'Kalfsterman had de tranen in de ogen bij de verhuizing' Snuffelen tussen kledingrekken Balletjeugd oefent voor jubileumshow Motocrosswedstrijd op parcours Zuurberg Wullenbergweg krijgt klinkerverharding Wereldwinkel zoekt vrijwilligers en daarbij niet alleen vrouwen Café restaurant Vosman was maandagavond het toneel van een kinderkledingbeurs. Vooral meteen aan het begin van de avond kwamen velen snuffelen tussen de rekken. Keus genoeg, ook voor het najaar. Kleding die niet werd verkocht en door de aanbieders later niet meer werd afgehaald, ging naar Stichting Dorkas. (Foto: Johan Bolink De ballerina's gijn druk b Bulthuis) r de grote show van 18 december. (Foto: Peter Aan het einde van deze pagina zijn de meeste ME-patiënten al doodop. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1999 Holtens NIEUWSBLAD Burgemeester en wethouders willen graag de Okkenbroek- scweg en de Wullenbergweg gaan aanpakken. Deze laatste geeft toegang tot de Canadese Begraafplaats. 'We halen bij de Okkenbroekseweg de klinker eruit en gaan het daarna asfalte ren', legt burgemeester D.). Verhoeven de plannen uit. 'De vrijgekomen klinkers zijn van goede kwaliteit, zodat we deze in centrum kunnen hergebruiken.' Hij denkt dan aan de verharding van de Kalfstermansweide. Het verharden met betonklinkers van de Wullenbergweg/ Kekhoornweg staat hoog op het .verlanglijstje. Vooral omdat deze veelvuldig wordt gebruikt om bij de Canadese Kerkhof te komen. 'De weg wordt nu wel op een goe de manier instandgehouden', legt Verhoeven uit. 'Maar ondanks het bijschaven van de zandweg blijft het schommelen wanneer erover heen wordt gered.cn.' Aan het asfalteren van de weg wil B en W niet beginnen. Dit past niet in de bosrijke omgeving waar de Wullenbergweg doorheen loopt. De bedoeling is om het half april gereed te hebben, omdat er eind mei veel Canadezen worden ver wacht bij het kerkhof voor een militaire herdenking. Voor de afdeling ballet van SV Bato is het nieuwe seizoen be gonnen. De lessen worden ge geven door Ine van der Wal in de gymnastiekzaal aan de Vrijheidslaan voor jeugd vanaf Dinsdags worden de lessen klas siek ballet gegeven. Op dinsdags en donderdags worden de lessen jazz-ballet gegeven en trainen de sclectiegroepen. In alle lessen is een deel van de oefeningen gericht op de grote ju bileumshow van december, waar in ballet een belangrijke rol speelt. Aspirant-leden mogen vrijblij vend twee lessen bijwonen. Door deelname krijgen de kinde ren een goed beeld van de moge lijkheden op balletgebicd in Holten. Voor ouders bestaat de mogelijkheid te komen kijken. Ook nieuwe leden die in de ko mende weken beginnen met de lessen, kunnen aan de in decem ber geplande show deelnemen. Nadere inlichtingen over de bal letlessen kunnen worden verkre gen bij het secretariaat M.G. Eggink, telefoon 36 60 30). De Motor- en Automobielclub De Holterberg houdt op zon dag 26 september een moto crosswedstrijd die meetelt voor het kampioenschap 1999 van district Oost van de KNMV. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur en de toegang is gra- Er worden ruim tweehonderd deelnemers verwacht, verdeeld over zeven verschillende klassen. Aangezien het in Holten om de laatste wedstrijd uit de serie gaat wordt een bijzonder spannende strijd verwacht. Naast deze dis- trictswedsrrijden zullen ook de nationale zijspannen aan de start Maandag Vorige week hadden we 's morgens wat wolkensluiers en veel zon. In de middag scheen de zon soms even wat minder fel door de ho ge dunne bewolking. Verder waren er nog enkele wolkenvelden*en stapelwolken maar het zonnige karakter bleef'behouden Herwerd een prachtige zonnige warme zomerdag. Mét een maximi temperatuur van 27.0 graden werd het opnieuw zomers wa Bijna aan het eind van de middag nam de bewolking geleidelijk toe op nadering van een storing