n 'Het begin van de avond wordt een grote klapper' Gerrit Aanstoot wint biljarten Normaal komt in feesttent Espelo Opvolger Verhoeven nog steeds onbekend Kalfstermansweide pas na Keu nefeest verhard WEEK m Holter Info Punt aanwezig tijdens Vrijwilligersdag op de Smidsbelt Videocamera uit auto gestolen Vernieling aan auto Baldadigheden na Ruïnefeest Fiets gestolen van toeristen Sploder Revue viert vrijdag het zilveren jubileum Radio gestolen uit auto DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1999 Holtens NIEUWSBLAD -|Het is nog steeds niet bekend wie straks de opvolger zal zijn jvan burgemeester D.J. iVcrhoeven. De Commissaris jvan de Koningin Hendrikx komt op woensdag 15 septem ber naar Holten om onder meer hierover te spreken. 311 Iet zal niet het enige onderwerp waarover tijdens zijn ambts- rlbezoek aan de gemeente zal wor gden gesproken. Ook dc revitalise- ij/ring van De Kol, het armoedebe- Jflleid en dc gemeentelijke herinde- Uling komen aanbod. Met de com- jP missieleden en de fractievoorzit- n de zittende partijen, gaat IHendrikx rond de tafel om over een nieuwe burgervader te praten. Het staat bijna zo goed als vast dat dit een interim-burgemeester zal worden. Vooral door de onze kerheid van het voortbestaan van dc gemeente Holten, is dit een voor de hand liggende keuze. Burgemeester Verhoeven heeft te kennen gegeven te wollen stoppen met zijn ambt in Holten. Door de onzekerheid over de gemeentelij ke herindeling heeft hij ervoor ge kozen om in het bedrijfsleven verder te gaan. Per 1 november treedt hij toe tot de directie van Bramer Beheer- en Exploi tatiemaatschappij met vestigingen in Vriezenveéni Geesteren en Dronten. Verhoeven neemt op donderdag 21 oktober officieel af scheid. veg 41 1000. Alhoewel de klinkers al klaar liggen bij de Kalfstermans-wei- ''de wordt er pas aansluitend aan de Keunefeesten begon nen met het verharden van dit evenementenplein. |De raadscommissie en de ge- 'meenteraad moeten er nog een definitief besluit overgeven. De leden zijn het er wel unaniem over eens dat de verharding nodig is. Het probleem ligt echter bij het aanleggen van een skateboard- baan. Hierover zijn de meningen nogal verdeeld. Er bestaat vooral bij omwonen den angst dat er veel overlast door zal ontstaan. Verder wordt het nut er niet zo van ingezien, omdat het skateboarden een vergankelij ke rage is. Hierdoor is de kans groot dat de jeugd de baan straks massaal links laat liggen. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven is het echter wel erg hard nodig dat er een goede voor ziening komt voor de jeugd. Tot nu toe is hiervoor in de gemeente Holten niets geregeld. Jongeren zijn nergens welkom, waardoor ze overal en nergens gaan 'hangen'. Dit brengt juist veel overlast met zich mee, terwijl de jeugd zich verstoten voelt. Met het aanleg gen van een skateboardbaan is dat probleem opgelost. Maandag Vorige week was het 's morgens best vriendelijk weer. Er waren wolkenvelden en perioden met zon. Later op dc morgen gingen de wolkenvelden over in stapelwolken. In het begin van de middag viel er een regenbui met onweer. Verder verliep de middag met sta pelwolken en zon en viel er nog een regenbui. Overdag viel er in Holten 3.6 mm neerslag en in bspeio zelfs 1 i.ó mm. Een lagedruk gebied 995 Hpa ten westen van Schotland veroorzaakte een weste lijke stroming waarmee heldere en onstabiele lucht werd aange voerd. En zo bleef liet wisselvallig in ons land. Dinsdag In dc nacht van maandag op dinsdag trok een actief buiencomplex met regen en onweer over Salland en Twen the. 1 lierbij viel plaatse lijk veel neerslag. Holten kreeg 14.4 mm en. Espelo 14.2 mm. In Markelo werden door bliksem inslag twee schuren geraakt en bran den volledig uit. In de morgen waren er veel stapelwolken en enke le opklaringen en wat zon. 