Sploder Feest, boeiende verzameling activiteiten 1 Holtens Nieuwsblad i ac AISW KLEIN VELDERMAN i Speeltuin krijgt schommel Holter Informatiepunt start op 1 september Bij ons betaalt U geen 10 Notariskosten 2-jarigeAIgemeneLandbouwcursus j VRIJE UNIVERSITEIT ?Mwincia£e Xcuaydaq, 'li jh Opening Keunefeesten tijdens bedrijvenuurtje Keunefeestenda Holten gfipjt k U ontvangt een fraaie Holtens DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1999 Het Holter Informatie Punt gaat op woensdag 1 september officieel van start gaat het Holter Informatiepunt (HIP) officieel van start. Een centraal informatie-, advies- pérwijs- en aanmeldpunt voor een |aantal organisaties die daarvoor 'de handen ineensloegen. Bij het loket kunnen alle Holtense bur gers terecht met vragen over in komen, wonen, welzijn, arbeid en zorg. Het HIP is ondergebracht in het gemeentehuis bij de afdeling Sociale Zaken en is op werkdagen geopend tussen 8.30 en 12.30 uur. Het idee voor een cén-loket-sys- teem werd geboren tijdens het vo rig jaar gehouden Politiek Café. Na de verkiezingen besloten de drie collegepartijen zich ervoor in te zetten. Ook enkele omliggende gemeenten kennen een dergelijk systeem, zij het minder uitgebreid dan in Holten. In het HIP participeren voorals nog acht instellingen/'organisa- Bezoek! hei School- en Volksfeest te Dijkerhoek op 8 Sept. a.s. bij H. Klooster boer. (Het Bonte Paard). AANVANG VOLKSSPELEN 1 UUB. Zie hiervoor aanplakbiljetten. Als bijzonderheid wordt nog vermeld dat op 7 Sept. 's avonds het bekende Toneelstuk VLIEGTUIG VERMIST zal worden opgevoerd door V.C.H. uit Holten. Aanvang 7.30 uur. Zij die op de lijst hebben getekend van het Volksfeest kunnen 2 uitno digingen' halen op" Maandag 5 Sept. van 7-8 uur bij H. Kloosterboer. ZEGT HET VOORT. doch wij verkopen zelf 2 Utrechtse wagentjes. 4-wielige brik te gebruiken als carpioen. Een nieuwe bak voor carpioen. Een kattekop voor motoraandrijving (2e aansluiting) Een gebruikte haardkachel. Een gebruikte haard. Een nieuwe wagen op luchtbanden met opzet 16 inch. Een ijzeren voor- en achterploeg, zwaar model. Een houten achterploeg. Een dubbele fornuispot. Een geslagen ijzeren veedrinkbak. Nieuwe stalschoppen met steel f 1.- per stuk. Nieuwe waskookpot met koperen binnenketel, spotprijs. Het speciale adres voor Erres wasmachines en wringers •••••••••••••••••••••••••••••••••••a C.B.T.B. Afd. Holten Bij voldoende deelname begint in Octo- ber weer een Aangifte voor 10 September bij de heer J. WIERSMA, Stationsstraat A129. HET BESTUUR. op Zaterdagnamiddag 3 Sept. bij de „Feestbomen" in de Holterberg. AANVANG 3 UUR Sprekers de Hoogleraren: prof. mr. I. A. DIEPENHORST, prof. mr. W. H. GISPEN, prof. dr. J. WATERINK. Medewerking van de Chr. Gem. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" (dir. de heerW. v. Er- kelens te Enschede) en „H.M.V." (dir. de heer J. F. Heleenders te Enschede). Rijwielstalling en consumptietent op het ter rein. Bij ongunstig weer wordt de bijeenkomst ge houden in de Ned. Herv. en Geref. Kerk. U KOMT TOCH OOK? Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 ues: gemeente, woon- en zorgcen trum Diessenplas, Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) Het Scharfhuis, Stichting Socuwe, Stichting Welzijn Ouderen Holten, Thuiszorg Zuidwest Overijssel, Thuiszorg Midden Overijssel en Spectrum Wonen. In overleg kozen de acht voor de centraal gelegen lokatie in het ge meentehuis, dat bovendien ge makkelijk bereikbaar en toeganke lijk is. Het HIP wordt bemand door Diny te Winkel en Carola Benneker. Beiden werken bij Sociale Zaken, maar richten zich nu tevens op hun nieuwe taak. Om het tweetal goed voor te be reiden op hun nieuwe werkzaam heden, liepen ze kort stage bij en kele organisaties. Daarnaast zijn ze uitvoerig voorzien van infor matiemateriaal van alle participan ten, zodat ze de meest voorko mende (basis)vragen zonder enige twijfel direct kunnen behandelen. Zie verder pagina 5 Traditioneel worden de Keunefeesten officieel geo pend tijdens het Bedrijvenborreluurtje. Dit vindt vrijdag 10 september plaats in de feesttent op de Kalfstermansweide. Voorzitter Wim Dogterom zal hiervoor de openingshandeling verrichten. 'Het is de achtste keer dat we het Bedrijvenborreluurtje houden', geeft Jan-Herman ten Velde van het Kcunefeestenbestuur aan. 'Het is intussen uitgegroeid tot een groot evenement.' Het begon volgens hem met zo'n tweehon derd deelnemers. Intussen is dat uitgegroeid naar vijfhonderd. 'We zitten nu op ons maximum, omdat er alleen zit plaatsen beschikbaar zijn.' De ca tering van het warm en koud buffet wordt helemaal door vrij willigers klaargemaakt en ge serveerd. Dit gebeurt in de keu ken van café 't Klavier van Jos Kamphuis. 'Al om zeven uur 's ochtends begint de cateringgroep met het klaarmaken', weet Jan- Herman. 'Hierdoor redden ze het op tijd om het eten rond vijf uur te kunnen serveren.' Er zal keuze zijn in verschillende soorten salades en een warm ge recht. Enkele dagen worden hier voor aankopen gedaan, waarbij de Enkco ook zijn vleesje bijdraagt. 'Het is met de bedoeling een chi que gangenmenu v De Nieto heeft wet PAP-combwatie een Dinóschommel aan Speeltuin De Kol cadeau gegeven. Nido bestond onlangs 50 jaar en vond het een goed idee. iets voor de Holtense kinderen te doen. Nido leverde een schommel en de BAP-eombinatk heeft de ge geplaatst. De heer Leemans nam hem namens Speeltuin De Kol in ontvangst. (Foto: Johan Bolsak) 9, 10, Noteer alvast in uw agen- 11 en 12 september Heel Splo is er weer klaar voor: Het jaarlijks Sploder Feest wordt het komend weekend, van 27, 28 tot en met 29 augus tus, gehouden. Dit kent als ge bruikelijke opening de Sploder Revue met Splo lót gich wier h 'óm. Er zijn nog vele andere activi teiten waaronder optredens van Satumus en Springlèavend. Verder zijn er de Sploder Dreimölle, minizeskamp en de optocht. Helemaal opgebouwd uit eigen materiaal brengen de Sploders voor de 25e keer een revue op dc planken. Hierin zitten dansjes, sketches en natuurlijk alle be langrijke gebeurtenissen uit Espelo. Omdat het de 25ste revue is, zal het daarom een speciale uit voering worden. Hierbij wordt te ruggekeken op de voorgaande- edities. De revue wordt pauzeloos uitgevoerd, zodat deze om onge veer. 22..30 uur is afgelopen, waar na het Kleintje Sploder Feest kan be ginnen. De muzikale invulling van deze avond wordt verzorgd door de band Saturnus. Een bonte optocht van loopgroe pen, karretjes, fietsen, kleine en grote wagens vertrekt op zater dagmorgen halfticn vanaf de Bosschool richting feestweide. In deze optocht zullen natuurlijk di verse actuele onderwerpen op dc hak worden genomen. De op tocht wordt vooraf gegaan door de Holtense Muziek Vereniging. Vanaf elf uur