Annie: blijf ik 'Vanaf volgend jaar het gehele seizoen' Twee muziekavonden op ruïne Waerdenborch Zij is de tante van iedere vakantiegast bij camping De Prins Scouting Holten klaar voor nieuw seizoen Veel spelactiviteiten bij Recreatiewerk Fietstocht IVN Ernstige aanrijding tussen bestelbusjes Holtens NIEUWSBLAD Maakt niet uit, ik had bij je moe- en blijven.", hield Rob vol.,, Nou s liet afgelopen! Het is jou schuld liet, je hebt me geholpen! En nu ,'il ik er geen woord meer over loren! "riep Romi. ,Ja maar..." begon Rob. Ik dacht dat ik had gezegd dat ik r geen woord meer over wou ho ren. Kom eens hier, het is jou ichuld niet, echt niet. Wil je dat ilsjeblieft geloven?", zei Romi en rok Rob als een klein kind tegen :ich aan. In Rob liet het maar wat graag roe. Eigenlijk was hij heel bang ge it dat Romi hem de schuld zou geven en hij was ontzettend blij dat ze dat niet deed. L Nou, wil je dat geloven of niet?", jvroeg Romi nog eens. Lja.", fluisterde Rob een beetje schor. Zo bleven ze nog een poos je bij elkaar in bed liggen, maar uieindelijk gingen ze toch maar naar beneden. Romi's moeder was al op en haar vader was al weg naar zijn werk. Goeiemorgen jongens. Rob, je ouders zijn hier gisterenavond nog geweest en ik heb ze alles al uitgelegd, dus je hoeft thuis geen vervelende vragen meer te beant woorden.", zei Romi's moeder. Fijn dank u.", zei Rob en ging naast Romi op de bank zitten. Zwijgend aten ze hun ontbijt. Rob was erg stil en daarom zei Romi ook niets. Wel hield ze hem (scherp in de gaten, het beviel haar Iniets dat hij zo stil was. Rob had niets in de gaten en staarde voor izich uit. Toen Romi's moeder de kamer uit was zei Rob nog steeds iniets. Wat is er nou Rob, zit het je nou nog steeds dwars?", vroeg Romi bezorgd. Sorry hoor, maar ik kan zoiets Itoch ook niet zomaar uit m'n jhoofd zetten?", zei Rob. Waarom niet, er is toch niets ge lbeurt.", vroeg Romi verbaasd. „Ja, dat vind jij, ik vind het nogal Hoewel de vakantie nog maar net is begonnen, is een groot deel van het programma voor het nieuwe seizoen alweer klaar. Vanaf 11 september staat Scouting Holten weer bol van de ac-t Tante Annie komt al 24 jaar naar camping De Prins, net op de grens van de gemeente Holten en Rijsspn. Ze is nog net geen 65 en werkt daarom nog in haar woon plaats Broek op Langedijk bij Alkmaar. 'Ik doe veel bejaarden- werk.' Buiten de normale vakan- tictijd reist ze daarom doorde weeks terug naar huis, maar komt tegen het weekend weer naar Holten. 'Ik hoef hier nooit meer weg', laat ze met nadruk weten. 'Volgend jaar, als ik 65 ben, dan blijf ik het hele 'Wat moet dat daar aan die ket ting?' Tante Annie wijst tijdens het interview naar een jongetje die met de afzetting zit te spelen. 'Dat hoeft niet kapot. Wegwezen daar!' Het balorige jochie blaast de af tocht. 'Ja, je moet hier overal ogen hebben', verontschuldigt ze zich. 'Ik hou zo nu en dan een oogje in het zeil. Daar heeft het eigenaars echtpaar ook niet altijd de tijd voor. Daarom doe ik het voor ze.' Iedereen op de camping kent tan te Annie. Overal maakt ze een praatje. 'Ik hou van leuteren', geeft ze dan ook toe. Daarnaast is ze niet zomaar een vakantiegast die zich neerploft bij de caravan en verder met niemand bemoeit. Nee, ze helpt de eigenaar en z'n vrouw waar nodig is, maar doet dit net zo graag bij het recreatie- werk dat in een tent bivakkeert. 'Ik zeg altijd: "Als je me nodig hebt, dan roep je maar." Even een boodschapje meenemen? Geen probleem. Dat vind ik niet meer dan normaal.' wat. En er had nog veel méér kun- Tante Annie is in 24 jaar een vast nen gebeuren.", zei Rob. onderdeel van de camping gewor- Dat is niet gebeurd en nou hou- den. Een tante van iedere cam- den we er o\'er op. Als je zo zit te pinggast. 