Holtense schoonmakers beste van oostelijke regio ondertekening convenant Storten grofvuil nu ook gescheiden 13 W'nmm-' -m voor beschermd wonen Nieuwe eigenaar van Kapsalon Linda Look Sfeervol concert van hmv Canadees Youth Choir in Holten Herman Nikkels Kampioen biljarten Makelo's Mannenkoor geeft koffieconcert Zorgcentrum Diessenplas houdt 2-jaarlijkse bazaar Grafrecht verlengen Kinderboerderij krijgt gift van tweeduizend gulden De Bergruiters I Holtens NIEUWSBLAD Holten, Spectrum Wonen, Woon- en Zorgcentrum Diessenplas, Thuiszorg Midden Overijssel en Thuiszorg Zuidwest Overijssel hebben vorige weck dinsdag een verklaring on dertekend om een complex in Holten te bouwen voor licht gehandicapte mensen. Volgens wethouder R.M.C. Delahaije: zijn er zeker dertien mensen die graag in Holten zou den willen komen wonen, maar dat niet kunnen. 'Ze hebben be hoefte aan een lichte mate van zorg. Op dit moment kunnen ze hiervoor in Halten nog niet te recht.' Daarom zou er in het cen trum een complex van zo'n dertig appartementen moeten komen waar deze mensen zelfstandig kunnen wonen. Waar dit precies zou moeten komen, is nog niet bekend. Hierover volgen nog be sprekingen. Delahaije: 'Het moet voor deze mensen mogelijk zijn om naast het zelfstandig wonen, toch op elk moment hulp in te kunnen roepen wanneer dat nodig is.' De '1 huiszorg zou hiervoor over dag hulp kunnen bieden, terwijl zorgcentrum Diessenplas ook 's nachts bemand is en dus tijdens deze tijden paraat kan staan. Het gaat volgens hem om ge gadigden die in lichte mate ver standelijk of lichamelijk gehandi capt zijn, maar ook senioren kun nen hiervoor in aanmerking ko- Kapsalon Linda Look aan de Oranjestraat is overgenomen door Han ter Mors. Hij zal de zaak vanaf 7 september ombouwen tot Lifestyle Kappers. Tot die tijd blijft de huidige naam nog even op de ramen prijken. Een verbou wing zal hier straks veran dering inbrengen. Han ter Mors is eigenaar van 150 kappers met daarnaast software bedrijven en meubelzaken. In Holten komt de tweede Lifestyle Kapper. De andere staat in Haaksbergen. 'De vorige eigenaar, Linda, is geë migreerd naar Duitsland waar haar vriend woont', vertelt Han. Daarom werd hem gevraagd de zaak per direct over te nemen. De kapsalon zal zich richten op traditioneel en modieus. 'We wer ken met volledige topstylistcs', Bij de Gemeentewerf wordt sinds 1 juli het grofvuil extra gescheiden. Hiervoor staan naast elkaar verscheidene con tainers waar hout en puin apart van elkaar kunnen worden ge stort. Bij het inleveren hiervan bij de gemeentewerf is legiti matie verplicht. Hierdoor wordt voorkomen dat niet- Holtenaren hier ook hun vuil gaan brengen. Als start van dit scheiden van dit grofvuil, gooide wethouder Delahaije als eerste een stuk in hout in de daarvoor bestemde container. 'Holten gaat milieube wust met afval om, maar het kan altijd nog beter', gaf hij aan. Nadat hij zich had gelegitimeerd, mocht hij het stuk hout storten. Verdere veranderingen zijn het gescheiden inleveren van bruin en witgoed; de chemokar die al leen de laatste zaterdag van de maand nog maar naast de werf staat; glascontainers die op de parkeerstrook langs de Waagweg komen te staan. Dorpsschool tegen de vlakte Na een aantal jaren te hebben leegge- staan, werd deye week besloten het sloopbedrijf van start te laten gaan. Het was eigenlijk voor het onderwijs in het dorp een symbool, dege oude hallen- school. Twee grote, mooie bomen op het plein, een sfeervolle hal met een goede akoes tiek. Is dat met unieks Fr was vet!ge protesteerd, een handtekeningenactie, maar het gemeentebestuur reageerde stug en gaf deje mooie school een dolkstoot in de rug. I\yas het niet mogelijk, om in de Dorpsschool de fusie te laten plaatsvin den, dacht niemand aan 'nostalgie'. Of regeerde hier enkel de hypocrisie s Egoïsme, efficiemy, geen respect voor het kwetsbare en het schone sjjn kennelijk de maatstaven van deeg tijd. Al de pro testen ten spijt. Ach, misschien is er over 10, 2030 jaar niemand meer die erover %eurt. Maar ik vraag mij af: welk gebouw (of gebied) is er straks weer aan de beurt 'S Dick van den Berg, Hollen geeft hij aan. 