'Als ik jullie zie, weet dat de zomer begint' ik Test: eieren bakken in e warme zomerzon Juli '49 was nat en behoorlijk warm Recreatieve loop over Sallandse Heuvelrug Rabo Top 40 Tour in centrum van Nijverdal Frisse soul en funk van nieuwkomer Macy Gray Inschrijving van start voor Diepe Hel Holterbergloop Wielerwedstrijd Nijverdalse CC'75 Agenda voetbal (ampioenschap iljarten Klavier De vaste gasten van De Zuurberg Corrie en Han, nemen de zon mee naar Holten /"/reatief met ie natuur Rectificatie artikel ertus van Riel Rommelmarkt A/at een hitte! Je kunt wel een ei in de zon gaan bakken!' DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1999 Holtens NIEUWSBLAD Fit Care Center houdt zaterdag in samenwerking met Het Ravijn een bosloop. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 2,5, vijf of tien ki lometer. Deze bosloop gaat over de prach tige Sallandse Heuvelrug, een de cor dat gelegenheid biedt om te wedijveren met jezelf, met ande ren of met de elementen van de natuur. Hetzij als wedstrijd, hetzij als recreatieve loop. Na de bos loop zijn er legio mogelijkheden om te relaxen. Bijvoorbeeld een lekkere douche, zwemmen in Het Ravijn van 12.00 tot 17.00 uur, ontspannen in de sauna, eventu eel fitness of gezellig aan de bar. De start en finish heeft plaats bij Fit-Care Center Middelkamp, zwembad Het Ravijn aan de Piet Heinweg in Nijverdal. De 2,5 ki- lometcrlopcrs starten om 12.00 uur, vijf kilometer om 13.00 uur en de deelnemers aan de tien kilo meter vertrekken om 14.30 uur. De kosten bedragen voor kinde ren tot en met 12 jaar vier gulden en 13 jaar en ouder 7,50 gulden. De prijzen zijn inclusief het zwemmen, sauna en fitness. Om 16.00 uur is er een verloting met schitterende prijzen waaron der loopschoenen en massage middelen. Degenen die voor deze prijzen in aanmerking willen ko men moeten aanwezig zijn tijdens de verloring. Op het Raadhuisplein in Nijverdal wordt op zaterdag 26 augustus de Rabo Top 40 Music Tour gehouden. Vanaf 17.00 tot 21.00 uur schallen de populairste hits van dit mo ment over het dan geheel afge zette plein. In het kader van de activiteiten rond de start van Nederlands grootste professionele wielerron de 'De ronde van Nederland' heeft de Rabobank Twenterand ervoor gezorgd dat de bekende en populaire Rabo Top 40 Music Tour het centrum van Nijverdal aandoet. De Tour begon ooit met een gro te trailer met oplegger. Deze trail er was aan twee kanten uitschuif- baar. Dat was een heel gevaarte en daardoor was de Tour niet overal inzetbaar. Vanwege die moeilijke inzetbaarheid kent de Tour vanaf 1997 een nieuwe opzet. De Music Tour nieuwe stijl is makkelijker inzetbaar qua ruimte, zowel binnen als buiten. Er zijn diverse opties mogelijk wat be treft de presentator, de licht- en lasershow en de dansvloer. De mensen kunnen nu rondom het podium staan, terwijl bij de truck er maar van één kant gekeken kon worden. Er zullen gedurende de vier uur durende show diverse cd's en an dere leuke prijzen te winnen zijn. Voor de inwendige mens zal er een stand aanwezig zijn, waar di verse drankjes kunnen worden gekocht. Daarnaast zal Fit Care Centre Middelkamp om 19.15 uur en 20.15 uur een demonstratie verzorgen. Op de koopavond van 26 augus tus zal, naast de Rabo Top 40 Music Tour, een promotieteam van de Rabobank Twenterand aanwezig zijn. De penodc, waarin windrichtingen tussen noord en west overheersten, duurde de eerste helft van de maand met slechts enkele korte onderbrekingen voort. In dit tijdvak bevond zich boven de Britse Eilanden een gebied van hoge druk, die op 4 juli voor korte tijd door een depressie werd onderbroken. Dit had direct een aanzienlijke stijging van de temperatuur tot gevolg, waardoor die dag voor de meeste