's Middags bepaalde bewolking het weerbeeld, er viel nog een enkele bui. De zon kwam af en toe te voorschijn. De temperatuur viel flink tegen het werd niet. warmer dan 17.2 graden. Ben tegenvallende zomerdag. Woensdag In de vroege ochtend en morgen vielen er regenbuien. Wat later op de morgen kwam er een enkele opklaring voor en kwam dc zon even te voorschijn. In de middag bleef het ook niet droog. Er vie len soms flinke kortstondige plensbuien. In dc tweede helft van de- middag wat meer opklaringen en perioden met zon. Dc tempera tuur kwam uit op 20.2 graden. Overdag viel in Holten 5.6 mm en Espelo 6.7 mm. Nog altijd werd ons weer bepaald door een depressie bij de Britse Eilanden die van geen wijken weet. Donderdag Morgens waren er veel stapelwolken, een enkele opklaring en er was af en toe zon en ër stond een stevige wind. Rond het middag uur viel er een langdurige regenbui. Daarna werd het even droog gevolgd door opnieuw een regenbui. Tussen dc buien en dc opkla ringen door was er ruimte voor de zon. Holten noteerde 12.0 mm en Espelo kreeg 6.0 mm. Het werd 18.3 graden. Het leek echt op herfstdag. Met een matige tot vrij krachtige zuidwestelijke stro ming werd onstabiele lucht aangevoerd waarin geregeld buien voorkwamen. Vrijdag Was het in de morgen zwaarbewolkt en er viel van ujd tot lijd bui ige neerslag. Soms was het even droog. In de middag was het niet veel beter ook toen vielen er enkele buien. Met de neerslag viel het nog wel mee. Holten kreeg 2.0 mm en Espelo 2.5 mm. Later op de middag werd het droog en klaarde het wat op, de zon scheen af en toe. De temperatuur kwam niet verder dan 17.8 graden. Het buiige weer werd veroorzaakt door een storing die van noordwest naar zuidoost over ons land trok. Zaterdag Hadden wc in de ochtend en een deel van dc morgen veel wolken velden. Later op dc morgen gingen de wolkenvelden over in sta pelwolken. Tijdens opklaringen scheen nu en clan de zon. In her eerste deel van de middag bepaalde bewolking het weerbeeld en was er weinig kans voor de zon. Daarna kwamen er brede opkla ringen voor en was er meer zon. Met een noordwestelijke stroming werd heldere frisse lucht aangevoerd. Vanaf de Noordzee dreven veel wolkenpartijen ons land binnen. I let bleef droog. Zondag Begon met wolkenvelden en weinig wind. Dc hele morgen bleven de wolkenvelden overheersen en kregen we de zon niet te zien. In de middag kwamen er af en toe wat gaten in de bewolking waar door we de zon even te zien kregen. De dag viel toch wat tegen. Doordat: er niet veel wind stond voelde hc-t met 18.7 graden niet koud aan. Nog steeds werd met zwakke noordwestelijk stroming vochtige lucht en bewolking aangevoerd. Meteo Holten, Freddie Paalman Het is alweer een kwart eeuw geleden dat de Sploder Revue voor het eerst op de planken werd gezet. Intussen zijn er veel leden gekomen en gegaan. Op Anton, Gerda en Joke na, want die hebben de 25 jaar vol- gemaakt. Het optreden op vrij dag 27 augustus in de feesttent is dan ook een jubileum, met als titel: Splo lötojch wier hom. Joke (Maatkamp) houdt zich net als Erik Markvoort tijdens deze jubileumrevue bezig met de regie. 'We zijn al vanaf begin april be gonnen met schrijven', begint Joke. 'Zo rond mei zijn we gaan oefenen in Het Trefpunt.' Deze laatste week komt het uur U steeds dichterbij. Dc grote 50 me ter lange tent staat al klaar, zodat de ongeveer dertig leden van Sploder Revue kunnen beginnen met proefdraaien op het 10 meter diepe podium. Een kaal stuk de cor is alvast neergezet. Witte mu ren van een woonkamer met daar in wat deuren en ramen. Verder staat wat plastic tuinmeubilair klaar om de sketches mee uit te voeren. De rest van dc aankleding komt deze week stukje bij beetje binnen. 'Hebben wc geen licht?', roept: iemand uit het gezelschap dat: lekker zit te koffiedrinken in een verder lege tent. Anton Reilink begint wat te rommelen en komt met twee bouwlampen op de proppen. Bij elke hoek van het decor zet hij er centje neer. Om vast in de stemming te ko men, wordt eerst met de hele aan- De ploeg is al waanden druk aan het oefenen om het %o perfect mogelijk te krijgen. (Foto: Johan Bo/ink) wezige groep her slotlied gezon gen. Op dc muziek van My Bonnie Is Over The Ocean zingen ze alle maal uit volle borst: '25 Joar Revue, brachten wij voor u voor u, 25 joar Revue, bracht wij voor u.' Naast de vaste acts -als sketches over gebeurtenissen in Splo, dans jes en liedjes, wordt er natuurlijk ook speciale aandacht gegeven aan het jubileum. 