vanuit het zuiden. In dc avond viel e wat lichte regen en er kwam onweer op afstand voor. Dinsdag Was liet de hele ochtend en morgen onbewolkt en zonnig. In hét begin van de middag ontwikkelden zich tijdelijk wat stapelwolken waardoor de zon soms even schuil ging. Daarna kreeg dc zon het steeds moeilijker om fel te schijnen doordat er veel hoge dunne be wolking aanwezig was. De temperatuur kwam niet aan de zomerse waarde; het werd 24.1 graden. Dc wind kwam uir het zuidwesten en was matig. Een langzaam iets in kracht toenemende zuidweste lijke stroming voerde tamelijk vochtige lucht aan. Woensdag Begon met nevel en mistbanken. Verder verliep de morgen met stapelwolken en perioden met zon. In de middag wisselden zon en opbollende stapelwolken elkaar at. Bij dit alles stond een matige zuidwesten tot westen wind. Het werd weer een prachtige nazo merdag. Ook de temperatuur steeg weer naar een aangenaam ni veau van 24.9 graden. Tussen een lagedrukgebied 985 Hpa ten noordwesten van Schotland en een opbouwend hogedrukgebied 1025 Hpa boven Oost-Europa voerde een zuidzuidwestelijke stro ming v rij vochtige, warme en onstabiele lucht aan. Donderdag Was het eerst wat nevelig in dc ochtend. De morgen was onbe wolkt en zonnig,pp ccn enkele wolkensluier na. in het eerste deel vatv de middag vormde zich enkele kleine srapelwolkjes en scheen de zon nog fel. Daarna scheen de zon wazig door toename van dik kere slüiérbewolking. De toename van de bewolking bad te maken mei: een vertragend zwak koufront dat oostwaarts over ons land trok. De temperatuur kon voor het front uit flink oplopen tot 27.3 graden ongekend voor september. Achter het front werd koelere lucht aangevoerd met een noordwesten wind. Vrijdag Hadden we de hele morgen hardnekkige wolkenvelden die over dreven zodat de zon er niet aan te pas kwam. 's Middags was de zon helemaal weer terug, alleen was er nog wat dunne sluierbewol- king over, maar de zon had daar geen hinder van zodat het een fraaie september middag werd. De temperatuur mocht er zi|n met 24.2 graden. Een hogedrukgebied 1030 Hpa boven Denemarken trok naar Zuid-Zweden en veroorzaakte een oostelijke stroming. Zaterdag Werd een fantastische nazomerdag het was onbewolkt en zeer zonnig. De temperatuur steeg snel om 13:00 uur wees de thermo meter al 2".6 graden aan. Voor de vrijemarkt die in l-Ioltcn werd gehouden was het eigenlijk te warm. In de schaduw was het nog wel uit te houden, maar voor degene die in de felle zon stond was het afzien. De maximumtemperatuur kwam uit op 30.0 graden een tropische dag. Normaal hebben we recht op 19.0 graden. De lucht was erg droog met 28 procent luchtvochtigheid. Zondag Hadden we in de morgen veel zon alleen waren er wat wolkenslui ers aanwezig. In de middag was het grotendeels inbewolkt en zon nig op een enkel wolkje na. Opnieuw werd het tropisch warm met 30.7 graden, dé tweede op ri) en dat voor de maand september. Ook leende het weer zich prima voor een bezoek op een terras of een fietstocht of wat anders. Bijna aan het: eind van de dag vorm den zich enkele stapelwolken en daar bleef het: ook bij.. Meteo Holten, Freddie Paalman verschijnen. De organisatie rekent dan ook op een flinke publieke belangstelling. Voorafgaand aan deze districts- motocross zal er op zaterdag 25 september een uitwisselingscross worden gehouden. Aan de start verschijnen alle klassen behalve de 80cc en de kentckenklasse. Ook bij deze wedstrijd zullen waarschijnlijk zo'n tweehonderd deelnemers aan de start verschij- De wedstrijden beginnen om 11.00 uur, en ook hier is de toe gang gratis. Om ongeveer 18.00 uur zal de huldiging van de club kampioen motocross 1999 van MAC de Holterberg plaatsvinden. Duivenvereniging De Bergvliegers bestaat 50 jaar Dru-yogacursus aan keizers weg Duivenvereniging De Bergvliegers viert een feestje. Ze bestaat na melijk 50 jaar. Lit overlevering vertelt Henk van Beek over het ontstaan van De Bergvliegers. 