'Je bent in die tijd hele- pickeren heb ik ook niets aan je. Je maal meegegroeid', vindt ze. bent gisterenavond hartstikke lief 'Vroeger was het heel gewoon dat voor me geweest en zo wil ik je alle ouders zelf activiteiten organi- graag houden.", antwoordde seerden en naderhand elkaar hiel pen bij het schoonmaken:' Later i Ze kroop bij hem op schoot en gaf 'em een knuffel. Daantje Dartel het recreatiewerk voor de kinde ren gekomen, zodat er door de vakantiegasten zelf geen spelletjes meer hoeven worden bedacht. Tante Annie is echter gewend dit wel te blijven doen: 'Zaterdagavond houd ik bingo voor volwassenen en dit doe ik zondagsmiddags voor de kinde ren.' Alhoewel ze thuis in een hele mooie omgeving woont, komt ze toch elk jaar weer naar De Prins. 'De Kaasmarkt bij ons heb ik een keer gezien. Verder woon ik dicht bij de zee, maar daar kom ik alleen als het stormt.' Annie: 'Zomaar op de bonnefooi zijn we bij camping De Prins uit gekomen. We hadden een tent en gingen richting Overijssel. Waar we zouden belanden, dat zagen we dan wel.' Het werd de vakan- tieplek bij Holten. 'We zijn daarna nergens anders meer geweest', vertelt ze. 'Daar hadden we ook geen behoefte aan. Dit ligt zo'n twee uur rijden van ons huis en dat is net ver genoeg.' Ondanks dat ze al 24 jaar bij de zelfde camping komt, raakt tante Annie er niet op uitgekeken. 'Het is hier heerlijk rustig en je kunt in de omgeving eindeloos fietsen', laat ze weten. 'Daarnaast is het zo brandschoon. Nergens op de camping zul je rommel vinden. De toiletten en douches worden elke dag schoon gemaakt. Net als de wasserette. Daar wil ik ze echt een dikke tien met een gouden griffel voorge- Wat haar ook zo in de camping trekt is de ruime opzet van de kampeerplekken. 'Kijk maar: rond elke caravan en tent ligt een grote ruimte omheen. Dit is steeds met boompjes omzoomd, zodat je toch privacy hebt', zegttante Annie terwijl ze naar de omgeving wijst. 'Dat vinden de campinggas- ten prachtig. Negen van de tien mensen komen speciaal daan-oor het jaar erop terug.' Dat er veel toeristen terugkomen, valt haar al jaren op. 'Je ziet veel ouders met kleine kinderen. Enkele jaren later is dat kleine prut zelf vader of moeder gewor den en zie je ze ineens terugko- Naast de twee bestaande speltak- ken - de bevers voor de leeftijd van 5 en 6 jaar en de welpen/ ka bouters voor 7 tot 11 jaar - zal ook worden gestart met en scoutsgroep voor jongeren van 12 tot 15 jaar. De opkomsten vinden in het algemeen elke zater dagochtend plaats in en vooral ook rond het troephuis aan de Liezenweg. Scouting is een unieke vrijetijds besteding met mogelijkheden voor sport en spel. Een aangena me manier om je talenten te ont dekken en samen doelen te berei ken. Daar staat scouting voor. In de jongere leeftijd nog speels, la ter steeds avontuurlijker en met meer uitdaging. Voor de verschil lende speltakkcn is er dus aan de leeftijd en belangstellingssfeer aangepast programma. Dit va rieert van muziek maken en hut ten bouwen tot speurtochten en het bouwen van kabelbanen en touwbruggen. Iedereen die eens kennis wil ko men maken kan contact opnemen met Gijs van Riesen telefoon: 0548-364362 of met Erma Brouwers telefoon 0548-362853. N/ets is baar te gek: laat Ze Z!ch voor Joto schminken. (Foto: Peter Bulthuis) skelteren, pingpongen, midget- golfen, tennissen, bingoën of meedoen aan het recreatiewerk.' Voor dit laatste zijn twee meisjes ingehuurd, die de kinderen bezig houden in een grote legertent. Ze knutselen met papier of gaan schminken. Alhoewel de camping dan wel is omsloten tussen de spoorlijn Deventer-Almelo en de Rijssenseweg, zorgt dat nauwe lijks voor overlast. Kinderen ko men niet van het terrein, zodat het geen gevaar oplevert. 