zijn er de kinder spelen met diverse traktaties, 's Middags wordt er van een tot vijf uur de inmiddels al in het hele oosten bekende rommelmarkt, klcindierenmarkt en oude am bachtengehouden. Inmiddels zijn er al zoveel standhouders dat er op de feestweide allerlei artikelen en kleinvee te koop zijn. Vooral doordat de Sploder feestcommis sie dc marktplaatsen gratis ter be schikking stelt, heeft voor een grote aanloop van standhouders gezocht. Inlichtingen over deelna me aan deze markt: is verkrijgen via telefoonnummer 0572 - 32 13 87. Verder zijn er de gehele dag' Zendpiraat 3 keer gepakt Tot drie keer toe werd af gelopen week een geheime zender uit de lucht gehaald die zich had genesteld aan de Lichtenbergerweg. De zender bleek eigendom te zijn van een Rijssenaar. De zender, met de naam Sky Linewas bezig met een marathonuitzending voor een goed doel die duurde tot afgelopen zondag. Dc eerste twee keer kon de zender zonder problemen in beslag worden genomen. De derde keer was de zender net voor de komst van de politie losgekoppeld en verborgen. Dit was mogelijk doordat ze gewaarschuwd waren via een 2?MC-bakkie. Aangezien alle apparatuur nog warm was en kennelijk gebruikt bij dc uitzending, werd deze inbe- slag genomen en werd voor de derde keer een proces-ver baal uitgeschreven. De zen der kon voor de komst van dc politie uit de lucht gaan, doordat ze gewaarschuwd waren door een andere Rijssenaar met een "bakkie". Deze bleek voorzien te zijn van een versterker en werd ook in beslag genomen. Zie ook pagina 9 IN DIT NU De Mountainbike Trophy Holten trok zondag veel pu bliek en deelnemers. Zie verder pagina 3 vertelt Jos Kamphuis. 'De gezelligheid staat voorop.' Onder begeleiding van de Braandheultjes en Limousine zal dat ook zeker wel lukken. Alle bedrijven zijn inmiddels aan geschreven om zich op te geven voor het Bedrijvenborreluurtje. 'We hebben er een lijst van de Kamer van Koophandel bijgepakt en daar de adressen van afge haald', legt hij uit. 'Hierdoor kan het zijn dat sommige bedrijven geen formulier binnen hebben ge kregen. Wie toch wil komen, maar nog niets heeft ontvangen kan zich bij mij opgeven.' Hiervoor is een telefoontje naar Foto Ten Velde, 0548-31850 voldoende. Na het bedrijvenuurtje maakt de tent zich op voor het optreden van Guus Meeuwis en Vagant. 'Hij komt met een compleet or kest waaronder een blazerssectie', laat Jan-Herman weten. 'Het is dan ook niet een muziekfestijn van een kleine drie kwartier. Nee, Guus treedt zo'n twee uur op.' Kaarten voor dit concert en de andere feestdagen zijn nog te koop op de bekende voorver koopadressen. Mensen aan het lachen krij gen is een hele kunst. Toneelgroep OCH heeft hier geen moeite mee. Zie verder pagina 3 Verhuizing van winkel HMV De winkel van de Holtense Muziekvereniging (HMV) zal na zaterdag 28 augustus drie weken gesloten zijn. Dan wordt er namelijk verhuisd naar de Oude Deventerweg 7. Ze vestigen zich daar in het ou de pand van Krekel. Nu huist de HMV nog in de voor malige basisschool Het Kompas aan de Hoffesstraat. Deze krijgt echter op korte termijn een ande re bestemming. Hierin worden straks namelijk kantoren geves- ugd. Daarom sluit de HMV na zater dag 28 augustus de deuren om vanaf vrijdag 17 september op de nieuwe locatie te openen- De openingstijden zullen daar hetzelfde blijven: vrijdagsmiddags van twee tot vier en zaterdagmor