plaatsen een zomerse dag was. In De Bilt werd het die dag 28.0 gra den. De nacht daarop drong evenwel koele lucht uit het noorden binnen, het geen met wat regen en plaatselijk met onweer gc-paard ging. De depressie, waar van het centrum zich inmiddels naar de Oostzee had verplaatst, veroorzaakte tot op 8 juli nog regen, die echter alleen in de noordelijk helft van het land van betekenis was. Vervolgens begon de temperatuur weer te sti|gcn, wat tot 13 ju li voortging, toen op vele plaatsen tropische temperaturen werden gemeten. In De Bilt werd het 31.0 graden tevens de hoogste temperatuur van de maand. Daarna kwam er afkoeling, die enige regenval en onweer veroorzaakte. De Bilt kreeg toen tijdens een bui 14.0 mm te verwerken. In de periode van 15-17 juli stond het weer onder invloed van een depressie, die bij de ingang van het Kanaal gelegen was. In de onstabiele lucht, die om deze depressie heen naar het Noordzeegebied stroomde, ontwikkelden zich telkens onweersbuien, die plaat selijk grote hoeveelheden regen brachten. Op 18 juli begon het gebied van ho ge druk op de Oceaan zich naar het oosten te verplaatsen, wat de temperatuur weer deed stijgen; in de periode van 22-27 juli heerste over het algemeen warm zomerweer, dat alleen in het oosten van het land plaatselijk een enkele maal door een warmteonweer in de middag werd onderbroken. Weerman, Freddie Paalman kingen worden gemaakt met Billie Holiday. Evenzo met zangeressen als Abbey Lincoln, Betty Davis, Nina Simone, Karen Dalton en zelfs Tina Turner. En uiteindelijk klinkt Macy Gray als Macy Gray: hees op de ene song en dan weer soft op de andere. Haar eerste album 'On How Life Is' is net een paar weken uit en de single 'Do Something' afkomstig van dit album staat genoteerd in de Mega Top 100. De nen tracks van haar debuut 'On How Life Is' vormen een melange van old- school soul, hip hop, funk, R B en rock. En hoe kan het ook anders als je opgroeit in een stad als Los Angeles, een stad die gedomineerd wordt door twee muzieksce- nes: rock en rap. ".Als je naar mijn plaat luistert, is het alsof je de omgeving en de tot stand kwam. Met bi|na iedereen die eraan meewerkte, heb ik al nummers geschreven of het zijn goede vrienden van mijn", zegt de negen entwintigjarige Macy Haar muziek is ontstaan doordat zij dik wijls jamde in clubs, studio's en huiska mers. In een bar creëerde Macy haar eigen show die zij 'The We Ours' noemde, waar in elk weekend 's nachts van één tot vijf gast-DJ's en zangers en zangeressen op bezoek kwamen. "Het idee hiervoor ont stond omdat wij altijd laat de studio uit kwamen en nergens naartoe konden. Het sprak zich al snel rond en leden van The Roots en Tricky waren vaak te vinden in de bar Het is geen supergrote tent, ge woon gezellig met zo'n honderd mensen bij elkaar. We maakten van onze twaalfmans band een kwartet en speelden er elk weckend", aldus Macy Gray Zij luisterde in haar jeugd veel naar muziek van Sly The Family Stone, James Brown, Marvin Gave, Aretha Franklin en Stcvtc Wonder. Zij volgde zeven jaar lang pianolessen, maar zong echter nooit één Dat veranderde toen zij op verzoek van een bandleider van een jazzband in een hotel in Los Angeles ging zingen. In 1998 tekende Macv Gray haar platencontract en met producer Andrew Slater, bekend van Fiona Apple en The Wallflowers, ging zij de studio in om 'On How Life Is' op te ne- Zij kreeg steun van onder andere Darryi Swann, kcyboardspeler Jeremy Ruzumna, DJ Kiilu en ex Red Hot Chili Pepper Arrik Marshall. Daarnaast werkten als gastmuzi kanten cx-Funkadclic gitarist Blackbird McKnight, ex-Tower Of Power percussio nist Lenny Castro en drummer Matt Chamberlain mee aan het album. De twaalfde Diepe Hel Holterbergloop staat