'Vooral het be gin van de avond wordt een klap per', licht Joke een tipje van de sluier op. 'Toch is het zeker niet zo dat we de hele avond gaan te rugblikken', benadrukt Erik. 'Er komen wel wat stukken voor uit de oude doos, maar ook sketches over gebeurtenissen die zich afge lopen jaar hebben voorgedaan ko men langs.' Zo is een groepje oud-leden op getrommeld om een sketch van bijna 25 jaar geleden te spelen. Over de kwaliteit van het spel tot nu toe, zijn de beide regisseurs Vervolg van pagina 1 "Het gaat er om dat we de men sen informeren en adviseren, assi steren bij een aanvraag of aanmel ding, ze doorverwijzen en zo mo gelijk een (vervolg)afspraak ma ken met de desbetreffende deel nemende organisatie", legt Diny uit. Als na enige tijd blijkt dat het initiatief succes heeft, wordt beke ken of de openingstijden kunnen worden uitgebreid. Wellicht: dat dan ook andere organisaties in het project willen deelnemen. Op ba sis van die evaluatie wordt tevens bekeken of de taken van het HIP kunnen worden verbreed en ver diept. Indien gewenst vervullen de Holtense huisartsen vanuit hun discipline een adviserende rol. Bij het HIP kunnen Holtcnaren terecht met uiteenlopende vragen over diensten van dc deelnemen de organisaties. Te denken valt aan woningtoewijzing, verplee- gindicatie, huursubsidie, thuis zorg, kinderopvang en cursussen, de klussendienst en alarmering. In de binnenkort uit te geven folder staan alle diensten duidelijk aan gegeven. Het informatieblad is onder meer verkrijgbaar in het ge meentehuis, de bibliotheek en De Boschkamp, bij de (tand)artsen, Thuiszorg en Spectrum Wonen. Zaterdag 18 september staat het HIP ti|dens de Vrijwilligersdag op de Smidsbelt: met een kraam. nog niet helemaal tevreden. Joke: 'Het is nog steeds rommelig en chaotisch.' Erik vindt dat ook, maar vult dit aan: 'Hoe verder de spanning stijgt, hoe beter het wordt. Tien beetje stress is gezond. Zonder dat, wordt het niet wat.' Joke knikt. 'Als iedereen straks dc kleren aan heeft en is opgemaakt, nou, dan is het net of er een knop omgaat', zegt ze uit ervaring. De huidige groep draait namelijk al Een 37-jarige inwoner uit Bome raakte vorige week dins dag ongewild op vlotte wijze zijn videocamera kwijt. Terwijl de man op de A 1 even een restaurant naar binnen ging voor een 'noodstop', ^verd buiten zijn auto opengebroken. Hierbij werd de videotas uit zijn auto weggenomen. Dit was mogelijk doordat de daders een zijruit in sloegen. Genoemde diefstal vond plaats in de paar minuten dat de man even in het restaurant zijn behoefte deed. langer. 'De laatste ujd hebben we niet echt goed kunnen oefen. Dan was die er niet en dan was weer ie mand anders op vakantie. Het is nu sinds lange tijd dat we met de hele club samen oefenen.' Volgens haar heeft dit als groot nadeel, dat de leden niet echt goed op elkaar zijn ingespeeld. Buiten dat de Sploder Revue op het podium staat, zal deze keer ook de Flishoek een bijdrage van zo'n drie sketches leveren. Elk jaar krijgt een ander buurtschap de gelegenheid tijdens de revue iets op het podium neer te zetten. 'We spelen aan een stuk door. Er zit dus geen pauze tussen', merkt Joke op. 'Anders wordt het te snel rumoerig in de tent. Mensen gaan dan na de stop door met praten, waardoor ze geen aandacht meer voor het toneelspel hebben.' Verder heeft het als voordcel dat er na afloop, zo rond den uur, tijd genoeg overblijft voor feest: Kleintje Sploder Feest. De band Satumus zal dan voor de muziek zorgen. Sploder Revue ziet deze kwart eeuw als een af sluiting van een periode en wil graag met ingang van het jaar 2000 een nieuwe start maken. Niet dat er wilde ideeën op de plank liggen, maar wel dat het tijd wordt voor nieuw bloed in de groep. 