Rondje met het kalf langs de juryleden Holtens Nieuwsblad y 1 SPAARBANK IE DEVENTER f e"°* '^7 Sploder Feest bomvol met leuke activiteiten BELTMAN Zonnebloem groeit naar de zon Lekker schuimen met drive-in Keunefeesten Wilhelmina Fonds zoekt collectanten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ■i Or0lrf* Matte, Holtens DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1999 Espelo maakt zich weer op roor de jaarlijkse Sploder Feesten. Drie volle dagen barst het plaatsje uit z'n voegen van jctiviteiten. Met als concentra- iiepunt de feesttent. De Sploder Revue laat op de ope ningsdag, vrijdag 27 augustus, ,veer van zich horen in de revue fo/o lot sjich wier hom. Dansjes en (ketches van hilarische gebeurte nissen uit Splo passeren de revue. Dm de bezoekers alvast in de Itcmming te brengen van alles 'at komen gaat, worden ze daar- a opgewarmd met Kleintje Sploder 'eest. )e topdag is toch vooral zater- lag. Dan spelen de meeste acrivi- eiten zich af. Het begint 's och- ends al met een optocht. Daarna 'olgen kinderspelen, de rommel- narkt, de kleindiercnmarkt en ou- le ambachten. fVls afsluiter treedt 's avonds de Normaal coverband Springliavend >p. Dit is een metamorfose van lazenbagger. De groep speelt Middenstandsdiploma Instituut GALLUS Reeds J,50 geslaagden. Aangifte Woensdag 31 Augustus, half 8, Chr. School, Holten. Examenleeftijd vanaf 16 i 17 jaar. Dir. C. J. DE HAAN Met Uw Verf- en Stoomgoed naar BELTMAN (In een week klaar) BIJKANTOOR HOLTEN f VAN DE J (Opgericht 1841.) Geopend 's Woensdags van 9V212V4 uhr X ORANJESTRAAT A 203a. X Spaarbusjes verkrijgbaar voor het X thuis sparen van kleine bedragen. Draagt kleding van Kwaliteit als vóór de oorlog Wij hebben op het ogenblik een pracht sortering PRIMA STOFFEN voor Dames- en Herencostuums Japonnen en Mantels Maandag 22 Aug. hebben we nog ruimere keuze HAAST U P.S. Degenen die tijdens de Daltod ten toonstelling stoffen besteld hebben worden vriendelijk verzocht deze Maandag a.s. af te halen. Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 vooral oude nummers van de Achterhoekers. Het is een vroeg begin op zondag. Dan is het namelijkfriihshoppen ge blazen. Dit wordt gedaan met het Twents Blaasorkest als muzikale omlijsting. Dit brengt een uitge breid repertoire blaasmuziek waaronder Egerlander en Tsjechische muziek. Ook het Nederlandse repertoire zal daarbij zeker niet worden vergeten. Tijdens de middag geeft Peter een show weg. Hij maakt parodies van de Zangeres Zonder Naam, Imca Marina of Sugar Lee Hooper. Wie hij dit keer zal nadoen blijft tot het laatste moment een verras sing. Als aardigheidje wordt er verder nog het konijntjewippen ge houden. In een veld worden een vrouwtjes en mannetjes konijn geplaatst. Deelnemers mogen aangeven waar de twee gaan wip pen. De linker voorpoot van het vrouwtje is daarbij bepalend voor de plaats. Met andere woorden: De Sploders weren wel hoe ze feest r De familie Kolkman aan de Fliermatenweg keek de ogen uil, toen ertnems et n zonnebloem naast onjnenhok begon le groeien. Met een grote snelheid, zodat de plant intussen een 4,56 meter Keft hereik!. Met een lange stok ondersteund. Plet blijft een vermoeden hoe de plant er is gekomen. U 'aarscbijnlijk doordat een pitje uil bet konijnhvoer is gevallen. (Foto: Peter Bulthuis) In tegenstelling tot voorgaan de jaren is er bij de start van de Keunefeesten op donderdag al leen een drive-inshow. Maar niet zomaar een doorsnee dis co, nee, dit wordt een schuim- party. 'Het geheel zal een heel aparte sfeer krijgen', verzekert Jan- Herman ten Velde van de Keunefeesten. 