gepland op za terdag 30 oktober 1999. Dit jaar staat de start en finish weer aan de Holtense kant, rond restaurant De Wielen en Natuurdiorama Holtcrberg. Belangstellenden kunnen zich tot en met 27 oktober inschrijven voor een loop van 2,5 of 10 Engelse mijlen. Kosten zijn respectie velijk 2,50 gulden, 7,50 gulden en 10 gulden bij voorinschrijving en 12,50 gulden bij na-inschrijving. De laatste (10 Engelse mijlen) is een officiële KNAU-wedstrijd. Voorinschrijving kan via ccn formulier dat bij de organisatie fs te verkrijgen. De sluitingsdatum hiervan is op 27 oktober. Na-in schrijving kan tot drie kwartier voor de start op sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. Een OAD-bus pendelt tijdens het evenement tussen het sportpark en de start/ finish. Voor meer informatie is H. Markvoort te bereiken via telefoon 0548-363092. Naast dat zo nu en dan vakantie gasten het tuinpoortje doorglip pen als ze de koffie ruiken, zijn er veel Pieterpadlopers die er voor een nachtje de tent opslaan. Overlast hebben ze er beslist niet van. Zeker ook niet van de mo torrijders van MAC De Holterberg. Deze motorclub heeft achter hun caravan een groot crossterrein. Corrie mist het zelfs een beetje, omdat er nog geen motorrace is gehouden. 'Voordat de camping cr was, kwam ik hier al heen om motorrij ders uit mijn vorige woonplaats Amersfoort aan te moedigen', glundert ze. 'Van de MAC hebben we nooit problemen. Die motor cross, dat vind ik gewoon mach- tig.' Dat de twee naast campingliefde ook dierenliefde in het bloed heb ben, blijkt wel uit de drie katten die binnen op net zoveel stoelen liggen te slapen. 'Die heb ik zelfs helemaal met de fles grootge- De Nijverdalse wielervereni ging CC'75 houdt op zaterdag 28 augustus voor de tweede keer haar, inmiddels befaam de, klassieker voor (neo-)ama- teurs en eliterenners over 180 kilometer in en rond Nijverdal. In totaal worden honderdvijftig renners om 13.00 uur weggescho ten bij de start aan de Noetselerbergweg in Nijverdal. Daaronder bevinden zich alle gro te Nederlandse topamateurploc- gen. Onder hen de Rabobankploeg met de Nederlandse Kampioen Matthew Hayman, vorig jaar winnaar van deze klassieker. Ook alle oostelijke ploegen zullen aan de start verschijnen. CC'75 re kent haar leden Jos Wolfkamp en Ben van Egmond tot degenen die een krachtig woordje zullen mee spreken in deze zware koers. Wolfkamp liet zijn gezicht al zien tijdens eerdere klassiekers en Van Egmond won %nkele weken gele den zijn eerste wedstrijd van dit jaar. De eerste passage door het dorp zal zijn rond 16.30 uur. De finish is een uurtje later gepland. bracht.' Mensen kloppen ook bij haar aan; 'Wil je nog kinderen?', wanneer deze katten teveel heb ben. 'Oké, breng maar naar Corrie', is haar antwoord dan. De drie 'tijgers' pendelen net als de hond rond de weekeinden met het echtpaar tussen Nunspeet en Holten. 'Het is net een verhuizing. De auto zit helemaal vol.' Dat ook de dieren gek zijn op De Zuurberg, blijkt wel uit de reactie van de hond. 'Als de koffers thuis weer naar beneden komen, nou, dan bcgint-ie meteen te janken van blijdschap!' Het tegenoverge stelde gebeurt wanneer de hond na enkele weken vakantie weer te rug naar huis moet. 'Als we weer thuis zijn dan is-ie chagrijnig! Hij vertikt het dan gewoon om te eten', vertelt Corrie. 