'Het was onze bedoeling maar 14 dagen te blijven' Springen door hoepels en dansen als een gans Door en Kees Dage vervelen zich geen dag op camping ideaal Boekenmarkt kerk grootser van opzet Kerk zoekt artikelen voor komende veiling Robert wint tapijt voor slaapkamer Foto-expositie Bastmeijer in gangen gemeentehuis Schapenmarkt begint met afdaling kudde Ook het publiek werd betrokken bij de acts van Circus Bavaria Buitenlands geld Bouwcontainer voor ouderen in brand Trucker onwel ders was het al ren dan ook i hun latijn. welterusten was Rob als zeiden elkaar welterusten cn ni en Rob gingen naar boven, ni had met haar enkel nogal e moeilijkheden met de trap. Hing 1, Kom maar hier.", zei Rob toen ze net een paar treden hadden ge had en tilde haar op. ovcr Rob, doe niet zo raar. Je kunt me koch niet helemaal naar boven pragen", protesteerde Romi. Moet jij eens opletten.", zei Rob ,n en droeg haar de trap op. Rob poetste zijn tanden maar met ?rleP-Romi's tandenborstel, zoveel maakte dat toch niet uit. Toen id eindelijk in bed lager over bijna drie uur en ze wa SKldkHeb« aantet eind™ Ze zeiden elkaar nog en gingen toen slapen. De volgende ochtend eerste wakker. Hij keek Opzij en zag dat Romi nog heel rustig lag te papen. 'Wat is ze toch ontzettend IlieP, dacht Rob en gaf haar een zoen op haar kruin. Romi glim lachte in haar slaap en ging heel dicht tegen Rob aanliggen. Rob knuffelde haar even, omdat hij blij was dat het gisterenavond allemaal zo goed was afgelopen. en l'En dat het zo goed is afgelopen, dat is niet dankzij jou Rob. Moet |C nou kijken, na alles wat er ge- een beurd is, ligt ze lekker tegen je aan aropE51?*™' 1 En dat terwijl het nog mijn schuld teas ook', dacht Rob 'en Hij trok Romi nog dichter tegen zich aan en fluisterde in haar haar: L Het spijt me schat, het spijt me 'zo." I lmmm, wat zeg je? vroeg Romi slaperig en deed haar ogen open.,, Oh, ben je wakker? Ik zei niets hoor", antwoordde Rob snel. Iets te snel naar Romi's zin. Ook al was ze net wakker, ze kon Ojhccl goed aan Rob zien dat hij er- :gcns mee zat. jawel, je zei wel iets. Wat is er?", ivroeg Romi en deze keer op een toon die antwoord eiste. Ik zei dat het me speet van giste renavond.", gaf Rob toe. Wat! Daar kon jij toch ook niets aan doen! Als jij er rtiet was geweest ,was het waarschijnlijk nog veel erger afge lopen.", riep Romi verontwaar digd. |a, en als ik je niet alleen naar de auto had gestuurd, dan was er he lemaal niets gebeurd", antwoord de Rob. Daantje Dartel Door en Kees Dage zijn intus sen al 29 jaar onderdeel van het zomermeubilair op camping Ideaal, 's Winters wonen ze in Utrecht, maar als de lente aan breekt gaat het kriebelen. De koffers worden gepakt en de reis gaat naar Holten. Het echtpaar is een van de vaste gasten die hier de zomer door brengen. Ze zaten voor hun Holtense tijd vaak op een Drentse bocrencam- ping. Heel leuk maar het had een groot nadeel: 'Het is te ver weg om er voor een weekendje heen te gaan. We zochten daarom een camping op redelijke afstand van ons huis.' De kinderen waren nog thuis, zodat er nog geen sprake was van overzomering. Daarnaast was Kees chauffeur en moest dus doordeweeks werken. 'Aan het begin van het weekend stonden de kinderen al met de koffers klaar. Vader kon dus zo van de truck de auto induiken', lacht zijn vrouw. 'We gingen op een zondag zoeken naar een nieuwe camping. Het liefst in de buurt van Apeldoorn,' legt hij uit. I-Iet werd Holten, om dat het voor hem een gebied was met herinneringen: 'Als kind heb ik tijdens de hongerwinter in de Tweede Wereldoorlog onderdak gekregen bij de familie Kolkman aan de Roudaaltcrweg.' Toeval De ontdekking van camping Ideaal was heel toevallig: 'We konden nergens een geschikte camping vinden. Om even een boterhammetje te eten reden we een zandweggetje op.' Bij een boerderij stonden daar enkele ca ravans. De vroegere eigenaar Aanstoot van Ideaal zag Dage zit ten en vroeg of hij iets-zocht. 