'Met behulp van podiumelementen in de tent creë ren we hoogteverschillen.' Van te voren wordt een dikke schuimlaag in de tent gespoten, je wordt er zeker niet nat van', benadrukt Jan- Herman. Dansen op verschillen de hoogtes, terwijl er op de grond een dikke witte massa ligt. Dat geeft een hele aparte gewaarwor ding dat z'n weerga nier kent. Nog lang zal hierover worden gespro ken. Tonv Turner van TI"M zal de avond verzorgen. De organisatie van de Keunefeesten heeft eraan gedacht om dc entree van de tent te verdraaien naar de Smidsbeltkant. Net als de Middcnstandsbeurs. Hiervan is toch afgezien, zodat ook nu de binnenkomst aan de zijde van café Bierlokal am Bahnhof zal zi|n. Om de sfeer nog feestelijker te maken, worden door de tent spandoeken gehangen met de slo gan van het feest: Keunefeesten, be- rengezel/ig. Er zijn nog steeds zowel passe partouts en losse kaarten te krij gen in de voorverkoop. Wie zeker van entree wil zijn, doet er goed aan zich naar een voorverkoop adres tc haasten. De tickets zijn te koop bij Foto, Ten Velde, Novalux, VVV Holten, restaurant Het Bonte Paard cn alle Holtense cafés. De Nederlandse kankerbestrij ding Koningin Wilhelmina Fonds houdt van 6 tot en met 11 september haar jaarlijkse collecte. Om dit te kunnen ver wezenlijken, zoekt het fonds in Holten nog vele collectanten. Het Koningin Wilhelmina Fonds wordt dit jaar vijftig. Daarom is het collectethema van dit jaar be dankt. Hiermee wil het fonds alle collectanten bedanken voor hun inzet. Elke gulden die via hen binnenkomt, wordt goed besteed. Rechtstreeks gaat er 88 cent naar kankeronderzoek, onderzoek naar nieuwe behandelingen en aan voorlichting en begeleiding. Helaas blijkt het tot nu toe moei lijk te zijn in Holten genoeg col lectanten te vinden. Deze zijn een zeer belangrijke schakel om er voor te zorgen dat er voldoende geld binnenkomt voor kankeron derzoek. Zonder deze hulp is col lecteren niet mogelijk. De afde ling Holten van het Wilhelmina Fonds doet dan ook een oproep aan mensen om zich op te geven. Dit kan viaJ.H. Heeregrave, tele foon: 0548-361758. Ondanks afgelasting fokveedag wel KOC in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD 'Dames en heren, wees alstu blieft voorzichtig met het ope nen en dichtdoen van de para plu', klinkt een waarschuwen de stem. Op het grasveld van A. Paalman tegenover kinder boerderij Dondertman, is met paaltjes en een lijn een stuk ge bied afgezet. Daaromheen veel mensen met bijna evenveel re genschermen. Op het binnen- terreintje loopt een jongen in een wit overhemd, een stropd as voor, een spijkerbroek aan en aan de voeten klompen. Uit zijn rechter kontzak steekt een plukje hooi. Met z'n volle ge wicht probeert hij 'zijn' kalf langs de jury te trekken. 'De dieren schrikken van de onver wachte beweging, waardoor de kinderen in gevaar kunnen worden gebracht!', gaat de waarschuwende stem verder. Het regent buien boven de Meester Bosweg. Het lijkt voor de toeschouwers nauwelijks een pro bleem te zijn, want ze blijven kij ken hoe hun kinderen het er met de kalveren afbrengen. KOC Holten houdt namelijk een kalveropfokdag. Alhoewel de fok veedag van Holten voor de grote re dieren is afgelast, ging de dag op zaterdag 14 augustus wel door. door de onzekerheid rond de met BVD-virus besmette entstof voor LBR. De jeugd heeft voordat ze aan de dag begonnen met hun kalf, wel enkel voorwerk gedaan. Er is ge oefend op hei showen van het dier langs de jury. 'Dc jongen die het dier showt, loopt nu voor het dier langs, zodat de jury altijd zicht heeft op het: kalf, geeft voorzitter Egbert Rietberg als een belangrijk punt aan. En inder daad. Net voordat hij langs de ju ryleden wil lopen, mankt hij een zijwaartse beweging langs de kop van het rund. Hij houdt stil, zodat er kan wor den gecontroleerd op de bouw Wielerronde door Holten De Ronde van Nederland komt ook door Holten. Deze wielerronde duurt van 24 t/m 28 augustus en zal op vrijdag 27 augustus Holten aandoen. 1 let is onderdeel van de vijf de rit die start in Nijverdal en eindigt in Venlo. Deze route is 18" kilometer lang. De start is om 11.45 uur en de fi nish zal zo rond 16.30 uur zijn. Verwacht wordt dat de doorkomst in Holten onge veer om 12.11 uur zal zijn over de Holterbergweg. Verder volgt de Molenbelterweg, de Dorpsstraat en de Larenseweg. Daarna gaat de rit verder, langs Lochem, Arnhem, Nijmegen. Gennep en Venlo. Zeer waarschijnlijk doen er vele wielrentoppers mee aan dc Ronde van Nederland. Bijvoorbeeld Michael Boogerd, Maarten den Bakker, Leon van Bon, Erik Dekker en Robbie McEwen uit de Rabobankploeg. Van de TVM-Farm Frites doet Jeroen Blijlevens mee, maar ook Peter van Petegem én Bart Voskamp. Anderen: Tom