'Als we het spoor horen zeggen we: "Oh, we krijgen morgen mooi weer." En van de snelweg heb je al helemaal geen last.' Ze verveelt haar geen seconde. men met hun kroost,' glundert ze. Tante Annie is gek op kinderen. Tegen elke kleuter die langskomt, maakt ze een gezellig praatje: 'Goh, heb je zo'n honger?', zegt ze tegen een meisje die met twee halfjes bruin het terras oploopt. 'Nee, dat is voor het weekend', is het antwoord. 'Oh, ik dacht dat je dat helemaal alleen ging opeten', grapt tante Annie. Kinderen hebben volgens haar hier de grootste pret. 'Ze komen totaal niet van het terrein af. Daar i hebben ze het veel te druk voor.' Annie zegt dat kinderen er een dagtaak aan hebben om aan alle mogelijke activiteiten mee te kun nen doen. 'Er is een zwembad, ze kunnen Vaak gaat Annie even buurten of helpt de eigenaar bi) klusjes die moeten worden gedaan. Maar ze kan ook net zo goed lek ker alleen voor de caravan even uitpuffen. 'Ik heb een mooie tv en radio. Gebruiken doe ik ze nau welijks. Zelfs voor mijn grote hobby, kaarten maken, heb ik tot nu toe nog helemaal geen tijd voor gehad.' Ze heeft er geen hekel aan om in oktober weer terug te keren naar Noord-Holland. 'Ik vind het leuk om hier te zijn, maar thuis vind ik het ook prettig', laat ze weten. 'Toch begint het in april te kriebe len en wil ik graag weer hier naar dc camping.' Er is ook deze week weer veel te doen in en rondom de recreatietent op De Borkeld. Het is de tweede week voor het derde team dat zal bestaan uit Rachel, Anne Sjoerd, Gideon, Leonie en Gijs. Het gekozen thema is De wijde wereld. De week begint op zaterdag 7 au gustus met een open avond om acht uur. Dan zal het team zich voorstellen en er wordt stok brood gebakken boven het kamp vuur. Zondag 8 augustus zal om tien uur 's ochtends de kamp dienst beginnen, die de vooraf gaande week zal afsluiten. Het thema van deze dienst is Lef. Maandag 9 augustus wordt er een bosspel gehouden, namelijk Vlaggenroof. Dit begint om 14.30 uur. Op dinsdag 10 augustus zal er om half acht 's avonds een volleybaltoernooi worden gehou den. Woensdag 11 augustus wordt er om zes uur een ochtend wandeling gehouden. Wie mee wil lopen kan zich hiervoor uiterlijk tot twaalf uur op dinsdagmiddag Opgeven. Wegens dit evenement ven alt de kinderochtend. Er zal 's middags opnieuw een bosspel - nummerjacht - worden gehouden. Tot slot is er 's avonds om acht uur een geluidcnspel. Donderdag 12 augustus is er 's middags om half drie knutselmiddag. Hiervoor moeten belangstellenden zich voor vijf uur de dag ervoor opge ven. Vrijdag de dertiende, zal er behalve de kindermorgen, om ongelukjes te voorkomen, geen middag- of avondprogramma worden gedraaid. Verder zijn er op alle doordeweekse dagen de welbekende kindermorgens van tien tot twaalf uur. Dit is bedoeld voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. En voor de kleinstenwordt er 's avonds om kwart voor zeven het kleuterkwartiertje gehouden. Eerste avond op woensdag 11 augustus in Afrikaanse stijl Zomerwandeling Fietstocht langs van de IVN mooie tuinen Beide geplande muziekavon den van de WV, worden ge houden op de oude ruïne Waerdenborch bij dc rotonde in de Markeloseweg. Dit geeft extra sfeer aan het geheel. De eerste I avond - op woensdag 11 augus- j tus - zal worden verzorgd door I de Afrikaanse band Distro Kuomboka. Het evenement I wordt omlijst met een kraam pje van de Wereldwinkel, kraampjes met Afrikaanse hap- j jes en iemand die authentiek haar kan vlechten. Natuurlijk zal ook de biertap niet ontbre ken. Omdat er in augustus weinig acti viteiten worden