Holtense zwemclub wint kampioenschap ■■■■Mi*' Tentenkamp jeugd verloopt spannend 1 lil Zakelijk BEKEKEN Basisscholen houden jaarlijkse Sportdag Totaaldag Blauw Wit: niet alleen voetbal Bergruitertjes presteren goed tijdens concours in Bathmen 3 Moederdagactie HHV Anita wint luchtreis Jeugd handbal in actie Shirtsponsoring tennisclub Familiedag handbal - mmugm m Expo in Waerdenborch f y A, -> te Activiteiten zwemvierdaagse Karate-examens I DONDERDAG 17 IUNI 1999 Holfens NIEUWSBLAD enging v reikte n de Mocdcrdagactic die de Holtense handelsver- t 8 mei heeft gehouden, hebben hun in langs opgehaald, ka' ofdprij .ving 250 gulden, Iet lvraaneveld mocht de tweede prijs in ontvangst 'nemen en Jolande Hoogland de derde. Tijdens de Moederdagactie konden klanten van verschillende Hokense winkeliers een stempel ophalen. Een volle kaart met: zes stempels, was in elk geval goed voor een presentje. Aan het eind van de actie werden de drie genoemde winnaars uit de ingeleverde kaarten getrokken. Een zelfde actie met de stempelkaart loopt nu tijdens Vaderdag. Ook hier geldt: zes opgehaalde stempels levert: een presentje op. Fin na de actie worden ook hieruit drie prijswinnaars getrokken. Op de middenstandsbeurs konden bezoekers bij de stand van Anton JReihnfeiElckl.ro Service raden hoe lang de getoonde flexibe le buiswas. Uil de vele oplossingen werd Anita Schorihaar als win- j nares getrokken. Zij zat: tr het dichtste bij, namelijk met 4495 cen timeters. Terwij! cle buis in werkelijkheid 4487 centimeters lang was. Anita kreeg een reis met oen heteluchtballon aangeboden. Vorige weck was liet dan zover. De ballon werd opgelaten aan de Lach ten be rgerweg. Voor de veldcompetitie kwa men alleen enkele jeugdteams in actie. Op woensdagavond speelde Dames A uit tegen De jeugdcompeutic van Tennisclub Holten speelt sinds kort in ge sponsorde shirts van Baby Contact in Holten. Het lijkt een gekke combinatie, maar dat is het volgens Gea Bosch zeker niet. Zij, als bedenker van deze cursussen voor kleine kinderen, ziet er zelfs ge lijkenis in „Tennis en de cursussen die ik geef bij Baby Contact hebben beide met beweging te maken," laat ze weten. Gea laat de baby's namelijk spelletjes doen als met de bal speten en rollen. „Dat is erg goed voor de lichamelijke ontwikkeling van het: kind," legt ze uit. En dc kinderen vinden het volgens haar leuk om te doen: „Baby's houden van uitdaging, ze vinden het leuk om ge- I ptikkeld te worden. Alleen maar liggen, nee, dat is niets voor hen." In de eerste helft leed Holten veel balverlies, maar wist bij rust toch tot 9-6 terug te komen. Door een beetje pech zag Holten na rust geen kans de achterstand verder ongedaan te maken. Eindstand 14-10. Diezelfde avond won B2 thuis eenvoudig van Kwiek 5. Holten was sterker en via een 3-1 ruststand werd met 12-2 gewon nen. Meisjes BI verloor uit van Huysman/LHC. Na een gelijkop- gaande eerste helft (5-5) wisten de gastvrouwen na rust de wedstrijd met 13-7 naar zich toe te trekken. Jongens C won keurig van CVO. Bi) rust leidden de jongens al met 5-3. Ook na rust kwam de winst niet meer in gevaar. Eindstand 8- 5. Meisjes C verloor van Raalte. De thuisploeg was een maatje te sterk voor Holten en won via een 4-2 stand bij rust met 13-8. De afdeling handbal sluit zon dag 20 juni het seizoen af met de jaarlijkse familiedag. Vanaf 10.00 uur zullen op sport park Meermanskamp maar liefst veertien teams mee doen in drie