets met straks alle denkbare risi co's. Krijgt het Zilverzandtracé fietspaden en is het niet verstan dig om het zandpad aan de noordkant van het spoor op te knappen tot een degelijk en voor al goed verlicht en sociaal contro leerbaar fietspad? Maak dan gelijk een doorsteek (fietstunneltjc) ter hoogte van bijvoorbeeld de vroe gere W aag." Dogterom wees ook op de dringende noodzaak van verkeersmaatregelen van de Valkenweg. Directeur gemeente werken ing. A. van Diermen kon hem wat dat betreft geruststellen: binnenkort wordt begonnen met het opknappen van de bermen en de aanleg van drempels. Ook na dere maatregelen op de parallel weg langs de Rijssenseweg, die eveneens steeds vaker als slui proute fungeert, worden - in over leg met dc provincie overigens - bekeken. En wat betreft cle sug gestie omtrent bet fietspad: daar had wethouder R.M.C. Delahaije (verkeer/vervoer) begrip voor. Het zou wellicht kunnen worden gerealiseerd wanneer de Drostenstraat wordt doorgetrok ken tot aan de Beukenlaan. Met het rapport 'Aanzet tot een Het begin van het Zikergandtraré ligt alklaar. (Foto: Johan Bolink) Openingstijden Kinderboerderij Met ingang van 1 oktober zijn de openingstijden van Kinderboerderij Dondertman gewijzigd. Tot en met mei 2000 kan men er iedere woensdag, za terdag en zondag terecht tus sen 13.00 en 17.00 uur. Afspraken die afwijken van deze tijden worden vanzelf sprekend gehandhaafd. De kinderboerderij is tijdens de schoolvakanties wel dagelijks open, ook dan van 13.00 tot 17.00 uur. Het nieuwe seizoen start vol gend jaar Pasen. In de maan den juni. juli en augustus is de Dondertman dan weer dage lijks geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. Verkiezingen Winterberg Aickler is als opvolger van Kick, de nieuwe burge meester van Winterberg. Na een spannende verkiezing afgelopen zondag, heeft deze CDl'-kandidaat met 52 pro cent van de stemmen gewon nen. In de openbare bibliotheek wordt van 6 tot en met 16 okto ber aandacht geschonken aan de Kinderboekenweek. Het thema is: Van Apenstaartje tot apen kooi, verhalen over school. Programma: Woensdag 6 oktober 13.30-14.ÖÜ uur Mw. Van Iperen vertelt een ver haal over het thema. Voor kinderen tot 8 jaar. Woensdag 13 oktober 14.00-15.00 uur Kindertheater Kicleknots pre senteert de voorstelling Van apen staart tot vlinders in jc buik School perikelen, dusKaartjes kosten f 3,- en zijn allen in de voor verkoop verkrijgbaar. Verkoop be gint op woensdag 29 september. Tijdens de voorstelling is de jeugd afdeling gesloten. Er is een kleur- wedstrijd voor kinderen tot 10 jaar. Kleurplaten kunnen vanaf woens dag 6 oktober opgehaald geworden. Tijdens de Kinderboekenweek is er een tentoonstelling van bekroonde boeken en de boeken die uitgeko zen zijn door de kinderjury. Op dinsdagmorgen 12 oktober is groep twee van de basisschool uitgeno digd voor een bezoek aan de bi bliotheek. Het boek Malmok, be kroond met de gouden griffel, staat dan centraal. Op donderdagmorgen 14 oktober is groep zes van de ba sisschool uitgenodigd voor het spel Bouw je eigen superschool. Met dit spel zijn de kinderen bezig met het bouwen van een eigen superschool. In 41 opdrachten komen allerlei aspecten van school aan bod. AYèekend^ weers verwachl-ng Herfstweer met van tijd tot tijd bui en en veel wind. Vrijdag, zaterdag en zondag hebben we overdag vriendelijke momenten met wat zon maar ook buiige perioden. De wind is matig tot vrij krachtig en komt over het algemeen uit het zuidwesten tot wjssten. De tempe ratuur ligt rond de 16.0 a 17.0 gra den. Weerman, Freddie Paalman Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina verkeersstructuurplan' moet uit voering worden gegeven aan de afspraken die het huidige college over de toekomstige verkeers structuur gemaakt heeft. Doel is het creëren van een veilig, ver keersluw cn toeristisch aantrekke lijk dorps/winkelcentrum. Uit on derzoek blijkt dat de problemen in de Dorpsstraat vooral worden veroorzaakt door het hoge aan deel eigen verkeer (circa tweeder de) naast doorgaand verkeer. Veel van de genoemde maatregelen lij ken op de voorstellen die in de begin negentiger jaren werden ge presenteerd. Alleen de zoge noemde 'oostelijke slinger' is nieuw. Binnen afzienbare tijd mo gen er per etmaal niet meer dan 3000 motorvoertuigen over het centrale deel van de Dorpsstraat komen (bestemmingsverkeer). Woordvoerder Dc Boet van ver keerskundig bureau BVA uit Raalte merkte in dat verband op dat, mede in het kader van het: landelijke project 'Duurzaam Veilig', de gehele kern als 30 km zone wordt ingericht. De vcr- blijfsfuncöe krijgt dus prioriteit. Alle maatregelen worden gericht op een duurzaam veilige oplos sing, waarbij de veiligheid van her langzame verkeer voorop staat (fiets- en looproutes). Evenals het Catcgoriseringsplan wegen is het Fietsnetwerkplan inmiddels klaar. Het wordt straks geïntegreerd in het verkeersstructuurplan. Wat betreft veilige fietsroutes merkte Van Diermen nog op dat binnen kort, aansluitend aan de dringend noodzakelijke vervanging van de riolering in de Kerkstraat, de fiets route Kerkstraat-Kolweg wordt aangepakt, inclusief de daarbij ho rende oversteek bij de Dorpsstraat. Als eerste stap in een reeks van maatregelen, worden de aanleg van het Zilverzandtracé en de 'oostelijke slinger' door het dorp in procedure gebracht. Een zorg voor verschillende Kolbewoners, die dat ook niet onder stoelen of banken staken. Het Zilverzandtracé ontsluit bedrij venterrein De Kol en sluit aan op de rotonde Rijssenseweg. Thuiszorg Zuidwest Overijssel Zie elders in deze krant. geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens V ran een ander door! Gebruik deze bon het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede IHij/ïij betaalt voor dit abonnement f 79.40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f76,75per jaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1