'Alleen echt volleer de kapsters zullen de klant gaan knippen.' De bezoekers mogen dan ook alleen het beste verwach ten. 'We besteden heel veel tijd aan de klanten. Het is zeker geen knipfabriek.' Naast Linda is Gerrita ook wegge gaan. Zij stopte wegens gezond heidsproblemen. Kapster jovce is echter weer op haar oude stek te ruggekeerd, terwijl Claudia er als nieuweling "bij komt. 'Mensen kunnen ook zonder afspraak bin nenkomen', vertelt de nieuwe ei genaar. 'Verder werken we ook tijdens de koopavond.' Voordat de zaak straks in het na jaar zal worden geopend, krijgt het een andere verfkleur, komt er een nieuw plafond en komen er nieuwe stoelen. 'Er is een nieuwe kinderhoek met een ouderwetse scooter en Nintendo.' Dus ook aan de kinderen wordt gedacht. De Holtense Muziek Vereniging hield onder grote belangstelling op vrijdag 2 juli een concert in de Kandelaar. Bekende en minder bekende stukken werden gespeeld, waarbij de ritmesectie ook een grote rol kreeg toebedeeld. (Foto:Johan Bolink) De finale in het Klavier was bijzonder spannend. Waar het Heman Nikkels weer is gelukt het Holtens Kampioenschap te behalen. Kampioen: l. H. Nikkels; 2. E. Stegehuis; 3. A. Waanders De kleine finale werd gespeeld bij Jansen. Resultaten waren hier als volgt: 5. J. Nijenhuis; 6. J. Beumcr; 7. A. Bouwhuis; 8. A. Krikkink. Helemaal uit Canada kwam zaterdag het koor St. Thomas Youth Choir naar Holten. Hier zongen zij met het koor Amazing in de Hervormde Kerk. Vooral licht muziek kwam daarbij aan bod. De twee groepen kennen elkaar tijdens een eerdere ontmoeting in Holten. Er is nadien een relatie tussen beide opgebouwd die resulteerde in een bezoek van Amazing aan Canada. Nu heeft het St. Thomas Youth Choir een tegenbezoek gehouden. Dit was onderdeel van een Europese toernee. (Fotorjohan Bolink) Toen ze halverwege de straat was, begon ze te roepen: Rob, waar ben je! Als je me kunt horen geef dan antwoord!" Er kwam geen antwoord en Romi kon ook geen spoor van hem ontdekken. Ze zuchtte even en draaide zich om. 'De linker straat dan maar. Oh Rob, ik hoop echt dat je daar bent, want ik houd dit niet lang meer vol' dacht ze. Ook in de linker straat zag ze niets en ze besloot maar weer te roepen. Weer kreeg ze geen ant woord, maar net toen ze terug wilde lopen hoorde geluid vanuit de straat. Ze wist dat het net zo goed een stel spelende buurtkin deren, of misschien zelfs wel een hond kon zijn, maar ze wist ook dat er een kans bestond dat het Rob of een van de jongens was die ze had gehoord. Ze hinkelde en strompelde rich ting het geluid, en hoe dichter ze bij kwam, hoe meer de geluiden op een gevecht begonnen te lij ken. Aan het eind van de straat geko men was er echter nog steeds niets te zien en Romi dacht even dat ze het verkeerd hoorde, maar toen hoorde ze Rob schreeuwen. Links om de hoek, daar waren ze, zc wist het zeker. Voorzichtig keek Romi om het hoekje. Ze had gelijk: om de hoek was een groot plein en midden op dat plein vocht Rob met de drie )ongcns. Romi strompelde op een van de jongens af en gaf hem met haar schoenen, die ze nog steeds in haar hand had, een klap op zijn hoofd. De jongen schreeuwde en viel op de grond. Romi, kom hier bij mij staan!", riep Rob. Meteen kreeg hij een vuist in zijn maag, omdat hij de andere kant op keek. Romi voelde hoe haar maag