verschillende poules. De nadruk bij de wedstrijden ligt op het mee doen, waarbij poule 1 de teams met jonge kinderen meespelen. In poule 2 spelen de wat grotere jeugdleden en gasten. In poule 3 zullen de wat sterkere teams met seniorenspclcrs ongetwijfeld voor de nodige spanning zorgen. De dag wordt afgesloten met een bar becue. In het buitenbad van Twenhaarsveld werd zaterdag de Overijsselse zwemkampioenschappen ge houden. Achttien deelnemen de verenigingen waren met in totaal vijfhonderd deelnemers naar Holten afgereisd. De zwemploeg van Twenhaarsveld heeft er alles aan gedaan om hun visitekaartje af te geven. Dc club werd overtuigend eerste. Bij de jongste jeugd kwam Twenhaarsveld nog een paar sla gen tekort, maar bij de 'oudere' zwemmers werden goede resulta ten geboekt. Het strenge optreden van de jury zorgde voor menige diskwalificatie en onder de toene mende spanningen werd ook het aantal valse starten groter bij de overige verenigingen. Ondanks dat, werd er bij menige vereniging een club of persoonlijk record ge broken. Onze eigen Willard Schutter spande hierin de kroon door maar liefst vier seconden van zijn persoonlijk record op de schoolslag af te zwemmen en be haalde daarmee de eerste plaats. Ook bij de estafettes was Twenhaarsveld overtuigend kam pioen. Dc oudste zwemmers wonnen met ruim 25 meter voor sprong en lieten zo de overige verenigingen wederom ver achter zich. Om 14.30 uur vond de prijsuitreiking plaats door Wethouder Spijker. Deze had de eer om de prijzen uit te reiken aan de trotse winnaars. V :- V kr:\c jvf/i.„.15 Met een ferme duik begint een qvewster aan de Overijsselse wemkampioenscbappcn(Foto: Jobati Boiink). Einduitslag: le plaats Twenhaarsveld Holten (8 x goud, 6 x zilver en 4 x brons), 2e plaats Deltazwemmers IJsselmuiden, 3e plaats Nieuwleusden Nieuwleusden. Prijzen Twenhaarsveld: Rugcrawl: meisjes t/'m 13 jr. 1. José Reinaardus, Jongens t/m 13 jr. 2. Jochem Koopman, Meisjes t/m 15 jr. 3. Sabine Reinaardus, Jongens t/m 15 jr. 2. ander Stoevenbelt Dames: 2. Kim Kortlever. Schoolslag: Meisjes t/'m 13 jr. 3. José Reinaardus Meisjes t/'m 15 jr. 1. Sabine Reinaardus Jongens t/m 15 jr. 1. Willard Schutter Dames 2. Esmeralda Udink. Vrije Slag: Meisjes t/m 13 jr. 1. Irma Groteboer Jongens t/m 13 jr. 1. Jochem Koopman, Meisjes t/m 15 jr. 1. Maartje van hijk. Jongens t/m 15 jr. 2. Willard Schutter, Dames 2. Kim Kortlever, Heren 3.1.ars van Zon. Estafette: 4x 25 meter: Jeugd t/m 9 jr. 1. Eline Koopman, Bram Schots, Maike Bekkernens, Tim Hakkert Mix t/m 11 jr. 3. Valerie Palstra, Erik Achterkamp, Marlies Drces, Robin Kolkman, 6x 50 meter Mix alle leeftijden 1. Irma Groteboer, Jochem Koopman, Maartje van Eijk, Willard Schutter, Esmeralda Udink, Lars van Zon Galerie Atelier Waerdenborch aan de Oranjestraat 69, heeft 'sinds vrijdag 11 juni een nieuwe expositie. Onder de titel 'Zomer Interpretatie' stellen Ineke Mengelder, Nicoline Nieuwenhuis en Lou ten Bosch hun werk tentoon. De expositie is nog te zien tot en met 4 juli. De openingstijden van de galerie is van vrijdag lof en met. zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De drie kunstenaars laten verschillend werk zien. Zo komt Ineke Mengelder met olieverfschilderijen, Nicole Nieuwenhuis met kera miek kommen en schalen, terwijl Lou ten Bosch olieverf en ge mengde techniek tentoonstelt.. Op de foto een keramicken kom van Nicoline Nieuwenhuis. De Holtense basisscholen hiel