'Twee lief hebbers uit Holten, Gerrit Steunenberg en Jan Aaftink, wa rén lid van een Rijssense duiven vereniging.' Volgens hem bestond daarvoor in Holten nog geen mo gelijkheid, zodat ze daan-oor naar dc buurplaats moesten afreizen. 'Zij deden dat op de fiets. Kun je je dat voorstellen? Met zo'n grote korf achterop?' De twee Holtenaren waren wel een beetje zat en staken de koppen bij elkaar om een vereniging in de eigen woonplaats op te richten. 'Er bic ken veel meer Holtcnaren zich met duiven bezig te houden. Alleen waren die niet lid van een club.' Ook Mans Kalfsterman van het gelijknamige café hield zich mei. deze spore bezig en vond het een heel goed idee een vereniging op te richten. Hij bood alvast zijn café als clubgebouw aan. Een schuurtje erachter deed dienst als opbergruimte. De oprichting vond plaats in september 1949 en Jules Bos werd als voorzitter ge kozen. Volgens Henk werden toen dezelfde gummiringen ge bruikt om de duiv en aan hun poot te markeren als nu het geval is. 'Vroeger moesten de gum miringen weer terug worden ge bracht, zodat deze opnieuw kon den worden gebruikt', lacht Henk. Wanneer vrijdagsavonds de dui- duivenliejhebsters van de dub houden et igse duiven klok vast (Foto: Peter Bulthuis) ven zijn ingekorfd, komt er een vrachtwagen langs die ze ophaalt en vervoert naar de bestemming waar wordt gelost. Dit gebeurt in een aanhanger die de duiven tij dens de rit volledig voorziet van water en voedsel. Dat was vroeger wel anders. 'De duiven werden in rieten manden met ccn trein weg gebracht. Tijdens dc hele rit kre gen de dieren geen eten en drin ken.' De gebruikte manden waren hiervoor niet geschikt. Dc huidige aluminium bakken zijn goed stn- pelbaat en makkelijk te koppelen aan watervoorziening. Een hele verbetering. Een andere vooruit gang zijn de klokken die worden gebruikt voor hét bijhouden van de vliegtijd. 'In die tijd was er maar weinig geld om uit te geven aan klokken', weet Henk. 'Et wer- De Wereldwinkel zoekt men sen en niet alleen vrouwen, die de Derde Wereld een warm hart toedragen. Iedereen die op een heel praktische en di recte manier mee willen wer ken aan ontwikkelings samenwerking is bij de Wereldwinkel op de juiste plaats. Op dc markt staan elke vrijdag middag drie mensen in de caravan om producten te verkopen. Zij pakken de caravan uit, stallen de spullen uit en helpen dc klanten. Aan het einde van de middag rui men ze de caravan weer in en maakt één van de vrijwilligers de kas op. Naast de verkoop van producten is voorlichting over de producten en de producenten ook een taak van de Wereldwinkel. Ook gaan vrijwilligers om beurten mee om nieuwe spullen in te ko pen. De tijdsinvestering is gemid deld één keer per drie tot vier we ken een vrijdagmiddag op de markt en één keer per twee maan den een avond. Mensen die den ken dat ze er (te) weinig van afwe ten, zijn ook van harte welkom, want al werkend leer je vanzelf wat je moet weten. De Wereld winkel is zaterdag 18 september aanwezig op de vrijwilligersdag. Ook kan contact worden opgeno men metjanny Verboom, 363041 of Reyna Petersen, 362067. den toen drie op centrale plekken neergezet. Wanneer de duiven thuis waren gekomen, moest voor het afklokken eerst naar zo'n vast punt worden gereisd.' De duiven vereniging werd groter en wilde nu wel eens op eigen benen staan. Er werd op 27 februari 1970 af scheid genomen van de familie Kalfsterman om het oude Groene Kruisgebouw aan de Bejaardensoos naar diorama De bejaardensociëteit gaat dinsdag 21 september naar Bos Natuurdiorama Holterberg. De heer K. Bos geeft dan een le zing met beelden over hec dieren leven in de natuur. Onvl4.15 uur is het vertrek, met eigen vervoer, vanaf de parkeerplaats achter De Kandelaar. Daar komt men zo rond 17.00 uur ook weer terug. De koffie wordt op deze middag gedronken bij restaurant De Wielen op de Holterberg. Mensen die graag mee willen worden ver zocht even te bellen met 36 13 56. Burgemeester Van der Borchstraat te betrekken. 