zich omdraaide toen ze zag hoe Rob dubbelklapte, en meteen daarna voelde ze dat ze woedend werd. Dat zet ik je betaald, |ij gore aanrander!", riep ze en wilde om de gevallen jongen heenlopen. Deze greep haar echter bij haar gezwollen enkel, zodat Romi het uitschrteeuwde van de pijn. Als in een reflex haalde ze uit met haar goede voet en raakte de jon gen vol in zijn maag. De jongen krulde in elkaar en begon hevig te hoesten en naar adem te happen. Daantje Dartel Het Markelo's Mannenkoor geeft een koffieconcert op Camping De Kattenberg. Het is op zondag 11 juli om 11.30 uur. Het concert is voor iedereen toegankelijk. Dirigent Henk Swart heeft in samenwerking met de muziekcom- missie, het programma samengesteld. Rikie van Coeverden zal vooraf weer vertellen over de inhoud van de liedjes die worden ge zongen. 1 Iet programma biedt aan iedereen wat. Het is afwisselend en heeft een zomers karakter. Uit het optreden tijdens het Wijnfestival in de Köstcrkoele zijn een aantal gezellige drinkliederen overgebleven welke ook op deze zondag ten gehore zullen worden gebracht. Gezellig meezingen met een glaasje is dus mogelijk. Natuurlijk is er ruimte genoeg voor een dansje. Gasten in Markelo op de diverse campings, zowel als de vaste toe hoorders van het Markelo's Mannenkoor, zijn van harte welkom. Natuurlijk verwelkomt het mannenkoor ook graag nieuwe luiste raars. Aangezien dit het laatste optreden is voor de vakantie, wordt afge sloten met een gezellige barbecue waaraan het iedereen vrij is om deel te nemen. van Schooien neemt met plevier de gif Met dieren heeft hij zijn leven lang al iets gehad. Reden waar om dr. ir. P.C. Henriqucz bij het onlangs bereiken van zijn negentigste verjaardag besloot een gift te doen aan Kinderboerderij Dondertman. Op het terrein aan de Meester Bosweg overhandigde hij vori ge week een bedrag van twee duizend gulden aan voorzitter Eb van Schooten. Het geld wordt besteed aan het educa tief project. Dat zal naar verwachting in de loop van dit jaar in een van de opstallen op het terrein worden geopend. Van Schooten toonde zich bij zonder verheugd over het sponta ne gebaar van de hoogbejaarde Henriqucz. 'Met de kinder boerderij proberen wc mensen, in het bijzonder kinderen, dichter bij de natuur te brengen. Naast het sociaje aspect, heeft de kinder- 1 in ontvangst. (Foto: 117/ I ogel) boerderij ook een culturele en educatieve functie', aldus Van Schooten. Hij legde uit dat in een van de schuren op het terrein een educatief centrum wordt in gericht. De werkzaamheden zijn al begon nen. 'De bedoeling is dat we daar gericht voorlichting gaan geven over telkens wisselende thema's. Dit jaar zal dat het thema de kip en het ei zijn. Wc werken daarvoor sa men met de Stichting Stimulnnd Overijssel. Een onafhankelijke stichting die opgericht is door de provincie en de GI .TC). Deze houdt zich on der meer bezig met het leefbaar houden en versterken van het platteland. Volgend seizoen zal een ander thema worden geko zen. Op die manier kun je ver schillende dingen tonen. Zowel fauna als flora.» In Diessenplas wordt woens dag 14 juli de tweejaarlijkse ba zaar gehouden. In tegenstel ling tot voorgaande keren is dit keer voor de zomer gekozen. Bij goed weer wordt de bazaar buiten gehouden. Dc dames van de soosmiddagen hebben de prachtigste cadeau artikelen ge maakt en ook bij de Welfare van het Rode Kruis zijn door nijvere handen mooie handwerken ge maakt. De keuken van Diessenplas zorgt weer voor de inwendige mens. Dit keer is er kr- uudmoes te koop maar ook de oliebollen en verschillende snacks ontbreken niet. Natuurlijk zijn er weer tal van mogelijkheden om een gokje te wagen zoals het rad van avontuur, tombola en kubu sloterij Voor de kinderen