gehouden voor toeristen en Holtenaren, heeft de VVV gedacht om twee muziek avonden te houden. Naast 11 en augustus, wordt er dit j evenement ook op 18 gehouden, i De eerste avond staat dus in het I teken komen van Afrika, j Dc band Distro Kuomboka be- I staant uit vier muzikanten, twee zangeressen en twee danseressen, j 'We zetten er vuurkorven om- heen, zodat het een aantrekkelijk geheel wordt', vertelt penning- meester Johan van Dam over de omlijsting. Johan is met VW-bc- heerster Monique Slot, Marga Rensen van Galerie De Waerdenborch, Jos Kamphuis van 't Klavier en Balloon Promotions bij elkaar gaan zitten. Uit dit groepje ontsproot het idee om het activiteitengat in augustus op te vullen. 'We hebben de kermis, dorps feest, braderie en I-Iouthakkersfeest. Daarna is er niets en wordt pas in september opgevolgd door de Keunefeesten.' De tweede avond, 18 augustus, zal in het teken komen te staan IVN Markelo houdt op woens dag 11 augustus een zomer wandeling over de Herikerberg. De Herikcrberg is een prachtig bosgebied met leemkuilen, waar vroeger leem gegraven is voor de tichelwer- ken in Markelo. Momenteel wordt er behalve water ook hout gewonnen in dit gebied. Het zal spannend zijn om te speu ren naar dieren, die door de zons verduistering die dan net heeft plaatsgevonden, waarschijnlijk uit hun gewone dag- en nachtritme zijn. De start is om 14.00 uur van af de parkeerplaats van camping Monte Bello aan de Goorsewcg, tussen Goor en Markelo. Eeen gids begeleidt deze spannende tocht. De kosten bedragen voor volwas senen 2,50 gulden en voor kinde ren is de rit gratis. FIETSTOCHT De laatste IVN- dagfietstocht van het seizoen wordt gehouden donderdag 19 augustus met als thema agrarisch. Er wordt een bezoek gebracht aan een familiebedrijf in veeteelt. Daar wordt gewerkt aan een duurzaam milieu. Enkele mooie tuinen met de fiets bezoeken. IVN Markelo geeft daar de mogelijkheid voor. Deze organisatie houdt op donderdag 5 augustus een dagfietstocht. De lit is zo'n 25 kilometer lang en duurt zes uur. Halverwege is er gelegenheid voor consumptie. Het meegebrachte lunchpakket wordt aangevuld met soep en drinken. Een IVN-gids begeleid de tocht. Kosten zijn 7,50 gulden, voor kin deren 2,50 gulden. Het vertrek is om 10.00 uur bij WV Markelo. IVN-Markelo houdt op dins dag 10 en 24 augustus een fietstocht door de omgeving van Markelo. De lengte van de fietstocht is zo'n 25 kilometer en duurt drie uur. Halverwege is er gelegenheid een consumptie te gebruiken. Het vertrek is om 14-00 uur vanaf WV Markelo. Kosten 2,50 gul den per persoon. Kinderen doen gratis mee. De Afrikaanse band Distro Kuomboka, die van dc Country and Western. De van oorsprong Ierse zanger Billy Mack, komt daarvoor naar Holten. Hij krijgt, begeleiding door The Balt Eagel Linedancers. Deze dansgroep zal met vijftien reden. man laten zien hoe je op country drankjes danst. 'Om deze avond te omlijs ten zal er bijvoorbeeld een rodeo stier komen en zal ook nu speciale verlichting uit de kast worden ge haald.' Ook nu zullen de hapjes en ontbreken. Waar de ze evenementen precies zullen worden gehouden is nog niet be kend. Hierover moet nog worden onderhandeld. Wel is zeker dat de avonden doorgaan en dat dit in dc openlucht zal gebeuren. Op de Rijssenseweg met de kruising Gcskesdijk, vond afgelopen week een aanrijding plaats tussen twee be stelwagens. Hierbij vielen vier gewonden. Een Holtense bestuurder verleende geen voorrang, toen hij de Rijssenseweg opreed. De vier gewonden werden overgebracht naar het zie kenhuis te Deventer. De politie constateerde bij de Holtense bestuurder dat zijn adem naar alcohol rook, maar had in het ziekenhuis niet de beschikking over