'Het was een zeer ontroerend af scheid', kan Henk zich nog als de dag van gisteren herinneren. 'De familie stond echt met tranen in dc ogen.' De club wilde echter verder en zelfstandig in een eigen clubgebouwtje verder gaan. Het grote nadeel van het nieuwe onderkomen was dat er geen toi let aanwezig was. Hierdoor ble ven dc leden toch weer afhanke lijk van anderen, namelijk de bu ren. Alhoewel het een mooie loca tie was, bleef dit toch een groot minpunt te zijn. Daarom werd in 1984 weer verhuisd en nu naar de huidige locatie aan de Slachthuisstraat: in het voormali ge houten kleuterschoolgebouw tje in De Kol. Dit ging echter niet zonder slag of stoot. De vereni ging had namelijk eerst het oog op het voormalige clubgebouw van Blauw Wit op Meermanskamp. 'We konden dit van de gemeente voor een symbolisch bedrag van een gulden overnemen', vertelt Henk. Helaas bleek SV Holten een fel tegenstander hiervan te zijn. 'Zij wilde absoluut geen dui ven op het terrein hebben.' Het werd een trek en geduw: 'De ge meente wilde het gebouw kwijt en zette S\ Holten voor het blok: of wij krijgen het voor een symbo lisch bedrag of SV Holten koopt het voor tienduizend gulden.' SV Holten hield haar poot stijf en kocht het pand. Gelukkig voor De Bergvliegers kwam op De Kol het houten gebouwtje van de Feest Randstad voor flexwerkers Randstad Uitzendbureau houdt op donderdag 7 oktober een personeelsfeest voor al haar flexwerkers. Het begint om 17.00 uur en zal worden be geleid door live-muziek van de top 100 band Vaag. Wie zich inschrijft bij Randstad ontvangt een uitnodiging voor. dit feest en maakt ook kans op een muziekworkshop met Dignity, Cesar Zuiderwijk, Bennie Jolink of Junkie XL. Ook bestaat er de kans op het maken van een eigen cd met Rob Bolland. Een Dru-yoga cursus start in Holten op dinsdag 28 septem ber. Rita Beldman heeft in Engeland een driejarige cursus Dru-yoga ge volgd en gaat op dc dinsdagmid dag starten met een groep, tien lessen tot half december. De les sen duren I 1/2 uur, van halftwee tot halfdrie. Ze zijn bedoeld voor iedereen, leeftijd maakt niet uit evenals het wel of niet goed fysiek kunnen bewegen. Dru-yoga kan door iedereen gedaan worden. Voor meer informatie liggen, op Keizersweg 25 in de wachtkamer, folders klaar. De praktijk van Rita is 's ochtends geopend. Ook kunt u het antwoordapparaat van Rita's praktijk inspreken 0548-364181, dan wordt u terug gebeld. Expositie van Bertus Brinkman In de ontmoetingsruimte van Dorpshuis de Boschkamp zijn van 6 september tot 25 oktober rond de 20 olieverfschilderijen van Holtenaar Bertus Brinkman te bewonderen. Van jongs af aan heeft Bertus al belangstelling gehad voor teke nen. Na het doen van een cursus, ontdekte hij in het schilderen een prachtige hobby. De onderwerpen van de olieverf schilderijen die in het dorpshuis hangen zijn voornamelijk afbeel dingen van natuur, landschappen maar ook dieren en die- renportretten. De expositie is op werkdagen te zien tussen 9.00 en 17.00 uur, behalve op maandag middag. Open Dag Waerdenborch De nieuwbouw van scholenge meenschap De Waerdenborch in Goor zal op maandag 20 september van 19.30 tot 21.30 uur te bezichtigen zijn. De nieuwbouw omvat een theo- rievlcugel, waardoor een uit breiding van tien naar twintig lo kalen is gerealiseerd. Daarnaast heeft een grondige interne ver bouwing plaatsgevonden. De eerste twee leerjaren van het vbo, de complete mavo-opleiding en de eerste dne leerjaren van het havo en het vwo zitten nu aan de Gmttostraat.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5