Steels,Jap Ullrich en sprinter Enk Zabel. IN DU NU INANAER Het voetbalseizoen is in Holten geopend met een der by op Vletgaai Zie verder pagina 3 (+foto 33hn01-01) Dat je eieren kunt bakken in de zon, blijkt uit een onder zoekje dat in Holten werd ge daan. Mountainbiken op Zuurberg Voor de eerste keer wordt op zondag 22 augustus een moun tainbikewedstrijd gehouden op de Zuurberg. Naast toppers in de mountainbikewereld, kun nen ook recreanten meedoen. Dat de Zuurberg niet alleen ge schikt is voor de motorcross, zal zondag blijken. Dan scheuren mountainbikers met een rotvaart over de hellingen naar beneden. Onder meer Henk Vasters heeft een parcours uitgezet die ook vol doet aan dc Rabo Top Competitie. Dus zeker geen mak kelijke rit. 'Het is een bijna 6 kilo meter lang slopend parcours, wat lastig is om tc rijden', geeft hij dan ook aan. De rit wordt dit jaar een beetje als proef gehouden. Kijken of er in Holten genoeg animo voor be staat. Blijkt dit zo te zijn, clan wil Henk er een vast jaarlijks terugke rend evenement van maken. Helaas zal waarschijnlijk He top vijf van Nederland niet langsko men. Op hetzelfde moment wordt namelijk ook de wereldtop gehouden. Wie toch niet de stoute schoenen aan durft te trekken, kan ook ge woon komen kijken. Er zal onder de bezoekers cn deelnemers een professionele mountainbike wor den verloot. MT weekend J l weers Cjst verwachting Minder wisselvallig weer. Vrijdag nog geregeld buien mogelijk met onweer afgewisseld door wat op klaringen en nu en dan zon. Temperatuur ligt rond de 20.0 graden. Zaterdag overdag enkele buien en nu en dan zon. Zondag af en toe of perioden met zon en een kleine kans op een bui. Het kwik komt dan uit op 20.0 a 22.0 graden. Na het weekend lijkt het weer beter te worden, meer zon en wat warmer als een hogedruk- gebiecl 1025 Hpa boven IJsland mogelijk naar Zuid-Scandinavie trekt. Prettig weekend. Weerman, Freddie Paalman Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina De deelnemers schuilen onder paraplu's in afwachting van betjuniyrapport. (Foto: Peter Bulthuis) van het beest. 'De staart is bijge knipt en het dier gewassen. Verder is het verwilderde haar op de kop weggeschoren. Een mooi glad koppic met kort stekelhaar is het resultaat. Aan de zijkant staat een rij kalve ren opgesteld. Rustig étend en wachtend op hun beurt om de ronde langs de jury te maken. Enkele mensen bestuderen on dertussen de groene catalogus waar onder meer het voorbreng- schema is uitgetekend. Inclusief uitleg: probeer bij het voorbren gen van het kalf de voorbenen iets hoger te plaatsen clan de achterbe nen; het voor- en achterbeen naar de jury toe, moeten iets verder uit elkaar siaan dan clc henen van de jury af. 'Het heeft allemaal re ma ken om een zo goed mogelijk zicht voor de jury op het kalf te krijgen', legt Egbert deze ingewik kelde pose uit. 'De voorbrengers hebben hierin van te voren een dag les in gehad', verzekert hij. Dat het zeker niet gemakkelijk is om een ongetraind net enkele maanden'geleden geboren kalf rond te leiden, blijkt wel uit de vaak onbeholpen pogingen van de voorbrengers om het jonge rund vooruit te krijgen. Stokstijf blijft het dier staan. Met alle kracht in z'n lijf probeert de jongen zijn kalf op andere ge dachten te brengen. Het dier blijft echter gewoon staan en kijkt be langstellend om zich heen. Geen beweging in te krijgen, totdat een helper het dier even in de kont- knijpt. Ja hoor, enkele passen kunnen ervan af. Een meisje kent met haar kalfje dit probleem niet. Zij heeft juist moeite het dier rustig naast haar te krijgen. Als een wildebras maakt het jonge koetje onwillekeurige gekke bokkensprongen. Bijna v ordt ze door de brok spierbun dels meegetrokken, maar dat kan de voorbrengster gelukkig op tijd afremmen. 'Het vee werd vroeger tijdens dit soort evenementen gekeurd op hun kwaliteiten voor de fok', legt Egbert het idee achter de opfok- dagen uit. 'Nu is dat niet meer zo nodig, want alle gegevens worden bijgehouden met computers. Het is nu meer folklore.' geïnformeerd daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: -Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1