den vrijdag 11 juni op het sportpark Meermanskamp de jaarlijkse Sportdag. Onder be geleiding van leerkrachten en ouders deden leerlingen uit de groepen 5 tot en met 8 verschil lende takken van sport, zoals slagballen, lijnbaUen, versprin gen, kastiebal werpen en hoog springen. De Sportdag bestond uit een achtkamp als recreatief en een di plomagedeelte als prestatief on derdeel. Voor het diploma moes ten vijf onderdelen worden ge daan: verspringen, 60 meter sprint, handbal werpen, kastiebal werpen en hoogspringen. Het hoogspringen was in de weken voorafgaande aan de Sportdag tij dens de gymnastieklessen afgeno men. Zes leerlingen lukte het om het hoogste diploma (E) te halen, namelijk William Kolkman en Evelien Beunk (Regenboog), Marlot van Zoelcn en Sanne Baldizzone (Haarschool) en Remco Haverslag en Jeanet Markvoort (Dijkerhoek). I-Iet klapstuk van de dag was dc esta fette over 8x60 meter. Hel leverde een spannende tijd op, met name tussen de te.ams van de Regenboog en de Haarschool. Her Haarschooltcam wist in de slotfase de Regenbogers toch ruim achter zich te laten. Uitslag: 1. Haarschool, 1.15,35 min. 2. Regenboog, 1.20,44 min. 3. Dijkerhoek, 1.23,35 min. 4. Holterenk, 1.23,93 min. 5. Bosschool, 1.30,67 min. Het tentenkamp van de F- en E-pupillcn van Blauw Wit was afgelopen weekend vooral spannend en inspannend. Niet alleen de jonge deelnemers, maar ook de organisatie en het kader waren na afloop echt moe. Allen keken echter vol daan op het geslaagde cve- t terug. Jeugdvoorzitter Dick Beldman opende 's avonds het kamp. De jeugd kon zich hierna uitleven in een echte zeskamp. De pupillen werden verdeeld in kleine groe pen die tegen elkaar moesten spe len. De meeste spelen waren in estafette vorm, zodat wie het eerst eindigde tevens ook winnaar werd. Ook het voetballen ontbrak niet. Een echte zeven tegen zeven competitie stond op het program ma. De deelnemers werden ver deeld over de groepen waarna de wedstrijden begonnen, liet was inmiddels al aardig donker gewor den, tijd voor een speurtocht die per groep werd volbracht. Onderweg moesten de deel nemers letters zoeken die men bij de wachtpost te weten moest ko men. Aansluitend moest men een afgebakend stuk terrein afzoeken om de eigen vlag te vinden. Prijswinnaars: A: 1) Maarten Paalman, 2) Arjen Stam, B: 1) Jrrian Paalman, 2) Jan Jullian Harbers, C: 1) Jrgen Kolkman, 2) Maurits Houck, D: 1) Gerko Potman, 2) Rik Stoevenbelt, El: 1) Jort Wildenborg, 2) Kjell van Zon, E2: 1) Jordy Kamphuis, 2) Nick de Bie, E3: 1) Ruben Boiink. 2) Robin Dijkink, Fl: 1) Stijn de Vrijer, 2) Mike Kolkman, F2: 1 Kay Schuppert, 2) Remco Stam, F3: 1) Glen ten Berge, 2) Dick Bevcrdam, Ml: 1) Mijke Wildenborg. 2) Leontien, SI: 1) Wim Aanstoot Al jaren sluit Blauw Wit het voetbalseizoen af met de Totaaldag. De organisatie had dit keer ook aangegeven dat het een opendag moest wor den. In het spellencircuit was hiermee rekening gehouden. Er waren enkele leuke spcl- onderdelen extra uitgezet, die voor iedereen goed uitvoerbaar waren. Dus niet alleen voetbalgerichte onderdelen, maar ook limonadekoe mel ken! en korfbalgooien waren onderdelen. De E- en F-pupillen kwamen zo vanuit het tentenkamp het veld op en ook de andere jeugd- en supportersteams streden mee. De voorrondes om de penalty-bokaal waren natuurlijk ook opgenomen. Allen streden voor wat ze waard waren. Winnaar werd uiteindelijk Jort Wildenborg Hij mocht dan ook de Wiersma-bokaal in ont vangst nemen. Na het spellencir cuit begon de finale van het strafschopschieten op doelman Hans Bekkernens van Blauw Wit 1Het werd zoals gewoonlijk een zenuwslopende strijd met Gerko Potman als winnaar. Hij kreeg de andere grote prijs, de Ben IJspeetd penalty-bokaal. Hiermee was het ochtendprogramma afge werkt. 