gens van elf tot twaalf. yveekend ve,rV^a<;hKng Overwegend droog en af en toe zon. Vrijdag overdag nog kans op een enkele bui. Af en toe zon af gewisseld door enkele opklarin gen en wolkenvelden. Tempe ratuur tussen de 21.0 a 22.0 gra den. Zaterdag en zondag opkla- ringèn wat wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. De zon zal nu en dan te zien zijn. De middag temperaturen liggen op een aangenaam niveau van 21.0 a 23.0 graden. Ideaal weer voor het School en Volksfeest van Espelo. Goed weekend. Weerman, Freddie Paalman Let op!! De chemocar komt in Holten Meer informatie op de gemeentepagina chtitTocar J - 4, Lekker spetteren was het votigjaar bij de geskamp. (Foto: Johan Bolink natuurlijk ook nog dc Sploder Dreimólle, Schiettent, Kop van Jut en andere attracties. In de tent wordt er 's middags een minizeskamp gehouden tussen een aantal straten/ buurten van Splo. De muziek wordt 's middags verzorgd door Gcrrit Nijhof. In de tent is het 's avonds feesten met twee bands en is ervoor het eerst een zogenaamd Happy Hour. Dat wil zeggen dat ertussen acht en negen uur voor elke munt twee consumpdes kunnen worden ge haald. De eerste band die optreedt is Springlèavend, de eerste en enige echte Normaal coverband van Nederland. Ze spelen de Normaalnummers van de ruige beginperiode (1975) tot en met begin jaren tachtig. I-let echte o/dc bakwark dus. Op de vraag waarom ze een Normaal coverband heb ben opgericht, antwoorden ze: 'Op de eerste plaats is het een eer betoon aan de groep Normaal en ten tweede mag natuurlijk de mu ziek uit de beginperiode van Normaal nooit in de vergetelheid raken.' Daarnaast zorgt de band The Funmakers voor een heel ander soort muziek, namelijk de nor male feestmuziek. Voor een ieder dus wat wils. Zondagmorgen om 11.00 uur gaat de tent alweer open voor bet inmiddels niet meer weg te den ken Friihshoppen. Ditmaal wordt de muziek verzorgd door het Twents Blaasorkest uit: Zenderen. Dit werd opgericht in 1974 en is inmiddels uitgegroeid t:ot één van de beste blaasorkesten in het oos ten van het land. Ze brengen een uitgebreid repertoire blaasmuziek, waaronder Egerlander en Tsjechische muziek, waarbij het Nederlandse repeitoire zeker niet vergeten wordt. Het Twents Blaasorkest kan zo wel een concert, een gezellige Tiroler Avond als een sfeervol wijnfeest opluisteren. Dan moet toch zeker het Sploder Feest ook lukken. Er staat 's middags nog een optre den op het programma van Peter. Zij zet een parodie neer van dc Zangeres Zonder Naam, Imca Marina of Sugar Lee Hooper. In welke uitvoering zij naar Splo komt blijft een verrassing. Verder staat er ook nog een nieu we activiteit op het programma, namelijk: Konijntje wip. Twee konij nen een ram en een moer worden in een veld geplaatst, welke inge deeld is in genummerde vakken. De bezoekers mogen vooraf be palen in welk vakje de twee tot een wip komen. De linker voorpoot van de moer is in dat geval bepalend. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint wordt u goed geïnformeerd. daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook aan een ander door! I Gebruik deze bon v het opgeven nieuwe abonnee. Inzenden aan- Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Hij/zij betaalt voor dit abonnement '2 f 79.40per jaar (betaalwize: per acceptgiro) f76,75per jaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1