'Een camping!', gaf hij als antwoord. Een week voor de vakantie pro beerden ze Ideaal uit meteen tent. Door: 'Dc bedoeling was om er maar veertien dagen te blijven. Dit werd het hele seizoen.' Het ging in die tijd nog om een eenvoudige boerencamping. Alhoewel Ideaal een stuk is ge groeid zit het echtpaar Dage er nog steeds. Zelfs de dochter en de schoonzoon zijn met het 'virus' besmet geraakt. Ook zij hebben een caravan op Ideaal. Gek op vogels 'We hebben nooit het idee gehad om te willen verkassen', verzekert Door. 'De sfeer hier is zo goed en je kunt zo leuk met elkaar om gaan.' Ze geeft een voorbeeld van die keer toen een stekker van de auto het niet meer deed. 'Meteen staan er een tiental mannen om je heen die je graag wil helpen.' Kees geeft de reactie van de vakantie- buren: 'Is de stekker kapot? Oh, ik heb er nog wel eentje liggen.' Beiden vinden ze dit fantastisch. 'De gasten komen uil het hele land. Dat het hier mogelijk is om als een grote familie met elkaar om te gaan.' Het is ook de landelijke uitstraling van de camping die de Dages trekt. Het is wat ze missen in de grote stad waar het echtpaar de winter doorbrengt. 'Wc hebben een kunststof dak, zodat er geen vogel meer onder kan kruipen', begint Kees. 'Vogels zie je daar dan ook nauwelijks meer.' Op camping Ideaal is dat gelukkig an ders. 'Het in de lucht vechten van vogels. Daar kan ik uren naar kij ken', verzekert Door. 'Laatst wer den we wakker van een eekhoorn die zat te vechten met een ekster. Wat is de natuur toch prachtig!' Ook de loslopende kippen en ha nen vinden zc heerlijk. Elke veeruen dagen wordt er ver plicht naar het huis in Utrecht af gereisd. De planten moeten im mers water hebben, de post moet worden nagekeken en dc bezoek jes aan de huisarts moeten wor den afgelopen. 'Ik probeer alles in die ene week te plannen.', vertelt Door. Als er dan nog een verjaar dag achterna blijkt te komen: 'Hè Net als vorig jaar vormt de gymzaal aan de Tuinstraat op donderdag 16 september het decor voor een boekenmarkt, die zelfs beduidend grootser van opzet wordt. Werden vorig jaar 7000 boeken aan de man gebracht, dt jaar gaat het om maar liefst 12.000 exem plaren Een deel van de boeken is reeds in voorraad: overgebleven van vorig jaar en in de loop der tijd nieuw ingeleverd. In navolging van vorig jaar wordt in september een huis-aan-huis mailing (tevens raampostery in het dorp verspreid. Wie boeken beschikbaar heeft voor de markt, kan de poster voor het raam han gen. Knus %jt bet echtpaar Dage in de. voortent van bun a I 'erve/en? Dat doen we bier nooit.(Foto: Peter Bulthuis) bah, moet ik hier nog een dag lan ger blijven.' Het geeft wel aan hoe de twee uit kijken naar hun ideale plekje in Holten. 'Het is heel erg moeilijk uit te leggen wat dat is. Zoiets moet je zelf ervaren', vinden de twee. 'We zijn in een weemoedige stemming als september dichter bij komt. Dat we dus weer naar huis moeten', zegt zc. 'Maar in ja nuari begint het alweer te kriebe len en in februari beginnen wc let terlijk met aftellen.' Het echtpaar verlaat Utrecht in april cn gaat dan de vakantietijd tegemoet. 'Het weerzien, dat is zo mooi. Oh, zij zijn er ook weer en hun staan er ook al.' Hun tweede huis Toch zien de twee hun zomerpe riode op Ideaai niet als vakantie. 'Z'o'n drie weken geleden zijn wc met vakantie geweest. Kaar Noorwegen', legt Door uit. Kees: 'We haken onze toercaravan aan de auto en rijden zo het terrein af.' Ideaal is voor hen hun woon adres. Door: AAls ik tegen vrien den zeg: "we gaan naar huis", dan bedoel ik dus de camping.' De twee hebben wel eens gedacht het huis in Utrecht te verkopen en een woning te gaan zoeken in de achterhoek. Lekker dichtbij de camping. 'Het is altijd wel een wens van ons geweest.' Het is er nooit van gekomen en nu zien zc er ook liever maar van af. 'Je wordt ouder en dan bestaat er een kans dat je straks niet goed meer op de been bent', geeft Door hun beslissing weer. Ze kent dc situ atie van haar zuster die in Aalten woont. Het openbaar vervoer is daar zo slecht geregeld. De Dages zijn bang dat ze met een huisje in het oosten tegen hetzelfde pro bleem aanlopen. Hierdoor zou den ze op een slechte dag gekluis terd kunnen komen te zitten in hun woning. 