'We hebben het hier dus allemaal naar onze zin: wij én de beesten. We hoeven echt niet naar een andere cam ping. Laat ons maar lekker hier blijven.' SV Holten Zaterdag 21 augustus Holten C2-Excelsior C3, 13.00 uur; Witkampers D2-Holten D2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten El-Rood Zwart El, 10.00 uur; Rood Zwart E2-Holten E2, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten E3-Rood Zwart E3, 10.00 uur; Rood Zwart F1-Holten Fl, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Rood Zwart F3-HoIten F3, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur). Woensdag 25 augustus Holten Al-Rood Zwart Al, 19.00 uur; Rood Zwart Cl-Holten Cl, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur); Holten Dl-Rood Zwart Dl, 19.00 uur. Blauw Wit '66 Zaterdag 21 augustus Go Ahead 1 - Blauw Wit 1 (beker wedstrijd), 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 2- Klarenbeck 2, 12.30 uur; Excelsior '31 C2- Blauw Wit Cl, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Blauw Wit 3, 4 en 5 onderling, 14.30 uur. Dinsdag 24 augustus Blauw Wit 1-Marienheem 1 (be kerwedstrijd), 18.30 uur. finale van het clubkam- Joenschap van biljartvereni- Ing 't Klavier wordt zaterdag 1 augustus gehouden. Dit zal laatsvinden in café 't Klavier iin de Dorpsstraat. Aanvang is m 19.30 uur. uub Bouwhuis, Jos Kamphuis, n Koning Jr. en Gerrit Aanstoot rijden om de wisselbeker. Deze nu nog in het bezit van de win- lar van vorig jaar Theo Haze. keneö1 het afgelopen seizoen zijn er ric succesvolle avonden creatief ut de natuur bij Blauw Wit ge- icest. iet wilgentenen, gaas en mos bnden de deelnemers een dien- lad met kop en schotel en een jeepot maken, of een tas. Ook por het komende seizoen bestaat et plan een aantal avonden te or- miseren. De eerste avond staat ïpland op 2 september. Met ber- intakkcn wordt dan 'specht aan :n boom' gemaakt. Voor aanmel- ngen of voor informatie kan cn contact opnemen met Lisette a den Dries, Schreursweg 2, cel. 14330 of Willy Af anadastraat 25 tel. 363970. het verhaal over paardenlief- 'ebber Bertus Van Riel is per buis een fout ingeslopen. Dit rtikel stond vorige week don- 33rierdag 12 augustus in het loltens Nieuwsblad. wordt in vermeld dat hij een OmZ)n zou hebben gewonnen met !n veulen Samorano tijdens een (edstrijd in Arnhem. Ie prijs die hij mee naar huis nam us echter een bedrag van 10 dui- tnd gulden in plaats van 100 dut- -lid Bid gulden. lp het Henri Dunantplein in Jijvcrdal wordt zaterdag 28 au- ustus een kinderrommel- arkt gehouden. rommelmarktduurt van 11.00 16.00 uur. Zeker de aard om een kijkje te nemen. Ze wonen in Nunspeet, Corrie en Han Triemstra. Midden in de Veluwe, 10 minuten van hun huis verwijderd staan ze midden in de natuur. 'We gaan thuis nooit naar het bos', zegt Corrie vreemd genoeg. Het echtpaar komt al acht jaar naar camping De Zuurberg voor de stilte en de mooie natuur. 'Ik ken de familie Aanstoot al 35 jaar', maakt Corrie duidelijk. Haar va der kwam hier namelijk al voordat er ook maar iets van een camping te bekennen was. 'Hier stond al leen maar rogge', kan ze zich her inneren. Haar vader zat bij het jeugdwerk uit Woudrichem. In ccn advertentie stond dat de fami lie Aanstoot in Holten de deel verhuurden. Flier maakte het jeugdwerk dankbaar gebruik van. De rogge moest meer en meer wijken voor caravans en tenten. Ook Corries ouders stonden tij dens de zomer op De Zuurberg. Hierdoor kreeg zij steeds meer binding met de vakantieplaats. 'We leerden elkaar kennen', zegt ze kijkend naar Han. 'En mochten de caravan van m'n zus lenen die hier ook staat.' Het klikte meteen: 'We zijn direct op zoek gegaan naar een vaste plek.' Han: 'We konden een kleine caravan krij gen.' Klein of niet. Het plezier hleek er zeker niet minder om te zijn. De twee waren meteen verknocht aan de campingboerdcrij in Holten. Nu staan ze er vanaf half maart tot en met eind september elk weekend cn tijdens de echte va kantie enkele weken. 