's Middags kon er worden deelgenomen aan een voetvolley- toernooi. De organisatie had hier mee gekozen voor een andere op zet als voorheen. De dames had den het net wat hoger gelegd als de heren. Zij streden in een leuk volleybaltoernooi om de hoogste eer. Alle wedstrijden waren echter maar voorprogramma op de af sluitende klapper. Het eerste elftal bond de strijd aan met een team van oud spelers uit Blauw Wit I uit de jaren tachtig. De wedstrijd leverde in de openingsfase veel kansen op voor het huidige eerste, maar doelman Eddy van Dijk en laatste verdediger Harry ten Wolthuis wisten alles te keren. Aan dc kant was trainer Ton Scholten druk in de weer om zo tactisch mogelijk te wisselen. De oudere garde kon echter niet voorkomen dat Marco Schuiterd na een prima aanval de score opende. Na de 2-0 leek dc rust stand 3-0 te worden. Hans Bekkernens mocht vanaf elf me ter op Eddv van Dijk vuren. Eddv bleek echter nog steeds over goe de reflexen te beschikken en keer de de harde inzet. Na rust begon het |aren tachtig team furieus en via Evert Yruggink werd tegen gescoord. Hierna begon de condi tie mee te spreken en liep de keu ze van Ger|an dc Velde Harsenhorst uit naar 5-1. Doelman Eddy van Dijk werd uit geroepen tot Man of the Match. De laatste prijs van deze dag was voor Merijn Bekkernens. Hij won de grote krentenwegge die Ab Aaftink speciaal voor deze dag ge bakken had. Opstelling oud Blauw Wit 1: Eddv van Dijk, Kees van Dijk, Harry ten Wolthuis, Jan Pruntel, Gerald Stam, Jan Ros, Henry Stam, Henk Aanstoot, Gerrit Paalman, Gerrit Stam (V), Gerrit Stam (T), Albert Kolkman, Richard Beldman, Evert Yruggink, Wim Klein Nagelvoort, Freddy Hulleman en Jan Harbers. -I m v* y.m 1 4 '7 '■w.: a J 'F.v, y "F. 's|; yvk.', |fSi. Voetvolleybal was één tan de onderdelen die tijdens de Totaaidag van Blauw Wit werd gehouden. (Foto: Johan Boiink) Naast de Nationale Zwem vierdaagse van maandag 21 ju ni tot en met 25 juni, zullen er bij zwembad Twenhaarsveld veel randactiviteiten worden gehouden. Zwemclub ZPC Twenhaarsveld verzorgt een aantrekkelijk programma. Er zal elke avond een spellencir cuit voor de jeugd worden uitge zet, met autobandtrekken, frisbee gooien, natte sponzen en scheef schöpn. Daarnaast is er op dins dag rad van avontuur, op woens dag stoeptekenen en op donder dag spijkerbroekhangen. Hier voor zijn leuke prijzen be schikbaar. Iedere deelnemer van het spellencircuit krijgt bij inleve ring van een volle kaart een kor tingsbon voor de barbecueparty op de vrijdagavond- De zwemestafette voor verenigin gen zal cle vrijdagavond in beslag nemen. Omstreeks 19.30 uur gaan de eerste ploegen het water in. Elk team bestaat uit vier leden. Elk lid moet 25 meter zwemmen. Na afloop zal de barbecue wor den aangestoken voor extra gezel ligheid. Fietsvierdaags ABS bathmen Supportersvereniging ABS Bathmen houdt van 29 juni tot en met 3 juli de zestiende Avond Fietsvierdaagse. De start is tussen 18.15 en 18.45 uur vanaf café Braakhekke aan de Schoolstraat in Bathmen. Zaterdag is dat tussen 15.00 en 16.00 uur. Van de vijf dagen mag er eentje worden overgeslagen