'Nieuwe leden hebben een frisse kijk op dc dingen', denken de twee. Daarom wordt belang stellenden verzocht zich aan te melden, zodat Sploder Revue met een vernieuwd team het nieuwe millennium in kan gaan. Er werd vorige week maandag aangifte gedaan van vernieling Dc auto werd aan de Canadastraat opzettelijk door onbekenden be schadigd. In de lak van de auto werden al lerlei schunnige teksten gekrast. Deze werden geplaatst op de vier portieren, de motorkap en de voorspatborden. Van de daders ontbreekt op het moment ieder spoor. De bena deelde blijft hierdoor met de scha de zitten. Uit de auto werd een radiocasset terecorder, een klein blikje snoep en een viskoffertje weggenomen. Na afloop van het laatste Ruïnefeest van dit jaar, aan de parallelweg van de Rijssenseweg, werd de bierwa gen opengebroken en werd in elk geval een vat bier weggeno- Dit vat werd de volgende dag te ruggevonden in een droge sloot aan die zelfde weg. Tevens wer den baldadigheden gepleegd aan de feesttent van de MAC. Een Engels echtpaar dat in Nederland was voor een vijfdaagse fietstoertocht, werd in Holten op aangename ver rast door de criminaliteit. Beiden parkeerden hun fiets in de rijwielstalling bij het station cn gingen vervolgens even iets drin ken. Bij terugkomst bij de rijwielstal ling bleek dat een van hun fietsen weggenomen te zijn en hierdoor viel hun vakantie alsnog in het water. Gevonden: bril met blauw montuur, vier sleu tels, waarvan 1 met een groene dop; een zwart met bruin en wine poes c.q. kat; sleutel; bruin zwarte hond, heidewachtelmodel; goud kleurige Union herenfiets; bos sleutels (4 st), waaronder 1 groe ne: zwarte poes met witte bef; fietshelm; windscherm voor op de fiets; gouden kettinkje; rode jas. Verloren: zonnebril op sterkte; rode moun tainbike; gouden speld; mobiele telefoon; lapjeskat: gouden hals kettinkje; leren sleutelhanger met 2 sleutels; bankpas; sleuteltje aan wit label; zwarte herenportemon- nee met inhoud; fietstas met lun chpakketten; nog een mobiele te lefoon; bruine brillenkoker met bril; sleutelbos met 5 a 7 sleutel met Grolschdopjc; bos sleutels met ca 8 sleutels en Bonuskaart; een zwarte portemonnee met in houd; fietscomputer, blauw grijze tas met bril, regenbroek etc; re genhoedje. Er werd een auto opengebro ken in de nacht van zaterdag op zondag 17 augustus 1999. Deze stond geparkeerd aan de Abraham Berg-hof. Gerrit Aanstoot heeft de clubkampioenschappen biljarten van café 't Klavier gewonnen. Hier werd zaterdag 21 au gustus om gestreden door vier finalisten. Naast Gerrit Aanstoot waren dat Jan Koning Jr., Huub Bouwhuis en Jos Kamphuis. In deze volgorde eindigden zo ook na afloop. Tot aan het laatst toe was de wedstrijd zeer spannend. Het scheelde maar een punt of Jon Koning Jr. was als eerste geëindigd. In drie voorrondes zijn uit de 27 deelnemers de vier finalisten voort gekomen. Deze mochten allemaal een beker in ontvangst nemen. Gerrit ging met een grote wisselbeker cn bloemen naar huis. (FotoJohan Bolink) De bakens van de Ach- terhoekse band Normaal zijn verzet. Daarom is er weer ruimte voor een optreden in de feesttent van Splo. De rock groep geeft op vrijdag 3 sep tember een optreden weg. Een hele belangrijke taak is hierbij natuurlijk weggelegd voor de sup- portingact. Op zich een ondank bare taak om het publiek op te warmen voor het hoofdgerecht. Maar aan de Overijssels feesttrog l eur disse kear uit Dedemsvaart is dit wel toevertrouwd. De heren presterenzichzelf als strondboeren en bezingen naast positieve kanten van het boeren bestaan ook de problemen ervan. Waar moet een strondboer bijvoorbeeld met zijn mestover schot heen? Naast de vette rock met scheurende gitaren spelen de boerenzonen ook een lekker potje country. Het live-spektakel doet denken aan Jovink and the voedcr- bietels. Veur disse kear is een echte publieksband met de nodige lulli- ficaties waarin de band uithaalt naar de Haagse poliek die zichzelf altijd schoon praat. Kaartje voor deze avond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de gebruikelijke cafés in Holten, Dijkerhoek, Nieuw-Heeten en Bathmen. Wie zeker wil zijn van een kaartje- wordt dringend gcadviseed een kaartje te kopen in de voor verkoop. Dc tentenverhuurder kan dit keer geen extra ruimte ge ven in verband met zijn capaciteit, alles is verhuurd. Daarom is de kans aanwezig dat het bordje vol is vol voor de tent komt te han gen. De voorverkoop loopt tot en met het Sploders Feest dus tot cn met zondag. De hoeren rockgroep Normaal

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5