'We kunnen nu nog autorijden, maar ais dat straks niet meer mogelijk is, ben je afhanke lijk van anderen. Daarnaast wo nen onze kinderen allemaal in de buurt van Utrecht.' Donderdag 16 september rijden vrijwilligers door het dorp om de boeken bij dc bewuste adressen op te halen. Veneklaas Slots: "Vorig jaar werkte dat perfect. Op één dag hebben we zo 6000 boe ken opgehaald. De rest kwam bin nen via giften cn dergelijke." Het enthousiasme onder de orga nisatie en vrijwilligers is groot. Om ook elders in de regio aan dacht te vestigen op het evene ment, worden ook folders onder de bezoekers van de boekenmarkt in Diepenveen en Bathmen ver spreid. Evenals vorig jaar begin nen de activiteiten om 10.30 uur met een kijkochtcnd. Onder lei ding van een veilingmeester start de veiling vervolgens om 13.00 Geen andere plek De gemoedelijke sfeer en het klei ne compacte van de camping, dat is wat zc trekt. Nee, zij denken er niet aan een andere plek op te zoeken. Door breit en borduurt veel, terwijl Kees zich verdiept in miniatuur treinen. Daarnaast is er de gezelligheid rond dc jeu de boulesbaan en de vele activiteiten waarbij de gasten de helpende hand bieden. 'We zitten hier heel gezellig. Vervelen? Nee, dat doen we hier nooit.' Dc kerkvoogdij van de hervormde kerk is druk bezig voor de veiling die zaterdag 9 oktober in gebouw Irene wordt gehouden. Vorig jaar kwam de opbrengst (22.000 gulden) ten goede aan een grondige onderhoudsbeurt van het Naberorgel, ditmaal gaat het om algemeen onderhoud van ge bouw Irene. "Het betreft extra za ken, die we niet uit de Akue Kerkbalans kunnen financieren", legt woordvoerder Johan Veneklaas Slots uit. "Prioriteit heeft een grondige opknapbeurt van het kerkelijk bureau. Met de eerste editie van de veiling en de boekenmarkt schoot de kerkvoogdij vorig jaar in de roos. De belangstelling was enorm en bovendien werd voldaan aan het uitgangspunt: een gezellige ont moetingsdag voor alle Holtenaren. Iedereen is welkom, ook niet-leden van de kerk. Het evenement staat nu structureel op het programma cn wordt op nieuw omlijst met een verloting en een oliebollenverkoop. De lo- tenverkoop volgt in september. De organisatie is nog op zoek naar geschikte materialen. "Zaken van 'hogere waarde'", aldus Veneklaas Slots. "De veiling heeft niet het karakter van een rommel markt. Voor de veiling moet je denken aan antiek, zoals kasten, klokken, (wand-)borden, olielam pen en spiegels, aan meubelstuk ken en 'rondom het erP-artikelen. Wie spullen heeft en ze wil inle veren, kan contact opnemen met Herman Koopman (tel. 0548- 362066), F.b Markvoort (tel- 0548-363096) of Willy Lammers (tel. 0548-362842). Voor algeme ne informatie kan men zich wen den tot Johan Veneklaas Slot (tel. 0548-364067) of Meindert Koopman (tel. 0548-362500). De inmiddels traditioneel ge worden schapenmarkt in Hcllcndoom wordt elk jaar op de tweede dinsdag en dit jaar dus op 10 augustus gehouden. Het is inmiddels al weer de twintigste editie van dit evene ment. Dc organiserende Kleppercommissie heeft dan ook alles in het werk gesteld om er dit jaar een ouderwets gezellige markt van te maken. Ongetwijfeld zal om een uur of zes in de vroege morgen reeds het eerste geblaat klinken van dc wol lige viervoeters. Als om 08.00 uur de officiële han del mag begint zal ook het handje klap van de handelaren starten waarmee zij het vragen en het bie den begeleiden. Hoogtepunt voor de vele bezoekers die vanaf onge veer 9.00 uur massaal het dorp binnentrekken is natuurlijk de binnenkomst van de grote schaapskudde die bestaat uit 150 schapen om ongeveer 9.30 uur. Elet is elk jaar weer een imposant gezicht als de kudde van herder Timmerman de Hellendoornse berg overkomt en afdaalt naar het centrum van het dorp, om op de eeuwenoude schapenmarkt hun plaats te zoeken. Met open mond kijken dc bezoekers naar de gevaar!jke slappen van een geit. (Foto: Peter Bulthuis) Popcornlucht maakt bezit van kleding en neusgaten in cir custent Bavaria. Bij camping De Prins werd vrijdag 23 juli een voorstelling gegeven van dit door Nederland reizende circustheater. De spreekstalmccster kondigt de een verhoging kronkelt het duo in verschillende houdingen om el kaar heen. Net als de dame die op de maat van de muziek in de nok aan een dik stuk touw rond wordt gedraaid, krijgt het duo groot ap- jdaus van het hooggeëerd publiek. Vaak werden de bezoekers bij de acts betrokken. Zo mocht een meisje twee ganzen voordoen hoe er door twee hoe pels moet worden gekropen. Het: wat verward rondlopende ganzénsetje begreep het kunstje en ging het meisje achteraan dooi de obstakels. Veel meer dieren waren ervan de partij tijdens bet optreden. Bijvoorbeeld een paard die bet hoofd schudde als antwoord op vragen die hem werd gesteld. 