worden er speciale activiteiten gehouden. De netto opbrengst wordt ter be schikking gesteld aan de Stichting 1 nenden van de Diessenplas en deze heeft ten doel het steunen van za ken die niet door overheidssteun tot stand kunnen komen. De stichting stelt geld ter beschikking voor ontspanning van bewoners en ouderen die tijdelijk hier ver blijven maar ook de oudere Holtenaren die op zichzelf wonen en meedoen aan de ontspannings- activiteiten op Diessenplas zoals biljarten en de dames- en heren- soos profiteren hiervan. Openingstijden woensdag 14 juli van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Naast een klassiek parcours kun nen de deelnemers zich inschrij ven voor een jachtparcours. Al met al een weekeind waarop een sportieve manier wordt gestreden om de beste prestaties de toegang op 'De Borkeld' is gratis. Het nieuwe team gaat de uitdaging aan. (Foto: Peter Bulthuis) HACO-ploeg bungalowpark Twenhaarsveld wint 1e prijs Concours De HAGO-schoonmaakplocg, die de bungalows van Landal Greenpark Twenhaarsveld onderhoudt, heeft de regionale wedstrijd van het oosten ge wonnen. Dc wedstrijd werd door het landelijke schoon maakbedrijf HAGO uitge schreven. In oktober dingt dc Holtense ploeg mee naar de landelijke prijs. Dit jaar werd als thema teamwerk gekozen. 'Hoe is de relatie met de gasten, het personeel en de park- manager. Bestaat gr ook goed contact met de technische dienst', geeft objecdcidstcr* Gerrie Bosman enkele punten waar tij dens de keuring op werd gelet. 'Zo'n twee weken geleden is er een keuringsteam langs geweest die controles uitvoert en gesprek ken met de. schoonmaaksters heeft gehad.' In de regio oost zijn honderd- twintig objecten die door het be drijf HAGO worden schoonge maakt. Hieruit zijn vier gekozen die werden genomineerd voor de wedstri|d object van de regio. 'Het is al een heleeer dat Twenhaarsveld er als beste uit kwam', vindt Gernc. 'De hele groep heeft hiermee een etentje verdiend.' Wanneer ze straks ook nog de prijs object van het jaar binnenslepen, mag de groep een lang weekend weg. Om het win nen van de regionale prijs te vie ren, werd dc kantine van de schoonmaakdienst versierd en was er natuurlijk gebak. Lang stilzitten was er niet bij, want het onderhanden nemen van de bungalows gaat gewoon door. Zelfs 's winters, want er komen steeds meer vakantiesgngers Er bestaat een verordening dat graven voor een periode van twintig jaar worden uitgegeven. Daarna bestaat de mogelijkheid om dit steeds met tien jaar te ver lengen. 'Betrokkenen zijn aange schreven om een aanvraag voor verlenging in te dienen', geeft bur gemeester D.J. Verhoeven aan. anneer niet binnen drie maan den wordt gereageerd, vervalt het graf aan de gemeente.' Dit betekent in de loop van de tijd, dat de niet verlengde graven worden verwijderd. Een verlen ging kost eenmalig 35^ gulden. - Voor het eerst sinds enige jaren heeft L.R. de Bergruiters weer een concours verdeeld over twee dagen. Zowel zaterdag als zondag kan men op het terrein 'De Borkeld' genieten van spring en dressuur- combinaties. Zaterdag begint om 15.00 uur het springen voor de B- combinaties en tevens dressur voor de B en de L klassen. Zondag gaan vanaf 8.30 uur dc dressuurrubrieken weer van start en zal om 9.00 uur het startsein klinken voor de klasse L naa de middag worden de klassen mM en Z/ZZ verreden. Trots jjn de werknemers op hun prestatie. Zc maken ftch nu op voorde landelijke wedstrijd. (Foto: Peter Bulthuis/ De gemeente Holten schrijft nog eens de betrokkenen aan voor het behoud van meer dan twintig jaar oude graven op de algemene begraafplaats. Eige naren hiervan wordt gevraagd of ze verlenging willen van het grafrecht.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9