om toch in aanmerking te komen voor een herinnenngsmedaille. De kosten bedragen 7,50 gulden per per soon. Een gezinskaart kost 17,50 gulden, terwijl per groep van maximaal tien personen de kosten 35 gulden zijn. Er bestaat ook de mogelijkheid om een of meerdere avonden mee te fietsen om te genieten van de omgeving in en rondom Bathmen. Aan het einde van het seizoen 1998/ 1999 is door karateleraar Joop Draaier examen afgeno men onder de jeugdleden van de afdeling karate van de SV Bato. Tijdens het examen is beoordeeld in hoeverre de ka- rateka's de verschillende tech nieken van zelfverdediging be heersen. De belangrijkste ka- ratetechnieken waarop is geëxamineerd zijn stoten, sla gen, trappen en pareringen. Voor het jeugdexamen zijn de ka- rateka's Ivan Schuppert, Diegger Harms en Zigg\ Koehuis ge slaagd. Het diploma gele band is door Bram Roozendom gehaald. Door Kav -Schuppert en Barbara Baltes is het diploma gele band met aantekening behaald. De ka- rateka's Petermarnjn Meenderink, Jasper Kampman, Esmee Aanstoot Stefano Hakim en Remon Stam zijn geslaagd voor het diploma oranje band. Mike Baltes heeft het diploma oranje band met aantekening gehaald. Tenslotte is Annelieke Meenderink geslaagd voor het di ploma groene band, zij is daarmee van de jeugdleden de hoogst ge kwalificeerde karateka van SV Bato. Sport AGENDA Sporthal: Donderdag 17 juni: Vrijdag 18 juni: Zaterdag 19 juni: Zondag 20 juni: Maandag 21 juni: 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Holten. Dinsdag 22 juni: 20.30 - 22.00 uur, Mintonette o.v.b.; Woensdag 23 juni: 18.00 - 19.00 uur, Enkco b.v. dhr. S. Lohuis; 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten. Weekendreserveringen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur bij de beheerders van sporthal 't Mossink. Reserveringen uiterlijk regelen voor vrijdagavond 20.00 uur. (tel. 36 31 80). Kwintenberg wint Reims Postduivenvereniging De Bergvliegers nam met 113 dui ven mee aan de vlucht vanuit Reims (377 kilometer). Geschrokken van de hoge snel heid van vorige week, ruim 100 kilometer per uur, zat nu iedere liefhebber ruimschoots op tijd bij het duivenhok. Met ccn snelheid van 70 kilome ter per uur klokt Gerrit Kwintenberg de eerste duif, ge volgd door Van Werven cn Koetsier. De Bergruitertjes hebben afgelopen zondag 13 juni op het concours in Bathmen goed gepresteerd. In de B-dressuur bij de A/B-po ny's was er een le plaats voor Helena van Lies met El Fego. Dc 3e prijs was voor Michelle van Coeverden met Storm categorie D. Klasse L. categorie D was de le prijs voor Joanna Spakman met ICierow, de 2c prijs voor Esther L.ammers met Kanou en de 4e prijs voor Chantal Koebrugge met Duke categorie E. In een andere ring klasse L. categorie D was de 2e prijs voor Jennifer Pasop met Armando en de 4e prijs voor Annelies Drost met Mark. De 2e prijs in categorie E. was voor Nicole Koebrugge met Duke In de Z1-dressuur was de le prijs voor Marjan Noteboom met haar pony Ramadour en de le prijs in de Z2-dressuur was gewonnen door Esther Lammers met Amilion. Bij het springen in de klasse L-D had Esther Lammers met Kanou dc 2e prijs en Nicole Koebrugge met Duke de le prijs in het M-E springen. Marjet Drost met King Kadanz behaalde de le prijs in de klasse ZZ in han dicap. F.lsbeth Deijk behaalde in het progressief springen categorie A/B dc le prijs met haar ponv Pollv.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 7