het ademanalyseapparaat. Daarom is van hem een bloedtest afgenomen, waarvan het resultaat nog niet bekend is. Maandag Vorige week hadden we eerst veel wolkenvelden en af en toe zon. Later op de morgen losten de wolkenvelden wat op en was er meer ruimte voor de zon. In de middag viel het toch weer tegen met dc zon, stapel wolken overheersten. De wind was matig en kwam uit het noordoosten tot noorden. Het werd met een temperatuur van 20.7 graden een stuk frisser. Bijna aan het eind van de dag kwam er steeds meer zon omdat de stapelwolken geheel verdwenen. Een hogedrukgebied 1030 Hpa bo ven de Britse Eilanden zorgde voor een noordoostelijke stroming. Deze voerde aanvankelijk onstabiele lucht aan. Dinsdag Begon onbewolkt zonnig en fris met een minimumtemperatuur van 9.4 graden en Twenthe was nog kouder met 7.0 graden. Later op de mor gen vormden zich stapelwolken en hadden we perioden met zon. In het begin van de middag losten de stapelwolken geleidelijk op en kregen we steeds meer zon. Wat later werd het onbewolkt en zonnig. Wel stond er een matige noordoosten wind. De temperatuur bedroeg 21.2 graden. Een hogedrukgebied 1030 Hpa boven Schotland hield een noordooste lijke stroming in stand. Hiermee werd heldere en later drogere lucht aangevoerd. Woensdag Werd een fantastische zomerdag. Het was de hele dag onbewolkt en zonnig. Ideaal weer voor een terras of een wandeling in de Holterberg en omgeving, of een fietstocht. Alleen de matige noordoosten wind was een beetje spelbreker. Niets te klagen voor de vakantiegangers in Holten. De lucht was droog met een luchtvochtigheid van 32 procent. Het kwik steeg naar 25.3 graden. Het stralende zomerweer hing samen met een hogedrukgebied, de kern hiervan lag op de Noordzee. Donderdag Werd opnieuw een schitterende zonnige dag. Ideaal weer voor het zwembad of wat anders. Doordat er minder wind was voelde het war mer aan. Opnieuw was de lucht erg droog met 32 procent waardoor er praktisch geen wolken konden vormen. Ook is het gevaar voor bos brand erg groot. De temperatuur kwam wat hoger te liggen met 27.4 graden. Bijna aan het eind van de middag onwikkelde zich een enkel wolkje. Vrijdag 's Morgens was het zonnig en onbewolkt. In de middag vormden zich wat stapelwolkjes waar de zon af en toe achter schuil ging. Het werd een zeer warme zomerdag. Doordat de wind niet al te sterk was voelde het nog wat warmer aan. De lucht was zeer droog met 28 procent. Het kwik steeg tot 29.6 gra den, nog net geen tropische dag. Aan het eind van de dag verdwenen de stapelwolken weer en kreeg de zon alle ruimte. Een oostelijke stroming voerde zeer warme, heldere en droge lucht aan. Zaterdag In de ochtend en morgen waren er wat wolkenvelden die overdreven, maar de zon had daar weinig last van. Daarna werd het onbewolkt en zonnig. In de loop van dc middag ont wikkelden zich opbollende stapelwolken, die de zon af en toe belem merde. maar de zon hield de overhand. Het werd opnieuw warm met 29.9 graden. Aan het eind van de middag losten de stapelwolken grotendeels op. Met een zwakke oostelijke stroming werd heldere en vrij warme droge lucht aangevoerd. Zondag Begon met zon en wat wolkensluiers, 's Middags vormden zich sta pelwolken en was het minder zonnig. De zon was nog wel geregeld te zien. Later in de tweede helft van de middag kwam de zon weer helemaal terug. Met een maximumtempera tuur van 30.6 graden werd in Holten de eerste tropische dag genoteerd. De lucht was droog met een luchtvochtigheid van 31 procent. Een hogedrukgebied boven Scandinavië zorgde voor een oostelijke stroming. Er werd droge en zeer warme lucht aangevoerd. Meteo Holten, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5