'Als hij str aks met pensioen gaat, dan blijven we hier gewoon het hele seizoen staan', weet Corrie nu al zeker. Han knikt instemmend. Op de vraag waarom Holten blijft trekken, geeft het echtpaar una niem een duidelijk antwoord: 'Het is hier zo heerlijk rustig. Dat is voor ons het allerbelangrijkste. Daarnaast zijn de mensen die op de camping staan als een grote fa milie van elkaar. Iedereen helpt ie- 'We hebben bet hier allemaal naar on^e dereen.' Een voorbeeld? Als het heeft geregend gaan Han en Corrie tijdens ccn wandeling langs de partytenten en duwen het wa ter van het dak. 'We vinden zoiets niet meer dan vanzeltsj^rckend.' Hun vakantiestulpjc heeft een plekje tussen de bomen. Er tegen over: een stal waar schapen rustig staan te grazen. De eigenaarsfami lie Aanstoot houdt de receptie ge woon in de keuken van de boer derij. Erachter zijn de stallen voor het vee. De Zuurberg is een kleine cam-" ping met een duidelijk landelijk karakter. Dat is juist wat Han en Corrie er zo mooi aan vinden. 'Er is hier geen kampwinkel en geen kantine, maar dat hoeft ook niet', vindt Flan. 'Als je iets nodig hebt dan ga je gewoon naar het dorp.' Daar in het dorp is het echtpaar geen onbekende. '1-Ié, zijn jullie er ook weer!', geeft Corrie een reac tie aan die ze te horen krijgt wan neer ze ergens een winkel binnen- v wij n de bees/c r Bulthuis) stapt. 'Als ik jullie weer zie, dan weet ik dat de zomer begint.' Daarnaast is volgens het echtpaar de camping te Idein - zo'n dertig vaste plaatsen - om activiteiten te houden. 'We hebben een keer bingo gehad, maar dat is bij een seizoen gebleven', weet Han. Echt treurig zijn de twee er niet om. Corrie: 'Er wordt in Holten toch genoeg activiteiten gehou den? Het Houthakkers feest, de Ruïnefeesten. En verder is er ge noeg te doen in andere plaatsen als Raaltc, Markelo en Rijssen.' Kamperen is vooral dingen doen, wat je thuis zou laten. 'We zitten hier zelfs met regenachtig weer gewoon buiten. In Nunspeet had den we zeker binnengezeten.' In Holten wandelen ze vaak door het bos, terwijl ze dat thuis nog nooit hebben gedaan. Een echte verkla ring kunnen ze hier niet voor ge- Er is aanloop genoeg op de cam ping, volgens de Triemstra's. Fien korzelige glazig witte massa was het resultaat, uiteen vallend in suikerkorrelformaat. 'Het smaakte nog wel naar ei, hoor!', vertelt de onderzoekster over haar bevin dingen. 'Ik heb er een stukje van geproefd. De rest hebben de vo gels opgegeten. Die waren er maar wacgek op!' Het onderzoekje heeft dus onom stotelijk bewezen: het: gezegde is dus niet zomaar een uitroep. Nee, het berust zelfs op waarheid. Voorwaarde daarbij is wel dat de mussen van het dak afvallen. Blijft er wel een onbeantwoorde vraag openstaan: waarom bakt het eigeel wel en het eiwit niet: zoals normaal, maar wordt glazig wit en valt uiteen in suikerkorrcls. Wie de oplossing voor deze vraag heeft, kan het antwoord opsturen naar: Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. E-mailen kan ook: bul- thuis@cistron.nl -t resultaat van de lest: gebakken ei dat in konr/s uiteen valt. (Pat een hitte! Je kunt wel een in de zon gaan bakken!' De gelopen weken waren warm arbij het zelfs tot een hitte- )lf kwam. Perfect om de ge- :gdc over het eieren bakken i I loltenaar aan de Kolweg •beertje bet daarom in de eigen i voor de grap uit. Op verschil- Ihde manieren. Op zilverpapier «voorbeeld. Dit wilde echtet aar niet lukken. 'Een ei heeft waarschijnlijk onderwarmte no dig', was de conclusie van de on derzoekster. Ze ging verder met andere experi menten, zoals een stuk glas op warm zand en een blikken panne tje. Echt fatsoenlijk resultaat ont stond pas toen het ei in een pan netje zat dat op een door de zon voorverwarmde tegel werd neer gezet:. 'Hef eigeel stolde al snel', bleek na controle van het resul taat. 'Alleen het: eiwit wil niet echt.'

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5