'Zitten er leuke kinderen op de tri bune?' Heftig knikt het paard van 'ja'. Buiten was een medewerker al weer druk bezig de aanplakbor den aan te passen voor het vol gende optreden in Miever. F.cn leven bij het circus is er een van reizen. Dick Bastmeijer uit Zelhem houdt een fototentoonstelling in het gemeentehuis van Holten. Hij fotografeerde mensen in Beijing in China. Op straat, in volkswijken en op de markt. Met andere woorden op plaatsen waar ze zichzelf zijn, mid den in het leven. De expositie is te zien van 2 augustus tot en met 22 september. Dick doet vooral zwamvitreisfotografie. Hij wil graag andere we relden ontdekken en daarin op een positieve manier doordringen. De fotograaf wil dc mensen die hij op de gevoelige plaat zet graag Zo mogelijk een praatje maken en in contact komen om zodoende met: alle respect een beetje in hun leefwereld door te dringen. Dick hoopt dat de mensen die zijn foto's bekijken dit ook zo erva ren. Dat zou voor hem het grootste compliment zijn. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis ge sloten. Daarom is de expositie dan ook niet te bezichtigen. Rabobank Holten - Markclo helpt het Fonds Zomerpostzegels bij de finan ciering van projecten voor ou deren. De jongeren van toen, zijn de ouderen van nu, heet het thema waar het fonds mee bezig is. Van 2 augustus tot en met 1 oktober hangt een col lectebakje in beide kantoren. Hier kan buitenlands munt geld in worden gedeponeerd. De Verenigde Naties heeft 1999 uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Ouderen. Het Fonds Zomerpostzegels sluit zich hierbij aan met activiteiten. Dc heden daagse ouderen zijn actict en wil len deel uitmaken van de maat schappij die zij hebben opge bouwd. Velen lukt: dat prima, maar er zijn groepen ouderen die daarmee moeite hebben. Deze mensen zijn afhankelijk van ande ren om mee tc kunnen doen met de rest. Het fonds zamelt geld in door onder andere de verkoop van ouderenpostzegels cn nu ook door het inzamelen van buiten lands muntgeld. Iedereen die dit heeft overgehouden van een va kantie kan dit in de collectebakjes in de bank deponeren. Een container met bouwmaterialen ging, net als vorige week dinsdag, in de avonduren in vlammen op. Een deel van de inhoud, pan latten, plinten, afdekzeil etc ging in vlammen op. Een buurtbewoner had gezien dat twee jongens, kort voor het ont dekken van de brand, hard waren weggelopen. De jongens bleken eveneens woonachtig te zijn in de I laar. Na kort verhoor bleken een 8- en een 10-jarige hiervoor verantwoordelijk te zijn. Het spe len met vuur was uit de hand gelo pen. Robert knjet van Annemarie Schippert de prijs uitgereikt, (toto: Peter Bulthuis) Op de Al werd vorige week dinsdag een bestuurder van een vrachtwagen op een gege ven moment onwel. Dit ge beurde kort voor de parkeer plaats bij de Texaco. De bestuurder wist zijn vrachtwa gencombinatie nog wel op de par keerplaats te krijgen, waarna hulp werd geroepen. De bestuurder is naar het ziekenhuis vervoerd. Robert Stam heeft bij Schuppert Woninginrichting 12 vierkante meter tapijt ge wonnen voor zijn slaapkamer. Hij deed mee aan een wed strijd, waarbij kinderen werden uitgenodigd om hun droom- slaapkamer te tekenen. Het was onderdeel van de drie sfeeravonden die Schuppert Woninginrichting onlangs heeft gehouden. Hier werden de nieuw ste snufjes getoond en glaswerk, aardepotten en smeedijzerenarti kelen. Het geheel werd omlijst met vuur- korven om een gezellige sfeer te creëren. Schuppert Woninginrichting wil graag alle kinderen een prettige vakantie toewensen.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5